Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

10 grudnia 2007 r.
18:29
Edytuj ten wpis

Dworzec po Nowym Roku

0 6 A A

Jeśli tylko pogoda dopisze, to na początku lutego przybędzie Łęcznej nowy dworzec autobusowy. Budowa będzie kosztować kilka milionów złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jest to pierwsza w Łęcznej tak duża inwestycja prywatna w sferze publicznej - mówi inwestor Wojciech Adamski, prezes spółki "Wamex”. - Tereny dworca z parkingami zajmą blisko 5000 mkw. Do dyspozycji pasażerów będzie osiem stanowisk autobusowych. Przy dworcu powstanie również duży parking dla samochodów osobowych.

Z inwestycji cieszą się również władze Łęcznej, bo na budowę nowego obiektu nie wydadzą ani złotówki z kasy miejskiej. Po budowie nowy dworzec przejdzie na własność miasta, które będzie nim zarządzać.

Gdzie zatem ma interes prywatna firma?

Przy dworcu powstanie duże centrum handlowe. - Obiekty handlowo-usługowe będą miały łączną powierzchnię ponad 1000 mkw. - dodaje Wojciech Adamski. Inwestor liczy, że pasażerowie będą robić zakupy w centrum handlowym "Wamex”. Tutaj właśnie Adamski widzi biznes, który w dłuższej perspektywie "zapracuje” na koszty budowy nowego dworca, poniesione przez przedsiębiorcę. - Termin oddania inwestycji nie jest zagrożony, oby tylko pogoda nam dopisała - kończy Wojciech Adamski.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 27 marca 2008 r. o 22:01
ala
Avatar
jasiek / 8 lutego 2008 r. o 22:53
lubliner1 napisał:
jaki dworzec???zwykly pasaz przystankow!!!nawet poczekalni nie ma !!!bo ta niby w barze to niech w nia wejdzie sam burmistrz z podlegla gazeta:-((



Idioto w ktorm miesjcie wielkosci lecznej Lubatrow, Krasnik, Krasnystaw jest dworzec z poczekalnia??

W dupach wam sie juz poprzewracalo
Avatar
lubliner1 / 8 lutego 2008 r. o 07:33
jaki dworzec???zwykly pasaz przystankow!!!nawet poczekalni nie ma !!!bo ta niby w barze to niech w nia wejdzie sam burmistrz z podlegla gazeta:-((
Avatar
nemo / 3 stycznia 2008 r. o 14:23
WAMEX przelągł się konkurencji DEPTAKA I przeniósł dworzec bliżej siebie
Avatar
indiced / 22 grudnia 2007 r. o 22:42
Macie Tesco, dwie biedronki, dzika, sosenkę i stokrotkę a do tego targowisko...wystarczy
Avatar
Leon Zawodowiec / 11 grudnia 2007 r. o 18:55
WŁęcznej chcemy inne supermarkety a nie tylko wamex. to jest monopol!!!
Avatar
ala / 27 marca 2008 r. o 22:01
ala
Avatar
jasiek / 8 lutego 2008 r. o 22:53
lubliner1 napisał:
jaki dworzec???zwykly pasaz przystankow!!!nawet poczekalni nie ma !!!bo ta niby w barze to niech w nia wejdzie sam burmistrz z podlegla gazeta:-((



Idioto w ktorm miesjcie wielkosci lecznej Lubatrow, Krasnik, Krasnystaw jest dworzec z poczekalnia??

W dupach wam sie juz poprzewracalo
Avatar
lubliner1 / 8 lutego 2008 r. o 07:33
jaki dworzec???zwykly pasaz przystankow!!!nawet poczekalni nie ma !!!bo ta niby w barze to niech w nia wejdzie sam burmistrz z podlegla gazeta:-((
Avatar
nemo / 3 stycznia 2008 r. o 14:23
WAMEX przelągł się konkurencji DEPTAKA I przeniósł dworzec bliżej siebie
Avatar
indiced / 22 grudnia 2007 r. o 22:42
Macie Tesco, dwie biedronki, dzika, sosenkę i stokrotkę a do tego targowisko...wystarczy
Avatar
Leon Zawodowiec / 11 grudnia 2007 r. o 18:55
WŁęcznej chcemy inne supermarkety a nie tylko wamex. to jest monopol!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Mieszkańcy sołectwa Nadwiślanka przed laty sami pomogli swojej gminie zbudować wodociąg. Teraz za korzystanie z wody płacą dwa razy więcej, niż pozostałe miejscowości, prawie 7 zł za metr. Ich zdaniem to nieuczciwe. Pokazują rachunki i proszą o pomoc.

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

W pięciu meczach Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku padło aż 51 bramek.

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi krajowej od Janowa Lubelskiego do Frampola. Tylko dwie propozycje mieszczą się w budżecie GDDKiA.

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

W środę LUK Lublin podejmie Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza o godz. 18.30.

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Boże Narodzenie już coraz bliżej. Wielkimi krokami nadchodzi czas, w którym obdarowujemy naszych bliskich nietuzinkowymi prezentami. Chcesz w tym roku zaskoczyć rodziców niebanalnymi upominkami, które dostarczą wielu emocji i wzruszeń? W takim razie zamiast perfum, biżuterii i skarpet, podaruj im coś z przygotowanej przez nas listy. Czytaj dalej, aby poznać nasze propozycje na uniwersalne prezenty na święta.

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi
18 grudnia 2022, 14:00

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi

W przedświąteczną niedzielę 18 grudnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców. Do udziału w nim zaprasza burmistrz miasta.

Najlepsza metoda przedłużania włosów – estetyczna i wygodna

Najlepsza metoda przedłużania włosów – estetyczna i wygodna

Posiadanie naturalnych gęstych i długich włosów to cel wielu kobiet. Jednak nie zawsze jest to cel, który łatwo można osiągnąć. Przedłużanie włosów to sposób, by sobie w tym dopomóc i zadbać nie tylko o atrakcyjny wygląd, ale i o dobre samopoczucie psychiczne.

Zamość. Z kolędą przez Polskę. Zamojszczyzna zaprasza na koncert
30 grudnia 2022, 18:00

Zamość. Z kolędą przez Polskę. Zamojszczyzna zaprasza na koncert

Do koncertu jest jeszcze sporo czasu, ale bilety już są w sprzedaży. Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna zaprasza na wspólną podróż "Z kolędą przez Polskę".

Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej w Chatce Żaka
14 grudnia 2022, 12:00

Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej w Chatce Żaka

W dniach 14-15 grudnia (godz. 12-19) w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędą się Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej.

Prezydent Lublina chce iść do sądu. Chodzi o atrakcyjną działkę

Prezydent Lublina chce iść do sądu. Chodzi o atrakcyjną działkę

Czy między siedzibą ZUS a nowymi biurowcami będą mogły powstać mieszkania? O tym może zdecydować sąd. Prezydent proponuje Radzie Miasta zaskarżenie decyzji wojewody, który orzekł, że zgoda na 70 proc. mieszkań w obszarze usług narusza prawo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!