Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 kwietnia 2008 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Kolejna kampania promocyjna Lublina (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 12 A A

"Nieziemski klimat”. Takim hasłem Lublin ma zachęcać mieszkańców Warszawy do wizyty w naszym mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
150 billboardów w trzech różnych wersjach będzie wisieć w stolicy przez cały maj.

Na każdej z trzech wersji pojawiają się słynne freski z zamkowej kaplicy św. Trójcy zestawione z całkiem współczesnymi motywami: chłopakiem z gitarą, deskorolkowcem i ulicą Bramową. A obok hasło kampanii. Ci, którzy billboardy zobaczą, mają kojarzyć Lublin jako miasto, w którym historia przeplata się z codziennością.

- Ten z Bramą Krakowską jest zdecydowanie najładniejszy. Kojarzy mi się ze spokojem, a zarazem tętniącym życiem miastem - mówi Iwona Przepiórka, mieszkanka Lublina. - Może tylko powinien być bardziej kolorowy - dodaje Katarzyna Arabska. - Są zdecydowanie ładniejsze i bardziej pomysłowe od tego chłopca ze skrzypcami - przyznaje Dariusz Kiszczak.

O ile adresowany do maturzystów billboard ze skrzypkiem projektowali sami urzędnicy, to teraz zgłosili się do fachowców ze stołecznej agencji DBB Warszawa. - Ta kampania była o tyle skomplikowana, że jest bardzo wiele rzeczy o mieście, które chcieliśmy przekazać i mieliśmy dokonać selekcji, a trudno jest to zrobić mieszkając tutaj - tłumaczy Karolina Zuzaniuk z Biura Marketingu Miasta (BMM).



Reklamy będą wisieć przez cały maj w 150 punktach Warszawy: 60 w centrum i przy głównych skrzyżowaniach, 40 obok centrów handlowych, a 50 przy wylotówkach. Kogo mają ująć?- Odbiorcę po 30 roku życia. Takiego, który poszukuje czegoś w życiu, nonkonformisty, który jest ambitny i nie szuka dużych imprez, lubi kameralne wydarzenia - wyjaśnia Michał Krawczyk, szef BMM. - Chcemy dotrzeć do tych, którzy mają dosyć Krakowa, bo tam jest za dużo ludzi, a tutaj mogą przeżyć klimat, który kiedyś miał Kraków zanim stał się miejscem masowych przyjazdów - dodaje Zuzaniuk.

Ile to kosztowało? Agencja dostała 65 tys. zł, prawie 17 tys. zł poszło na produkcję reklam, a ich druk, rozklejenie i miesięczna ekspozycja pochłonie ponad 194 tys. zł. Fachowcy z Ratusza wyliczyli, że "kampania wygeneruje 54 miliony kontaktów wzrokowych”.

Nieco później, bo 6 maja wystartuje kampania w portalach wp.pl, onet.pl i gazeta.pl. - W każdym po dwa dni - mówi Agnieszka Wrona z Kancelarii Prezydenta. Reklamy w sieci mają być widoczne tylko dla mieszkańców stolicy. Dodatkowo 260 tys. warszawiaków dostanie maile z zaproszeniem do Lublina. Kampania w sieci ma nas kosztować blisko 66 tys. zł.

We wrześniu w Warszawie ruszy kolejna akcja billboardowa, która ma promować naszą kandydaturę do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.
.
.
.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sta-szek / 2 maja 2008 o 12:15
0
lubli napisał:
Wyobraź sobie, że znam metody mierzenia skuteczności tej formy reklamy.Określenie skuteczności kampanii uzależnione jest od wielu czynników (zastosowany tzw. "mix" mediów itp.) Najczęściej okres ekspozycji zamyka się w 2 tygodniach lub 1 miesiącu. Nie uważam też,aby przekaz nikł po 1 s. Zresztą najlepiej krytykować, Ty pewnie zrobiłbyś to za połowę mniej kasy,albo za free.


Wiesz tzw. " kontakt wzrokowy" który jest miernikiem tego typu reklama to nic innego jak przebadanie wybranej losowo grupy osób i zadanie im pytania czy widzieli bilbord, co zobaczyli, czy im się podobał itp, itd.
Jest to jedna z form reklam którą nie sposób zmierzyć racjonalnie bo jak chcesz zmierzyć i policzyć "kontakt wzrokowy" .
Będź szczera/ry/ z samym sobą i powiedz czy widziłaś/łeś/ bilbordy na wjeździe do Lublijna, pod marketami i przy głównych ulicach a jeżeli widziałaś/łeś/ to czy pamietasz co tam było eksponowane?
Nie krytykuję promocji-krytykuję sposób wydania 350.000,00 pln .
Jeżeli pytasz czy bym zrobił to za free to powiem nie, bo są na to jak wyżej widać środki i to olbrzymie środki.
Sam się nie specjalizuję w tego typu przedsięwzięciach ale szwagier za 100 razy skuteczniejszą bo wymierną w oglądalności i o nieporównywalnie większym zasięgu akcję zrobiły w 100 razy mniejszych kosztach.
Może gdyby to były Twoje fizycznie własne pieniądze zrobiłbyś rachunek zysków i strat a tak...


Wiesz tzw. " kontakt wzrokowy" który jest miernikiem tego typu reklama to nic innego jak przebadanie wybranej losowo grupy osób i zadanie im pytania czy widzieli bilbord, co zobaczyli, czy im się podobał itp, itd.
Jest to jedna z form reklam którą nie sposób zmierzyć racjonalnie bo jak chcesz zmierzyć i policzyć "kontakt wzrokowy" .
Będź szczera/ry/ z samym sobą i powiedz czy widziłaś/łeś/ bilbordy na wjeździe do Lublijna, pod marketami i przy głównych ulicach a jeżeli widziałaś/łeś... rozwiń
Avatar
media planner / 2 maja 2008 o 09:13
0
lubli napisał:
Wyobraź sobie, że znam metody mierzenia skuteczności tej formy reklamy.Określenie skuteczności kampanii uzależnione jest od wielu czynników (zastosowany tzw. "mix" mediów itp.) Najczęściej okres ekspozycji zamyka się w 2 tygodniach lub 1 miesiącu. Nie uważam też,aby przekaz nikł po 1 s. Zresztą najlepiej krytykować, Ty pewnie zrobiłbyś to za połowę mniej kasy,albo za free.



To ciekawe człowieczku, że znasz metody pomiaru outdoor'u. Jesteś jedynym człowiekiem w tym kraju z taką wiedzą. Możesz zarobić dzięki temu potężne pieniądze. Niesamowite śmieci ściąga ten internet.



To ciekawe człowieczku, że znasz metody pomiaru outdoor'u. Jesteś jedynym człowiekiem w tym kraju z taką wiedzą. Możesz zarobić dzięki temu potężne pieniądze. Niesamowite śmieci ściąga ten internet. rozwiń
Avatar
lubli / 2 maja 2008 o 00:04
0
Sta-szek napisał:
Ty, a czy ktoś tu krytykował efekty pracy wykonanej za ponad 60.000,00 w postaci bilbordowej grafiki???
Formę akcji, ilość wydanych pieniędzy, zasięg kampanii to i oweszem - ale zawartość bilbordów???
Kpisz, o drogę pytasz czy jesteś jednym z "akcjonariuszów"???
Znasz metodę mierzenia skuteczności tej formy reklamy i możliwość jej weryfikacji???
Ponad 350.000,00 za miesięczną akcję promocyjną której przekaz niknie po 1 s to dużo czy mało???
350.000,00 za promowanie czegoś czego nie znajdziesz na mapach to dużo czy mało???
Lublinianie może wiedzą co widzą ale mieszkańcy Warszawy obraz może skojarzą ale z jakimś wirtualnym Tubtinem.



Wyobraź sobie, że znam metody mierzenia skuteczności tej formy reklamy.Określenie skuteczności kampanii uzależnione jest od wielu czynników (zastosowany tzw. "mix" mediów itp.) Najczęściej okres ekspozycji zamyka się w 2 tygodniach lub 1 miesiącu. Nie uważam też,aby przekaz nikł po 1 s. Zresztą najlepiej krytykować, Ty pewnie zrobiłbyś to za połowę mniej kasy,albo za free.



Wyobraź sobie, że znam metody mierzenia skuteczności tej formy reklamy.Określenie skuteczności kampanii uzależnione jest od wielu czynników (zastosowany tzw. "mix" mediów itp.) Najczęściej okres ekspozycji zamyka się w 2 tygodniach lub 1 miesiącu. Nie uważam też,aby przekaz nikł po 1 s. Zresztą najlepiej krytykować, Ty pewnie zrobiłbyś to za połowę mniej kasy,albo za free. rozwiń
Avatar
dziennik_tak / 1 maja 2008 o 19:25
0
Ciekawe ile ta agencja reklamowa zapłaciła za tytuł partnera miasta. Ja bym wolała, żeby na oficjalnych billboardach widniał ktoś w stylu Dziennika Wschodniego. W sumie czemu redakcja Dziennika nie chciała być takim partnerem? Przecież to niezła promocja dla Dziennika, logo na kilkaset bilboardów. Może się zakręcicie wokół tego na następny miesiąc? Jeśli Admin z Dziennika to czyta - niech to przekaże do Naczelnego!
Avatar
Sta-szek / 1 maja 2008 o 17:48
0
lubli napisał:
a jak już krytykujecie to porównajcie bilbordy lublina z tymi, które zrobiła np. Łódź

[url="http://adblog.media2.pl/images/213/skocz-do-lodzi.jpg"]http://adblog.media2.pl/images/213/skocz-do-lodzi.jpg[/url]


Ty, a czy ktoś tu krytykował efekty pracy wykonanej za ponad 60.000,00 w postaci bilbordowej grafiki???
Formę akcji, ilość wydanych pieniędzy, zasięg kampanii to i oweszem - ale zawartość bilbordów???
Kpisz, o drogę pytasz czy jesteś jednym z "akcjonariuszów"???
Znasz metodę mierzenia skuteczności tej formy reklamy i możliwość jej weryfikacji???
Ponad 350.000,00 za miesięczną akcję promocyjną której przekaz niknie po 1 s to dużo czy mało???
350.000,00 za promowanie czegoś czego nie znajdziesz na mapach to dużo czy mało???
Lublinianie może wiedzą co widzą ale mieszkańcy Warszawy obraz może skojarzą ale z jakimś wirtualnym Tubtinem.


Ty, a czy ktoś tu krytykował efekty pracy wykonanej za ponad 60.000,00 w postaci bilbordowej grafiki???
Formę akcji, ilość wydanych pieniędzy, zasięg kampanii to i oweszem - ale zawartość bilbordów???
Kpisz, o drogę pytasz czy jesteś jednym z "akcjonariuszów"???
Znasz metodę mierzenia skuteczności tej formy reklamy i możliwość jej weryfikacji???
Ponad 350.000,00 za miesięczną akcję promocyjną której przekaz niknie po 1 s to dużo czy mało???
350.000,00 za promowanie czegoś cze... rozwiń
Avatar
lubli / 1 maja 2008 o 15:01
0
a jak już krytykujecie to porównajcie bilbordy lublina z tymi, które zrobiła np. Łódź

[url="http://adblog.media2.pl/images/213/skocz-do-lodzi.jpg"]http://adblog.media2.pl/images/213/skocz-do-lodzi.jpg[/url]
Avatar
miejscowy / 1 maja 2008 o 08:42
0
kasandra napisał:
Jednego nie rozumiem, po co ci warszawiacy mają przyjeżdżać do Lublina???


Zamiast reklamowac Lublin w Warszawie powinni zamknac drogi wjazdowe do Lublina. Po co nasi maja sie oswajac ze swiatem zewnetrznym. W koncu ma to byc Planeta Lublin, nie zwiazana z otoczeniem. Tak bedzie najlepiej.
Avatar
kasandra / 1 maja 2008 o 07:33
0
Jednego nie rozumiem, po co ci warszawiacy mają przyjeżdżać do Lublina???
Avatar
czytelniczka / 30 kwietnia 2008 o 21:46
0
RACJA! KTO POZWOLIŁ NA OFICJALNYCH MIEJSKICH BILBORDACH NA
UMIESZCZENIE LOGO JAKIEJŚPRYWATNEJ FIRMY. KTO TO JEST MAIK ZEBY BYC PARTNEREM MIASTA? OBRZYDLIWA PRYWATA PANIE I PANOWIE! WSTYD.
ILE ZA TEN TYTUŁ ZAPŁACILI? oSOBISCIE WOLAŁABYM ZEBY PARTNEREM MIASTA BYŁ DZIENNIK WSCHODNI. MOZE SIĘ DZIENNIK POSTAWI I NA NASTĘPNY MIESIĄC KUPI TEŻ SOBIE LOGO NA TYCH BLBORDACH?
Avatar
Statut / 30 kwietnia 2008 o 19:22
0
Oburzony napisał:
jako niezależny mieszkaniec miasta i obywatel jestem oburzony że za moje pieniądze reklamuje się w stolicy prywatna agencja reklamowa kto do tego dopuścił?


Jak to kto? Jednoosobową odpowiedzialność ponosi Prezydent - startuj w wyborach a póżniej poleć wystawić poprzednikowi fakturę VAT za reklamę.
Avatar
Sta-szek / 2 maja 2008 o 12:15
0
lubli napisał:
Wyobraź sobie, że znam metody mierzenia skuteczności tej formy reklamy.Określenie skuteczności kampanii uzależnione jest od wielu czynników (zastosowany tzw. "mix" mediów itp.) Najczęściej okres ekspozycji zamyka się w 2 tygodniach lub 1 miesiącu. Nie uważam też,aby przekaz nikł po 1 s. Zresztą najlepiej krytykować, Ty pewnie zrobiłbyś to za połowę mniej kasy,albo za free.


Wiesz tzw. " kontakt wzrokowy" który jest miernikiem tego typu reklama to nic innego jak przebadanie wybranej losowo grupy osób i zadanie im pytania czy widzieli bilbord, co zobaczyli, czy im się podobał itp, itd.
Jest to jedna z form reklam którą nie sposób zmierzyć racjonalnie bo jak chcesz zmierzyć i policzyć "kontakt wzrokowy" .
Będź szczera/ry/ z samym sobą i powiedz czy widziłaś/łeś/ bilbordy na wjeździe do Lublijna, pod marketami i przy głównych ulicach a jeżeli widziałaś/łeś/ to czy pamietasz co tam było eksponowane?
Nie krytykuję promocji-krytykuję sposób wydania 350.000,00 pln .
Jeżeli pytasz czy bym zrobił to za free to powiem nie, bo są na to jak wyżej widać środki i to olbrzymie środki.
Sam się nie specjalizuję w tego typu przedsięwzięciach ale szwagier za 100 razy skuteczniejszą bo wymierną w oglądalności i o nieporównywalnie większym zasięgu akcję zrobiły w 100 razy mniejszych kosztach.
Może gdyby to były Twoje fizycznie własne pieniądze zrobiłbyś rachunek zysków i strat a tak...


Wiesz tzw. " kontakt wzrokowy" który jest miernikiem tego typu reklama to nic innego jak przebadanie wybranej losowo grupy osób i zadanie im pytania czy widzieli bilbord, co zobaczyli, czy im się podobał itp, itd.
Jest to jedna z form reklam którą nie sposób zmierzyć racjonalnie bo jak chcesz zmierzyć i policzyć "kontakt wzrokowy" .
Będź szczera/ry/ z samym sobą i powiedz czy widziłaś/łeś/ bilbordy na wjeździe do Lublijna, pod marketami i przy głównych ulicach a jeżeli widziałaś/łeś... rozwiń
Avatar
media planner / 2 maja 2008 o 09:13
0
lubli napisał:
Wyobraź sobie, że znam metody mierzenia skuteczności tej formy reklamy.Określenie skuteczności kampanii uzależnione jest od wielu czynników (zastosowany tzw. "mix" mediów itp.) Najczęściej okres ekspozycji zamyka się w 2 tygodniach lub 1 miesiącu. Nie uważam też,aby przekaz nikł po 1 s. Zresztą najlepiej krytykować, Ty pewnie zrobiłbyś to za połowę mniej kasy,albo za free.



To ciekawe człowieczku, że znasz metody pomiaru outdoor'u. Jesteś jedynym człowiekiem w tym kraju z taką wiedzą. Możesz zarobić dzięki temu potężne pieniądze. Niesamowite śmieci ściąga ten internet.



To ciekawe człowieczku, że znasz metody pomiaru outdoor'u. Jesteś jedynym człowiekiem w tym kraju z taką wiedzą. Możesz zarobić dzięki temu potężne pieniądze. Niesamowite śmieci ściąga ten internet. rozwiń
Avatar
lubli / 2 maja 2008 o 00:04
0
Sta-szek napisał:
Ty, a czy ktoś tu krytykował efekty pracy wykonanej za ponad 60.000,00 w postaci bilbordowej grafiki???
Formę akcji, ilość wydanych pieniędzy, zasięg kampanii to i oweszem - ale zawartość bilbordów???
Kpisz, o drogę pytasz czy jesteś jednym z "akcjonariuszów"???
Znasz metodę mierzenia skuteczności tej formy reklamy i możliwość jej weryfikacji???
Ponad 350.000,00 za miesięczną akcję promocyjną której przekaz niknie po 1 s to dużo czy mało???
350.000,00 za promowanie czegoś czego nie znajdziesz na mapach to dużo czy mało???
Lublinianie może wiedzą co widzą ale mieszkańcy Warszawy obraz może skojarzą ale z jakimś wirtualnym Tubtinem.



Wyobraź sobie, że znam metody mierzenia skuteczności tej formy reklamy.Określenie skuteczności kampanii uzależnione jest od wielu czynników (zastosowany tzw. "mix" mediów itp.) Najczęściej okres ekspozycji zamyka się w 2 tygodniach lub 1 miesiącu. Nie uważam też,aby przekaz nikł po 1 s. Zresztą najlepiej krytykować, Ty pewnie zrobiłbyś to za połowę mniej kasy,albo za free.



Wyobraź sobie, że znam metody mierzenia skuteczności tej formy reklamy.Określenie skuteczności kampanii uzależnione jest od wielu czynników (zastosowany tzw. "mix" mediów itp.) Najczęściej okres ekspozycji zamyka się w 2 tygodniach lub 1 miesiącu. Nie uważam też,aby przekaz nikł po 1 s. Zresztą najlepiej krytykować, Ty pewnie zrobiłbyś to za połowę mniej kasy,albo za free. rozwiń
Avatar
dziennik_tak / 1 maja 2008 o 19:25
0
Ciekawe ile ta agencja reklamowa zapłaciła za tytuł partnera miasta. Ja bym wolała, żeby na oficjalnych billboardach widniał ktoś w stylu Dziennika Wschodniego. W sumie czemu redakcja Dziennika nie chciała być takim partnerem? Przecież to niezła promocja dla Dziennika, logo na kilkaset bilboardów. Może się zakręcicie wokół tego na następny miesiąc? Jeśli Admin z Dziennika to czyta - niech to przekaże do Naczelnego!
Avatar
Sta-szek / 1 maja 2008 o 17:48
0
lubli napisał:
a jak już krytykujecie to porównajcie bilbordy lublina z tymi, które zrobiła np. Łódź

[url="http://adblog.media2.pl/images/213/skocz-do-lodzi.jpg"]http://adblog.media2.pl/images/213/skocz-do-lodzi.jpg[/url]


Ty, a czy ktoś tu krytykował efekty pracy wykonanej za ponad 60.000,00 w postaci bilbordowej grafiki???
Formę akcji, ilość wydanych pieniędzy, zasięg kampanii to i oweszem - ale zawartość bilbordów???
Kpisz, o drogę pytasz czy jesteś jednym z "akcjonariuszów"???
Znasz metodę mierzenia skuteczności tej formy reklamy i możliwość jej weryfikacji???
Ponad 350.000,00 za miesięczną akcję promocyjną której przekaz niknie po 1 s to dużo czy mało???
350.000,00 za promowanie czegoś czego nie znajdziesz na mapach to dużo czy mało???
Lublinianie może wiedzą co widzą ale mieszkańcy Warszawy obraz może skojarzą ale z jakimś wirtualnym Tubtinem.


Ty, a czy ktoś tu krytykował efekty pracy wykonanej za ponad 60.000,00 w postaci bilbordowej grafiki???
Formę akcji, ilość wydanych pieniędzy, zasięg kampanii to i oweszem - ale zawartość bilbordów???
Kpisz, o drogę pytasz czy jesteś jednym z "akcjonariuszów"???
Znasz metodę mierzenia skuteczności tej formy reklamy i możliwość jej weryfikacji???
Ponad 350.000,00 za miesięczną akcję promocyjną której przekaz niknie po 1 s to dużo czy mało???
350.000,00 za promowanie czegoś cze... rozwiń
Avatar
lubli / 1 maja 2008 o 15:01
0
a jak już krytykujecie to porównajcie bilbordy lublina z tymi, które zrobiła np. Łódź

[url="http://adblog.media2.pl/images/213/skocz-do-lodzi.jpg"]http://adblog.media2.pl/images/213/skocz-do-lodzi.jpg[/url]
Avatar
miejscowy / 1 maja 2008 o 08:42
0
kasandra napisał:
Jednego nie rozumiem, po co ci warszawiacy mają przyjeżdżać do Lublina???


Zamiast reklamowac Lublin w Warszawie powinni zamknac drogi wjazdowe do Lublina. Po co nasi maja sie oswajac ze swiatem zewnetrznym. W koncu ma to byc Planeta Lublin, nie zwiazana z otoczeniem. Tak bedzie najlepiej.
Avatar
kasandra / 1 maja 2008 o 07:33
0
Jednego nie rozumiem, po co ci warszawiacy mają przyjeżdżać do Lublina???
Avatar
czytelniczka / 30 kwietnia 2008 o 21:46
0
RACJA! KTO POZWOLIŁ NA OFICJALNYCH MIEJSKICH BILBORDACH NA
UMIESZCZENIE LOGO JAKIEJŚPRYWATNEJ FIRMY. KTO TO JEST MAIK ZEBY BYC PARTNEREM MIASTA? OBRZYDLIWA PRYWATA PANIE I PANOWIE! WSTYD.
ILE ZA TEN TYTUŁ ZAPŁACILI? oSOBISCIE WOLAŁABYM ZEBY PARTNEREM MIASTA BYŁ DZIENNIK WSCHODNI. MOZE SIĘ DZIENNIK POSTAWI I NA NASTĘPNY MIESIĄC KUPI TEŻ SOBIE LOGO NA TYCH BLBORDACH?
Avatar
Statut / 30 kwietnia 2008 o 19:22
0
Oburzony napisał: