Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2020 r.
9:03

Lublin: A tutaj powstaną mieszkania w przyszłości. W planach także przedłużenie ul. Zana

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
11 14 A A
Rada Miasta zmieniła wczoraj przeznaczenie nieruchomości leżących po prawej stronie ul. Nadbystrzyckiej (patrząc w kierunku centrum) między skrzyżowaniem z ul. Zana a skrętem w ul. Wapienną koło akademików
Rada Miasta zmieniła wczoraj przeznaczenie nieruchomości leżących po prawej stronie ul. Nadbystrzyckiej (patrząc w kierunku centrum) między skrzyżowaniem z ul. Zana a skrętem w ul. Wapienną koło akademików (fot. Maciej Kaczanowski)

Nowe domy mieszkalne będą mogły wyrosnąć przy ul. Nadbystrzyckiej niedaleko ul. Zana. Na ich budowę pozwala plan zagospodarowania terenu zatwierdzony wczoraj przez miejskich radnych. Dokument wskazuje również pas gruntu pod przedłużenie ul. Zana w kierunku ul. Lubelskiego Lipca ‘80.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rada Miasta zmieniła wczoraj przeznaczenie nieruchomości leżących po prawej stronie ul. Nadbystrzyckiej (patrząc w kierunku centrum) między skrzyżowaniem z ul. Zana a skrętem w ul. Wapienną koło akademików. Dotychczasowy plan zagospodarowania umożliwiał tu wyłącznie budowę obiektów związanych z nauką. Nowy plan pozwoli na zabudowę mieszkaniową.

Zatwierdzony przez radnych dokument przewiduje budowę domów jednorodzinnych i budynków z nieuciążliwymi usługami. Dozwolone będzie także wznoszenie bloków mieszkalnych, ale niedużych, bo w planie jest zastrzeżenie, że żaden blok nie może mieć więcej niż sześć mieszkań. Na każdy lokal mieszkalny (i w domu, i w bloku) będą musiały przypadać przynajmniej dwa miejsca parkingowe. Wszelkie budynki będą mogły mieć najwyżej dwa piętra i 11 metrów wysokości.

Nieco wyższa, bo 20-metrowa zabudowa będzie dozwolona na terenie leżącym w dole ul. Wapiennej, gdzie od lat straszą ruiny budynku. Ten obszar nie będzie jednak przeznaczony pod mieszkania, tylko pod usługi publiczne i inne nieuciążliwe usługi. Takie określenia zawarte w planie umożliwią m.in. budowę akademika, biurowca albo po prostu sklepów. Strefa zabudowy usługowej została na mapie oddzielona terenem zielonym od strefy mieszkaniowej.

W nowym planie zagospodarowania został też wskazany przebieg przyszłej drogi mającej być przedłużeniem ul. Zana. Trasa ma być poprowadzona w kierunku nowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80, który został już zaprojektowany, ale będzie budowany później, bo samorządowcy uznali, że na razie miasta nie stać na tę budowę.

Docelowo, co wynika już z innych dokumentów, przedłużenie ul. Zana ma się krzyżować z ul. Lubelskiego Lipca ’80 w okolicach dzisiejszej ul. Włościańskiej. W dalekosiężnych planach mowa jest o tym, że droga pobiegnie dalej, skrzyżuje się z Krochmalną, przetnie linię kolejową i dotrze do skrzyżowania ul. Wrotkowskiej z ul. Smoluchowskiego.

Projekt planu zagospodarowania terenów w rejonie ul. Nadbystrzyckiej, Zakole i Wapiennej był dwukrotnie wykładany do publicznego wglądu. Po pierwszej prezentacji był zmieniany, później ponownie pokazano go w lutym. – Po drugim wyłożeniu nie wprowadzano żadnych zmian – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Ratusza. Za projektem nowego planu zagłosowało 24 radnych, nikt nie był przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gelon / 22 maja 2020 r. o 09:24
+29
W końcu uporządkują te ruiny i okolice bo mimo to, że blisko centrum i wyższej uczelni to strach wieczorową porą tamtędy przejść nawet.
Avatar
Mariolubelski / 22 maja 2020 r. o 13:43
+19
Żeby deweloper budował to najpierw ktoś musi mu ten grunt sprzedać. Czyli jak już to troska o mieszkańców Lublina będących właścicielami gruntów. I tych mieszkańców Lublina, którzy chętnie kupią mieszkanie. I tych, którzy żyją z wynajmu. I tych, którzy zarabiają pracując przy wykańczaniu nowych mieszkań, urządzaniu ich, meblowaniu, kupowaniu sprzętu i wyposażenia... Cały łańcuch ludzi zarabia przy okazji nowych inwestycji, a problem ma zawsze tylko kilka marud, które albo hejtują wszystko co się da, albo mają słaby kontakt z rzeczywistością. Coś jak ten szur od "dewelocwaniaków" i krwiożerczych "masztów 5G".
Żeby deweloper budował to najpierw ktoś musi mu ten grunt sprzedać. Czyli jak już to troska o mieszkańców Lublina będących właścicielami gruntów. I tych mieszkańców Lublina, którzy chętnie kupią mieszkanie. I tych, którzy żyją z wynajmu. I tych, którzy zarabiają pracując przy wykańczaniu nowych mieszkań, urządzaniu ich, meblowaniu, kupowaniu sprzętu i wyposażenia... Cały łańcuch ludzi zarabia przy okazji nowych inwestycji, a problem ma zawsze tylko kilka marud, które albo hejtują wszystko co się da, albo mają słaby kontakt z rzeczywistością.... rozwiń
Avatar
Niemamloginu / 22 maja 2020 r. o 11:52
+15
Po co kolejne bloki w Lublinie? Przecież Lublin się wyludnia, studentów ubywa, zero przemysłu, tylko dług rośnie.
Piszesz, bo wiesz, czy żeby pisać? Skoro mieszkania się sprzedają, to znaczy, że nie jest tak źle. Ktoś to kupuje, Ktoś wyjeżdża, ktoś inny przyjeżdża. Mamy XXI wiek i przemysł nie jest kluczową gałęzią gospodarki - dziś są to usługi.
 On w kółko wkleja ten sam komentarz. Najprawdopodobniej to kolejny pisowski bot na forum, tylko udziela się rzadziej niż pan o nicku kronikidewelorozwoju.
Avatar
ceik85 / 22 maja 2020 r. o 13:07
+14
Po co kolejne bloki w Lublinie? Przecież Lublin się wyludnia, studentów ubywa, zero przemysłu, tylko dług rośnie.
 Ostatnie badania pokazują, że jest dokładnie odwrotnie. Może poza liczbą studentów, ale to przez niż demograficzny - zjawisko ogólnopolskie.
Avatar
___K___ / 22 maja 2020 r. o 10:47
+13
Po co kolejne bloki w Lublinie? Przecież Lublin się wyludnia, studentów ubywa, zero przemysłu, tylko dług rośnie.
Piszesz, bo wiesz, czy żeby pisać? Skoro mieszkania się sprzedają, to znaczy, że nie jest tak źle. Ktoś to kupuje, Ktoś wyjeżdża, ktoś inny przyjeżdża. Mamy XXI wiek i przemysł nie jest kluczową gałęzią gospodarki - dziś są to usługi.
Avatar
pkk / 22 maja 2020 r. o 14:37
+12
Gdzie tu Agresja ? heheh Chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi
Avatar
Mariolubelski / 22 maja 2020 r. o 13:46
+11
O! Przyleciał już psychopata, zaraz za polanem, jak na komendę! Powiadasz, że mieszkania przy Polibudzie się nie sprzedadzą? To interesujące... a co mówią lekarze? Ludzie będą trzymać zadrukowane przez Glapę papierki na oprocentowaniu 0,1% zamiast kupić mieszkanie i je wynajmować, tak? Lecz się typie :)
Avatar
pkk / 22 maja 2020 r. o 14:14
+9
o jakich wy deweloperach mówicie ? Czy ktoś z was ma tam jakiś grunt że się wypowiada ?Czy jest na bieżąco z tym co się miało dziać z tymi gruntami? Tam ludzie zostają , mają swoje domy . Nie rozumiem o co ten szum i jak zwykle najwięcej maja do powiedzenia ludzie ,których sprawa nie dotyczy .Jestem właścicielem jednego z gruntów i o żadnym deweloperze nic mi nie wiadomo,po to latami czekaliśmy i składaliśmy wnioski żeby móc tam zostać i wybudować domy tzw. Ruiny ! wiec serio niech zamkną gęby Ci których to nie dotyczy i nie piszą takich Gówien bo się tego czytać nie da !
o jakich wy deweloperach mówicie ? Czy ktoś z was ma tam jakiś grunt że się wypowiada ?Czy jest na bieżąco z tym co się miało dziać z tymi gruntami? Tam ludzie zostają , mają swoje domy . Nie rozumiem o co ten szum i jak zwykle najwięcej maja do powiedzenia ludzie ,których sprawa nie dotyczy .Jestem właścicielem jednego z gruntów i o żadnym deweloperze nic mi nie wiadomo,po to latami czekaliśmy i składaliśmy wnioski żeby móc tam zostać i wybudować domy tzw. Ruiny ! wiec serio niech zamkną gęby Ci których to nie dotyczy i nie piszą takich G... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 22 maja 2020 r. o 20:42
+3
W kwestii Nadbystrzyckiej to warto zwrócić uwagę jaką zabudowę poczyniono w okolicach ulic takich jak Wigilijna czy Pielgrzymia. Bloki są w skandalicznie bliskiej od siebie odległości to jeden mankament, a gdzieś kiedyś słyszałem opinie, że mieszkania są często małe, ciasne, ciemne, zimne - tak w istocie może być. Także jak ktoś planuje założyć rodzinę to może i ta lokalizacja jest dobra, bo do centrum niedaleko ale warunki mieszkalne niestety nie sprzyjają ku temu by zwiększyć grono domowników. Poza tym te nowe bloki, które popowstawały to w zasadzie nie ma co się oszukiwać ale takie kawalerki raczej albo jak kto woli na wynajem dla studentów to dobre co najwyżej tudzież dla pary osób starszych( ale nikt na stare lata się nie przeprowadza, to logiczne) albo pary, która nie ma lub nie może mieć dzieci. Rodziny wybierają raczej lokalizacje jak Czechów, Czuby, Sławinek. Ważne jest to aby deweloperka umiała zachować jakąś przyzwoitość a nie po chamsku wciskała blok koło bloku i bloki, które robią niech to będą faktycznie porządne bloki, gdzie czuje się przestrzeń mieszkalną, a nie ciasne, wąskie klitki i że jest ciemno, zimno i małe pole manewru. Jak robić to robić coś porządnie a nie odwalać pańszczyznę i prowizorkę, bo odnoszę wrażenie, że teraz bloki buduje się w taki sposób i projektuje, żeby przypadkiem ludzie za długo w nich nie pomieszkali. Jak to jest, że kiedyś jak budowano blokowiska to potrafiono zostawiać duże połacie terenów zielonych oraz skwerków, a obecnie byle na wcisk, byle szybciej, byle więcej, gdzie jakiś umiar i równowaga. Czuje się takie przytłoczenie z każdej strony, tylko brakuje jeszcze kamer i podsłuchów oraz ogrodzenia i takie bloki stają się współczesnymi gettami.
W kwestii Nadbystrzyckiej to warto zwrócić uwagę jaką zabudowę poczyniono w okolicach ulic takich jak Wigilijna czy Pielgrzymia. Bloki są w skandalicznie bliskiej od siebie odległości to jeden mankament, a gdzieś kiedyś słyszałem opinie, że mieszkania są często małe, ciasne, ciemne, zimne - tak w istocie może być. Także jak ktoś planuje założyć rodzinę to może i ta lokalizacja jest dobra, bo do centrum niedaleko ale warunki mieszkalne niestety nie sprzyjają ku temu by zwiększyć grono domowników. Poza tym te nowe bloki, które popowstawały to ... rozwiń
Avatar
Bleee / 4 dni temu o 14:42
+1
Po co kolejne bloki w Lublinie? Przecież Lublin się wyludnia, studentów ubywa, zero przemysłu, tylko dług rośnie.
Piszesz, bo wiesz, czy żeby pisać? Skoro mieszkania się sprzedają, to znaczy, że nie jest tak źle. Ktoś to kupuje, Ktoś wyjeżdża, ktoś inny przyjeżdża. Mamy XXI wiek i przemysł nie jest kluczową gałęzią gospodarki - dziś są to usługi.
 Cicho, pisowski trol ma zawsze racje, nawet jak gada od rzeczy :)
Avatar
Bleee / 4 dni temu o 14:42
+1
Po co kolejne bloki w Lublinie? Przecież Lublin się wyludnia, studentów ubywa, zero przemysłu, tylko dług rośnie.
Piszesz, bo wiesz, czy żeby pisać? Skoro mieszkania się sprzedają, to znaczy, że nie jest tak źle. Ktoś to kupuje, Ktoś wyjeżdża, ktoś inny przyjeżdża. Mamy XXI wiek i przemysł nie jest kluczową gałęzią gospodarki - dziś są to usługi.
 Cicho, pisowski trol ma zawsze racje, nawet jak gada od rzeczy :)
Avatar
-felipe_96. / 22 maja 2020 r. o 20:42
+3
W kwestii Nadbystrzyckiej to warto zwrócić uwagę jaką zabudowę poczyniono w okolicach ulic takich jak Wigilijna czy Pielgrzymia. Bloki są w skandalicznie bliskiej od siebie odległości to jeden mankament, a gdzieś kiedyś słyszałem opinie, że mieszkania są często małe, ciasne, ciemne, zimne - tak w istocie może być. Także jak ktoś planuje założyć rodzinę to może i ta lokalizacja jest dobra, bo do centrum niedaleko ale warunki mieszkalne niestety nie sprzyjają ku temu by zwiększyć grono domowników. Poza tym te nowe bloki, które popowstawały to w zasadzie nie ma co się oszukiwać ale takie kawalerki raczej albo jak kto woli na wynajem dla studentów to dobre co najwyżej tudzież dla pary osób starszych( ale nikt na stare lata się nie przeprowadza, to logiczne) albo pary, która nie ma lub nie może mieć dzieci. Rodziny wybierają raczej lokalizacje jak Czechów, Czuby, Sławinek. Ważne jest to aby deweloperka umiała zachować jakąś przyzwoitość a nie po chamsku wciskała blok koło bloku i bloki, które robią niech to będą faktycznie porządne bloki, gdzie czuje się przestrzeń mieszkalną, a nie ciasne, wąskie klitki i że jest ciemno, zimno i małe pole manewru. Jak robić to robić coś porządnie a nie odwalać pańszczyznę i prowizorkę, bo odnoszę wrażenie, że teraz bloki buduje się w taki sposób i projektuje, żeby przypadkiem ludzie za długo w nich nie pomieszkali. Jak to jest, że kiedyś jak budowano blokowiska to potrafiono zostawiać duże połacie terenów zielonych oraz skwerków, a obecnie byle na wcisk, byle szybciej, byle więcej, gdzie jakiś umiar i równowaga. Czuje się takie przytłoczenie z każdej strony, tylko brakuje jeszcze kamer i podsłuchów oraz ogrodzenia i takie bloki stają się współczesnymi gettami.
W kwestii Nadbystrzyckiej to warto zwrócić uwagę jaką zabudowę poczyniono w okolicach ulic takich jak Wigilijna czy Pielgrzymia. Bloki są w skandalicznie bliskiej od siebie odległości to jeden mankament, a gdzieś kiedyś słyszałem opinie, że mieszkania są często małe, ciasne, ciemne, zimne - tak w istocie może być. Także jak ktoś planuje założyć rodzinę to może i ta lokalizacja jest dobra, bo do centrum niedaleko ale warunki mieszkalne niestety nie sprzyjają ku temu by zwiększyć grono domowników. Poza tym te nowe bloki, które popowstawały to ... rozwiń
Avatar
pkk / 22 maja 2020 r. o 14:37
+12
Gdzie tu Agresja ? heheh Chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi
Avatar
Japolan / 22 maja 2020 r. o 14:33
-17
o jakich wy deweloperach mówicie ? Czy ktoś z was ma tam jakiś grunt że się wypowiada ?Czy  jest na bieżąco z tym co się miało dziać z tymi gruntami? Tam ludzie zostają , mają swoje domy . Nie rozumiem o co ten szum i jak zwykle najwięcej maja do powiedzenia ludzie ,których sprawa nie dotyczy .Jestem właścicielem jednego z gruntów i o żadnym deweloperze nic mi nie wiadomo,po to latami czekaliśmy i składaliśmy wnioski żeby móc tam zostać i wybudować domy tzw. Ruiny !  wiec serio niech zamkną gęby Ci których to nie dotyczy i nie piszą takich Gówien bo się  tego czytać nie da !
Skąd ta agresja - jak w dzisiejszej wypowiedzi Szumisia? Wara od wolności wypowiedzi
Skąd ta agresja - jak w dzisiejszej wypowiedzi Szumisia? Wara od wolności wypowiedzi rozwiń
Avatar
pkk / 22 maja 2020 r. o 14:14
+9
o jakich wy deweloperach mówicie ? Czy ktoś z was ma tam jakiś grunt że się wypowiada ?Czy jest na bieżąco z tym co się miało dziać z tymi gruntami? Tam ludzie zostają , mają swoje domy . Nie rozumiem o co ten szum i jak zwykle najwięcej maja do powiedzenia ludzie ,których sprawa nie dotyczy .Jestem właścicielem jednego z gruntów i o żadnym deweloperze nic mi nie wiadomo,po to latami czekaliśmy i składaliśmy wnioski żeby móc tam zostać i wybudować domy tzw. Ruiny ! wiec serio niech zamkną gęby Ci których to nie dotyczy i nie piszą takich Gówien bo się tego czytać nie da !
o jakich wy deweloperach mówicie ? Czy ktoś z was ma tam jakiś grunt że się wypowiada ?Czy jest na bieżąco z tym co się miało dziać z tymi gruntami? Tam ludzie zostają , mają swoje domy . Nie rozumiem o co ten szum i jak zwykle najwięcej maja do powiedzenia ludzie ,których sprawa nie dotyczy .Jestem właścicielem jednego z gruntów i o żadnym deweloperze nic mi nie wiadomo,po to latami czekaliśmy i składaliśmy wnioski żeby móc tam zostać i wybudować domy tzw. Ruiny ! wiec serio niech zamkną gęby Ci których to nie dotyczy i nie piszą takich G... rozwiń
Avatar
Mariolubelski / 22 maja 2020 r. o 13:46
+11
O! Przyleciał już psychopata, zaraz za polanem, jak na komendę! Powiadasz, że mieszkania przy Polibudzie się nie sprzedadzą? To interesujące... a co mówią lekarze? Ludzie będą trzymać zadrukowane przez Glapę papierki na oprocentowaniu 0,1% zamiast kupić mieszkanie i je wynajmować, tak? Lecz się typie :)
Avatar
Mariolubelski / 22 maja 2020 r. o 13:43
+19
Żeby deweloper budował to najpierw ktoś musi mu ten grunt sprzedać. Czyli jak już to troska o mieszkańców Lublina będących właścicielami gruntów. I tych mieszkańców Lublina, którzy chętnie kupią mieszkanie. I tych, którzy żyją z wynajmu. I tych, którzy zarabiają pracując przy wykańczaniu nowych mieszkań, urządzaniu ich, meblowaniu, kupowaniu sprzętu i wyposażenia... Cały łańcuch ludzi zarabia przy okazji nowych inwestycji, a problem ma zawsze tylko kilka marud, które albo hejtują wszystko co się da, albo mają słaby kontakt z rzeczywistością. Coś jak ten szur od "dewelocwaniaków" i krwiożerczych "masztów 5G".
Żeby deweloper budował to najpierw ktoś musi mu ten grunt sprzedać. Czyli jak już to troska o mieszkańców Lublina będących właścicielami gruntów. I tych mieszkańców Lublina, którzy chętnie kupią mieszkanie. I tych, którzy żyją z wynajmu. I tych, którzy zarabiają pracując przy wykańczaniu nowych mieszkań, urządzaniu ich, meblowaniu, kupowaniu sprzętu i wyposażenia... Cały łańcuch ludzi zarabia przy okazji nowych inwestycji, a problem ma zawsze tylko kilka marud, które albo hejtują wszystko co się da, albo mają słaby kontakt z rzeczywistością.... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 22 maja 2020 r. o 13:43
-18
Czy bloczydła i akademiki powstaną, to się jeszcze okaże. Dla cwaniaka, co przychomikował tam bank ziemi oczekując na zmianę planu zagosPOdarowania, ta zmiana przyszła za późno - 2 miesiące po tym, jak dewelorozwój dobiegł swojego definitywnego końca.
Avatar
Japolan / 22 maja 2020 r. o 13:18
-11
Wzruszająca troska - o deweloperów.
Avatar
ceik85 / 22 maja 2020 r. o 13:07
+14
Po co kolejne bloki w Lublinie? Przecież Lublin się wyludnia, studentów ubywa, zero przemysłu, tylko dług rośnie.
 Ostatnie badania pokazują, że jest dokładnie odwrotnie. Może poza liczbą studentów, ale to przez niż demograficzny - zjawisko ogólnopolskie.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Politycy z woj. lubelskiego narzekają na prezydenta Dudę

Politycy z woj. lubelskiego narzekają na prezydenta Dudę

Lubelscy posłowie PO i politycy związani z tą formacją ponarzekali w poniedziałek na prezydenta RP Andrzeja Dudę.

„To nie będzie Camp Nou”. Jaki stadion zbudują w Białej Podlaskiej?

„To nie będzie Camp Nou”. Jaki stadion zbudują w Białej Podlaskiej?

– Zbudujemy fajną arenę, ale nie będzie to Camp Nou – przyznaje prezydent Michał Litwiniuk (PO). Radnemu Zjednoczonej Prawicy nie udało się namówić prezydenta do zmian w projekcie.

W Łęcznej debiutuje Spichlerz. Remont trwał dwa lata

W Łęcznej debiutuje Spichlerz. Remont trwał dwa lata

Po niespełna dwóch latach gruntownej odbudowy, we wtorek w łęczyńskim spichlerzu pojawią się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. W pierwszej turze będzie to 18 uczestników programów terapeutycznych.

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Maki, chabry i goździki. Nowe miejskie łąki w Zamościu [zdjęcia]

Wokół Starego Miasta w Zamościu trwa zakładanie łąk kwietnych. Kto nie wierzy w efekty, niech zobaczy łąki, które powstały dwa lata temu i kwitną

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza
Magazyn

Wiktoria 1920. Nowy front, działania zaczepne i stopień świadomości rewolucyjnej polskiego żołnierza

Sowieci od połowy maja czynią intensywne przygotowania do kontrofensywy na Ukrainie oraz decydujących działań na Białorusi. 16 maja sowiecka 12 Armia rozpoczyna działania zaczepne. Wódz Naczelny, Józef Piłsudski, 17 maja wydaje dyrektywę o utworzeniu Frontu Północnego, a następnego dnia przyjeżdża do Warszawy, gdzie witany jest – przez władze polityczne i społeczeństwo – jako wielki strateg i heroiczny zwycięzca. W kościele św. Aleksandra odbywa się specjalna msza na jego cześć. W tych dniach na Śląsku Cieszyńskim następuje eskalacja wzajemnej polsko-czeskiej agresji, mająca zastraszyć przeciwnika przed planowanym plebiscytem, którego celem byłoby rozstrzygnięcie sporu terytorialnego między Polską a Czechosłowacją.

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

Mieszkaniec pow. ryckiego stracił 41 tys. zł kupując w internecie traktor. To miała być okazja!

41 tys. zł stracił 45-latek z pow. rycykiego, który kupił na jednym z portali internetowych ciągnik rolniczy. Maszyny nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym nagle się urwał.

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Lubelskie: Ukrainiec zabił, a potem okradł dwóch swoich rodaków. Chciał kupić wódkę i narkotyki

Jest akt oskarżenia w sprawie makabrycznej zbrodni w Dobrosławowie koło Puław. 37-letni Ukrainiec zabił i okradł dwóch rodaków, z którymi pracował w jednym gospodarstwie. Potrzebował pieniędzy na wódkę i narkotyki.

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Orlęta Spomlek zakończyły już treningi, trzech zawodników odchodzi

Trzech piłkarzy żegna się z drużyną Artura Bożyka. Szkoleniowiec też nie podpisał jeszcze nowego kontraktu z biało-zielonymi. Rozmowy jednak trwają.

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień
1 czerwca 2020, 16:00

Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności. Program na najbliższy tydzień

Warsztaty Kultury tradycyjnie zaprezentowały harmonogram działań na najbliższy tydzień. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, instytucja oferuje wiele propozycji online na swoim Facebooku, ale wrócą także wydarzenia offline, m.in. wystawy i Noc Kultury.

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Zwalczanie pluskwy domowej - jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Pluskwy domowe mogą z łatwością uprzykrzyć codzienne życie. Dodatkowo insekty mogą przenosić wiele groźnych chorób. Zwalczenie pluskwy domowej nie jest łatwe, ale konieczne. Dowiedz się jak skutecznie pozbyć się pluskiew z własnego mieszkania.

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy
galeria

Puławy: Na Polnej zapalił się samochód. W gaszeniu pomogli strażacy

Dzisiaj około godz. 13 na ul. Polnej w Puławach doszło do pożaru osobowego land rovera. Samochód gasić próbował jego właściciel, ale nie zdołał opanować ognia. Konieczne było wsparcie straży pożarnej.

 Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Fotowoltaika to coraz częściej wybierane rozwiązanie w obecnych czasach. Nie tylko ze względu na ekologię, ale także koszt, który się szybko zwraca. Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych, dowiesz się poniżej.

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]
galeria

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku. Chcieli spalić nielegalny towar [zdjęcia]

Przemytnicy przewieźli z Ukrainy do Polski nielegalne papierosy. Kiedy szykowali się do przetransportowania kontrabandy w głąb kraju, nakryli ich funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Udało im się zabezpieczyć jedynie część transportu, bo przemytnicy podpalili auto, którym podróżowali.

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Feed produktowy a jego odpowiednia optymalizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Optymalizacja feedu produktowego powinna być stałą częścią strategii online każdego wydawcy. Dlaczego należy nieustannie go aktualizować i weryfikować? Co można dzięki temu zyskać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z AZS UMCS Lublin triumfatorem II Amatorskiego Turnieju FIFA 20

Eryk "Laxon" Birc z sekcji AZS UMCS Lublin triumfował w II Amatorskim Turnieju FIFA 20. Podobnie było w lutowych rozgrywkach, kiedy także nie znalazł sobie równych