Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2016 r.
10:11

Gwardia Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego werbuje w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 36 A A

Działalność organizacji proobronnych zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród ludzi młodych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Sytuacja na świecie oraz za naszą wschodnią granicą jest niestabilna. Kto wie, czy za jakiś czas nie będą potrzebne umiejętności nabyte podczas takiego szkolenia? – mówi 19-letni Kamil z Lublina, który zastanawia się nad wstąpieniem do jednej z grup paramilitarnych.

W drugiej połowie ubiegłego roku Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna (SBL) powołało do życia Gwardię Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego.

– To organizacja, której podstawowym zadaniem jest kształcenie ludności cywilnej w zakresie zachowań proobronnych w czasie pokoju, wojny oraz na wypadek klęski żywiołowej – tłumaczy płk Grzegorz Adamczyk, wiceprezes stowarzyszenia. I zachęca: – Wstępując w szeregi GWBO, weźmiecie udział w szkoleniach prowadzonych przez zawodowych żołnierzy, ekspertów od survivalu, samoobrony i pierwszej pomocy. Zajęcia będą odbywały się głównie w weekendy, na terenach jednostek, na strzelnicach i poligonach.

Jako pierwsza powstała lubartowska kompania Gwardii Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego.  I Kompania w Lubartowie liczy ponad 60 osób, działa także na terenie Kocka i Parczewa.

– Robimy drugi nabór żeby uzupełnić liczbę gwardzistów do kompanii lubelskiej, gdzie obecnie mamy około 50 nowych gwardzistów. Wkolejnych tygodniach będą uruchamiane powiaty krasnostawski i puławski oraz zwiększana liczba gwardzistów w I Kompanii Lubartowskiej – zapowiada kpt. gwardii Paweł Szlendak, zastępca dowódcy ds. logistyki.

O wstąpienie w szeregi GWBO mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich, konieczna jest zgoda rodziców. Zapisy do gwardii w klubie K1 Training Center w Lublinie (ul. Kleeberga 12A) zaczynają się w czwartek i potrwają do soboty.

To nie jedyne oddziały tego typu. Podobny charakter mają Strzeleckie Poddziały Obrony Narodowej powołane do życia w Świdniku w 2014 roku.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 14:26
0

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzystywana, a nie ma lepszego szkolenia, jak na polu walki... ci, co przeżyją, stają się FACHOWCAMI.

Zatem jeszcze raz pytam - do czego te formacje będą mogły być użyte? Jest jeden ewentualny przypadek, kiedy może się przydać. Obrona przed terrorystami - ale przecież i ci, zanim zostaną użyci (celowo to określenie - UŻYCI) - przechodzą bardzo intensywne wielomiesięczne przeszkolenie w specjalnych ośrodkach, a w dodatku indoktrynację, mającą wpoić im całkowita niedbałość o własne życie...  Jest i następna możliwość - przeciw ludności cywilnej uczestniczącej w "niepokojach społecznych". I z tym pozostawiam was - abyście sobie to przemyśleli.

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzyst... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 03:20
0
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF = x⁰F = y⁰C = tC, gdzie y = f(x). W przypadku odwrotnym, równanie prostej przez dwa punkty A = (0,32) i B = (100,212) daje wzór na zamianę liczby stopni Celsjusza na liczbę stopni Fahrenheita: x⁰C = [9x/5 + 32] ⁰F, gdzie argument x jest elementem zbioru [−273,15; xmax] ze skali temperatury tC w C. Mamy tu tC = x⁰C = y⁰F = tF, gdzie y = f(x).
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF =... rozwiń
Avatar
ave / 8 marca 2016 o 01:01
0

Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

rozwiń
Avatar
ave jarek / 8 marca 2016 o 00:49
0

Czyżby to jeden z wyznawców tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Jak chcą pomagać w usuwaniu klęsk żywiołowych to niech wstąpią do Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie z tego jakiś pożytek i nie trzeba będzie czekać do wojny aby się sprawdzić.

Avatar
gość / 8 marca 2016 o 00:41
0

od tego się zaczyna, a potem będą brązowe koszule i heil hitler albo heil Jarosław.

Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:24
0

Śmieszne to trochę. Początek filmu i napis "BÓG" - to przypominam że ten Bóg zabrania zabijania w jakikolwiek sposób, czy to w ataku czy w obronie. To jest sprzeczne z wiarą katolicką. Ma się rozumieć, że działania tej grupy paramilitarnej będą prowadzone w imię "Boga" czyli jakiś wartości religijnych. (notabene: Islamiści też działają w imię swojego boga czyli Allaha i nawet mają takie same napisy w swoich filmach). Po co mieszać w to wszystko "Boga". Obrona terytorium, rodziny, honor to rozumiem, rzecz normalna. Ale "Bóg". Co on ma do tego? Chyba, że to komunikat, że formacja jest tylko dla osób wierzących w "Boga" znaczy się praktykujących katolików kierujących się przykazaniami z dekalogu - tak więc po co te karabiny ?

może im chodziło o Buka?

może im chodziło o Buka?

rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:21
0
jak znam podobne głupie organizacje ,to będą bronke rozkładac i składać na czas,uważając ,że jest to główne zajęcie bojaka na wspólczesnym polu walki,po staremu na największe kretynizmy wojsko zawsze ma czas
Avatar
ex-żołnierz / 7 marca 2016 o 21:11
0

Pomysły z takim quasi-wojskiem są od początku do końca kretyńskie i bezsensowne - pochłonie to znaczne koszty (w skali kraju) bez żadnych wymiernych efektów militarnych i obronnych. Jest to oczywiste dla każdego, kto choć otarł się o służbę wojskową sensu stricte i ma blade choćby pojęcie o zagadnieniach obronności państwa i istoty wojska.

Chyba że chodzi o stworzenie bojówek dla przewodniej siły narodu - wtedy ma to nader głęboki  sens z punktu widzenia tejże siły...

I o to właśnie chodzi w tej hucpie!

Avatar
Nika / 7 marca 2016 o 20:40
0
Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki
Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 18:37
0

czy karabiny będą święcone ?

a nie były jeszcze, litości, jak oni mogą je używać

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 14:26
0

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzystywana, a nie ma lepszego szkolenia, jak na polu walki... ci, co przeżyją, stają się FACHOWCAMI.

Zatem jeszcze raz pytam - do czego te formacje będą mogły być użyte? Jest jeden ewentualny przypadek, kiedy może się przydać. Obrona przed terrorystami - ale przecież i ci, zanim zostaną użyci (celowo to określenie - UŻYCI) - przechodzą bardzo intensywne wielomiesięczne przeszkolenie w specjalnych ośrodkach, a w dodatku indoktrynację, mającą wpoić im całkowita niedbałość o własne życie...  Jest i następna możliwość - przeciw ludności cywilnej uczestniczącej w "niepokojach społecznych". I z tym pozostawiam was - abyście sobie to przemyśleli.

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzyst... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 03:20
0
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF = x⁰F = y⁰C = tC, gdzie y = f(x). W przypadku odwrotnym, równanie prostej przez dwa punkty A = (0,32) i B = (100,212) daje wzór na zamianę liczby stopni Celsjusza na liczbę stopni Fahrenheita: x⁰C = [9x/5 + 32] ⁰F, gdzie argument x jest elementem zbioru [−273,15; xmax] ze skali temperatury tC w C. Mamy tu tC = x⁰C = y⁰F = tF, gdzie y = f(x).
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF =... rozwiń
Avatar
ave / 8 marca 2016 o 01:01
0

Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

rozwiń
Avatar
ave jarek / 8 marca 2016 o 00:49
0

Czyżby to jeden z wyznawców tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Jak chcą pomagać w usuwaniu klęsk żywiołowych to niech wstąpią do Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie z tego jakiś pożytek i nie trzeba będzie czekać do wojny aby się sprawdzić.

Avatar
gość / 8 marca 2016 o 00:41
0

od tego się zaczyna, a potem będą brązowe koszule i heil hitler albo heil Jarosław.

Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:24
0

Śmieszne to trochę. Początek filmu i napis "BÓG" - to przypominam że ten Bóg zabrania zabijania w jakikolwiek sposób, czy to w ataku czy w obronie. To jest sprzeczne z wiarą katolicką. Ma się rozumieć, że działania tej grupy paramilitarnej będą prowadzone w imię "Boga" czyli jakiś wartości religijnych. (notabene: Islamiści też działają w imię swojego boga czyli Allaha i nawet mają takie same napisy w swoich filmach). Po co mieszać w to wszystko "Boga". Obrona terytorium, rodziny, honor to rozumiem, rzecz normalna. Ale "Bóg". Co on ma do tego? Chyba, że to komunikat, że formacja jest tylko dla osób wierzących w "Boga" znaczy się praktykujących katolików kierujących się przykazaniami z dekalogu - tak więc po co te karabiny ?

może im chodziło o Buka?

może im chodziło o Buka?

rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:21
0
jak znam podobne głupie organizacje ,to będą bronke rozkładac i składać na czas,uważając ,że jest to główne zajęcie bojaka na wspólczesnym polu walki,po staremu na największe kretynizmy wojsko zawsze ma czas
Avatar
ex-żołnierz / 7 marca 2016 o 21:11
0

Pomysły z takim quasi-wojskiem są od początku do końca kretyńskie i bezsensowne - pochłonie to znaczne koszty (w skali kraju) bez żadnych wymiernych efektów militarnych i obronnych. Jest to oczywiste dla każdego, kto choć otarł się o służbę wojskową sensu stricte i ma blade choćby pojęcie o zagadnieniach obronności państwa i istoty wojska.

Chyba że chodzi o stworzenie bojówek dla przewodniej siły narodu - wtedy ma to nader głęboki  sens z punktu widzenia tejże siły...

I o to właśnie chodzi w tej hucpie!

Avatar
Nika / 7 marca 2016 o 20:40
0
Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki
Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 18:37
0

czy karabiny będą święcone ?

a nie były jeszcze, litości, jak oni mogą je używać

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 2 1

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 21 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 36 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.