Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2021 r.
19:21

Platforma ostrzega przed "Polskim Ładem" PiS-u

Autor: Zdjęcie autora drs
16 18 A A
Konferencja Marty Wcisło i miejskich radnych
Konferencja Marty Wcisło i miejskich radnych (fot. Maciej Kaczanowski)

O zmiany w projekcie rządowego programu „Polski Ład” apeluje posłanka Marta Wcisło (KO), która wystąpiła wczoraj na konferencji prasowej wspólnie z miejskimi radnymi z klubu Krzysztofa Żuka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem posłanki proponowane przez ministra finansów zmiany w systemie podatkowym mogą być katastrofalne w skutkach dla samorządów. Przypomnijmy, że ministerstwo mówi o historycznej obniżce podatków i historycznej podwyżce kwoty wolnej od podatku.

Posłanka powołała się na wyliczenia Związku Miast Polskich, który oszacował możliwe skutki reformy podatkowej dla każdej z polskich gmin. – Lublin straci ok. 147 mln zł, Puławy blisko 13,5 mln zł, Kraśnik 6,9 mln zł – przytaczała przykłady parlamentarzystka. – Każdy samorząd, każda wieś, każde miasteczko i każda duża aglomeracja straci z tytułu zmian w podatku PIT i CIT.

– Czy Polski Ład ma spowodować to, że rola samorządu ma być sprowadzona do roli administracyjnej? – pytał Jarosław Pakuła, przewodniczący Rady Miasta (również z klubu prezydenta Żuka). Przypominał, że zgodnie z Konstytucją lokalne władze powinny dostawać odpowiednie pieniądze na swoje zadania.

– Jednostkom samorządu terytorialnego zapewnia się udział w podatkach odpowiednio do przypadających im zadań – przypomniał Pakuła. Nie wierzy w zapewnienia, że samorządy dostaną dodatkowe fundusze mające zrekompensować uszczerbek wpływów podatkowych. – Nie wierzymy w to, że te dodatkowe pieniądze będą i że będą dzielone w sposób odpowiedni – ocenił przewodniczący.

Rządowy projekt zmian podatkowych jest obecnie poddawany konsultacjom.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stop_propagandzie / 6 sierpnia 2021 r. o 13:32
+55
A co takiego Platforma Obywatelska zrobiła dla Lublina? Lublin to teraz miasto ukrytej korupcji, nepotyzmu, niegospodarności, propagandy, gdzie rządzi lokalny układ ratuszowo-deweloperski. Lublin to miasto gdzie za krytykę polityki prowadzonej przez prezydenta próbuje się likwidować niezależne media i wyrzuca się z pracy niewiernych pracowników.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 sierpnia 2021 r. o 18:12
+16
Co Pani zrobila wartosciowego dla społeczności Lublina? Może już czas zawinąć ten infantylny warkocz i zabrać się do uczciwej pracy??
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 sierpnia 2021 r. o 18:08
+16
.... - Co Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej zrobił, żeby zatrzymać Nord Stream 2? Wcisło ( PO): - Zajmijcie się promocją szczepień, a nie Donaldem Tuskiem Każdego posła PO bym o to pytał codziennie!
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 sierpnia 2021 r. o 09:47
+15
A co takiego Platforma Obywatelska zrobiła dla Lublina? Lublin to teraz miasto korupcji, nepotyzmu, gdzie rządzi lokalny układ ratuszowo-deweloperski. Lublin to miasto gdzie za krytykę prezydenta próbuje się likwidować niezależne media i wyrzuca się z pracy niewiernych pracowników.
 Konkretne zarzuty. Skoro masz na to dowody (bo chyba nie rzucasz bezpodstawnych pomówień art. 212 § 3 k.k.), to zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Czekamy !!
 Konkretne zarzuty. Skoro masz na to dowody (bo chyba nie rzucasz bezpodstawnych pomówień art. 212 § 3 k.k.), to zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Czekamy !! rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 05:17
+13
***** PO
 PiS pisze się inaczej. XD
Avatar
Kroll / 5 sierpnia 2021 r. o 21:39
+13
Ja tu tylko z jednym pytaniem: czy ktoś z Państwa na forum mieszka w mieście? Nie? Tak myślałem. Teraz co rano jedziecie do Lublina kopać rowy pod światłowody, układać bruk czy stawiać instalacje fotowoltaiczne. Nieważne. No to proponuje sprawdzić gdzie są APT i się zarejestrować bo jak tej kasy zabraknie to wrócicie na tatkowe hektary i będziecie dumać co siać: świeżob czy gryke. I taki będzie to finał waszej kariery w wielkim świecie. Zamiast Koncertu rapu - remiza, zamiast kina-Zakochana Jedynka w TVP. No bo z 500+ na to wszystko i na benzynę do ałdików i seatów wam nie wystarczy raczej. No chyba że Zyś Ziobro da wam z funduszu swojego. Znacie Zbysia?
Ja tu tylko z jednym pytaniem: czy ktoś z Państwa na forum mieszka w mieście? Nie? Tak myślałem. Teraz co rano jedziecie do Lublina kopać rowy pod światłowody, układać bruk czy stawiać instalacje fotowoltaiczne. Nieważne. No to proponuje sprawdzić gdzie są APT i się zarejestrować bo jak tej kasy zabraknie to wrócicie na tatkowe hektary i będziecie dumać co siać: świeżob czy gryke. I taki będzie to finał waszej kariery w wielkim świecie. Zamiast Koncertu rapu - remiza, zamiast kina-Zakochana Jedynka w TVP. No bo z 500+ na to wszystko i na be... rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 08:46
+9
A co takiego Platforma Obywatelska zrobiła dla Lublina? Lublin to teraz miasto korupcji, nepotyzmu, gdzie rządzi lokalny układ ratuszowo-deweloperski. Lublin to miasto gdzie za krytykę prezydenta próbuje się likwidować niezależne media i wyrzuca się z pracy niewiernych pracowników.
 Standardy qrwizji. Zdziwiony? XD
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 05:19
+9
Ale wzmożenie w PiSdzieckiej trollowni. Boli duda, co? XD
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 05:18
+7
***** PO-jebów. Trza kobicie współczuć ona jest chora na pandemie
 A na co ty jesteś chory? XD
Avatar
_XD_ / 7 sierpnia 2021 r. o 10:42
-6
.... - Co Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej zrobił, żeby zatrzymać Nord Stream 2? Wcisło ( PO): - Zajmijcie się promocją szczepień, a nie Donaldem Tuskiem Każdego posła PO bym o to pytał codziennie!
 LOL. A jeszcze niedawno piałeś, że Trump powstrzyma niemców i ruskich przed budową. Nie poszło? XD
Avatar
_XD_ / 7 sierpnia 2021 r. o 10:42
-6
.... - Co Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej zrobił, żeby zatrzymać Nord Stream 2? Wcisło ( PO): - Zajmijcie się promocją szczepień, a nie Donaldem Tuskiem Każdego posła PO bym o to pytał codziennie!
 LOL. A jeszcze niedawno piałeś, że Trump powstrzyma niemców i ruskich przed budową. Nie poszło? XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 sierpnia 2021 r. o 18:12
+16
Co Pani zrobila wartosciowego dla społeczności Lublina? Może już czas zawinąć ten infantylny warkocz i zabrać się do uczciwej pracy??
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 sierpnia 2021 r. o 18:08
+16
.... - Co Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej zrobił, żeby zatrzymać Nord Stream 2? Wcisło ( PO): - Zajmijcie się promocją szczepień, a nie Donaldem Tuskiem Każdego posła PO bym o to pytał codziennie!
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 15:35
-35
  A g.... mnie obchodzą "samorządy" i wynagrodzenia i utrzymywanie zbędnych urzędasów, często przyjętych na zlecenie partyjne, pracowników i funkcjonaruszy partyjnych w spółkach miejskich  i radnych  
 No właśnie widać jak bardzo. Aż musisz o tym przeklejać po raz n-ty. Widać duda boli. Tak dla przypomnienia, to PiSdy właśnie ogłosiły że po posłach podwyżki dostaną też samorządy. Ty też dostaniesz podwyżkę... Wszystkich opłat. XD
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 15:33
-36
  Lepiej ludziom obniżyć podatki niż pchać w tzw. "samorządy" szczególnie w wielkich miastach    
 I o ile ta podatki obniżyli? Może chociaż jeden? XD
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 15:32
-35
A co takiego Platforma Obywatelska zrobiła dla Lublina? Lublin to teraz miasto ukrytej korupcji, nepotyzmu, niegospodarności, propagandy, gdzie rządzi lokalny układ ratuszowo-deweloperski. Lublin to miasto gdzie za krytykę polityki prowadzonej przez prezydenta próbuje się likwidować niezależne media i wyrzuca się z pracy niewiernych pracowników.
  Standardy qrwizji. Zdziwiony? XD
Avatar
stop_propagandzie / 6 sierpnia 2021 r. o 13:32
+55
A co takiego Platforma Obywatelska zrobiła dla Lublina? Lublin to teraz miasto ukrytej korupcji, nepotyzmu, niegospodarności, propagandy, gdzie rządzi lokalny układ ratuszowo-deweloperski. Lublin to miasto gdzie za krytykę polityki prowadzonej przez prezydenta próbuje się likwidować niezależne media i wyrzuca się z pracy niewiernych pracowników.
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 13:13
-23
  Lepiej ludziom obniżyć podatki niż pchać w tzw. "samorządy" szczególnie w wielkich miastach    
 I co? Obniżają? XD
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 13:12
-17
Ale wzmożenie w PiSdzieckiej trollowni. Boli duda, co? XD
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 sierpnia 2021 r. o 09:47
+15
A co takiego Platforma Obywatelska zrobiła dla Lublina? Lublin to teraz miasto korupcji, nepotyzmu, gdzie rządzi lokalny układ ratuszowo-deweloperski. Lublin to miasto gdzie za krytykę prezydenta próbuje się likwidować niezależne media i wyrzuca się z pracy niewiernych pracowników.
 Konkretne zarzuty. Skoro masz na to dowody (bo chyba nie rzucasz bezpodstawnych pomówień art. 212 § 3 k.k.), to zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Czekamy !!
 Konkretne zarzuty. Skoro masz na to dowody (bo chyba nie rzucasz bezpodstawnych pomówień art. 212 § 3 k.k.), to zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Czekamy !! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaostrzają zakaz handlu, a sieć obecna w Lublinie otworzy sklepy w niedziele

Zaostrzają zakaz handlu, a sieć obecna w Lublinie otworzy sklepy w niedziele

Kolejna sieć zamierza wykorzystać furtkę w przepisach i jeszcze we wrześniu ma prowadzić sprzedaż w niehandlowe niedziele. Tymczasem Sejm już przyjął nowelizację prawa.

Premier o kryzysie migracyjnym na granicy: To zorganizowany szturm, będziemy umacniać nasze instalacje ochronne
film

Premier o kryzysie migracyjnym na granicy: To zorganizowany szturm, będziemy umacniać nasze instalacje ochronne

Warszawa. Mianem zorganizowanego szturmu określił premier falę migrantów próbujących dostać się do Polski z terytorium Białorusi.

Stowarzyszenie im. Karoliny Majewskiej pomaga chorym dzieciom. I chce włączyć w to szkoły

Stowarzyszenie im. Karoliny Majewskiej pomaga chorym dzieciom. I chce włączyć w to szkoły

Chcemy uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby przewlekle chorych dzieci – tłumaczy Ewa Janiszewska, wiceprezeska lubelskiego Stowarzyszenia "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej, współautorka edukacyjnego projektu adresowanego do szkół podstawowych. I zachęca do udziału.

Lublin, środek nocy. Policjanci wyciągnęli złodzieja spod samochodu

Lublin, środek nocy. Policjanci wyciągnęli złodzieja spod samochodu

Na Ponikwodzie patrol zatrzymał złodzieja katalizatorów. Mundurowi musieli wyciągać go spod auta.

Edach Budowlani – Lechia Gdańsk 29:17. Lider poległ w Lublinie

Edach Budowlani – Lechia Gdańsk 29:17. Lider poległ w Lublinie

Po bardzo dobrym meczu Edach Budowlani Lublin pokonali prowadząca w tabeli ekstraligi rugby Lechię Gdańsk 29:17

Wygrane Padwy Zamość i AZS AWF Biała Podlaska na inaugurację nowego sezonu

Wygrane Padwy Zamość i AZS AWF Biała Podlaska na inaugurację nowego sezonu

Na inaugurację rozgrywek dwa zespoły z naszego regionu wygrały swoje mecze. Padwa wygrała w Olsztynie z Warmią 23:21. Z kolei AZS AWF Biała Podlaska pokonał u siebie MKS Grudziądz 32:27.

iPhone 13- czego możemy się spodziewać?

iPhone 13- czego możemy się spodziewać?

iPhone'y to obecnie najpopularniejsze smartfony na świecie. Apple wydało na świat już wiele generacji, a każda kolejna ma coraz to wyższą specyfikację techniczną. Obecnie oczekujemy na premierę najnowszego iPhone'a 13, deklarowanego jako najlepszy z dotychczas poznanych przez nas modeli. Czym będzie się cechował, jakie nastąpią zmiany w jego parametrach i wyglądzie i, oczywiście, ile będzie kosztował? Nie wszystkie informacje są w dalszym ciągu nam znane, mamy jednak pewne przypuszczenia.

Koronawirus 20 września. 363 nowe zakażenia w Polsce. Co z woj. lubelskim?

Koronawirus 20 września. 363 nowe zakażenia w Polsce. Co z woj. lubelskim?

363 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 0 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 42 zakażenia

Lubelskie. Kotek w krzakach, a wokół już czaiły się lisy

Lubelskie. Kotek w krzakach, a wokół już czaiły się lisy

Policjanci uratowali biało-rudego kotka. Usłyszeli jego „wołanie o pomoc”.

Luksusowa Marka Roku 2021

Luksusowa Marka Roku 2021

W ostatnich dniach czerwca zostały rozdane statuetki Luksusowej Marki Roku 2021! To już dwunasty raz, kiedy biznesowi liderzy z sektora premium pojawili się na tym niezwykle prestiżowym wydarzeniu.

Finał Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej
26 września 2021, 19:00

Finał Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej

Przed nami ostatnie wydarzenie w ramach tegorocznej edycji Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. 26 września o godz. 19 w kościele pw. Świętego Krzyża (ul. Pogodna 7) wystąpi inicjator festiwalu Michał Kopyciński.