Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2008 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Ratusz zablokuje inwestycję Ery (wideo)

0 9 A A

Mieszkańcy ul. Kaskadowej rozmawiali dzisiaj z zastępcą prezydenta Lublina. I udało im się przekonać urzędników do swoich racji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spotkanie z zastępcą prezydenta Stanisławem Ficem odbyło się przy drzwiach zamkniętych.

- Liczę, że urzędnicy wysłuchają naszych argumentów. Mieszkańcy powinni mieć wpływ na to, co dzieję się w ich okolicy. Nas nikt o zdanie nie pytał - mówiła przed spotkaniem Jadwiga Mach, przewodnicząca rady dzielnicy Sławin.

Trwająca ponad godzinę dyskusja przyniosła efekty.

- Urząd zobowiązał się do zablokowania inwestycji Ery - powiedział Zbigniew Dubiel, radca prawny Urzędu Miasta. - Na jaw wyszły nowe okoliczności, o których nie mieliśmy pojęcia. Przy zgłoszeniu inwestycji mogło dojść do naruszenia prawa - wyjaśnił.



Zadowane przez: Dziennik Wschodni. Realizacja Agnieszka Antoń



Mieszkańcy z Kaskadowej uważają, że anteny Ery zagrażają ich zdrowiu.

Przedstawili prezydentowi najnowszy międzynarodowy raport, sporządzony przez specjalistów z dziedziny medycyny i fizyki.

- Fachowcy udowadniają, że dotychczasowe normy promieniowania elektromagnetycznego są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i życia - przekonywał dr Marek Derkacz, pracownik Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie i mieszkaniec ul. Kaskadowej. - Osoby korzystające z telefonów komórkowych przez co najmniej 10 lat są o kilkanaście procent bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu.

Mieszkańcy stacji bazowych częściej cierpią na bóle i zawroty głowy, mają problemy ze snem, pamięcią i koncentracją -argumentował.

Teraz akta dotyczące budowy masztu w dzielnicy Sławin trafią do Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz wojewody lubelskiego.

- W tej sprawie cały czas toczy się postępowanie administracyjne. Do czasu jego zakończenia, inwestycja będzie też objęta nadzorem prokuratorskim - relacjonował po wyjściu z pokoju wiceprezydenta Kazimierz Kajak, przewodniczący Komitetu Protestacyjnego z Kaskadowej.

- W końcu udało nam się przekonać Urząd Miasta do swoich racji. Kończymy z dyżurami przy oknach, na razie możemy spać spokojnie - dodał.

Tak się zaczęło

Na dachu bloku nr 7 przy ul. Kaskadowej Era chce postawić stację bazową - 17 anten o mocy 24 kW. W styczniu zgłoszenie telefonii komórkowej wpłynęło do lubelskiego ratusza. Zgodnie z przepisami inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Kilka dni temu na Kaskadową wjechał dźwig. Mieszkańcy nie pozwolili jednak rozpocząć prac na swojej ulicy. Zablokowali wjazd szlabanem.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
neuro / 25 września 2008 o 03:02
0
Polecam artykuł naukowy o szkodliwości zbyt długich rozmów przez komórki:

www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php
Avatar
daria / 11 maja 2008 o 15:12
0
Ja w imię postępu nie chciałbym eksperymentować zdrowiem swoim i swojej rodziny. Dobrze, że ludzie są świadomi zagrożeń, ale lobby telekomunikacyjne jest silne, co widać zresztą po niektórych postach.
Avatar
Gość / 10 maja 2008 o 21:53
0
młody napisał:
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie będzie w tym jednym miejscu to zasięg jest w większości miasta. Powodzenia w ucieczce przed promieniami.

P.S.
Mnie też nikt nie pytał jak stawiali anteny nadawcza np. TVP!! Zasięg mam więc jestem narażony na promieniowanie!!
Nie róbmy cyrku, i nie "posuwajmy" się do tyłu.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie b... rozwiń
Avatar
młody / 10 maja 2008 o 11:23
0
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba ... rozwiń
Avatar
frf / 9 maja 2008 o 23:39
0
To jeżeli są opinie ze szkodzą, to niech je zdemontują z innych budynków na osiedlach. Przede wszystkim z Kościoła Jadwigi na Czechowie!!
Avatar
Beret / 9 maja 2008 o 17:59
0
Żądam zdemontowania anten w całym Lublinie!
Avatar
Miś / 9 maja 2008 o 16:38
0
Protestują,ciekawe ilu z nich ma komórki i inne urządzenia emitujace fale w domu np taką kuchenkę mikrofalową nie mówiąc już o innych-proponuje na tym osiedlu zrobić rezerwat dla bobrów.
Avatar
dr n. med. Marek Derkacz / 9 maja 2008 o 15:26
0
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publicznego. Pełny raport dostępny jest na stronie: [url="http://www.bioinitiative.org"]http://www.bioinitiative.org[/url] Raport jest w języku angielskim. Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM. Pozostaje nam teraz apelować do parlamentarzystów o jak najszybsze zapoznanie się z raportem i wprowadzenie zmian w dotychczas obowiązującym prawie. Walka będzie trudna, ponieważ po drugiej stronie barykady stoją przedstawiciele firm telekomunikacyjnych, a za nimi olbrzymie pieniądze. Miejmy nadzieję, ze interes społeczny i ludzkie zdrowie będą dla przedstawicieli administracji państwowej ważniejsze niż zyski firm telekomunikacyjnych. Osoby zainteresowane zapraszam do dyskusji. Mail: marekderkacz@poczta.onet.pl
Przedstawicielom mediów chętnie prześlę najnowsze naukowe publikacje (2007 i 2008) rok potwierdzające dane zawarte w raporcie.


Poniżej krótkie streszczenie raportu (istotne z medycznego punku widzenia):

· Jednym z celów raportu była ocena dostępnych materiałów i dowodów naukowych dotyczących wpływu promieniowania E-M o natężeniach nieprzekraczających dopuszczalne normy na zdrowie człowieka.

· Twórcy raportu po analizie dostępnych dowodów naukowych potwierdzają, ze dotychczasowe normy są groźne dla ludzkiego życia i zdrowia i powinny jak najszybciej zostać zmienione

·
· Najnowsze opublikowane w 2007 i 2008 roku badania naukowe potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia o szkodliwości PEM nawet w dawkach uznawanych obecnie za bezpieczne

· HIPOTEZA: Działanie wiele ludzkich organów przekaźnictwie bio-elektrycznym. Sztuczne promieniowanie E-M , na które jesteśmy narażani może wchodzić w interakcje zaburzając na poziomie komórkowym procesy zachodzące wewnątrz komórek. Stałe narażenie na promieniowanie o większym natężeniu jakie ma miejsce w pobliżu stacji nadawczych telefonii komórkowej uniemożliwia adaptację organizmu do szkodliwych warunków. HIPOTEZA znalazła potwierdzenie w badaniach

· Osoby korzystające z tel. komórkowych w okresie co najmniej 10 letnim są o kilkanaście % bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu (glejaki, oponiaki, nerwiaki nerwu słuchowego). 200% wzrost ryzyka - trzymające słuchawkę zwykle przy jednym uchu.

· Wśród mieszkańców stacji bazowych statystycznie częściej obserwuje się występowanie dolegliwości w postaci bólów i zawrotów głowy, problemów ze snem , pamięcią i koncentracją

· Istnieją prace potwierdzające ,że promieniowanie wytwarzane przez stacje bazowe (0,01-0,5 uW/cm2) wywołuje objawy u osób mieszkających w odleglosci kilkuet metrów od nadajników.

· Udowodniono, że ekspozycja już na promieniowanie 0,1 Watt/kg SAR (Specific Absorption Rate) zmienia aktywność bioelektryczną mózgu

· Udowodniono na hodowlach komórkowych genotoksyczny wpływ PEM. W odpowiedzi na promieniowanie rzędu (0,3-2 W/kg) obserwowano statystyczny wzrost częstości peknięć nici DNA (badano komórki fibroblastów i inne).Efekt bardziej widoczny na hodowlach starszych komórek-co może sugerować większe narażenie osób starszych (gorsze mechanizmy naprawcze)

· Obserwowano wzrost produkcji białka stresu (stress protein) w odpowiedzi na PEM, co swiadczy, że ludzkie komórki PEM rozpoznają jako czynnik szkodliwy. Stężenie proteiny stresu wzrasta w odpowiedzin czynniki szkodliwe takie jak hipertermia, hipoksja, zatrucie metalami ciężkimi itd.

· Obserwowano również pękanie mastocytów, czyli komórek tucznych krwi pod wpływem PEM – uwolnienie histaminy – objawy skórne takie jak zaczerwienienie, reakcje alergiczne,. Mastocyty znajdują się również w mięśniu sercowym i mózgu – ich uszkodzenia mogą tłumaczyć obserwowane u osób wrażliwych zaburzenia rytmu serca i bóle głowy

· PEM poprzez wywoływanie zapalnych reakcji alergicznych i modulację układu immunologicznego człowieka po wielu latach narażenia na ekspozycję może prowadzić do rozwoju wielu chorób , których podłożem są przewlekłe stany zapalne i nieprawidłowa praca ludzkiego układu immunologicznego

· Naukowcy oceniają, że najbardziej na efekty PEM narażone są kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby starsze. Niestety nie jest jeszcze znany efekt wieloletniej ekspozycji na PEM na dzieci (niedojrzały, kształtujący się CUN i OUN)

· Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM.



Informacje z innych źródeł: Jak sugerują amerykańscy neurochirurdzy już w następnej dekadzie czeka nas epidemia guzów mózgu- będących efektem korzystania z telefonów komórkowych. Mogą one być przyczyną większej ilości zgonów niż nałóg palenia tytoniu.
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publ... rozwiń
Avatar
WSTYD PANIE PREZYDENCIE / 9 maja 2008 o 14:35
0
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDEN... rozwiń
Avatar
neuro / 25 września 2008 o 03:02
0
Polecam artykuł naukowy o szkodliwości zbyt długich rozmów przez komórki:

www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php
Avatar
daria / 11 maja 2008 o 15:12
0
Ja w imię postępu nie chciałbym eksperymentować zdrowiem swoim i swojej rodziny. Dobrze, że ludzie są świadomi zagrożeń, ale lobby telekomunikacyjne jest silne, co widać zresztą po niektórych postach.
Avatar
Gość / 10 maja 2008 o 21:53
0
młody napisał:
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie będzie w tym jednym miejscu to zasięg jest w większości miasta. Powodzenia w ucieczce przed promieniami.

P.S.
Mnie też nikt nie pytał jak stawiali anteny nadawcza np. TVP!! Zasięg mam więc jestem narażony na promieniowanie!!
Nie róbmy cyrku, i nie "posuwajmy" się do tyłu.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie b... rozwiń
Avatar
młody / 10 maja 2008 o 11:23
0
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba ... rozwiń
Avatar
frf / 9 maja 2008 o 23:39
0
To jeżeli są opinie ze szkodzą, to niech je zdemontują z innych budynków na osiedlach. Przede wszystkim z Kościoła Jadwigi na Czechowie!!
Avatar
Beret / 9 maja 2008 o 17:59
0
Żądam zdemontowania anten w całym Lublinie!
Avatar
Miś / 9 maja 2008 o 16:38
0
Protestują,ciekawe ilu z nich ma komórki i inne urządzenia emitujace fale w domu np taką kuchenkę mikrofalową nie mówiąc już o innych-proponuje na tym osiedlu zrobić rezerwat dla bobrów.
Avatar
dr n. med. Marek Derkacz / 9 maja 2008 o 15:26
0
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publicznego. Pełny raport dostępny jest na stronie: [url="http://www.bioinitiative.org"]http://www.bioinitiative.org[/url] Raport jest w języku angielskim. Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM. Pozostaje nam teraz apelować do parlamentarzystów o jak najszybsze zapoznanie się z raportem i wprowadzenie zmian w dotychczas obowiązującym prawie. Walka będzie trudna, ponieważ po drugiej stronie barykady stoją przedstawiciele firm telekomunikacyjnych, a za nimi olbrzymie pieniądze. Miejmy nadzieję, ze interes społeczny i ludzkie zdrowie będą dla przedstawicieli administracji państwowej ważniejsze niż zyski firm telekomunikacyjnych. Osoby zainteresowane zapraszam do dyskusji. Mail: marekderkacz@poczta.onet.pl
Przedstawicielom mediów chętnie prześlę najnowsze naukowe publikacje (2007 i 2008) rok potwierdzające dane zawarte w raporcie.


Poniżej krótkie streszczenie raportu (istotne z medycznego punku widzenia):

· Jednym z celów raportu była ocena dostępnych materiałów i dowodów naukowych dotyczących wpływu promieniowania E-M o natężeniach nieprzekraczających dopuszczalne normy na zdrowie człowieka.

· Twórcy raportu po analizie dostępnych dowodów naukowych potwierdzają, ze dotychczasowe normy są groźne dla ludzkiego życia i zdrowia i powinny jak najszybciej zostać zmienione

·
· Najnowsze opublikowane w 2007 i 2008 roku badania naukowe potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia o szkodliwości PEM nawet w dawkach uznawanych obecnie za bezpieczne

· HIPOTEZA: Działanie wiele ludzkich organów przekaźnictwie bio-elektrycznym. Sztuczne promieniowanie E-M , na które jesteśmy narażani może wchodzić w interakcje zaburzając na poziomie komórkowym procesy zachodzące wewnątrz komórek. Stałe narażenie na promieniowanie o większym natężeniu jakie ma miejsce w pobliżu stacji nadawczych telefonii komórkowej uniemożliwia adaptację organizmu do szkodliwych warunków. HIPOTEZA znalazła potwierdzenie w badaniach

· Osoby korzystające z tel. komórkowych w okresie co najmniej 10 letnim są o kilkanaście % bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu (glejaki, oponiaki, nerwiaki nerwu słuchowego). 200% wzrost ryzyka - trzymające słuchawkę zwykle przy jednym uchu.

· Wśród mieszkańców stacji bazowych statystycznie częściej obserwuje się występowanie dolegliwości w postaci bólów i zawrotów głowy, problemów ze snem , pamięcią i koncentracją

· Istnieją prace potwierdzające ,że promieniowanie wytwarzane przez stacje bazowe (0,01-0,5 uW/cm2) wywołuje objawy u osób mieszkających w odleglosci kilkuet metrów od nadajników.

· Udowodniono, że ekspozycja już na promieniowanie 0,1 Watt/kg SAR (Specific Absorption Rate) zmienia aktywność bioelektryczną mózgu

· Udowodniono na hodowlach komórkowych genotoksyczny wpływ PEM. W odpowiedzi na promieniowanie rzędu (0,3-2 W/kg) obserwowano statystyczny wzrost częstości peknięć nici DNA (badano komórki fibroblastów i inne).Efekt bardziej widoczny na hodowlach starszych komórek-co może sugerować większe narażenie osób starszych (gorsze mechanizmy naprawcze)

· Obserwowano wzrost produkcji białka stresu (stress protein) w odpowiedzi na PEM, co swiadczy, że ludzkie komórki PEM rozpoznają jako czynnik szkodliwy. Stężenie proteiny stresu wzrasta w odpowiedzin czynniki szkodliwe takie jak hipertermia, hipoksja, zatrucie metalami ciężkimi itd.

· Obserwowano również pękanie mastocytów, czyli komórek tucznych krwi pod wpływem PEM – uwolnienie histaminy – objawy skórne takie jak zaczerwienienie, reakcje alergiczne,. Mastocyty znajdują się również w mięśniu sercowym i mózgu – ich uszkodzenia mogą tłumaczyć obserwowane u osób wrażliwych zaburzenia rytmu serca i bóle głowy

· PEM poprzez wywoływanie zapalnych reakcji alergicznych i modulację układu immunologicznego człowieka po wielu latach narażenia na ekspozycję może prowadzić do rozwoju wielu chorób , których podłożem są przewlekłe stany zapalne i nieprawidłowa praca ludzkiego układu immunologicznego

· Naukowcy oceniają, że najbardziej na efekty PEM narażone są kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby starsze. Niestety nie jest jeszcze znany efekt wieloletniej ekspozycji na PEM na dzieci (niedojrzały, kształtujący się CUN i OUN)

· Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM.



Informacje z innych źródeł: Jak sugerują amerykańscy neurochirurdzy już w następnej dekadzie czeka nas epidemia guzów mózgu- będących efektem korzystania z telefonów komórkowych. Mogą one być przyczyną większej ilości zgonów niż nałóg palenia tytoniu.
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publ... rozwiń
Avatar
WSTYD PANIE PREZYDENCIE / 9 maja 2008 o 14:35
0
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDEN... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!