Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lipca 2020 r.
12:52

LAWP: „Nie wszystkim udało się zalogować. Powtórka z sytuacji”

20 30 A A
Widok strony systemu LAWP
Widok strony systemu LAWP (fot. Karol Peret)

Część przedsiębiorców, która walczyła o dotacje unijne dla swoich firm, zgłasza problemy z systemem informatycznym. – Gromadzę informacje o skali problemu. Wygląda na to, że sytuacja jest identyczna jak poprzednio – mówi prawnik Karol Peret.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Katarzyna Kędzierska, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości zapewnia, że system informatyczny przyjmujący wnioski o przyznanie pomocy firmom poszkodowanym przez koronakryzys w środę zadziałał prawidłowo. Chodzi o unijny konkurs opiewający na 74 mln zł.

Tymczasem adwokat Karol Peret, który reprezentuje ok. 1,5 tys. osób, które w pierwszym konkursie prawidłowo złożyły wnioski (a nie otrzymają pieniędzy) zgłasza problemy.

Środowy nabór rozpoczął się równo o godzinie 10. – Odliczałem 3, 2, 1... I punkt 10 chciałem złożyć wniosek. Nie udało się i na stronie wyskoczył błąd. Pojawiła się informacja, że za dużo osób w jednym momencie składa wnioski – mówi nam prawnik. – Powtórzyłem operację i o godz. 10.10 udało się przesłać wniosek, choć podejrzewam, że już szans na dotację nie mam – dodaje.

W ciągu pierwszej minuty złożono aż 12 tysięcy wniosków.

Peret mówi, że ma wiele zgłoszeń o awarii od innych przedsiębiorców. – Obecnie gromadzę informacje o skali problemu. Każdy przypadek będzie udokumentowany, a następnie podejmiemy decyzje o kolejnych krokach – tłumaczy prawnik.

W jego ocenie w środę powtórzyła się sytuacja z 16 lipca, kiedy pierwsze podejście do konkursu zostało anulowane. – Jestem ciekaw, co teraz zrobi urząd marszałkowski? Kierując się logiką, też powinien anulować konkurs – komentuje Peret.

Mówi też, że pokrzywdzeni przedsiębiorcy mogą w takiej sytuacji złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Na naszym profilu facebookowym inne osoby opisują swoje problemy: - Dla mnie brak możliwości zalogowania, aż do teraz. Co chwile F5 i nic.

Kolejna osoba umieszcza zdjęcie monitora komputera, na którym widnieje informacja o błędzie na stronie internetowej.  

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrey / 30 lipca 2020 r. o 08:25
+19
Czy ja dobrze widzę że na screenie jest strona "best gore" na pasku na górze po lewej stronie?
Avatar
zenek531 / 29 lipca 2020 r. o 16:56
+16
Ten konkurs to jakieś jaja wiadomo że wszyscy nacisnęli przycisk "wyślij" równo o 10:00. Tyko dlaczego jednym strona się blokowała, inni mieli czas przetwarzania 1sekundę, inni 15 sekund a jeszcze inni 30sekund lub więcej mimo że wszyscy kliknęli o tym samym czasie. To jakaś loteria jak lotto czy jakieś kombinacje? Lepiej już obniżcie dotacje do np. 5000zł i wtedy dostanie każdy i czas na złożenie wniosku np 7dni. Było by sprawiedliwie, uczciwie i wszyscy byli by zadowolenie a przynajmniej wiekszosć bo lepszy rydz niż nic.
Avatar
Protest / 29 lipca 2020 r. o 13:17
+16
Ludzie czy Wy sobie jaja robicie? Mam UPZD z poprzedniego naboru złożone pare minut po godzinie 12 a dzisiaj kliknąłem punkt 10:00 i mam potwierdzenie .txt ze zrzutem ekranu dostarczone o godz. 10:00:02 czasu lokalnego (CEST) i co Wy na to? Wysłane ze starego komputera stacjonarnego + neostrada starej generacji na kablu telefonicznym, więc nie kombinujcie, jak Wam się znowu nie udało.
Avatar
lublinzone / 29 lipca 2020 r. o 16:33
+13
"Pojawiła się informacja, że za dużo osób w jednym momencie składa wnioski – mówi nam prawnik" należałoby jeszcze dodać, że chodzi o JEDEN adres IP, czyli najczęściej o firmy posiadające wiele stanowisk komputerowych i próbujące zwiększyć swoje szanse przez klikanie z wielu komputerów! Tym razem system wycinał takie "przedsiębiorcze" osoby, co uważam za sprawiedliwe.
Avatar
zenek531 / 29 lipca 2020 r. o 18:06
+12
A ping sieci internetowej? A hosty? A blokowanie strony? Wszystko miało znaczenie dlatego jedni mieli większe szanse inni mniejsze. Równe szanse to jest podstawowoy warunek konkursów unijnych więc konkurs jest nieważny.
Avatar
278kamil / 29 lipca 2020 r. o 23:46
+9
Co za komedia ten sam prawnik przy pierwszym naborze wniosków chciał anulowanie anulowania a teraz że system działał tak samo nie prawidłowo jak pierwszym razem. Ja czegoś nie rozumiem
Avatar
Kaziq91 / 29 lipca 2020 r. o 16:56
+9
Kliknąłem dokładnie o 10:00 CEST. Strona si3 ładowała 28 sekund. Gdzie tu równe szanse? Ten cały nabór to jedna wielka KPINA!
Avatar
blast / 29 lipca 2020 r. o 16:21
+9
U mnie mielił 30 sekund, a u ciebie 2 sekundy?
 Ja wysyłałem razem ze znajomym, który też wysyłał swój wniosek i siedział obok mnie. Klikneliśmy wysyłkę równo o 10:00 w tym samym czasie (różnica - maksymalnie może z pół sekundy). Jego wniosek przemieliło w 5 sekund, mój procesowało aż 20 i takie czasy właśnie mamy na swoich potwierdzeniach...
Avatar
8888 / 29 lipca 2020 r. o 16:03
+9
Ludzie czy Wy sobie jaja robicie? Mam UPZD z poprzedniego naboru złożone pare minut po godzinie 12 a dzisiaj kliknąłem punkt 10:00 i mam potwierdzenie .txt ze zrzutem ekranu dostarczone o godz. 10:00:02 czasu lokalnego (CEST) i co Wy na to? Wysłane ze starego komputera stacjonarnego + neostrada starej generacji na kablu telefonicznym, więc nie kombinujcie, jak Wam się znowu nie udało.
 Czyli musiałeś kliknąć "wyślij" kilka sekund przed godziną 10.00 co było technicznie możliwe ale regulaminowo niedopuszczalne, system potrzebował czasu na przemielenie dokumentów, o czym zresztą była mowa w załączniku 6. U mnie mielił 30 sekund, a u ciebie 2 sekundy? 
 Czyli musiałeś kliknąć "wyślij" kilka sekund przed godziną 10.00 co było technicznie możliwe ale regulaminowo niedopuszczalne, system potrzebował czasu na przemielenie dokumentów, o czym zresztą była mowa w załączniku 6. U mnie mielił 30 sekund, a u ciebie 2 sekundy?  rozwiń
Avatar
ZuzaK. / 29 lipca 2020 r. o 14:42
+7
Na zdjęciu przy artykule wyraźnie widać godzinę 11 oraz ip. (lewy dolny róg). Zdjęcie podpisane "Widok strony systemu LAWP o godz. 10". Aha...
Avatar
TECZA / 2 dni temu o 08:42
0
Przedsiębiorcy - powinniśmy protestować. LAWP stworzył możliwości złożenia wniosków tylko dla znajomych przedsiębiorców którzy nie stracili dochodów 98% podczas pandemii. Dlaczego tak mówię gdyż w dniu złożenia wniosku do LAWP pojawił się komunikat następującej treści cyt. „ W związku z pracami dotyczącymi utrzymania systemu informatycznego w dniu 29 lipca od 9:30 do 11:30 nastąpi czasowe wyłączenie systemu LSI2014. Prosimy o uwzględnienie tej informacji w harmonogramie prac LSI 2014.” Sami osądzie…….. B.S
Avatar
Andrey / 30 lipca 2020 r. o 08:25
+19
Czy ja dobrze widzę że na screenie jest strona "best gore" na pasku na górze po lewej stronie?
Avatar
Protest / 30 lipca 2020 r. o 07:39
0
Kliknąłem równo 10.00.00, system przetwarzał dane z 20-25 sekund po czym wyskoczyła informacja zwrotna, że zostało złożone 2 sekundy po 10.00 więc system działał prawidłowo a chciałem wyrobić się w pierwszej sekundzie...
Avatar
Protest / 30 lipca 2020 r. o 07:37
-2
Zaskoczyć Was wszystkich? Kliknąłem równo 10.00.00, system przetwarzał dane z 20-25 sekund po czym wyskoczyła informacja zwrotna, że zostało złożone 2 sekundy po 10.00 więc system działał prawidłowo a chciałem wyrobić się w pierwszej sekundzie...
Avatar
278kamil / 29 lipca 2020 r. o 23:46
+9
Co za komedia ten sam prawnik przy pierwszym naborze wniosków chciał anulowanie anulowania a teraz że system działał tak samo nie prawidłowo jak pierwszym razem. Ja czegoś nie rozumiem
Avatar
ronin / 29 lipca 2020 r. o 21:42
-5
Aby ktoś dostał ktoś musi nie dostać zrozum.  Musiał ktoś odpaść w ten czy inny sposób. Dzięki temu że takim jak ty strona nie działała pieniądze dostaną inni wiec kasa sie nie zmarnuje i do brukseli nie wróci i to najważniejsze. Ciesz się z szczęśćia innych. A co do sprawiedliwośći czy równych szans to się nie ośmieszaj. Sprawiedliwość czy równe szanse w UE??? Ha ha ha Jednym dają za darmo miliony dotacji (najczęściej i tak bogatym aby byli jeszcze bogatsi) a w podatkach zabierają wdowi grosz ciężko harującym biedakom. Sprawiedliwości niema i nie będzie.
Aby ktoś dostał ktoś musi nie dostać zrozum.  Musiał ktoś odpaść w ten czy inny sposób. Dzięki temu że takim jak ty strona nie działała pieniądze dostaną inni wiec kasa sie nie zmarnuje i do brukseli nie wróci i to najważniejsze. Ciesz się z szczęśćia innych. A co do sprawiedliwośći czy równych szans to się nie ośmieszaj. Sprawiedliwość czy równe szanse w UE??? Ha ha ha Jednym dają za darmo miliony dotacji (najczęściej i tak bogatym aby byli jeszcze bogatsi) a w podatkach zabierają wdowi grosz ciężko harującym biedakom. Sprawiedliwości ... rozwiń
Avatar
ronin / 29 lipca 2020 r. o 21:40
-10
Aby ktoś dostał ktoś musi nie dostać zrozum.  Musiał ktoś odpaść w ten czy inny sposób. Dzięki temu że takim jak ty strona nie działała pieniądze dostaną inni wiec kasa sie nie zmarnuje i do brukseli nie wróci i to najważniejsze. Ciesz się z szczęśćia innych. A co do sprawiedliwośći czy równych szans to się nie ośmieszaj. Sprawiedliwość czy równe szanse w UE??? Ha ha ha Jednym dają za darmo miliony dotacji (najczęściej i tak bogatym aby byli jeszcze bogatsi) a w podatkach zabierają wdowi grosz ciężko harującym biedakom. Sprawiedliwości niema i nie będzie.
Aby ktoś dostał ktoś musi nie dostać zrozum.  Musiał ktoś odpaść w ten czy inny sposób. Dzięki temu że takim jak ty strona nie działała pieniądze dostaną inni wiec kasa sie nie zmarnuje i do brukseli nie wróci i to najważniejsze. Ciesz się z szczęśćia innych. A co do sprawiedliwośći czy równych szans to się nie ośmieszaj. Sprawiedliwość czy równe szanse w UE??? Ha ha ha Jednym dają za darmo miliony dotacji (najczęściej i tak bogatym aby byli jeszcze bogatsi) a w podatkach zabierają wdowi grosz ciężko harującym biedakom. Sprawiedliw... rozwiń
Avatar
zenek531 / 29 lipca 2020 r. o 18:06
+12
A ping sieci internetowej? A hosty? A blokowanie strony? Wszystko miało znaczenie dlatego jedni mieli większe szanse inni mniejsze. Równe szanse to jest podstawowoy warunek konkursów unijnych więc konkurs jest nieważny.
Avatar
LBN / 29 lipca 2020 r. o 17:54
+3
Ten konkurs to jakieś jaja wiadomo że wszyscy nacisnęli przycisk "wyślij" równo o 10:00. Tyko dlaczego jednym strona się blokowała, inni mieli czas przetwarzania 1sekundę, inni 15 sekund a jeszcze inni 30sekund lub więcej mimo że wszyscy kliknęli o tym samym czasie. To jakaś loteria jak lotto czy jakieś kombinacje? Lepiej już obniżcie dotacje do np. 5000zł i wtedy dostanie każdy i czas na złożenie wniosku np 7dni. Było by sprawiedliwie, uczciwie i wszyscy byli by zadowolenie a przynajmniej wiekszosć bo lepszy rydz niż nic.
 Piszesz jak 10 letnie dziecko. Co oznacza ze wszyscy nacisnęli równo o 10.00 ??? To było mierzone do milionowej sekundy i nie moment kliknięcia a moment zapisania na serwerze wiec jak można kliknąc równo o 10.00 ?? Na tym polegały zasady że jednym się udało innym nie. To miało być lotto i było lotto. jakoś trzeba odrzucić 80% wniosków i zawsze będą niezadowoleni. Jak kliknąłeś w czasie gdy było na stosie 100 oczekujących to przetwarzało 2 sek a jak było 1000 oczekujacych to przetwarzało 20 sek. To było jak pojedynek rewolwerowców na dzikim zachodzie , ułamek sekundy i nie żyjesz. 
 Piszesz jak 10 letnie dziecko. Co oznacza ze wszyscy nacisnęli równo o 10.00 ??? To było mierzone do milionowej sekundy i nie moment kliknięcia a moment zapisania na serwerze wiec jak można kliknąc równo o 10.00 ?? Na tym polegały zasady że jednym się udało innym nie. To miało być lotto i było lotto. jakoś trzeba odrzucić 80% wniosków i zawsze będą niezadowoleni. Jak kliknąłeś w czasie gdy było na stosie 100 oczekujących to przetwarzało 2 sek a jak było 1000 oczekujacych to przetwarzało 20 sek. To było jak pojedynek rewolwero... rozwiń
Avatar
lublinzone / 29 lipca 2020 r. o 17:11
+6
Wysłanie wniosku powinno wymagać zalogowania się do systemu LSI jak w pierwszym naborze. Jeden użytkownik = jedno urządzenie = jedna szansa i brak uprzywilejowania dla spryciarzy klikających całymi rodzinami, firmami czy sąsiadami i dla agencji sępów pracujących za procent od dotacji. A baton "wyślij" powinien być aktywny od określonej godziny.
Tym razem "spryciarze" dostali po tyłku, bo system rozpoznawał takie wysyłanie dokładnie jak użycie "robotów" i blokował ładowanie strony :)
Nie mam takiej pewności. System nie rozpoznawał, że ktoś klika przycisk przed 10:00 to tym bardziej nie odfiltruje robota. Zresztą to nie jest system, jak dla mnie to strona stworzona na poziomie 10latka.
 Za robota system uznawał zbyt szybko nastepujące po sobie wysyłanie zgłoszenia z jednego IP - na tle szybkie, że człowiek nie byłby w stanie tego zrobić... A więc jeśli próba szła z wielu komputerów w niemalże tej samej chwili, to kończyło się zwiechą strony...
 Za robota system uznawał zbyt szybko nastepujące po sobie wysyłanie zgłoszenia z jednego IP - na tle szybkie, że człowiek nie byłby w stanie tego zrobić... A więc jeśli próba szła z wielu komputerów w niemalże tej samej chwili, to kończyło się zwiechą strony... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Blisko 100 wniosków o wycięcie drzew z osiedli mieszkaniowych

Lublin: Blisko 100 wniosków o wycięcie drzew z osiedli mieszkaniowych

Po jednym, po dwa, po sześć – tak z lubelskich osiedli znikają duże drzewa. Do Urzędu Miasta trafiają kolejne wnioski od zarządców nieruchomości, którzy proszą o zgodę na wycinkę. Nie każdy dostaje zgodę, bo w części przypadków urzędnicy nie znajdują podstaw do usunięcia drzewa i wydają decyzję odmowną

Podhale Nowy Targ – Avia 2:0. Tracą tylko z karnych

Podhale Nowy Targ – Avia 2:0. Tracą tylko z karnych

Po pierwszej połowie meczu w nowym Targu Avia powinna mieć na koncie przynajmniej jednego gola. Niestety, żółto-niebiescy zmarnowali kilka dobrych okazji. Po przerwie gospodarze wykorzystali dwa rzuty karne i wygrali 2:0.

Chełmianka – KS Wiązownica 1:2. Nadal bez punktu

Chełmianka – KS Wiązownica 1:2. Nadal bez punktu

Niespodzianka w Chełmie. Drużyna Jana Konojackiego doznała drugiej porażki z rzędu. W sobotę biało-zieloni przegrali na swoim stadionie z KS Wiązownica 1:2.

Orlęta Spomlek gorsze od KSZO

Orlęta Spomlek gorsze od KSZO

Zasłużona porażka Orląt Spomlek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drużyna z Radzynia Podlaskiego nie potrafiła na poważnie zagrozić bramce rywali i przegrała z tamtejszym KSZO 0:2.

Hetman Zamość – Stal Kraśnik 0:1. Przerwali złą passę

Hetman Zamość – Stal Kraśnik 0:1. Przerwali złą passę

Piłkarze Bohdana Bławackiego po serii porażek wreszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. I to w pełni zasłużonego. W sobotę Stal pokonała w Zamościu Hetmana 1:0, ale mogła strzelić więcej goli.

Zamość napełnia miski! Potrzebne wsparcie dla opiekunów bezdomnych zwierząt
10 sierpnia 2020, 7:30

Zamość napełnia miski! Potrzebne wsparcie dla opiekunów bezdomnych zwierząt

Potrafią zabiedzonego podrzutka zmienić w ukochanego członka rodziny. Już wiele psów i kotów dzięki nim znalazło domy. Ale bywa, że mają do wykarmienia i zaopiekowania kogoś na dłużej. Od poniedziałku można wspierać grupę Adopcje-Zamość, która pomaga zwierzętom

Lewart – Siarka 0:0. Nie wykorzystali gry w przewadze

Lewart – Siarka 0:0. Nie wykorzystali gry w przewadze

Tuż przed startem nowego sezonu piłkarze Tomasza Bednaruka zremisowali w Tarnobrzegu z Siarką 0:0. W sobotę te same drużyny walczyły już o punkty, ale w Lubartowie. Ponownie żadnemu z klubów nie udało się zdobyć gola. To Lewart był jednak bliżej zwycięstwa.

Najpiękniejsze ogródki Lubelszczyzny? W tym roku w Łęcznej!
Plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Najpiękniejsze ogródki Lubelszczyzny? W tym roku w Łęcznej!

Najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy to ROD „Relaks” Łęczna. Na jego terenie znajduje się też najpiękniejsza działka uprawiana przez Danutę i Jana Radko - to wyniki naszego konkursu Działkowiec Roku 2020

Podlasie – Cracovia II 1:0. Liczą, że to początek serii zwycięstw

Podlasie – Cracovia II 1:0. Liczą, że to początek serii zwycięstw

Podopieczni Władimira Geworkjana pokonali w sobotę rezerwy Cracovii 1:0. „Pasy” dobrze zaczęły mecz, ale później skuteczniejsi byli biało-zieloni.

42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Tym razem 142 wierzchowce
galeria

42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Tym razem 142 wierzchowce

Trwa 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi zorganizowany w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Zgłoszono do niego aż 142 wierzchowce. Imprezę podsumuje 51. aukcja Pride of Poland.

Tęczowy pochód w centrum Lublina. "To jest wasza rewolucja!"

Tęczowy pochód w centrum Lublina. "To jest wasza rewolucja!"

Kilkaset osób, w tym przedstawiciele mniejszości seksualnych oraz ich sympatycy, protestowało w centrum Lublina przeciw piątkowym działaniom policji wobec osób LGBT w Warszawie.

Nowy samochód lubelskich strażaków. W całym kraju jest tylko kilka takich
galeria

Nowy samochód lubelskich strażaków. W całym kraju jest tylko kilka takich

Kosztuje 3 miliony złotych i jest jednym z kilku takich w kraju. Samochód dowodzenia łączności to najnowszy sprzęt Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

Wielki Dzień Pszczół. Co nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło
film

Wielki Dzień Pszczół. Co nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło

8 sierpnia przypada Wielki Dzień Pszczół. Na świecie istnieje ich około 20 000 gatunków. Owady te ceniono już w starożytności, a ich profesjonalną hodowlą zajmowali się między innymi Egipcjanie, Sumerowie czy Babilończycy. Pszczoły dostarczają nam zdrowych i naturalnych produktów, takich jak: miód, pyłek, propolis, pierzga, czy mleczko pszczele. Z pszczelego wosku wyrabia się pachnące świece, ale też produkuje się z niego kosmetyki czy leki. Pszczoła to jedyny owad, który wytwarza pokarm nie tylko dla siebie, ale i dla człowieka. Co jeszcze nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło?