Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 czerwca 2008 r.
17:53
Edytuj ten wpis

Kraśnik stawia na wódkę

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 42 A A

Teraz alkohol będzie można kupić niemal wszędzie. Radni chcą zwiększyć liczbę sklepów, w których można nim handlować z 70 do 100.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wystąpiliśmy z propozycją zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu na wniosek lokalnych przedsiębiorców - mówi Agnieszka Orzeł-Depta, wiceburmistrz Kraśnika. - Handlowcy rozpoczynający działalność lub planujący wprowadzenie do sprzedaży alkoholu, musieli bardzo długo czekać, aż zwolni się dla nich miejsce. Było bowiem więcej chętnych, niż przewidywał limit zezwoleń - wyjaśnia.

Projekt uchwały, jaki w sprawie zwiększenia liczby sklepów z alkoholem sporządzili urzędnicy, nie był opiniowany przez Miejską Komisję ds. Uzależnień.
- Kiedyś była praktyka przedstawiania nam takich uchwał, ale ostatnio zanikła - mówi Stanisław Różyński, przewodniczący Miejskiej Komisji ds. Uzależnień. - Choć prawo tego nie wymaga, uważam jednak, że powinno być jakieś współdziałanie komisji i miasta w tym zakresie. W praktyce realizujemy tylko to, co radni uchwalą - mówi.

Projektem uchwały zbulwersowani są działacze ruchu abstynenckiego w Kraśniku. Nie protestują jednak głośno, bo - jak mówią - to od władz miasta zależy, czy otrzymają granty na swoją działalność czy też nie.

- Ustawa o wychowaniu w trzeźwości mówi jasno, że należy dążyć do utrudniania dostępu do alkoholu. A w Kraśniku będzie odwrotnie - zauważa jeden z nich. - Przecież to logiczne, że im więcej sklepów z alkoholem, tym lepsza jego dostępność. Ciekaw jest, w czyim interesie działają władze: mieszkańców czy kilku przedsiębiorców? Tymczasem z badań wynika, że w Kraśniku jest bardzo dużo nieletnich, którzy piją.

- Nie od ilości punktów sprzedaży, ale od wychowania i świadomości społeczeństwa zależy ilość wypijanego alkoholu - ripostuje jeden z kraśnickich handlowców.

Miasto z pieniędzy pochodzących od przedsiębiorców handlujących alkoholem finansuje programy profilaktyczne, zajęcia dla dzieci czy takie inwestycje, jak place zabaw.



SKLEP NA KAŻDYM ROGU

W czterdziestotysięcznym Kraśniku alkohol oferuje do sprzedaży 70 sklepów i 55 barów oraz restauracji. Wkrótce liczba sklepów może wzrosnąć do 100. Dla porównania, w Puławach jest sto sklepów, w których można kupić alkohol (przy limicie 125), ale Puławy mają o 10 tysięcy mieszkańców więcej.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jednak / 23 czerwca 2008 o 19:57
0
Andrzej napisał:
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego...

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego... rozwiń
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2008 o 04:56
0
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 17:59
0
AD napisał:
Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje


Dobrze by było, gdyby ktoś przejrzał propozycje podziału kasy na granty przez komisje, a faktyczny podział! Watro by zapytać o powody zmian w komisji członków.
Avatar
~gumppek~ / 22 czerwca 2008 o 14:30
0
d napisał:
o ile mi wiadomo to Kraśnik ma ok 36 tys mieszkańców, a Puławy trochę więcej niż 10 tys.

Miał, ale już pewnie nie ma. Na pewno nie ma takiej liczyby mieszkańców faktycznie, ze względu na bardzo dużą emigrację zarobkową. Te 30 pare tysięcy to zameldowani, a nie Ci faktycznie mieszkający. Znam np braci T. którzy od ponad 20 lat mieszkają w USA, a są ciągle w Kraśniku zameldowani.
Avatar
Leoncio / 22 czerwca 2008 o 13:30
0
36 tys mieszkancow i 100 sklepow tzn jeden sklep z alkoholami na 360 mieszkancow. Przy takiej ilosci klientow wiadomo, ze alkohol musi sporo zdrozec zeby sie handlowcowi oplacalo i zeby mogl odpowiednio duzy rabat za wieksza ilosc towaru uzyskac w hurtowni. Bylo 1 sklep na 514 mieszkancow czyli wzrost ceny co najmniej o 15 proc. Poza tym wsrod 36 tys. mieszkancow sa chyba abstynenci, tzn. dzieci niepijace, emeryci niepijacy, pacjenci szpitali niepijacy, itd.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 09:43
0
konter napisał:
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących. rozwiń
Avatar
konter / 22 czerwca 2008 o 05:18
0
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:49
0
mieszkaniec Kraśnika napisał:
Kiedyś mówiło się o nakazie instalowania kamer na stoiskach w sklepach sprzedających alkohol w Kraśniku. Otrzymanie koncesji na sprzedaż alkoholu miała być uzależniona od posiadania tego urządzenia. Nie wiem, jak jest z realizacją tego nakazu, bo nigdy mnie to nie interesowało, ale wiem, że dyskusja na ten temat była gorąca. Ciekaw jestem, czy w tych nowo powstających punktach sprzedaży też mają być kamery? Kto je instaluje? Ta sama firma? Czy ktoś sprawdza nagrania kupujących alkohol? Jeśli tak, to kto? I co się dzieje z nagraniami? Czy akcja przymusowego monitoringu przyniosła jakieś wymierne, pozytywne efekty? Sądzę, że odpowiedź na te pytania to temat na następny artykuł, który mieszkańcy Kraśnika chętnie przeczytają...

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat !

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat ! rozwiń
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:45
0
michał... napisał:
Mam na ten temat swoje zdanie. Była również wypowiedź PARPY. Powinien być artykuł. Chętnie porozmawiałbym na ten temat.


Bardzo mnie ciekawi, kiedy i kto przyjrzy się rozdzielaniu kasy z koncesji które maja być przeznaczone na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi Kraśniku i temu komu i na co są przyznawane. Wystarczy wejść w stronie mops Kraśnik i zobaczyć, na co ile idzie, itd.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:41
0
Gość napisał:
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeszczył na sklepikarzy. Zwiekszenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiscie nie tylko te punkty składaja się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy które były rozpisane na ten cel wciąz cczekaja akceptacji przez burmistrza.
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeczył na sklepikarzy. Zwiększenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiście nie tylko te punkty a raczej ich wzrost składają się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy, które były rozpisane na ten cel wciąż czekają akceptacji przez burmistrza. jest to karygodne, jak traktuje się organizacje pozarządowe.

Przywołuje pan ankiety. Dobrze, ale w tych ankietach jest również i to, że nieletni bez problemu mogą kupić alkohol w tych punktach. I niekoniecznie przez osobę trzecią. Proza życia. Czy uważa pan, ze 70 punktów na taki Kraśnik to za mało?

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje rozwiń
Avatar
jednak / 23 czerwca 2008 o 19:57
0
Andrzej napisał:
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego...

Ależ skądże! Koniec to będzie, kiedy samodzielnie myślący dojdą do głosu. Póki co - jest jak jest. Jeden głos, jedna myśl, jeden sukces! Władzą nie wolno się dzielić, a cudze pomysły przedstawiać jak swoje! Oto klucz do sukcesu dla jedynego właściwie myślącego... rozwiń
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2008 o 04:56
0
ktoś dobrze napisał dopóki będą tacy ludzie jak Różyński stary i młody to nic się nie zmieni , tacy ludzie chcą tylko utrzymać się jak najdłużej i nic nie robić a żyją z gadania. Nie te czasy że będzie jeden z drugim chodził i gadał z ludżmi o bzdetach, trzeba coś zrobić a to już nie takie proste . Jak Czubiński nie zmieni swojego otoczenia na ludzi myslących samodzielnie i dobrych to będzie to jego koniec.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 17:59
0
AD napisał:
Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje


Dobrze by było, gdyby ktoś przejrzał propozycje podziału kasy na granty przez komisje, a faktyczny podział! Watro by zapytać o powody zmian w komisji członków.
Avatar
~gumppek~ / 22 czerwca 2008 o 14:30
0
d napisał:
o ile mi wiadomo to Kraśnik ma ok 36 tys mieszkańców, a Puławy trochę więcej niż 10 tys.

Miał, ale już pewnie nie ma. Na pewno nie ma takiej liczyby mieszkańców faktycznie, ze względu na bardzo dużą emigrację zarobkową. Te 30 pare tysięcy to zameldowani, a nie Ci faktycznie mieszkający. Znam np braci T. którzy od ponad 20 lat mieszkają w USA, a są ciągle w Kraśniku zameldowani.
Avatar
Leoncio / 22 czerwca 2008 o 13:30
0
36 tys mieszkancow i 100 sklepow tzn jeden sklep z alkoholami na 360 mieszkancow. Przy takiej ilosci klientow wiadomo, ze alkohol musi sporo zdrozec zeby sie handlowcowi oplacalo i zeby mogl odpowiednio duzy rabat za wieksza ilosc towaru uzyskac w hurtowni. Bylo 1 sklep na 514 mieszkancow czyli wzrost ceny co najmniej o 15 proc. Poza tym wsrod 36 tys. mieszkancow sa chyba abstynenci, tzn. dzieci niepijace, emeryci niepijacy, pacjenci szpitali niepijacy, itd.
Avatar
czytelnik. / 22 czerwca 2008 o 09:43
0
konter napisał:
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących.



Kiedyś padło pytanie, Panie P. Pański Prezes (chodziło o jedną ze spółek UM) to człowiek ....... (i tu padło parę nieciekawych epitetów)
Odpowiedź - co chciałbyś abym powoływał ludzi mądrzejszych od siebie. To może klucz doboru kadry do wielu organizacji. Strach przecież mieć ludzi samodzielnie myślących. rozwiń
Avatar
konter / 22 czerwca 2008 o 05:18
0
Różyński to porażka jako przewodniczący , syn opasły komendant Straży, nigdzie by nie miał pracy więc ojczulek zrobi wszystko dla wodza.
mierny ale wierny, trzęsący się ze strachu żeby czegoś nie powiedzieć przypadkiem dziadek, ale jakby kto posłuchał co prywatnie on mówi to już w ogóle zwątpienie totalne.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:49
0
mieszkaniec Kraśnika napisał:
Kiedyś mówiło się o nakazie instalowania kamer na stoiskach w sklepach sprzedających alkohol w Kraśniku. Otrzymanie koncesji na sprzedaż alkoholu miała być uzależniona od posiadania tego urządzenia. Nie wiem, jak jest z realizacją tego nakazu, bo nigdy mnie to nie interesowało, ale wiem, że dyskusja na ten temat była gorąca. Ciekaw jestem, czy w tych nowo powstających punktach sprzedaży też mają być kamery? Kto je instaluje? Ta sama firma? Czy ktoś sprawdza nagrania kupujących alkohol? Jeśli tak, to kto? I co się dzieje z nagraniami? Czy akcja przymusowego monitoringu przyniosła jakieś wymierne, pozytywne efekty? Sądzę, że odpowiedź na te pytania to temat na następny artykuł, który mieszkańcy Kraśnika chętnie przeczytają...

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat !

Podobno w piątek w Kraśniku były wydarzenia telewizji Polsat i coś nagrywały na ten temat ! rozwiń
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:45
0
michał... napisał:
Mam na ten temat swoje zdanie. Była również wypowiedź PARPY. Powinien być artykuł. Chętnie porozmawiałbym na ten temat.


Bardzo mnie ciekawi, kiedy i kto przyjrzy się rozdzielaniu kasy z koncesji które maja być przeznaczone na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi Kraśniku i temu komu i na co są przyznawane. Wystarczy wejść w stronie mops Kraśnik i zobaczyć, na co ile idzie, itd.
Avatar
AD / 21 czerwca 2008 o 23:41
0
Gość napisał:
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeszczył na sklepikarzy. Zwiekszenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiscie nie tylko te punkty składaja się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy które były rozpisane na ten cel wciąz cczekaja akceptacji przez burmistrza.
Nie wydaje mi się by ktoś złorzeczył na sklepikarzy. Zwiększenie punktów sprzedaży mówi nam o tym, jaka jest filozofia -w dyskutowanym temacie- radców miejskich. Oczywiście nie tylko te punkty a raczej ich wzrost składają się na tą "filozofię" Jest to wiele czynników. Mamy już wakacje a konkursy, które były rozpisane na ten cel wciąż czekają akceptacji przez burmistrza. jest to karygodne, jak traktuje się organizacje pozarządowe.

Przywołuje pan ankiety. Dobrze, ale w tych ankietach jest również i to, że nieletni bez problemu mogą kupić alkohol w tych punktach. I niekoniecznie przez osobę trzecią. Proza życia. Czy uważa pan, ze 70 punktów na taki Kraśnik to za mało?

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje

Może po wakacjach zaakceptuje Burmistrz roztrzygniety konkurs na wakacje rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz pomylił antybiotyki i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

Lekarz pomylił antybiotyki i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 1 0

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 0 4

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 0 10

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 4 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 0 4

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 12 2

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 2 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 23 1

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 19 21

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 24 5

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 5 2

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!