Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 września 2007 r.
16:19
Edytuj ten wpis

Do pracy na rowerze

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 9 A A

Przez cały tydzień władze samorządowe Kraśnika będą zachęcać mieszkańców do zostawienia samochodów w garażach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podobna akcja odbywa się w tym mieście po raz pierwszy.

W tym roku Kraśnik po raz pierwszy bierze udział w programie "Ulice dla ludzi - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu” oraz "Europejski Dzień bez Samochodu”. W czasie trwania akcji, w dniach od 16 do 22 września odbędzie się wiele festynów oraz imprez plenerowych zachęcających do turystyki pieszej, rowerowej oraz do korzystania z transportu zbiorowego.
- Już od dłuższego czasu zachęcamy kraśniczan do aktywnego wypoczynku i turystyki - podkreśla Agnieszka Orzeł-Depta, wiceburmistrz Kraśnika. - Inwestujemy w ścieżki rowerowe, przez cały rok organizujemy imprezy rekreacyjne, m.in. rajdy wokół Kraśnika i słynny rajd rowerowy do Lwowa. Dlatego udział w tej wrześniowej imprezie jest naturalnym dopełnieniem prowadzonych działań.
Hasło tegorocznej kampanii brzmi: "Ulice dla ludzi”. Niesie ono przesłanie, że dzięki ograniczeniu przestrzeni drogowej dla samochodów, mieszkańcy będą mogli prowadzić zdrowszy styl życia. Celem kampanii jest również rozwiązywanie problemów transportu miejskiego.
Tygodniowe uroczystości rozpoczął wczoraj Rajd Rowerowy Jesieni. Dziś z kolei organizatorzy zachęcają do wybrania się do pracy rowerem. Wtorek odbędzie się pod hasłem "Przyjazne MPK”. Chodzi o to, by kraśniczanie zostawili samochody w garażach czy pod domami i jeździli autobusami. Środa to pogadanki w szkołach, natomiast w czwartek podczas "Otwartych drzwi do sportu” wszystkie obiekty sportowe w mieście będą otwarte dla mieszkańców, korzystanie z nich będzie bezpłatne.
W piątek powinniśmy, zgodnie z hasłem, wybrać się "Żwawym krokiem do roboty”. Tygodniowe uroczystości zakończy w sobotę festyn "Dzień Psiego Ogona”. Organizowany jest z myślą o wszystkich miłośnikach czworonogów. Uczestnicy będą mogli brać udział w licznych konkursach i zabawach oraz korzystać z porad fachowców np. weterynarzy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Antoń i / 22 sierpnia 2012 o 22:21
0
"gumpek" przewidział kilka lat przed gratulacje
Avatar
(Anonimowy) / 20 września 2007 o 16:31
0
Chciałem się dopisac do informacji nt. podwyżek opłat za ciepło w Krasniku, ale wczoraj była, a dziś znikła Jakoś tak dziwnie...
Avatar
gumppek / 20 września 2007 o 13:06
0
Ten który robił, to kolo ma g..o do gadania. Przypomnę Ci więc sentencję z pewnej strony www : Maksyma życiowa: "Sam to wymyśliłem i całkowicie się z tym zgadzam"
Avatar
gumppek / 20 września 2007 o 13:00
0
Jakoś tak mi się skojarzyło. Pstryknąłem kostkę z której jest robiona tzw ścieżka, a potem weszedłem na stronę tej firmy. I o zdumiałem się bardzo, bo zobaczyłem fajną fajniutką kosteczkę super. Taką samą lub bardzo podobną do tej jaka jest wyłożona w pewnym domeczku na drodze do Krzywia
Avatar
(Anonimowy) / 18 września 2007 o 21:52
0
Przed rajdem do Lwowa chłop trenował jeżdżąc bez koszulki. Gdybym wiedział pewnego razu, że to on ...............:D
Avatar
kazik / 17 września 2007 o 20:46
0
z chodnika 70cm czerwonej nie oznaczonej kostki za kilkaset tysięcy złotych.Proponuje urzędnikom z miasta pojeździć z fabrycznego do starego rowerem.Ja i moja żona jeździliśmy prawie rok czasu.Oświaddczam,że jest to igranie ze śmiercią ,a po zmierzchu to samobójstwo.Dobrze jest pierniczyć głupoty Czubińskiemu który jeździ albo w eskorcie policji na pokaz dla ludu albo po bocznych nieruchliwych uliczkach lub trasach leśnych itp.Niech on spróbuje dojeżdżać do UM główną ulicą to zobaczymy jaki bedzie kozak po roku o ile przeżyje.
Avatar
(Anonimowy) / 17 września 2007 o 14:08
0
Kasa była podobno wystarczająca do ulicy Faustyny a jest może 2/3 tej trasy. I ten deb*** który robił ten odcinek koło przystanku jako slalom za przystankiem gdzie postawili ławkę a później bliżej drogi żeby utrudnić ludziom wychodzącym z autobusu przejście na przejściach na drugą stronę urzędowskiej.
Avatar
ya / 17 września 2007 o 11:12
0
Gdzie te ścieżki rowerowe????? Te dwieście metrów w Koszarach???? I to wszystko? Przypomnę, że te parę metrów ścieżki powstało przed wyborami. Przed kolejnymi wyborami powstanie kolejne 200m. Moze nasze prawnuki dostaną w końcu ścieżkę.
Avatar
Kolarz / 17 września 2007 o 09:00
0
Gdzie sa te ściezki panie fabianie. Warto pokazać mapę z tymi scieżkami wybudowanymi przez miasto Krasnik. Nie mozna tego pokazać, bo tego nie ma...
Avatar
Antoń i / 22 sierpnia 2012 o 22:21
0
"gumpek" przewidział kilka lat przed gratulacje
Avatar
(Anonimowy) / 20 września 2007 o 16:31
0
Chciałem się dopisac do informacji nt. podwyżek opłat za ciepło w Krasniku, ale wczoraj była, a dziś znikła Jakoś tak dziwnie...
Avatar
gumppek / 20 września 2007 o 13:06
0
Ten który robił, to kolo ma g..o do gadania. Przypomnę Ci więc sentencję z pewnej strony www : Maksyma życiowa: "Sam to wymyśliłem i całkowicie się z tym zgadzam"
Avatar
gumppek / 20 września 2007 o 13:00
0
Jakoś tak mi się skojarzyło. Pstryknąłem kostkę z której jest robiona tzw ścieżka, a potem weszedłem na stronę tej firmy. I o zdumiałem się bardzo, bo zobaczyłem fajną fajniutką kosteczkę super. Taką samą lub bardzo podobną do tej jaka jest wyłożona w pewnym domeczku na drodze do Krzywia
Avatar
(Anonimowy) / 18 września 2007 o 21:52
0
Przed rajdem do Lwowa chłop trenował jeżdżąc bez koszulki. Gdybym wiedział pewnego razu, że to on ...............:D
Avatar
kazik / 17 września 2007 o 20:46
0
z chodnika 70cm czerwonej nie oznaczonej kostki za kilkaset tysięcy złotych.Proponuje urzędnikom z miasta pojeździć z fabrycznego do starego rowerem.Ja i moja żona jeździliśmy prawie rok czasu.Oświaddczam,że jest to igranie ze śmiercią ,a po zmierzchu to samobójstwo.Dobrze jest pierniczyć głupoty Czubińskiemu który jeździ albo w eskorcie policji na pokaz dla ludu albo po bocznych nieruchliwych uliczkach lub trasach leśnych itp.Niech on spróbuje dojeżdżać do UM główną ulicą to zobaczymy jaki bedzie kozak po roku o ile przeżyje.
Avatar
(Anonimowy) / 17 września 2007 o 14:08
0
Kasa była podobno wystarczająca do ulicy Faustyny a jest może 2/3 tej trasy. I ten deb*** który robił ten odcinek koło przystanku jako slalom za przystankiem gdzie postawili ławkę a później bliżej drogi żeby utrudnić ludziom wychodzącym z autobusu przejście na przejściach na drugą stronę urzędowskiej.
Avatar
ya / 17 września 2007 o 11:12
0
Gdzie te ścieżki rowerowe????? Te dwieście metrów w Koszarach???? I to wszystko? Przypomnę, że te parę metrów ścieżki powstało przed wyborami. Przed kolejnymi wyborami powstanie kolejne 200m. Moze nasze prawnuki dostaną w końcu ścieżkę.
Avatar
Kolarz / 17 września 2007 o 09:00
0
Gdzie sa te ściezki panie fabianie. Warto pokazać mapę z tymi scieżkami wybudowanymi przez miasto Krasnik. Nie mozna tego pokazać, bo tego nie ma...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!