Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2022 r.
21:41

Przebudowa ul. 1 Maja w Lublinie. Mieszkaniec pyta, czy to drzewo przeżyje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A
(fot. Alarm24)

O ratunek dla jednego z drzew rosnących na przebudowywanym odcinku ul. 1 Maja apeluje nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zaniepokoił go widok na placu budowy, gdzie wokół pnia drzewa ułożono nową, kamienną nawierzchnię. Płyty ułożono tak, że wokół pnia pozostało niewiele miejsca, przez które do korzeni mogłaby docierać woda. – Czy zalane cementem drzewo będzie nadal żyło? – dopytywał nasz Czytelnik.

– Na ul. 1 Maja jesteśmy w trakcie robót drogowych. Pod drzewami wkrótce zostaną położone kraty stalowe, co pozwoli na ochronę systemu korzeniowego drzewa przed zadeptaniem, jednocześnie umożliwiając dopływ wody – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. – Płyty chodnikowe zostaną tak przycięte, by umożliwić montaż krat o długości boków 1,5 m x 1,5 m. Dzięki temu drzewa otrzymają odpowiednie warunki i będą właściwie nawadniane.

Wczoraj przed południem robotnicy przycinali już kamienne płyty, powiększając miejsce, przez które woda będzie mogła dopływać do systemu korzeniowego.

(fot. Dominik Smaga)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 08:20
Czy wykonawcy robót też otrzymują nieformalną dyrektywę w/s maksymalizowania strat wśród drzewostanu tak jak projektanci?
 Oby tylko "przypadkiem" jakaś koparka nie uszkodziła tego drzewa (i innych) albo "przypadkiem" w niedzielę w nocy nie przechodziła brygada drwali.
Avatar
kzuk / 29 czerwca 2022 r. o 07:40
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Avatar
Witek1 / 29 czerwca 2022 r. o 07:15
A ja się pytam czy przy tak długim remoncie ulicy 1-maja czy sklepy i targ na ul Pocztowej przeżyje ?
Avatar
atakCzlowieka-Topora / 29 czerwca 2022 r. o 06:50
Czy wykonawcy robót też otrzymują nieformalną dyrektywę w/s maksymalizowania strat wśród drzewostanu tak jak projektanci?
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 czerwca 2022 r. o 22:39
A ja się pytam czy mieszkaniec jest obywatelem Lublina i czy ma żółte papiery...
Obywatelem Lublina z tego co wiem Dominik Smaga jest, a jakie papiery ma nie widziałem .
 Nie mam pewności, patrząc na to co wypisuje... Może jednak bardzo tęskni bardziej za komuną czy pruszkowskim i całym bajzlem jaki był?
Avatar
Gutek / 28 czerwca 2022 r. o 22:23
A ja się pytam czy mieszkaniec jest obywatelem Lublina i czy ma żółte papiery...
 Obywatelem Lublina z tego co wiem Dominik Smaga jest, a jakie papiery ma nie widziałem .
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 czerwca 2022 r. o 22:02
A ja się pytam czy mieszkaniec jest obywatelem Lublina i czy ma żółte papiery...
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 08:20
Czy wykonawcy robót też otrzymują nieformalną dyrektywę w/s maksymalizowania strat wśród drzewostanu tak jak projektanci?
 Oby tylko "przypadkiem" jakaś koparka nie uszkodziła tego drzewa (i innych) albo "przypadkiem" w niedzielę w nocy nie przechodziła brygada drwali.
Avatar
kzuk / 29 czerwca 2022 r. o 07:40
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Avatar
Witek1 / 29 czerwca 2022 r. o 07:15
A ja się pytam czy przy tak długim remoncie ulicy 1-maja czy sklepy i targ na ul Pocztowej przeżyje ?
Avatar
atakCzlowieka-Topora / 29 czerwca 2022 r. o 06:50
Czy wykonawcy robót też otrzymują nieformalną dyrektywę w/s maksymalizowania strat wśród drzewostanu tak jak projektanci?
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 czerwca 2022 r. o 22:39
A ja się pytam czy mieszkaniec jest obywatelem Lublina i czy ma żółte papiery...
Obywatelem Lublina z tego co wiem Dominik Smaga jest, a jakie papiery ma nie widziałem .
 Nie mam pewności, patrząc na to co wypisuje... Może jednak bardzo tęskni bardziej za komuną czy pruszkowskim i całym bajzlem jaki był?
Avatar
Gutek / 28 czerwca 2022 r. o 22:23
A ja się pytam czy mieszkaniec jest obywatelem Lublina i czy ma żółte papiery...
 Obywatelem Lublina z tego co wiem Dominik Smaga jest, a jakie papiery ma nie widziałem .
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 czerwca 2022 r. o 22:02
A ja się pytam czy mieszkaniec jest obywatelem Lublina i czy ma żółte papiery...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj