Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 czerwca 2008 r.
17:53
Edytuj ten wpis

Kraśnik stawia na wódkę

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 42 A A

Teraz alkohol będzie można kupić niemal wszędzie. Radni chcą zwiększyć liczbę sklepów, w których można nim handlować z 70 do 100.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wystąpiliśmy z propozycją zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu na wniosek lokalnych przedsiębiorców - mówi Agnieszka Orzeł-Depta, wiceburmistrz Kraśnika. - Handlowcy rozpoczynający działalność lub planujący wprowadzenie do sprzedaży alkoholu, musieli bardzo długo czekać, aż zwolni się dla nich miejsce. Było bowiem więcej chętnych, niż przewidywał limit zezwoleń - wyjaśnia.

Projekt uchwały, jaki w sprawie zwiększenia liczby sklepów z alkoholem sporządzili urzędnicy, nie był opiniowany przez Miejską Komisję ds. Uzależnień.
- Kiedyś była praktyka przedstawiania nam takich uchwał, ale ostatnio zanikła - mówi Stanisław Różyński, przewodniczący Miejskiej Komisji ds. Uzależnień. - Choć prawo tego nie wymaga, uważam jednak, że powinno być jakieś współdziałanie komisji i miasta w tym zakresie. W praktyce realizujemy tylko to, co radni uchwalą - mówi.

Projektem uchwały zbulwersowani są działacze ruchu abstynenckiego w Kraśniku. Nie protestują jednak głośno, bo - jak mówią - to od władz miasta zależy, czy otrzymają granty na swoją działalność czy też nie.

- Ustawa o wychowaniu w trzeźwości mówi jasno, że należy dążyć do utrudniania dostępu do alkoholu. A w Kraśniku będzie odwrotnie - zauważa jeden z nich. - Przecież to logiczne, że im więcej sklepów z alkoholem, tym lepsza jego dostępność. Ciekaw jest, w czyim interesie działają władze: mieszkańców czy kilku przedsiębiorców? Tymczasem z badań wynika, że w Kraśniku jest bardzo dużo nieletnich, którzy piją.

- Nie od ilości punktów sprzedaży, ale od wychowania i świadomości społeczeństwa zależy ilość wypijanego alkoholu - ripostuje jeden z kraśnickich handlowców.

Miasto z pieniędzy pochodzących od przedsiębiorców handlujących alkoholem finansuje programy profilaktyczne, zajęcia dla dzieci czy takie inwestycje, jak place zabaw.



SKLEP NA KAŻDYM ROGU

W czterdziestotysięcznym Kraśniku alkohol oferuje do sprzedaży 70 sklepów i 55 barów oraz restauracji. Wkrótce liczba sklepów może wzrosnąć do 100. Dla porównania, w Puławach jest sto sklepów, w których można kupić alkohol (przy limicie 125), ale Puławy mają o 10 tysięcy mieszkańców więcej.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jednak / 23 czerwca 2008 o 19:57
0
Andrzej napisał:
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego...

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego... rozwiń
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2008 o 04:56
0
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 17:59
0
AD napisał:
Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje


Dobrze by było, gdyby ktoś przejrzał propozycje podziału kasy na granty przez komisje, a faktyczny podział! Watro by zapytać o powody zmian w komisji członków.
Avatar
~gumppek~ / 22 czerwca 2008 o 14:30
0
d napisał:
o ile mi wiadomo to Kraśnik ma ok 36 tys mieszkańców, a Puławy trochę więcej niż 10 tys.

Miał, ale już pewnie nie ma. Na pewno nie ma takiej liczyby mieszkańców faktycznie, ze względu na bardzo dużą emigrację zarobkową. Te 30 pare tysięcy to zameldowani, a nie Ci faktycznie mieszkający. Znam np braci T. którzy od ponad 20 lat mieszkają w USA, a są ciągle w Kraśniku zameldowani.
Avatar
Leoncio / 22 czerwca 2008 o 13:30
0
36 tys mieszkancow i 100 sklepow tzn jeden sklep z alkoholami na 360 mieszkancow. Przy takiej ilosci klientow wiadomo, ze alkohol musi sporo zdrozec zeby sie handlowcowi oplacalo i zeby mogl odpowiednio duzy rabat za wieksza ilosc towaru uzyskac w hurtowni. Bylo 1 sklep na 514 mieszkancow czyli wzrost ceny co najmniej o 15 proc. Poza tym wsrod 36 tys. mieszkancow sa chyba abstynenci, tzn. dzieci niepijace, emeryci niepijacy, pacjenci szpitali niepijacy, itd.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 09:43
0
konter napisał:
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących. rozwiń
Avatar
konter / 22 czerwca 2008 o 05:18
0
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:49
0
mieszkaniec Kraśnika napisał:
Kiedyś mówiło się o nakazie instalowania kamer na stoiskach w sklepach sprzedających alkohol w Kraśniku. Otrzymanie koncesji na sprzedaż alkoholu miała być uzależniona od posiadania tego urządzenia. Nie wiem, jak jest z realizacją tego nakazu, bo nigdy mnie to nie interesowało, ale wiem, że dyskusja na ten temat była gorąca. Ciekaw jestem, czy w tych nowo powstających punktach sprzedaży też mają być kamery? Kto je instaluje? Ta sama firma? Czy ktoś sprawdza nagrania kupujących alkohol? Jeśli tak, to kto? I co się dzieje z nagraniami? Czy akcja przymusowego monitoringu przyniosła jakieś wymierne, pozytywne efekty? Sądzę, że odpowiedź na te pytania to temat na następny artykuł, który mieszkańcy Kraśnika chętnie przeczytają...

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat !

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat ! rozwiń
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:45
0
michał... napisał:
Mam na ten temat swoje zdanie. Była również wypowiedź PARPY. Powinien być artykuł. Chętnie porozmawiałbym na ten temat.


Bardzo mnie ciekawi, kiedy i kto przyjrzy się rozdzielaniu kasy z koncesji które maja być przeznaczone na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi Kraśniku i temu komu i na co są przyznawane. Wystarczy wejść w stronie mops Kraśnik i zobaczyć, na co ile idzie, itd.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:41
0
Gość napisał:
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeszczył na sklepikarzy. Zwiekszenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiscie nie tylko te punkty składaja się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy które były rozpisane na ten cel wciąz cczekaja akceptacji przez burmistrza.
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeczył na sklepikarzy. Zwiększenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiście nie tylko te punkty a raczej ich wzrost składają się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy, które były rozpisane na ten cel wciąż czekają akceptacji przez burmistrza. jest to karygodne, jak traktuje się organizacje pozarządowe.

Przywołuje pan ankiety. Dobrze, ale w tych ankietach jest również i to, że nieletni bez problemu mogą kupić alkohol w tych punktach. I niekoniecznie przez osobę trzecią. Proza życia. Czy uważa pan, ze 70 punktów na taki Kraśnik to za mało?

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje rozwiń
Avatar
jednak / 23 czerwca 2008 o 19:57
0
Andrzej napisał:
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego...

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego... rozwiń
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2008 o 04:56
0
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 17:59
0
AD napisał:
Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje


Dobrze by było, gdyby ktoś przejrzał propozycje podziału kasy na granty przez komisje, a faktyczny podział! Watro by zapytać o powody zmian w komisji członków.
Avatar
~gumppek~ / 22 czerwca 2008 o 14:30
0
d napisał:
o ile mi wiadomo to Kraśnik ma ok 36 tys mieszkańców, a Puławy trochę więcej niż 10 tys.

Miał, ale już pewnie nie ma. Na pewno nie ma takiej liczyby mieszkańców faktycznie, ze względu na bardzo dużą emigrację zarobkową. Te 30 pare tysięcy to zameldowani, a nie Ci faktycznie mieszkający. Znam np braci T. którzy od ponad 20 lat mieszkają w USA, a są ciągle w Kraśniku zameldowani.
Avatar
Leoncio / 22 czerwca 2008 o 13:30
0
36 tys mieszkancow i 100 sklepow tzn jeden sklep z alkoholami na 360 mieszkancow. Przy takiej ilosci klientow wiadomo, ze alkohol musi sporo zdrozec zeby sie handlowcowi oplacalo i zeby mogl odpowiednio duzy rabat za wieksza ilosc towaru uzyskac w hurtowni. Bylo 1 sklep na 514 mieszkancow czyli wzrost ceny co najmniej o 15 proc. Poza tym wsrod 36 tys. mieszkancow sa chyba abstynenci, tzn. dzieci niepijace, emeryci niepijacy, pacjenci szpitali niepijacy, itd.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 09:43
0
konter napisał:
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących. rozwiń
Avatar
konter / 22 czerwca 2008 o 05:18
0
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:49
0
mieszkaniec Kraśnika napisał:
Kiedyś mówiło się o nakazie instalowania kamer na stoiskach w sklepach sprzedających alkohol w Kraśniku. Otrzymanie koncesji na sprzedaż alkoholu miała być uzależniona od posiadania tego urządzenia. Nie wiem, jak jest z realizacją tego nakazu, bo nigdy mnie to nie interesowało, ale wiem, że dyskusja na ten temat była gorąca. Ciekaw jestem, czy w tych nowo powstających punktach sprzedaży też mają być kamery? Kto je instaluje? Ta sama firma? Czy ktoś sprawdza nagrania kupujących alkohol? Jeśli tak, to kto? I co się dzieje z nagraniami? Czy akcja przymusowego monitoringu przyniosła jakieś wymierne, pozytywne efekty? Sądzę, że odpowiedź na te pytania to temat na następny artykuł, który mieszkańcy Kraśnika chętnie przeczytają...

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat !

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat ! rozwiń
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:45
0
michał... napisał:
Mam na ten temat swoje zdanie. Była również wypowiedź PARPY. Powinien być artykuł. Chętnie porozmawiałbym na ten temat.


Bardzo mnie ciekawi, kiedy i kto przyjrzy się rozdzielaniu kasy z koncesji które maja być przeznaczone na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi Kraśniku i temu komu i na co są przyznawane. Wystarczy wejść w stronie mops Kraśnik i zobaczyć, na co ile idzie, itd.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:41
0
Gość napisał:
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeszczył na sklepikarzy. Zwiekszenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiscie nie tylko te punkty składaja się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy które były rozpisane na ten cel wciąz cczekaja akceptacji przez burmistrza.
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeczył na sklepikarzy. Zwiększenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiście nie tylko te punkty a raczej ich wzrost składają się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy, które były rozpisane na ten cel wciąż czekają akceptacji przez burmistrza. jest to karygodne, jak traktuje się organizacje pozarządowe.

Przywołuje pan ankiety. Dobrze, ale w tych ankietach jest również i to, że nieletni bez problemu mogą kupić alkohol w tych punktach. I niekoniecznie przez osobę trzecią. Proza życia. Czy uważa pan, ze 70 punktów na taki Kraśnik to za mało?

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie 0 1

Do trzech zdarzeń drogowych doszło w czwartek rano na terenie powiatu opolskiego.

Lublin. Zabójstwo przy ul. Narutowicza. Surowy wyrok dla nożownika [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin. Zabójstwo przy ul. Narutowicza. Surowy wyrok dla nożownika [wideo, zdjęcia] 1 0

Szesnaście lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w czwartek recydywista, który śmiertelnie ugodził nożem młodego mężczyznę i ranił jego kolegę. Do bójki doszło w centrum Lublina.

Koszykarze rezerw TBV Startu nadrobili zaległości

Koszykarze rezerw TBV Startu nadrobili zaległości 1 0

TBV Start Lublin nie miał najmniejszych problemów z rozbiciem zawodników Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Było to zaległe spotkanie 16 kolejki

Ciężko zniósł rozstanie? Ukradł byłej partnerce samochód

Ciężko zniósł rozstanie? Ukradł byłej partnerce samochód 9 0

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na terenie posesji w gminie Niemce.

Zwycięzca Sundance w Centrum Kultury w Lublinie
25 stycznia 2019, 20:00

Zwycięzca Sundance w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-27 stycznia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można premierowo oglądać zdobywcę głównej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance - Złe wychowanie Cameron Post.

Obiecali rewitalizację Zalewu Zemborzyckiego. Co dalej z planami Wód Polskich?

Obiecali rewitalizację Zalewu Zemborzyckiego. Co dalej z planami Wód Polskich? 6 13

Wciąż nie skończyło się formalne przejęcie Zalewu Zemborzyckiego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Konkretnych planów rewitalizacji akwenu też jeszcze nie ma.

Potwierdzą cudzoziemcom znajomość naszego języka. PWSZ Chełm z nowymi uprawnieniami

Potwierdzą cudzoziemcom znajomość naszego języka. PWSZ Chełm z nowymi uprawnieniami 1 0

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uzyskała nowe uprawnienie. Minister nauki i szkolnictwa wyższego 8 stycznia nadał jej prawo do organizowania państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego na poziomie podstawowym.

Puławy: Są pieniądze na boisko, skatepark i plac zabaw

Puławy: Są pieniądze na boisko, skatepark i plac zabaw 9 11

W poniedziałek prezydent Paweł Maj oraz marszałek województwa Jarosław Stawiarski podpisali umowę, na mocy której miasto otrzyma ok. 11 mln zł na rewitalizację.

Były piłkarz Motoru zagra w... Kazachstanie!
film

Były piłkarz Motoru zagra w... Kazachstanie! 0 0

Były piłkarz Motoru Lublin Konrad Wrzesiński, który ostatnio występował w Zagłębiu Sosnowiec wyjedzie na wschód

Meditus – skuteczne wsparcie dla uzależnionych od alkoholu

Meditus – skuteczne wsparcie dla uzależnionych od alkoholu 0 0

Alkoholizm jest chorobą, która może dotknąć każdego, niezależnie od jej płci, wieku, statusu społecznego czy wykonywanego zawodu. To już nie jest domena lumpów i meneli. Zniknęły budki z piwem a alkoholizm, to problem ogólnospołeczny. Uzależnienie od napojów wysokoprocentowych, dotyczy dzisiaj, w dużej mierze, osób, zajmujących bardzo prestiżowe stanowiska oraz żyjących w dobrobycie.

Samsung Galaxy S9 czy Samsung Galaxy S9 Plus – jaka jest między nimi różnica?

Samsung Galaxy S9 czy Samsung Galaxy S9 Plus – jaka jest między nimi różnica? 0 0

Linia Galaxy to produkty Samsunga, które od kilku lat budzą największe emocje w branży elektronicznej. Obecnie na rynku mamy model S9 oraz jego większego brata, w postaci modelu S9 Plus. Czym różnią się te telefony? Co, poza rozmiarem, zyskujemy, decydując się na droższy model?

MOSiR wybrał ekipy, które przystosują stadion żużlowy do nowych wymogów

MOSiR wybrał ekipy, które przystosują stadion żużlowy do nowych wymogów 1 1

Zarządca stadionu przy Al. Zygmuntowskich wybrał firmy mające przygotować obiekt do wymogów żużlowej Ekstraligi.

Ile jest wilków i rysi w Roztoczańskim Parku Narodowym?
film

Ile jest wilków i rysi w Roztoczańskim Parku Narodowym? 0 4

Polskie parki narodowe są za małe, aby zapewnić miejsce do życia dużym drapieżnikom. Mogą jednak pełnić rolę spokojnych enklaw do rozrodu. Takim miejscem dla wilków jest Roztoczański Park Narodowy.

Prokuratura umorzyła śledztwo, była dyrektor wróci? Chcą tego związkowcy

Prokuratura umorzyła śledztwo, była dyrektor wróci? Chcą tego związkowcy 9 56

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Śledczy uznali, że nie kłamała ona w swoich oświadczeniach składanych w związku z przetargami. Związkowcy żądają jej powrotu na stanowisko dyrektora COZL

Lublin Jam Improv vol. 6
25 stycznia 2019, 19:00

Lublin Jam Improv vol. 6 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz szósty w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) przeprowadzone zostanie Lublin Jam Improv z udziałem lokalnych formacji improwizacyjnych. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek, 25 stycznia o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!