Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2007 r.
15:20
Edytuj ten wpis

Poseł Wojtas zarejestrowany jako TW

0 53 A A

Z dokumentów służb bezpieczeństwa wynika, że poseł PSL Edward Wojtas, był zarejestrowany jako tajny współpracownik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do rejestracji doszło w 1987 roku. Wojtas pod pseudonimem "Marek” miał być użyty do rozpracowania prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany został w styczniu 1990 roku. Teczka personalna i pracy zostały wybrakowane w tym samym roku.

W latach 1999-2002 Edward Wojtas Edward Wojtas pełnił funkcję Członka Zarządu Województwa Lubelskiego. W latach 2005-2006 pełnił funkcję marszałka.
(rp)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
migotka / 21 marca 2008 r. o 09:37
Marku pamiętaj o wyznaniu grzechów i refleksji. A może lepiej nie wydawać pieniędzy na adwokatów skoro jesteś niewinny? Koledzy tak z wdzięczności ulżą Ci na funkcji Prezesa już niedługo. A ostatnio paru ........... Cię pocałowało.
Avatar
kombatant / 28 lutego 2008 r. o 16:07
nickname napisał:
Wiedziałem, wiedziałem, ciekawe ile osób wystawił bezpiece a ile tw wprowadził do urzędu marszałkowskiego?
Zdrojek ty sprawdź gabinet ty tam masz gniazdo pluskiew!!!

Zdrojek z nimi świadomie współpracuje i jest otoczony a może i osaczony. Sam próbowałem do niego dotrzeć ale on woli jaklieś interesy podejrzane i ich niż nas którzy latami uwiliśmy im gniazdka.
Avatar
dystans / 28 lutego 2008 r. o 16:04
def napisał:
ale jaja ciekawe jaka frakcja teraz wygra w PSL bo biedaczysko wojtas to juz chyba stracony. I bardzo dobrze, może polityczni rabusie zostaną usunięci w cień czyli tam gdzie już dawno powinni się znaleźć. I pomyśleć żę taki człowiek rządził Lubelszczyzną. Może traz politycy PO przejrzą na oczy i zostawią w spokoju samorząd wojewóztwa


Oj def jak mi cie szkoda taki jeszcze jesteś naiwny. Popatrz na całą transformacje od 1989r psl cały czas rządzi inni się bardziej lub mniej wymieniali.pzpr,aws,sd,unia wolności kld. A psl cały czs przy korytku. Mało tego miał i chyba ma prawie wszystkie starosrwa. Albo staroste albo wice. Przejęli kase iwładze wojewodowie lub wice praktycznie nie stracili przez chwilę kontroli wopjewództwa. Mają swoich dyrektorków lub uzależnionych od siebie. Zadnej lustracji ani dekomunizacji nie pozwolili zrobić w całym województwie. Mieli olbrzymi udział w wyborze jego ekscelencji na stołek. Swietnie z nim kolaborują dzieląc kasę zabytków pomiędzy siebie. Jeden układ niemundurowi i mundurowi. Arbuzy z wierzchu zieloni a w środku czerwoni.
Wymanipulowali wszystkich w województwie. Przerobili bez mydła posłankę z Puław z PIS. Zrobili nawet koalicję w zamian za utrzymanie stusqwo w województwie. Te marchewki są gorsze niż rak na ciele chorego. To są kanalie których nie można ruszyć z żadnej strony powsadzali wszędzie swoje macki. Takie typy jak Maty Landeka robią kanty na lewo i prawo i nikt ich nie ,może ruszyć chociaż dowody ich kantów widać na każdym kroku.
Landecka nie pozwoliła postawić pomnika Józefa Piłsudskliego na placu w Lublinie i stoi jako tymczasowy na folii. Nie związany na trwale z gruntem.
Ona ma miejsce tak wysokie w wolnej niby Polsce. Kto ich trzyma należy zapytać jeszcze o jednego pana wielebnego i jego przeszłość w IPN.
Jeszcze pamiętam spotkanie w seminarium kilkanaście lat temu w nocy o pierwszej władz duchownych kurii i władz wojewódzkich z panem Bogatinem. Ciekawe co omawiali i co uzgadniali? Myślę że większość domyśla się tajemnicy Poliszynela. A siła ich pochodzi z teczek którymi frymarczą.


Oj def jak mi cie szkoda taki jeszcze jesteś naiwny. Popatrz na całą transformacje od 1989r psl cały czas rządzi inni się bardziej lub mniej wymieniali.pzpr,aws,sd,unia wolności kld. A psl cały czs przy korytku. Mało tego miał i chyba ma prawie wszystkie starosrwa. Albo staroste albo wice. Przejęli kase iwładze wojewodowie lub wice praktycznie nie stracili przez chwilę kontroli wopjewództwa. Mają swoich dyrektorków lub uzależnionych od siebie. Zadnej lustracji ani dekomunizacji nie pozwolili zrobić w całym wojewódz... rozwiń
Avatar
rewolwer i melonik / 22 lutego 2008 r. o 08:44
Tajny współpracownik Marek znowu daje znać o sobie zabierając głos w obronie naszej Gieni kochanej. Cóż za wspaniały adwokat z TW Marka. A jaki autorytet moralny. Nic tylko chodząca doskonałość, uczciwość. PSL=ZSL zawsze blisko ludzkich spraw.
Avatar
ciekawy / 8 lutego 2008 r. o 10:21
Napisali, pogadali, a sprawa i tak została upupiona i tyle... chyba, że ci co tak piszą i wiedzą to powiedzą.....
Avatar
gość / 22 stycznia 2008 r. o 15:01
Ździchu też nie jest lepszy,b. kierownik działu wiejskiego ZSMP
Avatar
Gość / 22 stycznia 2008 r. o 15:00
Ciekawy napisał:
Zdzichu! Czy Ty wiedziałeś,żemasz takiego współpracownika?
Avatar
Ciekawy / 19 stycznia 2008 r. o 14:04
Zdzichu! Czy Ty wiedziałeś,żemasz takiego współpracownika?
Avatar
ECD1CB / 17 grudnia 2007 r. o 19:01
IPN górą napisał:
a gdzie można zobaczyć szczegóły?
Avatar
ADELKA / 5 grudnia 2007 r. o 09:59
No i Alka znowu nie zrobi kariery u boku Edka. Najpierw jako sekretarz a teraz dyr. biura. Trzeba się będzie teraz nie wdzieczyć Edkowi tylko na starych kątach. A tak swoją drogą podobno dwa razy sie nie wchodzi do tej samej rzeki. A tu proszę szykuje sie 1, 2, 3 .....
Avatar
migotka / 21 marca 2008 r. o 09:37
Marku pamiętaj o wyznaniu grzechów i refleksji. A może lepiej nie wydawać pieniędzy na adwokatów skoro jesteś niewinny? Koledzy tak z wdzięczności ulżą Ci na funkcji Prezesa już niedługo. A ostatnio paru ........... Cię pocałowało.
Avatar
kombatant / 28 lutego 2008 r. o 16:07
nickname napisał:
Wiedziałem, wiedziałem, ciekawe ile osób wystawił bezpiece a ile tw wprowadził do urzędu marszałkowskiego?
Zdrojek ty sprawdź gabinet ty tam masz gniazdo pluskiew!!!

Zdrojek z nimi świadomie współpracuje i jest otoczony a może i osaczony. Sam próbowałem do niego dotrzeć ale on woli jaklieś interesy podejrzane i ich niż nas którzy latami uwiliśmy im gniazdka.
Avatar
dystans / 28 lutego 2008 r. o 16:04
def napisał:
ale jaja ciekawe jaka frakcja teraz wygra w PSL bo biedaczysko wojtas to juz chyba stracony. I bardzo dobrze, może polityczni rabusie zostaną usunięci w cień czyli tam gdzie już dawno powinni się znaleźć. I pomyśleć żę taki człowiek rządził Lubelszczyzną. Może traz politycy PO przejrzą na oczy i zostawią w spokoju samorząd wojewóztwa


Oj def jak mi cie szkoda taki jeszcze jesteś naiwny. Popatrz na całą transformacje od 1989r psl cały czas rządzi inni się bardziej lub mniej wymieniali.pzpr,aws,sd,unia wolności kld. A psl cały czs przy korytku. Mało tego miał i chyba ma prawie wszystkie starosrwa. Albo staroste albo wice. Przejęli kase iwładze wojewodowie lub wice praktycznie nie stracili przez chwilę kontroli wopjewództwa. Mają swoich dyrektorków lub uzależnionych od siebie. Zadnej lustracji ani dekomunizacji nie pozwolili zrobić w całym województwie. Mieli olbrzymi udział w wyborze jego ekscelencji na stołek. Swietnie z nim kolaborują dzieląc kasę zabytków pomiędzy siebie. Jeden układ niemundurowi i mundurowi. Arbuzy z wierzchu zieloni a w środku czerwoni.
Wymanipulowali wszystkich w województwie. Przerobili bez mydła posłankę z Puław z PIS. Zrobili nawet koalicję w zamian za utrzymanie stusqwo w województwie. Te marchewki są gorsze niż rak na ciele chorego. To są kanalie których nie można ruszyć z żadnej strony powsadzali wszędzie swoje macki. Takie typy jak Maty Landeka robią kanty na lewo i prawo i nikt ich nie ,może ruszyć chociaż dowody ich kantów widać na każdym kroku.
Landecka nie pozwoliła postawić pomnika Józefa Piłsudskliego na placu w Lublinie i stoi jako tymczasowy na folii. Nie związany na trwale z gruntem.
Ona ma miejsce tak wysokie w wolnej niby Polsce. Kto ich trzyma należy zapytać jeszcze o jednego pana wielebnego i jego przeszłość w IPN.
Jeszcze pamiętam spotkanie w seminarium kilkanaście lat temu w nocy o pierwszej władz duchownych kurii i władz wojewódzkich z panem Bogatinem. Ciekawe co omawiali i co uzgadniali? Myślę że większość domyśla się tajemnicy Poliszynela. A siła ich pochodzi z teczek którymi frymarczą.


Oj def jak mi cie szkoda taki jeszcze jesteś naiwny. Popatrz na całą transformacje od 1989r psl cały czas rządzi inni się bardziej lub mniej wymieniali.pzpr,aws,sd,unia wolności kld. A psl cały czs przy korytku. Mało tego miał i chyba ma prawie wszystkie starosrwa. Albo staroste albo wice. Przejęli kase iwładze wojewodowie lub wice praktycznie nie stracili przez chwilę kontroli wopjewództwa. Mają swoich dyrektorków lub uzależnionych od siebie. Zadnej lustracji ani dekomunizacji nie pozwolili zrobić w całym wojewódz... rozwiń
Avatar
rewolwer i melonik / 22 lutego 2008 r. o 08:44
Tajny współpracownik Marek znowu daje znać o sobie zabierając głos w obronie naszej Gieni kochanej. Cóż za wspaniały adwokat z TW Marka. A jaki autorytet moralny. Nic tylko chodząca doskonałość, uczciwość. PSL=ZSL zawsze blisko ludzkich spraw.
Avatar
ciekawy / 8 lutego 2008 r. o 10:21
Napisali, pogadali, a sprawa i tak została upupiona i tyle... chyba, że ci co tak piszą i wiedzą to powiedzą.....
Avatar
gość / 22 stycznia 2008 r. o 15:01
Ździchu też nie jest lepszy,b. kierownik działu wiejskiego ZSMP
Avatar
Gość / 22 stycznia 2008 r. o 15:00
Ciekawy napisał:
Zdzichu! Czy Ty wiedziałeś,żemasz takiego współpracownika?
Avatar
Ciekawy / 19 stycznia 2008 r. o 14:04
Zdzichu! Czy Ty wiedziałeś,żemasz takiego współpracownika?
Avatar
ECD1CB / 17 grudnia 2007 r. o 19:01
IPN górą napisał:
a gdzie można zobaczyć szczegóły?
Avatar
ADELKA / 5 grudnia 2007 r. o 09:59
No i Alka znowu nie zrobi kariery u boku Edka. Najpierw jako sekretarz a teraz dyr. biura. Trzeba się będzie teraz nie wdzieczyć Edkowi tylko na starych kątach. A tak swoją drogą podobno dwa razy sie nie wchodzi do tej samej rzeki. A tu proszę szykuje sie 1, 2, 3 .....
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Najpierw była działka, a teraz są pieniądze na jej zagospodarowanie. Wspólny Świat w Białej Podlaskiej zbuduje kompleks rekreacyjny dla swoich podopiecznych.

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm mistrzem jesieni, Ogniwo Wierzbica na drugim miejscu, a Włodawianka Włodawa na najniższym stopniu podium – tak wygląda pierwsza trójka na półmetku rywalizacji w obecnym sezonie

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur
10 grudnia 2022, 19:00

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur

Wyjątkowe muzyczne widowisko odwołujące się do korzeni kultury Słowian będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1). Spektakl "Preludium Słowiańskie" zostanie zaprezentowany 10 grudnia o godz. 19.

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

To jeszcze nie jest definitywny koniec inwestycji na jednej z najruchliwszych ulic w Zamościu, ale ul. Partyzantów jest już przejezdna na całej swojej długości od kościoła Franciszkanów aż do ul. Lwowskiej.

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka
Pierwsza strona

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka

Święty Mikołaj nie musi mieć na głowie mitry i opierać się o pastorał. Święty Mikołaj musi mieć tylko gorące serce i właśnie tym wykazali się nasi Czytelnicy, którzy ochoczo wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Chorwaci powoli wyrastają na specjalistów od rzutów karnych. W poprzednim mundialu w drodze po drugie miejsce dwa razy ogrywali rywali w serii jedenastek. W poniedziałek w taki sposób uporali się z Japonią. Po 120 minutach walki było 1:1, ale piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wykorzystali tylko jeden strzał z „wapna” i ostatecznie przegrali 1:3

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku
galeria

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Maszynista nie zatrzyma pociągu, jeżeli podróżny przynajmniej stację wcześniej nie zgłosi obsłudze, że ma zamiar wysiadać. Już od najbliższej niedzieli, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, kolej wprowadzi w regionie siedem przystanków na żądanie.

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Po wymuszonej przez pandemię przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej znów przyniosą sąsiadom mikołajkowe prezenty. Prezenty najcenniejsze, bo własnoręcznie przygotowane i wyjątkowe smaczne.

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

W tym tygodniu zmienia się handlowa mapa Lublina. Sprawdzamy, jakie sklepy pojawiają się, a w jakich nie zrobimy już zakupów.

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!