Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2022 r.
19:08

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej

Autor: Zdjęcie autora pab
0 5 A A

Już nie przy ul. Szczerbowskiego, na piętrze u strażaków, tylko w samodzielnym budynku przy ul. Wojciechowskiej 1. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Dyspozytorni Medycznej w Lublinie od 1 grudnia pracują już w nowym miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak wyjaśnia Jarosław Szymczyk, kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie, zmiany były związane z tym, że dotychczasowe pomieszczenia nie spełniały już odpowiednich warunków w zakresie sanitarno-bytowym i teleinformatycznym. Operatorom będzie się pracowało wygodniej, a to ma mieć pozytywny wpływ na ich wydajność i racjonalność podejmowanych decyzji.

– Inwestycja na pewno poprawi bezpieczeństwo mieszkańców województwa lubelskiego – przekonuje Jarosław Szymczyk.

– Budynek w którym jesteśmy, jest skokiem w przyszłość. Jest to nowoczesne, w pełni zinformatyzowane miejsce – dodaje Artur Rogowski, kierownik Dyspozytorni Medycznej w Lublinie.

W obiekcie przy Wojciechowskiej są sale operatorów numeru 112 i dyspozytorów medycznych oraz pomieszczenia z pełnym zapleczem sanitarnym, i wypoczynkowym, a także pomieszczenia szkoleniowe. Budynek ma sześć kondygnacji. Przed rozpoczęciem inwestycji, nieruchomość była wykorzystywana jako baza transportowa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Budowa kosztowała 22,5 mln zł z budżetu wojewody i rezerwy celowej.

W Centrum Powiadamiania Ratunkowego pracuje 78 osób, w tym 70 operatorów w systemie zmianowym. Podobna liczba osób pracuje również w Dyspozytorni Medycznej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 9 grudnia 2022 r. o 18:04
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 9 grudnia 2022 r. o 15:07
Czy tajemnicą handlową jest ,  ile kosztował podwójny pokropek ? My czytelnicy dziennika i obywatele chcielibyśmy także wiedzieć, kto ponosi takie koszty, ewentualnie jak je zaksięgowano ? Nie spodziewamy się, że pokropek był spontaniczny i w czynie społecznym.
 Właśnie, takie wiadomości powinny być jawne. Pomijając wydatki, to jest raczej szerzenie zabobonu. Według samych ich nauk, Bóg wie, co się dzieje, i może się wtrącać w sprawy świata - to dlaczego koniecznie chcą kropić coś wodą (którą niby przygotowują swoimi modlitwami)? A jeśli żadnego boga nie ma - na co wskazuje nauka, obchodząca się bez boga w wyjaśnianiu świata, to tym bardziej...
 Właśnie, takie wiadomości powinny być jawne. Pomijając wydatki, to jest raczej szerzenie zabobonu. Według samych ich nauk, Bóg wie, co się dzieje, i może się wtrącać w sprawy świata - to dlaczego koniecznie chcą kropić coś wodą (którą niby przygotowują swoimi modlitwami)? A jeśli żadnego boga nie ma - na co wskazuje nauka, obchodząca się bez boga w wyjaśnianiu świata, to tym bardziej... rozwiń
Avatar
Labydnik / 9 grudnia 2022 r. o 15:04
Szok, to i księdza grekokatolickiego zaprosili? Tego się nie spodziewałem...
 To chyba prawosławny.
Avatar
Gutek / 9 grudnia 2022 r. o 14:32
Czy tajemnicą handlową jest , ile kosztował podwójny pokropek ? My czytelnicy dziennika i obywatele chcielibyśmy także wiedzieć, kto ponosi takie koszty, ewentualnie jak je zaksięgowano ? Nie spodziewamy się, że pokropek był spontaniczny i w czynie społecznym.
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 grudnia 2022 r. o 19:41
Szok, to i księdza grekokatolickiego zaprosili? Tego się nie spodziewałem...
Avatar
Jasin / 9 grudnia 2022 r. o 18:04
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 9 grudnia 2022 r. o 15:07
Czy tajemnicą handlową jest ,  ile kosztował podwójny pokropek ? My czytelnicy dziennika i obywatele chcielibyśmy także wiedzieć, kto ponosi takie koszty, ewentualnie jak je zaksięgowano ? Nie spodziewamy się, że pokropek był spontaniczny i w czynie społecznym.
 Właśnie, takie wiadomości powinny być jawne. Pomijając wydatki, to jest raczej szerzenie zabobonu. Według samych ich nauk, Bóg wie, co się dzieje, i może się wtrącać w sprawy świata - to dlaczego koniecznie chcą kropić coś wodą (którą niby przygotowują swoimi modlitwami)? A jeśli żadnego boga nie ma - na co wskazuje nauka, obchodząca się bez boga w wyjaśnianiu świata, to tym bardziej...
 Właśnie, takie wiadomości powinny być jawne. Pomijając wydatki, to jest raczej szerzenie zabobonu. Według samych ich nauk, Bóg wie, co się dzieje, i może się wtrącać w sprawy świata - to dlaczego koniecznie chcą kropić coś wodą (którą niby przygotowują swoimi modlitwami)? A jeśli żadnego boga nie ma - na co wskazuje nauka, obchodząca się bez boga w wyjaśnianiu świata, to tym bardziej... rozwiń
Avatar
Labydnik / 9 grudnia 2022 r. o 15:04
Szok, to i księdza grekokatolickiego zaprosili? Tego się nie spodziewałem...
 To chyba prawosławny.
Avatar
Gutek / 9 grudnia 2022 r. o 14:32
Czy tajemnicą handlową jest , ile kosztował podwójny pokropek ? My czytelnicy dziennika i obywatele chcielibyśmy także wiedzieć, kto ponosi takie koszty, ewentualnie jak je zaksięgowano ? Nie spodziewamy się, że pokropek był spontaniczny i w czynie społecznym.
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 grudnia 2022 r. o 19:41
Szok, to i księdza grekokatolickiego zaprosili? Tego się nie spodziewałem...
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Hero nie miał łatwego życia. Jego poprzedni właściciel rzadko spuszczał go z łańcucha, nie szczepił i nie dokarmiał. Za znęcanie się nad czworonogiem mężczyzna teraz będzie musiał zapłacić. Puławski sąd uznał go za winnego, skazał na grzywnę i nałożył zakaz posiadania psów.

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii. Umowa została podpisana przez przedstawicieli sponsora i klubu. Od 26 stycznia drużyna występować będzie w rozgrywkach Tauron 1. Ligi pod nazwą PZL Leonardo Avia Świdnik.

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Nadchodzi podwyżka wysokości czynszów w budynkach wielorodzinnych. O nadchodzących zmianach swoich lokatorów poinformowała już Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa wskazując na rosnącego koszty utrzymania. Nowe stawki zaczną obowiązywać od maja.

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette odniosła życiowy sukces docierając do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka w walce o finał musiała jednak uznać wyższość Aryny Sabalenki, z którą przegrała w dwóch setach 6:7 i 2:6