Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 kwietnia 2008 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Szukają miejsca na targowisko

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 9 A A

W najbliższych dniach do mieszkańców trafią ankiety, potem do drzwi zapukają ankieterzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko po to, by się dowiedzieć, jaka powinna być lokalizacja targowiska w fabrycznej dzielnicy Kraśnika.

- Teraz z oferty targowiska przy ul. Balladyny korzysta wielu mieszkańców Kraśnika. Przywiązani są do niego pracujący tam handlowcy. Szanujemy to. Dlatego przeniesiemy targowisko tylko wówczas, gdy mieszkańcy wyrażą na to zgodę - wyjaśnia burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński.

Teren, na którym dawniej znajdowały się stanowiska dla autobusów dowożących pracowników FŁT, od dawna jest niezagospodarowany. To własność miasta i zajmuje dwukrotnie większą powierzchnię niż obecne targowisko. - Dzięki przeniesieniu tam targowiska możliwy będzie dalszy rozwój tej formy handlu - dodaje Czubiński.

Jednak przeprowadzce przeciwni są handlujący przy Balladyny kupcy. Miasto już kilkakrotnie próbowało polepszyć im warunki pracy. Za każdym razem spotykało się to z oporem z ich strony.

- Ustalone przecież zostało w ubiegłym roku, że ma być przeprowadzony remont placu przy Balladyny, a tu się dowiadujemy, że chcą nas wyrzucić - mówi pani Maria sprzedająca na targowisku tytoń i papierosy.

Jednak, według samorządowców, nowa lokalizacja to szansa na uporządkowanie handlu targowego w dzielnicy fabrycznej i stworzenie odpowiednich warunków nie tylko dla sprzedawców, ale przede wszystkim dla klientów. Mieszkańcy pobliskiego osiedla skarżą się na uciążliwości związane z prowadzoną tam działalnością gospodarczą.

W dodatku miasto i powiat modernizują właśnie skrzyżowanie ulicy Balladyny z al. Niepodległości. W najbliższym czasie zmieni się organizacja ruchu w tym miejscu i poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców, ale jednocześnie przebudowa skrzyżowania ograniczy możliwość prowadzenia handlu wokół wyznaczonego obecnie terenu targowiska.

Nowa lokalizacja pozwoliłaby części sprzedawców, którzy dotąd prowadzili handel poza ogrodzeniem, na kontynuowanie swojej działalności w odpowiednich warunkach.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefan / 16 kwietnia 2008 o 08:06
0
M.Sz. napisał:
A co, zazdrość cię zżera...?


Nie, nie zżera
Avatar
M.Sz. / 15 kwietnia 2008 o 20:34
0
stefan napisał:
No tak, bo przecież swego rodzaju zjeździł za towarem na łóżko polowe pół świata. Tajlandia i te sprawy. Więc się nadaje do MSZ.


A co, zazdrość cię zżera...? Zgadza się, jest tego już około 100 wyjazdów w życiu, w tym: 5 razy Tajlandia, 11 razy Turcja, 2 razy Syberia (dwa razy J. Bajkał), 2 razy Uzbekistan, 3 razy część rosyjska Morza Czarnego... wyliczać można długo, oj długo...
Avatar
stefan / 15 kwietnia 2008 o 20:19
0
ja napisał:
Tak! To jest bardzo dobry pomysł! A tak w ogóle, to gdyby zebrać mądrych, nie ubabranych układami i polityką mieszkańców Kraśnika (są tacy, zapewniam), obsadzić nimi ministerstwa i inne takie rządowe instytucje, to z pewnością lepiej by się żyło w całej Polsce.


Tylko zapomniałeś że to politycy obsadzają wszelkie stołki. A kim? Swoimi ludźmi. Mądrość nie jest tu podstawowym kryterium
Avatar
stefan / 15 kwietnia 2008 o 20:17
0
barbur napisał:
Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.


No tak, bo przecież swego rodzaju zjeździł za towarem na łóżko polowe pół świata. Tajlandia i te sprawy. Więc się nadaje do MSZ.
Avatar
ja / 15 kwietnia 2008 o 14:44
0
barbur napisał:
Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.

Tak! To jest bardzo dobry pomysł! A tak w ogóle, to gdyby zebrać mądrych, nie ubabranych układami i polityką mieszkańców Kraśnika (są tacy, zapewniam), obsadzić nimi ministerstwa i inne takie rządowe instytucje, to z pewnością lepiej by się żyło w całej Polsce.
Avatar
barbur / 15 kwietnia 2008 o 11:05
0
Gość napisał:
Czyli co Stawiarski na Prezydenta?


Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.
Avatar
ja / 15 kwietnia 2008 o 10:15
0
Czyli właściwie, że co? Burmistrz i radni chcą zrobić kupcom dobrze, a ci niewdzięczni nie poznają się na tym? Głup.ki jedne! Przecież burmistrz wie lepiej! Ale może przy okazji robienia tych ankiet i wysyłania w teren ludzi zapytać mieszkańców, co chcieliby w miejscu zasypanego zalewu? Albo jakie nowe władze? Albo na co wykorzystać tak obficie spływające na miasto środki unijne? Pytań jest sporo!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2008 o 08:09
0
Piar to uprawia jak widać poseł PiSarski, który wszędzie ma coś do powiedzenia. Taki omnibus. Czyli co Stawiarski na Prezydenta?
Avatar
M.Sz. / 15 kwietnia 2008 o 05:39
0
Burmistrz Kraśnika, lider PO na Lubelszczyźnie, po raz kolejny daje dowód tego, że ma problemy z podejmowaniem ważnych dla miasta decyzji gospodarczych.
Na początku marca rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania ulicy Balladyny i Alei Niepodległości. W tym samym czasie, prywatny inwestor, właściciel działki obok sklepu Biedronka, rozpoczął budowę pawilonu handlowego. Przebudowa skrzyżowania przekreśla handel na dawnym parkingu obok targowiska. Kolejnym zmniejszeniem miejsca na stragany będzie wspomniana zabudowa prywatnej działki.
Po rozpoczęciu modernizacji skrzyżowania poseł J. Stawiarski skierował pismo do burmistrza miasta z pytaniem: "Obecna inwestycja, skądinąd bardzo oczekiwana i pożyteczna, ze względu na przewidywaną poprawę komunikacji w tej części miasta, spowoduje jednak zmniejszenie powierzchni parkingu, który był również wykorzystywany jako miejsce sprzedaży płodów rolnych przez okolicznych rolników. Czy władze miasta zaproponują handlowcom oraz rolnikom coś w zamian?"
W czasie oczekiwania na odpowiedź z urzędu miasta na pismo posła, sygnalizujące m.in. możliwość pojawienia się napięć i sporów wśród handlujących, a dokładnie w dniu 27 marca 2008, odbyła się sesja rady miasta. W trakcie dyskusji nad jednym z punktów porządku przypadkowo pojawiała się informacja na temat planów przeniesienia bazaru w nowe miejsce. Radni byli tą informacją zaskoczeni, bowiem nigdy wcześniej na sesji czy posiedzeniach komisji resortowych nie było o tym mowy. Z wypowiedzi zastępcy burmistrza Jacka Dula wynikało, że przenosiny są już przesądzone.
W dniu 8 kwietnia kraśniczanie znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych list od polityka PO, burmistrza P. Czubińskiego, w którym czytamy m.in.: "Jednak propozycja zmiany lokalizacji targowiska zostanie wprowadzona w życie wówczas, gdy mieszkańcy wyrażą na to zgodę. Wkrótce w tej sprawie odwiedzą państwa ankieterzy i zachęcam do udzielenia odpowiedzi na ich pytania.". Dalej czytamy: "Dlatego decyzję o ewentualnej zmianie jego lokalizacji powinni podjąć mieszkańcy".
We wspomnianym liście czytamy również: "Od dłuższego czasu mieszkańcy pobliskiego osiedla skarżą się na uciążliwości związane z prowadzoną tam działalnością gospodarczą".
O protestach mieszkańców ulicy Balladyny burmistrz był parokrotnie informowany w poprzedniej kadencji rady miasta, przez radnych opozycji, którzy apelowali o zmianę lokalizacji targowiska miejskiego. Temat ten był bardzo mocno sygnalizowany dwa lata temu, podczas uchwalania budżetu miasta. Burmistrz pozostawał głuchy na te argumenty.
Wobec przytoczonych faktów nasuwa się pytanie o to czy burmistrz ma wizję rozwoju miasta oraz wątpliwość, czy w Kraśniku potrzebne są wybory samorządowe, skoro P. Czubiński spycha na margines radę miasta i ważne decyzje chce podejmować tylko w oparciu o ankiety?
Zastanawia niekonsekwencja w działaniu burmistrza. Dlaczego Piotr Czubiński nie widział potrzeby zapytania mieszkańców o zdanie przed podjęciem decyzji o sprzedaży KPEC? Przeprowadzone w listopadzie 2007 roku referendum było inicjatywą radnych PiS.
Mamy za to kolejny marketingowy zabieg, promujący burmistrza, za który zapłacą podatnicy (koszt ulotek, opłacenie ankieterów).
Sprawa przenosin bazaru zainteresowała media, które informowały o ogromnym niezadowoleniu handlowców i zapowiedzi blokowania przenosin.
Nietrudno zauważyć, że polityk PO dostał zadyszki, gubi się w zetknięciu z poważniejszym problemem i "pod publiczkę" zmienia zdanie. Nie zapomina jednak jako doświadczony, wykształcony na koszt mieszkańców miasta specjalista z zakresu public relations, zrobić sobie przy okazji kampanię.

I jeszcze jedno, w piśmie skierowanym w marcu do biura posła PiS burmistrz wyraźnie stwierdził:
- Jednocześnie informuję, że Urząd Miasta jest w posiadaniu koncepcji zmiany położenia targowiska. Nowa lokalizacja przewidziana jest przy skrzyżowaniu FŁT (plac postojowy autobusów). W chwili obecnej szacowane są koszty realizacji tej inwestycji.-

Czyli co, znów piar, bowiem koncepcja już jest i od wielu dni szacowane są koszty realizacji nowej inwestycji!

Więcej ciekawych i rzetelnych informacji znajdziecie tu:
[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&id=6"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...strona&id=6[/url]
Burmistrz Kraśnika, lider PO na Lubelszczyźnie, po raz kolejny daje dowód tego, że ma problemy z podejmowaniem ważnych dla miasta decyzji gospodarczych.
Na początku marca rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania ulicy Balladyny i Alei Niepodległości. W tym samym czasie, prywatny inwestor, właściciel działki obok sklepu Biedronka, rozpoczął budowę pawilonu handlowego. Przebudowa skrzyżowania przekreśla handel na dawnym parkingu obok targowiska. Kolejnym zmniejszeniem miejsca na stragany będzie wspomniana zabudowa prywatnej działki.
rozwiń
Avatar
stefan / 16 kwietnia 2008 o 08:06
0
M.Sz. napisał:
A co, zazdrość cię zżera...?


Nie, nie zżera
Avatar
M.Sz. / 15 kwietnia 2008 o 20:34
0
stefan napisał:
No tak, bo przecież swego rodzaju zjeździł za towarem na łóżko polowe pół świata. Tajlandia i te sprawy. Więc się nadaje do MSZ.


A co, zazdrość cię zżera...? Zgadza się, jest tego już około 100 wyjazdów w życiu, w tym: 5 razy Tajlandia, 11 razy Turcja, 2 razy Syberia (dwa razy J. Bajkał), 2 razy Uzbekistan, 3 razy część rosyjska Morza Czarnego... wyliczać można długo, oj długo...
Avatar
stefan / 15 kwietnia 2008 o 20:19
0
ja napisał:
Tak! To jest bardzo dobry pomysł! A tak w ogóle, to gdyby zebrać mądrych, nie ubabranych układami i polityką mieszkańców Kraśnika (są tacy, zapewniam), obsadzić nimi ministerstwa i inne takie rządowe instytucje, to z pewnością lepiej by się żyło w całej Polsce.


Tylko zapomniałeś że to politycy obsadzają wszelkie stołki. A kim? Swoimi ludźmi. Mądrość nie jest tu podstawowym kryterium
Avatar
stefan / 15 kwietnia 2008 o 20:17
0
barbur napisał:
Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.


No tak, bo przecież swego rodzaju zjeździł za towarem na łóżko polowe pół świata. Tajlandia i te sprawy. Więc się nadaje do MSZ.
Avatar
ja / 15 kwietnia 2008 o 14:44
0
barbur napisał:
Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.

Tak! To jest bardzo dobry pomysł! A tak w ogóle, to gdyby zebrać mądrych, nie ubabranych układami i polityką mieszkańców Kraśnika (są tacy, zapewniam), obsadzić nimi ministerstwa i inne takie rządowe instytucje, to z pewnością lepiej by się żyło w całej Polsce.
Avatar
barbur / 15 kwietnia 2008 o 11:05
0
Gość napisał:
Czyli co Stawiarski na Prezydenta?


Tak. A M.Sz. do MSZ, przeciez to natrualne.
Avatar
ja / 15 kwietnia 2008 o 10:15
0
Czyli właściwie, że co? Burmistrz i radni chcą zrobić kupcom dobrze, a ci niewdzięczni nie poznają się na tym? Głup.ki jedne! Przecież burmistrz wie lepiej! Ale może przy okazji robienia tych ankiet i wysyłania w teren ludzi zapytać mieszkańców, co chcieliby w miejscu zasypanego zalewu? Albo jakie nowe władze? Albo na co wykorzystać tak obficie spływające na miasto środki unijne? Pytań jest sporo!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2008 o 08:09
0
Piar to uprawia jak widać poseł PiSarski, który wszędzie ma coś do powiedzenia. Taki omnibus. Czyli co Stawiarski na Prezydenta?
Avatar
M.Sz. / 15 kwietnia 2008 o 05:39
0
Burmistrz Kraśnika, lider PO na Lubelszczyźnie, po raz kolejny daje dowód tego, że ma problemy z podejmowaniem ważnych dla miasta decyzji gospodarczych.
Na początku marca rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania ulicy Balladyny i Alei Niepodległości. W tym samym czasie, prywatny inwestor, właściciel działki obok sklepu Biedronka, rozpoczął budowę pawilonu handlowego. Przebudowa skrzyżowania przekreśla handel na dawnym parkingu obok targowiska. Kolejnym zmniejszeniem miejsca na stragany będzie wspomniana zabudowa prywatnej działki.
Po rozpoczęciu modernizacji skrzyżowania poseł J. Stawiarski skierował pismo do burmistrza miasta z pytaniem: "Obecna inwestycja, skądinąd bardzo oczekiwana i pożyteczna, ze względu na przewidywaną poprawę komunikacji w tej części miasta, spowoduje jednak zmniejszenie powierzchni parkingu, który był również wykorzystywany jako miejsce sprzedaży płodów rolnych przez okolicznych rolników. Czy władze miasta zaproponują handlowcom oraz rolnikom coś w zamian?"
W czasie oczekiwania na odpowiedź z urzędu miasta na pismo posła, sygnalizujące m.in. możliwość pojawienia się napięć i sporów wśród handlujących, a dokładnie w dniu 27 marca 2008, odbyła się sesja rady miasta. W trakcie dyskusji nad jednym z punktów porządku przypadkowo pojawiała się informacja na temat planów przeniesienia bazaru w nowe miejsce. Radni byli tą informacją zaskoczeni, bowiem nigdy wcześniej na sesji czy posiedzeniach komisji resortowych nie było o tym mowy. Z wypowiedzi zastępcy burmistrza Jacka Dula wynikało, że przenosiny są już przesądzone.
W dniu 8 kwietnia kraśniczanie znaleźli w swoich skrzynkach pocztowych list od polityka PO, burmistrza P. Czubińskiego, w którym czytamy m.in.: "Jednak propozycja zmiany lokalizacji targowiska zostanie wprowadzona w życie wówczas, gdy mieszkańcy wyrażą na to zgodę. Wkrótce w tej sprawie odwiedzą państwa ankieterzy i zachęcam do udzielenia odpowiedzi na ich pytania.". Dalej czytamy: "Dlatego decyzję o ewentualnej zmianie jego lokalizacji powinni podjąć mieszkańcy".
We wspomnianym liście czytamy również: "Od dłuższego czasu mieszkańcy pobliskiego osiedla skarżą się na uciążliwości związane z prowadzoną tam działalnością gospodarczą".
O protestach mieszkańców ulicy Balladyny burmistrz był parokrotnie informowany w poprzedniej kadencji rady miasta, przez radnych opozycji, którzy apelowali o zmianę lokalizacji targowiska miejskiego. Temat ten był bardzo mocno sygnalizowany dwa lata temu, podczas uchwalania budżetu miasta. Burmistrz pozostawał głuchy na te argumenty.
Wobec przytoczonych faktów nasuwa się pytanie o to czy burmistrz ma wizję rozwoju miasta oraz wątpliwość, czy w Kraśniku potrzebne są wybory samorządowe, skoro P. Czubiński spycha na margines radę miasta i ważne decyzje chce podejmować tylko w oparciu o ankiety?
Zastanawia niekonsekwencja w działaniu burmistrza. Dlaczego Piotr Czubiński nie widział potrzeby zapytania mieszkańców o zdanie przed podjęciem decyzji o sprzedaży KPEC? Przeprowadzone w listopadzie 2007 roku referendum było inicjatywą radnych PiS.
Mamy za to kolejny marketingowy zabieg, promujący burmistrza, za który zapłacą podatnicy (koszt ulotek, opłacenie ankieterów).
Sprawa przenosin bazaru zainteresowała media, które informowały o ogromnym niezadowoleniu handlowców i zapowiedzi blokowania przenosin.
Nietrudno zauważyć, że polityk PO dostał zadyszki, gubi się w zetknięciu z poważniejszym problemem i "pod publiczkę" zmienia zdanie. Nie zapomina jednak jako doświadczony, wykształcony na koszt mieszkańców miasta specjalista z zakresu public relations, zrobić sobie przy okazji kampanię.

I jeszcze jedno, w piśmie skierowanym w marcu do biura posła PiS burmistrz wyraźnie stwierdził:
- Jednocześnie informuję, że Urząd Miasta jest w posiadaniu koncepcji zmiany położenia targowiska. Nowa lokalizacja przewidziana jest przy skrzyżowaniu FŁT (plac postojowy autobusów). W chwili obecnej szacowane są koszty realizacji tej inwestycji.-

Czyli co, znów piar, bowiem koncepcja już jest i od wielu dni szacowane są koszty realizacji nowej inwestycji!

Więcej ciekawych i rzetelnych informacji znajdziecie tu:
[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&id=6"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...strona&id=6[/url]
Burmistrz Kraśnika, lider PO na Lubelszczyźnie, po raz kolejny daje dowód tego, że ma problemy z podejmowaniem ważnych dla miasta decyzji gospodarczych.
Na początku marca rozpoczęła się modernizacja skrzyżowania ulicy Balladyny i Alei Niepodległości. W tym samym czasie, prywatny inwestor, właściciel działki obok sklepu Biedronka, rozpoczął budowę pawilonu handlowego. Przebudowa skrzyżowania przekreśla handel na dawnym parkingu obok targowiska. Kolejnym zmniejszeniem miejsca na stragany będzie wspomniana zabudowa prywatnej działki.
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn 1 0

Volkswagen, który w poniedziałek rano przejeżdżał ul. Piwną w Chełmie, został przygnieciony przez drzewo. Jeden z pasażerów trafił ranny do szpitala.

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 1

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 2

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 5 0

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 6 20

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór
galeria

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór 0 2

Wiosną 2019 r. ma się zmienić wygląd dowodu osobistego> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazało jego wzór.

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód
galeria

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód 10 1

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 17 między miejscowościami Andrzejówka i Bukowa (pow. biłgorajski).

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie
galeria

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie 4 3

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie.

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted
30 września 2018, 19:00

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 30 września o godz. 19 w Just Crafted (ul. Cicha 2) odbędzie się pokaz krótkich form improwizowanych w wykonaniu Teatru Bezczelny.

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach 13 5

Powstaje wielojęzyczne centrum obsługi klienta Voice Contact Center. Poszukiwani są pracownicy znający języki obce m.in. czeski i węgierski.

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej
galeria

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej 0 0

Rozmowa z Tomaszem Wójtowiczem, legendą światowej siatkówki, która świętowała jubileusz 65-lecia

Ratownicy medyczni jednak nie wyjdą na ulice. Co wywalczyli?

Ratownicy medyczni jednak nie wyjdą na ulice. Co wywalczyli? 118 10

Wczorajsze rozmowy ratowników z ministrem zdrowia trwały prawie cztery godziny. Były burzliwe, ale zakończyły się porozumieniem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!