Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 kwietnia 2008 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Budowa Felicity ma ruszyć w kwietniu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

Żeby przejść wzdłuż wszystkich sklepów, nie zachodząc do żadnego z nich, trzeba będzie iść... godzinę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Główny hol budynku będzie miał wymiary boiska piłkarskiego. Wizualizacja wnętrz ma być gotowa za dwa tygodnie. My wiemy już, co na niej zobaczymy.

- Alejki wzdłuż sklepów będą miały w sumie 5 km długości - ujawnia Janusz Klikowicz, architekt nadzorujący prace projektowe. - Przy tak dużym obiekcie wnętrza będą miały charakter miasta. Stworzymy pięć placów i sześć łączących je ulic.

Największy plac znajdzie się zaraz za wejściem do centrum handlowego. Będzie miał wymiary 100 m na 70 m. Staną na nim ławeczki i stoliki. Według architektów, właśnie ten plac będzie głównym miejscem spotkań klientów Felicity. - Ma raczej kojarzyć się z nowoczesnym międzynarodowym lotniskiem niż tradycyjnym centrum handlowym - mówi Elżbieta Brzozowska ze spółki Gray International, która jest inwestorem Felicity.

- Od placu centralnego będą odchodziły cztery ulice prowadzące do pozostałych części centrum - mówi Klikowicz. - Pierwsza z nich będzie usytuowana obok kin i barów szybkiej obsługi. Pokryje ją dach w kształcie diamentu. Drugi plac, w kształcie koła, będzie mieć 30 metrów średnicy. To tyle, ile wysokości ma dziesięciopiętrowy wieżowiec. Chcemy go przeznaczyć przede wszystkim dla młodzieży. Pozostałe dwa place znajdą się obok luksusowych butików, dlatego nadamy im charakter włoskiej ulicy - wylicza Klikowicz.

Architekci zaplanowali duży dostęp światła dziennego do wnętrza budynku. - Zależy nam na przestrzeni - mówi Brzozowska. - Będzie dużo odsłoniętych elementów ze stali. Wewnątrz dominować będzie biel i szarość oraz odcienie beżu - dodaje. Wyjątkiem mają być dwa "luksusowe” place, które mają być utrzymane w pastelowych kolorach.

Przed wejściem do Felicity będzie równie duży plac, jak wewnątrz. Planiści chcą otoczyć go parkiem. Na środku placu stanie fontanna. A nad wejściem do centrum na wysokości 6 m zawiśnie antresola z kawiarnią, z której wnętrza będzie można równocześnie patrzeć na to, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Plany są już gotowe. Teraz eksperci z wynajętej przez Gray International szczecińskiej firmy pracują nad kompleksową wizualizacją, która pozwoli na wirtualny spacer po wnętrzach Felicity. Potrwa to jeszcze dwa tygodnie.
Sama budowa na Felinie powinna ruszyć jeszcze w kwietniu. - Ustalamy ostatnie szczegóły umów z wykonawcami - informuje Brzozowska.

Kolos na Felinie

Centrum handlowe będzie miało 200 tys. mkw. powierzchni, z czego połowę zajmą sklepy, których będzie aż 260. Najwięksi najemcy to hipermarket Real, market budowlany Leroy Merlin i market z branży AGD-RTV sieci Electro World. Znajdzie się tam również dziesięciosalowe multikino. Całość ma być gotowa w drugiej połowie 2009 r.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Skalpel / 6 kwietnia 2008 o 20:59
0
Brawo,Brawo,Brawo tak trzymac.Wreszcie jestem dumny z Lublina.Teraz czas na Gorki Czechowskie-Poligon,no i plac przy PKS -jest ohydny.Lubelacy wiecej pozytywnego myslenia bo Lublin nie jest taki biedny -gorzej jest np.w Lodzi.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2008 o 14:59
0
patrzę napisał:
Załamka. Kolejna buda w mieście, gdzie kasjerkom zapłacą po 600zł, a kasa wypływać będzie poza Polskę, bo hipermarkety wykażą stratę....paranoja, a miejsc pracy "normalnych" ile w Lublinie przybędzie...? Lublin - miasto studentów i hipermarketów, a poza tym syf. Eh...

Najlepiej w tym miejscu usypać górki ,tak aby p.radny na motorku śmigał.
Avatar
czesio / 3 kwietnia 2008 o 18:21
0
Bedzie ta wieza widokowa czy nie w koncu?
Avatar
klika / 3 kwietnia 2008 o 11:39
0
Mam nadzieję, że inwestycja się powiedzie! Wszyscy tylko narzekają i szukają dziury w całym. To przychodzi najłatwiej i nie jest okupione żadnym wysiłkiem.
Avatar
ik / 3 kwietnia 2008 o 10:13
0
Do "hmmm" lubelscy kupcy dostali w dzierżawę działkę od miasta z przeznaczeniem na handel-galerie, i co ?, i nic, nie potrafią sie dogadać nawet na ścięcie trawy na zarastającej działce
Avatar
krzys / 3 kwietnia 2008 o 10:09
0
Ludzie czy wam ktoś kiedys dogodzi? NIe budują nic-źle, budują -jeszcze gorzej. Każdy jest tylko pierwszy do krytyki. Wkrótce zamiast miasto studentow będziemy nazywani miastem rozżalonych frustratów
Avatar
wasilis / 3 kwietnia 2008 o 09:34
0
a gdzie ta wieża widokowa???? i kompleks grających fontann??????? he he he
dużo odsłoniętych elementów stalowych czyli BLASZAK najniższych lotów!!! he he he
Avatar
hmmmm / 3 kwietnia 2008 o 08:49
0
Kolejny niestety cios w plecy dla lokalnego handlu, kótry nie ma za sobą wielkich pieniędzy i żadnego wsparcia ze strony lokanych władz. Szkoda tylko, że jak zauważył przedmówca to nie wielkie sieci handlowe płacą podatki tylko mali przedsiębiorcy. Przykre.....
Avatar
FNGSH666 / 3 kwietnia 2008 o 08:05
0
MIASTECZKO KTÓRE CHCE BUDOWAĆ FIRMA GRAY INTERNATIONAL, CIĄGLE SLYSZĘ,ŻE JUŻ ZACZYNA I COŚ NIE MOŻE ZACZAC, MA MIEĆ CHARAKTER DUŻEGO LOTNISKA- 200 TYS. M2!!!, TO NIE LEPIEJ WYBUDOWAĆ KOMPLEKS LOTNISKO=GALERIA HANDLOWA W ŚWIDNIKU???JEŚLI GODZNIĘ CZASU TRZEBA BĘDZIE STRACIĆ NA ZOBACZENIE WSZYSTKICH SKLEPÓW, GALERII HANDLOWYCH, TO KTO BĘDZIE TAM PRZYJEŻDZAŁ, PEWNIE PO OTWARCIU PRZYJADĘ,JĘZLI W TEJ DZIURZE ZWANEJ MAISTEM WOJEWÓDZKIM BĘDĘ JESZCZE MIESZKAŁ!!!?? ZASTANWIA MNIE TYLKO NA JAKICH KLIENTÓW LICZY NAJEMCA FELICITY???LUBELAKÓW, TA BIEDOTA=CIEMNOTA KTÓRA KUPUJE W CIUCHLANDZIE I NA BAZARZE PRZY TYSIĄCLECIA??!!, PRZEJEŻDZAJĄCY TRANZYTEM, PRZECIEŻ JAK POWSTANIE OBWODNICA TO OMINIE TERENY CENTRUM???, UKRAIŃCY, PRZECIEŻ SA PO ZA UNIĄ A STREFA NADRGRANICZNA LICZY 50 KM, GDZIE MOGĄ W RUCHU BEZ WIZOWYM PRZEJEŻDZAĆ????MOŻE TO JAKAŚ STRUKTRURA MAFIJNA CHCE WYPRAĆ KUPĘ KASY POD NAZWĄ FRLICITY??!!
MIASTECZKO KTÓRE CHCE BUDOWAĆ FIRMA GRAY INTERNATIONAL, CIĄGLE SLYSZĘ,ŻE JUŻ ZACZYNA I COŚ NIE MOŻE ZACZAC, MA MIEĆ CHARAKTER DUŻEGO LOTNISKA- 200 TYS. M2!!!, TO NIE LEPIEJ WYBUDOWAĆ KOMPLEKS LOTNISKO=GALERIA HANDLOWA W ŚWIDNIKU???JEŚLI GODZNIĘ CZASU TRZEBA BĘDZIE STRACIĆ NA ZOBACZENIE WSZYSTKICH SKLEPÓW, GALERII HANDLOWYCH, TO KTO BĘDZIE TAM PRZYJEŻDZAŁ, PEWNIE PO OTWARCIU PRZYJADĘ,JĘZLI W TEJ DZIURZE ZWANEJ MAISTEM WOJEWÓDZKIM BĘDĘ JESZCZE MIESZKAŁ!!!?? ZASTANWIA MNIE TYLKO NA JAKICH KLIENTÓW LICZY NAJEMCA FELICITY?... rozwiń
Avatar
siuśmajtek / 3 kwietnia 2008 o 08:00
0
Coś fantastycznego.
10 salowy multipleks, konkurecja dla drogiego OBI, "idioci" też w końcu kupią tanią elektronikę.
Pomyślano o ludziach - a nie tylko ciasnota.
Inwestycja z lotniskiem w roli głównej.
W końcu wykorzystane tereny z doskonałym dojazdem.
Avatar
Skalpel / 6 kwietnia 2008 o 20:59
0
Brawo,Brawo,Brawo tak trzymac.Wreszcie jestem dumny z Lublina.Teraz czas na Gorki Czechowskie-Poligon,no i plac przy PKS -jest ohydny.Lubelacy wiecej pozytywnego myslenia bo Lublin nie jest taki biedny -gorzej jest np.w Lodzi.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2008 o 14:59
0
patrzę napisał:
Załamka. Kolejna buda w mieście, gdzie kasjerkom zapłacą po 600zł, a kasa wypływać będzie poza Polskę, bo hipermarkety wykażą stratę....paranoja, a miejsc pracy "normalnych" ile w Lublinie przybędzie...? Lublin - miasto studentów i hipermarketów, a poza tym syf. Eh...

Najlepiej w tym miejscu usypać górki ,tak aby p.radny na motorku śmigał.
Avatar
czesio / 3 kwietnia 2008 o 18:21
0
Bedzie ta wieza widokowa czy nie w koncu?
Avatar
klika / 3 kwietnia 2008 o 11:39
0
Mam nadzieję, że inwestycja się powiedzie! Wszyscy tylko narzekają i szukają dziury w całym. To przychodzi najłatwiej i nie jest okupione żadnym wysiłkiem.
Avatar
ik / 3 kwietnia 2008 o 10:13
0
Do "hmmm" lubelscy kupcy dostali w dzierżawę działkę od miasta z przeznaczeniem na handel-galerie, i co ?, i nic, nie potrafią sie dogadać nawet na ścięcie trawy na zarastającej działce
Avatar
krzys / 3 kwietnia 2008 o 10:09
0
Ludzie czy wam ktoś kiedys dogodzi? NIe budują nic-źle, budują -jeszcze gorzej. Każdy jest tylko pierwszy do krytyki. Wkrótce zamiast miasto studentow będziemy nazywani miastem rozżalonych frustratów
Avatar
wasilis / 3 kwietnia 2008 o 09:34
0
a gdzie ta wieża widokowa???? i kompleks grających fontann??????? he he he
dużo odsłoniętych elementów stalowych czyli BLASZAK najniższych lotów!!! he he he
Avatar
hmmmm / 3 kwietnia 2008 o 08:49
0
Kolejny niestety cios w plecy dla lokalnego handlu, kótry nie ma za sobą wielkich pieniędzy i żadnego wsparcia ze strony lokanych władz. Szkoda tylko, że jak zauważył przedmówca to nie wielkie sieci handlowe płacą podatki tylko mali przedsiębiorcy. Przykre.....
Avatar
FNGSH666 / 3 kwietnia 2008 o 08:05
0
MIASTECZKO KTÓRE CHCE BUDOWAĆ FIRMA GRAY INTERNATIONAL, CIĄGLE SLYSZĘ,ŻE JUŻ ZACZYNA I COŚ NIE MOŻE ZACZAC, MA MIEĆ CHARAKTER DUŻEGO LOTNISKA- 200 TYS. M2!!!, TO NIE LEPIEJ WYBUDOWAĆ KOMPLEKS LOTNISKO=GALERIA HANDLOWA W ŚWIDNIKU???JEŚLI GODZNIĘ CZASU TRZEBA BĘDZIE STRACIĆ NA ZOBACZENIE WSZYSTKICH SKLEPÓW, GALERII HANDLOWYCH, TO KTO BĘDZIE TAM PRZYJEŻDZAŁ, PEWNIE PO OTWARCIU PRZYJADĘ,JĘZLI W TEJ DZIURZE ZWANEJ MAISTEM WOJEWÓDZKIM BĘDĘ JESZCZE MIESZKAŁ!!!?? ZASTANWIA MNIE TYLKO NA JAKICH KLIENTÓW LICZY NAJEMCA FELICITY???LUBELAKÓW, TA BIEDOTA=CIEMNOTA KTÓRA KUPUJE W CIUCHLANDZIE I NA BAZARZE PRZY TYSIĄCLECIA??!!, PRZEJEŻDZAJĄCY TRANZYTEM, PRZECIEŻ JAK POWSTANIE OBWODNICA TO OMINIE TERENY CENTRUM???, UKRAIŃCY, PRZECIEŻ SA PO ZA UNIĄ A STREFA NADRGRANICZNA LICZY 50 KM, GDZIE MOGĄ W RUCHU BEZ WIZOWYM PRZEJEŻDZAĆ????MOŻE TO JAKAŚ STRUKTRURA MAFIJNA CHCE WYPRAĆ KUPĘ KASY POD NAZWĄ FRLICITY??!!
MIASTECZKO KTÓRE CHCE BUDOWAĆ FIRMA GRAY INTERNATIONAL, CIĄGLE SLYSZĘ,ŻE JUŻ ZACZYNA I COŚ NIE MOŻE ZACZAC, MA MIEĆ CHARAKTER DUŻEGO LOTNISKA- 200 TYS. M2!!!, TO NIE LEPIEJ WYBUDOWAĆ KOMPLEKS LOTNISKO=GALERIA HANDLOWA W ŚWIDNIKU???JEŚLI GODZNIĘ CZASU TRZEBA BĘDZIE STRACIĆ NA ZOBACZENIE WSZYSTKICH SKLEPÓW, GALERII HANDLOWYCH, TO KTO BĘDZIE TAM PRZYJEŻDZAŁ, PEWNIE PO OTWARCIU PRZYJADĘ,JĘZLI W TEJ DZIURZE ZWANEJ MAISTEM WOJEWÓDZKIM BĘDĘ JESZCZE MIESZKAŁ!!!?? ZASTANWIA MNIE TYLKO NA JAKICH KLIENTÓW LICZY NAJEMCA FELICITY?... rozwiń
Avatar
siuśmajtek / 3 kwietnia 2008 o 08:00
0
Coś fantastycznego.
10 salowy multipleks, konkurecja dla drogiego OBI, "idioci" też w końcu kupią tanią elektronikę.
Pomyślano o ludziach - a nie tylko ciasnota.
Inwestycja z lotniskiem w roli głównej.
W końcu wykorzystane tereny z doskonałym dojazdem.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 3 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 31 2

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 8 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!