Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2016 r.
13:19

Lista lubelskich "Misiewiczów" według Nowoczesnej. PiS odpowiada

38 59 A A
Na liście „Misiewiczów” są osoby, które są wierne PiS, ale nie nadają się do tego, co robią – twierdzi Jacek Bury, szef lubelskich struktur Nowoczesnej (w środku). Z lewej poseł Adam Cyrański, z prawej – poseł Zbigniew Gryglas
Na liście „Misiewiczów” są osoby, które są wierne PiS, ale nie nadają się do tego, co robią – twierdzi Jacek Bury, szef lubelskich struktur Nowoczesnej (w środku). Z lewej poseł Adam Cyrański, z prawej – poseł Zbigniew Gryglas

11 nazwisk znalazło się na liście lubelskich „Misiewiczów”, przedstawionej wczoraj w Lublinie przez polityków Nowoczesnej. To osoby związane z PiS, które w ostatnich miesiącach dostały posady w urzędach i państwowych spółkach.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nazwisko Bartłomieja Misiewicza stało się już słynne w Polsce jako symbol nepotyzmu Prawa i Sprawiedliwości. To twarz „dobrej zmiany”, która polega na tym, że Polskę ogarnia pajęczyna ludzi bez kompetencji – mówi Adam Cyrański, poseł Nowoczesnej.

– Są to osoby, które są wierne PiS, ale niestety mierne i nie nadają się do tego, co robią. Za tę swoją wierność zostały wynagrodzone – twierdzi Jacek Bury, szef lubelskich struktur Nowoczesnej.

I wylicza lubelskich „Misiewiczów”: – Krzysztof Gałaszkiewicz – od stycznia 2016 dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przewodniczący zarządu PiS w powiecie zamojskim, a wcześniej kierownik Wydziału Ewidencji Kierowców i Pojazdów Urzędu Miasta w Zamościu.

Pani Anna Baluch od 2010 roku jest radną miejską PiS. Przed objęciem stanowiska w samorządzie prowadziła salon meblowy, a wcześniej była bezrobotna. W lutym została kierowniczką biura powiatowego ARiMR w Kraśniku. Znaną osobą jest Marek Skomorowski, który krótko zarządzał stadniną w Janowie Podlaskim, przynosząc jej ogromne straty. Ma wykształcenie bankowe, a ponownie trafił do zarządzania. Tym razem jest prezesem Zamojskich Zakładów Zbożowych. Jest jeszcze kilka ciekawych nazwisk – przekonuje Bury.

Odpowiedź PiS

– Najwyraźniej na Lubelszczyźnie „Misiewiczów” nie ma, skoro sięgnięto po moje nazwisko – komentuje Krzysztof Gałaszkiewicz, szef ARiMR. – 10 lat przepracowałem na różnych stanowiskach w ośrodku doradztwa rolniczego, mam wykształcenie rolnicze, od ukończenia studiów prowadzę własne gospodarstwo... Jeśli w związku z tym nie mam kompetencji rolniczych, to jest mi przykro – dodaje.

Członkowie Nowoczesnej wskazują też na konotacje rodzinne. Wśród „Misiewiczów” umieścili m.in. nowego dyrektora generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Pawła Gilowskiego. To syn zmarłej byłej wicepremier i minister finansów w rządach PiS Zyty Gilowskiej. Na liście są też zatrudniona na stanowisku wicedyrektora w LUW Angelika Konaszczuk, prywatnie szwagierka posła Jacka Sasina, a także Renata Klębowska-Szustek, żona burmistrza Łukowa, która została kierowniczką tamtejszego biura ARiMR.

– Gdyby prześledzić te nazwiska, to co do większości z nich nie ma żadnych wątpliwości, że posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe – przekonuje Artur Soboń, poseł PiS ze Świdnika. – To, co pokazali działacze Nowoczesnej, to znany mi z Sejmu poziom tej partii – są maszynami do powtarzania banałów. Właśnie tak traktuję ich „rewelacje”.

Członkowie ugrupowania Ryszarda Petru zapowiadają, że to początek akcji „Misiewicze” i proszą o zgłaszanie podobnych przypadków. Można je przesyłać na adres: sygnalista@nowoczesna.org.

Kim jest Bartłomiej Misiewicz

Nazwa akcji zapoczątkowanej w ubiegłym tygodniu przez szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru nawiązuje do Bartłomieja Misiewicza. To 26-letni rzecznik ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, szef jego gabinetu politycznego, a także członek rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, choć nie ma wyższego wykształcenia i nie ukończył kursu dla członków rad nadzorczych. Wczoraj, po kolejnym krytycznym wobec niego artykule złożył wniosek o zawieszenie go w pełnieniu funkcji w MON, a Macierewicz wniosek przyjął.

66 kontroli CBA

Masową kontrolę w 66 spółkach skarbu państwa dotyczącą zawieranych umów zapowiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Sam minister, Mariusz Kamiński, pytany, czy CBA będzie też analizować przypadki nepotyzmu, powiedział wczoraj, że jeśli takie przypadki zostaną stwierdzone, odpowiednie informacje będą przekazywane do ministrów nadzorujących konkretne spółki.

Na liście „66” jest m.in. Lubelski Rynek Hurtowy, Grupa Azoty, Polska Grupa Zbrojeniowa, media publiczne i polskie giganty energetyczne.

Lista lubelskich „Misiewiczów” według Nowoczesnej

(materiał rozdawany dziennikarzom przez Nowoczesną)

Krzysztof Gałaszkiewicz – od stycznia 2016 Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa O/Lublin; przewodniczący zarządu PiS w powiecie zamojskim; radny powiatu; wcześniej kierownik Wydziału Ewidencji Kierowców i Pojazdów Urzędu Miasta w Zamościu (powołany w miejsce wcześniejszego kierownika po wygraniu wyborów prezydenckich w Zamościu przez kandydata PiS)

Anna Baluch (przed rozwodem Anna Bień) – radna miejska z PiS od 2010r. Przed objęciem stanowiska w samorządzie prowadziła salon meblowy, potem była bezrobotna. W lutym 16 została kierowniczką Biura Powiatowego ARiMR w Kraśniku

Kazimierz Choma – działacz PiS, radny Rady Powiatu PiS, wcześniej pracownik metalurgicznej Fabryki Łożysk Tocznych, do niedawna prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego, obecnie nowy dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych

Ignacy Chwesiuk – członek rady nadzorczej Grupy Azoty „Puławy”; właściciel kancelarii prawnej, z którą współpracował wojewoda Przemysław Czarnek, obsługiwał m.in. Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, w którym rządzi burmistrz z PiS.

Zbigniew Dżugaj – działacz PiS, wieloletni pracownik Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik, następnie wiceburmistrz Miasta Kraśnik obecnie wiceprezes spółki PGE Dystrybucja S.A

Maria Garbacz – nowa kierownik biura powiatowego ARiMR, przez wiele lat pracowała w Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada"; działaczka Solidarnej Polski.

Paweł Gilowski – dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego; syn wicepremier i minister finansów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, Zyty Gilowskiej.

Marek Skomorowski (ekonomista/Lublin) – od sierpnia 2016 prezes Zamojskich Zakładów Zbożowych; w okresie poprzednich rządów PiS z-ca dyr. ARMIR O/Lublin; w okresie obecnych rządów PIS powołany na prezesa Stadniny Koni w Janowie Podlaskim skąd odszedł po upadku kilku koni; pracował w sektorze bankowym.

Renata Klębowska-Szustek – kierownik biura ARiMR w Łukowie; żona związanego z PiS burmistrza Łukowa, sama nie jest członkiem partii.

Angelika Konaszczuk – zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim; szwagierka posła PiS Jacka Sasina.

Dariusz Zagdański – od czerwca 2016 dyrektor PGE Obrót S.A. O/Zamość; socjolog; wcześniej kurator sądowy; radny PIS w Zamościu

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
12 / 21 września 2016 o 11:41
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie ma nic takiego i nie było jak metalurgiczna Fabryka Łożysk Tocznych. Ćmoki z Nowoczesnej nie odrobiliście lekcji czytania. Nawet nie chciało Wam się sprawdzić wiarygodności donosów. Np. Dżugaj był Członkiem Zarządu Dyrektorem Technicznym w FŁT Kraśnik S.A oraz wieloletni kierownikiem działu marketingu i sprzedaży w tej firmie. Z firmy odszedł kiedy władzę przejęła PO i wymieniła zarząd na swoich z PO. Podobnie dotyczy się Chomy wieloletniego kierownika wydziału produkcyjnego, po odejściu z FŁT dyrektora w prywatnej firmie.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
to nie są donosy tylko fakty. druga sprawa ze fabryka w LKR od lat misiewiczami stoi. Wszystkie partie maja swoich misiewiczow.
rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2016 o 08:17
0
Nowoczesna to wymiociny unii wolności ,bandy największych złodziejów wszech czasów.Balcerowicz się skompromitował /jeszcze nierozliczony i nie osądzony/ wysunął swojego pupila niedouczonego Petru.Ten nawigator partyjny zaczynał w identyczny sposób jak Misiewicz u Macierewicza. Prawda jest,że każda partia obsadza swoimi,ale powinno to być kryterium kompetencji,a nie układu np.Gilowski zmarłej byłej siostry Tuska i Rokity z PO.,czy też szwagierka Sasina?Ale to jest "pikuś"w stosunku do tego co wyprawiali złodzieje z PO i PSL.Już nowy Bury jest w nowoczesnej,a jeszcze tamtego z PSL-u nie zdążyli osądzić.! Jedynie jakiś przewrót wojskowy może nas uratować!
Nowoczesna to wymiociny unii wolności ,bandy największych złodziejów wszech czasów.Balcerowicz się skompromitował /jeszcze nierozliczony i nie osądzony/ wysunął swojego pupila niedouczonego Petru.Ten nawigator partyjny zaczynał w identyczny sposób jak Misiewicz u Macierewicza. Prawda jest,że każda partia obsadza swoimi,ale powinno to być kryterium kompetencji,a nie układu np.Gilowski zmarłej byłej siostry Tuska i Rokity z PO.,czy też szwagierka Sasina?Ale to jest "pikuś"w stosunku do tego co wyprawiali złodzieje z PO i PSL.Już no... rozwiń
Avatar
Lublinianin / 21 września 2016 o 06:54
0
Zainteresujcie się co się dzieje w lubelskim ratuszu jak władzę objął prezydent żuk Na stołkach sami kolesie. Wszystkie inwestycje robi Budimex czyli kolesie Pamietacie afere z Orionem na Wieniawskiej też kolesie Dyrektorzy w wydziałach kolesie itd.
Avatar
Dla KOD-owców / 21 września 2016 o 06:52
0
KOD sie obudził a co robili przez wiele lat to samo... co wladza stanowiska sa obsadzane przez kolesiostwo nie koniecznie wykształcone... ile razy były obsadzane stanowiska za PO n ale tego nikt nie wyciagał... wstyd mi za ten kraj dosłownie... wyciaganie brudów dla wyciagania brudow... niech sie wkoncu KOD wezmie za cos pozytecznego a nie sianie propagandy...
Avatar
Romek / 21 września 2016 o 02:17
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jedno trzeba sobie powiedzieć wprost - PiS robi to na niespotykaną do tej pory skalę. Ogólnie wielki niesmak. Zaczynam żałować, że oddałem na nich głos.
To nie tak, PO z PSL robiło to samo ale rozłożyło się to 8 lat ich rządów więc tak nie rzucało się w oczy. A PIS od razu poszło na szybką wymianę kadr żeby im nie bruździli opozycjoniści. Także robią to samo co poprzednicy ale szybciej. Ludzie zdajcie sobie sprawę z jednego - stronnicy powsadzani na stołki w zarządach itd. dostaja pensje i to spore. Jak są członkami partii to płacą składki, jak nie to wg mnie spore darowizny na rzecz partii - to jest ukryte finansowanie partii. Niech Ci nasi wspaniali dziennikarze zrobią wywiad i sprawdzą te teorie. To jest KORYTO które chce zająć każda partia.
To nie tak, PO z PSL robiło to samo ale rozłożyło się to 8 lat ich rządów więc tak nie rzucało się w oczy. A PIS od razu poszło na szybką wymianę kadr żeby im nie bruździli opozycjoniści. Także robią to samo co poprzednicy ale szybciej. Ludzie zdajcie sobie sprawę z jednego - stronnicy powsadzani na stołki w zarządach itd. dostaja pensje i to spore. Jak są członkami partii to płacą składki, jak nie to wg mnie spore darowizny na rzecz partii - to jest ukryte finansowanie partii. Niech Ci nasi wspaniali dziennikarze zrobią wywia... rozwiń
Avatar
gość / 20 września 2016 o 22:38
0
a co zakład energetyczny ma do łożysk? Opier..ają Was z pieniedzy tak jakby świat miał się za tydzień skończyć a wy jeszcze bijecie brawo cielęta.
Avatar
dno i wodorosty / 20 września 2016 o 22:11
0
nic nowego napisał:
"Jedno trzeba sobie powiedzieć wprost - PiS robi to na niespotykaną do tej pory skalę. Ogólnie wielki niesmak. Zaczynam żałować, że oddałem na nich głos."     "zaczynam" ? - to masz refleks szachisty korespondenycyjnego.. niby lepiej późno niż wcale ale nie w tym przypadku - tacy "specjaliści" najwyżej pozadłużają spółki skarbu państwa za co zapłacimy wszyscy - mam nadzieję że to tylko pionki będą do brania pensji i polecą od razu po zmianie władzy - ale boję się że naprawdę mogą/będą chcieli być decyzyjni.. Brawo PIS - popełniacie ten sam błąd co Platforma - myślicie ze macie władzę to raz na zawsze i wszystko wam wolno - skończycie tak samo jak PO - dziwię się tylko otoczeniu Kaczyńskigo, że nie umie kalkulować żeby zbudować silną władzę - przecież takie działania nie tylko denerwują "gorszy sort" ale również część osób, które na PIS głosowały jak post wyżej - więc sami na siebie bat kręcicie, a z drugiej strony nic nowego - tak było i będzie bez względu na władzę - przeraża tylko skala zjawiska i takie totalnie bezszczelne przypadki jak pan M.
Mylisz sie, oni wiedza, że wkrótce popłyną wieć palimy mosty i po nas chocby potop, ciekawe ile lat trzeba będzie, żeby podniesc kraj po rzadach tych obłąkańców.
Mylisz sie, oni wiedza, że wkrótce popłyną wieć palimy mosty i po nas chocby potop, ciekawe ile lat trzeba będzie, żeby podniesc kraj po rzadach tych obłąkańców. rozwiń
Avatar
pisowi_pośladki_ściska / 20 września 2016 o 22:10
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Może wyjaśnijcie najpierw jak Rysiek dostał sie do balcelowicza  od razu po studiach
I tu jest problem "PO STUDIACH", a nie tak jak Misiewicz po maturze w Komitecie Politycznym MON i dwóch radach nadzorczych spółek skarbu państwa.
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 21:54
0
Pis się pogrążą coraz bardziej, ciekawe kiedy sięgnie mułu, bo dno już jest.
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 21:53
0
A Gryglas "nowoczesny" geodeta za PO był 3 spółka skarbu państwa, "nowoczesny" Rysiek był misiewiczem Balcerowicza
Avatar
12 / 21 września 2016 o 11:41
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie ma nic takiego i nie było jak metalurgiczna Fabryka Łożysk Tocznych. Ćmoki z Nowoczesnej nie odrobiliście lekcji czytania. Nawet nie chciało Wam się sprawdzić wiarygodności donosów. Np. Dżugaj był Członkiem Zarządu Dyrektorem Technicznym w FŁT Kraśnik S.A oraz wieloletni kierownikiem działu marketingu i sprzedaży w tej firmie. Z firmy odszedł kiedy władzę przejęła PO i wymieniła zarząd na swoich z PO. Podobnie dotyczy się Chomy wieloletniego kierownika wydziału produkcyjnego, po odejściu z FŁT dyrektora w prywatnej firmie.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
to nie są donosy tylko fakty. druga sprawa ze fabryka w LKR od lat misiewiczami stoi. Wszystkie partie maja swoich misiewiczow.
rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2016 o 08:17
0
Nowoczesna to wymiociny unii wolności ,bandy największych złodziejów wszech czasów.Balcerowicz się skompromitował /jeszcze nierozliczony i nie osądzony/ wysunął swojego pupila niedouczonego Petru.Ten nawigator partyjny zaczynał w identyczny sposób jak Misiewicz u Macierewicza. Prawda jest,że każda partia obsadza swoimi,ale powinno to być kryterium kompetencji,a nie układu np.Gilowski zmarłej byłej siostry Tuska i Rokity z PO.,czy też szwagierka Sasina?Ale to jest "pikuś"w stosunku do tego co wyprawiali złodzieje z PO i PSL.Już nowy Bury jest w nowoczesnej,a jeszcze tamtego z PSL-u nie zdążyli osądzić.! Jedynie jakiś przewrót wojskowy może nas uratować!
Nowoczesna to wymiociny unii wolności ,bandy największych złodziejów wszech czasów.Balcerowicz się skompromitował /jeszcze nierozliczony i nie osądzony/ wysunął swojego pupila niedouczonego Petru.Ten nawigator partyjny zaczynał w identyczny sposób jak Misiewicz u Macierewicza. Prawda jest,że każda partia obsadza swoimi,ale powinno to być kryterium kompetencji,a nie układu np.Gilowski zmarłej byłej siostry Tuska i Rokity z PO.,czy też szwagierka Sasina?Ale to jest "pikuś"w stosunku do tego co wyprawiali złodzieje z PO i PSL.Już no... rozwiń
Avatar
Lublinianin / 21 września 2016 o 06:54
0
Zainteresujcie się co się dzieje w lubelskim ratuszu jak władzę objął prezydent żuk Na stołkach sami kolesie. Wszystkie inwestycje robi Budimex czyli kolesie Pamietacie afere z Orionem na Wieniawskiej też kolesie Dyrektorzy w wydziałach kolesie itd.
Avatar
Dla KOD-owców / 21 września 2016 o 06:52
0
KOD sie obudził a co robili przez wiele lat to samo... co wladza stanowiska sa obsadzane przez kolesiostwo nie koniecznie wykształcone... ile razy były obsadzane stanowiska za PO n ale tego nikt nie wyciagał... wstyd mi za ten kraj dosłownie... wyciaganie brudów dla wyciagania brudow... niech sie wkoncu KOD wezmie za cos pozytecznego a nie sianie propagandy...
Avatar
Romek / 21 września 2016 o 02:17
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jedno trzeba sobie powiedzieć wprost - PiS robi to na niespotykaną do tej pory skalę. Ogólnie wielki niesmak. Zaczynam żałować, że oddałem na nich głos.
To nie tak, PO z PSL robiło to samo ale rozłożyło się to 8 lat ich rządów więc tak nie rzucało się w oczy. A PIS od razu poszło na szybką wymianę kadr żeby im nie bruździli opozycjoniści. Także robią to samo co poprzednicy ale szybciej. Ludzie zdajcie sobie sprawę z jednego - stronnicy powsadzani na stołki w zarządach itd. dostaja pensje i to spore. Jak są członkami partii to płacą składki, jak nie to wg mnie spore darowizny na rzecz partii - to jest ukryte finansowanie partii. Niech Ci nasi wspaniali dziennikarze zrobią wywiad i sprawdzą te teorie. To jest KORYTO które chce zająć każda partia.
To nie tak, PO z PSL robiło to samo ale rozłożyło się to 8 lat ich rządów więc tak nie rzucało się w oczy. A PIS od razu poszło na szybką wymianę kadr żeby im nie bruździli opozycjoniści. Także robią to samo co poprzednicy ale szybciej. Ludzie zdajcie sobie sprawę z jednego - stronnicy powsadzani na stołki w zarządach itd. dostaja pensje i to spore. Jak są członkami partii to płacą składki, jak nie to wg mnie spore darowizny na rzecz partii - to jest ukryte finansowanie partii. Niech Ci nasi wspaniali dziennikarze zrobią wywia... rozwiń
Avatar
gość / 20 września 2016 o 22:38
0
a co zakład energetyczny ma do łożysk? Opier..ają Was z pieniedzy tak jakby świat miał się za tydzień skończyć a wy jeszcze bijecie brawo cielęta.
Avatar
dno i wodorosty / 20 września 2016 o 22:11
0
nic nowego napisał:
"Jedno trzeba sobie powiedzieć wprost - PiS robi to na niespotykaną do tej pory skalę. Ogólnie wielki niesmak. Zaczynam żałować, że oddałem na nich głos."     "zaczynam" ? - to masz refleks szachisty korespondenycyjnego.. niby lepiej późno niż wcale ale nie w tym przypadku - tacy "specjaliści" najwyżej pozadłużają spółki skarbu państwa za co zapłacimy wszyscy - mam nadzieję że to tylko pionki będą do brania pensji i polecą od razu po zmianie władzy - ale boję się że naprawdę mogą/będą chcieli być decyzyjni.. Brawo PIS - popełniacie ten sam błąd co Platforma - myślicie ze macie władzę to raz na zawsze i wszystko wam wolno - skończycie tak samo jak PO - dziwię się tylko otoczeniu Kaczyńskigo, że nie umie kalkulować żeby zbudować silną władzę - przecież takie działania nie tylko denerwują "gorszy sort" ale również część osób, które na PIS głosowały jak post wyżej - więc sami na siebie bat kręcicie, a z drugiej strony nic nowego - tak było i będzie bez względu na władzę - przeraża tylko skala zjawiska i takie totalnie bezszczelne przypadki jak pan M.
Mylisz sie, oni wiedza, że wkrótce popłyną wieć palimy mosty i po nas chocby potop, ciekawe ile lat trzeba będzie, żeby podniesc kraj po rzadach tych obłąkańców.
Mylisz sie, oni wiedza, że wkrótce popłyną wieć palimy mosty i po nas chocby potop, ciekawe ile lat trzeba będzie, żeby podniesc kraj po rzadach tych obłąkańców. rozwiń
Avatar
pisowi_pośladki_ściska / 20 września 2016 o 22:10
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Może wyjaśnijcie najpierw jak Rysiek dostał sie do balcelowicza  od razu po studiach
I tu jest problem "PO STUDIACH", a nie tak jak Misiewicz po maturze w Komitecie Politycznym MON i dwóch radach nadzorczych spółek skarbu państwa.
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 21:54
0
Pis się pogrążą coraz bardziej, ciekawe kiedy sięgnie mułu, bo dno już jest.
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 21:53
0
A Gryglas "nowoczesny" geodeta za PO był 3 spółka skarbu państwa, "nowoczesny" Rysiek był misiewiczem Balcerowicza
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 0 0

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 6 3

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 28 23

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 5

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 5 3

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 95 15

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 8 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.