Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 kwietnia 2008 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Budowa Felicity ma ruszyć w kwietniu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

Żeby przejść wzdłuż wszystkich sklepów, nie zachodząc do żadnego z nich, trzeba będzie iść... godzinę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Główny hol budynku będzie miał wymiary boiska piłkarskiego. Wizualizacja wnętrz ma być gotowa za dwa tygodnie. My wiemy już, co na niej zobaczymy.

- Alejki wzdłuż sklepów będą miały w sumie 5 km długości - ujawnia Janusz Klikowicz, architekt nadzorujący prace projektowe. - Przy tak dużym obiekcie wnętrza będą miały charakter miasta. Stworzymy pięć placów i sześć łączących je ulic.

Największy plac znajdzie się zaraz za wejściem do centrum handlowego. Będzie miał wymiary 100 m na 70 m. Staną na nim ławeczki i stoliki. Według architektów, właśnie ten plac będzie głównym miejscem spotkań klientów Felicity. - Ma raczej kojarzyć się z nowoczesnym międzynarodowym lotniskiem niż tradycyjnym centrum handlowym - mówi Elżbieta Brzozowska ze spółki Gray International, która jest inwestorem Felicity.

- Od placu centralnego będą odchodziły cztery ulice prowadzące do pozostałych części centrum - mówi Klikowicz. - Pierwsza z nich będzie usytuowana obok kin i barów szybkiej obsługi. Pokryje ją dach w kształcie diamentu. Drugi plac, w kształcie koła, będzie mieć 30 metrów średnicy. To tyle, ile wysokości ma dziesięciopiętrowy wieżowiec. Chcemy go przeznaczyć przede wszystkim dla młodzieży. Pozostałe dwa place znajdą się obok luksusowych butików, dlatego nadamy im charakter włoskiej ulicy - wylicza Klikowicz.

Architekci zaplanowali duży dostęp światła dziennego do wnętrza budynku. - Zależy nam na przestrzeni - mówi Brzozowska. - Będzie dużo odsłoniętych elementów ze stali. Wewnątrz dominować będzie biel i szarość oraz odcienie beżu - dodaje. Wyjątkiem mają być dwa "luksusowe” place, które mają być utrzymane w pastelowych kolorach.

Przed wejściem do Felicity będzie równie duży plac, jak wewnątrz. Planiści chcą otoczyć go parkiem. Na środku placu stanie fontanna. A nad wejściem do centrum na wysokości 6 m zawiśnie antresola z kawiarnią, z której wnętrza będzie można równocześnie patrzeć na to, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Plany są już gotowe. Teraz eksperci z wynajętej przez Gray International szczecińskiej firmy pracują nad kompleksową wizualizacją, która pozwoli na wirtualny spacer po wnętrzach Felicity. Potrwa to jeszcze dwa tygodnie.
Sama budowa na Felinie powinna ruszyć jeszcze w kwietniu. - Ustalamy ostatnie szczegóły umów z wykonawcami - informuje Brzozowska.

Kolos na Felinie

Centrum handlowe będzie miało 200 tys. mkw. powierzchni, z czego połowę zajmą sklepy, których będzie aż 260. Najwięksi najemcy to hipermarket Real, market budowlany Leroy Merlin i market z branży AGD-RTV sieci Electro World. Znajdzie się tam również dziesięciosalowe multikino. Całość ma być gotowa w drugiej połowie 2009 r.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Skalpel / 6 kwietnia 2008 o 20:59
0
Brawo,Brawo,Brawo tak trzymac.Wreszcie jestem dumny z Lublina.Teraz czas na Gorki Czechowskie-Poligon,no i plac przy PKS -jest ohydny.Lubelacy wiecej pozytywnego myslenia bo Lublin nie jest taki biedny -gorzej jest np.w Lodzi.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2008 o 14:59
0
patrzę napisał:
Załamka. Kolejna buda w mieście, gdzie kasjerkom zapłacą po 600zł, a kasa wypływać będzie poza Polskę, bo hipermarkety wykażą stratę....paranoja, a miejsc pracy "normalnych" ile w Lublinie przybędzie...? Lublin - miasto studentów i hipermarketów, a poza tym syf. Eh...

Najlepiej w tym miejscu usypać górki ,tak aby p.radny na motorku śmigał.
Avatar
czesio / 3 kwietnia 2008 o 18:21
0
Bedzie ta wieza widokowa czy nie w koncu?
Avatar
klika / 3 kwietnia 2008 o 11:39
0
Mam nadzieję, że inwestycja się powiedzie! Wszyscy tylko narzekają i szukają dziury w całym. To przychodzi najłatwiej i nie jest okupione żadnym wysiłkiem.
Avatar
ik / 3 kwietnia 2008 o 10:13
0
Do "hmmm" lubelscy kupcy dostali w dzierżawę działkę od miasta z przeznaczeniem na handel-galerie, i co ?, i nic, nie potrafią sie dogadać nawet na ścięcie trawy na zarastającej działce
Avatar
krzys / 3 kwietnia 2008 o 10:09
0
Ludzie czy wam ktoś kiedys dogodzi? NIe budują nic-źle, budują -jeszcze gorzej. Każdy jest tylko pierwszy do krytyki. Wkrótce zamiast miasto studentow będziemy nazywani miastem rozżalonych frustratów
Avatar
wasilis / 3 kwietnia 2008 o 09:34
0
a gdzie ta wieża widokowa???? i kompleks grających fontann??????? he he he
dużo odsłoniętych elementów stalowych czyli BLASZAK najniższych lotów!!! he he he
Avatar
hmmmm / 3 kwietnia 2008 o 08:49
0
Kolejny niestety cios w plecy dla lokalnego handlu, kótry nie ma za sobą wielkich pieniędzy i żadnego wsparcia ze strony lokanych władz. Szkoda tylko, że jak zauważył przedmówca to nie wielkie sieci handlowe płacą podatki tylko mali przedsiębiorcy. Przykre.....
Avatar
FNGSH666 / 3 kwietnia 2008 o 08:05
0
MIASTECZKO KTÓRE CHCE BUDOWAĆ FIRMA GRAY INTERNATIONAL, CIĄGLE SLYSZĘ,ŻE JUŻ ZACZYNA I COŚ NIE MOŻE ZACZAC, MA MIEĆ CHARAKTER DUŻEGO LOTNISKA- 200 TYS. M2!!!, TO NIE LEPIEJ WYBUDOWAĆ KOMPLEKS LOTNISKO=GALERIA HANDLOWA W ŚWIDNIKU???JEŚLI GODZNIĘ CZASU TRZEBA BĘDZIE STRACIĆ NA ZOBACZENIE WSZYSTKICH SKLEPÓW, GALERII HANDLOWYCH, TO KTO BĘDZIE TAM PRZYJEŻDZAŁ, PEWNIE PO OTWARCIU PRZYJADĘ,JĘZLI W TEJ DZIURZE ZWANEJ MAISTEM WOJEWÓDZKIM BĘDĘ JESZCZE MIESZKAŁ!!!?? ZASTANWIA MNIE TYLKO NA JAKICH KLIENTÓW LICZY NAJEMCA FELICITY???LUBELAKÓW, TA BIEDOTA=CIEMNOTA KTÓRA KUPUJE W CIUCHLANDZIE I NA BAZARZE PRZY TYSIĄCLECIA??!!, PRZEJEŻDZAJĄCY TRANZYTEM, PRZECIEŻ JAK POWSTANIE OBWODNICA TO OMINIE TERENY CENTRUM???, UKRAIŃCY, PRZECIEŻ SA PO ZA UNIĄ A STREFA NADRGRANICZNA LICZY 50 KM, GDZIE MOGĄ W RUCHU BEZ WIZOWYM PRZEJEŻDZAĆ????MOŻE TO JAKAŚ STRUKTRURA MAFIJNA CHCE WYPRAĆ KUPĘ KASY POD NAZWĄ FRLICITY??!!
MIASTECZKO KTÓRE CHCE BUDOWAĆ FIRMA GRAY INTERNATIONAL, CIĄGLE SLYSZĘ,ŻE JUŻ ZACZYNA I COŚ NIE MOŻE ZACZAC, MA MIEĆ CHARAKTER DUŻEGO LOTNISKA- 200 TYS. M2!!!, TO NIE LEPIEJ WYBUDOWAĆ KOMPLEKS LOTNISKO=GALERIA HANDLOWA W ŚWIDNIKU???JEŚLI GODZNIĘ CZASU TRZEBA BĘDZIE STRACIĆ NA ZOBACZENIE WSZYSTKICH SKLEPÓW, GALERII HANDLOWYCH, TO KTO BĘDZIE TAM PRZYJEŻDZAŁ, PEWNIE PO OTWARCIU PRZYJADĘ,JĘZLI W TEJ DZIURZE ZWANEJ MAISTEM WOJEWÓDZKIM BĘDĘ JESZCZE MIESZKAŁ!!!?? ZASTANWIA MNIE TYLKO NA JAKICH KLIENTÓW LICZY NAJEMCA FELICITY?... rozwiń
Avatar
siuśmajtek / 3 kwietnia 2008 o 08:00
0
Coś fantastycznego.
10 salowy multipleks, konkurecja dla drogiego OBI, "idioci" też w końcu kupią tanią elektronikę.
Pomyślano o ludziach - a nie tylko ciasnota.
Inwestycja z lotniskiem w roli głównej.
W końcu wykorzystane tereny z doskonałym dojazdem.
Avatar
Skalpel / 6 kwietnia 2008 o 20:59
0
Brawo,Brawo,Brawo tak trzymac.Wreszcie jestem dumny z Lublina.Teraz czas na Gorki Czechowskie-Poligon,no i plac przy PKS -jest ohydny.Lubelacy wiecej pozytywnego myslenia bo Lublin nie jest taki biedny -gorzej jest np.w Lodzi.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2008 o 14:59
0
patrzę napisał:
Załamka. Kolejna buda w mieście, gdzie kasjerkom zapłacą po 600zł, a kasa wypływać będzie poza Polskę, bo hipermarkety wykażą stratę....paranoja, a miejsc pracy "normalnych" ile w Lublinie przybędzie...? Lublin - miasto studentów i hipermarketów, a poza tym syf. Eh...

Najlepiej w tym miejscu usypać górki ,tak aby p.radny na motorku śmigał.
Avatar
czesio / 3 kwietnia 2008 o 18:21
0
Bedzie ta wieza widokowa czy nie w koncu?
Avatar
klika / 3 kwietnia 2008 o 11:39
0
Mam nadzieję, że inwestycja się powiedzie! Wszyscy tylko narzekają i szukają dziury w całym. To przychodzi najłatwiej i nie jest okupione żadnym wysiłkiem.
Avatar
ik / 3 kwietnia 2008 o 10:13
0
Do "hmmm" lubelscy kupcy dostali w dzierżawę działkę od miasta z przeznaczeniem na handel-galerie, i co ?, i nic, nie potrafią sie dogadać nawet na ścięcie trawy na zarastającej działce
Avatar
krzys / 3 kwietnia 2008 o 10:09
0
Ludzie czy wam ktoś kiedys dogodzi? NIe budują nic-źle, budują -jeszcze gorzej. Każdy jest tylko pierwszy do krytyki. Wkrótce zamiast miasto studentow będziemy nazywani miastem rozżalonych frustratów
Avatar
wasilis / 3 kwietnia 2008 o 09:34
0
a gdzie ta wieża widokowa???? i kompleks grających fontann??????? he he he
dużo odsłoniętych elementów stalowych czyli BLASZAK najniższych lotów!!! he he he
Avatar
hmmmm / 3 kwietnia 2008 o 08:49
0
Kolejny niestety cios w plecy dla lokalnego handlu, kótry nie ma za sobą wielkich pieniędzy i żadnego wsparcia ze strony lokanych władz. Szkoda tylko, że jak zauważył przedmówca to nie wielkie sieci handlowe płacą podatki tylko mali przedsiębiorcy. Przykre.....
Avatar
FNGSH666 / 3 kwietnia 2008 o 08:05
0
MIASTECZKO KTÓRE CHCE BUDOWAĆ FIRMA GRAY INTERNATIONAL, CIĄGLE SLYSZĘ,ŻE JUŻ ZACZYNA I COŚ NIE MOŻE ZACZAC, MA MIEĆ CHARAKTER DUŻEGO LOTNISKA- 200 TYS. M2!!!, TO NIE LEPIEJ WYBUDOWAĆ KOMPLEKS LOTNISKO=GALERIA HANDLOWA W ŚWIDNIKU???JEŚLI GODZNIĘ CZASU TRZEBA BĘDZIE STRACIĆ NA ZOBACZENIE WSZYSTKICH SKLEPÓW, GALERII HANDLOWYCH, TO KTO BĘDZIE TAM PRZYJEŻDZAŁ, PEWNIE PO OTWARCIU PRZYJADĘ,JĘZLI W TEJ DZIURZE ZWANEJ MAISTEM WOJEWÓDZKIM BĘDĘ JESZCZE MIESZKAŁ!!!?? ZASTANWIA MNIE TYLKO NA JAKICH KLIENTÓW LICZY NAJEMCA FELICITY???LUBELAKÓW, TA BIEDOTA=CIEMNOTA KTÓRA KUPUJE W CIUCHLANDZIE I NA BAZARZE PRZY TYSIĄCLECIA??!!, PRZEJEŻDZAJĄCY TRANZYTEM, PRZECIEŻ JAK POWSTANIE OBWODNICA TO OMINIE TERENY CENTRUM???, UKRAIŃCY, PRZECIEŻ SA PO ZA UNIĄ A STREFA NADRGRANICZNA LICZY 50 KM, GDZIE MOGĄ W RUCHU BEZ WIZOWYM PRZEJEŻDZAĆ????MOŻE TO JAKAŚ STRUKTRURA MAFIJNA CHCE WYPRAĆ KUPĘ KASY POD NAZWĄ FRLICITY??!!
MIASTECZKO KTÓRE CHCE BUDOWAĆ FIRMA GRAY INTERNATIONAL, CIĄGLE SLYSZĘ,ŻE JUŻ ZACZYNA I COŚ NIE MOŻE ZACZAC, MA MIEĆ CHARAKTER DUŻEGO LOTNISKA- 200 TYS. M2!!!, TO NIE LEPIEJ WYBUDOWAĆ KOMPLEKS LOTNISKO=GALERIA HANDLOWA W ŚWIDNIKU???JEŚLI GODZNIĘ CZASU TRZEBA BĘDZIE STRACIĆ NA ZOBACZENIE WSZYSTKICH SKLEPÓW, GALERII HANDLOWYCH, TO KTO BĘDZIE TAM PRZYJEŻDZAŁ, PEWNIE PO OTWARCIU PRZYJADĘ,JĘZLI W TEJ DZIURZE ZWANEJ MAISTEM WOJEWÓDZKIM BĘDĘ JESZCZE MIESZKAŁ!!!?? ZASTANWIA MNIE TYLKO NA JAKICH KLIENTÓW LICZY NAJEMCA FELICITY?... rozwiń
Avatar
siuśmajtek / 3 kwietnia 2008 o 08:00
0
Coś fantastycznego.
10 salowy multipleks, konkurecja dla drogiego OBI, "idioci" też w końcu kupią tanią elektronikę.
Pomyślano o ludziach - a nie tylko ciasnota.
Inwestycja z lotniskiem w roli głównej.
W końcu wykorzystane tereny z doskonałym dojazdem.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 20

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 36 3

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 25 25

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 50 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 2

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 3

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!