Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 września 2007 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Kampania odbija się czkawką

0 13 A A

Komitet wyborczy Piotra Czubińskiego złamał prawo w czasie walki o fotel burmistrza Kraśnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pieniądze na kampanię trzymał aż na trzech kontach. Musi zwrócić 60 tys. zł. Ponieważ nie pali się z przekazaniem gotówki, możliwe, że wkroczy komornik.
Czy dojdzie do interwencji komornika, rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach. Cała sprawa zaczęła się w ubiegłym roku. Komitet Wyborczy Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik” pieniądze na kampanię wyborczą Czubińskiego gromadził na trzech rachunkach bankowych. Tymczasem zgodnie z prawem mógł to robić tylko na jednym. Dlatego komisarz wyborczy odrzucił sprawozdanie finansowe komitetu. Uznał tylko jeden rachunek. A pieniądze z dwóch pozostałych nakazał zapłacić na rzecz Skarbu Państwa. Chodzi o 59 tys. zł. Komitet mógł zapłacić dobrowolnie, ale nie zapłacił.
- Odwołali się, a Sąd Okręgowy oddalił to odwołanie - mówi Teresa Bichta, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie.
Teraz komisarz wyborczy chce, żeby sąd pomógł w wyegzekwowaniu pieniędzy. Rozprawa 25 września.
Burmistrz Czubiński przekazał nam przez sekretarkę, że nie skomentuje sprawy, bo go bezpośrednio nie dotyczy. Bardziej rozmowny był pełnomocnik komitetu wyborczego Piotr Mazurek. - Zadzwoniliśmy do Krajowego Biura Wyborczego i usłyszeliśmy, że możemy mieć subkonta. Nasz błąd, że nie zapisaliśmy nazwiska urzędnika, który udzielił nam błędnej informacji - stwierdza Piotr Mazurek. I dodaje: - Jeszcze nie ustaliliśmy skąd weźmiemy te pieniądze. Rafał Panas

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jacek / 1 października 2007 o 09:57
0
A czy ta kierowniczka to nie jest czasem żona kolegi burmistrza (tego co razem z burmistrzem zasiadał na ławie oskarżonych), dla której stworzono nowe stanowisko kierownicze, by mogła mimo kompletnego braku wiedzy zasiąść na upragnionym stołku. A to że w UM jest terror psychiczny to chyba wszyscy wiedzą. Tam nie można mieć innych poglądów niż burmistrz, a są tacy że dla podlizania się zrobią dosłownie wszystko ! Oni nie wiedzą co to honor
Avatar
dlama / 25 września 2007 o 21:31
0
jak zawinil to ukarać
Avatar
pracownik bez wyjścia / 21 września 2007 o 21:54
0
Wszyscy pracownicy UM ,spółek i instytucji podległych Czubińskiemu i między innymi ja,zostaliśmy zmuszeni do zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydata do sejmu Wojciecha Wilka.Gdy dostałem te kartki zostałem poinformowany,ze muszę zebrać minimum 5 podpisów a jak nie chcę podpaść to najlepiej 15 i więcej.Ja odmówiłem twierdząc ,ze polityka mnie nie interesuje i nie będę się tym zajmował.Za 20 minut kierowniczka wezwała mnie i poinformowała ,ze rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem który jest bardzo niezadowolony i stwierdziła ,ze dzięki takim ludziom jak Pan czubiński i wilk mam pracę więc nie rozumie dlaczego nie moge odwdzięczyć się w ten sposób .Powiedziała ,ze przezemnie ma nieprzyjemnosci i nie pozostawi tego bez echa.Rozmawiałem z innymi ludżmi z pracy i UM i oni podpisy zbierali gdyż boją się o pracę.Jeszcze jedno te listy mają być imienne tzn.ma być wiadomo kto ile podpisów zebrał.Dowiedziałem się również ,ze jedna Pani z UM zebrała 2 lata temu około 150 podpisów dla wilka,a w tym roku odmówiła,następnego dnia została przeniesiona nagle na inne gorsze stanowisko.Takie szybkie i nagłe działanie z dnia na dzień ma być groźba dla innych niepokornych którzy chcieli by odmówić.Ta pani w najbliższym czasie napewno straci pracę.Ja podobno też ale mam to w tyłku.Pracę znajdę bez problemu,nie dam się manipulować.Jak mógłbym dalej wychowywać syna w duchu patriotyzmu i honoru skoro sam bym się go pozbył.Pozdrawiam wszystkich zależnych od Czubińskiego,nie dajcie sobą pomiatać,miejcie honor.
Wszyscy pracownicy UM ,spółek i instytucji podległych Czubińskiemu i między innymi ja,zostaliśmy zmuszeni do zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydata do sejmu Wojciecha Wilka.Gdy dostałem te kartki zostałem poinformowany,ze muszę zebrać minimum 5 podpisów a jak nie chcę podpaść to najlepiej 15 i więcej.Ja odmówiłem twierdząc ,ze polityka mnie nie interesuje i nie będę się tym zajmował.Za 20 minut kierowniczka wezwała mnie i poinformowała ,ze rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem który jest bardzo niezadowolony i stwierdziła ,ze d... rozwiń
Avatar
Zyga / 19 września 2007 o 17:46
0
"Burmistrz Czubiński przekazał nam przez sekretarkę, że nie skomentuje sprawy, bo go bezpośrednio nie dotyczy." Jest finansowany i finansujący. Zarzuty dotyczą finansującego a nie finansowanego.
Avatar
zet / 18 września 2007 o 07:45
0
"Dziwi mnie tylko gdzie jest PIS ? "Człowieku! Przyjechałeś z zagranicy, czy innego Księżyca, że wierzysz w jakieś różnice między tymi klikami? Przecież te towarzystwa wyznają jedną ideologię TKM i poza składem osobowym nie odróżnisz ich za ...zaraźliwą chorobę.
Avatar
(Anonimowy) / 15 września 2007 o 20:30
0
Jak to jest? Można sobie wydawać za miejskie pieniądze gazetę Lubię Kraśnik, a potem startować w wyborach z komitetu o tej samej nazwie? To nie jest finansowanie partii z budżetu miasta?
Avatar
pracownik urzedu / 14 września 2007 o 21:37
0
ciekawe kiedy abw znowu zajmie sie umorzeniami podatków znajomych czubinskiego
Avatar
UW / 14 września 2007 o 20:25
0
Jak to kto? a kto wygrywa przetargi, jeśli myślisz że to za darmo to się grubo mylisz. Tu się nic nie dzieje zgodnie z prawem.Dziwi mnie tylko gdzie jest PIS ?
Avatar
ubezpieczony / 14 września 2007 o 17:54
0
I właśnie z tej DBAŁOŚĆI O SWOJE zadecydował, że wszystkie placówki oświatowe w Kraśniku maja obowiązek ubezpieczyć się i swoich uczniów u JENDEGO ubezpieczyciela !?! Bez gadania, bez negocjacji, bez wyboru !! Podobno był przetarg, tylko, ze nikt o nim nie wiedział... Za prowizję z tego ubezpieczenia - giganta - miasto ma zakupić radar dla straży miejskiej. Rodzice, uczniowie, pracownicy oświaty ufundują radar, który będzie nosił imię ? No czyje? Zagadka ?Zapraszamy CBA do Kraśnika!
Avatar
on / 14 września 2007 o 12:24
0
ciekawe kto wpłacał pieniązki na te "lewe" konta.
Avatar
Jacek / 1 października 2007 o 09:57
0
A czy ta kierowniczka to nie jest czasem żona kolegi burmistrza (tego co razem z burmistrzem zasiadał na ławie oskarżonych), dla której stworzono nowe stanowisko kierownicze, by mogła mimo kompletnego braku wiedzy zasiąść na upragnionym stołku. A to że w UM jest terror psychiczny to chyba wszyscy wiedzą. Tam nie można mieć innych poglądów niż burmistrz, a są tacy że dla podlizania się zrobią dosłownie wszystko ! Oni nie wiedzą co to honor
Avatar
dlama / 25 września 2007 o 21:31
0
jak zawinil to ukarać
Avatar
pracownik bez wyjścia / 21 września 2007 o 21:54
0
Wszyscy pracownicy UM ,spółek i instytucji podległych Czubińskiemu i między innymi ja,zostaliśmy zmuszeni do zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydata do sejmu Wojciecha Wilka.Gdy dostałem te kartki zostałem poinformowany,ze muszę zebrać minimum 5 podpisów a jak nie chcę podpaść to najlepiej 15 i więcej.Ja odmówiłem twierdząc ,ze polityka mnie nie interesuje i nie będę się tym zajmował.Za 20 minut kierowniczka wezwała mnie i poinformowała ,ze rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem który jest bardzo niezadowolony i stwierdziła ,ze dzięki takim ludziom jak Pan czubiński i wilk mam pracę więc nie rozumie dlaczego nie moge odwdzięczyć się w ten sposób .Powiedziała ,ze przezemnie ma nieprzyjemnosci i nie pozostawi tego bez echa.Rozmawiałem z innymi ludżmi z pracy i UM i oni podpisy zbierali gdyż boją się o pracę.Jeszcze jedno te listy mają być imienne tzn.ma być wiadomo kto ile podpisów zebrał.Dowiedziałem się również ,ze jedna Pani z UM zebrała 2 lata temu około 150 podpisów dla wilka,a w tym roku odmówiła,następnego dnia została przeniesiona nagle na inne gorsze stanowisko.Takie szybkie i nagłe działanie z dnia na dzień ma być groźba dla innych niepokornych którzy chcieli by odmówić.Ta pani w najbliższym czasie napewno straci pracę.Ja podobno też ale mam to w tyłku.Pracę znajdę bez problemu,nie dam się manipulować.Jak mógłbym dalej wychowywać syna w duchu patriotyzmu i honoru skoro sam bym się go pozbył.Pozdrawiam wszystkich zależnych od Czubińskiego,nie dajcie sobą pomiatać,miejcie honor.
Wszyscy pracownicy UM ,spółek i instytucji podległych Czubińskiemu i między innymi ja,zostaliśmy zmuszeni do zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydata do sejmu Wojciecha Wilka.Gdy dostałem te kartki zostałem poinformowany,ze muszę zebrać minimum 5 podpisów a jak nie chcę podpaść to najlepiej 15 i więcej.Ja odmówiłem twierdząc ,ze polityka mnie nie interesuje i nie będę się tym zajmował.Za 20 minut kierowniczka wezwała mnie i poinformowała ,ze rozmawiała w tej sprawie z burmistrzem który jest bardzo niezadowolony i stwierdziła ,ze d... rozwiń
Avatar
Zyga / 19 września 2007 o 17:46
0
"Burmistrz Czubiński przekazał nam przez sekretarkę, że nie skomentuje sprawy, bo go bezpośrednio nie dotyczy." Jest finansowany i finansujący. Zarzuty dotyczą finansującego a nie finansowanego.
Avatar
zet / 18 września 2007 o 07:45
0
"Dziwi mnie tylko gdzie jest PIS ? "Człowieku! Przyjechałeś z zagranicy, czy innego Księżyca, że wierzysz w jakieś różnice między tymi klikami? Przecież te towarzystwa wyznają jedną ideologię TKM i poza składem osobowym nie odróżnisz ich za ...zaraźliwą chorobę.
Avatar
(Anonimowy) / 15 września 2007 o 20:30
0
Jak to jest? Można sobie wydawać za miejskie pieniądze gazetę Lubię Kraśnik, a potem startować w wyborach z komitetu o tej samej nazwie? To nie jest finansowanie partii z budżetu miasta?
Avatar
pracownik urzedu / 14 września 2007 o 21:37
0
ciekawe kiedy abw znowu zajmie sie umorzeniami podatków znajomych czubinskiego
Avatar
UW / 14 września 2007 o 20:25
0
Jak to kto? a kto wygrywa przetargi, jeśli myślisz że to za darmo to się grubo mylisz. Tu się nic nie dzieje zgodnie z prawem.Dziwi mnie tylko gdzie jest PIS ?
Avatar
ubezpieczony / 14 września 2007 o 17:54
0
I właśnie z tej DBAŁOŚĆI O SWOJE zadecydował, że wszystkie placówki oświatowe w Kraśniku maja obowiązek ubezpieczyć się i swoich uczniów u JENDEGO ubezpieczyciela !?! Bez gadania, bez negocjacji, bez wyboru !! Podobno był przetarg, tylko, ze nikt o nim nie wiedział... Za prowizję z tego ubezpieczenia - giganta - miasto ma zakupić radar dla straży miejskiej. Rodzice, uczniowie, pracownicy oświaty ufundują radar, który będzie nosił imię ? No czyje? Zagadka ?Zapraszamy CBA do Kraśnika!
Avatar
on / 14 września 2007 o 12:24
0
ciekawe kto wpłacał pieniązki na te "lewe" konta.