Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2008 r.
19:28
Edytuj ten wpis

A może jeszcze droższe bilety?

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 13 A A

Więcej zapłacimy nie tylko za bilety jednorazowe, ale również za okresowe. Kilka całkiem zniknie z cennika, pojawi się też nowy - 150 dniowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie ma marzenia prezydent, który chce by za tydzień radni przegłosowali nowy cennik MPK.

Teraz za bilet jednorazowy normalny płacimy 1,80 zł. Po podwyżce cena ma wzrosnąć do 2,20 zł. Studenci zamiast 90 gr. płaciliby 1,10 zł, podwyżka nie dotknęłaby za to uczniów i emerytów, którzy nadal kupowaliby bilety po 1,40 zł.

W górę ma pójść też cena biletu nocnego. Zamiast 3,60 zł kosztowałby 4 zł, a studencki 2 zł. Miasto nie przewiduje uprawnienia do ulgi w nocnych przejazdach dla uczniów i emerytów. Prezydent chce, by nocne bilety były dostępne jedynie u kierowców.

W propozycji nowego cennika nie ma już biletów miesięcznych przypisanych do miesiąca kalendarzowego, ważnych w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Ratusz tłumaczy, że mało kto z takich biletów korzystał, podobnie jak z 60-minutowych czasówek, które też mają być zlikwidowane. W cenniku pozostaje za to bilet 24-godzinny, który również ma kosztować więcej, niż teraz: normalny 10 zł (jest 7,60 zł), uczniowski 6 zł (teraz 5,50 zł), a studencki 5 zł (obecnie 3,80 zł).

To już druga w ostatnim czasie próba wprowadzenia podwyżek w MPK. W czerwcu radni nie zgodzili się na wzrost cen. Mimo to prezydent zdecydował się spróbować po raz drugi.

- O podwyżkę wnioskowało MPK - tłumaczy Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. - Sprawdziłam, jakie są ceny biletów w innych miastach oraz to jak wzrosły ceny paliw i inne koszty spółki i dlatego podpisałam projekt uchwały - dodaje.

A w uzasadnieniu podwyżek pisze, że w stosunku do zeszłego roku ceny paliw wzrosły o 19 proc., a prądu o 10 proc. Jeszcze w tym roku z tytułu podwyżek MPK miałoby zyskać 2 mln zł dodatkowego przychodu, a w roku przyszłym aż 8 mln zł.

O ile czerwcowy projekt nie przewidywał podwyżek cen biletów okresowych, o tyle ten aktualny zakłada, że zdrożeją one o 4 proc. (patrz ramka). Bilet 7-dniowy ma zostać zastąpiony 10-dniowym. W tym cenniku pojawia się też bilet semestralny ważny przez 150 dni.

W wersji na 1 linię miałby kosztować 212 zł normalny, 160 zł uczniowski, a 106 zł studencki. Za bilet na wszystkie linie kosztowałby odpowiednio: 340 zł, 235 zł i 170 zł, a sieciowy na okaziciela 450 zł. Cennik nie wspomina jednak o tym, by bilety semestralne uprawniały do nocnych przejazdów.

W projekcie uchwały nie ma daty wejścia w życie podwyżki. Zaznaczone jest tylko, że będzie to w tym roku. Głosowanie nad podwyżkami odbędzie się 4 września.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koma / 29 sierpnia 2008 o 10:35
0
wjk napisał:
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.

Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas.
Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli?
Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne.

Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sprawie MPK, które ma miejskie dofinansowanie, podwójnie zarabia na biletach i nie wychodzi na swoje. Dziwne i bezsensu. Psioczyć na nikogo nie muszę, nie jest to moim celem.
Prywatni przewoźnicy dostali od kogoś pozwolenie na swoją działalność. Figurują legalnie w rozkładzie jazdy, czyli współpracują z MPK. W dodatku nie podnoszą drastycznie cen biletów i ulepszają swoją jakość usług.
Jeśli MPK będzie dla nich godną konkurencją i odbierze pasażerów, zaprzestaną swojej działalności. Rynek ma swoje prawa.

Dziwne jest to, że władza, która dopuściła do powstania prywatnego transportu w mieście, odpowiada również za działalność MPK. Należałoby najpierw określić czy te firmy mają się uzupełniać czy konturować ze sobą.

Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas.
Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli?
Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne.

Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sp... rozwiń
Avatar
wjk / 29 sierpnia 2008 o 08:43
0
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.
Avatar
vip / 29 sierpnia 2008 o 00:28
0
to moze chociaz jak mam miesieczny bede mogl jezdzic prywatnymi???????????????????????????????????????????????????
nie dosc ze od nich kase biezecie za wykorzystanie przystankow, umieszczacie ich w swoim rozkladzie zamiast normanych autobusow to jak pojde na przystanek nie wpore to musze czekac godzine na wlasciwy autobus.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko w lubline takie rzeczy sa mozliwe...
Avatar
kucyk / 28 sierpnia 2008 o 17:52
0
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju.
Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobem będziecie nabijać kasę ludziom nie płacącym podatków i jednocześnie zwiększać deficyt w MPK.
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju.
Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobe... rozwiń
Avatar
heel / 28 sierpnia 2008 o 17:17
0
Warszawa gratuluje Lublinowi "mądrego" prezydenta buahahahaha
Avatar
Michał23 / 28 sierpnia 2008 o 16:07
0
Bo uczniowie nie piją piwa,a student jak zapłaci za bilet normalną cenę,nie będzie miał za co studiować smaku piwa.
Avatar
rafi;) / 28 sierpnia 2008 o 10:54
0
Trochę szkoda 60-minutowych. Mało kto z nich korzysta bo mało który z kioskarzy wie o ich istnieniu! Żeby je kupiś muszę szorować do MPK- w kioskach dobrze jak są te zwykłe za 1,80!
Avatar
1BDFF4 / 28 sierpnia 2008 o 09:43
0
Witam. To skandal kolejna podwiszka cen a nie myśli się o tym, że brak dojazdu do Kliniki czy lekarza nie jest prosty. A autobusy którymi jeździmy niebawem się rozlecą. Nie wspomnę bo niew wypada ale czystość w środkach komunikacji Miejskiej pozostawia bardzo wiele do życzenia. Zacznijcie o tym myśleć a potem podnoście ceny biletów. A Pan Prezydent niech siobie pojeździ miejskimi w tłoku i smrodzie to zobaczymy czy ędzietaki skory do zmian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
koma / 28 sierpnia 2008 o 08:07
0
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek.
Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług.
Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeśli ktoś ma normalne połączenie. Jak można tak porównywać ceny biletów?
Dlaczego w Lublinie trzeba wydać przynajmniej 10 zł za przejazd w obie strony z przesiadkami codziennie. Ta usługa nie jest tyle warta. MPK niech wozi, tych ze zniżkami, bo im to jakoś się jeszcze kalkuluje. Tylko, czy jest to opłacalne dla MPK? Nie wyjdą z dołka, jeśli nie zadbają o tych, którzy naprawdę ich utrzymują!!!
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek.
Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług.
Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeś... rozwiń
Avatar
kleo / 28 sierpnia 2008 o 07:32
0
aza napisał:
A ja dalej nie rozumiem dlaczego studenci mają płacić mniej za bilety niż uczniowie...Czy może mi to ktoś wytlumaczyć?To jest jawna dyskryminacja uczniów.

wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów

wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów rozwiń
Avatar
koma / 29 sierpnia 2008 o 10:35
0
wjk napisał:
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.

Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas.
Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli?
Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne.

Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sprawie MPK, które ma miejskie dofinansowanie, podwójnie zarabia na biletach i nie wychodzi na swoje. Dziwne i bezsensu. Psioczyć na nikogo nie muszę, nie jest to moim celem.
Prywatni przewoźnicy dostali od kogoś pozwolenie na swoją działalność. Figurują legalnie w rozkładzie jazdy, czyli współpracują z MPK. W dodatku nie podnoszą drastycznie cen biletów i ulepszają swoją jakość usług.
Jeśli MPK będzie dla nich godną konkurencją i odbierze pasażerów, zaprzestaną swojej działalności. Rynek ma swoje prawa.

Dziwne jest to, że władza, która dopuściła do powstania prywatnego transportu w mieście, odpowiada również za działalność MPK. Należałoby najpierw określić czy te firmy mają się uzupełniać czy konturować ze sobą.

Śmieci różnią się od brudu!!! Te pierwsze się wymiata, brud narasta niesprzątany przez dłuższy czas.
Zbyt długo znosiliśmy nieprofesjonalizm MPK. Przez wiele lat je finansuję, jeżdżą zdezelowanym taborem, ciągle są w dołku. Jak długo mam jeszcze czekać na zmianę na lepsze? Dlaczego mam się godzić na dopłacanie w podatkach i biletach na coś, co nie spełnia swojej roli?
Zależy mi na lepszym transporcie miejskim i myślę, że to jest wykonalne.

Właśnie dlatego, że myślę zabieram głos w sp... rozwiń
Avatar
wjk / 29 sierpnia 2008 o 08:43
0
Zamiast narzekać na brud w autobusach, można przestać śmiecić. Zamiast psioczyć na wszystko, można zastanowić się chwilę nad przyczynami opóźnień czy stanem taboru. Można też czasami ponarzekać na komunikację prywatną, ich tabor, godziny kursowania, przyjrzeć się jakie linie obsługują (jest oczywiste, że tylko najbardziej dochodowe bo to musi być opłacalne - a jak akurat wypadnie się z kursu to i tak MPK przyjedzie). Odnoszę wrażenie, że większość "dyskutantów" nie chce lub nie potrafi myśleć.
Avatar
vip / 29 sierpnia 2008 o 00:28
0
to moze chociaz jak mam miesieczny bede mogl jezdzic prywatnymi???????????????????????????????????????????????????
nie dosc ze od nich kase biezecie za wykorzystanie przystankow, umieszczacie ich w swoim rozkladzie zamiast normanych autobusow to jak pojde na przystanek nie wpore to musze czekac godzine na wlasciwy autobus.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko w lubline takie rzeczy sa mozliwe...
Avatar
kucyk / 28 sierpnia 2008 o 17:52
0
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju.
Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobem będziecie nabijać kasę ludziom nie płacącym podatków i jednocześnie zwiększać deficyt w MPK.
Zwiększanie cen biletów okresowych jest niczym nie uzasadnione.W chwili obecnej ich cena jest jedną z najwyższych w kraju.
Utrzymanie cen na dotychczasowym poziomie może zwiększyć ilość sprzedawanych biletów, a co za tym idzie zwiększyć przychód i pozyskać większą liczbę stałych klijentów. W przeciwnym razie jest to ukłon w stosunku do prywatnych przewożników, którzy świadczą usługę przewozu bez biletów /do kapelusza/, nie odprowadzają 7% VAT od wartości biletów. Zastanówcie się Państwo Radni czy nie strzelacie sobie gola? Tym sposobe... rozwiń
Avatar
heel / 28 sierpnia 2008 o 17:17
0
Warszawa gratuluje Lublinowi "mądrego" prezydenta buahahahaha
Avatar
Michał23 / 28 sierpnia 2008 o 16:07
0
Bo uczniowie nie piją piwa,a student jak zapłaci za bilet normalną cenę,nie będzie miał za co studiować smaku piwa.
Avatar
rafi;) / 28 sierpnia 2008 o 10:54
0
Trochę szkoda 60-minutowych. Mało kto z nich korzysta bo mało który z kioskarzy wie o ich istnieniu! Żeby je kupiś muszę szorować do MPK- w kioskach dobrze jak są te zwykłe za 1,80!
Avatar
1BDFF4 / 28 sierpnia 2008 o 09:43
0
Witam. To skandal kolejna podwiszka cen a nie myśli się o tym, że brak dojazdu do Kliniki czy lekarza nie jest prosty. A autobusy którymi jeździmy niebawem się rozlecą. Nie wspomnę bo niew wypada ale czystość w środkach komunikacji Miejskiej pozostawia bardzo wiele do życzenia. Zacznijcie o tym myśleć a potem podnoście ceny biletów. A Pan Prezydent niech siobie pojeździ miejskimi w tłoku i smrodzie to zobaczymy czy ędzietaki skory do zmian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
koma / 28 sierpnia 2008 o 08:07
0
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek.
Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług.
Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeśli ktoś ma normalne połączenie. Jak można tak porównywać ceny biletów?
Dlaczego w Lublinie trzeba wydać przynajmniej 10 zł za przejazd w obie strony z przesiadkami codziennie. Ta usługa nie jest tyle warta. MPK niech wozi, tych ze zniżkami, bo im to jakoś się jeszcze kalkuluje. Tylko, czy jest to opłacalne dla MPK? Nie wyjdą z dołka, jeśli nie zadbają o tych, którzy naprawdę ich utrzymują!!!
MPK od dawna zaniedbywało swoich stałych klientów, tych którzy je utrzymywali nie mając żadnych zniżek.
Jazda miejskim przewoźnikiem jest koszmarem. Ciągle stary tabor, bród, niepunktualność, kultura kierowców, niepołączenia między dzielnicami, rozkład jazdy dla wybranych, stan lub brak przystanków i ceny biletów. Wielu pasażerów zrezygnowało z takich usług.
Porównanie cen biletów z innymi miastami, czyli jakimi? Warszawa, tam się pokonuje w mieście konkretne odległości nowymi wozami. W Lublinie cztery przystanki i centrum, jeś... rozwiń
Avatar
kleo / 28 sierpnia 2008 o 07:32
0
aza napisał:
A ja dalej nie rozumiem dlaczego studenci mają płacić mniej za bilety niż uczniowie...Czy może mi to ktoś wytlumaczyć?To jest jawna dyskryminacja uczniów.

wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów

wiem, że to pytanie retoryczne, a odpowiedź jest prosta, uczeń nie ma innego wyjścia, nie zarabia i nie protestuje glośno - to biedni rodzice uwijają się, bo do listy rachunków do zapłacenia trzeba dorzucić koszty biletów MPK, a studenci manifestują, mogą wprawdzie dorobić, ale można też protestować, ale to wszystko i tak nie istotne, ponieważ elita polityczna (urzędników) i tak jeżdżą samochodami, poza tym zarabiają tyle, że i po większych podwyżkach nie odczuliby kosztów przejazdów rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 1 0

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 12 0

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 16 13

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 0 3

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 5 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 35 9

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 0 0

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 1

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem
film

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem 17 2

Mogilany, Kraków (woj. małopolskie). Tablica „W hołdzie twórcom niepodległości”, która została odsłonięta w Mogilanach w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ma literówkę. Tablica wymienia czterech ojców polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego. W nazwisku tego ostatniego pojawiła się jednak literówka, gdyż na tablicy widnieje nazwisko „Padarewski”.

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo]
galeria
film

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo] 10 6

35-metrowy Maszt Niepodległości będzie w Lublinie trwałą pamiątką po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!