Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 sierpnia 2008 r.
20:58
Edytuj ten wpis

Bestie w ludzkiej skórze

0 9 A A

Dziś straż dla zwierząt w eskorcie policji wejdzie do jednego z lubelskich mieszkań. Sprawdzą, w jakich warunkach przetrzymywany jest amstaf.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Właściciel może trafić przed sąd.

- Serce się kraje, w jakich warunkach żyje to zwierzę - załamuje ręce pani Beata. - Uwiązany do nogi od wanny od roku nie wychodzi na dwór. Usechł na wiór, ledwo zipie. Pomóżcie!

Z takim dramatycznym apelem zwróciła się do naszej redakcji mieszkanka lubelskiego osiedla. Powiadomiliśmy Straż dla Zwierząt. - Zrobiliśmy już rozeznanie i podejmiemy działania razem z policją i inspekcją weterynaryjną - zapowiada Zdzisław Małysz. - Jeśli życie psa jest zagrożone, zabierzemy go do schroniska. A policja skieruje sprawę do sądu.

Podobne zgłoszenia napływają lawinowo do lubelskich organizacji zajmujących się ochroną zwierząt. - Codziennie mam jakiś sygnał - przyznaje Halina Kowalska-Pyłka, prezes lubelskiego Animalsa. - A to, że pies zamknięty na balkonie zdycha w 30-stopniowym upale, a to, że ktoś głodzi swoje zwierzę.

Tylko w tym roku lubelska policja skierowała do sądu 49 spraw o znęcanie się nad zwierzętami (w całym ubiegłym roku 22). A strażnicy miejscy wlepili właścicielom 82 mandaty za niewłaściwą opiekę nad zwierzętami. Najwyższy to 500 zł.

- Rośnie świadomość, że zwierzętom dzieje się krzywda i że trzeba kogoś zawiadomić, np. dzielnicowego - tłumaczy Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Reszta należy do nas.

- Ale potem sprawa trafia do sądu, a ten uznaje, że szkodliwość społeczna czynu jest zbyt niska - ubolewa Kowalska-Pyłka. - Spotkałam się jedynie z kilkoma karami grzywny dla ludzkich bestii.

A jak będzie w tych sprawach? Do sądu w Lubartowie trafił właśnie akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn, którzy przywiązali psom pustaki do szyi i wrzucili zwierzęta do rzeki. Potem spokojnie patrzyli, jak toną. 13 sierpnia na wokandę sądu rodzinnego trafi głośna sprawa podpalenia szczeniaka. Od roku przed lubelskim sądem toczy się także sprawa przeciwko handlarzowi z Rusałki, który przetrzymywał 42 szczeniaki w tragicznych warunkach. - Połowa z nich nie przeżyła - mówi Małysz, który wczoraj zeznawał w tej sprawie. - Ale może się okazać, że szkodliwość czynu jest znikoma...
Są jednak chwalebne wyjątki. Na początku roku sąd w Łukowie skazał właściciela pitbula na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i 600 zł grzywny. Wyrodny pan wyrzucił go z samochodu.

- Po raz pierwszy dostaliśmy do wykonania sądowy wyrok odebrania psa. A zwyrodnialca spotkała zasłużona kara - nie kryje satysfakcji Maria Ferenc, opiekun zwierząt w schronisku w Krzesimowie. - Oby częściej sądy wydawały tak odważne wyroki.
(er, tom)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 5 października 2008 o 17:48
0
Pies wi ,ze jest przyjaciele czlowieka.Powiedzial mu to czlowik.Nie powiedzial natomiast ,z sam jest niezdolny do przyjazni. Prymitywny w uczuciach. prymitywmy w empatii. Ale dumnie stojacy na czele lancucha pokarmowego jednym slowem homo sapiens.
Avatar
Glisio / 5 października 2008 o 06:44
0
~MALA~ UPODOBNIŁAŚ SIĘ DO OPRAWCY. GRATULUJĘ WIELKIEGO SERCA.
Avatar
Glisio / 5 października 2008 o 06:42
0
mala napisał:
No normalnie czytac tego nie moge! Przeciez pies czy inne stworzenie tak samo jak my odczuwa bol i cierpienie.
Wiecie co, ja bym takiego wlasiciela ukarala w ten sam sposob jak on traktuje zwierze. Zamknac takiego przyglupa na dzien lub dwa na slonecznym balkonie bez wody.....
Moze to glupia metoda, ale bez watpienia SKUTECZNA
Avatar
mala / 8 sierpnia 2008 o 23:07
0
No normalnie czytac tego nie moge! Przeciez pies czy inne stworzenie tak samo jak my odczuwa bol i cierpienie.
Wiecie co, ja bym takiego wlasiciela ukarala w ten sam sposob jak on traktuje zwierze. Zamknac takiego przyglupa na dzien lub dwa na slonecznym balkonie bez wody.....
Moze to glupia metoda, ale bez watpienia SKUTECZNA
Avatar
marduk / 8 sierpnia 2008 o 12:53
0
Adam77 napisał:
Do gościa z 11.46:

[color="#FF0000"]Widać, że pusty człowiek jesteś. Szkoda, że cię nie uśpili, bo komentować się nawet nie chce i tak niczego nie zrozumiesz. [/color]

Takich ,jak Ty i Tobie podobnych ,,ludzi" wcale nie mam ochoty rozumieć. To nie ja jestem pusta ,ale takie nędzne kreatury ,które nie mają serca dla zwierząt. Właśnie dlatego ,że nie mają SERCA (a więc i uczuć) ,to są puste.Kapujesz ??????????????? Pewnie nie bo cyt:,,Mądry zrozumie w lot ,a głupcowi potrzebny młot "

Takich ,jak Ty i Tobie podobnych ,,ludzi" wcale nie mam ochoty rozumieć. To nie ja jestem pusta ,ale takie nędzne kreatury ,które nie mają serca dla zwierząt. Właśnie dlatego ,że nie mają SERCA (a więc i uczuć) ,to są puste.Kapujesz ??????????????? Pewnie nie bo cyt:,,Mądry zrozumie w lot ,a głupcowi potrzebny młot " rozwiń
Avatar
Adam77 / 7 sierpnia 2008 o 21:26
0
marduk napisał:
Szkoda , że Twoja matka nie dokonała aborcji, bo BESTIĄ ,to Ty właśnie jesteś ,a nie psy. Takich durnych ludzi , powinno się poddawać eutanazji. Cyt:,, ...powinni je uspić,bo czesto dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą". Kto według Ciebie uczy je agresywności? Odpowiem BESTIE i właśnie te Bestie powinny być likwidowane , a nie psy.PAMIĘTAJ ,że zwierzęta w przeciwieństwie do niektórych ,,ludzi", są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.Ze wszystkich istot żywych ,to właśnie (niektórzy) ,,ludzie "są BESTIAMI.


Do gościa z 11.46:

[color="#FF0000"]Widać, że pusty człowiek jesteś. Szkoda, że cię nie uśpili, bo komentować się nawet nie chce i tak niczego nie zrozumiesz. [/color]


Do gościa z 11.46:

[color="#FF0000"]Widać, że pusty człowiek jesteś. Szkoda, że cię nie uśpili, bo komentować się nawet nie chce i tak niczego nie zrozumiesz. [/color] rozwiń
Avatar
marduk / 7 sierpnia 2008 o 12:59
0
Gość napisał:
a ja bestii czyli psów nie lubie w szczegolnosci wszelkiej maści amstaffów, które są bestiami ! powinni je uśpić bo często dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą :/

Szkoda , że Twoja matka nie dokonała aborcji, bo BESTIĄ ,to Ty właśnie jesteś ,a nie psy. Takich durnych ludzi , powinno się poddawać eutanazji. Cyt:,, ...powinni je uspić,bo czesto dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą". Kto według Ciebie uczy je agresywności? Odpowiem BESTIE i właśnie te Bestie powinny być likwidowane , a nie psy.PAMIĘTAJ ,że zwierzęta w przeciwieństwie do niektórych ,,ludzi", są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.Ze wszystkich istot żywych ,to właśnie (niektórzy) ,,ludzie "są BESTIAMI.

Szkoda , że Twoja matka nie dokonała aborcji, bo BESTIĄ ,to Ty właśnie jesteś ,a nie psy. Takich durnych ludzi , powinno się poddawać eutanazji. Cyt:,, ...powinni je uspić,bo czesto dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą". Kto według Ciebie uczy je agresywności? Odpowiem BESTIE i właśnie te Bestie powinny być likwidowane , a nie psy.PAMIĘTAJ ,że zwierzęta w przeciwieństwie do niektórych ,,ludzi", są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.Ze wszystkich istot żywych ,to właśnie (niektórzy) ,,ludzie "... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2008 o 11:46
0
a ja bestii czyli psów nie lubie w szczegolnosci wszelkiej maści amstaffów, które są bestiami ! powinni je uśpić bo często dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą :/
Avatar
czytelniczka_24 / 7 sierpnia 2008 o 09:47
0
Przykre... Po co ludzie biorą zwierzęta skoro potem nie zajmują się nimi, serce się kraja
Avatar
polak / 5 października 2008 o 17:48
0
Pies wi ,ze jest przyjaciele czlowieka.Powiedzial mu to czlowik.Nie powiedzial natomiast ,z sam jest niezdolny do przyjazni. Prymitywny w uczuciach. prymitywmy w empatii. Ale dumnie stojacy na czele lancucha pokarmowego jednym slowem homo sapiens.
Avatar
Glisio / 5 października 2008 o 06:44
0
~MALA~ UPODOBNIŁAŚ SIĘ DO OPRAWCY. GRATULUJĘ WIELKIEGO SERCA.
Avatar
Glisio / 5 października 2008 o 06:42
0
mala napisał:
No normalnie czytac tego nie moge! Przeciez pies czy inne stworzenie tak samo jak my odczuwa bol i cierpienie.
Wiecie co, ja bym takiego wlasiciela ukarala w ten sam sposob jak on traktuje zwierze. Zamknac takiego przyglupa na dzien lub dwa na slonecznym balkonie bez wody.....
Moze to glupia metoda, ale bez watpienia SKUTECZNA
Avatar
mala / 8 sierpnia 2008 o 23:07
0
No normalnie czytac tego nie moge! Przeciez pies czy inne stworzenie tak samo jak my odczuwa bol i cierpienie.
Wiecie co, ja bym takiego wlasiciela ukarala w ten sam sposob jak on traktuje zwierze. Zamknac takiego przyglupa na dzien lub dwa na slonecznym balkonie bez wody.....
Moze to glupia metoda, ale bez watpienia SKUTECZNA
Avatar
marduk / 8 sierpnia 2008 o 12:53
0
Adam77 napisał:
Do gościa z 11.46:

[color="#FF0000"]Widać, że pusty człowiek jesteś. Szkoda, że cię nie uśpili, bo komentować się nawet nie chce i tak niczego nie zrozumiesz. [/color]

Takich ,jak Ty i Tobie podobnych ,,ludzi" wcale nie mam ochoty rozumieć. To nie ja jestem pusta ,ale takie nędzne kreatury ,które nie mają serca dla zwierząt. Właśnie dlatego ,że nie mają SERCA (a więc i uczuć) ,to są puste.Kapujesz ??????????????? Pewnie nie bo cyt:,,Mądry zrozumie w lot ,a głupcowi potrzebny młot "

Takich ,jak Ty i Tobie podobnych ,,ludzi" wcale nie mam ochoty rozumieć. To nie ja jestem pusta ,ale takie nędzne kreatury ,które nie mają serca dla zwierząt. Właśnie dlatego ,że nie mają SERCA (a więc i uczuć) ,to są puste.Kapujesz ??????????????? Pewnie nie bo cyt:,,Mądry zrozumie w lot ,a głupcowi potrzebny młot " rozwiń
Avatar
Adam77 / 7 sierpnia 2008 o 21:26
0
marduk napisał:
Szkoda , że Twoja matka nie dokonała aborcji, bo BESTIĄ ,to Ty właśnie jesteś ,a nie psy. Takich durnych ludzi , powinno się poddawać eutanazji. Cyt:,, ...powinni je uspić,bo czesto dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą". Kto według Ciebie uczy je agresywności? Odpowiem BESTIE i właśnie te Bestie powinny być likwidowane , a nie psy.PAMIĘTAJ ,że zwierzęta w przeciwieństwie do niektórych ,,ludzi", są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.Ze wszystkich istot żywych ,to właśnie (niektórzy) ,,ludzie "są BESTIAMI.


Do gościa z 11.46:

[color="#FF0000"]Widać, że pusty człowiek jesteś. Szkoda, że cię nie uśpili, bo komentować się nawet nie chce i tak niczego nie zrozumiesz. [/color]


Do gościa z 11.46:

[color="#FF0000"]Widać, że pusty człowiek jesteś. Szkoda, że cię nie uśpili, bo komentować się nawet nie chce i tak niczego nie zrozumiesz. [/color] rozwiń
Avatar
marduk / 7 sierpnia 2008 o 12:59
0
Gość napisał:
a ja bestii czyli psów nie lubie w szczegolnosci wszelkiej maści amstaffów, które są bestiami ! powinni je uśpić bo często dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą :/

Szkoda , że Twoja matka nie dokonała aborcji, bo BESTIĄ ,to Ty właśnie jesteś ,a nie psy. Takich durnych ludzi , powinno się poddawać eutanazji. Cyt:,, ...powinni je uspić,bo czesto dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą". Kto według Ciebie uczy je agresywności? Odpowiem BESTIE i właśnie te Bestie powinny być likwidowane , a nie psy.PAMIĘTAJ ,że zwierzęta w przeciwieństwie do niektórych ,,ludzi", są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.Ze wszystkich istot żywych ,to właśnie (niektórzy) ,,ludzie "są BESTIAMI.

Szkoda , że Twoja matka nie dokonała aborcji, bo BESTIĄ ,to Ty właśnie jesteś ,a nie psy. Takich durnych ludzi , powinno się poddawać eutanazji. Cyt:,, ...powinni je uspić,bo czesto dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą". Kto według Ciebie uczy je agresywności? Odpowiem BESTIE i właśnie te Bestie powinny być likwidowane , a nie psy.PAMIĘTAJ ,że zwierzęta w przeciwieństwie do niektórych ,,ludzi", są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka.Ze wszystkich istot żywych ,to właśnie (niektórzy) ,,ludzie "... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2008 o 11:46
0
a ja bestii czyli psów nie lubie w szczegolnosci wszelkiej maści amstaffów, które są bestiami ! powinni je uśpić bo często dochodzi do tragedii gdy dzieci szarpią i gryzą :/
Avatar
czytelniczka_24 / 7 sierpnia 2008 o 09:47
0
Przykre... Po co ludzie biorą zwierzęta skoro potem nie zajmują się nimi, serce się kraja
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!