Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 stycznia 2008 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Bełżyccy radni złamali konstytucję

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 36 A A

Rada Miasta chciała decydować komu wolno nagrywać jej sesję, a komu nie. I uchwaliła regulamin,..

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
który nakazywał kamerzystom prosić o zgodę na filmowanie. - To wbrew konstytucji - uznali prawnicy wojewody. I zapowiadają, że unieważnią ten przepis. Zresztą, nie tylko ten.

Spór o filmowanie obrad bełżyckich radnych toczy się od miesięcy. Sesje są nagrywane przez kamerę Urzędu Miasta. Radni uważają, że jedna kamera w zupełności wystarczy. Ale na sesje uparcie przychodzi jeszcze jeden kamerzysta - Marian Widelski, współpracownik Telewizji Trwam, brat jednego z radnych. Jego obecność najbardziej przeszkadza przewodniczącemu rady, Zbigniewowi Królowi. - My nie jesteśmy tu na planie filmowym. To jest ciężka praca - tłumaczył nam w sierpniu, zaraz po tym, jak zagroził Widelskiemu, że usunie go siłą. I dodawał, że nagrania Widelskiego mogą być wykorzystane "w różnych celach” przed wyborami.
28 listopada radni uchwalili regulamin Rady Miasta. I wpisali w dokument, że kamerzyści spoza urzędu, owszem, mogą filmować sesje, o ile wcześniej uzyskają zgodę rady i zajmą specjalnie wyznaczone dla nich miejsce. - Ale stamtąd widać połowę radnych. A gdy radny coś mówi, to chcę sfilmować jego twarz, a nie plecy - twierdzi Marian Widelski.

Na następnej sesji, 19 grudnia, Widelski znów zjawił się z kamerą. Przewodniczący Król wezwał policjantów, którym podsunął pod nos uchwalony niedawno regulamin. Mundurowi kazali kamerzyście wyłączyć sprzęt, ale ten powołał się w końcu na konstytucję, gwarantującą jawność działania władzy. Policjanci wyszli, Widelski został z kamerą, radni przegłosowali, że nagrywać mu nie wolno, a przewodniczący zarządził przerwę do czasu usunięcia sprzętu z sali obrad.
I konsekwentnie twierdził, że regulamin jest ważny.

Ale dni listopadowej uchwały są policzone. Jeszcze w tym tygodniu wojewoda lubelska ma unieważnić zapisy dotyczące nagrywania sesji. - Konstytucja gwarantuje możliwość rejestracji dźwięku i obrazu. I Rada Miasta nie jest upoważniona do tego, żeby sobie zastrzec prawo decydowania, kto może nagrywać jej sesję - mówi Cezary Widomski z Wydziału Nadzoru i Kontroli w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

To nie jedyny feler regulaminu. Radni wpisali w nim instrukcję, co mają robić, gdy jakaś uchwała uzyska tyle samo głosów "za”, co "przeciw”. Rada uznała, że w takich przypadkach głosowanie należy powtarzać do skutku. - To też jest niezgodne z prawem, bo ustawa mówi wyraźnie, że w takiej sytuacji uchwała po prostu nie zostaje podjęta - dodaje Widomski.

- Nie miałem jeszcze czasu, by zapoznać się z pismem z Urzędu Wojewódzkiego - stwierdza przewodniczący Król.

Burmistrz już wysiadł

Na początku grudnia z funkcji burmistrza Bełżyc zrezygnował Bogdan Czuryszkiewicz. Dziennikarzom tłumaczył, że nie mógł już dłużej znosić tego, że radni blokowali wszelkie jego decyzje. Miasto czekają przedterminowe wybory burmistrza.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 00:30
0
Ci co naprawde pracuja niemają sie czego bać nawet jeśli są po tamtej stronie polecą ci co udają że pracują a jest kilka jak nie kilkanaście osób .
Całego urzedu nikt nie zwolni to bedą tylko te najbardziej zgniłe jednostki które śmierdzą po wejściu do tego urzedu.
Jak rozmawiałem z Górą po tym czasie urzedowania on też zaczą dostrzegac potrzebe lekkiej restrukturyzacji.
Lekkiej tj kilka osób zastapić osobami wyspecjalizowanymi a nie adoptowanymi np. z geodety na inspektora ochrony środowiska itp.
Wojciechów zatrudnił takich kilka osób i gmina ruszyła.
Ci co naprawde pracuja niemają sie czego bać nawet jeśli są po tamtej stronie polecą ci co udają że pracują a jest kilka jak nie kilkanaście osób .
Całego urzedu nikt nie zwolni to bedą tylko te najbardziej zgniłe jednostki które śmierdzą po wejściu do tego urzedu.
Jak rozmawiałem z Górą po tym czasie urzedowania on też zaczą dostrzegac potrzebe lekkiej restrukturyzacji.
Lekkiej tj kilka osób zastapić osobami wyspecjalizowanymi a nie adoptowanymi np. z geodety na inspektora ochrony środowiska itp.
Wojciechów zatrud... rozwiń
Avatar
miś / 7 marca 2008 o 18:05
0
uszatek napisał:
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .

Misiu, może wyliczysz te sprawy sądowe, bo widać jesteś zorientowany. Powiedz też ludziom o tych posadach dla swoich.
Zero pracy w urzędzie. A co ty zrobiłeś jak tam pracowałeś. Wielkie G. Dwa samochody jeździły i naokoło woziły wasze dupy.
Co zrobili radni z Królem i preziem przez rok. NIC. Dziesiątki interpelacji i zapytań kierowali do urzędników. To było jedyne zajęcie pracowników urzędu.
Edukować niedouczonych radnych.
Co do życzliwości to wg. mnie życzliwości było za dużo, ale w stosunku do nieporadnych. Niepełnosprytni czesali kasę przez ponad rok i zero mądrych decyzji. Na relacji internerowej z jednej z ostatnich sesji Wójtowicz wielce się oburzył, jak chyba Widelski powiedział o mnogości diet wypłaconych radnym w tej kadencji a gdy wcześniej kobieta z publiki coś mówiła na ten temat to powiedział CO TAM JAKAŚ BABA MÓWI O DIETACH...., ZA DOBRĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ...
Tak panie Wójtowicz, za dobrą pracę a nie za składanie interpelacji. Nie tylko dobrej pracy tam nie było. Tam nie było żadnej pracy, poza ciągłymi posiedzeniami komisji. Bo praca jest twórcza i daje efekty a wy nie możecie się jak do tej pory niczym pochwalić.
Współczuję Górze, jak ten chłop jako burmistrz okiełzna i uporządkuje ten drzemiący w radnych potencjał INTELIGIENCJI.
Ferma wiatrowa pomyliła ci się misiu z wiatraczkami od kramarzy odpustowych.
Był taki mądry. Kupił wiatrzczek na odpuście, dmuchał cały wieczór i miał pretensje, że mu żarówki nie świecą.
To samo myślenie.

Tobie też.



Góra nie okiełzna urzędu bo nie po to tam idzie, bo sie z nimi układać a szczególnie z byłym zastępcą specjalistą od wiatraków i geotermii, I na pewno nie uporządkuje jak mówisz radnych, raczej może być odwrotnie. Dowiedz się czego tak urzędasy boją sie Króla i robią przeciwko niemu negatywną kampanię, bo przez ten czas sporo się dowiedział jak ,,ciężko" niektórzy z nich pracują i jakie są efekty ich pracy. a ja w urzedzie nie pracuje ale dużo o tym wiem i nie z plotek. Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów, bo bez tego nadal będziesz żył w złej wiedzy lub niewiedzy. K woli wyjaśnienia- nigdy nie pracowałem i nie mam zamiaru pracować w urzędzie, posad dla swoich tam nie mam, ale do czynienia miałem i stąd te uwagi moje i nie tylko moje.
A bajkę o wiatraczku to opowiedz, może jakiemuś dziecku ale mnie to nie dotyczy.
A Góra to już wykonał pracę twórczą godna przyszłego burmistrza i jeśli chcesz mu współczuć to za to,że zakończył nocne dyżury w aptece i co ty na to?
ote>


Góra nie okiełzna urzędu bo nie po to tam idzie, bo sie z nimi układać a szczególnie z byłym zastępcą specjalistą od wiatraków i geotermii, I na pewno nie uporządkuje jak mówisz radnych, raczej może być odwrotnie. Dowiedz się czego tak urzędasy boją sie Króla i robią przeciwko niemu negatywną kampanię, bo przez ten czas sporo się dowiedział jak ,,ciężko" niektórzy z nich pracują i jakie są efekty ich pracy. a ja w urzedzie nie pracuje ale dużo o tym wiem i nie z plotek. Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów, bo be... rozwiń
Avatar
uszatek / 7 marca 2008 o 00:31
0
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .

Misiu, może wyliczysz te sprawy sądowe, bo widać jesteś zorientowany. Powiedz też ludziom o tych posadach dla swoich.
Zero pracy w urzędzie. A co ty zrobiłeś jak tam pracowałeś. Wielkie G. Dwa samochody jeździły i naokoło woziły wasze dupy.
Co zrobili radni z Królem i preziem przez rok. NIC. Dziesiątki interpelacji i zapytań kierowali do urzędników. To było jedyne zajęcie pracowników urzędu.
Edukować niedouczonych radnych.
Co do życzliwości to wg. mnie życzliwości było za dużo, ale w stosunku do nieporadnych. Niepełnosprytni czesali kasę przez ponad rok i zero mądrych decyzji. Na relacji internerowej z jednej z ostatnich sesji Wójtowicz wielce się oburzył, jak chyba Widelski powiedział o mnogości diet wypłaconych radnym w tej kadencji a gdy wcześniej kobieta z publiki coś mówiła na ten temat to powiedział CO TAM JAKAŚ BABA MÓWI O DIETACH...., ZA DOBRĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ...
Tak panie Wójtowicz, za dobrą pracę a nie za składanie interpelacji. Nie tylko dobrej pracy tam nie było. Tam nie było żadnej pracy, poza ciągłymi posiedzeniami komisji. Bo praca jest twórcza i daje efekty a wy nie możecie się jak do tej pory niczym pochwalić.
Współczuję Górze, jak ten chłop jako burmistrz okiełzna i uporządkuje ten drzemiący w radnych potencjał INTELIGIENCJI.
Ferma wiatrowa pomyliła ci się misiu z wiatraczkami od kramarzy odpustowych.
Był taki mądry. Kupił wiatrzczek na odpuście, dmuchał cały wieczór i miał pretensje, że mu żarówki nie świecą.
To samo myślenie.

Tobie też.
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Ż... rozwiń
Avatar
miś / 6 marca 2008 o 21:43
0
[quote name='zadziwiony' date='6.03.2008, 17:59' post='18485']
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na biomasę a ostatnio chciał przewrócić poważnie przygotowywaną budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W zamian za to razem z rodziną będzie masowo tłuczniował- czyli wyrzucał w błoto kamień - drogi w pole. Dlaczego zdecydowął się kandydować na funkcję Burmistrza? Wszystkie wyłożone powody to brednie świadczące o tym, że przez conajmniej pięć ostatnich lat zamiast pracować dla gminy to siedział jak na "tureckim kazaniu" i nie załapał na czym polega gospodarność i mądrość.W latach wcześniejszych radził jak dokładnie zadłużyć miasteczko i pobliskie wioski. To dopiero sztuka. Teraz chciałoby się powtórki z rozrywki. A onegdaj w przeszłości rozrywek było wiele. Jakich, a no takich jak w kampanii polewanie i klepanie. Czego i czego? Wszyscy wiedzą. No to do dzieła "monarcho". Polewaj dalej. Jak ludziska przetrą oczy i otrzeżwieją to się upomną o swoje...... obiecanki cacanki. Na razie polecam przeanalizować dokonania Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Zmienili całkowicie dotychczasowy obraz Bełżyc. Tworzyli rozwój i naszą przyszłość. Szkoda, że warcholstwo chwilowo pokonało wiedzę i kulturę. Pozdrawiam.
[/quote

Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .
[quote name='zadziwiony' date='6.03.2008, 17:59' post='18485']
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. F... rozwiń
Avatar
zadziwiony / 6 marca 2008 o 17:59
0
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na biomasę a ostatnio chciał przewrócić poważnie przygotowywaną budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W zamian za to razem z rodziną będzie masowo tłuczniował- czyli wyrzucał w błoto kamień - drogi w pole. Dlaczego zdecydowął się kandydować na funkcję Burmistrza? Wszystkie wyłożone powody to brednie świadczące o tym, że przez conajmniej pięć ostatnich lat zamiast pracować dla gminy to siedział jak na "tureckim kazaniu" i nie załapał na czym polega gospodarność i mądrość.W latach wcześniejszych radził jak dokładnie zadłużyć miasteczko i pobliskie wioski. To dopiero sztuka. Teraz chciałoby się powtórki z rozrywki. A onegdaj w przeszłości rozrywek było wiele. Jakich, a no takich jak w kampanii polewanie i klepanie. Czego i czego? Wszyscy wiedzą. No to do dzieła "monarcho". Polewaj dalej. Jak ludziska przetrą oczy i otrzeżwieją to się upomną o swoje...... obiecanki cacanki. Na razie polecam przeanalizować dokonania Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Zmienili całkowicie dotychczasowy obraz Bełżyc. Tworzyli rozwój i naszą przyszłość. Szkoda, że warcholstwo chwilowo pokonało wiedzę i kulturę. Pozdrawiam.
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2008 o 15:11
0
Miki, popieram w pełni Twoje zdanie.Ale lepiej tak, niż odwrotnie. A o ile prawdziwe są wieści o kandydatach na przyszłego burmistrza, będzie właśnie odwrotnie.Szkoda.
Avatar
Miki / 13 stycznia 2008 o 16:05
0
Człowiek może i dobry, ale polityczna d***.
Avatar
opolanin / 7 stycznia 2008 o 23:42
0
jasiu p. Czuryszkiewicz to dobry człowiek a to że zmuszono go do rezygnacji to wasz wielki błąd. Przekonasz się niebawem
Avatar
jasio / 7 stycznia 2008 o 19:20
0
Hej opolacy, załóżcie swoje forum, jak macie tyle problemów z radnymi-bezradnymi. U nas- w Bełżycach- radni nie są nieporadni. Od początku realizowali swój plan wywalenia Czuryszkiewicza. O ich planach było głośno.I w części udało im się. Czuryszkiewicz sam zrezygnował, ale ludzie widzą co się dzieje.Możecie o tym poczytać i nie rozmydlać naszych problemów swoimi.

[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc-walki-z-radnymi-t1980.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc...nymi-t1980.html[/url]


[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Radni-kontra-czlowiek-z-kamera-wideo-t2170.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Radni-kon...ideo-t2170.html[/url]
Hej opolacy, załóżcie swoje forum, jak macie tyle problemów z radnymi-bezradnymi. U nas- w Bełżycach- radni nie są nieporadni. Od początku realizowali swój plan wywalenia Czuryszkiewicza. O ich planach było głośno.I w części udało im się. Czuryszkiewicz sam zrezygnował, ale ludzie widzą co się dzieje.Możecie o tym poczytać i nie rozmydlać naszych problemów swoimi.

[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc-walki-z-radnymi-t1980.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc...nymi-t1980.html[/url]


[ur... rozwiń
Avatar
7 / 7 stycznia 2008 o 18:50
0
może i faktycznie w Bełżycach jest i lepszy chleb. W Opolu niestety nie powstają lepsze czy ładniejsze budynki, bo władze zajęte są pozbywaniem się pracowników, aby zwolnić miejsce dla ludzi z układu. Co może rada? Mogą być tylko bezRADNI. Rada sama powinna rozliczyć władze miasta. Tylko po co ...?
Avatar
Gość / 9 marca 2008 o 00:30
0
Ci co naprawde pracuja niemają sie czego bać nawet jeśli są po tamtej stronie polecą ci co udają że pracują a jest kilka jak nie kilkanaście osób .
Całego urzedu nikt nie zwolni to bedą tylko te najbardziej zgniłe jednostki które śmierdzą po wejściu do tego urzedu.
Jak rozmawiałem z Górą po tym czasie urzedowania on też zaczą dostrzegac potrzebe lekkiej restrukturyzacji.
Lekkiej tj kilka osób zastapić osobami wyspecjalizowanymi a nie adoptowanymi np. z geodety na inspektora ochrony środowiska itp.
Wojciechów zatrudnił takich kilka osób i gmina ruszyła.
Ci co naprawde pracuja niemają sie czego bać nawet jeśli są po tamtej stronie polecą ci co udają że pracują a jest kilka jak nie kilkanaście osób .
Całego urzedu nikt nie zwolni to bedą tylko te najbardziej zgniłe jednostki które śmierdzą po wejściu do tego urzedu.
Jak rozmawiałem z Górą po tym czasie urzedowania on też zaczą dostrzegac potrzebe lekkiej restrukturyzacji.
Lekkiej tj kilka osób zastapić osobami wyspecjalizowanymi a nie adoptowanymi np. z geodety na inspektora ochrony środowiska itp.
Wojciechów zatrud... rozwiń
Avatar
miś / 7 marca 2008 o 18:05
0
uszatek napisał:
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .

Misiu, może wyliczysz te sprawy sądowe, bo widać jesteś zorientowany. Powiedz też ludziom o tych posadach dla swoich.
Zero pracy w urzędzie. A co ty zrobiłeś jak tam pracowałeś. Wielkie G. Dwa samochody jeździły i naokoło woziły wasze dupy.
Co zrobili radni z Królem i preziem przez rok. NIC. Dziesiątki interpelacji i zapytań kierowali do urzędników. To było jedyne zajęcie pracowników urzędu.
Edukować niedouczonych radnych.
Co do życzliwości to wg. mnie życzliwości było za dużo, ale w stosunku do nieporadnych. Niepełnosprytni czesali kasę przez ponad rok i zero mądrych decyzji. Na relacji internerowej z jednej z ostatnich sesji Wójtowicz wielce się oburzył, jak chyba Widelski powiedział o mnogości diet wypłaconych radnym w tej kadencji a gdy wcześniej kobieta z publiki coś mówiła na ten temat to powiedział CO TAM JAKAŚ BABA MÓWI O DIETACH...., ZA DOBRĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ...
Tak panie Wójtowicz, za dobrą pracę a nie za składanie interpelacji. Nie tylko dobrej pracy tam nie było. Tam nie było żadnej pracy, poza ciągłymi posiedzeniami komisji. Bo praca jest twórcza i daje efekty a wy nie możecie się jak do tej pory niczym pochwalić.
Współczuję Górze, jak ten chłop jako burmistrz okiełzna i uporządkuje ten drzemiący w radnych potencjał INTELIGIENCJI.
Ferma wiatrowa pomyliła ci się misiu z wiatraczkami od kramarzy odpustowych.
Był taki mądry. Kupił wiatrzczek na odpuście, dmuchał cały wieczór i miał pretensje, że mu żarówki nie świecą.
To samo myślenie.

Tobie też.



Góra nie okiełzna urzędu bo nie po to tam idzie, bo sie z nimi układać a szczególnie z byłym zastępcą specjalistą od wiatraków i geotermii, I na pewno nie uporządkuje jak mówisz radnych, raczej może być odwrotnie. Dowiedz się czego tak urzędasy boją sie Króla i robią przeciwko niemu negatywną kampanię, bo przez ten czas sporo się dowiedział jak ,,ciężko" niektórzy z nich pracują i jakie są efekty ich pracy. a ja w urzedzie nie pracuje ale dużo o tym wiem i nie z plotek. Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów, bo bez tego nadal będziesz żył w złej wiedzy lub niewiedzy. K woli wyjaśnienia- nigdy nie pracowałem i nie mam zamiaru pracować w urzędzie, posad dla swoich tam nie mam, ale do czynienia miałem i stąd te uwagi moje i nie tylko moje.
A bajkę o wiatraczku to opowiedz, może jakiemuś dziecku ale mnie to nie dotyczy.
A Góra to już wykonał pracę twórczą godna przyszłego burmistrza i jeśli chcesz mu współczuć to za to,że zakończył nocne dyżury w aptece i co ty na to?
ote>


Góra nie okiełzna urzędu bo nie po to tam idzie, bo sie z nimi układać a szczególnie z byłym zastępcą specjalistą od wiatraków i geotermii, I na pewno nie uporządkuje jak mówisz radnych, raczej może być odwrotnie. Dowiedz się czego tak urzędasy boją sie Króla i robią przeciwko niemu negatywną kampanię, bo przez ten czas sporo się dowiedział jak ,,ciężko" niektórzy z nich pracują i jakie są efekty ich pracy. a ja w urzedzie nie pracuje ale dużo o tym wiem i nie z plotek. Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów, bo be... rozwiń
Avatar
uszatek / 7 marca 2008 o 00:31
0
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .

Misiu, może wyliczysz te sprawy sądowe, bo widać jesteś zorientowany. Powiedz też ludziom o tych posadach dla swoich.
Zero pracy w urzędzie. A co ty zrobiłeś jak tam pracowałeś. Wielkie G. Dwa samochody jeździły i naokoło woziły wasze dupy.
Co zrobili radni z Królem i preziem przez rok. NIC. Dziesiątki interpelacji i zapytań kierowali do urzędników. To było jedyne zajęcie pracowników urzędu.
Edukować niedouczonych radnych.
Co do życzliwości to wg. mnie życzliwości było za dużo, ale w stosunku do nieporadnych. Niepełnosprytni czesali kasę przez ponad rok i zero mądrych decyzji. Na relacji internerowej z jednej z ostatnich sesji Wójtowicz wielce się oburzył, jak chyba Widelski powiedział o mnogości diet wypłaconych radnym w tej kadencji a gdy wcześniej kobieta z publiki coś mówiła na ten temat to powiedział CO TAM JAKAŚ BABA MÓWI O DIETACH...., ZA DOBRĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ...
Tak panie Wójtowicz, za dobrą pracę a nie za składanie interpelacji. Nie tylko dobrej pracy tam nie było. Tam nie było żadnej pracy, poza ciągłymi posiedzeniami komisji. Bo praca jest twórcza i daje efekty a wy nie możecie się jak do tej pory niczym pochwalić.
Współczuję Górze, jak ten chłop jako burmistrz okiełzna i uporządkuje ten drzemiący w radnych potencjał INTELIGIENCJI.
Ferma wiatrowa pomyliła ci się misiu z wiatraczkami od kramarzy odpustowych.
Był taki mądry. Kupił wiatrzczek na odpuście, dmuchał cały wieczór i miał pretensje, że mu żarówki nie świecą.
To samo myślenie.

Tobie też.
Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Ż... rozwiń
Avatar
miś / 6 marca 2008 o 21:43
0
[quote name='zadziwiony' date='6.03.2008, 17:59' post='18485']
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na biomasę a ostatnio chciał przewrócić poważnie przygotowywaną budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W zamian za to razem z rodziną będzie masowo tłuczniował- czyli wyrzucał w błoto kamień - drogi w pole. Dlaczego zdecydowął się kandydować na funkcję Burmistrza? Wszystkie wyłożone powody to brednie świadczące o tym, że przez conajmniej pięć ostatnich lat zamiast pracować dla gminy to siedział jak na "tureckim kazaniu" i nie załapał na czym polega gospodarność i mądrość.W latach wcześniejszych radził jak dokładnie zadłużyć miasteczko i pobliskie wioski. To dopiero sztuka. Teraz chciałoby się powtórki z rozrywki. A onegdaj w przeszłości rozrywek było wiele. Jakich, a no takich jak w kampanii polewanie i klepanie. Czego i czego? Wszyscy wiedzą. No to do dzieła "monarcho". Polewaj dalej. Jak ludziska przetrą oczy i otrzeżwieją to się upomną o swoje...... obiecanki cacanki. Na razie polecam przeanalizować dokonania Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Zmienili całkowicie dotychczasowy obraz Bełżyc. Tworzyli rozwój i naszą przyszłość. Szkoda, że warcholstwo chwilowo pokonało wiedzę i kulturę. Pozdrawiam.
[/quote

Dokonań było wiele, spraw w sądzie za twoje pieniądze jeszcze więcej, załatwiania pracy dla swoich bez liku, pracy w urzędzie zero, srodków unijnych co kot napłakał, nieprawidowości po kontroli NIK kilka stron, chcesz wiecej to ci wyliczę........... to sukcesy byłych burmistrzów ostatniej kadencji. A jeszcze życzliwości mnóstwo ale dla swoich a głownie dla księdza, hołdów wzajemnych co niemiara. Faktycznie - Król tak nie potrafi. A fermę wiatrową to postaw sobie za swoje, przeciez tak można zobaczysz ile narobi ci prądu - bankructwo pewne. Życzę powodzenia .
[quote name='zadziwiony' date='6.03.2008, 17:59' post='18485']
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. F... rozwiń
Avatar
zadziwiony / 6 marca 2008 o 17:59
0
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na biomasę a ostatnio chciał przewrócić poważnie przygotowywaną budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów. W zamian za to razem z rodziną będzie masowo tłuczniował- czyli wyrzucał w błoto kamień - drogi w pole. Dlaczego zdecydowął się kandydować na funkcję Burmistrza? Wszystkie wyłożone powody to brednie świadczące o tym, że przez conajmniej pięć ostatnich lat zamiast pracować dla gminy to siedział jak na "tureckim kazaniu" i nie załapał na czym polega gospodarność i mądrość.W latach wcześniejszych radził jak dokładnie zadłużyć miasteczko i pobliskie wioski. To dopiero sztuka. Teraz chciałoby się powtórki z rozrywki. A onegdaj w przeszłości rozrywek było wiele. Jakich, a no takich jak w kampanii polewanie i klepanie. Czego i czego? Wszyscy wiedzą. No to do dzieła "monarcho". Polewaj dalej. Jak ludziska przetrą oczy i otrzeżwieją to się upomną o swoje...... obiecanki cacanki. Na razie polecam przeanalizować dokonania Czuryszkiewicza i Rumińskiego. Zmienili całkowicie dotychczasowy obraz Bełżyc. Tworzyli rozwój i naszą przyszłość. Szkoda, że warcholstwo chwilowo pokonało wiedzę i kulturę. Pozdrawiam.
Trwają wybory Burmistrza Bełżyc i właściwie wszystko było by pięknie gdyby toczyły się w uczciwej atmosferze. Niestety pan Król chce budować swoje "krulestfo" z pominięciem wszelkich zasad etyki, kultury a nawet prostej przyzwoitości. Ulotka wyborcza sugeruje,że ten pan radzi w Bełżycach już od ponad 14 lat. No i co wyradził ? Zablokował do spólki z innym bardzo mądrym radnym (M.M.)wszelkie dające gminie rozwój działania i inwestycje. Np. Farmę wiatrową mającą każdego roku przynosić miliony podatków do budżetu, budowę elektrowni na... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2008 o 15:11
0
Miki, popieram w pełni Twoje zdanie.Ale lepiej tak, niż odwrotnie. A o ile prawdziwe są wieści o kandydatach na przyszłego burmistrza, będzie właśnie odwrotnie.Szkoda.
Avatar
Miki / 13 stycznia 2008 o 16:05
0
Człowiek może i dobry, ale polityczna d***.
Avatar
opolanin / 7 stycznia 2008 o 23:42
0
jasiu p. Czuryszkiewicz to dobry człowiek a to że zmuszono go do rezygnacji to wasz wielki błąd. Przekonasz się niebawem
Avatar
jasio / 7 stycznia 2008 o 19:20
0
Hej opolacy, załóżcie swoje forum, jak macie tyle problemów z radnymi-bezradnymi. U nas- w Bełżycach- radni nie są nieporadni. Od początku realizowali swój plan wywalenia Czuryszkiewicza. O ich planach było głośno.I w części udało im się. Czuryszkiewicz sam zrezygnował, ale ludzie widzą co się dzieje.Możecie o tym poczytać i nie rozmydlać naszych problemów swoimi.

[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc-walki-z-radnymi-t1980.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc...nymi-t1980.html[/url]


[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Radni-kontra-czlowiek-z-kamera-wideo-t2170.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Radni-kon...ideo-t2170.html[/url]
Hej opolacy, załóżcie swoje forum, jak macie tyle problemów z radnymi-bezradnymi. U nas- w Bełżycach- radni nie są nieporadni. Od początku realizowali swój plan wywalenia Czuryszkiewicza. O ich planach było głośno.I w części udało im się. Czuryszkiewicz sam zrezygnował, ale ludzie widzą co się dzieje.Możecie o tym poczytać i nie rozmydlać naszych problemów swoimi.

[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc-walki-z-radnymi-t1980.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Mial-dosc...nymi-t1980.html[/url]


[ur... rozwiń
Avatar
7 / 7 stycznia 2008 o 18:50
0
może i faktycznie w Bełżycach jest i lepszy chleb. W Opolu niestety nie powstają lepsze czy ładniejsze budynki, bo władze zajęte są pozbywaniem się pracowników, aby zwolnić miejsce dla ludzi z układu. Co może rada? Mogą być tylko bezRADNI. Rada sama powinna rozliczyć władze miasta. Tylko po co ...?
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 34 12

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!