Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2014 r.
14:00
Edytuj ten wpis

Carpatair zawiesza loty do Rzymu z lotniska w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora toma
61 15 A A

Zimą nie polecimy z Lublina do Rzymu. Linie lotnicze Carpatair zawieszają połączenie w okresie od 20 października do 30 marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od poniedziałku rumuński przewoźnik zmienił godziny lotów do stolicy Włoch. W poniedziałki samolot z Rzymu startuje o 7:00, a w drogę powrotną z Lublina rusza o 10:15. W piątki wylot z lotniska Fiumicino odbywa się o 13:50, a powrotny kurs o 17:00.

Taki stan rzeczy potrwa jednak niespełna miesiąc. Jak poinformował nasz Czytelnik, pan Piotr nie można już kupić biletów na loty po 20 października.

- Linie Carpatair poinformowały nas o zawieszeniu połączenia Lublin-Rzym na sezon zimowy i jednoczesnym wprowadzeniu sprzedaży na sezon letni. Ma to związek z sezonowym charakterem tej trasy, która według zapewnień przewoźnika będzie ponownie obsługiwana w przyszłym roku - mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Połączenie najprawdopodobniej zostanie przywrócone wiosną. W systemach rezerwacyjnych można nabywać bilety na terminy po 30 marca.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pasażer / 29 września 2014 r. o 09:19
0

Też jestem pasażerem różnych linii i żyg.ć się chce jak ktoś pisze, że lotnisko sobie wybrało taką a taką linie.... Jakby ten sławny Wrocław miał tylko Quantas Emirates Lufthansę a nie miał Ryanair ani innych wynalazków. Jasne, cena jest duża, ale jak komuś nie pasuje to może lecieć z Wawy a nie od razu wylewać wiadro pomyj....

Ale w Polsce to standard....

Ja jak chcę, żeby np. Wizzair latał z Lublina do Londynu częściej to piszę mail do Wizzair A NIE DO PORTU!!! Bo to Wizzair decyduje, prawda??? A ilu z was wysiliło się na napisanie maila do Wizzair??? Nie wiem czy mój mail odniesie skutek, ale napisałem. Coś zrobiłem.

Też jestem pasażerem różnych linii i żyg.ć się chce jak ktoś pisze, że lotnisko sobie wybrało taką a taką linie.... Jakby ten sławny Wrocław miał tylko Quantas Emirates Lufthansę a nie miał Ryanair ani innych wynalazków. Jasne, cena jest duża, ale jak komuś nie pasuje to może lecieć z Wawy a nie od razu wylewać wiadro pomyj....

Ale w Polsce to standard....

Ja jak chcę, żeby np. Wizzair latał z Lublina do Londynu częściej to piszę mail do Wizzair A NIE DO PORTU!!! Bo to Wizzair decyduje, prawda??? A ilu z was wysiliło się n... rozwiń

Avatar
andy / 26 września 2014 r. o 16:01
0

Zarząd lotniska Świdnik rozważa loty czarterowe balonem do Radawca a z tamtąt antkiem w cztery strony świata .cenę proponuję skalkulować iorądz pod uwagę koryto na poziomie 1000zł

Avatar
andy / 26 września 2014 r. o 15:54
0

Ludzie szkoda waszych nerwów koryto to koryto może kiedyś to ktoś opanuje.i lotnisko będzie z prawdziwego zdarzenia.Takie jak we Wrocławiu!

Avatar
Agamea / 25 września 2014 r. o 18:43
0

Od początku było dla mnie oczywiste, ze tak się to musiało to skończyć. Jestem Lublinianką. 

Latam z Rzymu do Warszawy kilka razy w roku, jak dowiedziałam się, ze będą loty z Lublina byłam naprawdę zadowolona. Zmieniłam zdanie gdy dowiedziałam się jaki to będzie przewoźnik, jakiego rodzaju flota dysponuje i jakie ma ceny biletów.Ja osobiście nie mam zamiaru ryzykować  życia i telepać się starym samolotem za ciężkie pieniądze,( w zeszłym roku lądowanie  w Rzymie jednego z samolotów tego przewoźnika o mały  włos nie skończyło się tragedią).

Czy Zarząd lotniska analizował w ogóle jakieś statystyki? Czy ma pojecie o tym, ze w samolotach Ryanair odlatujących z Modlina  do Rzymu( samoloty są pełniusieńkie)  pasażerowie pochodzą głownie z okolic Lubina i Rzeszowa). Czy ma pojecie, ze bilet kosztuje 20-60 euro ?

Przecież każdy specjalista od marketingu łatwo policzy, ze Ci sami pasażerowie mogliby chętnie dołożyć jeszcze 20-30 euro  za bilet u jednego ze znanych , solidnych przewoźników ( Ryanair, Wizzair) i latać z Lublina dla wygody, ale  podróżować za 140 euro już im się po prostu nie opłaca.

Lotnisko źle prosperuje a my podatnicy bulimy kasę na jego utrzymanie, a gdy trzeba nam wyruszyć w podroż samolotem i tak z w/w przyczyn musimy odlatywać z Warszawy lub  z Modlina.

Od początku było dla mnie oczywiste, ze tak się to musiało to skończyć. Jestem Lublinianką. 

Latam z Rzymu do Warszawy kilka razy w roku, jak dowiedziałam się, ze będą loty z Lublina byłam naprawdę zadowolona. Zmieniłam zdanie gdy dowiedziałam się jaki to będzie przewoźnik, jakiego rodzaju flota dysponuje i jakie ma ceny biletów.Ja osobiście nie mam zamiaru ryzykować  życia i telepać się starym samolotem za ciężkie pieniądze,( w zeszłym roku lądowanie  w Rzymie jednego z samolotów tego przewoźnika o mały  włos n... rozwiń

Avatar
Gość / 25 września 2014 r. o 10:05
0

Po tym wpisie widać, że masz kompleks małomiasteczkowy i jeszcze nie wysunąłeś nosa po za swoją gminę. Z Modlina latają wszyscy i studenci i biznesmeni zarabiający po kilkadziesiąt tys zł miesięcznie, bo latanie teraz jest jak podróż autobusem tylko zajmuje 10 razy mnie czasu. A Ty możesz Rzym pooglądać na zdjęciach ;)

Avatar
on / 24 września 2014 r. o 20:38
0

Carpair jest za droga na nasze warunki, 300-400 euro za lot przy 300-400 zł za lot z warszawy. Trzeba było myśleć jak się wybierało przewoźnika, ale jak widać nie było komu. Nie wybierać bankruta tylko linie typu Wizzair której ceny lotów są w stanie zaakceptować pasażerowie mieszkający w naszym regionie.

Avatar
LC / 24 września 2014 r. o 20:01
0

Nie dziwię się że zawieszają to połączenie do Rzymu, po pierwsze ceny biletów są za drogie jak na nasze  zarobki, brak alternatywnej konkurencji na tej trasie, po drugie samoloty mają dość stare, a na lotnisku w Lublinie -Świdniku nie ma hali napraw w razie poważniejszej awarii, a naprawa na powietrzu zimową porą przez kilka godzin to ja współczuje mechanikom. Dlatego zarząd lotniska musi mysleć o postawieniu hali aby linie nie omijały tego portu szerokim łukiem, a o uruchomieniu bazy nie wspomnę.

Avatar
kręciołek / 24 września 2014 r. o 19:17
0

POproszę o zamknięcie tego lotniska na okres zimy, gdyż nie będę dokładał ze swoich POdatków do pensji 140 osób, które przez 4 miesiące będą pierdziały w stołek.

popieram!

A tak poza tym - zawieszenie carpatair było do przewidzenia. Niepewny przewoźnik, stare samoloty....

Avatar
Mietek / 24 września 2014 r. o 18:58
0

POproszę o zamknięcie tego lotniska na okres zimy, gdyż nie będę dokładał ze swoich POdatków do pensji 140 osób, które przez 4 miesiące będą pierdziały w stołek.

musisz placic strasznie duzo tych podatkow skoro tak cie to denerwuje.
Avatar
mieszkaniec / 24 września 2014 r. o 17:21
0

Wolę jechać do Rzymu autobusem niż korzystać z Modlina, lotniska na zadupiu dla ubogich

Avatar
pasażer / 29 września 2014 r. o 09:19
0

Też jestem pasażerem różnych linii i żyg.ć się chce jak ktoś pisze, że lotnisko sobie wybrało taką a taką linie.... Jakby ten sławny Wrocław miał tylko Quantas Emirates Lufthansę a nie miał Ryanair ani innych wynalazków. Jasne, cena jest duża, ale jak komuś nie pasuje to może lecieć z Wawy a nie od razu wylewać wiadro pomyj....

Ale w Polsce to standard....

Ja jak chcę, żeby np. Wizzair latał z Lublina do Londynu częściej to piszę mail do Wizzair A NIE DO PORTU!!! Bo to Wizzair decyduje, prawda??? A ilu z was wysiliło się na napisanie maila do Wizzair??? Nie wiem czy mój mail odniesie skutek, ale napisałem. Coś zrobiłem.

Też jestem pasażerem różnych linii i żyg.ć się chce jak ktoś pisze, że lotnisko sobie wybrało taką a taką linie.... Jakby ten sławny Wrocław miał tylko Quantas Emirates Lufthansę a nie miał Ryanair ani innych wynalazków. Jasne, cena jest duża, ale jak komuś nie pasuje to może lecieć z Wawy a nie od razu wylewać wiadro pomyj....

Ale w Polsce to standard....

Ja jak chcę, żeby np. Wizzair latał z Lublina do Londynu częściej to piszę mail do Wizzair A NIE DO PORTU!!! Bo to Wizzair decyduje, prawda??? A ilu z was wysiliło się n... rozwiń

Avatar
andy / 26 września 2014 r. o 16:01
0

Zarząd lotniska Świdnik rozważa loty czarterowe balonem do Radawca a z tamtąt antkiem w cztery strony świata .cenę proponuję skalkulować iorądz pod uwagę koryto na poziomie 1000zł

Avatar
andy / 26 września 2014 r. o 15:54
0

Ludzie szkoda waszych nerwów koryto to koryto może kiedyś to ktoś opanuje.i lotnisko będzie z prawdziwego zdarzenia.Takie jak we Wrocławiu!

Avatar
Agamea / 25 września 2014 r. o 18:43
0

Od początku było dla mnie oczywiste, ze tak się to musiało to skończyć. Jestem Lublinianką. 

Latam z Rzymu do Warszawy kilka razy w roku, jak dowiedziałam się, ze będą loty z Lublina byłam naprawdę zadowolona. Zmieniłam zdanie gdy dowiedziałam się jaki to będzie przewoźnik, jakiego rodzaju flota dysponuje i jakie ma ceny biletów.Ja osobiście nie mam zamiaru ryzykować  życia i telepać się starym samolotem za ciężkie pieniądze,( w zeszłym roku lądowanie  w Rzymie jednego z samolotów tego przewoźnika o mały  włos nie skończyło się tragedią).

Czy Zarząd lotniska analizował w ogóle jakieś statystyki? Czy ma pojecie o tym, ze w samolotach Ryanair odlatujących z Modlina  do Rzymu( samoloty są pełniusieńkie)  pasażerowie pochodzą głownie z okolic Lubina i Rzeszowa). Czy ma pojecie, ze bilet kosztuje 20-60 euro ?

Przecież każdy specjalista od marketingu łatwo policzy, ze Ci sami pasażerowie mogliby chętnie dołożyć jeszcze 20-30 euro  za bilet u jednego ze znanych , solidnych przewoźników ( Ryanair, Wizzair) i latać z Lublina dla wygody, ale  podróżować za 140 euro już im się po prostu nie opłaca.

Lotnisko źle prosperuje a my podatnicy bulimy kasę na jego utrzymanie, a gdy trzeba nam wyruszyć w podroż samolotem i tak z w/w przyczyn musimy odlatywać z Warszawy lub  z Modlina.

Od początku było dla mnie oczywiste, ze tak się to musiało to skończyć. Jestem Lublinianką. 

Latam z Rzymu do Warszawy kilka razy w roku, jak dowiedziałam się, ze będą loty z Lublina byłam naprawdę zadowolona. Zmieniłam zdanie gdy dowiedziałam się jaki to będzie przewoźnik, jakiego rodzaju flota dysponuje i jakie ma ceny biletów.Ja osobiście nie mam zamiaru ryzykować  życia i telepać się starym samolotem za ciężkie pieniądze,( w zeszłym roku lądowanie  w Rzymie jednego z samolotów tego przewoźnika o mały  włos n... rozwiń

Avatar
Gość / 25 września 2014 r. o 10:05
0

Po tym wpisie widać, że masz kompleks małomiasteczkowy i jeszcze nie wysunąłeś nosa po za swoją gminę. Z Modlina latają wszyscy i studenci i biznesmeni zarabiający po kilkadziesiąt tys zł miesięcznie, bo latanie teraz jest jak podróż autobusem tylko zajmuje 10 razy mnie czasu. A Ty możesz Rzym pooglądać na zdjęciach ;)

Avatar
on / 24 września 2014 r. o 20:38
0

Carpair jest za droga na nasze warunki, 300-400 euro za lot przy 300-400 zł za lot z warszawy. Trzeba było myśleć jak się wybierało przewoźnika, ale jak widać nie było komu. Nie wybierać bankruta tylko linie typu Wizzair której ceny lotów są w stanie zaakceptować pasażerowie mieszkający w naszym regionie.

Avatar
LC / 24 września 2014 r. o 20:01
0

Nie dziwię się że zawieszają to połączenie do Rzymu, po pierwsze ceny biletów są za drogie jak na nasze  zarobki, brak alternatywnej konkurencji na tej trasie, po drugie samoloty mają dość stare, a na lotnisku w Lublinie -Świdniku nie ma hali napraw w razie poważniejszej awarii, a naprawa na powietrzu zimową porą przez kilka godzin to ja współczuje mechanikom. Dlatego zarząd lotniska musi mysleć o postawieniu hali aby linie nie omijały tego portu szerokim łukiem, a o uruchomieniu bazy nie wspomnę.

Avatar
kręciołek / 24 września 2014 r. o 19:17
0

POproszę o zamknięcie tego lotniska na okres zimy, gdyż nie będę dokładał ze swoich POdatków do pensji 140 osób, które przez 4 miesiące będą pierdziały w stołek.

popieram!

A tak poza tym - zawieszenie carpatair było do przewidzenia. Niepewny przewoźnik, stare samoloty....

Avatar
Mietek / 24 września 2014 r. o 18:58
0

POproszę o zamknięcie tego lotniska na okres zimy, gdyż nie będę dokładał ze swoich POdatków do pensji 140 osób, które przez 4 miesiące będą pierdziały w stołek.

musisz placic strasznie duzo tych podatkow skoro tak cie to denerwuje.
Avatar
mieszkaniec / 24 września 2014 r. o 17:21
0

Wolę jechać do Rzymu autobusem niż korzystać z Modlina, lotniska na zadupiu dla ubogich

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Koronawirus zakaża kolejne osoby w powiecie bialskim. Dane z 8 lipca

Lubelskie: Koronawirus zakaża kolejne osoby w powiecie bialskim. Dane z 8 lipca

W województwie lubelskim mamy 10 nowych zakażeń koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

277 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 15 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Edach Budowlani Lublin pozyskają dwóch zawodników z Zimbabwe

Edach Budowlani Lublin pozyskają dwóch zawodników z Zimbabwe

Do kadry Edach Budowlanych Lublin mają dołączyć dwaj reprezentanci Zimbabwe. Pierwsza kolejka nowego sezonu zostanie rozegrana w weekend 15-16 sierpnia. Wówczas lublinianie zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce.

Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym. Mówił o prywatyzacji lasów [zdjęcia]
galeria

Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym. Mówił o prywatyzacji lasów [zdjęcia]

– Jestem wielbicielem lasów, uwielbiam w lesie odpoczywać i korzystać z tych wszystkich dóbr, jakie przynosi las – mówił podczas wizyty w Poleskim Parku Narodowym Andrzej Duda. Ubiegający się o drugą kadencję prezydent na finiszu kampanii wyborczej gości dziś w województwie lubelskim.

Mieli budować kopalnię w woj. lubelskim. Chcą miliardów odszkodowania od rządu

Mieli budować kopalnię w woj. lubelskim. Chcą miliardów odszkodowania od rządu

Australijska spółka Prairie Mining pozwie polski rząd. Chodzi o zablokowanie budowy kopalni węgla niedaleko Chełma oraz na Śląsku. Firma chce walczyć o odszkodowanie liczone w miliardach złotych.

Powrót szlacheckiej rezydencji. Pałac Smorczewskich koło Krasnegostawu może zostać uratowany
Magazyn

Powrót szlacheckiej rezydencji. Pałac Smorczewskich koło Krasnegostawu może zostać uratowany

Mało brakowało, a pałac Smorczewskich w Tarnogórze koło Krasnegostawu podzieliłby los wielu polskich rezydencji, którym w ostatnich latach po prostu zabrakło szczęścia i gospodarza. Stałby się wtedy – jak wiele podobnych sobie – urokliwą ruiną, którą od czasu do czasu „odkryje” turysta-zapaleniec. Albo fotograf weselny, który zrobi w sypiących się wnętrzach sesję ślubną do albumu młodej pary.

"Balon" w plenerowym kinie w Nałęczowie
10 lipca 2020, 21:00

"Balon" w plenerowym kinie w Nałęczowie

W ramach Energetycznego Kina Plenerowego w Nałęczowie będzie można zobaczyć niemiecki thriller "Balon". Projekcja 10 lipca o godz. 21 na placu przed UM w Nałęczowie.

Andrzej Duda ponownie w woj. lubelskim. Odwiedzi dwa miasta i park narodowy

Andrzej Duda ponownie w woj. lubelskim. Odwiedzi dwa miasta i park narodowy

Prezydent Andrzej Duda ponownie odwiedzi woj. lubelskie w ramach swojej kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów prezydenckich.

Kto wygra wybory prezydenckie: Duda czy Trzaskowski? Prognoza na podstawie sondaży

Kto wygra wybory prezydenckie: Duda czy Trzaskowski? Prognoza na podstawie sondaży

Zaledwie dwa punkty procentowe mogą przesądzić o wygranej w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich. Według prognozy portalu stanpolityki.pl – na finiszu kampanii Rafał Trzaskowski nieznacznie wyprzedza Andrzeja Dudę. Ale w Lubelskiem to urzędujący prezydent deklasuje rywala.

Wakacyjne zwyczaje ptaków. "Samce już nie walczą o terytoria"

Wakacyjne zwyczaje ptaków. "Samce już nie walczą o terytoria"

Upalne lato powoduje, że widujemy je coraz rzadziej, stają się skryte, płochliwe, milczące. Dlaczego tak się dzieje, tłumaczy prof. Piotr Tryjanowski z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Komarówka Podlaska: Podczas badań w szpitalu odkryli alkohol u kierowcy

Komarówka Podlaska: Podczas badań w szpitalu odkryli alkohol u kierowcy

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 18 na ul. Waleriana Batki w Komarówce Podlaskiej.

Tegoroczne Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie będą inne niż do tej pory

Tegoroczne Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie będą inne niż do tej pory

Do 18 lipca potrwają XXVI Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie, w którym uczestniczy 16 osób z całej Polski. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, warsztaty wyglądają inaczej niż dotychczas. Są bez udziału publiczności.

Policjant zastrzelił 28-latka podejrzanego o kradzież. "Zabili ojca nienarodzonego dziecka"
film

Policjant zastrzelił 28-latka podejrzanego o kradzież. "Zabili ojca nienarodzonego dziecka"

28-letni Dariusz Nawara zginął od strzału w głowę z policyjnej broni. Za miesiąc miał zostać ojcem. Funkcjonariusze tłumaczą, że chcieli zapobiec kradzieży paliwa.

Motor Lublin dzisiaj wraca do treningów

Motor Lublin dzisiaj wraca do treningów

Koniec urlopów w drużynie Motoru. W środę lublinianie rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze zajęcia na bocznym boisku Areny Lublin zaplanowano na godz. 17. W związku z sytuacją epidemiczną panującą w kraju trening będzie zamknięty - poinformowali żółto-biało-niebiescy. Zajęcia będą jednak zamknięte dla kibiców - poinformowali żółto-biało-niebiescy.

Katarzyna Barton i jej świat(ła) II - wystawa w Kazimierzu
11 lipca 2020, 12:00

Katarzyna Barton i jej świat(ła) II - wystawa w Kazimierzu

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii "Katarzyna Barton i jej świat(ła) II". Otwarcie ekspozycji nastąpi 11 lipca o godz. 12.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!