Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2021 r.
20:21

Lublin. Drzewa w parku Ludowym znowu idą pod topór

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
28 23 A A
(fot. Dominik Smaga)

Kolejna w tym roku wycinka drzew prowadzona jest na terenie parku Ludowego. Ratusz zapowiada, że to nie koniec zabiegów, na które zezwolił Urząd Marszałkowski i zapewnia, że wycina wyłącznie drzewa obumarłe, zamierające i stwarzające zagrożenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zaledwie pod koniec lutego informowaliśmy o rozpoczętej w parku Ludowym wycince siedmiu drzew. Zlecił ją Urząd Miasta, który dostał na to pozwolenie od Urzędu Marszałkowskiego. Przy okazji usuwano wtedy jeszcze dwa inne drzewa, ale już bez pozwolenia, bo nie jest ono wymagane, jeżeli pień się wywrócił lub wyłamał.

Teraz okazuje się, że to nie był koniec cięć. Na początku marca miasto dostało dwie kolejne zgody na wycinkę, dotyczące łącznie siedmiu drzew. Tym razem chodzi o dwie lipy drobnolistne, dwa wiązy szypułkowe, dwie brzozy brodawkowate oraz klon jesionolistny.

– Na podstawie przeprowadzonej wizji lokalnej oraz przedłożonej dokumentacji stwierdzono, że poszczególne drzewa są obumarłe, zamierające i nie mają szans na przeżycie – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. – Z uwagi na ich stan zdrowotny oraz posadowienie na terenie zieleni publicznej, drzewa te stanowiły realne zagrożenie bezpieczeństwa osób i mienia.

Część tegorocznych wycinek w parku Ludowym przeprowadzono już po 28 lutego, czyli po rozpoczęciu okresu lęgowego ptaków. W tym okresie zabronione jest usuwanie drzew, nawet tych objętych pozwoleniem, chyba że ornitolog potwierdzi, że w konarach i gałęziach nie znajdują się żadne gniazda.

Miasto zapewnia, że prace były prowadzone pod takim nadzorem. – Podczas oględzin nie stwierdzono występowania w obrębie drzew gatunków chronionych jak również gniazd ptasich – podkreśla Głazik. Bardziej skomplikowana była sprawa z dwiema brzozami brodawkowatymi uznanymi za obumarłe. – Podczas oględzin przeprowadzonych w dniu 28 stycznia stwierdzono w obrębie konarów występowanie dziupli, które mogłyby stanowić siedlisko dla ptaków.

Pomimo takich dziupli brzozy zostaną wycięte, bo miasto dostało od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska osobną zgodę „na czynności podlegające zakazom”. Zgoda uzasadniana była tym, że brzozy są w stanie stwarzającym „zagrożenie dla osób korzystających z przestrzeni rekreacyjnej parku Ludowego”.

W ramach rekompensaty za usunięcie dziuplastych brzóz miasto musi zamontować w parku dodatkowe dwie budki lęgowe. Taki wymóg postawiła RDOŚ, dając miastu czas do końca czerwca.

Trwające w parku zabiegi obejmują też usunięcie kolejnych dwóch drzew, które wyłamały się bądź przewróciły.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BillyWhite / 15 marca 2021 r. o 21:58
+37
ile jeszcze??? Jak tak można???! Czy ktoś ich w końcu powstrzyma?? K.....wa!
 ale co mozna? wycinac obumarle zagrazajace przechodniom drzewa? tez mysle ze powinni nic nie wycinac i grzecznie czekac az te wyschniete konary spadna paru takim jak ty na leb to moze w koncu nadeszloby jakies otrzezwienie bo czasem to az zal patrzec na glupote i zacietrzewienie ekoszurnietych ludzikow
Avatar
ploter / 16 marca 2021 r. o 08:02
+27
ile jeszcze??? Jak tak można???! Czy ktoś ich w końcu powstrzyma?? K.....wa!
ale co mozna? wycinac obumarle zagrazajace przechodniom drzewa? tez mysle ze powinni nic nie wycinac i grzecznie czekac az te wyschniete konary spadna paru takim jak ty na leb to moze w koncu nadeszloby jakies otrzezwienie bo czasem to az zal patrzec na glupote i zacietrzewienie ekoszurnietych ludzikow
 To samo 10 lat temu mówił były dyrektor ratuszowej ochrony środowiska, co pozwoliło wyciąć 70 zdrowych drzew, za ktore trzeba byłoby zapłacić minimum 2 miliony złotych nawiązki. Później został za to skazany, co nie przeszkodziło mu kontynuować to samo w jednej spod radomskich gmin.     Po upływie kolejnych 10 lat Lublin nadal nie prowadzi gospodarki drewnem pochodzącym z wycinek, co oznacza, że to "drwale" decydują o przeznaczeniu pozyskanego w ten sposób drewna i w ich interesie jest, by wycinek było jak najwięcej. Później wszyscy bez wyjątku wdychamy smog pochodzący ze spalania takiego drewa, a lekarze mówią, by przy zakażeniu     koronawirusem     regular    nie wietrzyć mieszkania, w których powietrze jest i tak znacznie czystsze niż za oknami...
 Nie do końca rozumiem co chciałeś tym komentarzem zasugerować. Uważasz, że Lublin to ewenement na skalę światową i tutaj żadne drzewa nie usychają a wycinki i zabiegi pielęgnacyjne zieleni są przeprowadzane ot tak dla zabawy?
 Nie do końca rozumiem co chciałeś tym komentarzem zasugerować. Uważasz, że Lublin to ewenement na skalę światową i tutaj żadne drzewa nie usychają a wycinki i zabiegi pielęgnacyjne zieleni są przeprowadzane ot tak dla zabawy? rozwiń
Avatar
mundrolek / 16 marca 2021 r. o 10:03
+15
Smaga celowo wrzucił tylko jedno zdjęcie, mało tego perfidnie wybrał ten pień który wygląda najlepiej. Zdjęć jest więcej w internecie i widać na nich doskonale w jakiej kondycji były drzewa. Jedno z wielką dziurą w środku, inne też z dziurą w środku całe sine sprawia wrażenie jakby pokrył je jakiś grzyb czy pleśń, itd. Ps: Rzetelność tego konkretnego redaktorka poraża. Tacy ludzie powinni mieć sądowy zakaz pracy jako dziennikarz.
Avatar
Sir_Fred / 16 marca 2021 r. o 09:19
+12
BudŻet vel LotNik vel SmoCzek - znowu cię pierwszy przychlaście Lublina nosi. Wynika to z opóźnień w przylocie bocianów i ich podglądaniu w czym jesteś expert. Z łezką w oku wspominamy twoje dywagacje względem zadłużenia Gminy Lublin. Cała dzielnica się śmiała
Avatar
Mariolubelski / 16 marca 2021 r. o 09:57
+11
Wkładem ostatnich lat w historię dziennikarstwa polskiego będą zwroty: "iść pod topór" i "iść pod młotek", zamiast po prostu "zostaną wycięte" i "zostaną sprzedane". Koszmar językowy.
Avatar
Motorlublin / 15 marca 2021 r. o 21:14
+11
nigdzie w przepisach nie jest napisane że wycinka drzew musi być poprzedzona decyzją ornitologa. szczególnie że nawet nie ma związku zespołu czy grupy "licencjonowanych ornitologów" potwierdzających że Pan lub Pani posiada wiedzę na temat ptaków lub nie. Temat był przerabiany jak robili most do stadionu.
Avatar
anne / 16 marca 2021 r. o 23:55
+9
Chore czy obumarłe drzewa trzeba wycinać i tu nie powinno być żadnej dyskusji.
Avatar
Jasin / 16 marca 2021 r. o 12:25
+6
To samo 10 lat temu mówił były dyrektor ratuszowej ochrony środowiska, co pozwoliło wyciąć 70 zdrowych drzew, za ktore trzeba byłoby zapłacić minimum 2 miliony złotych nawiązki. Później został za to skazany, co nie przeszkodziło mu kontynuować to samo w jednej spod radomskich gmin. Po upływie kolejnych 10 lat Lublin nadal nie prowadzi gospodarki drewnem pochodzącym z wycinek, co oznacza, że to "drwale" decydują o przeznaczeniu pozyskanego w ten sposób drewna i w ich interesie jest, by wycinek było jak najwięcej. Później wszyscy bez wyjątku wdychamy smog pochodzący ze spalania takiego drewa, a lekarze mówią, by przy zakażeniu koronawirusem regular nie wietrzyć mieszkania, w których powietrze jest i tak znacznie czystsze niż za oknami...
Chłopie, ochłoń...Orgazm zaraz osiągniesz chyba. Kup w Agencji Mienia Wojskowego parę masek pegaz, to Cię uchroni od niechybnej śmierci z powodu dziury tlenowej, spowodowanej wycięciem pary spróchniałych drzew. Nie rób dramatu, doucz się za to nieco z języka ojczystego, bo obciach... Nie spod, tylko z podradomskich, regularnie wietrzyć, a nie regular nie wietrzyć, drewna, a nie drewa....
Chłopie, ochłoń...Orgazm zaraz osiągniesz chyba. Kup w Agencji Mienia Wojskowego parę masek pegaz, to Cię uchroni od niechybnej śmierci z powodu dziury tlenowej, spowodowanej wycięciem pary spróchniałych drzew. Nie rób dramatu, doucz się za to nieco z języka ojczystego, bo obciach... Nie spod, tylko z podradomskich, regularnie wietrzyć, a nie regular nie wietrzyć, drewna, a nie drewa.... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 marca 2021 r. o 19:41
+3
Z takimi prośbami to idźcie za ścianę, bo za to wspólnie bierzecie pieniądze
Nie, panie ładny. Nigdzie nie pójdziemy. Tak to nie działa. Udowodnienie twierdzenia - to obowiązek twierdzącego, a nie wątpiącego. Wykręty - to już śmieszność. A jakieś bzdury o braniu za coś pieniędzy - to już szkalowanie i pomówienia kwalifikujące się pod paragraf kodeksu karnego.
Avatar
Jasin / 16 marca 2021 r. o 16:14
+3
niejednokrotnie wbrew prawu
Poprawiłeś sobie samopoczucie, poczucie doniosłości misji dziejowej, jaką masz (w/g własnego mniemania) do spelnienia? A tak konkretnie - to wbrew jakiemu  prawu? Pierwszej nocy, pierwszeństwa, drogowemu? Przepisy, paragrafy poprosimy.... 
Avatar
LAS / 20 marca 2021 r. o 09:51
-2
Z takimi prośbami to idźcie za ścianę, bo za to wspólnie bierzecie pieniądze
  Nie, panie ładny. Nigdzie nie pójdziemy. Tak to nie działa. Udowodnienie twierdzenia - to obowiązek twierdzącego, a nie wątpiącego. Wykręty - to już śmieszność. A jakieś bzdury o braniu za coś pieniędzy - to już szkalowanie i pomówienia kwalifikujące się pod paragraf kodeksu karnego.
Kolejny po szkole obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta, który pozywałby każdego, kto stanie na jego drodze i w poprzek planom podejmowanym z naruszeniem roli i kompetencji organu wykonawczego lokalnego samorządu?! Pamiętaj, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi, a najlepszym tego zaprzeczeniem jest pisanie komentarzy zakończonych groźbami sankcji karnych za praktykowanie swobody wypowiedzi i osądu  ocennego . Co innego, gdybym wszedł na wasze życie osobiste, choć i tu w przypadku osoby publicznej granicę swobody wypowiedzi rozciągnięto do prawa do szokowania, obrażania, godzenie we wrażliwość odbiorców przekazu, bo jak zostawiasz chorą żonę dla podwładnej, a jesteś osobą publiczną, to jest to nie mniej naganne niż sprzeniewierzenie się ślubowaniu przed objęciem funkcji samorządowej, rządowej, czy urzędn iczej .
Kolejny po szkole obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta, który pozywałby każdego, kto stanie na jego drodze i w poprzek planom podejmowanym z naruszeniem roli i kompetencji organu wykonawczego lokalnego samorządu?! Pamiętaj, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi, a najlepszym tego zaprzeczeniem jest pisanie komentarzy zakończonych groźbami sankcji karnych za praktykowanie swobody wypowiedzi i osądu  ocennego . Co innego, gdybym wszedł na wasze życie osobiste, choć i tu w przypadku osoby publicznej granicę swobody ... rozwiń
Avatar
mr.zuk / 18 marca 2021 r. o 08:03
-6
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Avatar
Jasin / 17 marca 2021 r. o 19:41
+3
Z takimi prośbami to idźcie za ścianę, bo za to wspólnie bierzecie pieniądze
Nie, panie ładny. Nigdzie nie pójdziemy. Tak to nie działa. Udowodnienie twierdzenia - to obowiązek twierdzącego, a nie wątpiącego. Wykręty - to już śmieszność. A jakieś bzdury o braniu za coś pieniędzy - to już szkalowanie i pomówienia kwalifikujące się pod paragraf kodeksu karnego.
Avatar
mr.zuk / 17 marca 2021 r. o 07:32
-7
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Avatar
anne / 16 marca 2021 r. o 23:55
+9
Chore czy obumarłe drzewa trzeba wycinać i tu nie powinno być żadnej dyskusji.
Avatar
LAS / 16 marca 2021 r. o 20:57
-6
niejednokrotnie wbrew prawu
  Poprawiłeś sobie samopoczucie, poczucie doniosłości misji dziejowej, jaką masz (w/g własnego mniemania) do spelnienia? A tak konkretnie - to wbrew jakiemu       prawu? Pierwszej nocy, pierwszeństwa, drogowemu? Przepisy, paragrafy poprosimy....
Z takimi prośbami to idźcie za ścianę, bo za to wspólnie bierzecie pieniądze. Nie  przypominam  sobie, byście kiedykolwiek wyręczali innych z ich pracy .
Avatar
Jasin / 16 marca 2021 r. o 16:14
+3
niejednokrotnie wbrew prawu
Poprawiłeś sobie samopoczucie, poczucie doniosłości misji dziejowej, jaką masz (w/g własnego mniemania) do spelnienia? A tak konkretnie - to wbrew jakiemu  prawu? Pierwszej nocy, pierwszeństwa, drogowemu? Przepisy, paragrafy poprosimy.... 
Avatar
LAS / 16 marca 2021 r. o 15:13
-5
ile jeszcze??? Jak tak można???! Czy ktoś ich w końcu powstrzyma?? K.....wa!
ale co mozna? wycinac obumarle zagrazajace przechodniom drzewa? tez mysle ze powinni nic nie wycinac i grzecznie czekac az te wyschniete konary spadna paru takim jak ty na leb to moze w koncu nadeszloby jakies otrzezwienie bo czasem to az zal patrzec na glupote i zacietrzewienie ekoszurnietych ludzikow
To samo 10 lat temu mówił były dyrektor ratuszowej ochrony środowiska, co pozwoliło wyciąć 70 zdrowych drzew, za ktore trzeba byłoby zapłacić minimum 2 miliony złotych nawiązki. Później został za to skazany, co nie przeszkodziło mu kontynuować to samo w jednej spod radomskich gmin.     Po upływie kolejnych 10 lat Lublin nadal nie prowadzi gospodarki drewnem pochodzącym z wycinek, co oznacza, że to "drwale" decydują o przeznaczeniu pozyskanego w ten sposób drewna i w ich interesie jest, by wycinek było jak najwięcej. Później wszyscy bez wyjątku wdychamy smog pochodzący ze spalania takiego drewa, a lekarze mówią, by przy zakażeniu     koronawirusem     regular    nie wietrzyć mieszkania, w których powietrze jest i tak znacznie czystsze niż za oknami...
Nie do końca rozumiem co chciałeś tym komentarzem zasugerować. Uważasz, że Lublin to ewenement na skalę światową i tutaj żadne drzewa nie usychają a wycinki i zabiegi pielęgnacyjne zieleni są przeprowadzane ot tak dla zabawy?
Niczego nie sugeruję, a stwierdzam fakt, że nasze miasto od dekady nie prowadzi gospodarki drewnem pozyskiwanym z nieruchomości stanowiących własność, bądź będących w zarządzie, Miasta i Gminy Lublin. To może nie jest ewenement na skalę światową, ale regionu, kraju i UE owszem. I to jest problem takich osób jak ty, a nie zwracających uwagę na wycinkę drzew pod byle pretekstem i niejednokrotnie wbrew prawu.  
Niczego nie sugeruję, a stwierdzam fakt, że nasze miasto od dekady nie prowadzi gospodarki drewnem pozyskiwanym z nieruchomości stanowiących własność, bądź będących w zarządzie, Miasta i Gminy Lublin. To może nie jest ewenement na skalę światową, ale regionu, kraju i UE owszem. I to jest problem takich osób jak ty, a nie zwracających uwagę na wycinkę drzew pod byle pretekstem i niejednokrotnie wbrew prawu.   rozwiń
Avatar
LAS / 16 marca 2021 r. o 14:59
-7
BudŻet vel LotNik vel SmoCzek - znowu cię pierwszy przychlaście Lublina nosi. Wynika to z opóźnień w przylocie bocianów i ich podglądaniu w czym jesteś expert. Z łezką w oku wspominamy twoje dywagacje względem zadłużenia Gminy Lublin. Cała dzielnica się śmiała
Drwal,  kubikowy , właściciel kominka lub kotła opalanego takimi drzewami, czy też urzędnik, samorządowiec, lub inny budżetowiec, który zrobi każde świństwo byle utrzymać stan posiadania finansowany przez innych? Dzieciom swoim  to napisz za każdym razem, jak poczujesz w nozdrzach swąd palonego drewna. Na zdrowie!
Drwal,  kubikowy , właściciel kominka lub kotła opalanego takimi drzewami, czy też urzędnik, samorządowiec, lub inny budżetowiec, który zrobi każde świństwo byle utrzymać stan posiadania finansowany przez innych? Dzieciom swoim  to napisz za każdym razem, jak poczujesz w nozdrzach swąd palonego drewna. Na zdrowie! rozwiń
Avatar
LAS / 16 marca 2021 r. o 14:54
-7
To samo 10 lat temu mówił były dyrektor ratuszowej ochrony środowiska, co pozwoliło wyciąć 70 zdrowych drzew, za ktore trzeba byłoby zapłacić minimum 2 miliony złotych nawiązki. Później został za to skazany, co nie przeszkodziło mu kontynuować to samo w jednej spod radomskich gmin.  Po upływie kolejnych 10 lat Lublin nadal nie prowadzi gospodarki drewnem pochodzącym z wycinek, co oznacza, że to "drwale" decydują o przeznaczeniu pozyskanego w ten sposób drewna i w ich interesie jest, by wycinek było jak najwięcej. Później wszyscy bez wyjątku wdychamy smog pochodzący ze spalania takiego drewa, a lekarze mówią, by przy zakażeniu  koronawirusem  regular nie wietrzyć mieszkania, w których powietrze jest i tak znacznie czystsze niż za oknami...
Chłopie, ochłoń...Orgazm zaraz osiągniesz chyba. Kup w Agencji Mienia Wojskowego parę masek pegaz, to Cię uchroni od niechybnej  śmierci z powodu dziury tlenowej, spowodowanej wycięciem pary spróchniałych drzew. Nie rób dramatu, doucz się za to nieco z  języka ojczystego, bo obciach... Nie  spod, tylko z podradomskich, regularnie wietrzyć, a nie regular nie wietrzyć, drewna, a nie drewa....
 Poprawiłeś sobie samopoczucie? Jeżeli nie do końca to na z d r o w i e!
 Poprawiłeś sobie samopoczucie? Jeżeli nie do końca to na z d r o w i e! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"
23 kwietnia 2021, 17:00

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"

W ramach projektu "Lublin do odkrycia 2021" Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty malarskie online, które odbędą się 23 kwietnia o godz. 17.

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Wpływy z dnia meczowego póki co nie zasilą klubowego budżetu. Jednak żużlowcy Motoru Lublin nie narzekają na biedę – grono sponsorów jest duże, a swoje dokładają również miasto i województwo.

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Niespodziewana decyzja działaczy z Radzynia Podlaskiego. Orlęta Spomlek podziękowały za współpracę Jackowi Fiedeniowi. Doświadczony szkoleniowiec pracę z drużyną biało-zielonych rozpoczął w październiku.

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek
film

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek

Ciekawie zapowiadający się mecz w Chełmie zakończył się bezbramkowym remisem. A to oznacza, że po raz pierwszy w tym roku Wisła Puławy musiała się pogodzić ze stratą punktów. Obie drużyny mogły jednak pokusić się o gole i przechylić szalę na swoją stronę.

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim nabierają rozpędu. Już szczepią lub w najbliższych dniach zaczną szczepić znacznie więcej pacjentów niż do tej pory.

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do udziału w XVI edycji Puławskiego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko". Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja.

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili w środę piłkarze Lewartu. Podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali w Sieniawie wicelidera tabeli 1:0. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Joe Dearman. To drugie zwycięstwo z rzędu ekipy z Lubartowa.

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Stowarzyszenie Biała Samorządowa kontynuuje rozdawanie pojemników na plastikowe nakrętki. – Niektóre szkoły nam odmówiły – dziwią się radni. Takie pojemniki przekazuje też placówkom prezydent.