Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2008 r.
19:28
Edytuj ten wpis

A może jeszcze droższe bilety?

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 13 A A

Więcej zapłacimy nie tylko za bilety jednorazowe, ale również za okresowe. Kilka całkiem zniknie z cennika, pojawi się też nowy - 150 dniowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie ma marzenia prezydent, który chce by za tydzień radni przegłosowali nowy cennik MPK.

Teraz za bilet jednorazowy normalny płacimy 1,80 zł. Po podwyżce cena ma wzrosnąć do 2,20 zł. Studenci zamiast 90 gr. płaciliby 1,10 zł, podwyżka nie dotknęłaby za to uczniów i emerytów, którzy nadal kupowaliby bilety po 1,40 zł.

W górę ma pójść też cena biletu nocnego. Zamiast 3,60 zł kosztowałby 4 zł, a studencki 2 zł. Miasto nie przewiduje uprawnienia do ulgi w nocnych przejazdach dla uczniów i emerytów. Prezydent chce, by nocne bilety były dostępne jedynie u kierowców.

W propozycji nowego cennika nie ma już biletów miesięcznych przypisanych do miesiąca kalendarzowego, ważnych w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Ratusz tłumaczy, że mało kto z takich biletów korzystał, podobnie jak z 60-minutowych czasówek, które też mają być zlikwidowane. W cenniku pozostaje za to bilet 24-godzinny, który również ma kosztować więcej, niż teraz: normalny 10 zł (jest 7,60 zł), uczniowski 6 zł (teraz 5,50 zł), a studencki 5 zł (obecnie 3,80 zł).

To już druga w ostatnim czasie próba wprowadzenia podwyżek w MPK. W czerwcu radni nie zgodzili się na wzrost cen. Mimo to prezydent zdecydował się spróbować po raz drugi.

- O podwyżkę wnioskowało MPK - tłumaczy Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. - Sprawdziłam, jakie są ceny biletów w innych miastach oraz to jak wzrosły ceny paliw i inne koszty spółki i dlatego podpisałam projekt uchwały - dodaje.

A w uzasadnieniu podwyżek pisze, że w stosunku do zeszłego roku ceny paliw wzrosły o 19 proc., a prądu o 10 proc. Jeszcze w tym roku z tytułu podwyżek MPK miałoby zyskać 2 mln zł dodatkowego przychodu, a w roku przyszłym aż 8 mln zł.

O ile czerwcowy projekt nie przewidywał podwyżek cen biletów okresowych, o tyle ten aktualny zakłada, że zdrożeją one o 4 proc. (patrz ramka). Bilet 7-dniowy ma zostać zastąpiony 10-dniowym. W tym cenniku pojawia się też bilet semestralny ważny przez 150 dni.

W wersji na 1 linię miałby kosztować 212 zł normalny, 160 zł uczniowski, a 106 zł studencki. Za bilet na wszystkie linie kosztowałby odpowiednio: 340 zł, 235 zł i 170 zł, a sieciowy na okaziciela 450 zł. Cennik nie wspomina jednak o tym, by bilety semestralne uprawniały do nocnych przejazdów.

W projekcie uchwały nie ma daty wejścia w życie podwyżki. Zaznaczone jest tylko, że będzie to w tym roku. Głosowanie nad podwyżkami odbędzie się 4 września.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koma / 29 sierpnia 2008 o 10:35
0
wjk napisał:
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.

Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas.
Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli?
Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne.

Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sprawie MPK, które ma miejskie dofinansowanie, podwójnie zarabia na biletach i nie wychodzi na swoje. Dziwne i bezsensu. Psioczyć na nikogo nie muszę, nie jest to moim celem.
Prywatni przewoźnicy dostali od kogoś pozwolenie na swoją działalność. Figurują legalnie w rozkładzie jazdy, czyli współpracują z MPK. W dodatku nie podnoszą drastycznie cen biletów i ulepszają swoją jakość usług.
Jeśli MPK będzie dla nich godną konkurencją i odbierze pasażerów, zaprzestaną swojej działalności. Rynek ma swoje prawa.

Dziwne jest to, że władza, która dopuściła do powstania prywatnego transportu w mieście, odpowiada również za działalność MPK. Należałoby najpierw określić czy te firmy mają się uzupełniać czy konturować ze sobą.

Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas.
Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli?
Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne.

Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sp... rozwiń
Avatar
wjk / 29 sierpnia 2008 o 08:43
0
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.
Avatar
vip / 29 sierpnia 2008 o 00:28
0
to moze chociaz jak mam miesieczny bede mogl jezdzic prywatnymi???????????????????????????????????????????????????
nie dosc ze od nich kase biezecie za wykorzystanie przystankow, umieszczacie ich w swoim rozkladzie zamiast normanych autobusow to jak pojde na przystanek nie wpore to musze czekac godzine na wlasciwy autobus.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko w lubline takie rzeczy sa mozliwe...
Avatar
kucyk / 28 sierpnia 2008 o 17:52
0
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju.
Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobem będziecie nabijać kasę ludziom nie płacącym podatków i jednocześnie zwiększać deficyt w MPK.
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju.
Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobe... rozwiń
Avatar
heel / 28 sierpnia 2008 o 17:17
0
Warszawa gratuluje Lublinowi "mądrego" prezydenta buahahahaha
Avatar
Michał23 / 28 sierpnia 2008 o 16:07
0
Bo uczniowie nie piją piwa,a student jak zapłaci za bilet normalną cenę,nie będzie miał za co studiować smaku piwa.
Avatar
rafi;) / 28 sierpnia 2008 o 10:54
0
Trochę szkoda 60-minutowych. Mało kto z nich korzysta bo mało który z kioskarzy wie o ich istnieniu! Żeby je kupiś muszę szorować do MPK- w kioskach dobrze jak są te zwykłe za 1,80!
Avatar
1BDFF4 / 28 sierpnia 2008 o 09:43
0
Witam. To skandal kolejna podwiszka cen a nie myśli się o tym, że brak dojazdu do Kliniki czy lekarza nie jest prosty. A autobusy którymi jeździmy niebawem się rozlecą. Nie wspomnę bo niew wypada ale czystość w środkach komunikacji Miejskiej pozostawia bardzo wiele do życzenia. Zacznijcie o tym myśleć a potem podnoście ceny biletów. A Pan Prezydent niech siobie pojeździ miejskimi w tłoku i smrodzie to zobaczymy czy ędzietaki skory do zmian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
koma / 28 sierpnia 2008 o 08:07
0
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek.
Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług.
Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeśli ktoś ma normalne połączenie. Jak można tak porównywać ceny biletów?
Dlaczego w Lublinie trzeba wydać przynajmniej 10 zł za przejazd w obie strony z przesiadkami codziennie. Ta usługa nie jest tyle warta. MPK niech wozi, tych ze zniżkami, bo im to jakoś się jeszcze kalkuluje. Tylko, czy jest to opłacalne dla MPK? Nie wyjdą z dołka, jeśli nie zadbają o tych, którzy naprawdę ich utrzymują!!!
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek.
Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług.
Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeś... rozwiń
Avatar
kleo / 28 sierpnia 2008 o 07:32
0
aza napisał:
A ja dalej nie rozumiem dlaczego studenci mają płacić mniej za bilety niż uczniowie...Czy może mi to ktoś wytlumaczyć?To jest jawna dyskryminacja uczniów.

wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów

wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów rozwiń
Avatar
koma / 29 sierpnia 2008 o 10:35
0
wjk napisał:
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.

Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas.
Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli?
Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne.

Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sprawie MPK, które ma miejskie dofinansowanie, podwójnie zarabia na biletach i nie wychodzi na swoje. Dziwne i bezsensu. Psioczyć na nikogo nie muszę, nie jest to moim celem.
Prywatni przewoźnicy dostali od kogoś pozwolenie na swoją działalność. Figurują legalnie w rozkładzie jazdy, czyli współpracują z MPK. W dodatku nie podnoszą drastycznie cen biletów i ulepszają swoją jakość usług.
Jeśli MPK będzie dla nich godną konkurencją i odbierze pasażerów, zaprzestaną swojej działalności. Rynek ma swoje prawa.

Dziwne jest to, że władza, która dopuściła do powstania prywatnego transportu w mieście, odpowiada również za działalność MPK. Należałoby najpierw określić czy te firmy mają się uzupełniać czy konturować ze sobą.

Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas.
Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli?
Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne.

Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sp... rozwiń
Avatar
wjk / 29 sierpnia 2008 o 08:43
0
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.
Avatar
vip / 29 sierpnia 2008 o 00:28
0
to moze chociaz jak mam miesieczny bede mogl jezdzic prywatnymi???????????????????????????????????????????????????
nie dosc ze od nich kase biezecie za wykorzystanie przystankow, umieszczacie ich w swoim rozkladzie zamiast normanych autobusow to jak pojde na przystanek nie wpore to musze czekac godzine na wlasciwy autobus.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko w lubline takie rzeczy sa mozliwe...
Avatar
kucyk / 28 sierpnia 2008 o 17:52
0
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju.
Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobem będziecie nabijać kasę ludziom nie płacącym podatków i jednocześnie zwiększać deficyt w MPK.
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju.
Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobe... rozwiń
Avatar
heel / 28 sierpnia 2008 o 17:17
0
Warszawa gratuluje Lublinowi "mądrego" prezydenta buahahahaha
Avatar
Michał23 / 28 sierpnia 2008 o 16:07
0
Bo uczniowie nie piją piwa,a student jak zapłaci za bilet normalną cenę,nie będzie miał za co studiować smaku piwa.
Avatar
rafi;) / 28 sierpnia 2008 o 10:54
0
Trochę szkoda 60-minutowych. Mało kto z nich korzysta bo mało który z kioskarzy wie o ich istnieniu! Żeby je kupiś muszę szorować do MPK- w kioskach dobrze jak są te zwykłe za 1,80!
Avatar
1BDFF4 / 28 sierpnia 2008 o 09:43
0
Witam. To skandal kolejna podwiszka cen a nie myśli się o tym, że brak dojazdu do Kliniki czy lekarza nie jest prosty. A autobusy którymi jeździmy niebawem się rozlecą. Nie wspomnę bo niew wypada ale czystość w środkach komunikacji Miejskiej pozostawia bardzo wiele do życzenia. Zacznijcie o tym myśleć a potem podnoście ceny biletów. A Pan Prezydent niech siobie pojeździ miejskimi w tłoku i smrodzie to zobaczymy czy ędzietaki skory do zmian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
koma / 28 sierpnia 2008 o 08:07
0
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek.
Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług.
Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeśli ktoś ma normalne połączenie. Jak można tak porównywać ceny biletów?
Dlaczego w Lublinie trzeba wydać przynajmniej 10 zł za przejazd w obie strony z przesiadkami codziennie. Ta usługa nie jest tyle warta. MPK niech wozi, tych ze zniżkami, bo im to jakoś się jeszcze kalkuluje. Tylko, czy jest to opłacalne dla MPK? Nie wyjdą z dołka, jeśli nie zadbają o tych, którzy naprawdę ich utrzymują!!!
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek.
Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług.
Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeś... rozwiń
Avatar
kleo / 28 sierpnia 2008 o 07:32
0
aza napisał:
A ja dalej nie rozumiem dlaczego studenci mają płacić mniej za bilety niż uczniowie...Czy może mi to ktoś wytlumaczyć?To jest jawna dyskryminacja uczniów.

wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów

wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 2

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 1 1

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 10

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!