Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 czerwca 2008 r.
17:53
Edytuj ten wpis

Kraśnik stawia na wódkę

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 42 A A

Teraz alkohol będzie można kupić niemal wszędzie. Radni chcą zwiększyć liczbę sklepów, w których można nim handlować z 70 do 100.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wystąpiliśmy z propozycją zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu na wniosek lokalnych przedsiębiorców - mówi Agnieszka Orzeł-Depta, wiceburmistrz Kraśnika. - Handlowcy rozpoczynający działalność lub planujący wprowadzenie do sprzedaży alkoholu, musieli bardzo długo czekać, aż zwolni się dla nich miejsce. Było bowiem więcej chętnych, niż przewidywał limit zezwoleń - wyjaśnia.

Projekt uchwały, jaki w sprawie zwiększenia liczby sklepów z alkoholem sporządzili urzędnicy, nie był opiniowany przez Miejską Komisję ds. Uzależnień.
- Kiedyś była praktyka przedstawiania nam takich uchwał, ale ostatnio zanikła - mówi Stanisław Różyński, przewodniczący Miejskiej Komisji ds. Uzależnień. - Choć prawo tego nie wymaga, uważam jednak, że powinno być jakieś współdziałanie komisji i miasta w tym zakresie. W praktyce realizujemy tylko to, co radni uchwalą - mówi.

Projektem uchwały zbulwersowani są działacze ruchu abstynenckiego w Kraśniku. Nie protestują jednak głośno, bo - jak mówią - to od władz miasta zależy, czy otrzymają granty na swoją działalność czy też nie.

- Ustawa o wychowaniu w trzeźwości mówi jasno, że należy dążyć do utrudniania dostępu do alkoholu. A w Kraśniku będzie odwrotnie - zauważa jeden z nich. - Przecież to logiczne, że im więcej sklepów z alkoholem, tym lepsza jego dostępność. Ciekaw jest, w czyim interesie działają władze: mieszkańców czy kilku przedsiębiorców? Tymczasem z badań wynika, że w Kraśniku jest bardzo dużo nieletnich, którzy piją.

- Nie od ilości punktów sprzedaży, ale od wychowania i świadomości społeczeństwa zależy ilość wypijanego alkoholu - ripostuje jeden z kraśnickich handlowców.

Miasto z pieniędzy pochodzących od przedsiębiorców handlujących alkoholem finansuje programy profilaktyczne, zajęcia dla dzieci czy takie inwestycje, jak place zabaw.



SKLEP NA KAŻDYM ROGU

W czterdziestotysięcznym Kraśniku alkohol oferuje do sprzedaży 70 sklepów i 55 barów oraz restauracji. Wkrótce liczba sklepów może wzrosnąć do 100. Dla porównania, w Puławach jest sto sklepów, w których można kupić alkohol (przy limicie 125), ale Puławy mają o 10 tysięcy mieszkańców więcej.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jednak / 23 czerwca 2008 o 19:57
0
Andrzej napisał:
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego...

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego... rozwiń
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2008 o 04:56
0
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 17:59
0
AD napisał:
Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje


Dobrze by było, gdyby ktoś przejrzał propozycje podziału kasy na granty przez komisje, a faktyczny podział! Watro by zapytać o powody zmian w komisji członków.
Avatar
~gumppek~ / 22 czerwca 2008 o 14:30
0
d napisał:
o ile mi wiadomo to Kraśnik ma ok 36 tys mieszkańców, a Puławy trochę więcej niż 10 tys.

Miał, ale już pewnie nie ma. Na pewno nie ma takiej liczyby mieszkańców faktycznie, ze względu na bardzo dużą emigrację zarobkową. Te 30 pare tysięcy to zameldowani, a nie Ci faktycznie mieszkający. Znam np braci T. którzy od ponad 20 lat mieszkają w USA, a są ciągle w Kraśniku zameldowani.
Avatar
Leoncio / 22 czerwca 2008 o 13:30
0
36 tys mieszkancow i 100 sklepow tzn jeden sklep z alkoholami na 360 mieszkancow. Przy takiej ilosci klientow wiadomo, ze alkohol musi sporo zdrozec zeby sie handlowcowi oplacalo i zeby mogl odpowiednio duzy rabat za wieksza ilosc towaru uzyskac w hurtowni. Bylo 1 sklep na 514 mieszkancow czyli wzrost ceny co najmniej o 15 proc. Poza tym wsrod 36 tys. mieszkancow sa chyba abstynenci, tzn. dzieci niepijace, emeryci niepijacy, pacjenci szpitali niepijacy, itd.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 09:43
0
konter napisał:
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących. rozwiń
Avatar
konter / 22 czerwca 2008 o 05:18
0
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:49
0
mieszkaniec Kraśnika napisał:
Kiedyś mówiło się o nakazie instalowania kamer na stoiskach w sklepach sprzedających alkohol w Kraśniku. Otrzymanie koncesji na sprzedaż alkoholu miała być uzależniona od posiadania tego urządzenia. Nie wiem, jak jest z realizacją tego nakazu, bo nigdy mnie to nie interesowało, ale wiem, że dyskusja na ten temat była gorąca. Ciekaw jestem, czy w tych nowo powstających punktach sprzedaży też mają być kamery? Kto je instaluje? Ta sama firma? Czy ktoś sprawdza nagrania kupujących alkohol? Jeśli tak, to kto? I co się dzieje z nagraniami? Czy akcja przymusowego monitoringu przyniosła jakieś wymierne, pozytywne efekty? Sądzę, że odpowiedź na te pytania to temat na następny artykuł, który mieszkańcy Kraśnika chętnie przeczytają...

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat !

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat ! rozwiń
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:45
0
michał... napisał:
Mam na ten temat swoje zdanie. Była również wypowiedź PARPY. Powinien być artykuł. Chętnie porozmawiałbym na ten temat.


Bardzo mnie ciekawi, kiedy i kto przyjrzy się rozdzielaniu kasy z koncesji które maja być przeznaczone na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi Kraśniku i temu komu i na co są przyznawane. Wystarczy wejść w stronie mops Kraśnik i zobaczyć, na co ile idzie, itd.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:41
0
Gość napisał:
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeszczył na sklepikarzy. Zwiekszenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiscie nie tylko te punkty składaja się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy które były rozpisane na ten cel wciąz cczekaja akceptacji przez burmistrza.
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeczył na sklepikarzy. Zwiększenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiście nie tylko te punkty a raczej ich wzrost składają się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy, które były rozpisane na ten cel wciąż czekają akceptacji przez burmistrza. jest to karygodne, jak traktuje się organizacje pozarządowe.

Przywołuje pan ankiety. Dobrze, ale w tych ankietach jest również i to, że nieletni bez problemu mogą kupić alkohol w tych punktach. I niekoniecznie przez osobę trzecią. Proza życia. Czy uważa pan, ze 70 punktów na taki Kraśnik to za mało?

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje rozwiń
Avatar
jednak / 23 czerwca 2008 o 19:57
0
Andrzej napisał:
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego...

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego... rozwiń
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2008 o 04:56
0
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 17:59
0
AD napisał:
Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje


Dobrze by było, gdyby ktoś przejrzał propozycje podziału kasy na granty przez komisje, a faktyczny podział! Watro by zapytać o powody zmian w komisji członków.
Avatar
~gumppek~ / 22 czerwca 2008 o 14:30
0
d napisał:
o ile mi wiadomo to Kraśnik ma ok 36 tys mieszkańców, a Puławy trochę więcej niż 10 tys.

Miał, ale już pewnie nie ma. Na pewno nie ma takiej liczyby mieszkańców faktycznie, ze względu na bardzo dużą emigrację zarobkową. Te 30 pare tysięcy to zameldowani, a nie Ci faktycznie mieszkający. Znam np braci T. którzy od ponad 20 lat mieszkają w USA, a są ciągle w Kraśniku zameldowani.
Avatar
Leoncio / 22 czerwca 2008 o 13:30
0
36 tys mieszkancow i 100 sklepow tzn jeden sklep z alkoholami na 360 mieszkancow. Przy takiej ilosci klientow wiadomo, ze alkohol musi sporo zdrozec zeby sie handlowcowi oplacalo i zeby mogl odpowiednio duzy rabat za wieksza ilosc towaru uzyskac w hurtowni. Bylo 1 sklep na 514 mieszkancow czyli wzrost ceny co najmniej o 15 proc. Poza tym wsrod 36 tys. mieszkancow sa chyba abstynenci, tzn. dzieci niepijace, emeryci niepijacy, pacjenci szpitali niepijacy, itd.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 09:43
0
konter napisał:
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących. rozwiń
Avatar
konter / 22 czerwca 2008 o 05:18
0
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:49
0
mieszkaniec Kraśnika napisał:
Kiedyś mówiło się o nakazie instalowania kamer na stoiskach w sklepach sprzedających alkohol w Kraśniku. Otrzymanie koncesji na sprzedaż alkoholu miała być uzależniona od posiadania tego urządzenia. Nie wiem, jak jest z realizacją tego nakazu, bo nigdy mnie to nie interesowało, ale wiem, że dyskusja na ten temat była gorąca. Ciekaw jestem, czy w tych nowo powstających punktach sprzedaży też mają być kamery? Kto je instaluje? Ta sama firma? Czy ktoś sprawdza nagrania kupujących alkohol? Jeśli tak, to kto? I co się dzieje z nagraniami? Czy akcja przymusowego monitoringu przyniosła jakieś wymierne, pozytywne efekty? Sądzę, że odpowiedź na te pytania to temat na następny artykuł, który mieszkańcy Kraśnika chętnie przeczytają...

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat !

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat ! rozwiń
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:45
0
michał... napisał:
Mam na ten temat swoje zdanie. Była również wypowiedź PARPY. Powinien być artykuł. Chętnie porozmawiałbym na ten temat.


Bardzo mnie ciekawi, kiedy i kto przyjrzy się rozdzielaniu kasy z koncesji które maja być przeznaczone na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi Kraśniku i temu komu i na co są przyznawane. Wystarczy wejść w stronie mops Kraśnik i zobaczyć, na co ile idzie, itd.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:41
0
Gość napisał:
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeszczył na sklepikarzy. Zwiekszenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiscie nie tylko te punkty składaja się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy które były rozpisane na ten cel wciąz cczekaja akceptacji przez burmistrza.
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeczył na sklepikarzy. Zwiększenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiście nie tylko te punkty a raczej ich wzrost składają się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy, które były rozpisane na ten cel wciąż czekają akceptacji przez burmistrza. jest to karygodne, jak traktuje się organizacje pozarządowe.

Przywołuje pan ankiety. Dobrze, ale w tych ankietach jest również i to, że nieletni bez problemu mogą kupić alkohol w tych punktach. I niekoniecznie przez osobę trzecią. Proza życia. Czy uważa pan, ze 70 punktów na taki Kraśnik to za mało?

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 6

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 12 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 418 36

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!