Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 lipca 2008 r.
9:21
Edytuj ten wpis

Sąd nad starostą Opola Lubelskiego

0 96 A A

Choć staroście opolskiemu grozi do 10 lat więzienia, nie zamierza podać się do dymisji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W sądzie udowodnię swoją niewinność - zapowiada Zenon Rodzik (PSL).

Przekroczenie uprawnień - o to prokuratura w Łukowie oskarżyła Rodzika, członka Zarządu Powiatu Andrzeja R. (PSL) skarbniczkę powiatu Krystynę S. oraz byłego już dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Mariana K. Mieli wykorzystywać drogowców do prac na prywatnych działkach.

Wczoraj zapytaliśmy starostę, czy w tej sytuacji nie powinien ustąpić ze stanowiska. - To sąd rozstrzyga o winie. Jeśli sprawa tam trafi, to przedstawię dowody mojej niewinności - zapewnia Zenon Rodzik. - Od prawie 10 lat jestem starostą i staram się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Nie widzę powodu, by rezygnować.

To po naszej publikacji prokuratura zajęła się samorządowcami. Rok temu napisaliśmy, że trójka pracowników starostwa wykorzystywała pracowników zarządu dróg do robót na swoich prywatnych działkach. Nie tylko w godzinach pracy, ale również w wolne soboty. Działo się to za przyzwoleniem Mariana K., ówczesnego dyrektora ZDP.

Drogowcy twierdzą m.in., że u starosty wozili ziemię i piach, równali teren pod wybieg dla koni. Andrzejowi R. przywozili słupy telefoniczne, kopali fundamenty i dół pod szambo.

Prokuratura Rejonowa w Opolu, chcą uniknąć podejrzeń o stronniczość, przekazała sprawę do Łukowa. Teraz tamtejsza prokuratura postawiła zarzuty. Stwierdziła, że starosta, członek zarządu i skarbnik kilkakrotnie nakłaniali dyrektora ZDP do robót na swoich prywatnych posesjach.

I, zdaniem prokuratury, osiągnęli dzięki temu korzyść majątkową. Funkcjonariuszom publicznym grozi za to do 10 lat więzienia.
- To dla nas dobra wiadomość i krok ku sprawiedliwości - mówi jeden z drogowców (nie zgadza się na publikację nazwiska z obawy przed szykanami).

Gdy opisywaliśmy sprawę ponad rok temu, radni zapowiadali, że jeśli pojawią się zarzuty, starosta zostanie odwołany. Teraz nie palą się do działania. - Poczekamy na wyrok, bo nie ma co wychodzić przed orkiestrę - uważa Bogdan Kuta (PiS), przewodniczący Rady Powiatu.

Akt oskarżenia przeciwko opolskim samorządowcom i b. dyrektorowi ZDP łukowska prokuratura skierowała do sądu w Opolu Lubelskim.
Współpraca (pim)

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 września 2008 o 17:35
0
lekarz napisał:
Zabawa miała rozpocząc sie punktualnie o 9.00. ale moji pacjenci maja juz tak narobione w gaciach ze nie beda w stanie zjawic sie na sali rozpraw. musialem im wypisac zwolnienie. musza opróżnic sie:)



czy to prawda ze Rozwod uciekl juz na zwolnienie????
Avatar
lekarz / 16 września 2008 o 12:52
0
pilne! napisał:
Może ktoś wie [color="#FF0000"]o której dokładnie godzinie w piątek w Sadzie Rejonowym w Opolu jest przedstawieni z udziałem Zenona R.[/color]?


Zabawa miała rozpocząc sie punktualnie o 9.00. ale moji pacjenci maja juz tak narobione w gaciach ze nie beda w stanie zjawic sie na sali rozpraw. musialem im wypisac zwolnienie. musza opróżnic sie:)
Avatar
Gość / 16 września 2008 o 12:08
0
PROSZĘ PRZY WZMIANCE O ZENONIE DODAWAĆ OSKARŻONY
Avatar
pilne! / 16 września 2008 o 11:45
0
Może ktoś wie [color="#FF0000"]o której dokładnie godzinie w piątek w Sadzie Rejonowym w Opolu jest przedstawieni z udziałem Zenona R.[/color]?
Avatar
nick / 16 września 2008 o 11:04
0
Gość napisał:
A co tu moga ukrecic???? drogowcy nie kosmici, robiło ich kilku u kazdego - zenka, krychy i andrzejka. Nadchodzxi dzień bolesnej prawdy dla nich. Szczególnie dla sołdkowej - wielka dama, mis powiatu a tak nisko upadła, aby ja nie stac było na drzewo w piecu palic i ziemie na ogródek . Wstyd babo jak ch....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Z niej taka miss jak z mysiej dupy worek, wiecznie krzywa, smutna Krycha jak mawiają w starostwie.

Z niej taka miss jak z mysiej dupy worek, wiecznie krzywa, smutna Krycha jak mawiają w starostwie. rozwiń
Avatar
kumpel agi / 15 września 2008 o 21:02
0
obserwator napisał:
Brawo " Pani redaktor" gratuluje pomysłu na zniszczenie i zgnojenie wszystkich , którzy poznali sie na pani marności. Uknuła pani niezłą zemstę, wkreciła sie do DW i manipulije prasa , wykorzystujac media do prywatnej zemsty. Ale pamiętaj mała chora z nienawiści i zazdrości , niechciana kanciasta zarozumiała REDAKTORKO - kto czym wojuje od tego ginie!!!! Prawo prasowe cie załatwi i stracisz możliwość wykonywania zawodu. Manipulantko!!! Przestań straszyć ludzi i szantażować nienawiść rozum ci odebrała... obrzydliwe feeeeeeeee



Nie wierze ze naczelny nie zna całej historii co rodzik i ta pslowska banda zrobiła z agnieszka. nie wierze ze w gazecie nie znaja prawdy, ze agnieszka tak jak i wiekszosc pracownikow starostwa byla wykorzystywana do robiebienia kampani wyborczej posla nie z tej ziemi czyli zenona jerzego rodzika i reszty zielonej ferajny. Aga powinna opowiedziec od poczatku. powinna tez ujawnic w sadzie kolejne przestepstwo zielonych z powiatu - wykorzystywanie pieniedzy publicznych i majatku powiatu w kampanii wyborczej. Raz na zawsze powinno to co oni robia skonczyc sie!



Nie wierze ze naczelny nie zna całej historii co rodzik i ta pslowska banda zrobiła z agnieszka. nie wierze ze w gazecie nie znaja prawdy, ze agnieszka tak jak i wiekszosc pracownikow starostwa byla wykorzystywana do robiebienia kampani wyborczej posla nie z tej ziemi czyli zenona jerzego rodzika i reszty zielonej ferajny. Aga powinna opowiedziec od poczatku. powinna tez ujawnic w sadzie kolejne przestepstwo zielonych z powiatu - wykorzystywanie pieniedzy publicznych i majatku powiatu w kampanii wyborczej. R... rozwiń
Avatar
kim są urzędnicy opola / 13 września 2008 o 09:58
0
obserwator napisał:
Brawo " Pani redaktor" gratuluje pomysłu na zniszczenie i zgnojenie wszystkich , którzy poznali sie na pani marności. Uknuła pani niezłą zemstę, wkreciła sie do DW i manipulije prasa , wykorzystujac media do prywatnej zemsty. Ale pamiętaj mała chora z nienawiści i zazdrości , niechciana kanciasta zarozumiała REDAKTORKO - kto czym wojuje od tego ginie!!!! Prawo prasowe cie załatwi i stracisz możliwość wykonywania zawodu. Manipulantko!!! Przestań straszyć ludzi i szantażować nienawiść rozum ci odebrała... obrzydliwe feeeeeeeee


Dobrze,że jest to forum wszyscy możemy oglądać oblicze prawdy o władzach opola. Według ich mniemania nikt nie ma prawa do własnego zdania, nie mówiąc o krytyce, oni mogą pomawiać, oczerniać,poniżać-im wszystko wolno.
Rządzą metodami szykan,pomówień i zastraszenia. Wyraźnie widać wyżej jak przedstawiciel władzy zachowuje się jak podwórkowy chuligan.
Jak niesforny chłopczyk w kłótni z rówieśnikami. Z Całkowity brak kultury, wyzwiska ubliżanie, nie przebiera w słowach. Atakuje nawet za wygląd-znamy takich z historii, zwłaszcza hitlerowcy mierzyli nawet czaszki. Co sobą on prezentuje,jest taki śliczny?
A może, kontynuując, wszystkich nie grzeszących pięknem należałoby zlikwidować? Wszystkich co mają inne zdanie niż władza opolska unicestwić?
Tak znam przypadki,że władze opolskie takie działania podjęły wobec swoich przeciwników. Oni rzeczywiście tak robili i robią. Z tymże teraz na forum pokazali publicznie swoje prawdziwe oblicze. Ciągłe próby rozbicia forum,próby sprowadzenia dyskusji do pyskówek!!.
Brawo władzo-brawo!!! Nie oszczędzacie nikogo nawet dziennikarzy,chcecie usta pozamykać. Czasy się zmieniły, wy dalej tkwicie w dawnym systemie i w dawnych służbach. Zobaczcie jakie używa argumenty"stracisz możliwość wykonywania zawodu" to groźba karalna panie władzo!!
Wiem,że do tej pory wszystko załatwialiście i się nikogo nie baliście, zastraszyliście całe miasteczko i cały powiat, wiem również,że wszystkie instrumenty władzy w powiecie są wam całkowicie podporządkowane i wykorzystujecie organy państw dla swojej gry.
Boicie się prawdy i rozgłosu. Rzeczywiście nagłośnienie waszych działań może spowodować w końcu interwencję w wasz folwark władz zwierzchnich, Może ktoś z Warszawy zainteresuje się waszym totalnym rządzeniem z pominięciem jakichkolwiek reguł prawnych, etycznych czy też moralnych.
Zawłaszczyliście, jako grupa zorganizowana struktury państwa.


Dobrze,że jest to forum wszyscy możemy oglądać oblicze prawdy o władzach opola. Według ich mniemania nikt nie ma prawa do własnego zdania, nie mówiąc o krytyce, oni mogą pomawiać, oczerniać,poniżać-im wszystko wolno.
Rządzą metodami szykan,pomówień i zastraszenia. Wyraźnie widać wyżej jak przedstawiciel władzy zachowuje się jak podwórkowy chuligan.
Jak niesforny chłopczyk w kłótni z rówieśnikami. Z Całkowity brak kultury, wyzwiska ubliżanie, nie przebiera w słowach. Atakuje nawet za wygląd-znamy takich ... rozwiń
Avatar
obserwator / 12 września 2008 o 22:26
0
Brawo " Pani redaktor" gratuluje pomysłu na zniszczenie i zgnojenie wszystkich , którzy poznali sie na pani marności. Uknuła pani niezłą zemstę, wkreciła sie do DW i manipulije prasa , wykorzystujac media do prywatnej zemsty. Ale pamiętaj mała chora z nienawiści i zazdrości , niechciana kanciasta zarozumiała REDAKTORKO - kto czym wojuje od tego ginie!!!! Prawo prasowe cie załatwi i stracisz możliwość wykonywania zawodu. Manipulantko!!! Przestań straszyć ludzi i szantażować nienawiść rozum ci odebrała... obrzydliwe feeeeeeeee
Avatar
Gość / 12 września 2008 o 21:59
0
Gość napisał:
z calej tej historii najbardziej cieszy sie Nowaczkowa. Wreszcie krzywej krysce poslizgneła sie noga:))) ma za to swiństwo co jej przed laty zrobila.

Jestem niedoinfomowany - co takiego złego zrobiła Krysia najsliczniejszej Ani w Satrostwie?
Czyżby odbiła jakiegoś chłopa?
Przecież Krysia ma przystojnego męża!
Avatar
karczmiak / 12 września 2008 o 21:40
0
U nas w Karczmiskach to mówią o zenku: tak dobrze żarł a zdechł!
Avatar
Gość / 16 września 2008 o 17:35
0
lekarz napisał:
Zabawa miała rozpocząc sie punktualnie o 9.00. ale moji pacjenci maja juz tak narobione w gaciach ze nie beda w stanie zjawic sie na sali rozpraw. musialem im wypisac zwolnienie. musza opróżnic sie:)



czy to prawda ze Rozwod uciekl juz na zwolnienie????
Avatar
lekarz / 16 września 2008 o 12:52
0
pilne! napisał:
Może ktoś wie [color="#FF0000"]o której dokładnie godzinie w piątek w Sadzie Rejonowym w Opolu jest przedstawieni z udziałem Zenona R.[/color]?


Zabawa miała rozpocząc sie punktualnie o 9.00. ale moji pacjenci maja juz tak narobione w gaciach ze nie beda w stanie zjawic sie na sali rozpraw. musialem im wypisac zwolnienie. musza opróżnic sie:)
Avatar
Gość / 16 września 2008 o 12:08
0
PROSZĘ PRZY WZMIANCE O ZENONIE DODAWAĆ OSKARŻONY
Avatar
pilne! / 16 września 2008 o 11:45
0
Może ktoś wie [color="#FF0000"]o której dokładnie godzinie w piątek w Sadzie Rejonowym w Opolu jest przedstawieni z udziałem Zenona R.[/color]?
Avatar
nick / 16 września 2008 o 11:04
0
Gość napisał:
A co tu moga ukrecic???? drogowcy nie kosmici, robiło ich kilku u kazdego - zenka, krychy i andrzejka. Nadchodzxi dzień bolesnej prawdy dla nich. Szczególnie dla sołdkowej - wielka dama, mis powiatu a tak nisko upadła, aby ja nie stac było na drzewo w piecu palic i ziemie na ogródek . Wstyd babo jak ch....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Z niej taka miss jak z mysiej dupy worek, wiecznie krzywa, smutna Krycha jak mawiają w starostwie.

Z niej taka miss jak z mysiej dupy worek, wiecznie krzywa, smutna Krycha jak mawiają w starostwie. rozwiń
Avatar
kumpel agi / 15 września 2008 o 21:02
0
obserwator napisał:
Brawo " Pani redaktor" gratuluje pomysłu na zniszczenie i zgnojenie wszystkich , którzy poznali sie na pani marności. Uknuła pani niezłą zemstę, wkreciła sie do DW i manipulije prasa , wykorzystujac media do prywatnej zemsty. Ale pamiętaj mała chora z nienawiści i zazdrości , niechciana kanciasta zarozumiała REDAKTORKO - kto czym wojuje od tego ginie!!!! Prawo prasowe cie załatwi i stracisz możliwość wykonywania zawodu. Manipulantko!!! Przestań straszyć ludzi i szantażować nienawiść rozum ci odebrała... obrzydliwe feeeeeeeee



Nie wierze ze naczelny nie zna całej historii co rodzik i ta pslowska banda zrobiła z agnieszka. nie wierze ze w gazecie nie znaja prawdy, ze agnieszka tak jak i wiekszosc pracownikow starostwa byla wykorzystywana do robiebienia kampani wyborczej posla nie z tej ziemi czyli zenona jerzego rodzika i reszty zielonej ferajny. Aga powinna opowiedziec od poczatku. powinna tez ujawnic w sadzie kolejne przestepstwo zielonych z powiatu - wykorzystywanie pieniedzy publicznych i majatku powiatu w kampanii wyborczej. Raz na zawsze powinno to co oni robia skonczyc sie!



Nie wierze ze naczelny nie zna całej historii co rodzik i ta pslowska banda zrobiła z agnieszka. nie wierze ze w gazecie nie znaja prawdy, ze agnieszka tak jak i wiekszosc pracownikow starostwa byla wykorzystywana do robiebienia kampani wyborczej posla nie z tej ziemi czyli zenona jerzego rodzika i reszty zielonej ferajny. Aga powinna opowiedziec od poczatku. powinna tez ujawnic w sadzie kolejne przestepstwo zielonych z powiatu - wykorzystywanie pieniedzy publicznych i majatku powiatu w kampanii wyborczej. R... rozwiń
Avatar
kim są urzędnicy opola / 13 września 2008 o 09:58
0
obserwator napisał:
Brawo " Pani redaktor" gratuluje pomysłu na zniszczenie i zgnojenie wszystkich , którzy poznali sie na pani marności. Uknuła pani niezłą zemstę, wkreciła sie do DW i manipulije prasa , wykorzystujac media do prywatnej zemsty. Ale pamiętaj mała chora z nienawiści i zazdrości , niechciana kanciasta zarozumiała REDAKTORKO - kto czym wojuje od tego ginie!!!! Prawo prasowe cie załatwi i stracisz możliwość wykonywania zawodu. Manipulantko!!! Przestań straszyć ludzi i szantażować nienawiść rozum ci odebrała... obrzydliwe feeeeeeeee


Dobrze,że jest to forum wszyscy możemy oglądać oblicze prawdy o władzach opola. Według ich mniemania nikt nie ma prawa do własnego zdania, nie mówiąc o krytyce, oni mogą pomawiać, oczerniać,poniżać-im wszystko wolno.
Rządzą metodami szykan,pomówień i zastraszenia. Wyraźnie widać wyżej jak przedstawiciel władzy zachowuje się jak podwórkowy chuligan.
Jak niesforny chłopczyk w kłótni z rówieśnikami. Z Całkowity brak kultury, wyzwiska ubliżanie, nie przebiera w słowach. Atakuje nawet za wygląd-znamy takich z historii, zwłaszcza hitlerowcy mierzyli nawet czaszki. Co sobą on prezentuje,jest taki śliczny?
A może, kontynuując, wszystkich nie grzeszących pięknem należałoby zlikwidować? Wszystkich co mają inne zdanie niż władza opolska unicestwić?
Tak znam przypadki,że władze opolskie takie działania podjęły wobec swoich przeciwników. Oni rzeczywiście tak robili i robią. Z tymże teraz na forum pokazali publicznie swoje prawdziwe oblicze. Ciągłe próby rozbicia forum,próby sprowadzenia dyskusji do pyskówek!!.
Brawo władzo-brawo!!! Nie oszczędzacie nikogo nawet dziennikarzy,chcecie usta pozamykać. Czasy się zmieniły, wy dalej tkwicie w dawnym systemie i w dawnych służbach. Zobaczcie jakie używa argumenty"stracisz możliwość wykonywania zawodu" to groźba karalna panie władzo!!
Wiem,że do tej pory wszystko załatwialiście i się nikogo nie baliście, zastraszyliście całe miasteczko i cały powiat, wiem również,że wszystkie instrumenty władzy w powiecie są wam całkowicie podporządkowane i wykorzystujecie organy państw dla swojej gry.
Boicie się prawdy i rozgłosu. Rzeczywiście nagłośnienie waszych działań może spowodować w końcu interwencję w wasz folwark władz zwierzchnich, Może ktoś z Warszawy zainteresuje się waszym totalnym rządzeniem z pominięciem jakichkolwiek reguł prawnych, etycznych czy też moralnych.
Zawłaszczyliście, jako grupa zorganizowana struktury państwa.


Dobrze,że jest to forum wszyscy możemy oglądać oblicze prawdy o władzach opola. Według ich mniemania nikt nie ma prawa do własnego zdania, nie mówiąc o krytyce, oni mogą pomawiać, oczerniać,poniżać-im wszystko wolno.
Rządzą metodami szykan,pomówień i zastraszenia. Wyraźnie widać wyżej jak przedstawiciel władzy zachowuje się jak podwórkowy chuligan.
Jak niesforny chłopczyk w kłótni z rówieśnikami. Z Całkowity brak kultury, wyzwiska ubliżanie, nie przebiera w słowach. Atakuje nawet za wygląd-znamy takich ... rozwiń
Avatar
obserwator / 12 września 2008 o 22:26
0
Brawo " Pani redaktor" gratuluje pomysłu na zniszczenie i zgnojenie wszystkich , którzy poznali sie na pani marności. Uknuła pani niezłą zemstę, wkreciła sie do DW i manipulije prasa , wykorzystujac media do prywatnej zemsty. Ale pamiętaj mała chora z nienawiści i zazdrości , niechciana kanciasta zarozumiała REDAKTORKO - kto czym wojuje od tego ginie!!!! Prawo prasowe cie załatwi i stracisz możliwość wykonywania zawodu. Manipulantko!!! Przestań straszyć ludzi i szantażować nienawiść rozum ci odebrała... obrzydliwe feeeeeeeee
Avatar
Gość / 12 września 2008 o 21:59
0
Gość napisał:
z calej tej historii najbardziej cieszy sie Nowaczkowa. Wreszcie krzywej krysce poslizgneła sie noga:))) ma za to swiństwo co jej przed laty zrobila.

Jestem niedoinfomowany - co takiego złego zrobiła Krysia najsliczniejszej Ani w Satrostwie?
Czyżby odbiła jakiegoś chłopa?
Przecież Krysia ma przystojnego męża!
Avatar
karczmiak / 12 września 2008 o 21:40
0
U nas w Karczmiskach to mówią o zenku: tak dobrze żarł a zdechł!