Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2020 r.
21:25

Ostrzeżenie przed zapaścią. Czy czeka nas problem odbioru śmieci?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
6 24 A A
Frakcją, której odbiór, w przypadku przeciążenia systemu, może zostać ograniczony, są odpady bio
Frakcją, której odbiór, w przypadku przeciążenia systemu, może zostać ograniczony, są odpady bio (fot. Archiwum)

O rezygnację z remontów i wyrzucanie jak najmniejszej ilości śmieci apelują do mieszkańców władze Lublina. – Szykujemy się na gorszy scenariusz – tłumaczą urzędnicy, mówiąc o „istotnym zagrożeniu” i „ewentualnych ograniczeniach” w wywozie mebli oraz… odpadów bio. Czy czeka nas cuchnący problem?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 Chociaż oficjalny komunikat Ratusza nie zapowiada wprost problemu z wywozem śmieci i zapewnia, że są odbierane „bez zakłóceń i terminowo”, to jednocześnie pada w nim stwierdzenie o możliwych ograniczeniach w odbiorze pewnych odpadów. Urząd Miasta wprost apeluje o to, aby wynosić na śmietnik jak najmniej rzeczy. Kiedy pytamy o to, co skłoniło władze miasta do wydania takiego apelu, urzędnicy przyznają, że trwająca epidemia może zagrozić firmom, które opróżniają nam kontenery z odpadów

Bo może być gorzej

– Stan epidemii może stanowić istotne zagrożenie dla funkcjonowania większości podmiotów gospodarczych, również branży odpadowej – stwierdza Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. – Aktualnie firmy nie zgłaszają problemów, ale należy pamiętać, że wiosna to czas, gdy mieszkańcy robią generalne porządki oraz remonty i generują o wiele więcej odpadów niż zazwyczaj. Również odpadów zielonych, z racji sprzyjających warunków atmosferycznych, jest stosunkowo więcej. Stąd zarówno firmy, jak i gmina muszą być przygotowane na gorszy scenariusz.

Ten gorszy scenariusz to mocne zmniejszenie zdolności firm wywozowych do odbierania śmieci od mieszkańców. Jeżeli z tego powodu trzeba będzie wprowadzać ograniczenia, to zaczną się one od tych odpadów, których zaleganie przy osiedlowych śmietnikach byłoby najmniej problematyczne, w tym starych mebli i gruzu.

Co może nam zalegać

Sygnał z Ratusza jest jednoznaczny: – Powstrzymajmy się od prac remontowych i porządkowych generujących odpady wielkogabarytowe i remontowo-budowlane. Ewentualne ograniczenia w odbiorze mogą w pierwszej kolejności dotyczyć właśnie tych rodzajów odpadów – stwierdza Urząd Miasta w oficjalnym apelu do mieszkańców.

– Kolejną frakcją, której odbiór, w przypadku przeciążenia systemu, może zostać ograniczony, są odpady bio – zapowiada Monika Głazik. Urzędnicy wprost zaapelowali do mieszkańców domów jednorodzinnych, żeby zawczasu przestawili się na samodzielne przetwarzanie części odpadów. – Na przykład spróbowali stworzyć własny kompostownik.

Jak najmniej odpadów

W oficjalnym apelu wystosowanym do mieszkańców Urząd Miasta prosi o to, aby na wszelkie możliwe sposoby ograniczać ilość odpadów: składać kartony i inne opakowania papierowe, zgniatać plastikowe butelki i inne opakowania z tworzyw sztucznych. Ratusz nakłania nawet do powściągliwości podczas zakupów. – Aby w czasie epidemii nie wytwarzać więcej odpadów niż zazwyczaj.

Wytyczne z ministerstwa

W sobotę wojewoda rozesłał do wiadomości mediów wytyczne Ministerstwa Klimatu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie zasad postępowania z odpadami. Firmom wywozowym zalecono, by w razie niedoboru personelu zmniejszyły częstotliwość odbioru szkła, papieru, metali i tworzyw sztucznych, aby zapewnić ciągłość odbioru i przetwarzania odpadów zmieszanych oraz bioodpadów. W pierwszej kolejności przetwarzane mają być odpady odbierane z miejsc izolacji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jjj / 5 kwietnia 2020 r. o 21:43
+48
W takim razie może obniżyć olbrzymie opłaty za wywóz śmieci!
Avatar
Aaron_Langman / 5 kwietnia 2020 r. o 21:58
+17
Samorządy pochowały się jak szczury. UNIA kasy nie daje ?
Avatar
aka12 / 6 kwietnia 2020 r. o 06:35
+16
Zmniejszę ilość śmieci jak obniżą opłatę za wywóz. PS. Śmieci jest dużo mniej bo ludzie mniej kupują, a jak zacznie zaraz rosnąć gwałtownie bezrobocie, to śmieci będzie jeszcze mniej.
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 20:17
+11
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;) rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 12:44
+9
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
  Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 5 kwietnia 2020 r. o 23:22
+7
"Unia Europejska zawiodła w czasie pandemii koronawirusa" - powiedział prezydent Czech Milosz Zeman. W rozmowie z telewizją internetową dziennika "Blesk" stwierdził, że "kryzys przetrzymały za to państwa narodowe".
Acha... ale chętnie przytuli kilka miliardów eurasków z UE. "Kryzys przetrzymały za to państwa narodowe"??? Które... w których to ten kryzys się już skończył, że ktokolwiek może tak powiedzieć?
 Przecież to zwykła propagandowa papka dla ciemnego ludu. Troll z Biura Propagandy PiS robi jakieś offtopicowe wrzutki o UE pod artykułem na temat wywozu śmieci w Lublinie, istny kabaret. Tu się zanotuje jeden cytat wyrwany z kontekstu, tam się zanotuje drugi i potem kolportuje takie głupoty na wszystkie możliwe sposoby przy pomocy propagandowej telewizji i farm internetowych trolli. PS: Też jestem ciekaw które to rzekomo państwa narodowe przetrzymały kryzys. Ja nie widzę żadnego takiego. A co lepsze, kryzys jest dopiero przed nami.
 Przecież to zwykła propagandowa papka dla ciemnego ludu. Troll z Biura Propagandy PiS robi jakieś offtopicowe wrzutki o UE pod artykułem na temat wywozu śmieci w Lublinie, istny kabaret. Tu się zanotuje jeden cytat wyrwany z kontekstu, tam się zanotuje drugi i potem kolportuje takie głupoty na wszystkie możliwe sposoby przy pomocy propagandowej telewizji i farm internetowych trolli. PS: Też jestem ciekaw które to rzekomo państwa narodowe przetrzymały kryzys. Ja nie widzę żadnego takiego. A co lepsze, kryzys jest dopiero przed... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 11:06
+5
Zmniejszę ilość śmieci jak obniżą opłatę za wywóz. PS. Śmieci jest dużo mniej bo ludzie mniej kupują, a jak zacznie zaraz rosnąć gwałtownie bezrobocie, to śmieci będzie jeszcze mniej.
Polacy robią zakupy na zapas, a obroty sklepów rosną.
Nie widzę takich zachowań. Owszem, na początku była panika, ale teraz ludzie robią zwykłe zakupy, więc nie pieprz głupot.
P*0 Research  02.04- "....usługi kurierskie i sklepy spożywcze odnotowały wzrost sprzedaży. " - ___K___ czekam na przeprosiny
Podaj jeszcze okres, za jaki są dane. Bo tak, to jak zwykle rzucasz coś wyrwanego z kontekstu.
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020 "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020 "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..." rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 09:22
+5
Zmniejszę ilość śmieci jak obniżą opłatę za wywóz. PS. Śmieci jest dużo mniej bo ludzie mniej kupują, a jak zacznie zaraz rosnąć gwałtownie bezrobocie, to śmieci będzie jeszcze mniej.
Polacy robią zakupy na zapas, a obroty sklepów rosną.
Nie widzę takich zachowań. Owszem, na początku była panika, ale teraz ludzie robią zwykłe zakupy, więc nie pieprz głupot.
 P*0 Research  02.04- "....usługi kurierskie i sklepy spożywcze odnotowały wzrost sprzedaży. " - ___K___ czekam na przeprosiny
 P*0 Research  02.04- "....usługi kurierskie i sklepy spożywcze odnotowały wzrost sprzedaży. " - ___K___ czekam na przeprosiny rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 20:41
+3
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
Gorączkę można zbić. Z głupoty wyleczyć się dużo trudniej...
wypowiedź analityków największego polskiego banku nazywasz głupotą ?
wypowiedź analityków największego polskiego banku nazywasz głupotą ? rozwiń
Avatar
Komentator / 5 kwietnia 2020 r. o 22:31
+3
"Unia Europejska zawiodła w czasie pandemii koronawirusa" - powiedział prezydent Czech Milosz Zeman. W rozmowie z telewizją internetową dziennika "Blesk" stwierdził, że "kryzys przetrzymały za to państwa narodowe".
 Acha... ale chętnie przytuli kilka miliardów eurasków z UE. "Kryzys przetrzymały za to państwa narodowe"??? Które... w których to ten kryzys się już skończył, że ktokolwiek może tak powiedzieć?
Avatar
Komentator / 6 kwietnia 2020 r. o 22:25
+2
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
 U mnie wszystko w porządku. Mam się dobrze, zarabiam uczciwie (tak, chodzę teraz do pracy). Zakupy robię normalne... różnica jedynie jest taka, że nie kupię drożdży czy kilku innych podstawowych produktów... ale na pewno nie nadrabiam tego ilością innych zakupów. I wszsycy moi znajomi również nie ładują zakupów pod dach bagażnika, jak to raczysz (wybacz, na "pana" trzeba zasłużyć jak na szacunek) insynuować. A marcowe wzrosty sprzedaży wzięły się ze zwykłej i zrozumiałej paniki ludzi, któtzy nigdy nie mieli do czynienia z taką sytuacją. Nie jest to trend w żadnym wypadku, tylko jednorazowy pik wzrostu obrotów sklepów spożywczych. Dowody poszukać proszę sobie samemu, ale wystarczy wpisać np. "obroty sklepów spożywczych" i przeczytać pierwszy z góry artykuł.  Ale nie... "pan" troll woli rzucać nieprawdą i wyrywkami z kontekstu. Idź się leczyć... na koronawirusa może, bo na głowę za późno.
 U mnie wszystko w porządku. Mam się dobrze, zarabiam uczciwie (tak, chodzę teraz do pracy). Zakupy robię normalne... różnica jedynie jest taka, że nie kupię drożdży czy kilku innych podstawowych produktów... ale na pewno nie nadrabiam tego ilością innych zakupów. I wszsycy moi znajomi również nie ładują zakupów pod dach bagażnika, jak to raczysz (wybacz, na "pana" trzeba zasłużyć jak na szacunek) insynuować. A marcowe wzrosty sprzedaży wzięły się ze zwykłej i zrozumiałej paniki ludzi, któtzy nigdy nie mieli do czyni... rozwiń
Avatar
___K___ / 6 kwietnia 2020 r. o 21:32
0
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
Gorączkę można zbić. Z głupoty wyleczyć się dużo trudniej...
POzdrawiam życiowego trolla-frustrata, który za nic ma analityków bankowych i sam uważa się za Α i Ω :)
Nie rozumiesz. Ja ciebie mam za nic. Kurdę, prościej już się nie da...
Nie rozumiesz. Ja ciebie mam za nic. Kurdę, prościej już się nie da... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 21:27
0
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
Gorączkę można zbić. Z głupoty wyleczyć się dużo trudniej...
 POzdrawiam życiowego trolla-frustrata, który za nic ma analityków bankowych i sam uważa się za Α i Ω :)
 POzdrawiam życiowego trolla-frustrata, który za nic ma analityków bankowych i sam uważa się za Α i Ω :) rozwiń
Avatar
___K___ / 6 kwietnia 2020 r. o 21:01
0
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
Gorączkę można zbić. Z głupoty wyleczyć się dużo trudniej...
wypowiedź analityków największego polskiego banku nazywasz głupotą ?
Ty każdą swoją wypowiedzią potwierdzasz tylko słuszność mojej diagnozy! Napiszę ci więc wprost - miałem na myśli ciebie!
Ty każdą swoją wypowiedzią potwierdzasz tylko słuszność mojej diagnozy! Napiszę ci więc wprost - miałem na myśli ciebie! rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 20:41
+3
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
Gorączkę można zbić. Z głupoty wyleczyć się dużo trudniej...
wypowiedź analityków największego polskiego banku nazywasz głupotą ?
wypowiedź analityków największego polskiego banku nazywasz głupotą ? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 kwietnia 2020 r. o 20:23
-4
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
Gorączkę można zbić. Z głupoty wyleczyć się dużo trudniej...
Gorączkę można zbić. Z głupoty wyleczyć się dużo trudniej... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 20:17
+11
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;)
Może niech Pan siada spokojnie i.... zmierzy gorączkę ?! ;) rozwiń
Avatar
Komentator / 6 kwietnia 2020 r. o 13:24
-5
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
 Może to dlatego, że nie potrafisz prawidłowo interpretować danych?
Avatar
Aaron_Langman / 6 kwietnia 2020 r. o 12:44
+9
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020       "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
  Cytuję wypowiedź analityków największego polskiego banku, a Ty nazywasz mnie ignorantem?
Avatar
___K___ / 6 kwietnia 2020 r. o 11:26
-3
___K___- czekam na przeprosiny: P*0research - dane za marzec 2020        "Data on card transations by P*0 clients ... ...  courier services and food stores recorded sales growth. ..."
Tak więc to ty przeproś za swoją ignorancję i zaśmiecanie forum :-)
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lipca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lipca 2021 r.

Kolejne miasto w regionie będzie się dzielić jedzeniem

Kolejne miasto w regionie będzie się dzielić jedzeniem

Jeszcze w tym roku w Świdniku ma powstać jadłodzielnia. Podobne miejsca działają już m.in. w Lublinie, Kraśniku i Puławach.

Niezwykle zacięta walka w Toruniu. Michelsen i Łaguta dają zwycięstwo Motorowi Lublin

Niezwykle zacięta walka w Toruniu. Michelsen i Łaguta dają zwycięstwo Motorowi Lublin

Całe spektrum emocji towarzyszyło kibicom, którzy oglądali niedzielne starcie eWinner Apatora Toruń z Motorem Lublin. Żółto-biało-niebiescy walczyli do ostatniego biegu o zwycięstwo i udało im się to – 46:44, a do tego triumfowali w dwumeczu. Tym samym zrobili olbrzymi krok w kierunku awansu do play-offów

Tak się zmieni centrum Lubyczy Królewskiej. Mieszkańcy wybrali spośród projektów studentów
galeria

Tak się zmieni centrum Lubyczy Królewskiej. Mieszkańcy wybrali spośród projektów studentów

Już wiadomo jak zmieni się fragment centrum Lubyczy Królewskiej. Będzie scena, ażurowa konstrukcja przypominająca dom, zielony rynek z pawilonami i odmieniony dom kultury. Pomysł Artura Mazura z Politechniki Rzeszowskiej spodobał się mieszkańcom najbardziej. Co ciekawe, sąd konkursowy, który oceniał pomysły studentów też uznał Zieloną Przystań za wartą I nagrody.

Lublin. Prawie jak deptak
galeria

Lublin. Prawie jak deptak

W sobotę na dobre rozpoczął się remont jezdni Krakowskiego Przedmieścia między ul. 3 Maja a Wieniawską.

Lubelskie. Brud i niedbalstwo zepsuły wakacje dzieciom
film

Lubelskie. Brud i niedbalstwo zepsuły wakacje dzieciom

Pourywane kontakty, niedziałające spłuczki i zerwane zasłony prysznicowe – w takich warunkach miały wypoczywać dzieci na koloniach w Okunince. Przeprowadzone kontrole potwierdziły część zarzutów, organizator wypoczynku przeprasza i zarzeka się, że to jednorazowy incydent.

W Bełżycach piknik ze szczepionkami. Grill dla najlepszych
Zdjęcia
galeria

W Bełżycach piknik ze szczepionkami. Grill dla najlepszych

Na jednym stoisku hamburgery, na drugim wata cukrowa, a na trzecim szczepionki Johnson & Johnson. W niedzielę w Bełżycach największa kolejka ustawiła się do tego ostatniego.

eWinner Apator Toruń - Motor Lublin. Rewanż na Motoarenie 44:46 [zapis relacji na żywo]

eWinner Apator Toruń - Motor Lublin. Rewanż na Motoarenie 44:46 [zapis relacji na żywo]

Po ponad trzech tygodniach przerwy od ligowej jazdy zawodnicy Motoru Lublin wracają na polskie tory. Dzisiaj o godz. 19.15 będą gościć na toruńskiej Motoarenie, gdzie zmierzą się z miejscowym eWinner Apatorem. Transmisję z tego meczu będzie można oglądać na antenie nSport+. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Wraca Miasto movie w Warsztatach Kultury. Na początek "Terminator 2. Dzień sądu"
4 sierpnia 2021, 18:00

Wraca Miasto movie w Warsztatach Kultury. Na początek "Terminator 2. Dzień sądu"

Po długiej przerwie wracają filmowe pokazy w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie. Już 4 sierpnia o godz. 20 organizatorzy zaproszą na pokaz kultowego "Terminatora 2".

PKO BP Ekstraklasa wróciła do Łęcznej. Powrót w godnym stylu
galeria
film

PKO BP Ekstraklasa wróciła do Łęcznej. Powrót w godnym stylu

PIŁKARKSA PKO BP EKSTRAKLASA Po czterech latach przerwy najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce powrócił na Lubelszczyznę. Górnik Łęczna zremisował u siebie 1:1 z Cracovią w pierwszej kolejce nowego sezonu ekstraklasy, a na tamtejszym stadionie znów można było poczuć atmosferę piłkarskiego święta

Obroniła doktorat na KUL w takim stroju
galeria

Obroniła doktorat na KUL w takim stroju

Na obronę doktoratu przyszła w stroju nawiązującym do tematu jej pracy. Nie pierwszy raz, bo bardzo często ubiór dostosowuje do poruszanej tematyki podczas zajęć ze studentami. – Zawsze staram się jak najdokładniej pokazać to, o czym mówię – tłumaczy dr Ewelina Polańska.

Keeza bialska klasa okręgowa od nowego sezonu w nowym wydaniu

Keeza bialska klasa okręgowa od nowego sezonu w nowym wydaniu

KEEZA BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W nowym sezonie do rywalizacji przystąpi nie 14, a 16 drużyn. Powiększenie ligi spowodowało, że do klasy A zamiast trzech zespołów zdegradowany został tylko beniaminek Ar-Tig Huta Dąbrowa

Zdrowa żywność na Lubelszczyźnie. Co nam przyniesie Zielony Ład?
Magazyn

Zdrowa żywność na Lubelszczyźnie. Co nam przyniesie Zielony Ład?

Jeżeli rolnik ma wysoki poziom wiedzy i umiejętności, to ogranicza chwasty, bo one są konkurentem dla roślin uprawnych. Ogranicza chwasty różnymi metodami: orką, bronowaniem, stosowaniem środków chwastobójczych, ponieważ jego celem nie jest produkcja maku i kąkolu, tylko na przykład rzepaku. Problem zaczyna się wtedy, gdy na wielkich obszarach mamy monokultury upraw. Wyzwaniem w Europie jest strategia „Zielony Ład”, która Unia oficjalnie zatwierdziła i Polska też się na te warunki zgodziła – rozmowa z dr Mirosławem Korzeniowskim, prezesem Stowarzyszenia AgroEkoton, ekspertem z zakresu zrównoważonej ochrony roślin.

Łuków: Mieszkańcy nie chcą oddać gruntów pod przebudowę ulicy

Łuków: Mieszkańcy nie chcą oddać gruntów pod przebudowę ulicy

Miasto planuje wyremontować ulicę Królik. Ale część mieszkańców nie chce oddać swoich gruntów.

Tokio 2020: Konrad Czerniak bez finału w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym

Tokio 2020: Konrad Czerniak bez finału w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym