Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 lutego 2008 r.
10:47
Edytuj ten wpis

Lud wybrał, lud odwoła

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A

W łęczyńskich szkołach wrze. A to za sprawą planowanej reorganizacji szkolnictwa, jaką zaproponował burmistrz Teodor Kosiarski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek Strycharczuk jest przeciwny zaproponowanym zmianom. Jego syn i córka chodzą do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, który ma zostać zreorganizowany. - Burmistrz podał kłamliwe liczby dotyczące wydatków na edukację. Nie 10 - a 4,5 mln zł dopłaca budżet miasta. Tak twierdzą niektórzy radni.

Poza tym, nie bierze się pod uwagę dobra dzieci. Jeżeli ta reforma zostanie wprowadzona, to zrobię wszystko, aby doszło do referendum o odwołanie burmistrza. Moim zdaniem, Teodor Kosiarski utracił mandat, jakim obdarzyło go społeczeństwo. Strycharczuk zastrzega, że ostateczna decyzja należy do Rady Miasta i Gminy. Jeśli ta przystanie na projekt burmistrza, wówczas będzie się starać, aby w referendum pojawiło się drugie pytanie - o odwołaniu całej Rady Gminy.

- Lud wybrał i lud może odwołać - tak komentuje zapowiedź referendum Tadeusz Białek, przewodniczący Komisji Oświaty w radzie. - Z moich obliczeń wynika, ze budżet Łęcznej w tym roku będzie musiał dołożyć do oświaty 8-9 mln zł. To, co się teraz dzieje w łęczyńskich szkołach, to kwestia złej informacji przekazywanej przez pedagogów dzieciom i rodzicom w sprawie reformy. Zmiany są konieczne.

Co na to burmistrz?
- Nie może być tak, że w jednej szkole w sali gimnastycznej o powierzchni 1200 mkw. ćwiczy 20 osób, a w drugiej szkole w takiej samej sali podczas lekcji wf. cisną się 4 klasy. Ta reforma to rewolucja, która ma na celu wyrównanie szans dostępu do edukacji i godziwych warunków nauki - tłumaczy Teodor Kosiarski. - Nie może być tak, że w jednej szkole o godz. 14 nie ma żywego ducha, a w drugiej lekcje odbywają się w systemie 3-zmianowym. Na reformie budżet miasta zaoszczędzi 1,5 miliona złotych.

W piątek o 9 rano w sali konferencyjnej budynku Rady Gminy spotkają się wszyscy zainteresowani reformami szkolnictwa w Łęcznej. Rada Gminy nad propozycją burmistrza będzie dyskutować 27 lutego.

Jak wygląda reorganizacja?

1. W budynku przy ul. Bogdanowicza 9 powstałby Zespół Szkół nr 3 z następującymi szkołami: Gimnazjum nr 2, Szkołą Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi.
2. W budynku przy ul. Jaśminowej 6 – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z następującymi szkołami ponadgimnazjalnymi: I Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym, Liceum Profilowanym, technikum.
3. W budynku przy ul. Szkolnej 3 – Zespół Szkół nr 1 z następującymi szkołami: Szkołą Podstawową nr 2, Gimnazjum nr 1.
4. Budynek przy ul. Piłsudskiego 12 – planowane przekazanie do Starostwa Powiatowego na prowadzenie szkół ponadgimnazjalnych zawodowych w tym Technikum Górniczego.
5. Budynek w Zofiówce i Ciechankach Łęczyńskich – oddział przedszkolny oraz klasy I–III.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 27 marca 2008 o 22:00
0
ala
Avatar
s / 18 lutego 2008 o 08:01
0
spier. napisał:
S. - konkretny argument. Nie odzywaj się, jak nie masz nic do powiedzenia.

Moj argument to jest to [color="#FF0000"]"Juzef".[/color][size="5"][/size]
ktoś kto pisze tak i ten co go popiera wskazuje jaki jest uczony...
a ty go popierasz
Avatar
spier. / 16 lutego 2008 o 17:45
0
s. napisał:
poroniony to jesteś ty[color="#FF0000"][size=5] "Juzef".[/size][/color]
widac nie skończyłęs nawet podstawówki więc dlaczego boisz się gimnazjum?


S. - konkretny argument. Nie odzywaj się, jak nie masz nic do powiedzenia.
Avatar
s. / 16 lutego 2008 o 16:38
0
Juzef napisał:
Połączenie podstawówki z gimnazjum to poroniony pomysł.

poroniony to jesteś ty[color="#FF0000"][size=5] "Juzef".[/size][/color]
widac nie skończyłęs nawet podstawówki więc dlaczego boisz się gimnazjum?
Avatar
Juzef / 16 lutego 2008 o 15:57
0
Połączenie podstawówki z gimnazjum to poroniony pomysł. Dzieci z I klas będą oglądać bydło z gimnazjum plujące na nauczycieli, przeklinające, zakładające kosze na śmieci na głowy anglistów... To jest chore i nie do przyjęcia. Odczepcie się od Strycharczuka, który ma najwięcej z was wszystkich cywilnej odwagi i umiał się sprzeciwić "władzy". Ktoś, kto pisał wyżej o prokuratorze, niech najpierw sprawdzi definicję groźby karalnej, zanim skompromituje się pisząc na forum.
Nie wierzę, że Rada poprze ten projekt, bo by wykopała dołek sama pod sobą. Jeśli tego nie zrobi, burmistrz poniesie sromotną klęskę. A on nie umie przegrywać. Bój się, Łęczno.
Połączenie podstawówki z gimnazjum to poroniony pomysł. Dzieci z I klas będą oglądać bydło z gimnazjum plujące na nauczycieli, przeklinające, zakładające kosze na śmieci na głowy anglistów... To jest chore i nie do przyjęcia. Odczepcie się od Strycharczuka, który ma najwięcej z was wszystkich cywilnej odwagi i umiał się sprzeciwić "władzy". Ktoś, kto pisał wyżej o prokuratorze, niech najpierw sprawdzi definicję groźby karalnej, zanim skompromituje się pisząc na forum.
Nie wierzę, że Rada poprze ten projekt, bo by wykopała do... rozwiń
Avatar
Jontek / 16 lutego 2008 o 12:57
0
Nowa propozycja Komisji Edukacji RM wygląda całkiem sensownie. Dla niezorientowanych:
- Jaśminowa - SP4 + Gimnazjum
- Szkolna - SP + Gimnazjum
- Bogdanowicza - ZS Ponadgimnazjalnych Zawodowych
- Piłsudskiego - Liceum
Jest to IMHO rozsądny i uporządkowany projekt. W projekcie wg Burmistrza na Jaśminowej byłyby 3 licea (sic!) i technikum - chore zamieszanie -> 4 szkoły w jednym budynku. Zastanawiam się czemu projekt KE RM przechodzi bez echa.
Avatar
grosik / 15 lutego 2008 o 18:11
0
Student napisał:
Skopiuje tylko z innego forum tresc jednego posta. Mysle ze sporo racji. Mysle ze nic dodac nic ujac

Witam, czytając Wasze wypowiedzi, załamałam ręce ... Każdy narzeka, ale czy była choć jedna propozycja zmiany??? Może nad tym warto się wspólnie zastanowić i skoro my mamy być przyszłością Miasta, to my przedstawmy alternatywę, a nie przedstawiamy się w świetle dzieci które tupią nogami, bo one czegoś nie chcą! Dorośnijmy!!! Polska to taki rkaj w którym zmiany to coś strasznego, ale i stabilizacja również. Nie narzekajmy tylko działajmy, wyrośnijmy z ducha PRLu, mamy demokrację, korzystajmy z niej!!!

Ja chodziłam do podstawówki 4, jestem rocznikiem 86 więc gnieździliśmy się z klasami jeszcze przed reformą 1-8 ( jakoś przeżyłam) szczerze niewiele miałam z nimi styczności, do gimnazjum chodziłam do 3 i uważam że ta szkoła jest za duża tylko na gimnazjum, do liceum chodziłam na szkolną, dzieci były, plątały się, ale kto chciał i umiał to nie szukał z nimi dialogu.
Nie mówcie że macie najgorzej, nasz rocznik był największy, zawsze mielismy najciasniej, nowa reforma, nikt nie wiedzial jak nas uczyc, czego i balismy sie kazdego roku, bo tez byly glosy o zmianach w oswiacie!
a czy dziecko ci powie ,,ty suko", to myslisz ze kolega w twoim wieku tak nie powie.To zalezy tylko od wychowania.
________________________________________________________________________________
____________

piszecie ze podstawowka z gimnazjum nie, podstawowka z liceum nie, ale najlepsze jest ze i podstawowka z podstawowka nie!! bo daleko dla dzieci, bo różne osiedla. To paranoja, to jakie jest wyjscie? zostawić tak jak jest, nasze podatki, nasze pieniadze niech ida na szkoly, a zadnych innych zmian nie bedzie w Łęcznej ( przypominam o stanie naszych dróg). Niech i tak będzie bo wspaniała łęczyńska młodzież boi się zmian i przeniesienia budynku szkoły. A jeśli chodzi o naukę, przygotowanie do matury, bo żeby to była nawet najlepsza szkoła to ona Cię nie nauczy, trzeba samemu popracowac, bez wlasnego wkładu i czasem wielu kompromisów nic nie osiągniemy w życiu.

Proszę zastanówmy się wspólnie nad innym planem zmiany oświaty a myśle że nawet burmistrz się do niego przychyli jeśli będzie genialny, a przecież to w Nas siła i przyszłość więc rzucajmy konkretnymi propozycjami.
________________________________________________________________________________
_____________

Ja nie narzekam i tak szczerze zgadzam się z burmistrzem, podoba mi się jego strategia , wg mnie w szkole 4 powinny byc szkoly ponadgimnazjalne, w gimnazjum ( dawna 3 ) szkoła podstawowa i gimnazjum ( w miarę możliwości odseparowane), szkoła na szkolnej - podstawowka i gimnazjum a szkola jedynka - szkoły zawodowe . Jesli chodzi o przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, myślę że podjazdy można zrobić, przeciez w łęcznej i tak jest ich mało, wszyscy mieliby blisko, blisko liceum jest przystanek przy stokrotce, rowniez blisko byloby dzieciom do podstawowki. Nie widzę w tej propozycji pana burmistrza nic strasznego, do wszystkiego trzeba sie przyzwyczaić, każda zmiana ( nawet zycia prywatnego) wymaga poświęceń. Jesli chodzi o nauczycieli to mysle ze nie bedzie problemu - bo przeciez liczba uczniow sie nie zmieni wiec oni przejda wraz ze szkołą. Nie byłoby konfliktu osiedli, bo kazde miałoby swoje gimnazja i podstawówki. Jeśli chodzi o zniszczenie szkoły, to czy licealisci czy gimnazjalisci, czy dzieci z podstawówki tak samo potrafią niszczyć, rodzice chyba ich nie nauczyli ze to sa ich pieniadze, bo przeciez z nieba nie spada nam nic. Aktualnie zgadzam się na zmianę szkół i uważam że będzie to korzystne dla nas wszystkich. Chyba że dowiem się o jakichkolwiek korektach w planie - oczywiście mogę zmienić stanowisko, ale jak dotąd jestem za, nie przemawiają do mnie argumenty typu w szkole czwórce nie będę się uczyła dobrze ... i przez to nie zdam matury. Dorośnijmy do wspólnego rządzenia naszym miastem i również rozsądnego, nie patrzmy tylko na siebie, lecz na większość i dobro społeczne.


Wszystko tak pięknie wygląda w tych Twioch planach. Ale o jakim konflikcie osiedli piszesz?. To nie jest koronny argument. Należy dbać o integrację młodziezy a nie myśleć o konfliktach. Zastanawiam sie dlaczego piszesz szkoła jedynka - szkoły zawodowe. Jestem za szkolnictwem zawodowym ale musi ono być tworzone rozwojowo i cyklicznie. Najpierw trzeba zrobić rozeznanie ilu uczniów gimnazjum chce się uczyć w takiej szkole. Wirtualna szkoła jest dobra tylko w bajkach. Co będzie z budynkim najstarszej szkoły, kiedy nie zapełni się ona uczniami. Przecież można rozwijać takie szkolnictwo w budynku na Bogdanowicza przy obecnej szkole górniczej. Nie problem dojść do porozumienie ze starostwem, trzeba tylko chcieć. Ale gmina dba o wysokość subwencji i nie jest zainteresowana oddaniem szkoły z uczniami do starostwa. Burmistrz i niektórzy radni narzekają, że tak dużo muszą dopłacać do oświaty, to może najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie wszystkich szkół do starostwa. I po kłopocie!!!!!!
To nie jest koronny argument. Należy dbać o integrację młodziezy a nie myśleć o konfliktach. Zastanawiam sie dlaczego piszesz szkoła jedynka - szkoły zawodowe. Jestem za szkolnictwem zawodowym ale musi ono być tworzone rozwojowo i cyklicznie. Najpierw trzeba zrobić rozeznanie ilu uczniów gimnazjum chce się uczyć w takiej szkole. Wirtualna szkoła jest dobra tylko w bajkach. Co będzie z budynkim najstarszej szkoły, kiedy nie zapełni się ona uczniami. Przecież można rozwijać takie szkolnictwo w budynku na Bogdanowicza przy obecnej szkole górni... rozwiń
Avatar
ktoś z łęcznej / 15 lutego 2008 o 15:43
0
nikoś napisał:
Czy w naszym mieście będą jakieś inne markety (małe tesco weszło tylnymi drzwiami) Czy WAMEX będzie budował teraz lotnisko, dużo sklepików by się zmieściło. W innych miastach się śmieją z NAS. W Lubartowie otwiera się LIDL. A my jeździmy do Leclerka, sic.
[size=4]
Nikoś.. nachlałeś się ruskiego spirytu?[/size][color="#FF0000"]
bredzisz jakies pieprzone farmazony.buduj lotnisko, sklepy sexschopy i inne. dlaczego zadajesz idiotyczne pytania. Spytaj lepiej niektórych
radnych dlaczego nie pozwolili na powstanie salonu gier w Łecznej. kto był przeciw i dlaczepo? wstydzisz się łęcznej... wyprowadź się do pacanowa.[/color]
[size=4]
Nikoś.. nachlałeś się ruskiego spirytu?[/size][color="#FF0000"]
bredzisz jakies pieprzone farmazony.buduj lotnisko, sklepy sexschopy i inne. dlaczego zadajesz idiotyczne pytania. Spytaj lepiej niektórych
radnych dlaczego nie pozwolili na powstanie salonu gier w Łecznej. kto był przeciw i dlaczepo? wstydzisz się łęcznej... wyprowadź się do pacanowa.[/color] rozwiń
Avatar
nemo / 15 lutego 2008 o 13:33
0
Panie Strycharczuk! Proszę się nie wypowiadać w imieniu ludu!! To nie ta epoka.. to już mineło. Powiem panu jak powiedział były premier Miller do Ziobry... Pan jest zerem panie....
Avatar
nikoś / 15 lutego 2008 o 02:27
0
O czym Wy piszecie? O pieniądzach o drogach o nie swoich dzieciach. Drogi: Nadwieprzańska-popękana i łatana, nowa na Słoneczko-zalewana, Staszica - niedługo zobaczycie, przy Bidronce i targu- a nie ta to dobra ( Kopernik była kobietą). Dzieci to Wy raczej nie macie a już na pewno chorych, niepełnosprawnych. Nie macie zielonego pojęcia jak takie dzieci pracują i co odczuwają. I tylko się możecie modlić aby Bóg Was nie obdarzył takim potomstwem. Pan burmistrz trafił do SP 4 na WF i wyciągnął pochopne wnioski. Proszę się przejść wieczorem i w nocy osiedlowymi ulicami to dojdzie pan do wniosku że trzeba zlikwidować straż miejską i policję.A wezwać wojsko. Jaka oszczędność. Nie mam żadnego poparcia ani partyjnego ani nauczycielskiego. Głosowałem na obecnego burmistrza i Go popieram w wielu jego czynach. Ale podstawówka i gimnazjum wraz z oddziałami integracyjnymi powinna być na Jaśminowej. Liczę na pana logiczne działanie. A tak przy okazji. Czy w naszym mieście będą jakieś inne markety (małe tesco weszło tylnymi drzwiami) Czy WAMEX będzie budował teraz lotnisko, dużo sklepików by się zmieściło. W innych miastach się śmieją z NAS. W Lubartowie otwiera się LIDL. A my jeździmy do Leclerka, sic.
O czym Wy piszecie? O pieniądzach o drogach o nie swoich dzieciach. Drogi: Nadwieprzańska-popękana i łatana, nowa na Słoneczko-zalewana, Staszica - niedługo zobaczycie, przy Bidronce i targu- a nie ta to dobra ( Kopernik była kobietą). Dzieci to Wy raczej nie macie a już na pewno chorych, niepełnosprawnych. Nie macie zielonego pojęcia jak takie dzieci pracują i co odczuwają. I tylko się możecie modlić aby Bóg Was nie obdarzył takim potomstwem. Pan burmistrz trafił do SP 4 na WF i wyciągnął pochopne wnioski. Proszę się przejść wieczorem i w n... rozwiń
Avatar
ala / 27 marca 2008 o 22:00
0
ala
Avatar
s / 18 lutego 2008 o 08:01
0
spier. napisał:
S. - konkretny argument. Nie odzywaj się, jak nie masz nic do powiedzenia.

Moj argument to jest to [color="#FF0000"]"Juzef".[/color][size="5"][/size]
ktoś kto pisze tak i ten co go popiera wskazuje jaki jest uczony...
a ty go popierasz
Avatar
spier. / 16 lutego 2008 o 17:45
0
s. napisał:
poroniony to jesteś ty[color="#FF0000"][size=5] "Juzef".[/size][/color]
widac nie skończyłęs nawet podstawówki więc dlaczego boisz się gimnazjum?


S. - konkretny argument. Nie odzywaj się, jak nie masz nic do powiedzenia.
Avatar
s. / 16 lutego 2008 o 16:38
0
Juzef napisał:
Połączenie podstawówki z gimnazjum to poroniony pomysł.

poroniony to jesteś ty[color="#FF0000"][size=5] "Juzef".[/size][/color]
widac nie skończyłęs nawet podstawówki więc dlaczego boisz się gimnazjum?
Avatar
Juzef / 16 lutego 2008 o 15:57
0
Połączenie podstawówki z gimnazjum to poroniony pomysł. Dzieci z I klas będą oglądać bydło z gimnazjum plujące na nauczycieli, przeklinające, zakładające kosze na śmieci na głowy anglistów... To jest chore i nie do przyjęcia. Odczepcie się od Strycharczuka, który ma najwięcej z was wszystkich cywilnej odwagi i umiał się sprzeciwić "władzy". Ktoś, kto pisał wyżej o prokuratorze, niech najpierw sprawdzi definicję groźby karalnej, zanim skompromituje się pisząc na forum.
Nie wierzę, że Rada poprze ten projekt, bo by wykopała dołek sama pod sobą. Jeśli tego nie zrobi, burmistrz poniesie sromotną klęskę. A on nie umie przegrywać. Bój się, Łęczno.
Połączenie podstawówki z gimnazjum to poroniony pomysł. Dzieci z I klas będą oglądać bydło z gimnazjum plujące na nauczycieli, przeklinające, zakładające kosze na śmieci na głowy anglistów... To jest chore i nie do przyjęcia. Odczepcie się od Strycharczuka, który ma najwięcej z was wszystkich cywilnej odwagi i umiał się sprzeciwić "władzy". Ktoś, kto pisał wyżej o prokuratorze, niech najpierw sprawdzi definicję groźby karalnej, zanim skompromituje się pisząc na forum.
Nie wierzę, że Rada poprze ten projekt, bo by wykopała do... rozwiń
Avatar
Jontek / 16 lutego 2008 o 12:57
0
Nowa propozycja Komisji Edukacji RM wygląda całkiem sensownie. Dla niezorientowanych:
- Jaśminowa - SP4 + Gimnazjum
- Szkolna - SP + Gimnazjum
- Bogdanowicza - ZS Ponadgimnazjalnych Zawodowych
- Piłsudskiego - Liceum
Jest to IMHO rozsądny i uporządkowany projekt. W projekcie wg Burmistrza na Jaśminowej byłyby 3 licea (sic!) i technikum - chore zamieszanie -> 4 szkoły w jednym budynku. Zastanawiam się czemu projekt KE RM przechodzi bez echa.
Avatar
grosik / 15 lutego 2008 o 18:11
0
Student napisał:
Skopiuje tylko z innego forum tresc jednego posta. Mysle ze sporo racji. Mysle ze nic dodac nic ujac

Witam, czytając Wasze wypowiedzi, załamałam ręce ... Każdy narzeka, ale czy była choć jedna propozycja zmiany??? Może nad tym warto się wspólnie zastanowić i skoro my mamy być przyszłością Miasta, to my przedstawmy alternatywę, a nie przedstawiamy się w świetle dzieci które tupią nogami, bo one czegoś nie chcą! Dorośnijmy!!! Polska to taki rkaj w którym zmiany to coś strasznego, ale i stabilizacja również. Nie narzekajmy tylko działajmy, wyrośnijmy z ducha PRLu, mamy demokrację, korzystajmy z niej!!!

Ja chodziłam do podstawówki 4, jestem rocznikiem 86 więc gnieździliśmy się z klasami jeszcze przed reformą 1-8 ( jakoś przeżyłam) szczerze niewiele miałam z nimi styczności, do gimnazjum chodziłam do 3 i uważam że ta szkoła jest za duża tylko na gimnazjum, do liceum chodziłam na szkolną, dzieci były, plątały się, ale kto chciał i umiał to nie szukał z nimi dialogu.
Nie mówcie że macie najgorzej, nasz rocznik był największy, zawsze mielismy najciasniej, nowa reforma, nikt nie wiedzial jak nas uczyc, czego i balismy sie kazdego roku, bo tez byly glosy o zmianach w oswiacie!
a czy dziecko ci powie ,,ty suko", to myslisz ze kolega w twoim wieku tak nie powie.To zalezy tylko od wychowania.
________________________________________________________________________________
____________

piszecie ze podstawowka z gimnazjum nie, podstawowka z liceum nie, ale najlepsze jest ze i podstawowka z podstawowka nie!! bo daleko dla dzieci, bo różne osiedla. To paranoja, to jakie jest wyjscie? zostawić tak jak jest, nasze podatki, nasze pieniadze niech ida na szkoly, a zadnych innych zmian nie bedzie w Łęcznej ( przypominam o stanie naszych dróg). Niech i tak będzie bo wspaniała łęczyńska młodzież boi się zmian i przeniesienia budynku szkoły. A jeśli chodzi o naukę, przygotowanie do matury, bo żeby to była nawet najlepsza szkoła to ona Cię nie nauczy, trzeba samemu popracowac, bez wlasnego wkładu i czasem wielu kompromisów nic nie osiągniemy w życiu.

Proszę zastanówmy się wspólnie nad innym planem zmiany oświaty a myśle że nawet burmistrz się do niego przychyli jeśli będzie genialny, a przecież to w Nas siła i przyszłość więc rzucajmy konkretnymi propozycjami.
________________________________________________________________________________
_____________

Ja nie narzekam i tak szczerze zgadzam się z burmistrzem, podoba mi się jego strategia , wg mnie w szkole 4 powinny byc szkoly ponadgimnazjalne, w gimnazjum ( dawna 3 ) szkoła podstawowa i gimnazjum ( w miarę możliwości odseparowane), szkoła na szkolnej - podstawowka i gimnazjum a szkola jedynka - szkoły zawodowe . Jesli chodzi o przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, myślę że podjazdy można zrobić, przeciez w łęcznej i tak jest ich mało, wszyscy mieliby blisko, blisko liceum jest przystanek przy stokrotce, rowniez blisko byloby dzieciom do podstawowki. Nie widzę w tej propozycji pana burmistrza nic strasznego, do wszystkiego trzeba sie przyzwyczaić, każda zmiana ( nawet zycia prywatnego) wymaga poświęceń. Jesli chodzi o nauczycieli to mysle ze nie bedzie problemu - bo przeciez liczba uczniow sie nie zmieni wiec oni przejda wraz ze szkołą. Nie byłoby konfliktu osiedli, bo kazde miałoby swoje gimnazja i podstawówki. Jeśli chodzi o zniszczenie szkoły, to czy licealisci czy gimnazjalisci, czy dzieci z podstawówki tak samo potrafią niszczyć, rodzice chyba ich nie nauczyli ze to sa ich pieniadze, bo przeciez z nieba nie spada nam nic. Aktualnie zgadzam się na zmianę szkół i uważam że będzie to korzystne dla nas wszystkich. Chyba że dowiem się o jakichkolwiek korektach w planie - oczywiście mogę zmienić stanowisko, ale jak dotąd jestem za, nie przemawiają do mnie argumenty typu w szkole czwórce nie będę się uczyła dobrze ... i przez to nie zdam matury. Dorośnijmy do wspólnego rządzenia naszym miastem i również rozsądnego, nie patrzmy tylko na siebie, lecz na większość i dobro społeczne.


Wszystko tak pięknie wygląda w tych Twioch planach. Ale o jakim konflikcie osiedli piszesz?. To nie jest koronny argument. Należy dbać o integrację młodziezy a nie myśleć o konfliktach. Zastanawiam sie dlaczego piszesz szkoła jedynka - szkoły zawodowe. Jestem za szkolnictwem zawodowym ale musi ono być tworzone rozwojowo i cyklicznie. Najpierw trzeba zrobić rozeznanie ilu uczniów gimnazjum chce się uczyć w takiej szkole. Wirtualna szkoła jest dobra tylko w bajkach. Co będzie z budynkim najstarszej szkoły, kiedy nie zapełni się ona uczniami. Przecież można rozwijać takie szkolnictwo w budynku na Bogdanowicza przy obecnej szkole górniczej. Nie problem dojść do porozumienie ze starostwem, trzeba tylko chcieć. Ale gmina dba o wysokość subwencji i nie jest zainteresowana oddaniem szkoły z uczniami do starostwa. Burmistrz i niektórzy radni narzekają, że tak dużo muszą dopłacać do oświaty, to może najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie wszystkich szkół do starostwa. I po kłopocie!!!!!!
To nie jest koronny argument. Należy dbać o integrację młodziezy a nie myśleć o konfliktach. Zastanawiam sie dlaczego piszesz szkoła jedynka - szkoły zawodowe. Jestem za szkolnictwem zawodowym ale musi ono być tworzone rozwojowo i cyklicznie. Najpierw trzeba zrobić rozeznanie ilu uczniów gimnazjum chce się uczyć w takiej szkole. Wirtualna szkoła jest dobra tylko w bajkach. Co będzie z budynkim najstarszej szkoły, kiedy nie zapełni się ona uczniami. Przecież można rozwijać takie szkolnictwo w budynku na Bogdanowicza przy obecnej szkole górni... rozwiń
Avatar
ktoś z łęcznej / 15 lutego 2008 o 15:43
0
nikoś napisał:
Czy w naszym mieście będą jakieś inne markety (małe tesco weszło tylnymi drzwiami) Czy WAMEX będzie budował teraz lotnisko, dużo sklepików by się zmieściło. W innych miastach się śmieją z NAS. W Lubartowie otwiera się LIDL. A my jeździmy do Leclerka, sic.
[size=4]
Nikoś.. nachlałeś się ruskiego spirytu?[/size][color="#FF0000"]
bredzisz jakies pieprzone farmazony.buduj lotnisko, sklepy sexschopy i inne. dlaczego zadajesz idiotyczne pytania. Spytaj lepiej niektórych
radnych dlaczego nie pozwolili na powstanie salonu gier w Łecznej. kto był przeciw i dlaczepo? wstydzisz się łęcznej... wyprowadź się do pacanowa.[/color]
[size=4]
Nikoś.. nachlałeś się ruskiego spirytu?[/size][color="#FF0000"]
bredzisz jakies pieprzone farmazony.buduj lotnisko, sklepy sexschopy i inne. dlaczego zadajesz idiotyczne pytania. Spytaj lepiej niektórych
radnych dlaczego nie pozwolili na powstanie salonu gier w Łecznej. kto był przeciw i dlaczepo? wstydzisz się łęcznej... wyprowadź się do pacanowa.[/color] rozwiń
Avatar
nemo / 15 lutego 2008 o 13:33
0
Panie Strycharczuk! Proszę się nie wypowiadać w imieniu ludu!! To nie ta epoka.. to już mineło. Powiem panu jak powiedział były premier Miller do Ziobry... Pan jest zerem panie....
Avatar
nikoś / 15 lutego 2008 o 02:27
0
O czym Wy piszecie? O pieniądzach o drogach o nie swoich dzieciach. Drogi: Nadwieprzańska-popękana i łatana, nowa na Słoneczko-zalewana, Staszica - niedługo zobaczycie, przy Bidronce i targu- a nie ta to dobra ( Kopernik była kobietą). Dzieci to Wy raczej nie macie a już na pewno chorych, niepełnosprawnych. Nie macie zielonego pojęcia jak takie dzieci pracują i co odczuwają. I tylko się możecie modlić aby Bóg Was nie obdarzył takim potomstwem. Pan burmistrz trafił do SP 4 na WF i wyciągnął pochopne wnioski. Proszę się przejść wieczorem i w nocy osiedlowymi ulicami to dojdzie pan do wniosku że trzeba zlikwidować straż miejską i policję.A wezwać wojsko. Jaka oszczędność. Nie mam żadnego poparcia ani partyjnego ani nauczycielskiego. Głosowałem na obecnego burmistrza i Go popieram w wielu jego czynach. Ale podstawówka i gimnazjum wraz z oddziałami integracyjnymi powinna być na Jaśminowej. Liczę na pana logiczne działanie. A tak przy okazji. Czy w naszym mieście będą jakieś inne markety (małe tesco weszło tylnymi drzwiami) Czy WAMEX będzie budował teraz lotnisko, dużo sklepików by się zmieściło. W innych miastach się śmieją z NAS. W Lubartowie otwiera się LIDL. A my jeździmy do Leclerka, sic.
O czym Wy piszecie? O pieniądzach o drogach o nie swoich dzieciach. Drogi: Nadwieprzańska-popękana i łatana, nowa na Słoneczko-zalewana, Staszica - niedługo zobaczycie, przy Bidronce i targu- a nie ta to dobra ( Kopernik była kobietą). Dzieci to Wy raczej nie macie a już na pewno chorych, niepełnosprawnych. Nie macie zielonego pojęcia jak takie dzieci pracują i co odczuwają. I tylko się możecie modlić aby Bóg Was nie obdarzył takim potomstwem. Pan burmistrz trafił do SP 4 na WF i wyciągnął pochopne wnioski. Proszę się przejść wieczorem i w n... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię"
film

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię" 0 0

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Pauli S., 24-letniej mieszkanki Szczecinka, która w ubiegłym roku, zaraz po porodzie, wyrzuciła swojego synka z pierwszego piętra.

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 0

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 1 2

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 1 2

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie 3 0

Konserwy, makaron, cukier, mąkę, kakao, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia można przynosić do Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa zbiórka dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne 152 16

Dom to nie filia szkoły – pod taką nazwą ruszyła akcja zachęcająca nauczycieli, by nie zadawali prac domowych lub robili to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę 0 6

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie nie rezygnują z zaplanowanej na piątek blokady ul. Betonowej. Skarżą się, że uliczka jest rozjeżdżana przez ciężarówki, których kierowcy nie powinni tu wjeżdżać. Na miejsce wysłano drogówkę, ale zdaniem protestujących mieszkańców, nie rozwiązało to problemu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018 0 0

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne
17 listopada 2018, 15:00

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne 0 0

W sobotę, 17 listopada o godz. 15 w Starej Plebanii w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie poświęcone Andrzejowi Siemińskiemu.

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 18 16

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!