Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2021 r.
14:02

Lublin. Pasażer skarży się na rozkład jazdy. W październiku będzie lepiej?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
17 21 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Na przepełnione autobusy podczas niektórych kursów skarży się jeden z naszych Czytelników. Zarząd Transportu Miejskiego odpowiada, że wrzesień to „okres przejściowy” i być może od października kursów będzie więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem osobą niepełnosprawną, ale muszę się przemieszczać komunikacją miejską i od pierwszego września zdarzyło mi się już parę razy, że przez tłok nie mogłem wejść do pojazdu – skarży się nasz Czytelnik. Twierdzi, że problemy występują na trasie z Drogi Męczenników Majdanka do centrum.

Obecne rozkłady ułożono na podstawie tych sprzed wakacji. Nasz Czytelnik uważa, że urzędnicy popełnili błąd. – Ktoś, kto opracowuje rozkłady nie zna chyba liczby mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży zamieszkałych w dużych dzielnicach. Nikt nie bierze też pod uwagę, że setki ludzi dojeżdżają na cmentarz na Majdanku – dodaje pasażer.

Urzędnicy tłumaczą, że pandemia zmieniła nawyki pasażerów, więc rozkłady układa się „doraźnie”. – Co roku początek września to także okres organizacji roku szkolnego, stabilizacji planów w szkołach, a to może wpływać na wzmożony ruch na wybranych liniach czy przystankach. Jest to etap przejściowy – twierdzi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego.

– Oczywiście będziemy monitorować sytuację i dostosowywać rozkład do aktualnych potrzeb – deklaruje Fisz i dodaje, że czerwcowe rozkłady uwzględniały już młodzież szkolną. Nie przesądza jeszcze, czy wraz z początkiem roku akademickiego wzmocniona będzie obsada linii komunikacji miejskiej. – W przypadku decyzji władz centralnych o przywróceniu nauki stacjonarnej w uczelniach wyższych, będziemy analizować możliwość modyfikacji rozkładów jazdy w październiku.

Rektorzy lubelskich uczelni już zdecydowali, jak będzie u nich wyglądać semestr zimowy. Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Lubelska chcą uczyć stacjonarnie, UMCS ma działać hybrydowo, a KUL zdalnie. Jednak Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z ostatecznymi decyzjami co do październikowego rozkładu na wypadek odgórnych decyzji na szczeblu krajowym.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sir_Fred / 16 września 2021 r. o 14:42
+50
Nie ma to jak anonimowy Czytelnik "skarży się". Za czasów słusznie minionych (albo nie), skarżącym na MPK byl anonimowy przedstawiciel klasy  robotniczej albo kucharka 
Avatar
na_haju / 16 września 2021 r. o 15:06
+40
Kwestią czasu jest jak szkoły z powrotem przejdą na nauczanie zdalne. Uczelnie też długo nie przetrwają na nauczaniu stacjonarnym, więc takie chwilowe wzmacnianie rozkładów jest bez sensu bo za chwilę i tak autobusy znowu opustoszeją.
Avatar
sighter / 16 września 2021 r. o 15:49
+31
Kolejny zmyślony i istniejący wyłącznie w fantazjach pana Dominika czytelnik czy ten istnieje naprawdę?
Avatar
pigmej / 16 września 2021 r. o 18:40
+24
Przecież wszyscy wiedzą, że magistrat ma gdzieś zwykły plebs jeżdżący autobusami i trolejbusami. Komunikacja miejska zwija się w zastraszającym tempie.
 Korzystam regularnie i jakoś nie widzę tego zastraszającego tempa zwijania się komunikacji miejskiej, wręcz przeciwnie. Owszem na paru liniach możnaby dołożyć parę kursów, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że budżet ZTM nie jest z gumy. A co do plebsu, przecież głosował na PiS, który regularnie robi skoki na pieniądze samorządów. Autobusów jeździ mniej, ale za to strumień pieniędzy leje się poprzez socjal.
 Korzystam regularnie i jakoś nie widzę tego zastraszającego tempa zwijania się komunikacji miejskiej, wręcz przeciwnie. Owszem na paru liniach możnaby dołożyć parę kursów, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że budżet ZTM nie jest z gumy. A co do plebsu, przecież głosował na PiS, który regularnie robi skoki na pieniądze samorządów. Autobusów jeździ mniej, ale za to strumień pieniędzy leje się poprzez socjal. rozwiń
Avatar
Jasin / 16 września 2021 r. o 18:46
+16
 Pewne jest tylko to, że P0wyżej mamy K0lejne wcielenie ratuszo-wazeliniarza z opłacanej przez dewelocfaniaków agencji PR.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Memory5 / 17 września 2021 r. o 10:11
+15
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi(konto "kronikidewelorozwoju" to też Monisia).
Avatar
Jasin / 16 września 2021 r. o 19:35
+13
K0lejna P0rcja wazeliny od 200-loginowego cfelka z agencji PR, specjalisty d/s klepania w łapki, który prawdopodobnie nigdy nie miał okazji sK0rzystać z usług wygaszanego mpk.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. rozwiń
Avatar
Jasin / 16 września 2021 r. o 20:07
+11
Napisano  13 minut temu  Pewne jest tylko to, że P0wyżej mamy K0lejne wcielenie ratuszo-wazeliniarza z opłacanej przez dewelocfaniaków agencji PR.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. rozwiń
Avatar
Jasin / 16 września 2021 r. o 21:15
+10
Napisano 3 minut temu  K0lejna P0rcja wazeliny od 200-loginowego cfelka z agencji PR, specjalisty d/s klepania w łapki, który prawdopodobnie nigdy nie miał okazji sK0rzystać z usług wygaszanego mpk, bo w tych kręgach "nie wypada" mieszać się z "plebsem".
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 10:30
+6
Napisano 4 minut temu   Pewne jest tylko to, że P0wyżej mamy K0lejne wcielenie ratuszo-wazeliniarza z opłacanej przez dewelocfaniaków agencji PR.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
olol / 20 września 2021 r. o 07:09
+1
nieźle ratusz poleciał, 30 minusów i plusów pod odpowiednimi komentarzami z multikont urzędasów. żałosne. idźcie poplusować inne artykuły, żeby to nie było aż tak ewidentne, przygłupy
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 13:29
+1
Napisano 2 minuty temu  Utrzymywanie mpk = marnotrawienie środków na "plebs", które można by przeznaczyć na "rozwój", jak np. ciągnięcie nowych autostrad śródmiejskich do dewelocfaniackich banków ziemi.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz dodaję czas, kiedy wklepujesz swoje  wypociny, Monio!
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz dodaję czas, kiedy wklepujesz swoj... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 13:25
-4
Przecież wszyscy wiedzą, że magistrat ma gdzieś zwykły plebs jeżdżący autobusami i trolejbusami. Komunikacja miejska zwija się w zastraszającym tempie.
 Utrzymywanie mpk = marnotrawienie środków na "plebs", które można by przeznaczyć na "rozwój", jak np. ciągnięcie nowych autostrad śródmiejskich do dewelocfaniackich banków ziemi.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 13:21
+4
Napisano 21 minut temu   K0lejna P0rcja wazeliny od 200-loginowego cfelka z agencji PR, specjalisty d/s klepania w łapki, który prawdopodobnie nigdy nie miał nawet okazji sK0rzystać z usług wygaszanego mpk, bo w tych kręgach "nie wypada" mieszać się z "plebsem".
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 12:59
-4
Przecież wszyscy wiedzą, że magistrat ma gdzieś zwykły plebs jeżdżący autobusami i trolejbusami. Komunikacja miejska zwija się w zastraszającym tempie.
Korzystam regularnie i jakoś nie widzę tego zastraszającego tempa zwijania się komunikacji miejskiej, wręcz przeciwnie. Owszem na paru liniach możnaby dołożyć parę kursów, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że budżet ZTM nie jest z gumy. A co do plebsu, przecież głosował na PiS, który regularnie robi skoki na pieniądze samorządów. Autobusów jeździ mniej, ale za to strumień pieniędzy leje się poprzez socjal.
 K0lejna P0rcja wazeliny od 200-loginowego cfelka z agencji PR, specjalisty d/s klepania w łapki, który prawdopodobnie nigdy nie miał nawet okazji sK0rzystać z usług wygaszanego mpk, bo w tych kręgach "nie wypada" mieszać się z "plebsem".
 K0lejna P0rcja wazeliny od 200-loginowego cfelka z agencji PR, specjalisty d/s klepania w łapki, który prawdopodobnie nigdy nie miał nawet okazji sK0rzystać z usług wygaszanego mpk, bo w tych kręgach "nie wypada" mieszać się z "plebsem". rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 11:57
-7
Kolejny zmyślony i istniejący wyłącznie w fantazjach pana Dominika czytelnik czy ten istnieje naprawdę?
 Pewne jest tylko to, że P0wyżej mamy K0lejne wcielenie ratuszo-wazeliniarza z opłacanej przez dewelocfaniaków agencji PR.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 11:10
-13
Kwestią czasu jest jak szkoły z powrotem przejdą na nauczanie zdalne. Uczelnie też długo nie przetrwają na nauczaniu stacjonarnym,
Cfelku-minusowaczu z dewelo-ratuszowej agencji PR - twoim szefuniom rozsiewanie takich "prognoz" może się nie sP0dobać, zwłaszcza że rynek wynajmu  studenciakom i tak już leży i kwiczy. Chcesz w imię obrony wygaszania mpk jeszcze bardziej odstraszyć leszczy marzących o "pwenych" zyskach z wynajmu?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 września 2021 r. o 10:59
-14
Wygaszanie mpk służy "rozwojowi" metroP0lii, a zniechęcanie użytkowników P0przez cięcia kursów jest P0dstawą sukcesu tego planu. K0lega paliwas P0leci Czytelnikowi zakup własnego auta.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 10:30
+6
Napisano 4 minut temu   Pewne jest tylko to, że P0wyżej mamy K0lejne wcielenie ratuszo-wazeliniarza z opłacanej przez dewelocfaniaków agencji PR.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moniu.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. I skończyło się babci sranko, skończyło rżnięcie głupa.Skończyło kopiowanie i wklejanie na okrągło tego samego - teraz piszę czas wklepania wypocin, Moni... rozwiń
Avatar
Memory5 / 17 września 2021 r. o 10:11
+15
Brzdęk i kolejnych kilka rubli wpadło do sakiewki Monisi(konto "kronikidewelorozwoju" to też Monisia).