Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 stycznia 2008 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Bełżyccy radni złamali konstytucję

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 36 A A

Rada Miasta chciała decydować komu wolno nagrywać jej sesję, a komu nie. I uchwaliła regulamin,..

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
który nakazywał kamerzystom prosić o zgodę na filmowanie. - To wbrew konstytucji - uznali prawnicy wojewody. I zapowiadają, że unieważnią ten przepis. Zresztą, nie tylko ten.

Spór o filmowanie obrad bełżyckich radnych toczy się od miesięcy. Sesje są nagrywane przez kamerę Urzędu Miasta. Radni uważają, że jedna kamera w zupełności wystarczy. Ale na sesje uparcie przychodzi jeszcze jeden kamerzysta - Marian Widelski, współpracownik Telewizji Trwam, brat jednego z radnych. Jego obecność najbardziej przeszkadza przewodniczącemu rady, Zbigniewowi Królowi. - My nie jesteśmy tu na planie filmowym. To jest ciężka praca - tłumaczył nam w sierpniu, zaraz po tym, jak zagroził Widelskiemu, że usunie go siłą. I dodawał, że nagrania Widelskiego mogą być wykorzystane "w różnych celach” przed wyborami.
28 listopada radni uchwalili regulamin Rady Miasta. I wpisali w dokument, że kamerzyści spoza urzędu, owszem, mogą filmować sesje, o ile wcześniej uzyskają zgodę rady i zajmą specjalnie wyznaczone dla nich miejsce. - Ale stamtąd widać połowę radnych. A gdy radny coś mówi, to chcę sfilmować jego twarz, a nie plecy - twierdzi Marian Widelski.

Na następnej sesji, 19 grudnia, Widelski znów zjawił się z kamerą. Przewodniczący Król wezwał policjantów, którym podsunął pod nos uchwalony niedawno regulamin. Mundurowi kazali kamerzyście wyłączyć sprzęt, ale ten powołał się w końcu na konstytucję, gwarantującą jawność działania władzy. Policjanci wyszli, Widelski został z kamerą, radni przegłosowali, że nagrywać mu nie wolno, a przewodniczący zarządził przerwę do czasu usunięcia sprzętu z sali obrad.
I konsekwentnie twierdził, że regulamin jest ważny.

Ale dni listopadowej uchwały są policzone. Jeszcze w tym tygodniu wojewoda lubelska ma unieważnić zapisy dotyczące nagrywania sesji. - Konstytucja gwarantuje możliwość rejestracji dźwięku i obrazu. I Rada Miasta nie jest upoważniona do tego, żeby sobie zastrzec prawo decydowania, kto może nagrywać jej sesję - mówi Cezary Widomski z Wydziału Nadzoru i Kontroli w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

To nie jedyny feler regulaminu. Radni wpisali w nim instrukcję, co mają robić, gdy jakaś uchwała uzyska tyle samo głosów "za”, co "przeciw”. Rada uznała, że w takich przypadkach głosowanie należy powtarzać do skutku. - To też jest niezgodne z prawem, bo ustawa mówi wyraźnie, że w takiej sytuacji uchwała po prostu nie zostaje podjęta - dodaje Widomski.

- Nie miałem jeszcze czasu, by zapoznać się z pismem z Urzędu Wojewódzkiego - stwierdza przewodniczący Król.

Burmistrz już wysiadł

Na początku grudnia z funkcji burmistrza Bełżyc zrezygnował Bogdan Czuryszkiewicz. Dziennikarzom tłumaczył, że nie mógł już dłużej znosić tego, że radni blokowali wszelkie jego decyzje. Miasto czekają przedterminowe wybory burmistrza.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 00:30
0
Ci co naprawde pracuja niemają sie czego bać nawet jeśli są po tamtej stronie polecą ci co udają że pracują a jest kilka jak nie kilkanaście osób .
Całego urzedu nikt nie zwolni to bedą tylko te najbardziej zgniłe jednostki które śmierdzą po wejściu do tego urzedu.
Jak rozmawiałem z Górą po tym czasie urzedowania on też zaczą dostrzegac potrzebe lekkiej restrukturyzacji.
Lekkiej tj kilka osób zastapić osobami wyspecjalizowanymi a nie adoptowanymi np. z geodety na inspektora ochrony środowiska itp.
Wojciechów zatrudnił takich kilka osób i gmina ruszyła.
Ci co naprawde pracuja niemają sie czego bać nawet jeśli są po tamtej stronie polecą ci co udają że pracują a jest kilka jak nie kilkanaście osób .
Całego urzedu nikt nie zwolni to bedą tylko te najbardziej zgniłe jednostki które śmierdzą po wejściu do tego urzedu.
Jak rozmawiałem z Górą po tym czasie urzedowania on też zaczą dostrzegac potrzebe lekkiej restrukturyzacji.
Lekkiej tj kilka osób zastapić osobami wyspecjalizowanymi a nie adoptowanymi np. z geodety na inspektora ochrony środowiska itp.
Wojciechów zatrud... rozwiń
Avatar
miś / 7 marca 2008 o 18:05
0
uszatek napisał:
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .

Misiu, może wyliczysz te sprawy sądowe, bo widać jesteś zorientowany. Powiedz też ludziom o tych posadach dla swoich.
Zero pracy w urzędzie. A co ty zrobiłeś jak tam pracowałeś. Wielkie G. Dwa samochody jeździły i naokoło woziły wasze dupy.
Co zrobili radni z Królem i preziem przez rok. NIC. Dziesiątki interpelacji i zapytań kierowali do urzędników. To było jedyne zajęcie pracowników urzędu.
Edukować niedouczonych radnych.
Co do życzliwości to wg. mnie życzliwości było za dużo, ale w stosunku do nieporadnych. Niepełnosprytni czesali kasę przez ponad rok i zero mądrych decyzji. Na relacji internerowej z jednej z ostatnich sesji Wójtowicz wielce się oburzył, jak chyba Widelski powiedział o mnogości diet wypłaconych radnym w tej kadencji a gdy wcześniej kobieta z publiki coś mówiła na ten temat to powiedział CO TAM JAKAŚ BABA MÓWI O DIETACH...., ZA DOBRĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ...
Tak panie Wójtowicz, za dobrą pracę a nie za składanie interpelacji. Nie tylko dobrej pracy tam nie było. Tam nie było żadnej pracy, poza ciągłymi posiedzeniami komisji. Bo praca jest twórcza i daje efekty a wy nie możecie się jak do tej pory niczym pochwalić.
Współczuję Górze, jak ten chłop jako burmistrz okiełzna i uporządkuje ten drzemiący w radnych potencjał INTELIGIENCJI.
Ferma wiatrowa pomyliła ci się misiu z wiatraczkami od kramarzy odpustowych.
Był taki mądry. Kupił wiatrzczek na odpuście, dmuchał cały wieczór i miał pretensje, że mu żarówki nie świecą.
To samo myślenie.

Tobie też.



Góra nie okiełzna urzędu bo nie po to tam idzie, bo sie z nimi układać a szczególnie z byłym zastępcą specjalistą od wiatraków i geotermii, I na pewno nie uporządkuje jak mówisz radnych, raczej może być odwrotnie. Dowiedz się czego tak urzędasy boją sie Króla i robią przeciwko niemu negatywną kampanię, bo przez ten czas sporo się dowiedział jak ,,ciężko" niektórzy z nich pracują i jakie są efekty ich pracy. a ja w urzedzie nie pracuje ale dużo o tym wiem i nie z plotek. Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów, bo bez tego nadal będziesz żył w złej wiedzy lub niewiedzy. K woli wyjaśnienia- nigdy nie pracowałem i nie mam zamiaru pracować w urzędzie, posad dla swoich tam nie mam, ale do czynienia miałem i stąd te uwagi moje i nie tylko moje.
A bajkę o wiatraczku to opowiedz, może jakiemuś dziecku ale mnie to nie dotyczy.
A Góra to już wykonał pracę twórczą godna przyszłego burmistrza i jeśli chcesz mu współczuć to za to,że zakończył nocne dyżury w aptece i co ty na to?
ote>


Góra nie okiełzna urzędu bo nie po to tam idzie, bo sie z nimi układać a szczególnie z byłym zastępcą specjalistą od wiatraków i geotermii, I na pewno nie uporządkuje jak mówisz radnych, raczej może być odwrotnie. Dowiedz się czego tak urzędasy boją sie Króla i robią przeciwko niemu negatywną kampanię, bo przez ten czas sporo się dowiedział jak ,,ciężko" niektórzy z nich pracują i jakie są efekty ich pracy. a ja w urzedzie nie pracuje ale dużo o tym wiem i nie z plotek. Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów, bo be... rozwiń
Avatar
uszatek / 7 marca 2008 o 00:31
0
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .

Misiu, może wyliczysz te sprawy sądowe, bo widać jesteś zorientowany. Powiedz też ludziom o tych posadach dla swoich.
Zero pracy w urzędzie. A co ty zrobiłeś jak tam pracowałeś. Wielkie G. Dwa samochody jeździły i naokoło woziły wasze dupy.
Co zrobili radni z Królem i preziem przez rok. NIC. Dziesiątki interpelacji i zapytań kierowali do urzędników. To było jedyne zajęcie pracowników urzędu.
Edukować niedouczonych radnych.
Co do życzliwości to wg. mnie życzliwości było za dużo, ale w stosunku do nieporadnych. Niepełnosprytni czesali kasę przez ponad rok i zero mądrych decyzji. Na relacji internerowej z jednej z ostatnich sesji Wójtowicz wielce się oburzył, jak chyba Widelski powiedział o mnogości diet wypłaconych radnym w tej kadencji a gdy wcześniej kobieta z publiki coś mówiła na ten temat to powiedział CO TAM JAKAŚ BABA MÓWI O DIETACH...., ZA DOBRĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ...
Tak panie Wójtowicz, za dobrą pracę a nie za składanie interpelacji. Nie tylko dobrej pracy tam nie było. Tam nie było żadnej pracy, poza ciągłymi posiedzeniami komisji. Bo praca jest twórcza i daje efekty a wy nie możecie się jak do tej pory niczym pochwalić.
Współczuję Górze, jak ten chłop jako burmistrz okiełzna i uporządkuje ten drzemiący w radnych potencjał INTELIGIENCJI.
Ferma wiatrowa pomyliła ci się misiu z wiatraczkami od kramarzy odpustowych.
Był taki mądry. Kupił wiatrzczek na odpuście, dmuchał cały wieczór i miał pretensje, że mu żarówki nie świecą.
To samo myślenie.

Tobie też.
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Ż... rozwiń
Avatar
miś / 6 marca 2008 o 21:43
0
[quote name='zadziwiony' date='6.03.2008, 17:59' post='18485']
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na biomasę a ostatnio chciał przewrócić poważnie przygotowywaną budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W zamian za to razem z rodziną będzie masowo tłuczniował- czyli wyrzucał w błoto kamień - drogi w pole. Dlaczego zdecydowął się kandydować na funkcję Burmistrza? Wszystkie wyłożone powody to brednie świadczące o tym, że przez conajmniej pięć ostatnich lat zamiast pracować dla gminy to siedział jak na "tureckim kazaniu" i nie załapał na czym polega gospodarność i mądrość.W latach wcześniejszych radził jak dokładnie zadłużyć miasteczko i pobliskie wioski. To dopiero sztuka. Teraz chciałoby się powtórki z rozrywki. A onegdaj w przeszłości rozrywek było wiele. Jakich, a no takich jak w kampanii polewanie i klepanie. Czego i czego? Wszyscy wiedzą. No to do dzieła "monarcho". Polewaj dalej. Jak ludziska przetrą oczy i otrzeżwieją to się upomną o swoje...... obiecanki cacanki. Na razie polecam przeanalizować dokonania Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Zmienili całkowicie dotychczasowy obraz Bełżyc. Tworzyli rozwój i naszą przyszłość. Szkoda, że warcholstwo chwilowo pokonało wiedzę i kulturę. Pozdrawiam.
[/quote

Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .
[quote name='zadziwiony' date='6.03.2008, 17:59' post='18485']
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. F... rozwiń
Avatar
zadziwiony / 6 marca 2008 o 17:59
0
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na biomasę a ostatnio chciał przewrócić poważnie przygotowywaną budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W zamian za to razem z rodziną będzie masowo tłuczniował- czyli wyrzucał w błoto kamień - drogi w pole. Dlaczego zdecydowął się kandydować na funkcję Burmistrza? Wszystkie wyłożone powody to brednie świadczące o tym, że przez conajmniej pięć ostatnich lat zamiast pracować dla gminy to siedział jak na "tureckim kazaniu" i nie załapał na czym polega gospodarność i mądrość.W latach wcześniejszych radził jak dokładnie zadłużyć miasteczko i pobliskie wioski. To dopiero sztuka. Teraz chciałoby się powtórki z rozrywki. A onegdaj w przeszłości rozrywek było wiele. Jakich, a no takich jak w kampanii polewanie i klepanie. Czego i czego? Wszyscy wiedzą. No to do dzieła "monarcho". Polewaj dalej. Jak ludziska przetrą oczy i otrzeżwieją to się upomną o swoje...... obiecanki cacanki. Na razie polecam przeanalizować dokonania Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Zmienili całkowicie dotychczasowy obraz Bełżyc. Tworzyli rozwój i naszą przyszłość. Szkoda, że warcholstwo chwilowo pokonało wiedzę i kulturę. Pozdrawiam.
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2008 o 15:11
0
Miki, popieram w pełni Twoje zdanie.Ale lepiej tak, niż odwrotnie. A o ile prawdziwe są wieści o kandydatach na przyszłego burmistrza, będzie właśnie odwrotnie.Szkoda.
Avatar
Miki / 13 stycznia 2008 o 16:05
0
Człowiek może i dobry, ale polityczna d***.
Avatar
opolanin / 7 stycznia 2008 o 23:42
0
jasiu p. Czuryszkiewicz to dobry człowiek a to że zmuszono go do rezygnacji to wasz wielki błąd. Przekonasz się niebawem
Avatar
jasio / 7 stycznia 2008 o 19:20
0
Hej opolacy, załóżcie swoje forum, jak macie tyle problemów z radnymi-bezradnymi. U nas- w Bełżycach- radni nie są nieporadni. Od początku realizowali swój plan wywalenia Czuryszkiewicza. O ich planach było głośno.I w części udało im się. Czuryszkiewicz sam zrezygnował, ale ludzie widzą co się dzieje.Możecie o tym poczytać i nie rozmydlać naszych problemów swoimi.

[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc-walki-z-radnymi-t1980.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc...nymi-t1980.html[/url]


[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Radni-kontra-czlowiek-z-kamera-wideo-t2170.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Radni-kon...ideo-t2170.html[/url]
Hej opolacy, załóżcie swoje forum, jak macie tyle problemów z radnymi-bezradnymi. U nas- w Bełżycach- radni nie są nieporadni. Od początku realizowali swój plan wywalenia Czuryszkiewicza. O ich planach było głośno.I w części udało im się. Czuryszkiewicz sam zrezygnował, ale ludzie widzą co się dzieje.Możecie o tym poczytać i nie rozmydlać naszych problemów swoimi.

[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc-walki-z-radnymi-t1980.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc...nymi-t1980.html[/url]


[ur... rozwiń
Avatar
7 / 7 stycznia 2008 o 18:50
0
może i faktycznie w Bełżycach jest i lepszy chleb. W Opolu niestety nie powstają lepsze czy ładniejsze budynki, bo władze zajęte są pozbywaniem się pracowników, aby zwolnić miejsce dla ludzi z układu. Co może rada? Mogą być tylko bezRADNI. Rada sama powinna rozliczyć władze miasta. Tylko po co ...?
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 00:30
0
Ci co naprawde pracuja niemają sie czego bać nawet jeśli są po tamtej stronie polecą ci co udają że pracują a jest kilka jak nie kilkanaście osób .
Całego urzedu nikt nie zwolni to bedą tylko te najbardziej zgniłe jednostki które śmierdzą po wejściu do tego urzedu.
Jak rozmawiałem z Górą po tym czasie urzedowania on też zaczą dostrzegac potrzebe lekkiej restrukturyzacji.
Lekkiej tj kilka osób zastapić osobami wyspecjalizowanymi a nie adoptowanymi np. z geodety na inspektora ochrony środowiska itp.
Wojciechów zatrudnił takich kilka osób i gmina ruszyła.
Ci co naprawde pracuja niemają sie czego bać nawet jeśli są po tamtej stronie polecą ci co udają że pracują a jest kilka jak nie kilkanaście osób .
Całego urzedu nikt nie zwolni to bedą tylko te najbardziej zgniłe jednostki które śmierdzą po wejściu do tego urzedu.
Jak rozmawiałem z Górą po tym czasie urzedowania on też zaczą dostrzegac potrzebe lekkiej restrukturyzacji.
Lekkiej tj kilka osób zastapić osobami wyspecjalizowanymi a nie adoptowanymi np. z geodety na inspektora ochrony środowiska itp.
Wojciechów zatrud... rozwiń
Avatar
miś / 7 marca 2008 o 18:05
0
uszatek napisał:
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .

Misiu, może wyliczysz te sprawy sądowe, bo widać jesteś zorientowany. Powiedz też ludziom o tych posadach dla swoich.
Zero pracy w urzędzie. A co ty zrobiłeś jak tam pracowałeś. Wielkie G. Dwa samochody jeździły i naokoło woziły wasze dupy.
Co zrobili radni z Królem i preziem przez rok. NIC. Dziesiątki interpelacji i zapytań kierowali do urzędników. To było jedyne zajęcie pracowników urzędu.
Edukować niedouczonych radnych.
Co do życzliwości to wg. mnie życzliwości było za dużo, ale w stosunku do nieporadnych. Niepełnosprytni czesali kasę przez ponad rok i zero mądrych decyzji. Na relacji internerowej z jednej z ostatnich sesji Wójtowicz wielce się oburzył, jak chyba Widelski powiedział o mnogości diet wypłaconych radnym w tej kadencji a gdy wcześniej kobieta z publiki coś mówiła na ten temat to powiedział CO TAM JAKAŚ BABA MÓWI O DIETACH...., ZA DOBRĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ...
Tak panie Wójtowicz, za dobrą pracę a nie za składanie interpelacji. Nie tylko dobrej pracy tam nie było. Tam nie było żadnej pracy, poza ciągłymi posiedzeniami komisji. Bo praca jest twórcza i daje efekty a wy nie możecie się jak do tej pory niczym pochwalić.
Współczuję Górze, jak ten chłop jako burmistrz okiełzna i uporządkuje ten drzemiący w radnych potencjał INTELIGIENCJI.
Ferma wiatrowa pomyliła ci się misiu z wiatraczkami od kramarzy odpustowych.
Był taki mądry. Kupił wiatrzczek na odpuście, dmuchał cały wieczór i miał pretensje, że mu żarówki nie świecą.
To samo myślenie.

Tobie też.



Góra nie okiełzna urzędu bo nie po to tam idzie, bo sie z nimi układać a szczególnie z byłym zastępcą specjalistą od wiatraków i geotermii, I na pewno nie uporządkuje jak mówisz radnych, raczej może być odwrotnie. Dowiedz się czego tak urzędasy boją sie Króla i robią przeciwko niemu negatywną kampanię, bo przez ten czas sporo się dowiedział jak ,,ciężko" niektórzy z nich pracują i jakie są efekty ich pracy. a ja w urzedzie nie pracuje ale dużo o tym wiem i nie z plotek. Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów, bo bez tego nadal będziesz żył w złej wiedzy lub niewiedzy. K woli wyjaśnienia- nigdy nie pracowałem i nie mam zamiaru pracować w urzędzie, posad dla swoich tam nie mam, ale do czynienia miałem i stąd te uwagi moje i nie tylko moje.
A bajkę o wiatraczku to opowiedz, może jakiemuś dziecku ale mnie to nie dotyczy.
A Góra to już wykonał pracę twórczą godna przyszłego burmistrza i jeśli chcesz mu współczuć to za to,że zakończył nocne dyżury w aptece i co ty na to?
ote>


Góra nie okiełzna urzędu bo nie po to tam idzie, bo sie z nimi układać a szczególnie z byłym zastępcą specjalistą od wiatraków i geotermii, I na pewno nie uporządkuje jak mówisz radnych, raczej może być odwrotnie. Dowiedz się czego tak urzędasy boją sie Króla i robią przeciwko niemu negatywną kampanię, bo przez ten czas sporo się dowiedział jak ,,ciężko" niektórzy z nich pracują i jakie są efekty ich pracy. a ja w urzedzie nie pracuje ale dużo o tym wiem i nie z plotek. Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów, bo be... rozwiń
Avatar
uszatek / 7 marca 2008 o 00:31
0
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .

Misiu, może wyliczysz te sprawy sądowe, bo widać jesteś zorientowany. Powiedz też ludziom o tych posadach dla swoich.
Zero pracy w urzędzie. A co ty zrobiłeś jak tam pracowałeś. Wielkie G. Dwa samochody jeździły i naokoło woziły wasze dupy.
Co zrobili radni z Królem i preziem przez rok. NIC. Dziesiątki interpelacji i zapytań kierowali do urzędników. To było jedyne zajęcie pracowników urzędu.
Edukować niedouczonych radnych.
Co do życzliwości to wg. mnie życzliwości było za dużo, ale w stosunku do nieporadnych. Niepełnosprytni czesali kasę przez ponad rok i zero mądrych decyzji. Na relacji internerowej z jednej z ostatnich sesji Wójtowicz wielce się oburzył, jak chyba Widelski powiedział o mnogości diet wypłaconych radnym w tej kadencji a gdy wcześniej kobieta z publiki coś mówiła na ten temat to powiedział CO TAM JAKAŚ BABA MÓWI O DIETACH...., ZA DOBRĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ...
Tak panie Wójtowicz, za dobrą pracę a nie za składanie interpelacji. Nie tylko dobrej pracy tam nie było. Tam nie było żadnej pracy, poza ciągłymi posiedzeniami komisji. Bo praca jest twórcza i daje efekty a wy nie możecie się jak do tej pory niczym pochwalić.
Współczuję Górze, jak ten chłop jako burmistrz okiełzna i uporządkuje ten drzemiący w radnych potencjał INTELIGIENCJI.
Ferma wiatrowa pomyliła ci się misiu z wiatraczkami od kramarzy odpustowych.
Był taki mądry. Kupił wiatrzczek na odpuście, dmuchał cały wieczór i miał pretensje, że mu żarówki nie świecą.
To samo myślenie.

Tobie też.
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Ż... rozwiń
Avatar
miś / 6 marca 2008 o 21:43
0
[quote name='zadziwiony' date='6.03.2008, 17:59' post='18485']
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na biomasę a ostatnio chciał przewrócić poważnie przygotowywaną budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W zamian za to razem z rodziną będzie masowo tłuczniował- czyli wyrzucał w błoto kamień - drogi w pole. Dlaczego zdecydowął się kandydować na funkcję Burmistrza? Wszystkie wyłożone powody to brednie świadczące o tym, że przez conajmniej pięć ostatnich lat zamiast pracować dla gminy to siedział jak na "tureckim kazaniu" i nie załapał na czym polega gospodarność i mądrość.W latach wcześniejszych radził jak dokładnie zadłużyć miasteczko i pobliskie wioski. To dopiero sztuka. Teraz chciałoby się powtórki z rozrywki. A onegdaj w przeszłości rozrywek było wiele. Jakich, a no takich jak w kampanii polewanie i klepanie. Czego i czego? Wszyscy wiedzą. No to do dzieła "monarcho". Polewaj dalej. Jak ludziska przetrą oczy i otrzeżwieją to się upomną o swoje...... obiecanki cacanki. Na razie polecam przeanalizować dokonania Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Zmienili całkowicie dotychczasowy obraz Bełżyc. Tworzyli rozwój i naszą przyszłość. Szkoda, że warcholstwo chwilowo pokonało wiedzę i kulturę. Pozdrawiam.
[/quote

Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .
[quote name='zadziwiony' date='6.03.2008, 17:59' post='18485']
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. F... rozwiń
Avatar
zadziwiony / 6 marca 2008 o 17:59
0
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na biomasę a ostatnio chciał przewrócić poważnie przygotowywaną budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W zamian za to razem z rodziną będzie masowo tłuczniował- czyli wyrzucał w błoto kamień - drogi w pole. Dlaczego zdecydowął się kandydować na funkcję Burmistrza? Wszystkie wyłożone powody to brednie świadczące o tym, że przez conajmniej pięć ostatnich lat zamiast pracować dla gminy to siedział jak na "tureckim kazaniu" i nie załapał na czym polega gospodarność i mądrość.W latach wcześniejszych radził jak dokładnie zadłużyć miasteczko i pobliskie wioski. To dopiero sztuka. Teraz chciałoby się powtórki z rozrywki. A onegdaj w przeszłości rozrywek było wiele. Jakich, a no takich jak w kampanii polewanie i klepanie. Czego i czego? Wszyscy wiedzą. No to do dzieła "monarcho". Polewaj dalej. Jak ludziska przetrą oczy i otrzeżwieją to się upomną o swoje...... obiecanki cacanki. Na razie polecam przeanalizować dokonania Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Zmienili całkowicie dotychczasowy obraz Bełżyc. Tworzyli rozwój i naszą przyszłość. Szkoda, że warcholstwo chwilowo pokonało wiedzę i kulturę. Pozdrawiam.
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2008 o 15:11
0
Miki, popieram w pełni Twoje zdanie.Ale lepiej tak, niż odwrotnie. A o ile prawdziwe są wieści o kandydatach na przyszłego burmistrza, będzie właśnie odwrotnie.Szkoda.
Avatar
Miki / 13 stycznia 2008 o 16:05
0
Człowiek może i dobry, ale polityczna d***.
Avatar
opolanin / 7 stycznia 2008 o 23:42
0
jasiu p. Czuryszkiewicz to dobry człowiek a to że zmuszono go do rezygnacji to wasz wielki błąd. Przekonasz się niebawem
Avatar
jasio / 7 stycznia 2008 o 19:20
0
Hej opolacy, załóżcie swoje forum, jak macie tyle problemów z radnymi-bezradnymi. U nas- w Bełżycach- radni nie są nieporadni. Od początku realizowali swój plan wywalenia Czuryszkiewicza. O ich planach było głośno.I w części udało im się. Czuryszkiewicz sam zrezygnował, ale ludzie widzą co się dzieje.Możecie o tym poczytać i nie rozmydlać naszych problemów swoimi.

[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc-walki-z-radnymi-t1980.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc...nymi-t1980.html[/url]


[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Radni-kontra-czlowiek-z-kamera-wideo-t2170.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Radni-kon...ideo-t2170.html[/url]
Hej opolacy, załóżcie swoje forum, jak macie tyle problemów z radnymi-bezradnymi. U nas- w Bełżycach- radni nie są nieporadni. Od początku realizowali swój plan wywalenia Czuryszkiewicza. O ich planach było głośno.I w części udało im się. Czuryszkiewicz sam zrezygnował, ale ludzie widzą co się dzieje.Możecie o tym poczytać i nie rozmydlać naszych problemów swoimi.

[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc-walki-z-radnymi-t1980.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc...nymi-t1980.html[/url]


[ur... rozwiń
Avatar
7 / 7 stycznia 2008 o 18:50
0
może i faktycznie w Bełżycach jest i lepszy chleb. W Opolu niestety nie powstają lepsze czy ładniejsze budynki, bo władze zajęte są pozbywaniem się pracowników, aby zwolnić miejsce dla ludzi z układu. Co może rada? Mogą być tylko bezRADNI. Rada sama powinna rozliczyć władze miasta. Tylko po co ...?
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start chce zrobić kolejny krok. W czwartek rusza Memoriał Zdzisława Niedzieli

TBV Start chce zrobić kolejny krok. W czwartek rusza Memoriał Zdzisława Niedzieli 2 0

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego sezonu. Koszykarze z Lublina mają przed sobą próbę generalną przed zaplanowanym na 7 października meczem z Legią Warszawa. W czwartek i piątek w hali Globus będzie rozgrywany Memoriał Zdzisława Niedzieli

Aktywni z Lublina. Uroczysta gala i wręczenie medali [zdjęcia]
galeria

Aktywni z Lublina. Uroczysta gala i wręczenie medali [zdjęcia] 0 0

Na corocznym spotkaniu ze środowiskiem osób niepełnosprawnych prezydent uhonorował zasłużone osoby niepełnosprawne oraz osoby i instytucje działające w Lublinie na rzecz pełnego włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami.

Dożywocie dla zabójcy piłkarza Garbarni Kurów. Ukrainiec zadał serię ciosów nożem
PILNE
galeria
film

Dożywocie dla zabójcy piłkarza Garbarni Kurów. Ukrainiec zadał serię ciosów nożem 11 8

Na dożywocie skazał w środę sąd Ukraińca, który brutalnie zamordował Grzegorza Kijowskiego, 32-letniego piłkarza Garbarni Kurów. Serhii V. przyjął wyrok bez większych emocji na twarzy, przeprosił siostrę ofiary

Śmieci w kopalni piachu. Skąd się tutaj wzięły? Sprawą zajmą się policjanci
galeria

Śmieci w kopalni piachu. Skąd się tutaj wzięły? Sprawą zajmą się policjanci 1 2

Po naszej publikacji Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie nielegalnych śmieci w kopalnianej niecce w byłej kopalni piachu w Wólce Rokickiej

Sylwester Tułajew obiecuje Czubom pętlę, wiadukt i dojazd do torów

Sylwester Tułajew obiecuje Czubom pętlę, wiadukt i dojazd do torów 68 54

Swoje obietnice dla Czubów przedstawił dzisiaj poseł Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina.

W Lublinie odbędzie się casting. Popularny serial potrzebuje statystów
galeria

W Lublinie odbędzie się casting. Popularny serial potrzebuje statystów 0 3

Kilkuset statystów potrzebuje ekipa serialu „Wojenne dziewczyny”, która zapowiedziała na najbliższą niedzielę casting w Trybunale Koronnym na staromiejskim Rynku.

Kler. Które kino w Lublinie pokazuje film Smarzowskiego? [seanse, godziny]
film

Kler. Które kino w Lublinie pokazuje film Smarzowskiego? [seanse, godziny] 0 3

Kler. Kontrowersyjny film Wojciech Smarzowskiego w piątek wejdzie na ekrany. W którym kinie w Lublinie można go zobaczyć?

Uczniowie dostali ciągnik do nauki

Uczniowie dostali ciągnik do nauki 0 0

Uczniowie szkoły w Leśnej Podlaskiej dostali ciągnik. Będzie służył do zajęć praktycznych.

Pożar wieżowca w Lublinie. 5 zastępów straży na miejscu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Pożar wieżowca w Lublinie. 5 zastępów straży na miejscu [zdjęcia, wideo] 17 3

Pożar elewacji wieżowca przy ul. Paganiniego. Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej.

Chirurdzy z wielu krajów na kongresie w Lublinie

Chirurdzy z wielu krajów na kongresie w Lublinie 0 0

700 specjalistów z Europy, USA, Kanady i Azji ma przyjechać na Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej, który zaczyna się 27 września w Lublinie.

Miała 60 km do szpitala, zaczęła rodzić. Policjanci pilotowali auto

Miała 60 km do szpitala, zaczęła rodzić. Policjanci pilotowali auto 6 3

Liczyła się każda minuta, a mężczyzna nie znał drogi do szpitala, o pilną pomoc poprosił puławskich policjantów. Dzięki pilotażowi mundurowych, 34-latka na czas dotarła trakt porodowy.

EMOstrefa w szpitalu w Zamościu. Lepsze warunki dla rodziców i dzieci

EMOstrefa w szpitalu w Zamościu. Lepsze warunki dla rodziców i dzieci 1 0

W Zamojskim Szpitalu Niepublicznym powstaje EMOstrefa. Rodzice najmłodszych pacjentów będę mieli lepsze warunki do przebywania ze swoimi dziećmi.

Przedwojenne andrzejki. Potańcówka w Teatrze Osterwy
30 listopada 2018, 20:00

Przedwojenne andrzejki. Potańcówka w Teatrze Osterwy 0 0

Teatr zaprasza na… potańcówkę. Do tańca zagra Mała Orkiestra Dancingowa. Można już rezerwować miejsca, koszt biletu to 150 zł od osoby

Wypadł z drogi, dachował na polu. Przestraszyła go ciężarówka?

Wypadł z drogi, dachował na polu. Przestraszyła go ciężarówka? 0 8

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym jak samochód osobowy wypadł z drogi i dachował na polu. Kierowca tłumaczył, że przestraszył się jadącej z naprzeciwka ciężarówki.

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów 0 0

Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów na wójta w powiecie janowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!