Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 września 2021 r.
7:59

Radni Lublina w obronie "filaru demokracji", a przeciwko "lex Czarnek"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
15 18 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Specjalne apele „w sprawie wolności mediów” oraz przeciwko „lex Czarnek” uchwaliła w czwartek Rada Miasta głosami radnych z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obydwie odezwy zostały napisane przez radnych prezydenckiego klubu, obydwie są krytyką działań polskich władz. Jeden w kwestii mediów, drugi w sprawie zmian w szkolnictwie.

Oba apele zostały przyjęte bez jakiejkolwiek debaty. Opozycyjny względem prezydenta Żuka klub radnych PiS nawet nie próbował - co było pewnym zaskoczeniem - wdawać się w dyskusję i bronić obozu rządzącego krajem, bo głosowanie i tak zakończyłoby się po myśli prezydenckiego klubu, który ma większość w Radzie Miasta Lublin.

W pierwszym z przyjętych stanowisk Rada Miasta domaga się „zaprzestania ingerencji” polityków „przede wszystkim Zjednoczonej Prawicy” w niezależne media, a dowodem tej ingerencji ma być „przyjęta ostatnio tzw. ustawa lex TVN”.

 – Wolne media w Polsce stanowią jeden z filarów demokracji, bez którego niemożliwa jest właściwa kontrola życia publicznego oraz rzetelna informacja skierowana do milionów odbiorców – czytamy w projekcie stanowiska przyjętego głosami radnych z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka.

Drugie stanowisko jest sprzeciwem wobec zmian w systemie oświaty, „których celem ma być znaczące zwiększenie uprawnień” kuratoriów.

 – Nie możemy się zgodzić na nową formułę organizowania konkursów na dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz zwiększenie wpływu kuratorów na procedurę odwoływania tychże dyrektorów – czytamy w przyjętym przez Radę Miasta stanowisku.

W apelu zapisano też, że Rada Miasta sprzeciwia się „wszelkim próbom centralizacji zarządzania polskimi szkołami”, a zapowiadane zmiany w prawie nazywa „świadomym ograniczaniem autonomii” szkół.

Zobacz: Demonstracja KOD w obronie wolnych mediów

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gutek / 10 września 2021 r. o 08:54
Pierwszy komentujący nie zna z autopsji komuny i nie wie jak wyglądało centralne zarządzanie i chętnie by się pod takie poddał . Starsi co to przeżyli mają odwrotne zdanie bo nie o to walczyli i nie chcą mieć nad sobą pierwszego sekretarza z PZPR ani z PiS .
Avatar
Gutek / 10 września 2021 r. o 09:40
Czy stacja założona przez TW MEWA z kasy dziabniętej z FOZZ może być filarem demokracji?  Putinowskiej  to i owszem :)
 To co piszesz to nie do końca prawda , bo doskonale wiesz , że ITI Walter sprzedał w 2014 Amerykanom ( gdybyś był kibicem to pamiętałbyś o zamieszaniu w sponsorowaniu Legii W-wa) . Obecny właściciel między innymi i TVN jest od 2017 roku a jest to grupa Discovery . Patrząc na powyższe chcesz coś na siłę udowodnić mijając się z prawdą .
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 08:28
Za rokosz wobec władz centralnych organa gminy (jakiejkolwiek) trzeba 'rozgonić na cztery wiatry' i wprowadzić komisarza rządowego. Chodzi zwłaszcza o sprawę mediów - z całą pewnością wykraczającą poza właściwość samorządu terytorialnego; nadużycie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych (którymi są radni) powinno skutkować ściganiem karnym z urzędu, a następnie skazaniem. Oddanie szkolnictwa w łapy samorządu terytorialnego to jedno z największych draństw okresu tak zwanej transformacji ustrojowej. Władze centralne - zamiast teraz krytykowanych środków - powinny odebrać szkolnictwo jednostkom samorządu terytorialnego. Najlepiej zaś byłoby zlikwidować samorządy terytorialne - rak na Polakach i Polsce.
Ty dziś z łózka wstając na głowę upadłeś? To władzy centralnej nie można krytykować? Nie można do niej apelować? Bo z tego, co czytam, jest to apel radnych. Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "rokosz". Czy jeśli rządzi nami idiota, to mamy się bezdyskusyjnie podporządkować? Tobie się marzy powrót do najczarniejszych czasów socjalizmu. Samorząd to nierzadko ostoja normalności, bo zwykle nie zasiadją w nim ludzie oderwani od rzeczywistości, nieznający realiów danego regionu. Chcesz przekreślić trzy dekady budowania normalności i wrócić do czasów, kiedy I sekretarz KC wiedział najlepiej, czego potrzeba każdemu człowiekowi? Wal się z takimi pomysłami, Japolanku - teraz widać wyraźnie, jak bardzo ci się podoba to, co PiS wyprawia z naszym krajem.
Ty dziś z łózka wstając na głowę upadłeś? To władzy centralnej nie można krytykować? Nie można do niej apelować? Bo z tego, co czytam, jest to apel radnych. Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "rokosz". Czy jeśli rządzi nami idiota, to mamy się bezdyskusyjnie podporządkować? Tobie się marzy powrót do najczarniejszych czasów socjalizmu. Samorząd to nierzadko ostoja normalności, bo zwykle nie zasiadją w nim ludzie oderwani od rzeczywistości, nieznający realiów danego regionu. Chcesz przekreślić trzy dekady budowania no... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 09:00
Czy stacja założona przez TW MEWA z kasy dziabniętej z FOZZ może być filarem demokracji?  Putinowskiej  to i owszem :)
Ty FOZZ-u to może nie dotykaj, bo nie ma siły, żeby przy tej okazji nie wypłynęło nazwisko "Kaczyński"... A tego byś chyba nie chciał.
Avatar
Adam_z_Lublina / 10 września 2021 r. o 09:43
Kaczyński krok po kroku buduje w Polsce państwo autorytarne, odwraca nas od Zachodu i kieruje w objęcia Putina, dlatego każdy przyzwoity człowiek powinien się temu przeciwstawiać.
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 10:26
Czy stacja założona przez namaszczonego Joską URBACHEM  TW MEWA z kasy dziabniętej z FOZZ może być filarem demokracji? Putinowskiej to i owszem :)
 Ty FOZZ-u to może nie dotykaj, bo nie ma siły, żeby przy tej okazji nie wypłynęło nazwisko "Kaczyński"... A tego byś chyba nie chciał.
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 09:45
Za rokosz wobec władz centralnych organa gminy (jakiejkolwiek) trzeba 'rozgonić na cztery wiatry' i wprowadzić komisarza rządowego
  Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. I nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady...
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 11:49
Za rokosz wobec władz centralnych organa gminy (jakiejkolwiek) trzeba 'rozgonić na cztery wiatry' i wprowadzić komisarza rządowego. Chodzi zwłaszcza o sprawę mediów - z całą pewnością wykraczającą poza właściwość samorządu terytorialnego; nadużycie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych (którymi są radni) powinno skutkować ściganiem karnym z urzędu, a następnie skazaniem. Oddanie szkolnictwa w łapy samorządu terytorialnego to jedno z największych draństw okresu tak zwanej transformacji ustrojowej. Władze centralne - zamiast teraz krytykowanych środków - powinny odebrać szkolnictwo jednostkom samorządu terytorialnego. Najlepiej zaś byłoby zlikwidować samorządy terytorialne - rak na Polakach i Polsce.
Ty dziś z łózka wstając na głowę upadłeś? To władzy centralnej nie można krytykować? Nie można do niej apelować? Bo z tego, co czytam, jest to apel radnych. Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "rokosz". Czy jeśli rządzi nami idiota, to mamy się bezdyskusyjnie podporządkować? Tobie się marzy powrót do najczarniejszych czasów socjalizmu. Samorząd to nierzadko ostoja normalności, bo zwykle nie zasiadją w nim ludzie oderwani od rzeczywistości, nieznający realiów danego regionu. Chcesz przekreślić trzy dekady budowania normalności i wrócić do czasów, kiedy I sekretarz KC wiedział najlepiej, czego potrzeba każdemu człowiekowi? Wal się z takimi pomysłami, Japolanku - teraz widać wyraźnie, jak bardzo ci się podoba to, co PiS wyprawia z naszym krajem.
Co za oszczerczy bełkot! Lubelski reżim idzie ręka w rękę z Pandemistami i Satanistami (skrótowo: PiS); symbolicznym przejawem tego procederu jest urządzenie miejskiego punktu wstrzykiwania ludziom szemranych mikstur, które (według różnych laboratoriów) zawierają, między innymi, bardzo groźny dla zdrowia tlenek grafenu. W tym zakresie oba reżimy współdziałają bardzo zgodnie. Można zakładać to, że utrzymywanie w Lublinie aktualnego reżimu jest zasługą parasola ochronnego że strony 'samej góry przy Nowogrodzkiej'; bez tego sama afera z Górkami Czechowskimi wystarczyłaby do wprowadzenia komisarza rządowego. Ot, taka miejska dyktatura z błogosławieństwem 'szczytów PiS'u'. Jawną drwiną z mieszkańców Lublina jest to, że stanowisko Prezydenta Lublina zajmuje mieszkaniec gminy Niemce. Uzależnienie radnych od Ratusza przez posady w zależnych od niego faktycznie spółkach może kojarzyć się z południem Włoch (w tym z Sycylią) - panowanienie 'modo italiano / siciliano'. W tej sytuacji bezprawny zgiełk radnych to oczywista kpina z lublinian i przyzwoitości.
Jednak się uderzyłeś, i to mocno. Kompromitujesz się, Japolan. Grafen nie jest pierwiastkiem, to raczej struktura węgla, więc nie istniej pojęcie tlenek grafenu, a co najwyżej tlenek węgla. Już po tym widać, jak chętnie łykasz brednie nawet ich nie weryfikując. Już widzę ten PiSowski parasol ochronny nad znienawidzonym przez PiS szefem wojewódzkich struktur PO. Co ty jarasz??? Gdzie jest napisane, że prezydent miasta ma być zameldowany na terenie tegoż miasta? Co do posad i zależności - nie budzi w tobie niepokoju to, co PiS robie ze Spółkami Skarby Państwa? Co określasz mianem "bezprawnego zgiełku radnych"? Człowieku, leki ci przestały działać, czy co? Co jest bezprawnego w wystosowaniu apelu?
esz się, Japolan. Grafen nie jest pierwiastkiem, to raczej struktura węgla, więc nie istniej pojęcie tlenek grafenu, a co najwyżej tlenek węgla. Już po tym widać, jak chętnie łykasz brednie nawet ich nie weryfikując. Już widzę ten PiSowski parasol ochronny nad znienawidzonym przez PiS szefem wojewódzkich struktur PO. Co ty jarasz??? Gdzie jest napisane, że prezydent miasta ma być zameldowany na terenie tegoż miasta? Co do posad i zależności - nie budzi w tobie niepokoju to, co PiS robie ze Spółkami Skarby Państwa? Co określasz mianem "b... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 14:27
Czy stacja założona przez namaszczonego Joską URBACHEM TW MEWA z kasy dziabniętej z FOZZ może być filarem demokracji? Putinowskiej to i owszem :)
Ty FOZZ-u to może nie dotykaj, bo nie ma siły, żeby przy tej okazji nie wypłynęło nazwisko "Kaczyński"... A tego byś chyba nie chciał.
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 13:26
Według  Urbana , decydujące znaczenie miała  obsada kadrowa ; "trudno jednak znaleźć dobrych dziennikarzy,  którzy zdecydują się na przejście do MSW
A mówili: taki ogarnięty, mądry...Że nie wkleja jak jaki kołowaty byle bzdur wypranych z sensu i nie na temat, prosto z dna d....wygrzebanych. Ale czego to ludzie nie wymyślą, jakich głupot nie plotą...
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 14:27
Czy stacja założona przez namaszczonego Joską URBACHEM TW MEWA z kasy dziabniętej z FOZZ może być filarem demokracji? Putinowskiej to i owszem :)
Ty FOZZ-u to może nie dotykaj, bo nie ma siły, żeby przy tej okazji nie wypłynęło nazwisko "Kaczyński"... A tego byś chyba nie chciał.
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 14:26
Jednak się uderzyłeś, i to mocno. Kompromitujesz się, Japolan. Grafen nie jest pierwiastkiem, to raczej struktura węgla, więc nie istniej pojęcie tlenek grafenu, a co najwyżej tlenek węgla. Już po tym widać, jak chętnie łykasz brednie nawet ich nie weryfikując. Już widzę ten PiSowski parasol ochronny nad znienawidzonym przez PiS szefem wojewódzkich struktur PO. Co ty jarasz??? Gdzie jest napisane, że prezydent miasta ma być zameldowany na terenie tegoż miasta? Co do posad i zależności - nie budzi w tobie niepokoju to, co PiS robie ze Spółkami Skarby Państwa? Co określasz mianem "bezprawnego zgiełku radnych"? Człowieku, leki ci przestały działać, czy co? Co jest bezprawnego w wystosowaniu apelu?
Proszę czytać ze zrozumieniem. Brak jednoznacznego prawnego wymogu zamieszkiwania radnych oraz prezydentów miast / burmistrzów / wójtów w gminach pełnienia przez nich funkcji skutkuje faktyczną okupacją gmin przez osoby mieszkające poza daną gminą. Skoro jednak Pani Prezes Trybunału Konstytucyjnego mieszka w Berlinie, to trudno oczekiwać walki z patologiami samorządowymi. Co mają spółki Skarbu Państwa do mafijnych układów pod szyldem samorządu terytorialnego - co mają, poza manipulacyjnym odwracaniem uwagi od samorządowych patologii? Chemikom pozostawmy nazewnictwo z dziedziny chemii; być może ktoś starał się zwrócić uwagę na różnice między tlenkiem węgla (trującym czadem) a czymś zwanym 'tlenek grafentu' - najważniejsze jest ostrzeganie o zagrożeniach dla ludzi. Samorząd terytorialny ma swe zadania. Za podejmowanie uchwał wykraczających poza właściwość radni powinni być skazywani na podstawie art. 231 KK (z uwagi na przekroczenie uprawnień). Gdyby Polska rzeczywiście była państwem prawa, to surowo karani byliby sprawcy bezprawia, np. w gminach - z pewnością zaś wykluczone byłyby miasta bezprawia. Proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi.
Czytam ze zrozumieniem. Ty chyba nie. Jaką okupację masz na myśli? Czy ty nie wyolbrzymiasz problemu? Okupacja? Przewietrz głowę - nie zaszkodzi... Radni Lublina nie podjęli uchwały, jedynie wystosowali apel. Czy zatem równie mocno protestujesz przeciwko uchwałom podjmowanym w sprawie osób LGBT? To już są uchwały i raczej wykraczają poza kompetencje samorządów. Dlaczego dostrzegasz patologię w samorządach, a u władzy centralnej już nie?
z na myśli? Czy ty nie wyolbrzymiasz problemu? Okupacja? Przewietrz głowę - nie zaszkodzi... Radni Lublina nie podjęli uchwały, jedynie wystosowali apel. Czy zatem równie mocno protestujesz przeciwko uchwałom podjmowanym w sprawie osób LGBT? To już są uchwały i raczej wykraczają poza kompetencje samorządów. Dlaczego dostrzegasz patologię w samorządach, a u władzy centralnej już nie? rozwiń
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 13:26
Według  Urbana , decydujące znaczenie miała  obsada kadrowa ; "trudno jednak znaleźć dobrych dziennikarzy,  którzy zdecydują się na przejście do MSW
A mówili: taki ogarnięty, mądry...Że nie wkleja jak jaki kołowaty byle bzdur wypranych z sensu i nie na temat, prosto z dna d....wygrzebanych. Ale czego to ludzie nie wymyślą, jakich głupot nie plotą...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 września 2021 r. o 13:15
"Według Urbana, decydujące znaczenie miała obsada kadrowa; "trudno jednak znaleźć dobrych dziennikarzy, którzy zdecydują się na przejście do MSW (!!!)". Zaproponował 3 kandydatury: na pierwszym miejscu wymienił Mariusza W*ltera, który "nadaje się na głównego konsultanta, jakiegoś szefa programowania, szefa realizacji programów radiowych i TV - jednym słowem nie kierownika pionu propagandy, lecz główną siłę koncepcyjno-fachową"." - money.pl
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 września 2021 r. o 13:13
Czy stacja założona przez namaszczonego Joską URBACHEM  TW MEWA z kasy dziabniętej z FOZZ może być filarem demokracji? Putinowskiej to i owszem :)
Avatar
Jasin / 10 września 2021 r. o 12:55
Proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi.
  Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. I nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady...
Avatar
Japolan / 10 września 2021 r. o 12:16
 
Jednak się uderzyłeś, i to mocno. Kompromitujesz się, Japolan. Grafen nie jest pierwiastkiem, to raczej struktura węgla, więc nie istniej pojęcie tlenek grafenu, a co najwyżej tlenek węgla. Już po tym widać, jak chętnie łykasz brednie nawet ich nie weryfikując. Już widzę ten PiSowski parasol ochronny nad znienawidzonym przez PiS szefem wojewódzkich struktur PO. Co ty jarasz??? Gdzie jest napisane, że prezydent miasta ma być zameldowany na terenie tegoż miasta? Co do posad i zależności - nie budzi w tobie niepokoju to, co PiS robie ze Spółkami Skarby Państwa? Co określasz mianem "bezprawnego zgiełku radnych"? Człowieku, leki ci przestały działać, czy co? Co jest bezprawnego w wystosowaniu apelu?
Proszę czytać ze zrozumieniem. Brak jednoznacznego prawnego wymogu zamieszkiwania radnych oraz prezydentów miast / burmistrzów / wójtów w gminach pełnienia przez nich funkcji skutkuje faktyczną okupacją gmin przez osoby mieszkające poza daną gminą. Skoro jednak Pani Prezes Trybunału Konstytucyjnego mieszka w Berlinie, to trudno oczekiwać walki z patologiami samorządowymi. Co mają spółki Skarbu Państwa do mafijnych układów pod szyldem samorządu terytorialnego - co mają, poza manipulacyjnym odwracaniem uwagi od samorządowych patologii? Chemikom pozostawmy nazewnictwo z dziedziny chemii; być może ktoś starał się zwrócić uwagę na różnice między tlenkiem węgla (trującym czadem) a czymś zwanym 'tlenek grafentu' - najważniejsze jest ostrzeganie o zagrożeniach dla ludzi. Samorząd terytorialny ma swe zadania. Za podejmowanie uchwał wykraczających poza właściwość radni powinni być skazywani na podstawie art. 231 KK (z uwagi na przekroczenie uprawnień). Gdyby Polska rzeczywiście była państwem prawa, to surowo karani byliby sprawcy bezprawia, np. w gminach - z pewnością zaś wykluczone byłyby miasta bezprawia. Proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi.
Proszę czytać ze zrozumieniem. Brak jednoznacznego prawnego wymogu zamieszkiwania radnych oraz prezydentów miast / burmistrzów / wójtów w gminach pełnienia przez nich funkcji skutkuje faktyczną okupacją gmin przez osoby mieszkające poza daną gminą. Skoro jednak Pani Prezes Trybunału Konstytucyjnego mieszka w Berlinie, to trudno oczekiwać walki z patologiami samorządowymi. Co mają spółki Skarbu Państwa do mafijnych układów pod szyldem samorządu terytorialnego - co mają, poza manipulacyjnym odwracaniem uwagi od samorządowych... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 11:49
Za rokosz wobec władz centralnych organa gminy (jakiejkolwiek) trzeba 'rozgonić na cztery wiatry' i wprowadzić komisarza rządowego. Chodzi zwłaszcza o sprawę mediów - z całą pewnością wykraczającą poza właściwość samorządu terytorialnego; nadużycie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych (którymi są radni) powinno skutkować ściganiem karnym z urzędu, a następnie skazaniem. Oddanie szkolnictwa w łapy samorządu terytorialnego to jedno z największych draństw okresu tak zwanej transformacji ustrojowej. Władze centralne - zamiast teraz krytykowanych środków - powinny odebrać szkolnictwo jednostkom samorządu terytorialnego. Najlepiej zaś byłoby zlikwidować samorządy terytorialne - rak na Polakach i Polsce.
Ty dziś z łózka wstając na głowę upadłeś? To władzy centralnej nie można krytykować? Nie można do niej apelować? Bo z tego, co czytam, jest to apel radnych. Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "rokosz". Czy jeśli rządzi nami idiota, to mamy się bezdyskusyjnie podporządkować? Tobie się marzy powrót do najczarniejszych czasów socjalizmu. Samorząd to nierzadko ostoja normalności, bo zwykle nie zasiadją w nim ludzie oderwani od rzeczywistości, nieznający realiów danego regionu. Chcesz przekreślić trzy dekady budowania normalności i wrócić do czasów, kiedy I sekretarz KC wiedział najlepiej, czego potrzeba każdemu człowiekowi? Wal się z takimi pomysłami, Japolanku - teraz widać wyraźnie, jak bardzo ci się podoba to, co PiS wyprawia z naszym krajem.
Co za oszczerczy bełkot! Lubelski reżim idzie ręka w rękę z Pandemistami i Satanistami (skrótowo: PiS); symbolicznym przejawem tego procederu jest urządzenie miejskiego punktu wstrzykiwania ludziom szemranych mikstur, które (według różnych laboratoriów) zawierają, między innymi, bardzo groźny dla zdrowia tlenek grafenu. W tym zakresie oba reżimy współdziałają bardzo zgodnie. Można zakładać to, że utrzymywanie w Lublinie aktualnego reżimu jest zasługą parasola ochronnego że strony 'samej góry przy Nowogrodzkiej'; bez tego sama afera z Górkami Czechowskimi wystarczyłaby do wprowadzenia komisarza rządowego. Ot, taka miejska dyktatura z błogosławieństwem 'szczytów PiS'u'. Jawną drwiną z mieszkańców Lublina jest to, że stanowisko Prezydenta Lublina zajmuje mieszkaniec gminy Niemce. Uzależnienie radnych od Ratusza przez posady w zależnych od niego faktycznie spółkach może kojarzyć się z południem Włoch (w tym z Sycylią) - panowanienie 'modo italiano / siciliano'. W tej sytuacji bezprawny zgiełk radnych to oczywista kpina z lublinian i przyzwoitości.
Jednak się uderzyłeś, i to mocno. Kompromitujesz się, Japolan. Grafen nie jest pierwiastkiem, to raczej struktura węgla, więc nie istniej pojęcie tlenek grafenu, a co najwyżej tlenek węgla. Już po tym widać, jak chętnie łykasz brednie nawet ich nie weryfikując. Już widzę ten PiSowski parasol ochronny nad znienawidzonym przez PiS szefem wojewódzkich struktur PO. Co ty jarasz??? Gdzie jest napisane, że prezydent miasta ma być zameldowany na terenie tegoż miasta? Co do posad i zależności - nie budzi w tobie niepokoju to, co PiS robie ze Spółkami Skarby Państwa? Co określasz mianem "bezprawnego zgiełku radnych"? Człowieku, leki ci przestały działać, czy co? Co jest bezprawnego w wystosowaniu apelu?
esz się, Japolan. Grafen nie jest pierwiastkiem, to raczej struktura węgla, więc nie istniej pojęcie tlenek grafenu, a co najwyżej tlenek węgla. Już po tym widać, jak chętnie łykasz brednie nawet ich nie weryfikując. Już widzę ten PiSowski parasol ochronny nad znienawidzonym przez PiS szefem wojewódzkich struktur PO. Co ty jarasz??? Gdzie jest napisane, że prezydent miasta ma być zameldowany na terenie tegoż miasta? Co do posad i zależności - nie budzi w tobie niepokoju to, co PiS robie ze Spółkami Skarby Państwa? Co określasz mianem "b... rozwiń
Avatar
Japolan / 10 września 2021 r. o 11:27
Za rokosz wobec władz centralnych organa gminy (jakiejkolwiek) trzeba 'rozgonić na cztery wiatry' i wprowadzić komisarza rządowego. Chodzi zwłaszcza o sprawę mediów - z całą pewnością wykraczającą poza właściwość samorządu terytorialnego; nadużycie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych (którymi są radni) powinno skutkować ściganiem karnym z urzędu, a następnie skazaniem. Oddanie szkolnictwa w łapy samorządu terytorialnego to jedno z największych draństw okresu tak zwanej transformacji ustrojowej. Władze centralne - zamiast teraz krytykowanych środków - powinny odebrać szkolnictwo jednostkom samorządu terytorialnego. Najlepiej zaś byłoby zlikwidować samorządy terytorialne - rak na Polakach i Polsce.
Ty dziś z łózka wstając na głowę upadłeś? To władzy centralnej nie można krytykować? Nie można do niej apelować? Bo z tego, co czytam, jest to apel radnych. Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "rokosz". Czy jeśli rządzi nami idiota, to mamy się bezdyskusyjnie podporządkować? Tobie się marzy powrót do najczarniejszych czasów socjalizmu. Samorząd to nierzadko ostoja normalności, bo zwykle nie zasiadją w nim ludzie oderwani od rzeczywistości, nieznający realiów danego regionu. Chcesz przekreślić trzy dekady budowania normalności i wrócić do czasów, kiedy I sekretarz KC wiedział najlepiej, czego potrzeba każdemu człowiekowi? Wal się z takimi pomysłami, Japolanku - teraz widać wyraźnie, jak bardzo ci się podoba to, co PiS wyprawia z naszym krajem.
Co za oszczerczy bełkot! Lubelski reżim idzie ręka w rękę z Pandemistami i Satanistami (skrótowo: PiS); symbolicznym przejawem tego procederu jest urządzenie miejskiego punktu wstrzykiwania ludziom szemranych mikstur, które (według różnych laboratoriów) zawierają, między innymi, bardzo groźny dla zdrowia tlenek grafenu. W tym zakresie oba reżimy współdziałają bardzo zgodnie. Można zakładać to, że utrzymywanie w Lublinie aktualnego reżimu jest zasługą parasola ochronnego że strony 'samej góry przy Nowogrodzkiej'; bez tego sama afera z Górkami Czechowskimi wystarczyłaby do wprowadzenia komisarza rządowego. Ot, taka miejska dyktatura z błogosławieństwem 'szczytów PiS'u'. Jawną drwiną z mieszkańców Lublina jest to, że stanowisko Prezydenta Lublina zajmuje mieszkaniec gminy Niemce. Uzależnienie radnych od Ratusza przez posady w zależnych od niego faktycznie spółkach może kojarzyć się z południem Włoch (w tym z Sycylią) - panowanienie 'modo italiano / siciliano'. W tej sytuacji bezprawny zgiełk radnych to oczywista kpina z lublinian i przyzwoitości. 
Co za oszczerczy bełkot! Lubelski reżim idzie ręka w rękę z Pandemistami i Satanistami (skrótowo: PiS); symbolicznym przejawem tego procederu jest urządzenie miejskiego punktu wstrzykiwania ludziom szemranych mikstur, które (według różnych laboratoriów) zawierają, między innymi, bardzo groźny dla zdrowia tlenek grafenu. W tym zakresie oba reżimy współdziałają bardzo zgodnie. Można zakładać to, że utrzymywanie w Lublinie aktualnego reżimu jest zasługą parasola ochronnego że strony 'samej góry przy Nowogrodzkiej'; bez tego s... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 września 2021 r. o 10:26
Czy stacja założona przez namaszczonego Joską URBACHEM  TW MEWA z kasy dziabniętej z FOZZ może być filarem demokracji? Putinowskiej to i owszem :)
 Ty FOZZ-u to może nie dotykaj, bo nie ma siły, żeby przy tej okazji nie wypłynęło nazwisko "Kaczyński"... A tego byś chyba nie chciał.