Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2021 r.
7:52

Dziś manifestacja w Lublinie. „Zabierzmy ze sobą znicze”

Autor: Zdjęcie autora sko
138 14 A A
Niedawny protest w Warszawie
Niedawny protest w Warszawie (fot. x-news/TVN24)

Strajk Kobiet organizuje dziś manifestację pod siedzibą Straży Granicznej w Lublinie. Chodzi o wydarzenia na polsko – białoruskiej barierze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To reakcja na ostatnie wydarzenia na granicy. Straż Graniczna odnalazła w weekend przy polsko-białoruskiej granicy zwłoki trójki cudzoziemców, którzy zmarli z wychłodzenia. Z kolei białoruska strona poinformowała o jeszcze jednej osobie. - W pobliżu ciała znajdowało się troje dzieci, przypuszczalnie w wieku od 7 do 15 lat, a także mężczyzna i starsza kobieta – dodano.

Właśnie dlatego we wtorek w Lublinie odbędzie się manifestacja pod siedzibą Straży Granicznej przy ul. Podwale 3a. Początek zaplanowano na godzinę 19.

„W tym tygodniu na granicy doszło do kolejnej tragedii. W wyniku wychłodzenia, spowodowanego brakiem schronienia i fatalnymi warunkami pogodowymi, zmarły kolejne osoby. Rząd wprowadzając stan wyjątkowy na granicy naszego województwa, próbuje zatuszować swoje zbrodnie! Nie pozwólmy światu o nich zapomnieć. Przerwijmy milczenie! Uczcijmy pamięć o zmarłych osobach. Zabierzmy ze sobą znicze, banery, transparenty, kwiaty, by okazać wsparcie i szacunek dla osób uchodźczych oraz brak zgody na działania służb i rządzącej władzy!” – napisał Strajk Kobiet na swoim profilu facebookowym.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kapi / 21 września 2021 r. o 08:41
+48
I taka opozycja chce wygrać wybory... Łukaszenko przywozi tych ludzi na Białoruś, bierze od nich kasę i przewozi na granicę a Strajk Kobiet chce przyjmować tych wszystkich ludzi. Skoro zrzeszeni w Strajku Kobiet tak bardzo chcą pomóc to niech przyjmą do siebie jakiś uchodźców którzy mieszkają w ośrodkach dla uchodźców. Wtedy może uwierzę w czyste intencje tych manifestacji.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 września 2021 r. o 08:38
+44
TARGOWICA bis.... PUTIN i ŁUKASZENKA zacierają łapska....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 września 2021 r. o 09:18
+34
"....- Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym." - żymianin SOROS PŁAKAŁ JAK TO CZYTAŁ :)
Avatar
antypiss / 21 września 2021 r. o 08:47
+32
Spadnie śnieg to im się odechce koczowania.
Avatar
Sir_Fred / 21 września 2021 r. o 09:38
+24
Tu trzeba Wielebnego z kropidłem na te baby aby wygnał Złego 
Avatar
Janusz_Paliwas / 21 września 2021 r. o 08:03
+22
A gdzie jest prowadzona zbiórka pieniędzy na bilety powotne dla nich, aby mogli znów zamieszkać w cieplejszym kraju? Już jednych uchodźców przyjęliśmy i pasożytują na naszym kraju pod krzyża znakiem.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 września 2021 r. o 11:53
+9
TARGOWICA bis.... PUTIN i ŁUKASZENKA zacierają łapska....
Przypominam ruski trollu, że targowicę zawiązali i dowodzili nią między innymi polscy chierarchowie kościoła katolickiego i ultrakarolickiej magnaterii przy akceptacji i poparciu papieża
  ... lewak znieważa POLAKA-PATRIOTĘ  per "ruski kundlu" ??? To jak nazwie ten lewak  medyk PIKULSKĄ, co to z ruskim szpiclem KRAMKIEM ramię w ramię dewastowała polskie ogrodzenie graniczne?
Avatar
hist / 21 września 2021 r. o 19:24
+3
Gdyby Strajk Kobiet myślał rozumem a nie innym organem ciała to wiedziałby, że znicze należy ustawiać pod konsulatami i ambasadami Białorusi, bo to reżim Białorusi zgotował imigrantom ten los. Straż Miejska powinna od razu te znicze zabrać. To wstyd, że są w Lublinie ludzie współpracujący z Łukaszenką.
Avatar
hist / 21 września 2021 r. o 20:01
+2
Stawiają znicze ofiarom Łukaszenki i kłamią, że to wina naszych dzielnych żołnierzy i funkcjonariuszy SG. Nazywają migrantów osobami uchodźczymi robiąc kpiny z prawdziwych uchodźców. Takimi działaniami SK zasługuje na 10 lat łagru u Putina i Łukaszenki. Niech Strajk jedzie na wschód. Do swoich. Niech tam pomaga . Wstyd, że DW reklamuje takie antypolskie akcje. Radzieckie gadzinówki w czasie wojny robiły podobnie.
Avatar
_XD_ / 21 września 2021 r. o 12:50
+2
TARGOWICA bis.... PUTIN i ŁUKASZENKA zacierają łapska....
Przypominam ruski trollu, że targowicę zawiązali i dowodzili nią między innymi polscy chierarchowie kościoła katolickiego i ultrakarolickiej magnaterii przy akceptacji i poparciu papieża
... lewak znieważa POLAKA-PATRIOTĘ  per "ruski kundlu" ??? To jak nazwie ten lewak  medyk PIKULSKĄ, co to z ruskim szpiclem KRAMKIEM ramię w ramię dewastowała polskie ogrodzenie graniczne?
 Ty nawet czytać po polsku nie umiesz. Nazwanie cię kundlem byłoby nieuzasadnioną obelgą dla każdego psa, ruski trollu. A jak się to ma przytoczonych faktów? Czy nieprawdą jest, że targowiczanie uciekali się do interwencji rosyjskiej pod pretekstem ochrony tradycyjnych wartości? Czy nieprawdą jest, że na czele stali chierarchowie kościoła? Czy nieprawdą jest, że Pius VI wzywał carycę Katarzynę do interwencji w Rosji, nazywając ją obrończynią wiary?
 Ty nawet czytać po polsku nie umiesz. Nazwanie cię kundlem byłoby nieuzasadnioną obelgą dla każdego psa, ruski trollu. A jak się to ma przytoczonych faktów? Czy nieprawdą jest, że targowiczanie uciekali się do interwencji rosyjskiej pod pretekstem ochrony tradycyjnych wartości? Czy nieprawdą jest, że na czele stali chierarchowie kościoła? Czy nieprawdą jest, że Pius VI wzywał carycę Katarzynę do interwencji w Rosji, nazywając ją obrończynią wiary? rozwiń
Avatar
_XD_ / 22 września 2021 r. o 08:45
-1
Stawiają znicze ofiarom Łukaszenki  i kłamią, że to wina naszych dzielnych żołnierzy i funkcjonariuszy SG. Nazywają migrantów osobami uchodźczymi robiąc kpiny z prawdziwych uchodźców.  Takimi działaniami SK zasługuje na 10 lat łagru u Putina i Łukaszenki. Niech Strajk  jedzie na wschód. Do swoich. Niech tam pomaga . Wstyd, że DW reklamuje takie antypolskie akcje. Radzieckie gadzinówki w czasie wojny robiły podobnie.
 Przypomnij mam, dlaczego Polski rząd uciekał do Wielkiej Brytanii, skoro mógł poprosić o azyl w Rumunii?
Avatar
hist / 21 września 2021 r. o 20:01
+2
Stawiają znicze ofiarom Łukaszenki i kłamią, że to wina naszych dzielnych żołnierzy i funkcjonariuszy SG. Nazywają migrantów osobami uchodźczymi robiąc kpiny z prawdziwych uchodźców. Takimi działaniami SK zasługuje na 10 lat łagru u Putina i Łukaszenki. Niech Strajk jedzie na wschód. Do swoich. Niech tam pomaga . Wstyd, że DW reklamuje takie antypolskie akcje. Radzieckie gadzinówki w czasie wojny robiły podobnie.
Avatar
_XD_ / 21 września 2021 r. o 19:39
-1
Gdyby Strajk Kobiet myślał rozumem a nie innym organem ciała to wiedziałby, że znicze należy ustawiać pod konsulatami i ambasadami Białorusi, bo to reżim Białorusi zgotował imigrantom ten los. Straż Miejska powinna od razu te znicze zabrać. To wstyd, że są w Lublinie ludzie współpracujący z  Łukaszenką.
 W Lublinie? Nawet w sejmie taki siedzi. Nazywa się Sachajko.
Avatar
hist / 21 września 2021 r. o 19:24
+3
Gdyby Strajk Kobiet myślał rozumem a nie innym organem ciała to wiedziałby, że znicze należy ustawiać pod konsulatami i ambasadami Białorusi, bo to reżim Białorusi zgotował imigrantom ten los. Straż Miejska powinna od razu te znicze zabrać. To wstyd, że są w Lublinie ludzie współpracujący z Łukaszenką.
Avatar
poker / 21 września 2021 r. o 17:03
+1
Ile Putin płaci na tych delegacjach?
Avatar
_XD_ / 21 września 2021 r. o 12:50
+2
TARGOWICA bis.... PUTIN i ŁUKASZENKA zacierają łapska....
Przypominam ruski trollu, że targowicę zawiązali i dowodzili nią między innymi polscy chierarchowie kościoła katolickiego i ultrakarolickiej magnaterii przy akceptacji i poparciu papieża
... lewak znieważa POLAKA-PATRIOTĘ  per "ruski kundlu" ??? To jak nazwie ten lewak  medyk PIKULSKĄ, co to z ruskim szpiclem KRAMKIEM ramię w ramię dewastowała polskie ogrodzenie graniczne?
 Ty nawet czytać po polsku nie umiesz. Nazwanie cię kundlem byłoby nieuzasadnioną obelgą dla każdego psa, ruski trollu. A jak się to ma przytoczonych faktów? Czy nieprawdą jest, że targowiczanie uciekali się do interwencji rosyjskiej pod pretekstem ochrony tradycyjnych wartości? Czy nieprawdą jest, że na czele stali chierarchowie kościoła? Czy nieprawdą jest, że Pius VI wzywał carycę Katarzynę do interwencji w Rosji, nazywając ją obrończynią wiary?
 Ty nawet czytać po polsku nie umiesz. Nazwanie cię kundlem byłoby nieuzasadnioną obelgą dla każdego psa, ruski trollu. A jak się to ma przytoczonych faktów? Czy nieprawdą jest, że targowiczanie uciekali się do interwencji rosyjskiej pod pretekstem ochrony tradycyjnych wartości? Czy nieprawdą jest, że na czele stali chierarchowie kościoła? Czy nieprawdą jest, że Pius VI wzywał carycę Katarzynę do interwencji w Rosji, nazywając ją obrończynią wiary? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 września 2021 r. o 11:53
+9
TARGOWICA bis.... PUTIN i ŁUKASZENKA zacierają łapska....
Przypominam ruski trollu, że targowicę zawiązali i dowodzili nią między innymi polscy chierarchowie kościoła katolickiego i ultrakarolickiej magnaterii przy akceptacji i poparciu papieża
  ... lewak znieważa POLAKA-PATRIOTĘ  per "ruski kundlu" ??? To jak nazwie ten lewak  medyk PIKULSKĄ, co to z ruskim szpiclem KRAMKIEM ramię w ramię dewastowała polskie ogrodzenie graniczne?
Avatar
Sir_Fred / 21 września 2021 r. o 09:38
+24
Tu trzeba Wielebnego z kropidłem na te baby aby wygnał Złego 
Avatar
_XD_ / 21 września 2021 r. o 09:25
-21
TARGOWICA bis.... PUTIN i ŁUKASZENKA zacierają łapska....
 Przypominam ruski trollu, że targowicę zawiązali i dowodzili nią między innymi polscy chierarchowie kościoła katolickiego i ultrakarolickiej magnaterii przy akceptacji i poparciu papieża
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 września 2021 r. o 09:18
+34
"....- Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym." - żymianin SOROS PŁAKAŁ JAK TO CZYTAŁ :)