Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2021 r.
15:57

Lubelska Platforma krytykuje rząd. „Eksperyment gospodarczy”

Autor: Zdjęcie autora (TOMA)
28 11 A A
(fot. Tomasz Maciuszczak)

O umożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcom, których branże pozostają zamknięte w związku z pandemią koronawirusa, apelują do rządu lubelscy politycy Platformy Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przy zachowaniu reżimu sanitarnego wiele firm mogłoby funkcjonować i generować przychody, nie mówiąc o świadczeniu usług mieszkańcom. Obecna sytuacja staje się trudna dla przedsiębiorców. Wielu z nich nie jest objętych rządową pomocą – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina i szef lubelskich struktur PO. I dodaje, że trudno mu zrozumieć także niektóre decyzje dotyczące wprowadzanych w kraju obostrzeń. – Dla przykładu hotele są zamknięte dla pracowników polskich firm, którzy będąc w delegacji nie mogą w nich mieszkać. Ale nie są zamknięte, dla pracowników firm zagranicznych, którzy służbowo przebywają w Polsce – tłumaczy Żuk.

– To nie pandemia zamknęła możliwość zarabiania pieniędzy, ale rząd swoimi decyzjami i swoim eksperymentem gospodarczym – dodaje posłanka Marta Wcisło. A poseł Michał Krawczyk mówi wprost: - Ta nieudolność rządu PiS w walce z epidemią przejdzie do historii. O tym będą powstawać podręczniki, z których studenci będą się uczyć, w jaki sposób administracja rządowa nie powinna postępować w sytuacjach kryzysowych.

Politykom Platformy podczas konferencji towarzyszyli lubelscy przedsiębiorcy. – Decyzje zapadają z dnia na dzień, a my musimy się im natychmiast podporządkowywać. Nie mamy czasu na przygotowanie się i zabezpieczenie swoich działań – mówi Krzysztof Kurys, prezes zarządzającej Targiem pod Zamkiem w Lublinie spółki Podwale. I dodaje, że choć targowisko może funkcjonować, to kupcy też odczuwają skutki wprowadzanych przez rząd obostrzeń. – W obecnej sytuacji nie mamy klientów. Jeżeli odwołano wesela i studniówki, to kto pójdzie na targ kupić garnitur, sukienkę czy buty?

Rządowe działania krytykuje też, Jacek Abramowski, właściciel restauracji Sielsko Anielsko na lubelskim Starym Mieście. – Prowadzimy ją od 20 lat i czujemy się zostawieni na lodzie. Zamknięto nas pod koniec października. Mamy połowę stycznia i do tej pory nie dostaliśmy żadnej pomocy – opisuje Abramowski. Podkreśla jednak, że nie rozważa otwarcia lokalu mimo obostrzeń, jak robi to coraz więcej restauratorów w kraju. – Codziennie dostaję maile i telefony od gości, którzy chcą do nas przyjść na kawę lub obiad. Zgłaszały się duże kancelarie prawne, które chcą nam bezpłatnie pomóc, gdybyśmy mieli zostać zasypani mandatami przez policję i sanepid. Z drugiej strony minister Jarosław Gowin zapowiedział, że firmy, które złamią zakaz, nie dostaną żadnej pomocy. Boimy się restrykcji rządu, służb i tego, że po prostu będziemy nękani. Podjęliśmy decyzję, że na razie się nie otwieramy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
METATRON / 18 stycznia 2021 r. o 17:53
+9
Niby Platforma udowodniła, że w czasie kryzysu Polska była zieloną wyspą. Ale proszę pamiętać, że czasy są inne, i poparcie inne. Ludzie głosują na PiS ponieważ jest większe rozdawnictwo. Rozumiem, że chcecie wyciągać rękę do przedsiębiorców, ale ta grupa w porównaniu z "Beneficjentami" rządu, jest mikra. Przedsiębiorcy jako wyborcy nie zapewnią Wam głosów, te są tam gdzie pieniądze, w rodzinach. Inna kwestia, że PiS jest rozrzutny, i że to pierwszy kryzys bez zielonej wyspy, taki na minusie. Ale kogo to obchodzi, gdy przelewy z MOPSu czy 500 złotowe zasiłki na każde dziecko ładniej szeleszczą w portfelach...
Niby Platforma udowodniła, że w czasie kryzysu Polska była zieloną wyspą. Ale proszę pamiętać, że czasy są inne, i poparcie inne. Ludzie głosują na PiS ponieważ jest większe rozdawnictwo. Rozumiem, że chcecie wyciągać rękę do przedsiębiorców, ale ta grupa w porównaniu z "Beneficjentami" rządu, jest mikra. Przedsiębiorcy jako wyborcy nie zapewnią Wam głosów, te są tam gdzie pieniądze, w rodzinach. Inna kwestia, że PiS jest rozrzutny, i że to pierwszy kryzys bez zielonej wyspy, taki na minusie. Ale kogo to obchodzi, gdy przelewy z MO... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 18 stycznia 2021 r. o 18:20
+6
to proszę łaskawie panie prezydencie wziąć się do roboty, którą finansują... przedsiębiorcy
Też bym podobnie wnioskował co do niezłomnego obrońcy błota na Górkach. Do uczciwej roboty się weż, kundlu ujadajacy do ostatniej kropli piany z pyska...A nie pod rotmistrza się fałszywie podszywać, w cudze piórka stroić, uczonego durnia z siebie robić......
Avatar
Zgredek Edek / 18 stycznia 2021 r. o 18:30
+4
jak będę pełnić funkcję za przeproszeniem publiczną i finansowaną z tożsamych środków
Za przeproszeniem publicznie to na razie idiotę i pośmiewisko z siebie robisz. Chcesz konkurować z Monisią o tytuł błazna forum? A nie wydaje Ci się przypadkiem, że Napoleonem jesteś? Bo cały czas odnoszę takie wrażenie. Lecz się na nogi....
Avatar
Zgredek Edek / 19 stycznia 2021 r. o 07:57
+2
Moje kwestie zdrowotne sugeruję jednak zostawić tym, których sam sobie wybrałem, bo nawet tytuł naukowy nie daje ci prawa do wchodzenia w moje życie prywatne
I vice versa. Popisałeś trochę bredni, poszczekałeś? Wystarczy. Nie licz na to, że wciągniesz mnie dalej w ten bełkot obłąkańca. Przepychanki z ciężkim idiotą nie sprawiają mi przyjemności, nie przynoszą satysfakcji. Nie będę Cię nakręcał do coraz większego jazgotu. Do robienia z siebie jakiegoś męczennika forum, ofiary ograniczania wolności. Nowego Winkelrieda, Mesjasza. Ofiarą losu, przegrywem życiowym i tak jesteś. Przestań więc stroić się w cudze piórka, przypinać cudze medale, podszywać się pod kogoś, kim nie jesteś i nigdy nie będziesz. Z Rotmistrzem Pileckim masz tyle wspólnego, co świnia z baletem. A gabinety psychiatryczne Napoleonów na pęczki codziennie widzą. Zmień lekarza, bo ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
I vice versa. Popisałeś trochę bredni, poszczekałeś? Wystarczy. Nie licz na to, że wciągniesz mnie dalej w ten bełkot obłąkańca. Przepychanki z ciężkim idiotą nie sprawiają mi przyjemności, nie przynoszą satysfakcji. Nie będę Cię nakręcał do coraz większego jazgotu. Do robienia z siebie jakiegoś męczennika forum, ofiary ograniczania wolności. Nowego Winkelrieda, Mesjasza. Ofiarą losu, przegrywem życiowym i tak jesteś. Przestań więc stroić się w cudze piórka, przypinać cudze medale, podszywać się pod kogoś, kim nie jesteś i nigd... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 19 stycznia 2021 r. o 13:40
+1
Z każdym wpisem czuć to coraz bardziej
Ciekawe zjawisko. Póki pokerka nie było - nic nie śmierdziało. Lecz się na nogi. A najpierw umyj...
Avatar
poker / 19 stycznia 2021 r. o 19:19
-2
Z każdym wpisem czuć to coraz bardziej
  Ciekawe zjawisko. Póki pokerka nie było - nic nie śmierdziało. Lecz się na nogi. A najpierw umyj...
 Stary, złodziejski, komuszy zwyczaj: nawet wypowiedzi kradniesz. To nie dziwi.
Avatar
LAS / 18 stycznia 2021 r. o 18:04
-2
Tak nieśmiało zapytam, czy czasem prezydent Lublinie nie uprawia polityki na koszt podatników?! Jeżeli w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej PO był na urlopie wypoczynkowym lub okolicznościowym, to tego pytania nie było. Jeżeli natomiast udział w tej konferencji prasowej PO miał miejsce w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, to proszę łaskawie panie prezydencie wziąć się do roboty, którą finansują... przedsiębiorcy.
Avatar
hist / 18 stycznia 2021 r. o 18:16
-3
Czy Żuk zapewnił coś tym przedsiębiorcom oprócz pustego gadania? Może by tak zwolnił ludzi z opłat za parkowanie w mieście? Łatwiej byłoby dojechać do tego targu i innych sklepów gdyby tam gdzieś można było zaparkować. Zamiast tego tylko gada jaki to rząd straszny, że jest pandemia, ale jakoś nie zauważył, że tak samo jest za granicą. Tam PiS nie rządzi a knajpy i inne firmy też mają ciężko.
Avatar
poker / 19 stycznia 2021 r. o 10:34
-4
Edkowi Zgredkowi, trollowi forumowemu puszczają zwieracze. Z każdym wpisem czuć to coraz bardziej. Czyżby zbiór inwektyw się kończył? Bo o merytoryce nie wspomnę; tej nie było.
Avatar
LAS / 18 stycznia 2021 r. o 22:53
-4
jak będę pełnić funkcję za przeproszeniem publiczną i finansowaną z tożsamych środków
Za przeproszeniem publicznie to na razie idiotę i pośmiewisko z siebie robisz. Chcesz konkurować z Monisią o tytuł błazna forum? A nie wydaje Ci się przypadkiem, że Napoleonem jesteś? Bo cały czas odnoszę takie wrażenie. Lecz się na nogi....
Dziękuję za komplementy. Moje kwestie zdrowotne sugeruję jednak zostawić tym, których sam sobie wybrałem, bo nawet tytuł naukowy nie daje ci prawa do  wchodzenia  w moje życie prywatne.
Dziękuję za komplementy. Moje kwestie zdrowotne sugeruję jednak zostawić tym, których sam sobie wybrałem, bo nawet tytuł naukowy nie daje ci prawa do  wchodzenia  w moje życie prywatne. rozwiń
Avatar
poker / 19 stycznia 2021 r. o 19:19
-2
Z każdym wpisem czuć to coraz bardziej
  Ciekawe zjawisko. Póki pokerka nie było - nic nie śmierdziało. Lecz się na nogi. A najpierw umyj...
 Stary, złodziejski, komuszy zwyczaj: nawet wypowiedzi kradniesz. To nie dziwi.
Avatar
Zgredek Edek / 19 stycznia 2021 r. o 13:40
+1
Z każdym wpisem czuć to coraz bardziej
Ciekawe zjawisko. Póki pokerka nie było - nic nie śmierdziało. Lecz się na nogi. A najpierw umyj...
Avatar
poker / 19 stycznia 2021 r. o 10:34
-4
Edkowi Zgredkowi, trollowi forumowemu puszczają zwieracze. Z każdym wpisem czuć to coraz bardziej. Czyżby zbiór inwektyw się kończył? Bo o merytoryce nie wspomnę; tej nie było.
Avatar
Zgredek Edek / 19 stycznia 2021 r. o 07:57
+2
Moje kwestie zdrowotne sugeruję jednak zostawić tym, których sam sobie wybrałem, bo nawet tytuł naukowy nie daje ci prawa do wchodzenia w moje życie prywatne
I vice versa. Popisałeś trochę bredni, poszczekałeś? Wystarczy. Nie licz na to, że wciągniesz mnie dalej w ten bełkot obłąkańca. Przepychanki z ciężkim idiotą nie sprawiają mi przyjemności, nie przynoszą satysfakcji. Nie będę Cię nakręcał do coraz większego jazgotu. Do robienia z siebie jakiegoś męczennika forum, ofiary ograniczania wolności. Nowego Winkelrieda, Mesjasza. Ofiarą losu, przegrywem życiowym i tak jesteś. Przestań więc stroić się w cudze piórka, przypinać cudze medale, podszywać się pod kogoś, kim nie jesteś i nigdy nie będziesz. Z Rotmistrzem Pileckim masz tyle wspólnego, co świnia z baletem. A gabinety psychiatryczne Napoleonów na pęczki codziennie widzą. Zmień lekarza, bo ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi.
I vice versa. Popisałeś trochę bredni, poszczekałeś? Wystarczy. Nie licz na to, że wciągniesz mnie dalej w ten bełkot obłąkańca. Przepychanki z ciężkim idiotą nie sprawiają mi przyjemności, nie przynoszą satysfakcji. Nie będę Cię nakręcał do coraz większego jazgotu. Do robienia z siebie jakiegoś męczennika forum, ofiary ograniczania wolności. Nowego Winkelrieda, Mesjasza. Ofiarą losu, przegrywem życiowym i tak jesteś. Przestań więc stroić się w cudze piórka, przypinać cudze medale, podszywać się pod kogoś, kim nie jesteś i nigd... rozwiń
Avatar
LAS / 18 stycznia 2021 r. o 22:53
-4
jak będę pełnić funkcję za przeproszeniem publiczną i finansowaną z tożsamych środków
Za przeproszeniem publicznie to na razie idiotę i pośmiewisko z siebie robisz. Chcesz konkurować z Monisią o tytuł błazna forum? A nie wydaje Ci się przypadkiem, że Napoleonem jesteś? Bo cały czas odnoszę takie wrażenie. Lecz się na nogi....
Dziękuję za komplementy. Moje kwestie zdrowotne sugeruję jednak zostawić tym, których sam sobie wybrałem, bo nawet tytuł naukowy nie daje ci prawa do  wchodzenia  w moje życie prywatne.
Dziękuję za komplementy. Moje kwestie zdrowotne sugeruję jednak zostawić tym, których sam sobie wybrałem, bo nawet tytuł naukowy nie daje ci prawa do  wchodzenia  w moje życie prywatne. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 18 stycznia 2021 r. o 18:30
+4
jak będę pełnić funkcję za przeproszeniem publiczną i finansowaną z tożsamych środków
Za przeproszeniem publicznie to na razie idiotę i pośmiewisko z siebie robisz. Chcesz konkurować z Monisią o tytuł błazna forum? A nie wydaje Ci się przypadkiem, że Napoleonem jesteś? Bo cały czas odnoszę takie wrażenie. Lecz się na nogi....
Avatar
LAS / 18 stycznia 2021 r. o 18:26
-6
to proszę łaskawie panie prezydencie wziąć się do roboty, którą finansują... przedsiębiorcy
  Też bym podobnie wnioskował co do niezłomnego obrońcy błota na Górkach. Do uczciwej roboty się weż, kundlu ujadajacy do ostatniej kropli piany z pyska...A nie pod rotmistrza się fałszywie podszywać, w cudze piórka stroić, uczonego durnia z siebie robić......
Będziesz mógł wnioskować do mnie osobiście, jak będę pełnić funkcję za przeproszeniem publiczną i finansowaną z tożsamych środków. Teraz możesz co najwyżej sprawdzić, czy czasem twojej aktywności nie potrzebuje rodzic, współmałżonek, dziecko, wnuk, albo przychówek innego gatunku.
Będziesz mógł wnioskować do mnie osobiście, jak będę pełnić funkcję za przeproszeniem publiczną i finansowaną z tożsamych środków. Teraz możesz co najwyżej sprawdzić, czy czasem twojej aktywności nie potrzebuje rodzic, współmałżonek, dziecko, wnuk, albo przychówek innego gatunku. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 18 stycznia 2021 r. o 18:20
+6
to proszę łaskawie panie prezydencie wziąć się do roboty, którą finansują... przedsiębiorcy
Też bym podobnie wnioskował co do niezłomnego obrońcy błota na Górkach. Do uczciwej roboty się weż, kundlu ujadajacy do ostatniej kropli piany z pyska...A nie pod rotmistrza się fałszywie podszywać, w cudze piórka stroić, uczonego durnia z siebie robić......
Avatar
hist / 18 stycznia 2021 r. o 18:16
-3
Czy Żuk zapewnił coś tym przedsiębiorcom oprócz pustego gadania? Może by tak zwolnił ludzi z opłat za parkowanie w mieście? Łatwiej byłoby dojechać do tego targu i innych sklepów gdyby tam gdzieś można było zaparkować. Zamiast tego tylko gada jaki to rząd straszny, że jest pandemia, ale jakoś nie zauważył, że tak samo jest za granicą. Tam PiS nie rządzi a knajpy i inne firmy też mają ciężko.
Avatar
LAS / 18 stycznia 2021 r. o 18:04
-2
Tak nieśmiało zapytam, czy czasem prezydent Lublinie nie uprawia polityki na koszt podatników?! Jeżeli w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej PO był na urlopie wypoczynkowym lub okolicznościowym, to tego pytania nie było. Jeżeli natomiast udział w tej konferencji prasowej PO miał miejsce w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, to proszę łaskawie panie prezydencie wziąć się do roboty, którą finansują... przedsiębiorcy.