Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2021 r.
6:36

Budżet Lublina 2022. Które opłaty w górę?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
10 10 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Ratusz chce podnieść w przyszłym roku podatek od nieruchomości, czynsze za mieszkania komunalne i podatek od środków transportowych. Zamrożone mają być opłaty za wywóz odpadów i parkowanie. Takie plany na 2022 r. ogłosił wczoraj prezydent.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Połowa września to czas, gdy prezydent Lublina musi ogłosić „założenia do projektu budżetu miasta”. Dowiadujemy się z nich, czy po sylwestrze zmienią się podatki i ceny miejskich usług i jakie będą najważniejsze inwestycje w następnym roku.

Więcej za nieruchomości

Najwięcej osób odczuje podwyżkę podatku od nieruchomości. Np. roczna stawka od budynków mieszkalnych wyniesie 0,83 zł za mkw. powierzchni użytkowej (wzrost o 4 grosze). Stawka od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej lub zajętych na ten cel części budynków mieszkalnych wyniesie 24,45 zł za mkw. rocznie (wzrost o 1,27 zł).

Roczna stawka od „gruntów pozostałych” ma wynieść 0,52 zł za mkw. (wzrost o 3 gr), natomiast od gruntów związanych z działalnością gospodarczą 1 zł za mkw. (podwyżka o 5 gr.).

– Mieszkaniec Lublina posiadający mieszkanie o powierzchni 60 mkw. z przynależnym gruntem 45 mkw. zapłaci o 3,75 zł więcej podatku niż w 2021 r. – wylicza Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – W przypadku domu jednorodzinnego o powierzchni 150 mkw. z garażem 25 mkw. i działką 800 mkw. będzie to o 40,75 zł więcej niż w 2021 r.

– Najwięcej o 2,8 tys. zł, wzrośnie stawka podatku od budynku handlowego o powierzchni 1,1 tys. mkw. i działce wielkości 30 tys. mkw. – dodaje rzeczniczka.

W przypadku budynków i pomieszczeń zajętych przez placówki zdrowotne stawka roczna podatku od nieruchomości ma wynieść 5,14 zł za mkw. powierzchni użytkowej (wzrost o 27 gr).

To również ma podrożeć

  • O ok. 3,3 proc. wzrosnąć ma bazowa stawka czynszu w mieszkaniach komunalnych, która wynosi obecnie 6,35 zł.
  • O 3,6 proc. w górę pójdą stawki podatku od środków transportowych, z wyjątkiem autobusów. Ratusz obiecuje też preferencyjną stawkę dla pojazdów spełniających normy Euro 5 i Euro 6.
  • Opłaty za korzystanie z cmentarzy i urządzeń cmentarnych mają wzrosnąć o 3,3 proc.
  • Z 85 na 90 zł wzrośnie miesięczna opłata za zakwaterowanie w bursach prowadzonych przez miasto.
  • Opłata za pobyt w żłobku wzrośnie, ponieważ jest obliczana jako 10 proc. płacy minimalnej. Rząd chce podnieść płacę minimalną do 3010 zł, więc miesięczna opłata za żłobek wyniesie 301 zł.
  • 1 stycznia przestaną obowiązywać preferencyjne stawki za „zajęcie pasa drogowego” przyznane m.in. restauratorom.

To nie podrożeje

W komunikacji miejskiej obowiązywać ma taryfa, która zostanie wprowadzona 1 października tego roku. Na obecnym poziomie utrzymane mają być opłaty za wywóz odpadów komunalnych od mieszkańców.

Prezydent zapowiada zamrożenie opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania, za pobyt dzieci w miejskich przedszkolach oraz za pobyt w placówkach wsparcia i mieszkaniach chronionych.

Ratusz nie zamierza wprowadzić w przyszłym roku opłaty od posiadania psa oraz opłaty targowej.

Co z inwestycjami?

Ratusz przekonuje, że nadchodzący rok będzie trudny z powodu rządowych zmian w systemie podatkowym, które ocenia jako niekorzystne dla samorządów. – Dla Lublina oznacza to zmniejszenie dochodów własnych w skali roku o około 147 mln zł – szacuje Lucyna Sternik, skarbniczka miasta. Dodaje, że obiecywana samorządom rekompensata jest nieadekwatna do spodziewanej wyrwy w budżecie Lublina.

W 2022 r. przede wszystkim dokańczane mają być rozpoczęte inwestycje, z nowym dworcem na czele. – Przyszłoroczny budżet to także dalsze zakupy autobusów elektrycznych, przebudowa ul. Żeglarskiej wraz z mostem na Bystrzycy – wylicza Duma. Dokończona ma być sala sportowa dla I LO, budynek szatniowy koło boiska przy Magnoliowej. Za pieniądze z obligacji Ratusz chce finansować rozbudowę szkół na Felinie i Sławinie oraz wymianę biurowca Urzędu Miasta przy Leszczyńskiego.

– Część inwestycji rozpoczniemy, jeśli uda się pozyskać na nie środki zewnętrzne, a wśród nich jest rewitalizacja Błoni pod Zamkiem – zapowiada prezydent Krzysztof Żuk.

Do „przedepidemicznej” kwoty 15 mln zł powrócić ma pula pieniędzy na projekty budżetu obywatelskiego, a 2 mln zł ma trafić na tzw. zielony budżet.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 17 września 2021 r. o 07:13
+36
Do tych podwyżek drodzy mieszkańcy należy dodać podwyżki : - gazu o 10-15% - prądu o 15-20 % - paliwa o 10-15 % Przekładając to na wasze wydatki - To : "otrzymujecie np. 500+ a w praktyce to dokładacie jeszcze 300 - do interesu. Samo Życie !
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 10:38
+12
Napisano 13 minut temu   Bankructwo miasta-wydmuszki zbliża się wielkimi krokami.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 10:43
+10
Ciekawe, czy wystarczy środków, by sprzątać miasto, czy tylko żeby śmiecić na ten przykład przy okazji „festynów” w Górkach Czechowskich, jako obszaru planowanego rezerwatu przyrody i użytku ekologicznego?! ***s://***facebook.com/photo.php?fbid=218926903624919&set=p.218926903624919&type=3
Daleki - to faktycznie jesteś. Od rozumu i przytomności.I to wcale nie jest żart, ani tym bardziej 76 lecia. Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie show i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy Cię.
Daleki - to faktycznie jesteś. Od rozumu i przytomności.I to wcale nie jest żart, ani tym bardziej 76 lecia. Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie show i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy Cię. rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 12:58
+7
Napisano 59 minut temu   Bankructwo miasta-wydmuszki zbliża się wielkimi krokami.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 13:23
+4
Napisano 18 minut temu   Panie LAS, od jakiegoś czasu żeby zobaczyć coś na fejkbuku trzeba się logować, czyli mieć tam K0nto, a nie każdy ma ochotę brać udział w hucpie Cukierberga.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 13:30
+3
Napisano 3 minuty temu  Bankructwo miasta-wydmuszki zbliża się wielkimi krokami.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz dodaję czas, kiedy wklepujesz swoje  wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz dodaję czas, kiedy wklepujesz swoj... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:05
+2
  Napisano 30 minut temu Panie LAS, od jakiegoś czasu żeby zobaczyć coś na fejkbuku trzeba się logować, czyli mieć tam K0nto, a nie każdy ma ochotę brać udział w hucpie Cukierberga.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 14:33
-5
Ciekawe, czy wystarczy środków, by sprzątać miasto, czy tylko żeby śmiecić na ten przykład przy okazji „festynów” w Górkach Czechowskich, jako obszaru planowanego rezerwatu przyrody i użytku ekologicznego?! ***s://***facebook.com/photo.php?fbid=218926903624919&set=p.218926903624919&type=3
 Panie LAS, od jakiegoś czasu żeby zobaczyć coś na fejkbuku trzeba się logować, czyli mieć tam K0nto, a nie każdy ma ochotę brać udział w hucpie Cukierberga.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 15:58
-7
Bankructwo miasta-wydmuszki zbliża się wielkimi krokami.
Avatar
LAS / 17 września 2021 r. o 07:22
-22
Ciekawe, czy wystarczy środków, by sprzątać miasto, czy tylko żeby śmiecić na ten przykład przy okazji „festynów” w Górkach Czechowskich, jako obszaru planowanego rezerwatu przyrody i użytku ekologicznego?! ***s://***facebook.com/photo.php?fbid=218926903624919&set=p.218926903624919&type=3
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 15:58
-7
Bankructwo miasta-wydmuszki zbliża się wielkimi krokami.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:05
+2
  Napisano 30 minut temu Panie LAS, od jakiegoś czasu żeby zobaczyć coś na fejkbuku trzeba się logować, czyli mieć tam K0nto, a nie każdy ma ochotę brać udział w hucpie Cukierberga.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas, kiedy wklepujesz wypociny... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 14:33
-5
Ciekawe, czy wystarczy środków, by sprzątać miasto, czy tylko żeby śmiecić na ten przykład przy okazji „festynów” w Górkach Czechowskich, jako obszaru planowanego rezerwatu przyrody i użytku ekologicznego?! ***s://***facebook.com/photo.php?fbid=218926903624919&set=p.218926903624919&type=3
 Panie LAS, od jakiegoś czasu żeby zobaczyć coś na fejkbuku trzeba się logować, czyli mieć tam K0nto, a nie każdy ma ochotę brać udział w hucpie Cukierberga.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 13:30
+3
Napisano 3 minuty temu  Bankructwo miasta-wydmuszki zbliża się wielkimi krokami.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz dodaję czas, kiedy wklepujesz swoje  wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz dodaję czas, kiedy wklepujesz swoj... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 13:23
+4
Napisano 18 minut temu   Panie LAS, od jakiegoś czasu żeby zobaczyć coś na fejkbuku trzeba się logować, czyli mieć tam K0nto, a nie każdy ma ochotę brać udział w hucpie Cukierberga.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 12:58
+7
Napisano 59 minut temu   Bankructwo miasta-wydmuszki zbliża się wielkimi krokami.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 10:43
+10
Ciekawe, czy wystarczy środków, by sprzątać miasto, czy tylko żeby śmiecić na ten przykład przy okazji „festynów” w Górkach Czechowskich, jako obszaru planowanego rezerwatu przyrody i użytku ekologicznego?! ***s://***facebook.com/photo.php?fbid=218926903624919&set=p.218926903624919&type=3
Daleki - to faktycznie jesteś. Od rozumu i przytomności.I to wcale nie jest żart, ani tym bardziej 76 lecia. Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie show i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy Cię.
Daleki - to faktycznie jesteś. Od rozumu i przytomności.I to wcale nie jest żart, ani tym bardziej 76 lecia. Ale to już tylko Twój problem, i to nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Wystarczy, że w TiVi robisz małpie show i straszysz ludzi. Tu już nie musisz, znamy Cię. rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 10:38
+12
Napisano 13 minut temu   Bankructwo miasta-wydmuszki zbliża się wielkimi krokami.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
LAS / 17 września 2021 r. o 07:22
-22
Ciekawe, czy wystarczy środków, by sprzątać miasto, czy tylko żeby śmiecić na ten przykład przy okazji „festynów” w Górkach Czechowskich, jako obszaru planowanego rezerwatu przyrody i użytku ekologicznego?! ***s://***facebook.com/photo.php?fbid=218926903624919&set=p.218926903624919&type=3
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 17 września 2021 r. o 07:13
+36
Do tych podwyżek drodzy mieszkańcy należy dodać podwyżki : - gazu o 10-15% - prądu o 15-20 % - paliwa o 10-15 % Przekładając to na wasze wydatki - To : "otrzymujecie np. 500+ a w praktyce to dokładacie jeszcze 300 - do interesu. Samo Życie !