Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2016 r.
10:11

Gwardia Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego werbuje w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 36 A A

Działalność organizacji proobronnych zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród ludzi młodych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Sytuacja na świecie oraz za naszą wschodnią granicą jest niestabilna. Kto wie, czy za jakiś czas nie będą potrzebne umiejętności nabyte podczas takiego szkolenia? – mówi 19-letni Kamil z Lublina, który zastanawia się nad wstąpieniem do jednej z grup paramilitarnych.

W drugiej połowie ubiegłego roku Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna (SBL) powołało do życia Gwardię Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego.

– To organizacja, której podstawowym zadaniem jest kształcenie ludności cywilnej w zakresie zachowań proobronnych w czasie pokoju, wojny oraz na wypadek klęski żywiołowej – tłumaczy płk Grzegorz Adamczyk, wiceprezes stowarzyszenia. I zachęca: – Wstępując w szeregi GWBO, weźmiecie udział w szkoleniach prowadzonych przez zawodowych żołnierzy, ekspertów od survivalu, samoobrony i pierwszej pomocy. Zajęcia będą odbywały się głównie w weekendy, na terenach jednostek, na strzelnicach i poligonach.

Jako pierwsza powstała lubartowska kompania Gwardii Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego.  I Kompania w Lubartowie liczy ponad 60 osób, działa także na terenie Kocka i Parczewa.

– Robimy drugi nabór żeby uzupełnić liczbę gwardzistów do kompanii lubelskiej, gdzie obecnie mamy około 50 nowych gwardzistów. Wkolejnych tygodniach będą uruchamiane powiaty krasnostawski i puławski oraz zwiększana liczba gwardzistów w I Kompanii Lubartowskiej – zapowiada kpt. gwardii Paweł Szlendak, zastępca dowódcy ds. logistyki.

O wstąpienie w szeregi GWBO mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich, konieczna jest zgoda rodziców. Zapisy do gwardii w klubie K1 Training Center w Lublinie (ul. Kleeberga 12A) zaczynają się w czwartek i potrwają do soboty.

To nie jedyne oddziały tego typu. Podobny charakter mają Strzeleckie Poddziały Obrony Narodowej powołane do życia w Świdniku w 2014 roku.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 14:26
0

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzystywana, a nie ma lepszego szkolenia, jak na polu walki... ci, co przeżyją, stają się FACHOWCAMI.

Zatem jeszcze raz pytam - do czego te formacje będą mogły być użyte? Jest jeden ewentualny przypadek, kiedy może się przydać. Obrona przed terrorystami - ale przecież i ci, zanim zostaną użyci (celowo to określenie - UŻYCI) - przechodzą bardzo intensywne wielomiesięczne przeszkolenie w specjalnych ośrodkach, a w dodatku indoktrynację, mającą wpoić im całkowita niedbałość o własne życie...  Jest i następna możliwość - przeciw ludności cywilnej uczestniczącej w "niepokojach społecznych". I z tym pozostawiam was - abyście sobie to przemyśleli.

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzyst... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 03:20
0
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF = x⁰F = y⁰C = tC, gdzie y = f(x). W przypadku odwrotnym, równanie prostej przez dwa punkty A = (0,32) i B = (100,212) daje wzór na zamianę liczby stopni Celsjusza na liczbę stopni Fahrenheita: x⁰C = [9x/5 + 32] ⁰F, gdzie argument x jest elementem zbioru [−273,15; xmax] ze skali temperatury tC w C. Mamy tu tC = x⁰C = y⁰F = tF, gdzie y = f(x).
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF =... rozwiń
Avatar
ave / 8 marca 2016 o 01:01
0

Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

rozwiń
Avatar
ave jarek / 8 marca 2016 o 00:49
0

Czyżby to jeden z wyznawców tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Jak chcą pomagać w usuwaniu klęsk żywiołowych to niech wstąpią do Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie z tego jakiś pożytek i nie trzeba będzie czekać do wojny aby się sprawdzić.

Avatar
gość / 8 marca 2016 o 00:41
0

od tego się zaczyna, a potem będą brązowe koszule i heil hitler albo heil Jarosław.

Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:24
0

Śmieszne to trochę. Początek filmu i napis "BÓG" - to przypominam że ten Bóg zabrania zabijania w jakikolwiek sposób, czy to w ataku czy w obronie. To jest sprzeczne z wiarą katolicką. Ma się rozumieć, że działania tej grupy paramilitarnej będą prowadzone w imię "Boga" czyli jakiś wartości religijnych. (notabene: Islamiści też działają w imię swojego boga czyli Allaha i nawet mają takie same napisy w swoich filmach). Po co mieszać w to wszystko "Boga". Obrona terytorium, rodziny, honor to rozumiem, rzecz normalna. Ale "Bóg". Co on ma do tego? Chyba, że to komunikat, że formacja jest tylko dla osób wierzących w "Boga" znaczy się praktykujących katolików kierujących się przykazaniami z dekalogu - tak więc po co te karabiny ?

może im chodziło o Buka?

może im chodziło o Buka?

rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:21
0
jak znam podobne głupie organizacje ,to będą bronke rozkładac i składać na czas,uważając ,że jest to główne zajęcie bojaka na wspólczesnym polu walki,po staremu na największe kretynizmy wojsko zawsze ma czas
Avatar
ex-żołnierz / 7 marca 2016 o 21:11
0

Pomysły z takim quasi-wojskiem są od początku do końca kretyńskie i bezsensowne - pochłonie to znaczne koszty (w skali kraju) bez żadnych wymiernych efektów militarnych i obronnych. Jest to oczywiste dla każdego, kto choć otarł się o służbę wojskową sensu stricte i ma blade choćby pojęcie o zagadnieniach obronności państwa i istoty wojska.

Chyba że chodzi o stworzenie bojówek dla przewodniej siły narodu - wtedy ma to nader głęboki  sens z punktu widzenia tejże siły...

I o to właśnie chodzi w tej hucpie!

Avatar
Nika / 7 marca 2016 o 20:40
0
Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki
Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 18:37
0

czy karabiny będą święcone ?

a nie były jeszcze, litości, jak oni mogą je używać

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 14:26
0

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzystywana, a nie ma lepszego szkolenia, jak na polu walki... ci, co przeżyją, stają się FACHOWCAMI.

Zatem jeszcze raz pytam - do czego te formacje będą mogły być użyte? Jest jeden ewentualny przypadek, kiedy może się przydać. Obrona przed terrorystami - ale przecież i ci, zanim zostaną użyci (celowo to określenie - UŻYCI) - przechodzą bardzo intensywne wielomiesięczne przeszkolenie w specjalnych ośrodkach, a w dodatku indoktrynację, mającą wpoić im całkowita niedbałość o własne życie...  Jest i następna możliwość - przeciw ludności cywilnej uczestniczącej w "niepokojach społecznych". I z tym pozostawiam was - abyście sobie to przemyśleli.

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzyst... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 03:20
0
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF = x⁰F = y⁰C = tC, gdzie y = f(x). W przypadku odwrotnym, równanie prostej przez dwa punkty A = (0,32) i B = (100,212) daje wzór na zamianę liczby stopni Celsjusza na liczbę stopni Fahrenheita: x⁰C = [9x/5 + 32] ⁰F, gdzie argument x jest elementem zbioru [−273,15; xmax] ze skali temperatury tC w C. Mamy tu tC = x⁰C = y⁰F = tF, gdzie y = f(x).
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF =... rozwiń
Avatar
ave / 8 marca 2016 o 01:01
0

Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

rozwiń
Avatar
ave jarek / 8 marca 2016 o 00:49
0

Czyżby to jeden z wyznawców tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Jak chcą pomagać w usuwaniu klęsk żywiołowych to niech wstąpią do Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie z tego jakiś pożytek i nie trzeba będzie czekać do wojny aby się sprawdzić.

Avatar
gość / 8 marca 2016 o 00:41
0

od tego się zaczyna, a potem będą brązowe koszule i heil hitler albo heil Jarosław.

Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:24
0

Śmieszne to trochę. Początek filmu i napis "BÓG" - to przypominam że ten Bóg zabrania zabijania w jakikolwiek sposób, czy to w ataku czy w obronie. To jest sprzeczne z wiarą katolicką. Ma się rozumieć, że działania tej grupy paramilitarnej będą prowadzone w imię "Boga" czyli jakiś wartości religijnych. (notabene: Islamiści też działają w imię swojego boga czyli Allaha i nawet mają takie same napisy w swoich filmach). Po co mieszać w to wszystko "Boga". Obrona terytorium, rodziny, honor to rozumiem, rzecz normalna. Ale "Bóg". Co on ma do tego? Chyba, że to komunikat, że formacja jest tylko dla osób wierzących w "Boga" znaczy się praktykujących katolików kierujących się przykazaniami z dekalogu - tak więc po co te karabiny ?

może im chodziło o Buka?

może im chodziło o Buka?

rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 22:21
0
jak znam podobne głupie organizacje ,to będą bronke rozkładac i składać na czas,uważając ,że jest to główne zajęcie bojaka na wspólczesnym polu walki,po staremu na największe kretynizmy wojsko zawsze ma czas
Avatar
ex-żołnierz / 7 marca 2016 o 21:11
0

Pomysły z takim quasi-wojskiem są od początku do końca kretyńskie i bezsensowne - pochłonie to znaczne koszty (w skali kraju) bez żadnych wymiernych efektów militarnych i obronnych. Jest to oczywiste dla każdego, kto choć otarł się o służbę wojskową sensu stricte i ma blade choćby pojęcie o zagadnieniach obronności państwa i istoty wojska.

Chyba że chodzi o stworzenie bojówek dla przewodniej siły narodu - wtedy ma to nader głęboki  sens z punktu widzenia tejże siły...

I o to właśnie chodzi w tej hucpie!

Avatar
Nika / 7 marca 2016 o 20:40
0
Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki
Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 18:37
0

czy karabiny będą święcone ?

a nie były jeszcze, litości, jak oni mogą je używać

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 2 1

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 21 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 36 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!