Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2008 r.
18:14
Edytuj ten wpis

Od geja krwi nie wezmą

0 8 A A

Homoseksualiści i mężczyźni korzystający z usług agencji towarzyskich nie będą mogli oddawać krwi. Taki zakaz chce wprowadzić Narodowe Centrum Krwi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Stwierdzenie, że chcemy uniemożliwić homoseksualistom oddawanie krwi jest nadużyciem - mówi Agnieszka Beniuk-Patoła, dyrektor NCK. - Wskazujemy jedynie na ryzykowne zachowania potencjalnych dawców, które zagrażają zdrowiu i życiu przyszłych biorców.

NCK uznało, że osoby homoseksualne należą do grupy zwiększonego ryzyka. Że nie są wierni jednemu partnerowi. Że są narażone na zakażenia przenoszone drogą płciową takie jak HIV, żółtaczka typu B lub C, kiła.

- To dyskryminacja - mówi Robert Biedroń, polityk i homoseksualny działacz. - Nie ma pojęcia grupy ryzyka, są ryzykowne zachowania nie związane z płcią, orientacją, narodowością.

- Dyskryminacja - uważa prof. Roma Modrzewska, wojewódzki konsultant ds. zakaźnictwa. - Wśród homoseksualistów jest dużo zakażeń HIV podobnie, jak wśród heteroseksualistów. Wzięłabym krew od homoseksualisty wiedząc, że żył z jednym partnerem, że krew jest przebadania i zdrowa. Na przykład od Tomasza Raczka, który wyznał, że kocha tylko jednego pana.

Zdaniem lekarzy z centrów krwiodawstwa, homoseksualiści zapominają o bezpieczeństwie chorych, którym krew może być przetoczona. Hanna Radwan-Wieczorek, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Lublinie mówi, że przy pobieraniu krwi obowiązuje system pozwalający wykryć wirusy.

Jednak stuprocentowej gwarancji nie ma. Dr Janusz Słodziński, zastępca wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Lublinie nie wyobrażą sobie, aby krew wychodziła z centrum krwiodawstwa czymś zakażona. - Powinna być w stu procentach czysta - dodał.

Ale na pytanie czy zgodziłaby się, aby przetoczono mu krew od homoseksualisty odparł: - Nie wiem. Musiałbym się zastanowić. (step)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kumaty / 27 października 2008 o 17:38
0
Prawda jest taka ze geje mają bardzo urozmaicony repertuar zachowań sexualnych ; szczanie w ryja sranie na klate lizanie rowa wszyscy pedzie obciagaja pałkę .Dalej chcecie brac krew od homosexualnych są przecież tacy jak wy czyż nie?
Avatar
bb / 27 października 2008 o 16:23
0
wek napisał:
ja też bym nie dał sobie przetoczyć krwi od pedała, wole zgon

Bo jesteś albo jehowcem,albo głupkiem.Zapisz się do klanu Rydzyka.On ciebie zrozumie.
Avatar
wek / 27 października 2008 o 09:03
0
ja też bym nie dał sobie przetoczyć krwi od pedała, wole zgon
Avatar
Gość / 12 maja 2008 o 12:12
0
[url="http://homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2314"]http://homiki.pl/modules.php?name=News&...le&sid=2314[/url]

Może jakieś sprostowanie?
Avatar
GRAZYNA / 11 maja 2008 o 12:35
0
WITAM ! COS TAKIEGO MOZE TYLKO WYDAZYC SIE W POLSCE ! TO ABSURD ! WYPELNIAJAC ANKIETE NIKT SIE NIE PRZYZNA CZY JEST GEJ POZATYM NIEMUSI TEGO ROBIC !KAZDA KREW ODDANA PRZECHODZI SZCZEGOLOWE BADANIA !!! OD 10 LAT MIESZKAM W HISZPANI I TU JEST NIE DO POMYSLENIA ZE PANI DOKTOR ZAJMUJACA TAKIE STANOWISKO OGLOSILA TAKIE ZARZADZENIE !!!WLASNIE PRZEZ TAKIE OSOBY POLSKA WYSTAWIANA JEST NA POSMIEWISKO!!!! POZDRAWIAM!
Avatar
pregno / 11 maja 2008 o 10:40
0
Jestem heterykiem i nie toleruję sytuacji, gdy para gejów ostentacyjnie całuje sie na ulicy. Mam jednak na tyle zdrowego rozsądku, że pomysł pani minister jest wrecz kioretyński.
Po pierwsze trudno się spodziewać, że kazdy gej, bisek albo heteryk łażacy do burdelu czasami, przyzna się w ankiecie do tego. Po drugie jesli gej ma stałego partnera, to ryzyko zakażenia HIV jest trzydzieści razy mniejsze, niż jeśli heteryk sypia z kilkoma kobietami a te z kilkoma męzczyznami. Po trzecie wreszcie - kazda krew zanim trafi do lodówki w centrum krwiodawstwa, jest dokłądnie badana przez komputer. Komputer odrzuci krew zakażoną (czy to geja czy to heteryka), więc ryzyka zakażenia w ten sposób nie istnbieje wg mnie. O ile komputer zadziała prawidłowo.
Jestem heterykiem i nie toleruję sytuacji, gdy para gejów ostentacyjnie całuje sie na ulicy. Mam jednak na tyle zdrowego rozsądku, że pomysł pani minister jest wrecz kioretyński.
Po pierwsze trudno się spodziewać, że kazdy gej, bisek albo heteryk łażacy do burdelu czasami, przyzna się w ankiecie do tego. Po drugie jesli gej ma stałego partnera, to ryzyko zakażenia HIV jest trzydzieści razy mniejsze, niż jeśli heteryk sypia z kilkoma kobietami a te z kilkoma męzczyznami. Po trzecie wreszcie - kazda krew zanim trafi do lodówki w centrum ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2008 o 09:48
0
Jakoś wcześniej nie było czegoś takiego... to chyba kolejny krok głupoty typu pani Sowińskiej.... Tylko pogratulować kondolencji...
Avatar
Gość / 11 maja 2008 o 09:13
0
A każdy hetero to zdrowy jest, nie zaraża się HIV, żółtaczką i innymi chorobami?

Tu nie chodzi o choroby, bo na takie same zapadają osoby heteroseksualne ale pewnie o to, że ktoś "mądry" stwierdził, że jak przetoczą taką krew pobraną od geja to nie daj boże jeszcze "normalna" osoba orientację zmieni po transfuzji.
Takie cuda to tylko w Polsce.
A świat się śmieje.
Avatar
kumaty / 27 października 2008 o 17:38
0
Prawda jest taka ze geje mają bardzo urozmaicony repertuar zachowań sexualnych ; szczanie w ryja sranie na klate lizanie rowa wszyscy pedzie obciagaja pałkę .Dalej chcecie brac krew od homosexualnych są przecież tacy jak wy czyż nie?
Avatar
bb / 27 października 2008 o 16:23
0
wek napisał:
ja też bym nie dał sobie przetoczyć krwi od pedała, wole zgon

Bo jesteś albo jehowcem,albo głupkiem.Zapisz się do klanu Rydzyka.On ciebie zrozumie.
Avatar
wek / 27 października 2008 o 09:03
0
ja też bym nie dał sobie przetoczyć krwi od pedała, wole zgon
Avatar
Gość / 12 maja 2008 o 12:12
0
[url="http://homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2314"]http://homiki.pl/modules.php?name=News&...le&sid=2314[/url]

Może jakieś sprostowanie?
Avatar
GRAZYNA / 11 maja 2008 o 12:35
0
WITAM ! COS TAKIEGO MOZE TYLKO WYDAZYC SIE W POLSCE ! TO ABSURD ! WYPELNIAJAC ANKIETE NIKT SIE NIE PRZYZNA CZY JEST GEJ POZATYM NIEMUSI TEGO ROBIC !KAZDA KREW ODDANA PRZECHODZI SZCZEGOLOWE BADANIA !!! OD 10 LAT MIESZKAM W HISZPANI I TU JEST NIE DO POMYSLENIA ZE PANI DOKTOR ZAJMUJACA TAKIE STANOWISKO OGLOSILA TAKIE ZARZADZENIE !!!WLASNIE PRZEZ TAKIE OSOBY POLSKA WYSTAWIANA JEST NA POSMIEWISKO!!!! POZDRAWIAM!
Avatar
pregno / 11 maja 2008 o 10:40
0
Jestem heterykiem i nie toleruję sytuacji, gdy para gejów ostentacyjnie całuje sie na ulicy. Mam jednak na tyle zdrowego rozsądku, że pomysł pani minister jest wrecz kioretyński.
Po pierwsze trudno się spodziewać, że kazdy gej, bisek albo heteryk łażacy do burdelu czasami, przyzna się w ankiecie do tego. Po drugie jesli gej ma stałego partnera, to ryzyko zakażenia HIV jest trzydzieści razy mniejsze, niż jeśli heteryk sypia z kilkoma kobietami a te z kilkoma męzczyznami. Po trzecie wreszcie - kazda krew zanim trafi do lodówki w centrum krwiodawstwa, jest dokłądnie badana przez komputer. Komputer odrzuci krew zakażoną (czy to geja czy to heteryka), więc ryzyka zakażenia w ten sposób nie istnbieje wg mnie. O ile komputer zadziała prawidłowo.
Jestem heterykiem i nie toleruję sytuacji, gdy para gejów ostentacyjnie całuje sie na ulicy. Mam jednak na tyle zdrowego rozsądku, że pomysł pani minister jest wrecz kioretyński.
Po pierwsze trudno się spodziewać, że kazdy gej, bisek albo heteryk łażacy do burdelu czasami, przyzna się w ankiecie do tego. Po drugie jesli gej ma stałego partnera, to ryzyko zakażenia HIV jest trzydzieści razy mniejsze, niż jeśli heteryk sypia z kilkoma kobietami a te z kilkoma męzczyznami. Po trzecie wreszcie - kazda krew zanim trafi do lodówki w centrum ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2008 o 09:48
0
Jakoś wcześniej nie było czegoś takiego... to chyba kolejny krok głupoty typu pani Sowińskiej.... Tylko pogratulować kondolencji...
Avatar
Gość / 11 maja 2008 o 09:13
0
A każdy hetero to zdrowy jest, nie zaraża się HIV, żółtaczką i innymi chorobami?

Tu nie chodzi o choroby, bo na takie same zapadają osoby heteroseksualne ale pewnie o to, że ktoś "mądry" stwierdził, że jak przetoczą taką krew pobraną od geja to nie daj boże jeszcze "normalna" osoba orientację zmieni po transfuzji.
Takie cuda to tylko w Polsce.
A świat się śmieje.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 27 6

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 24 7

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 23 50

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 6

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 54

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!