Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 października 2020 r.
12:47

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w Lublinie. Jest nowa lokalizacja, „wobec bezczynności władz miasta”

1461 26 A A

Na Skwerze im. Grażyny Chrostowskiej, w pobliżu dworca PKP w Lublinie ma stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego. W miejscu gdzie stanie monument, ogłosił to dzisiaj wicepremier Jacek Sasin, któremu towarzyszyli m.in. poseł Przemysław Czarnek, marszałek Jarosław Stawiarski i wojewoda Lech Sprawka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku minęła 10. rocznica tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie pod Smoleńskiem.

– Dzisiaj już nie ma najmniejszej wątpliwości, również ci którzy byli w opozycji do pana prezydenta, krytykowali jego działania, dzisiaj już takiej wątpliwości nie mają, że prezydent Lech Kaczyński był wybitnym Polakiem XX wieku, wybitnym patriotą, jednym ze współtwórców naszej współczesnej niepodległości po okresie komunizmu – wyliczał wicepremier Jacek Sasin.

Wicepremier Sasin mówił także o związkach Lecha Kaczyńskiego z Lublinem.

– Prezydent Lech Kaczyński był tym prezydentem, który nie tylko w Lublinie bywał, i spotykał się z mieszkańcami, nie tylko przypominał rolę jaką Lublin odgrywał w naszej polskiej historii, chociażby współorganizując obchody rocznicy Unii Lubelskiej, zapraszając tutaj do Lublina przywódców naszej części Europy – mówił Jacek Sasin. – Był tym, który przypominał, jak ogromną rolę Lublin wniósł w odzyskanie niepodległości w 1918 roku jako to miasto, w którym powstał jeden z pierwszych ośrodków władzy państwowej nowej, rodzącej się Rzeczypospolitej – dodał.

Sasin ogłosił, że tworzy się społeczny komitet budowy pomnika. – Będziemy zwracać się do osób cieszących się autorytetem w Lublinie i na Lubelszczyźnie, aby do tego społecznego komitetu zechciały wejść i być tymi, którzy będą pilnować procesu budowy pomnika – powiedział Sasin, który zapowiedział, że pomnik powstanie z pieniędzy zebranych z publicznej zbiórki.

Jacek Sasin zachwalał lokalizację pomnika, tuż obok dworca kolejowego, na nowo powstałym skwerze im. Grażyny Chrostowskiej, należącym do PKP: – To miejsce, gdzie będzie mógł być oglądany przez bardzo wielu mieszkańców Lublina, ale również przyjezdnych.

Pomysł na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie nie jest nowy. Dwa lata temu inicjatywę budowy zgłosili miejscy radni PiS, przedstawili nawet wstępną koncepcję pomnika prezydenta oraz jego małżonki Marii Kaczyńskiej. Tamten pomnik miał stanąć tuż obok głównego wejścia do Centrum Kultury w Lublinie. Pomysł, aby zdecydować o budowie pomnika bez konkursu na jego wygląd nie spodobał się jednak większości rady miasta, która nie przyjęła uchwały zaproponowanej przez radnych PiS.

– Od 2018 roku nie zrobiono kompletnie nic w tej sprawie. No więc mogłoby to zdradzać ewentualnie poglądy na ten temat władz miasta, że nie chce się tego pomnika. No chyba, że będą chciały władze miasta robić ten pomnik, nie ma żadnego problemu – mówił dzisiaj poseł PiS Przemysław Czarnek.

– Nie chcemy dłużej czekać, chcemy wobec bezczynności władz miasta Lublina wziąć inicjatywę w swoje ręce i doprowadzić do tego, że ten pomnik powstanie. Mamy nadzieję na współpracę z władzami miasta Lublina. Nie chcemy tutaj żadnego konfliktu, ani nie chcemy działać w kontrze do kogokolwiek inicjatyw – zadeklarował Sasin.

Sonda: Czy w Lublinie powinien stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego?

Liczba głosów: 3181
91.61%
Nie
8.39%
Tak
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 3 października 2020 r. o 13:04
+121
A to PiS-owskie (...)! W kraju szaleje pandemia, wczoraj prawie 2500 zakażonych, zaczyna brakować miejsc w szpitalach a oni myślą gdzie by tu kolejny pomnik Kaczyńskiemu postawić ?! Jak można tak mieć w *** problemy ludzi ?! Kużwa, czy my się kiedyś obudzimy i pogonimy tych bolszewików od koryta ?!
Avatar
Apollo13 / 3 października 2020 r. o 13:07
+112
Jak patrzę na to zdjęcie, na ludzi którzy rządzą tym województwem i krajem to widzę same inteligentne twarze na których wyryta jest mądrość i troska o los naszych najbliższych. Ten co przetupał 70 mln z naszych podatków, człowiek z Kraśnika oraz mędrzec od LGBT. Polska Elita.
Avatar
Brrrr / 3 października 2020 r. o 15:31
+106
Bezczynność miasta? Miasto szuka pieniędzy np na oświatę, drogi pirniedzy które zostały zabrane przez państwo obniżając podatki. I miasto ma wciskać swoim mieszkańcom kolejny pomnik? Po co? Mają Kaczyńscy już swój plac, to jeszcze pomnik? Kolrjnr schody? Tym razem na peron... chcą zniszczyć plac szlachetnej osoby związanej z tym miejscem, tą dzielnicą, z tym miastem.
Avatar
Max... / 3 października 2020 r. o 13:07
+102
...to może jakieś referendum rozpisać wśród mieszkańców naszego miasta? Taki "monumenty" stawiajcie sobie w Kraśniku! Mekka tuzów intelektu w tamtejszej Radzie Miasta na pewno przyklaśnie pomysłowi! Będą wolni od RTV i AGD, ale ubogaceni o wiekopomny czyn "myślicieli"! I oczywiście coś takiego nie może być wykonane w skali 1:1, aby trawa nie zasłaniała.....
Avatar
Ksawyer / 3 października 2020 r. o 14:05
+75
Obłęd Naczelnika Kaczyńskiego sterującego swoimi przydupasami przechodzi ludzkie pojęcie i to w sytuacji, którą opisał Adam, pokazuje, że prezes stracił kontakt z rzeczywistością; dla niego dramtyczna sytuacja społeczeństwa nie ma żadnego znaczenia liczą się tylko jego trauma i propagowanie kultu brata. Przypominam jak się kończy kult człowieka, niezależnie jak genialny by nie był. Nie można ulegać tyranii, nie można ulegać Szaleńcom!!!
Avatar
AVIA / 3 października 2020 r. o 13:50
+74
Zobaczcie na te twarze na zdjęciu. Niczym mafiozi w trakcie wykonywania poleceń swojego bossa. 
Avatar
Antek1 / 3 października 2020 r. o 15:45
+69
Wszyscy jesteście durni, to pod pretekstem stawiania pomników Lecha, Jarek sobie stawia pomniki za życia.Cała filozofia.
Avatar
Adam_z_Lublina / 3 października 2020 r. o 14:51
+64
Rozumiem, że Czarnek musiał się odwdzięczyć Prezesowi za nominację na ministra, ale żeby tak ostentacyjnie w czasie wybuchu drugiej fali pandemii, brakujących łóżek w szpitalach zajmować się takimi głupotami ? To przecież jak napluć w twarz zwykłym ludziom, którzy nie są pewnie jutrzejszego dnia.
Avatar
Adam_z_Lublina / 3 października 2020 r. o 14:13
+57
Czy admin zrobi w końcu porządek z forumowiczem KOT89 ? Nie może tak być że ten ktoś robi tu taki śmietnik!
Avatar
Farffocelka / 4 października 2020 r. o 04:55
+55
Jako mieszkanka urodzona w tym mieście NIE ŻYCZĘ sobie pomnika tego pana. Nic szczególnego nie zrobił, nie był nikim wybitnym, a nazwisko które nosi nie kojarzy się dziś zbyt miło. Ci co go tak wielbią niech sobie postawią pomnik w ogródku własnym bądź zrobią ołtarzyk w domu. Ja mówię stanowcze NIE, NIE, NIE
Avatar
Palec_jenej_posel / 4 października 2020 r. o 19:32
+20
Kozłówce obok Bieruta kiedyś to będą pomniki związane z unią europejską i jej ludźmi  ;)
 Wygadałeś się kocie,Ty wiesz że Twój  kaczenko chce wyprowadzić nas z Unni i zrobić nam tu Białoruś
Avatar
Fancy / 4 października 2020 r. o 13:57
+30
ooooooooooooooo Sasin i Sprawka, to mieszkańcy Lublina nie mają nic do powiedzenia, gdzie mógłby stanąć pomnik i czy w ogóle powinien, mamy płacic podatki i milczeć??? to jest moje miasto, panie Sprawka i panie Sasin, wy nie mieszkacie w Lublinie, rządzcie się na swoim terenie, amen
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 października 2020 r. o 13:34
-31
Czy januszek z Biłgoraja pijący publicznie małpki, przeprosił za haniebne lżenie na śp. Prezydenta RP ?
Avatar
lopez / 4 października 2020 r. o 11:16
+31
Nie mam nic przeciwko L.Kaczyńskiemu, ale nie rozumiem jakim prawem pomniki w Lublinie chce stawiać ten nieudacznik i karierowicz z Ząbek sasin. Może lepiej aby powiedział kiedy odda 70 mln PLN które razem z Morawieckim przez upór i głupotę wyrzucili w błoto !
Avatar
Palec_jenej_posel / 4 października 2020 r. o 09:13
+31
Jak za swoje niech stawiają , z czasem skończy w parku w Kozłówce obok Bieruta
Avatar
Janusz_Paliwas / 4 października 2020 r. o 08:48
+40
Jako mieszkaniec Lublina proszę o wypisanie 10 jego dokonań dla Lublina, które sprawiły aby jego pomnik stał w naszym mieście: 1...
Avatar
Farffocelka / 4 października 2020 r. o 04:55
+55
Jako mieszkanka urodzona w tym mieście NIE ŻYCZĘ sobie pomnika tego pana. Nic szczególnego nie zrobił, nie był nikim wybitnym, a nazwisko które nosi nie kojarzy się dziś zbyt miło. Ci co go tak wielbią niech sobie postawią pomnik w ogródku własnym bądź zrobią ołtarzyk w domu. Ja mówię stanowcze NIE, NIE, NIE
Avatar
OPUSDEI / 3 października 2020 r. o 22:15
+20
Tam nad tunelem PKP obiecała że postawi zabytkową lokomotywę, dla ozdoby. Z obietnic się nie wywiązali.
Avatar
RedStar / 3 października 2020 r. o 22:07
+33
pomnik jak pomnik; nie wiem czy śp. Lech Kaczyński jest osobą tak bardzo związaną z Lublinem i czy czymś oprócz zorganizowaniem dwóch iventów międzynarodowych gdzie popili i pojedli dla Lublina zasłużonym, jest na pewno wiele historycznie znamienitszych postaci które w Lublinie coś po sobie pozostawiły trwałego czy których myśl, idea była zaczynem głębszej zmiany świadomości społecznej na skale Polską. Dobrze że nie centrum, to lepsza lokalizacja, bo już pomnik dwóch żołnierzy stał na placu litewskim. Ale jak patrzę kto odwiedził Lublin jaka to spółka z.o.o Sasin i Czarnek to żygać mi się chcę, takich gruboskórnych mięsnych miernych dwóch buraków trudno ze świeczką ( jak chcecie gromnicą ) w całym kraju szukać. Wstyd i hańba ale trzeba się pogodzić że Czarnek taki jaki jego wyborcy i nic nie poradzisz Lublinie i Lubelszczyzno że taka jesteś nie ma co się obrażać na fakt że za światem mentalnie 50 lat do tyłu.
pomnik jak pomnik; nie wiem czy śp. Lech Kaczyński jest osobą tak bardzo związaną z Lublinem i czy czymś oprócz zorganizowaniem dwóch iventów międzynarodowych gdzie popili i pojedli dla Lublina zasłużonym, jest na pewno wiele historycznie znamienitszych postaci które w Lublinie coś po sobie pozostawiły trwałego czy których myśl, idea była zaczynem głębszej zmiany świadomości społecznej na skale Polską. Dobrze że nie centrum, to lepsza lokalizacja, bo już pomnik dwóch żołnierzy stał na placu litewskim. Ale jak patrzę kto odwiedził Lublin jaka... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 października 2020 r. o 19:24
-37
kapuś TW BOLEK, TW ALEK agient, agient Jaruzel morderca wysyłający wojsko przeciwko Polakom, WSIowy Bronek.... stawiać im P0mniki , więcej i więcej...
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin mistrzem Polski juniorów we wspinaczce sportowej na czas

Zawodnik Pol-Inowex Skarpy Lublin Jan Tkaczyk został mistrzem Polski juniorów we wspinaczce na czas. W weekend razem z klubowymi kolegami i koleżankami startował na zawodach w Gliwicach

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy – Bad Boys Zastawie 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

ŁKS Łazy przegrywał już 1:2 z Bad Boys Zastawie. Ostatecznie zwyciężył 3:2 zdobywając kolejne bramki w końcówce. Trzecie trafienie dla gospodarzy to gol samobójczy gości

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Nietypowa sytuacja w grupie pierwszej. Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna w przeciągu ośmiu dni dwa razy powalczą ze sobą o punkty. Pierwsze z zaległych spotkań obu ekip odbędzie się już we wtorek o godz. 14.30

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Tylko do środy włącznie można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią
galeria

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią

Jest oficjalny wniosek o zmianę sposobu użytkowania zabytkowego budynku przy pl. Litewskim 3, gdzie mieścił się do niedawna Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

W ostatnim czasie branża kosmetyczna w Polsce rozwija się wyjątkowo prężnie. Dodatkowo coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online, szczególnie w czasie epidemii koronawirusa, kiedy dostępność sklepów stacjonarnych jest ograniczona. W rezultacie na rynku powstaje coraz więcej drogerii online. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią dla siebie

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej

Wulgarne napisy na budynku i rozlany wosk na szybach. Ktoś w ten sposób zdewastował siedzibę biur polityków Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Policja poszukuje sprawców.

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

W 11. kolejce konto punktowe on pełną pulę powiększyły Orzeł Srebrzyszcze, Znicz Sieniowa Różana i Brat-Cukrownik Siennica Nadolna

W co warto inwestować?

W co warto inwestować?

Wysoka inflacja, przekraczająca w Polsce 3%, a przy tym bardzo niskie, niewiele przekraczające 0% oprocentowanie lokat bankowy powoduje, że każdy kto ma jakieś oszczędności musi sobie zadać pytanie w co warto inwestować. Odpowiedź jest prosta jak nigdy dotąd.

Chełm. Złodziej chciał przechytrzyć czytnik kodów kreskowych

Chełm. Złodziej chciał przechytrzyć czytnik kodów kreskowych

Policja zatrzymała 31-latka, który w markecie budowlanym zamieniał kody kreskowe na produktach. Droższe rzeczy chciał kupić za niższą cenę. Jak wpadł?

"Rząd zamyka oczy". Jacek Bury o pomocy dla przedsiębiorców

"Rząd zamyka oczy". Jacek Bury o pomocy dla przedsiębiorców

O wdrożenie pakietu pomocowego dla przedsiębiorców z zamykanych w związku z pandemią branż apeluje lubelski senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. - Tego wszystkiego nie ma. Rząd zamyka oczy i uważa, że skoro przedsiębiorcy otrzymali pomoc wiosną, to teraz już jej nie potrzebują – twierdzi polityk.

Siatkarki Tomasovii i AZS AWF Biała Podlaska liderami w swoich grupach

Siatkarki Tomasovii i AZS AWF Biała Podlaska liderami w swoich grupach

Udany weekend naszych drużyn. W przeciągu zaledwie dziewięciu dni cztery mecze rozegrała Tomasovia. I wszystkie rozstrzygnęła na swoją korzyść. W niedzielę pokonała w Proszowicach Pogoń 3:1. Dzięki temu niebiesko-białe wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli grupy czwartej. A w drugiej fotel lidera objęła inna z naszych ekip – AZS AWF Biała Podlaska.

Puławy, Biłgoraj, Zamość. Zmarły trzy osoby i wszystkie z chorobami współistniejącymi

Puławy, Biłgoraj, Zamość. Zmarły trzy osoby i wszystkie z chorobami współistniejącymi

Sanepid informuje o śmierci trzech pacjentów. Najmłodszy miał 59 lat a najstarszy 84.

Koronawirus. W poniedziałek mniej zachorowań, ale lubelskie na 4. miejscu w kraju

Koronawirus. W poniedziałek mniej zachorowań, ale lubelskie na 4. miejscu w kraju

– Mamy 10 241 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia. To mniej niż w ostatnich dniach.

Sprzęgło w samochodzie. Jak przedłużyć jego żywotność? Co świadczy o jego usterkach?

Sprzęgło w samochodzie. Jak przedłużyć jego żywotność? Co świadczy o jego usterkach?

Awaria sprzęgła może unieruchomić samochód na co najmniej kilka dni. Zanim to jednak się stanie, usterka daje o sobie znać dość charakterystycznymi objawami. Jak je rozpoznać? Jak nie dopuścić do przedwczesnego zużycia tego podzespołu?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.