Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 września 2007 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Kampania odbija się czkawką

0 13 A A

Komitet wyborczy Piotra Czubińskiego złamał prawo w czasie walki o fotel burmistrza Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pieniądze na kampanię trzymał aż na trzech kontach. Musi zwrócić 60 tys. zł. Ponieważ nie pali się z przekazaniem gotówki, możliwe, że wkroczy komornik.
Czy dojdzie do interwencji komornika, rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach. Cała sprawa zaczęła się w ubiegłym roku. Komitet Wyborczy Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik” pieniądze na kampanię wyborczą Czubińskiego gromadził na trzech rachunkach bankowych. Tymczasem zgodnie z prawem mógł to robić tylko na jednym. Dlatego komisarz wyborczy odrzucił sprawozdanie finansowe komitetu. Uznał tylko jeden rachunek. A pieniądze z dwóch pozostałych nakazał zapłacić na rzecz Skarbu Państwa. Chodzi o 59 tys. zł. Komitet mógł zapłacić dobrowolnie, ale nie zapłacił.
- Odwołali się, a Sąd Okręgowy oddalił to odwołanie - mówi Teresa Bichta, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie.
Teraz komisarz wyborczy chce, żeby sąd pomógł w wyegzekwowaniu pieniędzy. Rozprawa 25 września.
Burmistrz Czubiński przekazał nam przez sekretarkę, że nie skomentuje sprawy, bo go bezpośrednio nie dotyczy. Bardziej rozmowny był pełnomocnik komitetu wyborczego Piotr Mazurek. - Zadzwoniliśmy do Krajowego Biura Wyborczego i usłyszeliśmy, że możemy mieć subkonta. Nasz błąd, że nie zapisaliśmy nazwiska urzędnika, który udzielił nam błędnej informacji - stwierdza Piotr Mazurek. I dodaje: - Jeszcze nie ustaliliśmy skąd weźmiemy te pieniądze. Rafał Panas

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jacek / 1 października 2007 o 09:57
0
A czy ta kierowniczka to nie jest czasem żona kolegi burmistrza (tego co razem z burmistrzem zasiadał na ławie oskarżonych), dla której stworzono nowe stanowisko kierownicze, by mogła mimo kompletnego braku wiedzy zasiąść na upragnionym stołku. A to że w UM jest terror psychiczny to chyba wszyscy wiedzą. Tam nie można mieć innych poglądów niż burmistrz, a są tacy że dla podlizania się zrobią dosłownie wszystko ! Oni nie wiedzą co to honor
Avatar
dlama / 25 września 2007 o 21:31
0
jak zawinil to ukarać
Avatar
pracownik bez wyjścia / 21 września 2007 o 21:54
0
Wszyscy pracownicy UM ,spółek i instytucji podległych Czubińskiemu i między innymi ja,zostaliśmy zmuszeni do zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydata do sejmu Wojciecha Wilka.Gdy dostałem te kartki zostałem poinformowany,ze muszę zebrać minimum 5 podpisów a jak nie chcę podpaść to najlepiej 15 i więcej.Ja odmówiłem twierdząc ,ze polityka mnie nie interesuje i nie będę się tym zajmował.Za 20 minut kierowniczka wezwała mnie i poinformowała ,ze rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem który jest bardzo niezadowolony i stwierdziła ,ze dzięki takim ludziom jak Pan czubiński i wilk mam pracę więc nie rozumie dlaczego nie moge odwdzięczyć się w ten sposób .Powiedziała ,ze przezemnie ma nieprzyjemnosci i nie pozostawi tego bez echa.Rozmawiałem z innymi ludżmi z pracy i UM i oni podpisy zbierali gdyż boją się o pracę.Jeszcze jedno te listy mają być imienne tzn.ma być wiadomo kto ile podpisów zebrał.Dowiedziałem się również ,ze jedna Pani z UM zebrała 2 lata temu około 150 podpisów dla wilka,a w tym roku odmówiła,następnego dnia została przeniesiona nagle na inne gorsze stanowisko.Takie szybkie i nagłe działanie z dnia na dzień ma być groźba dla innych niepokornych którzy chcieli by odmówić.Ta pani w najbliższym czasie napewno straci pracę.Ja podobno też ale mam to w tyłku.Pracę znajdę bez problemu,nie dam się manipulować.Jak mógłbym dalej wychowywać syna w duchu patriotyzmu i honoru skoro sam bym się go pozbył.Pozdrawiam wszystkich zależnych od Czubińskiego,nie dajcie sobą pomiatać,miejcie honor.
Wszyscy pracownicy UM ,spółek i instytucji podległych Czubińskiemu i między innymi ja,zostaliśmy zmuszeni do zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydata do sejmu Wojciecha Wilka.Gdy dostałem te kartki zostałem poinformowany,ze muszę zebrać minimum 5 podpisów a jak nie chcę podpaść to najlepiej 15 i więcej.Ja odmówiłem twierdząc ,ze polityka mnie nie interesuje i nie będę się tym zajmował.Za 20 minut kierowniczka wezwała mnie i poinformowała ,ze rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem który jest bardzo niezadowolony i stwierdziła ,ze d... rozwiń
Avatar
Zyga / 19 września 2007 o 17:46
0
"Burmistrz Czubiński przekazał nam przez sekretarkę, że nie skomentuje sprawy, bo go bezpośrednio nie dotyczy." Jest finansowany i finansujący. Zarzuty dotyczą finansującego a nie finansowanego.
Avatar
zet / 18 września 2007 o 07:45
0
"Dziwi mnie tylko gdzie jest PIS ? "Człowieku! Przyjechałeś z zagranicy, czy innego Księżyca, że wierzysz w jakieś różnice między tymi klikami? Przecież te towarzystwa wyznają jedną ideologię TKM i poza składem osobowym nie odróżnisz ich za ...zaraźliwą chorobę.
Avatar
(Anonimowy) / 15 września 2007 o 20:30
0
Jak to jest? Można sobie wydawać za miejskie pieniądze gazetę Lubię Kraśnik, a potem startować w wyborach z komitetu o tej samej nazwie? To nie jest finansowanie partii z budżetu miasta?
Avatar
pracownik urzedu / 14 września 2007 o 21:37
0
ciekawe kiedy abw znowu zajmie sie umorzeniami podatków znajomych czubinskiego
Avatar
UW / 14 września 2007 o 20:25
0
Jak to kto? a kto wygrywa przetargi, jeśli myślisz że to za darmo to się grubo mylisz. Tu się nic nie dzieje zgodnie z prawem.Dziwi mnie tylko gdzie jest PIS ?
Avatar
ubezpieczony / 14 września 2007 o 17:54
0
I właśnie z tej DBAŁOŚĆI O SWOJE zadecydował, że wszystkie placówki oświatowe w Kraśniku maja obowiązek ubezpieczyć się i swoich uczniów u JENDEGO ubezpieczyciela !?! Bez gadania, bez negocjacji, bez wyboru !! Podobno był przetarg, tylko, ze nikt o nim nie wiedział... Za prowizję z tego ubezpieczenia - giganta - miasto ma zakupić radar dla straży miejskiej. Rodzice, uczniowie, pracownicy oświaty ufundują radar, który będzie nosił imię ? No czyje? Zagadka ?Zapraszamy CBA do Kraśnika!
Avatar
on / 14 września 2007 o 12:24
0
ciekawe kto wpłacał pieniązki na te "lewe" konta.
Avatar
Jacek / 1 października 2007 o 09:57
0
A czy ta kierowniczka to nie jest czasem żona kolegi burmistrza (tego co razem z burmistrzem zasiadał na ławie oskarżonych), dla której stworzono nowe stanowisko kierownicze, by mogła mimo kompletnego braku wiedzy zasiąść na upragnionym stołku. A to że w UM jest terror psychiczny to chyba wszyscy wiedzą. Tam nie można mieć innych poglądów niż burmistrz, a są tacy że dla podlizania się zrobią dosłownie wszystko ! Oni nie wiedzą co to honor
Avatar
dlama / 25 września 2007 o 21:31
0
jak zawinil to ukarać
Avatar
pracownik bez wyjścia / 21 września 2007 o 21:54
0
Wszyscy pracownicy UM ,spółek i instytucji podległych Czubińskiemu i między innymi ja,zostaliśmy zmuszeni do zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydata do sejmu Wojciecha Wilka.Gdy dostałem te kartki zostałem poinformowany,ze muszę zebrać minimum 5 podpisów a jak nie chcę podpaść to najlepiej 15 i więcej.Ja odmówiłem twierdząc ,ze polityka mnie nie interesuje i nie będę się tym zajmował.Za 20 minut kierowniczka wezwała mnie i poinformowała ,ze rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem który jest bardzo niezadowolony i stwierdziła ,ze dzięki takim ludziom jak Pan czubiński i wilk mam pracę więc nie rozumie dlaczego nie moge odwdzięczyć się w ten sposób .Powiedziała ,ze przezemnie ma nieprzyjemnosci i nie pozostawi tego bez echa.Rozmawiałem z innymi ludżmi z pracy i UM i oni podpisy zbierali gdyż boją się o pracę.Jeszcze jedno te listy mają być imienne tzn.ma być wiadomo kto ile podpisów zebrał.Dowiedziałem się również ,ze jedna Pani z UM zebrała 2 lata temu około 150 podpisów dla wilka,a w tym roku odmówiła,następnego dnia została przeniesiona nagle na inne gorsze stanowisko.Takie szybkie i nagłe działanie z dnia na dzień ma być groźba dla innych niepokornych którzy chcieli by odmówić.Ta pani w najbliższym czasie napewno straci pracę.Ja podobno też ale mam to w tyłku.Pracę znajdę bez problemu,nie dam się manipulować.Jak mógłbym dalej wychowywać syna w duchu patriotyzmu i honoru skoro sam bym się go pozbył.Pozdrawiam wszystkich zależnych od Czubińskiego,nie dajcie sobą pomiatać,miejcie honor.
Wszyscy pracownicy UM ,spółek i instytucji podległych Czubińskiemu i między innymi ja,zostaliśmy zmuszeni do zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydata do sejmu Wojciecha Wilka.Gdy dostałem te kartki zostałem poinformowany,ze muszę zebrać minimum 5 podpisów a jak nie chcę podpaść to najlepiej 15 i więcej.Ja odmówiłem twierdząc ,ze polityka mnie nie interesuje i nie będę się tym zajmował.Za 20 minut kierowniczka wezwała mnie i poinformowała ,ze rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem który jest bardzo niezadowolony i stwierdziła ,ze d... rozwiń
Avatar
Zyga / 19 września 2007 o 17:46
0
"Burmistrz Czubiński przekazał nam przez sekretarkę, że nie skomentuje sprawy, bo go bezpośrednio nie dotyczy." Jest finansowany i finansujący. Zarzuty dotyczą finansującego a nie finansowanego.
Avatar
zet / 18 września 2007 o 07:45
0
"Dziwi mnie tylko gdzie jest PIS ? "Człowieku! Przyjechałeś z zagranicy, czy innego Księżyca, że wierzysz w jakieś różnice między tymi klikami? Przecież te towarzystwa wyznają jedną ideologię TKM i poza składem osobowym nie odróżnisz ich za ...zaraźliwą chorobę.
Avatar
(Anonimowy) / 15 września 2007 o 20:30
0
Jak to jest? Można sobie wydawać za miejskie pieniądze gazetę Lubię Kraśnik, a potem startować w wyborach z komitetu o tej samej nazwie? To nie jest finansowanie partii z budżetu miasta?
Avatar
pracownik urzedu / 14 września 2007 o 21:37
0
ciekawe kiedy abw znowu zajmie sie umorzeniami podatków znajomych czubinskiego
Avatar
UW / 14 września 2007 o 20:25
0
Jak to kto? a kto wygrywa przetargi, jeśli myślisz że to za darmo to się grubo mylisz. Tu się nic nie dzieje zgodnie z prawem.Dziwi mnie tylko gdzie jest PIS ?
Avatar
ubezpieczony / 14 września 2007 o 17:54
0
I właśnie z tej DBAŁOŚĆI O SWOJE zadecydował, że wszystkie placówki oświatowe w Kraśniku maja obowiązek ubezpieczyć się i swoich uczniów u JENDEGO ubezpieczyciela !?! Bez gadania, bez negocjacji, bez wyboru !! Podobno był przetarg, tylko, ze nikt o nim nie wiedział... Za prowizję z tego ubezpieczenia - giganta - miasto ma zakupić radar dla straży miejskiej. Rodzice, uczniowie, pracownicy oświaty ufundują radar, który będzie nosił imię ? No czyje? Zagadka ?Zapraszamy CBA do Kraśnika!
Avatar
on / 14 września 2007 o 12:24
0
ciekawe kto wpłacał pieniązki na te "lewe" konta.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 21 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 19 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 11 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 32 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!