Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2016 r.
19:31

Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie. Biskup krytykował in vitro i badania prenatalne

Autor: Zdjęcie autora aa
0 59 A A

O badaniach prenatalnych i metodzie in vitro krytycznie mówił w niedzielę podczas mszy na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny w Lublinie biskup Józef Wróbel. Słuchali go uczestnicy, którzy przeszli przez miasto i modlili się w archikatedrze.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W 140 miastach Polski przeszły w niedzielę marsze, którym przyświecało hasło „Każde życie jest bezcenne”. Zorganizowano je miedzy innymi w Puławach, Zamościu i Lublinie, gdzie uczestnicy zbierali się przy kościele akademickim KUL. Później przeszli Al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem i ul. Królewską skandując hasła „Uśmiech malucha dodaje ducha” i „Życie to skarb każdy jest go wart”.

– To już tradycja, że całą rodziną bierzemy udział w tym marszu – przyznała pani Elżbieta, jedna z uczestniczek. – Chcemy wspólnie z innymi przeżywać to, że rodzina jest wartością.

W lubelskim marszu wzięli udział nie tylko duchowni na czele z metropolitą lubelskim arcybiskupem Stanisławem Budzikiem, ale też politycy i samorządowcy w tym wojewoda Przemysław Czarnek. Na końcu przemarszu, pod szyldem ONR-u, szli zwolennicy tego ugrupowania.

Marsz zakończył się mszą w archikatedrze pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej Józefa Wróbla. Duchowny mówiąc o tym, że każde życie jest bezcenne poruszył m.in. temat badań prenatalnych.

– Proponuje się je aby stwierdzić czy dziecko dobrze się rozwija, czy nie jest obarczone jakąś skazą genetyczną – wskazywał bp Wróbel. – Kościół w swoim oficjalnym nauczaniu mówi, że taka diagnoza może i moralnie dobra, potrzebna i szlachetna jest wtedy, kiedy w punkcie wyjścia kieruje się i szuka takich rozwiązań aby przyjść z dziecku z pomocą lekarską – podkreśla bp. Wróbel. – Jednak zazwyczaj rzeczywistość w naszej ojczyźnie jest inna.

Duchowny wskazywał, że niektórzy lekarze odmawiają takich badań. – Oni wiedzą, że zazwyczaj, zwłaszcza kiedy matka przychodzi ze skierowaniem na taką diagnozę, to jest to diagnoza o profilu eugenicznym – stwierdził bp Wróbel. – Jeśli dziecko jest dobre, zdrowe to niech się rozwija i będzie urodzone. Jeśli jednak jest obarczone chorobą to winno być abortowane.

Biskup Józef Wróbel odnosił się również do metody in vitro. Niektórzy zwolennicy tej metody – jak podkreślał biskup Wróbel – mówią, że dzieci rodzą się zdrowe, wbrew temu co Kościół przypomina, że takie procedury „owocują często tragicznym skutkami dla dziecka i matki”. – To prawda. Dlaczego? – pytał bp Wróbel. I odpowiadał: Dlatego, że kiedy jeszcze dziecko w postaci zarodka poddawane jest diagnozie i jeśli ma objawy słabości, błędów genetycznych czy też złego rozwoju zostaje u samego początku zniszczone.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pierdolę nie rodzę / 16 maja 2016 o 10:25
+1
nie zaglądajcie do cudzej pizdy !
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 10:20
+1
Wszyscy ze zdrowymi dziećmi , na wózku ani jednego rodzica z dzieckiem nie widziałam
Avatar
łón en er / 16 maja 2016 o 01:28
+1

Jak jaja sobie i chuje poobcinają czrnuchy to wtedy bedą mieli prawo innych moralizować, w innym przypadku to wazelina w robocie.

Normalny marsz ;-) w faszystami przu du.........pe.

 łón en er

Avatar
łón en er / 16 maja 2016 o 01:27
+1

Jak jaja sobie i chuje poobcinają czrnuchy to wtedy bedą mieli prawo innych moralizować, w innym przypadku to wazelina w robocie.

Normalny marsz ;-) w faszystami przu du.........pe.

 łón en er

Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:42
+1
Kler niech zrobi u siebie porzadek z pedofilami,a nie wtraca się w luckie dramaty.
Avatar
askq / 15 maja 2016 o 22:00
+1

TO MOŻE ZREZYGNUJCIE Z PRZESZCZEPÓW NARZĄDÓW, TRANSFUZJI KRWI I INNYCH METOD LECZENIA, BO BÓG DAJE I ODBIERA ŻYCIE, NIE CHODŹCIE DO LEKARZY, BO PO CO?? NIECH SIĘ DZIEJE WOLA BOŻA.... 

 OD 3 LAT STARAMY SIĘ O DZIECKO, OD ROKU JEST NAPROTECHNOLOGIA, JEDNAK JEŻELI TO ZAWIEDZIE TO ZDECYDUJEMY SIĘ NA IN-VITRO!!!TAK IN- VITRO!! I TO NASZE SUMIENIE, NASZA RODZINA. DLA MNIE TO BĘDZIE CUD- MEDYCZNY ALE CUD, NIKT KTO NIE DOŚWIADCZYŁ TAKIEGO CIERPIENIA NIE JEST W STANIE POSTAWIĆ SIĘ NA NASZYM MIEJSCU. 

MARSZ ŻYCIA, A CO Z KSIĘDZEM KTÓRY ODMÓWIŁ GODNEGO POGZEBY DZIECKU KTÓRE UMARŁO - ŚMIERĆ ŁÓŻECZKOWA??? BO NIE MIAŁO CHRZTU??? BEZ JAJ. BRONICIE ZARODKÓW Z IN-VITRO... A CZY ANIOŁKI NIE ZASŁUGUJĄ NA POGRZEB? DZIECI KTÓRE RODZĄ SIĘ MARTWE NAWET W 8 CZY W 9 MIESIĄCU TEŻ NIE ZASŁUGUJĄ NA GODNY POGRZEB??CO Z NIMI? 

NIECH KAŻDY SPOJRZY NA SIEBIE, A NIE KRYTYKUJE CZYJEŚ WYBORY!! 

TO MOŻE ZREZYGNUJCIE Z PRZESZCZEPÓW NARZĄDÓW, TRANSFUZJI KRWI I INNYCH METOD LECZENIA, BO BÓG DAJE I ODBIERA ŻYCIE, NIE CHODŹCIE DO LEKARZY, BO PO CO?? NIECH SIĘ DZIEJE WOLA BOŻA.... 

 OD 3 LAT STARAMY SIĘ O DZIECKO, OD ROKU JEST NAPROTECHNOLOGIA, JEDNAK JEŻELI TO ZAWIEDZIE TO ZDECYDUJEMY SIĘ NA IN-VITRO!!!TAK IN- VITRO!! I TO NASZE SUMIENIE, NASZA RODZINA. DLA MNIE TO BĘDZIE CUD- MEDYCZNY ALE CUD, NIKT KTO NIE DOŚWIADCZYŁ TAKIEGO CIERPIENIA NIE JEST W STANIE POSTAWIĆ SIĘ NA NASZYM MIEJSCU. 

MARSZ ŻYCIA, A C... rozwiń

Avatar
J / 15 maja 2016 o 21:41
+1

dlaczego poseł Tułajew do tej pory nie zdecydował się na dziecko?

Bo musi skonsultować to ze wspólnym Lublinem i panią Jadzią ;)

Avatar
Gość / 15 maja 2016 o 21:33
+1
Niech Kośckół zajmie sie sobą a nie medycyną i ustanawianiem prawa, do czego to wszystko dąży ?
Avatar
shym / 15 maja 2016 o 21:25
+1

Panie Wróbel. Jeśli nie ma Pan pojęcia o medycynie i czemu służą badania prenatalne i że często dzięki temu możemy dziecku uratować życie to proszę się nie wypowiadać. Kościół niestety mentalnie dalej tkwi w głębokim średniowieczu a w Polsce niestety ma dużo do powiedzenia.

Avatar
Gość / 15 maja 2016 o 21:08
+1
dlaczego poseł Tułajew do tej pory nie zdecydował się na dziecko?
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 11:39
0
Takich prorodzinnych imprez powinno być zdecydowanie więcej. Trzeba pokazać, że silna rodzina to silna Polska.
Avatar
hihihihihih / 17 maja 2016 o 09:33
0
jak nie maja co robić to łażą bez przerwy ha ha ha ha ha ha ha
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 18:00
0
a jak z takiego in vitruma urodzi sie kolejny głupi biskup ? ,to też zle ? a jak, porąbany psychicznie kardynał? życie jest niejednoznaczne i przypomina miskę pełną czereśni,co zapewne nasza wystrojoność ponad miare i napuszoność kościelna doskonale chyba wie?
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 17:04
0
Łatwo dawać dobre rady innym a przecież księża mają fundusz alimentacyjny dla swoich dzieci. I gdzie celibat. Najpierw niech zaczną od siebie...
Avatar
mmarkiel / 16 maja 2016 o 16:39
0
Ciekawe, od kiedy badania prenatalne, mają być podstawą do robienia aborcji...? Panie Biskupie - jeżeli taki mądry Pan jest, to całkowicie może zaprzestaniemy ratować zdrowie i życie duchownych? Każde narzędzie wytworzone przez człowieka, może służyć ku dobrej i złej woli - tak już jest skonstruowany świat. W klinice invicta w Warszawie dzięki temu badaniu URATOWANO życie mojemu dziecku i żonie właśnie dzięki wykonanym w klinikainvicta.pl badaniu prenatalnym. 
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 16:33
0
Durne chłopy, odwalcie się od mojej macicy!!! Co wy macie do tego, czy ja sobie badania prenatalne zrobię? Moja sprawa, zajmijcie się swoimi Wackami, by wam nie pohasały za bardzo!!!
Avatar
KA NSZZ "S" ORG. / 16 maja 2016 o 15:02
0
PEDO gogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli po – PiS – y ŚW. (irniętych) pół GŁÓWKÓW (z) BAWIENIA W CZARN EJ RZESZ Y POSPOLIT EJ JAK KURIA JEGO MAĆ: Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a: 1) kz nszz solidarnosc organistow 2) kz nszz solidarnosc organistow 2 3) kz nszz solidarnosc organistow 3 4) kz nszz solidarnosc organistow 4 Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem: kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy. CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha... Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!! NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kó ł kami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z) BAWIENIA widać gołym okiem! Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „ DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI prze PiS NA TEN ŚWIAT... ”! Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokaza ł a jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z) BAWIENIA, a związek nie nadąża z przykładami, dowodami i innymi pier... dołami (z) BAWIENIA jak KURIA JAEGO MAĆ, ha ha ha... Tylko w maju internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DROD Z E (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa): 1 ) „ FAKT24.PL ” z dn. 1 5 . V .2016 r. w arty KUL e : 1) „ Policja znalazła księdza pedofila. Ukrywał się pięć lat ”; 2) „ Złodziej okradł szpitalną kaplicę ” o PiS -uje PEDO gogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DROD ZE (z) BAWIENIA. 2 ) „ DZIENNIK WSCHODNI ” z dn. 1 5 . V .2016 r. w arty KUL e : „ Wicepremier Mateusz Morawiecki z wykładem na KUL ” o PiS -uje PEDO gogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DROD ZE (z) BAWIENIA. 3 ) „ GŁOS WIELKOPOLSKI ” z dn. 1 5 . V .2016 r. w arty KUL e : „ Chciałbym, aby ludzie zrozumieli język Boga - rozmowa z księdzem Radkiem Rakowskim ” o PiS -uje PEDO gogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DROD ZE (z) BAWIENIA. 4 ) „ GAZETA KARKOWSKA ” z dn. 1 6 . V .2016 r. w arty KUL e : „ Kraków. Mamy za mało parkingów dla pielgrzymów ” o PiS -uje PEDO gogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DROD ZE (z) BAWIENIA. ( . . . ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u. NIE WIERZYSZ? - zobacz! Wszystkich ksie ŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOŻY za ĆPUNÓW ! Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe. Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji. Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA... ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI... (PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC ) Pod artykułem w „DW” z 15.V.2016 r. pt. „ Wicepremier Mateusz Morawiecki z wykładem na KUL” CZARNY BETON doczekał się reakcji ZWIĄZKU: Napisano dzisiaj o 10:45 (16.V.2016 r.)
Użytkownik  napisał: [/quote]
Hej półGŁÓWKI ŚW.(irnięte) jak zwykle PLAGIAT, a ZWIĄZEK skieruje Wam SPRAWĘ DO WYJAŚNIENIA wszelkiego typu "KUL..."; ...KUL..."; ....KUL" są AUTORSTWA ZWIĄZKU, a nie wasze! Broń BORze tego UZYWAĆ bo znowu dostanieta BOB(r)U jak KURIA JEGO MAĆ! NIE PODOBAŁ SIĘ ZWIĄZEK - WY TEŻ SIĘ NIE PODOBACIE nie tylko ZWIĄZKOWI, ale LUDZIOM TEŻ! POJELI Ś TA "RZECZY NIEPOJĘTE" a takiego banału POJĄĆ NIE MOŻETA![
[quote] (pod-PiS-ano: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC)
No i jak? WRÓCIŁA już PAMIĘĆ czy JESZCZE NIE? ha ha ha...  
IE? ha ha ha...   rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 13:35
0
Biskup ma jak zwykle najwięcej do powiedzenia w sprawach polskich rodzin i ich wyborów odnośnie dzieci.
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 13:03
0
wróbel na drzewo !! Małpom ogony czesać! A od mojej du.py wara czarny imbecylu!!!!!
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 10:27
0
Przekłamanie. Nie krytykował badań prenatalnych jako takich, tylko zabiegi eugeniczne podejmowanie w ich wyniku. Sami go cytujecie w tekście.
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Martwe dusze przy klatkach schodowych. "Część nazwisk należy do osób, które od dawna nie żyją"

Martwe dusze przy klatkach schodowych. "Część nazwisk należy do osób, które od dawna nie żyją" 0 0

Jedna z mieszkanek os. Leśna w Puławach, zwraca uwagę na nietypowy problem. Chodzi o nieaktualne dane widniejące na wielu domofonach przy klatkach schodowych. Część nazwisk należy do osób, które od dawna nie żyją. PSM zapewnia, że zajmie się tą sprawą.

Wjechał do rowu. Miał cztery promile

Wjechał do rowu. Miał cztery promile 0 0

Kierowca forda wjechał do rowu, okazało się że miał 4 promile alkoholu w organizmie.

Rolnik wiózł belę słomy. Przygniótł go ciągnik

Rolnik wiózł belę słomy. Przygniótł go ciągnik 0 0

Rolnik ucierpiał podczas prac polowych. Przygniótł go ciągnik.

Setki motocykli na ulicach Świdnika. XII Zlot Motocykli WSK i Innych [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Setki motocykli na ulicach Świdnika. XII Zlot Motocykli WSK i Innych [zdjęcia, wideo] 0 3

Prawdopodobnie nikt nie był dziś tak często filmowany i fotografowany jak motocykliści, którzy przed południem wzięli udział w paradzie w Świdniku. Przejazd motocykli ulicami miasta zainaugurował XII Zlot Motocykli WSK i Innych.

Likwidacja onkologii w szpitalu przy Kraśnickiej. Pracownicy reagują: "To nieporozumienie"

Likwidacja onkologii w szpitalu przy Kraśnickiej. Pracownicy reagują: "To nieporozumienie" 3 2

- Rośnie liczba pacjentów potrzebujących pomocy, pododdział przynosi dochody, a jego likwidacja jest nieporozumieniem i działaniem na niekorzyść szpitala - uważają pracownicy Pododdziału Onkologii w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Są zaniepokojeni wdrażanym planem naprawczym.

Casting w Zwierzyńcu. Willa pani Róży czeka na aktorów

Casting w Zwierzyńcu. Willa pani Róży czeka na aktorów 0 0

Twórcy spektaklu szukają młodych aktorów. Zagrają w historii związanej z miasteczkiem i sięgającej czasów II wojny światowej. Casting 28 sierpnia. Premiera „Willi Rózin" 8 września, przed willą Rózin

Lubelskie: Bociany sejmikują przed odlotem

Lubelskie: Bociany sejmikują przed odlotem 0 0

Jeszcze niedawno gniazda były pełne, a na łąkach i polach widać było sporo bocianów polujących, by wykarmić swoje potomstwo. Ale dni są coraz krótsze, co ptaki wyczuwają. Zbliża się więc czas do odlotu do Afryki

Największy na świecie kontenerowiec wpłynął do Gdańska. Wielka wymiana [wideo]
film

Największy na świecie kontenerowiec wpłynął do Gdańska. Wielka wymiana [wideo] 0 0

Największy na świecie kontenerowiec MSC Gulsun, który ma prawie 400 metrów długości i ponad 60 metrów szerokości, wpłynął do gdańskiego terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Podczas jego postoju zostanie przeładowanych 11 tysięcy kontenerów, co oznacza, że będzie to największa wymiana takiego ładunku w Europie.

Zakończyły się poszukiwania w rejonie Giewontu. Nikogo nie znaleziono
film

Zakończyły się poszukiwania w rejonie Giewontu. Nikogo nie znaleziono 0 1

Służby zakończyły poszukiwania w rejonie Giewontu. Nie natrafiły na żadne osoby, które mogłyby potrzebować pomocy.

Półmaraton Chmielakowy przebiegł przez Krasnystaw i okolice (zdjęcia)
galeria

Półmaraton Chmielakowy przebiegł przez Krasnystaw i okolice (zdjęcia) 0 0

Trwają Chmielaki Krasnostawskie. Jedną z atrakcji imprezy był sobotni półmaraton (ok. 21 km). Trasa biegła ulicami miasteczka, następnie ścieżką rowerową nad Wieprzem, drogą między stawami i Niemienice. W sobotę po południu odbędą się występy kapel, Abba Show, wybory miss, a wieczorem koncerty zespołów Sarsa i Nocny Kochanek

95. PZLA MP: Guba i Kopeć ze złotymi medalami, brąz Fedaczyńskiego

95. PZLA MP: Guba i Kopeć ze złotymi medalami, brąz Fedaczyńskiego 0 0

Udane rozpoczęcie 95. PZLA Mistrzostw Polski przez naszych zawodników. Już pierwszego dnia imprezy w Radomiu złote krążki wywalczyli: Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) i Dominik Kopeć (Agros Zamość). W sobotę rano na podium stanął także Rafał Fedaczyński.

Wyszedł z więzienia, znów zaczął znęcać się nad żoną

Wyszedł z więzienia, znów zaczął znęcać się nad żoną 0 1

60-latek z gminy Łuków odpowie za znęcanie się nad żoną. Pół roku temu wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za to samo przestępstwo

Tak działało oczernianie sędziów przeciwnych "dobrej zmianie". Rozmowa z mec. Ewą Stępniak z Lublina, pełnomocniczką Emilii

Tak działało oczernianie sędziów przeciwnych "dobrej zmianie". Rozmowa z mec. Ewą Stępniak z Lublina, pełnomocniczką Emilii 26 45

– Hejterka Emilia została wykorzystana, a w obliczu kłopotów pozostawiona sama sobie. Zwróciła się więc z prośbą o pomoc do drugiej strony – wyjaśnia adwokat Ewa Stępniak z Lublina, pełnomocnik Emilii Szmydt – bohaterki tzw. „afery Piebiaka”. Internautka miesiącami, w porozumieniu z ludźmi z Ministerstwa Sprawiedliwości szkalowała sędziów przeciwnych zmianom w sądownictwie.

59-latek odpowie za pornografię z udziałem dzieci i zwierząt

59-latek odpowie za pornografię z udziałem dzieci i zwierząt 0 2

Miał w komputerze ponad tysiąc zdjęć i 500 filmów z pornografią dziecięcą, a także z udziałem zwierząt. 59-latkowi grozi 12 lat więzienia

22-latek zniszczył kapliczkę. Twierdzi, że nie wiedział, co robi

22-latek zniszczył kapliczkę. Twierdzi, że nie wiedział, co robi 0 12

22-latek z Zamościa zniszczył przydrożną kapliczkę. Grozi mu 5 lat więzienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.