Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 sierpnia 2008 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Platforma odwdzięczyła się PiS za poparcie dla prezydenta?

0 6 A A

Piotr Kowalczyk, przewodniczący klubu miejskich radnych PiS, jest od kilku dni dyrektorem generalnym i prokurentem państwowej firmy FS Holding.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pracę znalazł tam też Zbigniew Targoński (również rajca PiS). Od kilku tygodni jest szefem kadr.

Obaj panowie do czerwca kierowali Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odeszli, bo nie chciała ich rządząca województwem koalicja PO-PSL. Dlaczego teraz trafili do FS Holding?

- Platforma dziękuje Kowalczykowi i PiS za poparcie dla prezydenta Adama Wasilewskiego i liczy na więcej - ocenia nasz informator.

- Mnie polityka nie interesuje i nikt na mnie nie naciskał. Mieliśmy wakat w kadrach i dlatego przyjąłem pana Targońskiego - zapewnia Jerzy Frąckiewicz, prezes FS Holding. Tłumaczy: Potrzebowałem wsparcia, a pan Kowalczyk ma doświadczenie w zarządzaniu, jest merytorycznie dobrze przygotowany. W razie mojej choroby czy urlopu pokieruje firmą.

- Dostałem propozycję od prezesa. Przyjąłem ją i zamierzam solidnie wykonać swoje obowiązki. Byłem w spółce-córce FS Holding i znam dobrze tę firmę. Jeśli ktoś będzie mnie szantażował, że stracę pracę, jeśli nie będę potulny w Radzie Miasta, to natychmiast pójdę do prokuratury - deklaruje Kowalczyk.

FS Holding ma być według planów Ministerstwa Skarbu Państwa sprywatyzowany w 2011 roku.
(rp)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wyborca81 / 11 sierpnia 2008 o 20:59
0
Tak sobie czytam te wpisy na forum i oczom nie wierze...rozumiem zawiść, że ludziom się powodzi i niektórzy mają z tym problem...ale kilka słów myślę, że warto napisać. Od jakiegoś czasu śledzę karierę p. Piotra Kowalczyka i coraz bardziej mi się podoba, pragnę zwrócić uwagę na jego życiorys - zna go ktoś wogóle??a może warto zapoznać! Nie chodzi o poglądy polityczne (bardziej pargmatycznego i zdrowo myślącego polityka trudno znaleźć - w końcu zawsze jest po PRAWEJ stronie że przypomnę AWS a obecnie PiS -> bez domieszek fałszu) chodzi mi raczej o działalność zawodową. Najlepszy przykład to czas kiedy był zatrudniony w LUW - to właśnie od tamtej pory wreszcie oddział komunikacji zaczął rzetelnie prowadzić choćby stronę internetową Urzędu!! a jesli chodzi o czasy nieodległe czyli praca w FOŚ - pytajcie kogo chcecie umial zaprowadzic porządek (zrobił coś dla miasta, w końcu jeden nowy trolejbus kupiło zapyziałe MPK z kasy Funduszu)i nikt nie puszczał zwróćcie uwagę info o jakichś szemranych interesach. Spytacie dlaczego?? bo gość ma to gdzieś robi swoje i łachom zarobić niedaje -> stad paru wrogów ma i wśród PiS-owców...
Oby więcej takich ludzi!!
BRAWO Panie Piotrze!!
Tak sobie czytam te wpisy na forum i oczom nie wierze...rozumiem zawiść, że ludziom się powodzi i niektórzy mają z tym problem...ale kilka słów myślę, że warto napisać. Od jakiegoś czasu śledzę karierę p. Piotra Kowalczyka i coraz bardziej mi się podoba, pragnę zwrócić uwagę na jego życiorys - zna go ktoś wogóle??a może warto zapoznać! Nie chodzi o poglądy polityczne (bardziej pargmatycznego i zdrowo myślącego polityka trudno znaleźć - w końcu zawsze jest po PRAWEJ stronie że przypomnę AWS a obecnie PiS -> bez domieszek fałszu) chodzi... rozwiń
Avatar
Krusnik02 / 11 sierpnia 2008 o 15:09
0
PO naprawia błędy - po wpuszczeniu do WFOŚiGW PSL (chyba są z Australii - wracają jak bumerangi) i wyrzuceniu ludzi, którzy de facto postawili tą instytucję na nogi (nie służyło jej "finansowanie" wozów strażackich za poprzedniego zarządu) lokalni liderzy partii rządzącej doszli chyba do wniosku, że z koniczynkami daleko nie zajadą i ze dobrych fachowców należy szanować. Miejmy nadzieję, że Donek też się obudzi i pogoni Pawlaka - to jedyna szansa dla Polski.
Avatar
Rysio / 11 sierpnia 2008 o 00:27
0
wyborca napisał:
Wstyd, chociaż o powołaniu tego wybitnego specjalisty mówiono w Lublinie od dwóch miesięcy. Przypuszczalnie to nie on pójdzie do prokuratury, ale to prokuratura do siebie go zaprosi - na pogawędkę w towarzystwie swojego nowego prezesa. A będzie o czym rozmawiać... Sprawa jest tak czytelna politycznie, że nie można mieć wątpliwości. Bedąc wyborcą PO zmieniam diametralnie swoje poglądy polityczne, gdyż czuję się ohydnie oszukany. Pan Prezydent Wasilewski et consortes przejdą chyba do niechlubnej historii miasta Lublina. Jeszcze czegoś takiego nie było... Szkoda ze została juz tylko tzw. lewica.


Nie wiem czy on specjalista czy nie ale sugestie chyba za daleko posunięte.

To niestety typowo lubelskie. Zaściankowe. A tak swoją drogą, to jak się orientuję, to lewica nie specjalnie lubi gadających głupoty bez podstawy. Zostaje chyba na Marsa...


Nie wiem czy on specjalista czy nie ale sugestie chyba za daleko posunięte.

To niestety typowo lubelskie. Zaściankowe. A tak swoją drogą, to jak się orientuję, to lewica nie specjalnie lubi gadających głupoty bez podstawy. Zostaje chyba na Marsa... rozwiń
Avatar
wyborca / 10 sierpnia 2008 o 23:14
0
Wstyd, chociaż o powołaniu tego wybitnego specjalisty mówiono w Lublinie od dwóch miesięcy. Przypuszczalnie to nie on pójdzie do prokuratury, ale to prokuratura do siebie go zaprosi - na pogawędkę w towarzystwie swojego nowego prezesa. A będzie o czym rozmawiać... Sprawa jest tak czytelna politycznie, że nie można mieć wątpliwości. Bedąc wyborcą PO zmieniam diametralnie swoje poglądy polityczne, gdyż czuję się ohydnie oszukany. Pan Prezydent Wasilewski et consortes przejdą chyba do niechlubnej historii miasta Lublina. Jeszcze czegoś takiego nie było... Szkoda ze została juz tylko tzw. lewica.
Wstyd, chociaż o powołaniu tego wybitnego specjalisty mówiono w Lublinie od dwóch miesięcy. Przypuszczalnie to nie on pójdzie do prokuratury, ale to prokuratura do siebie go zaprosi - na pogawędkę w towarzystwie swojego nowego prezesa. A będzie o czym rozmawiać... Sprawa jest tak czytelna politycznie, że nie można mieć wątpliwości. Bedąc wyborcą PO zmieniam diametralnie swoje poglądy polityczne, gdyż czuję się ohydnie oszukany. Pan Prezydent Wasilewski et consortes przejdą chyba do niechlubnej historii miasta Lublina. Jeszcze czegoś takiego ... rozwiń
Avatar
ekspert.ad.vocem / 9 sierpnia 2008 o 22:04
0
Cudny tandem, a nawet tridem... Oj, bedzie mial klopoty Zuk z ta prywatyzacja, zwlaszcza, ze ona juz bedzie w roku wyborczym (?)... A swoja droga - co za krotkowzroczna decyzja - oddac dojna krowe w rece amatorow? Gratuluje prezydentowi krotkowzrocznosci ;-P
Avatar
czujny / 9 sierpnia 2008 o 12:38
0
Czy skrót RP oznacza Rafała Panasa?

Jeżeli tak, to strasznie smutne. A wyglądało parę lat temu, że będziemy mieli w Lublinie dobrego, merytorycznego dziennikarza...

Ale cóż, jak się wejdzie między wrony trzeba krakać jak i one. Znowu w DW kretyński artykuł o niczym. Teraz FS Holding na tapecie. Przyjrzyjcie się lepiej takim firmom jak MPWiK. Chyba, że strach zagląda w oczy...
Avatar
Wyborca81 / 11 sierpnia 2008 o 20:59
0
Tak sobie czytam te wpisy na forum i oczom nie wierze...rozumiem zawiść, że ludziom się powodzi i niektórzy mają z tym problem...ale kilka słów myślę, że warto napisać. Od jakiegoś czasu śledzę karierę p. Piotra Kowalczyka i coraz bardziej mi się podoba, pragnę zwrócić uwagę na jego życiorys - zna go ktoś wogóle??a może warto zapoznać! Nie chodzi o poglądy polityczne (bardziej pargmatycznego i zdrowo myślącego polityka trudno znaleźć - w końcu zawsze jest po PRAWEJ stronie że przypomnę AWS a obecnie PiS -> bez domieszek fałszu) chodzi mi raczej o działalność zawodową. Najlepszy przykład to czas kiedy był zatrudniony w LUW - to właśnie od tamtej pory wreszcie oddział komunikacji zaczął rzetelnie prowadzić choćby stronę internetową Urzędu!! a jesli chodzi o czasy nieodległe czyli praca w FOŚ - pytajcie kogo chcecie umial zaprowadzic porządek (zrobił coś dla miasta, w końcu jeden nowy trolejbus kupiło zapyziałe MPK z kasy Funduszu)i nikt nie puszczał zwróćcie uwagę info o jakichś szemranych interesach. Spytacie dlaczego?? bo gość ma to gdzieś robi swoje i łachom zarobić niedaje -> stad paru wrogów ma i wśród PiS-owców...
Oby więcej takich ludzi!!
BRAWO Panie Piotrze!!
Tak sobie czytam te wpisy na forum i oczom nie wierze...rozumiem zawiść, że ludziom się powodzi i niektórzy mają z tym problem...ale kilka słów myślę, że warto napisać. Od jakiegoś czasu śledzę karierę p. Piotra Kowalczyka i coraz bardziej mi się podoba, pragnę zwrócić uwagę na jego życiorys - zna go ktoś wogóle??a może warto zapoznać! Nie chodzi o poglądy polityczne (bardziej pargmatycznego i zdrowo myślącego polityka trudno znaleźć - w końcu zawsze jest po PRAWEJ stronie że przypomnę AWS a obecnie PiS -> bez domieszek fałszu) chodzi... rozwiń
Avatar
Krusnik02 / 11 sierpnia 2008 o 15:09
0
PO naprawia błędy - po wpuszczeniu do WFOŚiGW PSL (chyba są z Australii - wracają jak bumerangi) i wyrzuceniu ludzi, którzy de facto postawili tą instytucję na nogi (nie służyło jej "finansowanie" wozów strażackich za poprzedniego zarządu) lokalni liderzy partii rządzącej doszli chyba do wniosku, że z koniczynkami daleko nie zajadą i ze dobrych fachowców należy szanować. Miejmy nadzieję, że Donek też się obudzi i pogoni Pawlaka - to jedyna szansa dla Polski.
Avatar
Rysio / 11 sierpnia 2008 o 00:27
0
wyborca napisał:
Wstyd, chociaż o powołaniu tego wybitnego specjalisty mówiono w Lublinie od dwóch miesięcy. Przypuszczalnie to nie on pójdzie do prokuratury, ale to prokuratura do siebie go zaprosi - na pogawędkę w towarzystwie swojego nowego prezesa. A będzie o czym rozmawiać... Sprawa jest tak czytelna politycznie, że nie można mieć wątpliwości. Bedąc wyborcą PO zmieniam diametralnie swoje poglądy polityczne, gdyż czuję się ohydnie oszukany. Pan Prezydent Wasilewski et consortes przejdą chyba do niechlubnej historii miasta Lublina. Jeszcze czegoś takiego nie było... Szkoda ze została juz tylko tzw. lewica.


Nie wiem czy on specjalista czy nie ale sugestie chyba za daleko posunięte.

To niestety typowo lubelskie. Zaściankowe. A tak swoją drogą, to jak się orientuję, to lewica nie specjalnie lubi gadających głupoty bez podstawy. Zostaje chyba na Marsa...


Nie wiem czy on specjalista czy nie ale sugestie chyba za daleko posunięte.

To niestety typowo lubelskie. Zaściankowe. A tak swoją drogą, to jak się orientuję, to lewica nie specjalnie lubi gadających głupoty bez podstawy. Zostaje chyba na Marsa... rozwiń
Avatar
wyborca / 10 sierpnia 2008 o 23:14
0
Wstyd, chociaż o powołaniu tego wybitnego specjalisty mówiono w Lublinie od dwóch miesięcy. Przypuszczalnie to nie on pójdzie do prokuratury, ale to prokuratura do siebie go zaprosi - na pogawędkę w towarzystwie swojego nowego prezesa. A będzie o czym rozmawiać... Sprawa jest tak czytelna politycznie, że nie można mieć wątpliwości. Bedąc wyborcą PO zmieniam diametralnie swoje poglądy polityczne, gdyż czuję się ohydnie oszukany. Pan Prezydent Wasilewski et consortes przejdą chyba do niechlubnej historii miasta Lublina. Jeszcze czegoś takiego nie było... Szkoda ze została juz tylko tzw. lewica.
Wstyd, chociaż o powołaniu tego wybitnego specjalisty mówiono w Lublinie od dwóch miesięcy. Przypuszczalnie to nie on pójdzie do prokuratury, ale to prokuratura do siebie go zaprosi - na pogawędkę w towarzystwie swojego nowego prezesa. A będzie o czym rozmawiać... Sprawa jest tak czytelna politycznie, że nie można mieć wątpliwości. Bedąc wyborcą PO zmieniam diametralnie swoje poglądy polityczne, gdyż czuję się ohydnie oszukany. Pan Prezydent Wasilewski et consortes przejdą chyba do niechlubnej historii miasta Lublina. Jeszcze czegoś takiego ... rozwiń
Avatar
ekspert.ad.vocem / 9 sierpnia 2008 o 22:04
0
Cudny tandem, a nawet tridem... Oj, bedzie mial klopoty Zuk z ta prywatyzacja, zwlaszcza, ze ona juz bedzie w roku wyborczym (?)... A swoja droga - co za krotkowzroczna decyzja - oddac dojna krowe w rece amatorow? Gratuluje prezydentowi krotkowzrocznosci ;-P
Avatar
czujny / 9 sierpnia 2008 o 12:38
0
Czy skrót RP oznacza Rafała Panasa?

Jeżeli tak, to strasznie smutne. A wyglądało parę lat temu, że będziemy mieli w Lublinie dobrego, merytorycznego dziennikarza...

Ale cóż, jak się wejdzie między wrony trzeba krakać jak i one. Znowu w DW kretyński artykuł o niczym. Teraz FS Holding na tapecie. Przyjrzyjcie się lepiej takim firmom jak MPWiK. Chyba, że strach zagląda w oczy...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Blisko trzy tysiące haseł i biogramy ponad dwóch tysięcy związanych z uczelnią osób zawiera „Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”. Wczoraj oficjalnie zaprezentowano dwutomowe wydawnictwo.

Pomysły na ferie 2019 w Lublinie. Z robotami i na ściance

Pomysły na ferie 2019 w Lublinie. Z robotami i na ściance 2 0

Ferie zimowe zaczynają się 11 lutego, ale to już ostatnia chwila, żeby pomyśleć o wykupieniu płatnych półkolonii dla uczniów. Sprawdziliśmy, gdzie w Lublinie można się będzie bawić na zimowiskach i ile to kosztuje.

Założyciel straży pożarnej w Masowie skończył 90 lat

Założyciel straży pożarnej w Masowie skończył 90 lat 0 0

W minioną niedzielę Lucjan Ochal, założyciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Masowie, obecnego osiedla w Dęblinie, skończył 90 lat. Życzenia z tej okazji złożyła mu rodzina, strażacy oraz samorządowcy.

Jaki plan dla Lubelszczyzny? Via Carpatia, Szlak Staropolski i droga na Pojezierze
Opinie

Jaki plan dla Lubelszczyzny? Via Carpatia, Szlak Staropolski i droga na Pojezierze 8 1

Jeszcze tylko do środy można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Dzień babci i dziadka w tym miejscu jest naprawdę wyjątkowy. "Dusza się raduje i serce się cieszy"

Dzień babci i dziadka w tym miejscu jest naprawdę wyjątkowy. "Dusza się raduje i serce się cieszy" 0 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 i studenci pracy socjalnej UMCS odwiedzili we wtorek starszych państwa z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 3. Podobne imprezy odbywają się przez cały tydzień.

"Dziennikarz" o Leopoldzie Ungerze. Premiera filmu w Centrum Kultury w Lublinie
23 stycznia 2019, 16:00

"Dziennikarz" o Leopoldzie Ungerze. Premiera filmu w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

W środę 23 stycznia w Centrum Kultury film dokumentalny o wybitnym dziennikarzu Leopoldzie Ungerze, słynnym „Brukselczyku”, który publikował m.in. w belgijskim „Le Soir” i „Gazecie Wyborczej”. Początek seansu o godz. 16, wstęp wolny.

Nowe miejsca pracy w Lublinie. Istotna będzie znajomość języków obcych

Nowe miejsca pracy w Lublinie. Istotna będzie znajomość języków obcych 11 21

Sto osób zamierza zatrudnić wchodząca do Lublina międzynarodowa firma z branży IT. Nabór już się zaczął. Poszukiwani są pracownicy ze znajomością języków obcych. – To kolejny taki inwestor, który zainteresował się naszym miastem – podkreślają w lubelskim Ratuszu.

„Betlejem Polskie” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

„Betlejem Polskie” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim 0 0

Grupa Teatralna „Pokolenie” wystawiła w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim spektakl „Betlejem Polskie”.

Konkurs u marszałka. Szukają dwóch dyrektorów

Konkurs u marszałka. Szukają dwóch dyrektorów 2 9

Urząd marszałkowski ogłosił konkurs na dyrektora Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Osoby zainteresowane czas na składanie dokumentów mają do końca stycznia.

Młodzi Melomani: "Zima, zima, zima...". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2019, 12:00

Młodzi Melomani: "Zima, zima, zima...". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza młodych słuchaczy w wieku od 4 do 12 lat na koncert Młodych Melomanów, który będzie miał miejsce w niedzielę, 3 lutego o godz. 12.

Lubelskie: Sąsiedzi ostatni raz widzieli go w niedzielę. Dziś znaleziono w mieszkaniu ciało

Lubelskie: Sąsiedzi ostatni raz widzieli go w niedzielę. Dziś znaleziono w mieszkaniu ciało 17 4

Zwłoki 60-latka ujawnili we wtorek po południu policjanci ze strażakami w domu w miejscowości Rogatka (powiat chełmski). Nie wiadomo co było przyczyną śmieci mężczyzny, którego sąsiedzi widzieli ostatni raz w niedzielę. Jeden z nich zadzwonił po pomoc.

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać"

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać" 32 12

Rozmowa ze Zbigniewem Wojciechowskim, wicemarszałkiem województwa lubelskiego.

Koncert "Przy Tobie" w Pracowniach Kultury Maki
1 lutego 2019, 18:00

Koncert "Przy Tobie" w Pracowniach Kultury Maki 0 0

W piątek, 1 lutego o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki (DDK Bronowice, ul. Olchowa 8) zorganizowany zostanie koncert Przy Tobie z piosenkami Mariusza Bogdanowicza.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!