Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2008 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Ratusz zablokuje inwestycję Ery (wideo)

0 9 A A

Mieszkańcy ul. Kaskadowej rozmawiali dzisiaj z zastępcą prezydenta Lublina. I udało im się przekonać urzędników do swoich racji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spotkanie z zastępcą prezydenta Stanisławem Ficem odbyło się przy drzwiach zamkniętych.

- Liczę, że urzędnicy wysłuchają naszych argumentów. Mieszkańcy powinni mieć wpływ na to, co dzieję się w ich okolicy. Nas nikt o zdanie nie pytał - mówiła przed spotkaniem Jadwiga Mach, przewodnicząca rady dzielnicy Sławin.

Trwająca ponad godzinę dyskusja przyniosła efekty.

- Urząd zobowiązał się do zablokowania inwestycji Ery - powiedział Zbigniew Dubiel, radca prawny Urzędu Miasta. - Na jaw wyszły nowe okoliczności, o których nie mieliśmy pojęcia. Przy zgłoszeniu inwestycji mogło dojść do naruszenia prawa - wyjaśnił.



Zadowane przez: Dziennik Wschodni. Realizacja Agnieszka Antoń



Mieszkańcy z Kaskadowej uważają, że anteny Ery zagrażają ich zdrowiu.

Przedstawili prezydentowi najnowszy międzynarodowy raport, sporządzony przez specjalistów z dziedziny medycyny i fizyki.

- Fachowcy udowadniają, że dotychczasowe normy promieniowania elektromagnetycznego są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i życia - przekonywał dr Marek Derkacz, pracownik Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie i mieszkaniec ul. Kaskadowej. - Osoby korzystające z telefonów komórkowych przez co najmniej 10 lat są o kilkanaście procent bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu.

Mieszkańcy stacji bazowych częściej cierpią na bóle i zawroty głowy, mają problemy ze snem, pamięcią i koncentracją -argumentował.

Teraz akta dotyczące budowy masztu w dzielnicy Sławin trafią do Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz wojewody lubelskiego.

- W tej sprawie cały czas toczy się postępowanie administracyjne. Do czasu jego zakończenia, inwestycja będzie też objęta nadzorem prokuratorskim - relacjonował po wyjściu z pokoju wiceprezydenta Kazimierz Kajak, przewodniczący Komitetu Protestacyjnego z Kaskadowej.

- W końcu udało nam się przekonać Urząd Miasta do swoich racji. Kończymy z dyżurami przy oknach, na razie możemy spać spokojnie - dodał.

Tak się zaczęło

Na dachu bloku nr 7 przy ul. Kaskadowej Era chce postawić stację bazową - 17 anten o mocy 24 kW. W styczniu zgłoszenie telefonii komórkowej wpłynęło do lubelskiego ratusza. Zgodnie z przepisami inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Kilka dni temu na Kaskadową wjechał dźwig. Mieszkańcy nie pozwolili jednak rozpocząć prac na swojej ulicy. Zablokowali wjazd szlabanem.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
neuro / 25 września 2008 o 03:02
0
Polecam artykuł naukowy o szkodliwości zbyt długich rozmów przez komórki:

www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php
Avatar
daria / 11 maja 2008 o 15:12
0
Ja w imię postępu nie chciałbym eksperymentować zdrowiem swoim i swojej rodziny. Dobrze, że ludzie są świadomi zagrożeń, ale lobby telekomunikacyjne jest silne, co widać zresztą po niektórych postach.
Avatar
Gość / 10 maja 2008 o 21:53
0
młody napisał:
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie będzie w tym jednym miejscu to zasięg jest w większości miasta. Powodzenia w ucieczce przed promieniami.

P.S.
Mnie też nikt nie pytał jak stawiali anteny nadawcza np. TVP!! Zasięg mam więc jestem narażony na promieniowanie!!
Nie róbmy cyrku, i nie "posuwajmy" się do tyłu.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie b... rozwiń
Avatar
młody / 10 maja 2008 o 11:23
0
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba ... rozwiń
Avatar
frf / 9 maja 2008 o 23:39
0
To jeżeli są opinie ze szkodzą, to niech je zdemontują z innych budynków na osiedlach. Przede wszystkim z Kościoła Jadwigi na Czechowie!!
Avatar
Beret / 9 maja 2008 o 17:59
0
Żądam zdemontowania anten w całym Lublinie!
Avatar
Miś / 9 maja 2008 o 16:38
0
Protestują,ciekawe ilu z nich ma komórki i inne urządzenia emitujace fale w domu np taką kuchenkę mikrofalową nie mówiąc już o innych-proponuje na tym osiedlu zrobić rezerwat dla bobrów.
Avatar
dr n. med. Marek Derkacz / 9 maja 2008 o 15:26
0
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publicznego. Pełny raport dostępny jest na stronie: [url="http://www.bioinitiative.org"]http://www.bioinitiative.org[/url] Raport jest w języku angielskim. Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM. Pozostaje nam teraz apelować do parlamentarzystów o jak najszybsze zapoznanie się z raportem i wprowadzenie zmian w dotychczas obowiązującym prawie. Walka będzie trudna, ponieważ po drugiej stronie barykady stoją przedstawiciele firm telekomunikacyjnych, a za nimi olbrzymie pieniądze. Miejmy nadzieję, ze interes społeczny i ludzkie zdrowie będą dla przedstawicieli administracji państwowej ważniejsze niż zyski firm telekomunikacyjnych. Osoby zainteresowane zapraszam do dyskusji. Mail: marekderkacz@poczta.onet.pl
Przedstawicielom mediów chętnie prześlę najnowsze naukowe publikacje (2007 i 2008) rok potwierdzające dane zawarte w raporcie.


Poniżej krótkie streszczenie raportu (istotne z medycznego punku widzenia):

· Jednym z celów raportu była ocena dostępnych materiałów i dowodów naukowych dotyczących wpływu promieniowania E-M o natężeniach nieprzekraczających dopuszczalne normy na zdrowie człowieka.

· Twórcy raportu po analizie dostępnych dowodów naukowych potwierdzają, ze dotychczasowe normy są groźne dla ludzkiego życia i zdrowia i powinny jak najszybciej zostać zmienione

·
· Najnowsze opublikowane w 2007 i 2008 roku badania naukowe potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia o szkodliwości PEM nawet w dawkach uznawanych obecnie za bezpieczne

· HIPOTEZA: Działanie wiele ludzkich organów przekaźnictwie bio-elektrycznym. Sztuczne promieniowanie E-M , na które jesteśmy narażani może wchodzić w interakcje zaburzając na poziomie komórkowym procesy zachodzące wewnątrz komórek. Stałe narażenie na promieniowanie o większym natężeniu jakie ma miejsce w pobliżu stacji nadawczych telefonii komórkowej uniemożliwia adaptację organizmu do szkodliwych warunków. HIPOTEZA znalazła potwierdzenie w badaniach

· Osoby korzystające z tel. komórkowych w okresie co najmniej 10 letnim są o kilkanaście % bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu (glejaki, oponiaki, nerwiaki nerwu słuchowego). 200% wzrost ryzyka - trzymające słuchawkę zwykle przy jednym uchu.

· Wśród mieszkańców stacji bazowych statystycznie częściej obserwuje się występowanie dolegliwości w postaci bólów i zawrotów głowy, problemów ze snem , pamięcią i koncentracją

· Istnieją prace potwierdzające ,że promieniowanie wytwarzane przez stacje bazowe (0,01-0,5 uW/cm2) wywołuje objawy u osób mieszkających w odleglosci kilkuet metrów od nadajników.

· Udowodniono, że ekspozycja już na promieniowanie 0,1 Watt/kg SAR (Specific Absorption Rate) zmienia aktywność bioelektryczną mózgu

· Udowodniono na hodowlach komórkowych genotoksyczny wpływ PEM. W odpowiedzi na promieniowanie rzędu (0,3-2 W/kg) obserwowano statystyczny wzrost częstości peknięć nici DNA (badano komórki fibroblastów i inne).Efekt bardziej widoczny na hodowlach starszych komórek-co może sugerować większe narażenie osób starszych (gorsze mechanizmy naprawcze)

· Obserwowano wzrost produkcji białka stresu (stress protein) w odpowiedzi na PEM, co swiadczy, że ludzkie komórki PEM rozpoznają jako czynnik szkodliwy. Stężenie proteiny stresu wzrasta w odpowiedzin czynniki szkodliwe takie jak hipertermia, hipoksja, zatrucie metalami ciężkimi itd.

· Obserwowano również pękanie mastocytów, czyli komórek tucznych krwi pod wpływem PEM – uwolnienie histaminy – objawy skórne takie jak zaczerwienienie, reakcje alergiczne,. Mastocyty znajdują się również w mięśniu sercowym i mózgu – ich uszkodzenia mogą tłumaczyć obserwowane u osób wrażliwych zaburzenia rytmu serca i bóle głowy

· PEM poprzez wywoływanie zapalnych reakcji alergicznych i modulację układu immunologicznego człowieka po wielu latach narażenia na ekspozycję może prowadzić do rozwoju wielu chorób , których podłożem są przewlekłe stany zapalne i nieprawidłowa praca ludzkiego układu immunologicznego

· Naukowcy oceniają, że najbardziej na efekty PEM narażone są kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby starsze. Niestety nie jest jeszcze znany efekt wieloletniej ekspozycji na PEM na dzieci (niedojrzały, kształtujący się CUN i OUN)

· Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM.



Informacje z innych źródeł: Jak sugerują amerykańscy neurochirurdzy już w następnej dekadzie czeka nas epidemia guzów mózgu- będących efektem korzystania z telefonów komórkowych. Mogą one być przyczyną większej ilości zgonów niż nałóg palenia tytoniu.
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publ... rozwiń
Avatar
WSTYD PANIE PREZYDENCIE / 9 maja 2008 o 14:35
0
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDEN... rozwiń
Avatar
neuro / 25 września 2008 o 03:02
0
Polecam artykuł naukowy o szkodliwości zbyt długich rozmów przez komórki:

www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php
Avatar
daria / 11 maja 2008 o 15:12
0
Ja w imię postępu nie chciałbym eksperymentować zdrowiem swoim i swojej rodziny. Dobrze, że ludzie są świadomi zagrożeń, ale lobby telekomunikacyjne jest silne, co widać zresztą po niektórych postach.
Avatar
Gość / 10 maja 2008 o 21:53
0
młody napisał:
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie będzie w tym jednym miejscu to zasięg jest w większości miasta. Powodzenia w ucieczce przed promieniami.

P.S.
Mnie też nikt nie pytał jak stawiali anteny nadawcza np. TVP!! Zasięg mam więc jestem narażony na promieniowanie!!
Nie róbmy cyrku, i nie "posuwajmy" się do tyłu.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie b... rozwiń
Avatar
młody / 10 maja 2008 o 11:23
0
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba ... rozwiń
Avatar
frf / 9 maja 2008 o 23:39
0
To jeżeli są opinie ze szkodzą, to niech je zdemontują z innych budynków na osiedlach. Przede wszystkim z Kościoła Jadwigi na Czechowie!!
Avatar
Beret / 9 maja 2008 o 17:59
0
Żądam zdemontowania anten w całym Lublinie!
Avatar
Miś / 9 maja 2008 o 16:38
0
Protestują,ciekawe ilu z nich ma komórki i inne urządzenia emitujace fale w domu np taką kuchenkę mikrofalową nie mówiąc już o innych-proponuje na tym osiedlu zrobić rezerwat dla bobrów.
Avatar
dr n. med. Marek Derkacz / 9 maja 2008 o 15:26
0
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publicznego. Pełny raport dostępny jest na stronie: [url="http://www.bioinitiative.org"]http://www.bioinitiative.org[/url] Raport jest w języku angielskim. Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM. Pozostaje nam teraz apelować do parlamentarzystów o jak najszybsze zapoznanie się z raportem i wprowadzenie zmian w dotychczas obowiązującym prawie. Walka będzie trudna, ponieważ po drugiej stronie barykady stoją przedstawiciele firm telekomunikacyjnych, a za nimi olbrzymie pieniądze. Miejmy nadzieję, ze interes społeczny i ludzkie zdrowie będą dla przedstawicieli administracji państwowej ważniejsze niż zyski firm telekomunikacyjnych. Osoby zainteresowane zapraszam do dyskusji. Mail: marekderkacz@poczta.onet.pl
Przedstawicielom mediów chętnie prześlę najnowsze naukowe publikacje (2007 i 2008) rok potwierdzające dane zawarte w raporcie.


Poniżej krótkie streszczenie raportu (istotne z medycznego punku widzenia):

· Jednym z celów raportu była ocena dostępnych materiałów i dowodów naukowych dotyczących wpływu promieniowania E-M o natężeniach nieprzekraczających dopuszczalne normy na zdrowie człowieka.

· Twórcy raportu po analizie dostępnych dowodów naukowych potwierdzają, ze dotychczasowe normy są groźne dla ludzkiego życia i zdrowia i powinny jak najszybciej zostać zmienione

·
· Najnowsze opublikowane w 2007 i 2008 roku badania naukowe potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia o szkodliwości PEM nawet w dawkach uznawanych obecnie za bezpieczne

· HIPOTEZA: Działanie wiele ludzkich organów przekaźnictwie bio-elektrycznym. Sztuczne promieniowanie E-M , na które jesteśmy narażani może wchodzić w interakcje zaburzając na poziomie komórkowym procesy zachodzące wewnątrz komórek. Stałe narażenie na promieniowanie o większym natężeniu jakie ma miejsce w pobliżu stacji nadawczych telefonii komórkowej uniemożliwia adaptację organizmu do szkodliwych warunków. HIPOTEZA znalazła potwierdzenie w badaniach

· Osoby korzystające z tel. komórkowych w okresie co najmniej 10 letnim są o kilkanaście % bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu (glejaki, oponiaki, nerwiaki nerwu słuchowego). 200% wzrost ryzyka - trzymające słuchawkę zwykle przy jednym uchu.

· Wśród mieszkańców stacji bazowych statystycznie częściej obserwuje się występowanie dolegliwości w postaci bólów i zawrotów głowy, problemów ze snem , pamięcią i koncentracją

· Istnieją prace potwierdzające ,że promieniowanie wytwarzane przez stacje bazowe (0,01-0,5 uW/cm2) wywołuje objawy u osób mieszkających w odleglosci kilkuet metrów od nadajników.

· Udowodniono, że ekspozycja już na promieniowanie 0,1 Watt/kg SAR (Specific Absorption Rate) zmienia aktywność bioelektryczną mózgu

· Udowodniono na hodowlach komórkowych genotoksyczny wpływ PEM. W odpowiedzi na promieniowanie rzędu (0,3-2 W/kg) obserwowano statystyczny wzrost częstości peknięć nici DNA (badano komórki fibroblastów i inne).Efekt bardziej widoczny na hodowlach starszych komórek-co może sugerować większe narażenie osób starszych (gorsze mechanizmy naprawcze)

· Obserwowano wzrost produkcji białka stresu (stress protein) w odpowiedzi na PEM, co swiadczy, że ludzkie komórki PEM rozpoznają jako czynnik szkodliwy. Stężenie proteiny stresu wzrasta w odpowiedzin czynniki szkodliwe takie jak hipertermia, hipoksja, zatrucie metalami ciężkimi itd.

· Obserwowano również pękanie mastocytów, czyli komórek tucznych krwi pod wpływem PEM – uwolnienie histaminy – objawy skórne takie jak zaczerwienienie, reakcje alergiczne,. Mastocyty znajdują się również w mięśniu sercowym i mózgu – ich uszkodzenia mogą tłumaczyć obserwowane u osób wrażliwych zaburzenia rytmu serca i bóle głowy

· PEM poprzez wywoływanie zapalnych reakcji alergicznych i modulację układu immunologicznego człowieka po wielu latach narażenia na ekspozycję może prowadzić do rozwoju wielu chorób , których podłożem są przewlekłe stany zapalne i nieprawidłowa praca ludzkiego układu immunologicznego

· Naukowcy oceniają, że najbardziej na efekty PEM narażone są kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby starsze. Niestety nie jest jeszcze znany efekt wieloletniej ekspozycji na PEM na dzieci (niedojrzały, kształtujący się CUN i OUN)

· Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM.



Informacje z innych źródeł: Jak sugerują amerykańscy neurochirurdzy już w następnej dekadzie czeka nas epidemia guzów mózgu- będących efektem korzystania z telefonów komórkowych. Mogą one być przyczyną większej ilości zgonów niż nałóg palenia tytoniu.
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publ... rozwiń
Avatar
WSTYD PANIE PREZYDENCIE / 9 maja 2008 o 14:35
0
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDEN... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 0 10

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 15 19

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 8 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 24 9

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 0

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 5 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 7 15

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 7 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 7

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 26 27

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 84 31

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!