Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2008 r.
20:08
Edytuj ten wpis

Miasto testuje, kierowca... się denerwuje

0 4 A A

Na skrzyżowaniu ulic Turystycznej i Kasprowicza w Lublinie działa nowa sygnalizacja świetlna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po jej uruchomieniu zaczęły tworzyć się spore korki. Wcześniej nie było takich kłopotów.

- Wprawdzie jest bezpieczniej dla pieszych, ale przez źle ustawione światła tracę codziennie po kilka minut, stojąc w korku. Do pracy muszę wyjechać trochę wcześniej, zakładając przymusowy postój przy Kasprowicza - mówi Janusz Włodarczyk, kierowca ze Świdniczka.

- Przejście w tym miejscu musiało powstać po licznych monitach mieszkańców. Chodzi o dzieci, które muszą przekraczać ruchliwą Turystyczną, idąc do szkoły przy Kasprowicza - tłumaczy Arkadiusz Delekta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. - Dobrze, ale cykle są źle ustawione. Bez sensu stoi się, skoro nikt nie przechodzi przez przejście i nie ma ruchu z lub w Kasprowicza -dodaje Janusz Włodarczyk.

- Sygnalizacja jest jeszcze w trakcie rozruchu. Będziemy dostosowywać cykle świateł do natężenia ruchu - zapewnia Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. Czas zielonego światła dla kierowców wyjeżdżających z ul. Kasprowicza ma być ograniczony do minimum.

Natomiast na nowe światła nie skarżą się kierowcy komunikacji miejskiej. - Nie notujemy większych opóźnień - mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK, które jeździ tamtędy linią autobusową 52. - Kierowcy sugerują jednak, że zielone światło dla samochodów jadących ul. Turystyczną mogłoby się świecić dłużej.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~anonim~ / 5 listopada 2008 o 09:03
0
Kilka minut?? smiech na sali, nawet do pół godziny dłużej sie jedzie...!!!!! Spróbuj przejechać do Łęcznej, czy na osiedle Borek tak około 17.00. Korek zaczyna sie już pod Leclerkiem. Ta sygnalizacja dla mnie to porażka, i kolejny głupi pomysł!!!!!!!!! A bez niej przynajmniej jedna droga wylotowa z Lublina była dobra. Ktoś postawił tą sygnalizację, bo było mu źle wyjeżdzać z Kasprowicza, a przecież tam nigdy nie było korków, teraz też nie ma, ale za to na Turystycznej są... trzeba ZLIKWIDOWAĆ TĄ SYGNALIZACJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kilka minut?? smiech na sali, nawet do pół godziny dłużej sie jedzie...!!!!! Spróbuj przejechać do Łęcznej, czy na osiedle Borek tak około 17.00. Korek zaczyna sie już pod Leclerkiem. Ta sygnalizacja dla mnie to porażka, i kolejny głupi pomysł!!!!!!!!! A bez niej przynajmniej jedna droga wylotowa z Lublina była dobra. Ktoś postawił tą sygnalizację, bo było mu źle wyjeżdzać z Kasprowicza, a przecież tam nigdy nie było korków, teraz też nie ma, ale za to na Turystycznej są... trzeba ZLIKW... rozwiń
Avatar
Bursztynka / 5 listopada 2008 o 08:46
0
Nie wiem jak jest w innych godzinach. ALE... Codziennie dojeżdżam do pracy w Lublinie z Łęcznej. Rano gdy jadę po 7ej jest jeszcze do przejechania, ale POPOLUDNIU gdy wracam po 16tej korek zaczyna się od przejazdu kolejowego!!! traci się kilkanaście - dwadzieścia minut!!! Samochodem jeszcze jest komfort ale w busie zatłoczonym na maxa gdy się stoi przylepionym do szyby od drzwi jest na prawdę nie ciekawie!!!!

Powstało bezpieczne przejście dla pieszych?!?! codziennie widzę jak ludzie przechodzą na czerwonym świetle lub kilka metrów za skrzyżowaniem!!! Absurd!!!! A co będzie w sezonie?

Lub inny przypadek najbardziej niecierpliwych kierowców którzy wyprzedzają cały korek na trzeciego!!!

To ma być bezpieczeństwo?! hmm...

Na Turystycznej korek ogromny i na zielonym przejeżdża tylko kilka samochodów. Zielone dla Kasprowicza? - albo nikt albo z jeden samochód. Teraz sie to zmieni bo spora liczba osób zaczyna wracać z Lublina okrężną drogą przez Mełgiewską i Kasprowicza aby ominąć ten cały korek....
Nie wiem jak jest w innych godzinach. ALE... Codziennie dojeżdżam do pracy w Lublinie z Łęcznej. Rano gdy jadę po 7ej jest jeszcze do przejechania, ale POPOLUDNIU gdy wracam po 16tej korek zaczyna się od przejazdu kolejowego!!! traci się kilkanaście - dwadzieścia minut!!! Samochodem jeszcze jest komfort ale w busie zatłoczonym na maxa gdy się stoi przylepionym do szyby od drzwi jest na prawdę nie ciekawie!!!!

Powstało bezpieczne przejście dla pieszych?!?! codziennie widzę jak ludz... rozwiń
Avatar
Marcel / 5 listopada 2008 o 07:10
0
Kolejna sygnalizacja i kolejny korek do kolekcji. W tym miescie ktoś ma jakieś dziiwne pojecie o bezpieczenstwie ruchu. Sygnalizacja to rozwiązanie najgorsze z możliwych !! Zmiejsza przepustowaśc skrzyżowania i tamuje płynnośc ruchu, a piesi i tak przechodzą na czerwonym, lub obok oprzejścia, bo na przejściu jest czerwone, a akurat nic nie jedzie i nie chce im się czekać
Niedługo całe miasto będzie stało w korkach, bo na każdym nawet najmniejszym skrzyżowaniu czy przjściu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zamiast edukwać przyszłych kierowców na kursach jak jeździć w sposób kulturalny i bezpieczny to uczy sie jak zdać egzamin i efekt mamy. Ja jakoś nie potrzebuje sygnalizacji aby przepuścić pieszego który zbliza się do przejścia.
Kolejna sygnalizacja i kolejny korek do kolekcji. W tym miescie ktoś ma jakieś dziiwne pojecie o bezpieczenstwie ruchu. Sygnalizacja to rozwiązanie najgorsze z możliwych !! Zmiejsza przepustowaśc skrzyżowania i tamuje płynnośc ruchu, a piesi i tak przechodzą na czerwonym, lub obok oprzejścia, bo na przejściu jest czerwone, a akurat nic nie jedzie i nie chce im się czekać
Niedługo całe miasto będzie stało w korkach, bo na każdym nawet najmniejszym skrzyżowaniu czy przjściu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zamiast ... rozwiń
Avatar
Andi / 5 listopada 2008 o 06:45
0
No wreszcie sygnalizacja !
Bo oburzony wielce pan W. czasem traci minut kilka jadąc Turystyczną na wprost,
ale niech zapyta mnie ile traciłem co dzień wyjeżdżając z Kasprowicza w lewo ..
Życzę miłego dnia .. Panie W
Avatar
~anonim~ / 5 listopada 2008 o 09:03
0
Kilka minut?? smiech na sali, nawet do pół godziny dłużej sie jedzie...!!!!! Spróbuj przejechać do Łęcznej, czy na osiedle Borek tak około 17.00. Korek zaczyna sie już pod Leclerkiem. Ta sygnalizacja dla mnie to porażka, i kolejny głupi pomysł!!!!!!!!! A bez niej przynajmniej jedna droga wylotowa z Lublina była dobra. Ktoś postawił tą sygnalizację, bo było mu źle wyjeżdzać z Kasprowicza, a przecież tam nigdy nie było korków, teraz też nie ma, ale za to na Turystycznej są... trzeba ZLIKWIDOWAĆ TĄ SYGNALIZACJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kilka minut?? smiech na sali, nawet do pół godziny dłużej sie jedzie...!!!!! Spróbuj przejechać do Łęcznej, czy na osiedle Borek tak około 17.00. Korek zaczyna sie już pod Leclerkiem. Ta sygnalizacja dla mnie to porażka, i kolejny głupi pomysł!!!!!!!!! A bez niej przynajmniej jedna droga wylotowa z Lublina była dobra. Ktoś postawił tą sygnalizację, bo było mu źle wyjeżdzać z Kasprowicza, a przecież tam nigdy nie było korków, teraz też nie ma, ale za to na Turystycznej są... trzeba ZLIKW... rozwiń
Avatar
Bursztynka / 5 listopada 2008 o 08:46
0
Nie wiem jak jest w innych godzinach. ALE... Codziennie dojeżdżam do pracy w Lublinie z Łęcznej. Rano gdy jadę po 7ej jest jeszcze do przejechania, ale POPOLUDNIU gdy wracam po 16tej korek zaczyna się od przejazdu kolejowego!!! traci się kilkanaście - dwadzieścia minut!!! Samochodem jeszcze jest komfort ale w busie zatłoczonym na maxa gdy się stoi przylepionym do szyby od drzwi jest na prawdę nie ciekawie!!!!

Powstało bezpieczne przejście dla pieszych?!?! codziennie widzę jak ludzie przechodzą na czerwonym świetle lub kilka metrów za skrzyżowaniem!!! Absurd!!!! A co będzie w sezonie?

Lub inny przypadek najbardziej niecierpliwych kierowców którzy wyprzedzają cały korek na trzeciego!!!

To ma być bezpieczeństwo?! hmm...

Na Turystycznej korek ogromny i na zielonym przejeżdża tylko kilka samochodów. Zielone dla Kasprowicza? - albo nikt albo z jeden samochód. Teraz sie to zmieni bo spora liczba osób zaczyna wracać z Lublina okrężną drogą przez Mełgiewską i Kasprowicza aby ominąć ten cały korek....
Nie wiem jak jest w innych godzinach. ALE... Codziennie dojeżdżam do pracy w Lublinie z Łęcznej. Rano gdy jadę po 7ej jest jeszcze do przejechania, ale POPOLUDNIU gdy wracam po 16tej korek zaczyna się od przejazdu kolejowego!!! traci się kilkanaście - dwadzieścia minut!!! Samochodem jeszcze jest komfort ale w busie zatłoczonym na maxa gdy się stoi przylepionym do szyby od drzwi jest na prawdę nie ciekawie!!!!

Powstało bezpieczne przejście dla pieszych?!?! codziennie widzę jak ludz... rozwiń
Avatar
Marcel / 5 listopada 2008 o 07:10
0
Kolejna sygnalizacja i kolejny korek do kolekcji. W tym miescie ktoś ma jakieś dziiwne pojecie o bezpieczenstwie ruchu. Sygnalizacja to rozwiązanie najgorsze z możliwych !! Zmiejsza przepustowaśc skrzyżowania i tamuje płynnośc ruchu, a piesi i tak przechodzą na czerwonym, lub obok oprzejścia, bo na przejściu jest czerwone, a akurat nic nie jedzie i nie chce im się czekać
Niedługo całe miasto będzie stało w korkach, bo na każdym nawet najmniejszym skrzyżowaniu czy przjściu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zamiast edukwać przyszłych kierowców na kursach jak jeździć w sposób kulturalny i bezpieczny to uczy sie jak zdać egzamin i efekt mamy. Ja jakoś nie potrzebuje sygnalizacji aby przepuścić pieszego który zbliza się do przejścia.
Kolejna sygnalizacja i kolejny korek do kolekcji. W tym miescie ktoś ma jakieś dziiwne pojecie o bezpieczenstwie ruchu. Sygnalizacja to rozwiązanie najgorsze z możliwych !! Zmiejsza przepustowaśc skrzyżowania i tamuje płynnośc ruchu, a piesi i tak przechodzą na czerwonym, lub obok oprzejścia, bo na przejściu jest czerwone, a akurat nic nie jedzie i nie chce im się czekać
Niedługo całe miasto będzie stało w korkach, bo na każdym nawet najmniejszym skrzyżowaniu czy przjściu zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Zamiast ... rozwiń
Avatar
Andi / 5 listopada 2008 o 06:45
0
No wreszcie sygnalizacja !
Bo oburzony wielce pan W. czasem traci minut kilka jadąc Turystyczną na wprost,
ale niech zapyta mnie ile traciłem co dzień wyjeżdżając z Kasprowicza w lewo ..
Życzę miłego dnia .. Panie W
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 2 0

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 0 13

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 8 3

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 5 1

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej
galeria

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej 6 7

 W środę po porannym szczycie komunikacyjnym zmieniona ma być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019 2 6

Przedstawiciele FIFA wizytowali we wtorek Lublin mający być jednym z gospodarzy młodzieżowego mundialu w 2019 r. Tego, że rozgrywki trafią na Arenę Lublin, możemy być praktycznie pewni. FIFA ma jednak zastrzeżenia do bazy treningowej. Potwierdzono też, że treningi piłkarzy nie przeszkodzą żużlowcom

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej
23 września 2018, 17:00

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 23 września o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert chóralny Barwy folkloru.

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 8 32

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program]
27 września 2018, 18:00

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program] 0 0

W remontowanym od prawie roku Muzeum – Zespół Synagogalny trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko ma być gotowe przed tegorocznym, trzydniowym XIX Festiwalem Trzech Kultur, który rozpocznie się 27 września

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim
23 września 2018, 16:00

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim 0 0

W niedzielę w Radzyniu Podlaskim będzie się można spotkać z Markiem Niedźwieckim. Legenda radiowej "Trójki" to również autor książki "Australijczyk".

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata 4 7

W końcu minionego tygodnia nieznani sprawcy zniszczyli wyborczy billboard Dariusza Grabczuka, kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Chełma. Koalicyjny Komitet Wyborczy złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie 0 1

Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, członek amerykańskiej galerii sław i medalista międzynarodowych imprez – Tomasz Wójtowicz obchodzi w tym roku swoje 65. urodziny. Lublinian będzie świętował 20 września na sportowo, podczas „Lubelskie CUP. Tomasz Wójtowicz zaprasza”.

20. Święto Jesieni w Kazimierzu
23 września 2018, 10:00

20. Święto Jesieni w Kazimierzu 15 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 20 w Kazimierzu Dolnym zorganizowane zostanie wielkie Święto Jesieni, obfitujące w kiermasze produktów regionalnych i rękodzieła ludowego. Wydarzenie odbędzie się 23 września o godz. 10 przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!