Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2008 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Ratusz zablokuje inwestycję Ery (wideo)

0 9 A A

Mieszkańcy ul. Kaskadowej rozmawiali dzisiaj z zastępcą prezydenta Lublina. I udało im się przekonać urzędników do swoich racji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spotkanie z zastępcą prezydenta Stanisławem Ficem odbyło się przy drzwiach zamkniętych.

- Liczę, że urzędnicy wysłuchają naszych argumentów. Mieszkańcy powinni mieć wpływ na to, co dzieję się w ich okolicy. Nas nikt o zdanie nie pytał - mówiła przed spotkaniem Jadwiga Mach, przewodnicząca rady dzielnicy Sławin.

Trwająca ponad godzinę dyskusja przyniosła efekty.

- Urząd zobowiązał się do zablokowania inwestycji Ery - powiedział Zbigniew Dubiel, radca prawny Urzędu Miasta. - Na jaw wyszły nowe okoliczności, o których nie mieliśmy pojęcia. Przy zgłoszeniu inwestycji mogło dojść do naruszenia prawa - wyjaśnił.



Zadowane przez: Dziennik Wschodni. Realizacja Agnieszka Antoń



Mieszkańcy z Kaskadowej uważają, że anteny Ery zagrażają ich zdrowiu.

Przedstawili prezydentowi najnowszy międzynarodowy raport, sporządzony przez specjalistów z dziedziny medycyny i fizyki.

- Fachowcy udowadniają, że dotychczasowe normy promieniowania elektromagnetycznego są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i życia - przekonywał dr Marek Derkacz, pracownik Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie i mieszkaniec ul. Kaskadowej. - Osoby korzystające z telefonów komórkowych przez co najmniej 10 lat są o kilkanaście procent bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu.

Mieszkańcy stacji bazowych częściej cierpią na bóle i zawroty głowy, mają problemy ze snem, pamięcią i koncentracją -argumentował.

Teraz akta dotyczące budowy masztu w dzielnicy Sławin trafią do Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz wojewody lubelskiego.

- W tej sprawie cały czas toczy się postępowanie administracyjne. Do czasu jego zakończenia, inwestycja będzie też objęta nadzorem prokuratorskim - relacjonował po wyjściu z pokoju wiceprezydenta Kazimierz Kajak, przewodniczący Komitetu Protestacyjnego z Kaskadowej.

- W końcu udało nam się przekonać Urząd Miasta do swoich racji. Kończymy z dyżurami przy oknach, na razie możemy spać spokojnie - dodał.

Tak się zaczęło

Na dachu bloku nr 7 przy ul. Kaskadowej Era chce postawić stację bazową - 17 anten o mocy 24 kW. W styczniu zgłoszenie telefonii komórkowej wpłynęło do lubelskiego ratusza. Zgodnie z przepisami inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Kilka dni temu na Kaskadową wjechał dźwig. Mieszkańcy nie pozwolili jednak rozpocząć prac na swojej ulicy. Zablokowali wjazd szlabanem.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
neuro / 25 września 2008 o 03:02
0
Polecam artykuł naukowy o szkodliwości zbyt długich rozmów przez komórki:

www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php
Avatar
daria / 11 maja 2008 o 15:12
0
Ja w imię postępu nie chciałbym eksperymentować zdrowiem swoim i swojej rodziny. Dobrze, że ludzie są świadomi zagrożeń, ale lobby telekomunikacyjne jest silne, co widać zresztą po niektórych postach.
Avatar
Gość / 10 maja 2008 o 21:53
0
młody napisał:
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie będzie w tym jednym miejscu to zasięg jest w większości miasta. Powodzenia w ucieczce przed promieniami.

P.S.
Mnie też nikt nie pytał jak stawiali anteny nadawcza np. TVP!! Zasięg mam więc jestem narażony na promieniowanie!!
Nie róbmy cyrku, i nie "posuwajmy" się do tyłu.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie b... rozwiń
Avatar
młody / 10 maja 2008 o 11:23
0
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba ... rozwiń
Avatar
frf / 9 maja 2008 o 23:39
0
To jeżeli są opinie ze szkodzą, to niech je zdemontują z innych budynków na osiedlach. Przede wszystkim z Kościoła Jadwigi na Czechowie!!
Avatar
Beret / 9 maja 2008 o 17:59
0
Żądam zdemontowania anten w całym Lublinie!
Avatar
Miś / 9 maja 2008 o 16:38
0
Protestują,ciekawe ilu z nich ma komórki i inne urządzenia emitujace fale w domu np taką kuchenkę mikrofalową nie mówiąc już o innych-proponuje na tym osiedlu zrobić rezerwat dla bobrów.
Avatar
WSTYD PANIE PREZYDENCIE / 9 maja 2008 o 14:35
0
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDEN... rozwiń
Avatar
dr n. med. Marek Derkacz / 9 maja 2008 o 15:26
-1
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publicznego. Pełny raport dostępny jest na stronie: [url="http://www.bioinitiative.org"]http://www.bioinitiative.org[/url] Raport jest w języku angielskim. Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM. Pozostaje nam teraz apelować do parlamentarzystów o jak najszybsze zapoznanie się z raportem i wprowadzenie zmian w dotychczas obowiązującym prawie. Walka będzie trudna, ponieważ po drugiej stronie barykady stoją przedstawiciele firm telekomunikacyjnych, a za nimi olbrzymie pieniądze. Miejmy nadzieję, ze interes społeczny i ludzkie zdrowie będą dla przedstawicieli administracji państwowej ważniejsze niż zyski firm telekomunikacyjnych. Osoby zainteresowane zapraszam do dyskusji. Mail: marekderkacz@poczta.onet.pl
Przedstawicielom mediów chętnie prześlę najnowsze naukowe publikacje (2007 i 2008) rok potwierdzające dane zawarte w raporcie.


Poniżej krótkie streszczenie raportu (istotne z medycznego punku widzenia):

· Jednym z celów raportu była ocena dostępnych materiałów i dowodów naukowych dotyczących wpływu promieniowania E-M o natężeniach nieprzekraczających dopuszczalne normy na zdrowie człowieka.

· Twórcy raportu po analizie dostępnych dowodów naukowych potwierdzają, ze dotychczasowe normy są groźne dla ludzkiego życia i zdrowia i powinny jak najszybciej zostać zmienione

·
· Najnowsze opublikowane w 2007 i 2008 roku badania naukowe potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia o szkodliwości PEM nawet w dawkach uznawanych obecnie za bezpieczne

· HIPOTEZA: Działanie wiele ludzkich organów przekaźnictwie bio-elektrycznym. Sztuczne promieniowanie E-M , na które jesteśmy narażani może wchodzić w interakcje zaburzając na poziomie komórkowym procesy zachodzące wewnątrz komórek. Stałe narażenie na promieniowanie o większym natężeniu jakie ma miejsce w pobliżu stacji nadawczych telefonii komórkowej uniemożliwia adaptację organizmu do szkodliwych warunków. HIPOTEZA znalazła potwierdzenie w badaniach

· Osoby korzystające z tel. komórkowych w okresie co najmniej 10 letnim są o kilkanaście % bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu (glejaki, oponiaki, nerwiaki nerwu słuchowego). 200% wzrost ryzyka - trzymające słuchawkę zwykle przy jednym uchu.

· Wśród mieszkańców stacji bazowych statystycznie częściej obserwuje się występowanie dolegliwości w postaci bólów i zawrotów głowy, problemów ze snem , pamięcią i koncentracją

· Istnieją prace potwierdzające ,że promieniowanie wytwarzane przez stacje bazowe (0,01-0,5 uW/cm2) wywołuje objawy u osób mieszkających w odleglosci kilkuet metrów od nadajników.

· Udowodniono, że ekspozycja już na promieniowanie 0,1 Watt/kg SAR (Specific Absorption Rate) zmienia aktywność bioelektryczną mózgu

· Udowodniono na hodowlach komórkowych genotoksyczny wpływ PEM. W odpowiedzi na promieniowanie rzędu (0,3-2 W/kg) obserwowano statystyczny wzrost częstości peknięć nici DNA (badano komórki fibroblastów i inne).Efekt bardziej widoczny na hodowlach starszych komórek-co może sugerować większe narażenie osób starszych (gorsze mechanizmy naprawcze)

· Obserwowano wzrost produkcji białka stresu (stress protein) w odpowiedzi na PEM, co swiadczy, że ludzkie komórki PEM rozpoznają jako czynnik szkodliwy. Stężenie proteiny stresu wzrasta w odpowiedzin czynniki szkodliwe takie jak hipertermia, hipoksja, zatrucie metalami ciężkimi itd.

· Obserwowano również pękanie mastocytów, czyli komórek tucznych krwi pod wpływem PEM – uwolnienie histaminy – objawy skórne takie jak zaczerwienienie, reakcje alergiczne,. Mastocyty znajdują się również w mięśniu sercowym i mózgu – ich uszkodzenia mogą tłumaczyć obserwowane u osób wrażliwych zaburzenia rytmu serca i bóle głowy

· PEM poprzez wywoływanie zapalnych reakcji alergicznych i modulację układu immunologicznego człowieka po wielu latach narażenia na ekspozycję może prowadzić do rozwoju wielu chorób , których podłożem są przewlekłe stany zapalne i nieprawidłowa praca ludzkiego układu immunologicznego

· Naukowcy oceniają, że najbardziej na efekty PEM narażone są kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby starsze. Niestety nie jest jeszcze znany efekt wieloletniej ekspozycji na PEM na dzieci (niedojrzały, kształtujący się CUN i OUN)

· Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM.



Informacje z innych źródeł: Jak sugerują amerykańscy neurochirurdzy już w następnej dekadzie czeka nas epidemia guzów mózgu- będących efektem korzystania z telefonów komórkowych. Mogą one być przyczyną większej ilości zgonów niż nałóg palenia tytoniu.
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publ... rozwiń
Avatar
neuro / 25 września 2008 o 03:02
0
Polecam artykuł naukowy o szkodliwości zbyt długich rozmów przez komórki:

www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3768a.php
Avatar
daria / 11 maja 2008 o 15:12
0
Ja w imię postępu nie chciałbym eksperymentować zdrowiem swoim i swojej rodziny. Dobrze, że ludzie są świadomi zagrożeń, ale lobby telekomunikacyjne jest silne, co widać zresztą po niektórych postach.
Avatar
Gość / 10 maja 2008 o 21:53
0
młody napisał:
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie będzie w tym jednym miejscu to zasięg jest w większości miasta. Powodzenia w ucieczce przed promieniami.

P.S.
Mnie też nikt nie pytał jak stawiali anteny nadawcza np. TVP!! Zasięg mam więc jestem narażony na promieniowanie!!
Nie róbmy cyrku, i nie "posuwajmy" się do tyłu.


Ale żeby ten mieszkaniec mógł z własnej woli kupić i używać komórki najpierw musi być stacja bazowa. Ludzie dlaczego wy tego nie potraficie zrozumieć. A to nie jest tak, że jeżeli nawet nie będzie tego masztu to ci ludzi nie będą narażeni na promieniowanie (jeżeli utrzymujemy że takie działa). Im bliżej nadajnika tym jesteśmy mniej narażeni. O tym nie czytaliście?? Dla przykładu mieszkańcy wsi teoretycznie "dostają" większą dawkę promieniowania niż mieszkańcy miasta.

Nawet jeżeli masztu nie b... rozwiń
Avatar
młody / 10 maja 2008 o 11:23
0
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba że się chce zdyskredytować obawiających się zagrożenia ludzi, wtedy to już żadne argumenty nie trafią.
Takie argumenty, zarzucające ludziom posiadajanie urządzeń typu tel. komórkowe, mikrofalówki itp. jest niestosowne. Jak ktoś kupuje telefon to robi to z własnej woli i nie korzysta z niego 24h/dobę, a w przypadku stacji bazowej mamy odziaływanie całą dobę i nikt nas o zgodę nie pyta, decyduje za nas jakaś obca firma nastawiona na zysk. Można znaleźć wiele opinii, że świata nauki, że jednak oddziaływanie nadajników może w przyszłości negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, dlatego zamiast krytykować mieszkańcow może warto poczytać, no chyba ... rozwiń
Avatar
frf / 9 maja 2008 o 23:39
0
To jeżeli są opinie ze szkodzą, to niech je zdemontują z innych budynków na osiedlach. Przede wszystkim z Kościoła Jadwigi na Czechowie!!
Avatar
Beret / 9 maja 2008 o 17:59
0
Żądam zdemontowania anten w całym Lublinie!
Avatar
Miś / 9 maja 2008 o 16:38
0
Protestują,ciekawe ilu z nich ma komórki i inne urządzenia emitujace fale w domu np taką kuchenkę mikrofalową nie mówiąc już o innych-proponuje na tym osiedlu zrobić rezerwat dla bobrów.
Avatar
dr n. med. Marek Derkacz / 9 maja 2008 o 15:26
-1
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publicznego. Pełny raport dostępny jest na stronie: [url="http://www.bioinitiative.org"]http://www.bioinitiative.org[/url] Raport jest w języku angielskim. Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM. Pozostaje nam teraz apelować do parlamentarzystów o jak najszybsze zapoznanie się z raportem i wprowadzenie zmian w dotychczas obowiązującym prawie. Walka będzie trudna, ponieważ po drugiej stronie barykady stoją przedstawiciele firm telekomunikacyjnych, a za nimi olbrzymie pieniądze. Miejmy nadzieję, ze interes społeczny i ludzkie zdrowie będą dla przedstawicieli administracji państwowej ważniejsze niż zyski firm telekomunikacyjnych. Osoby zainteresowane zapraszam do dyskusji. Mail: marekderkacz@poczta.onet.pl
Przedstawicielom mediów chętnie prześlę najnowsze naukowe publikacje (2007 i 2008) rok potwierdzające dane zawarte w raporcie.


Poniżej krótkie streszczenie raportu (istotne z medycznego punku widzenia):

· Jednym z celów raportu była ocena dostępnych materiałów i dowodów naukowych dotyczących wpływu promieniowania E-M o natężeniach nieprzekraczających dopuszczalne normy na zdrowie człowieka.

· Twórcy raportu po analizie dostępnych dowodów naukowych potwierdzają, ze dotychczasowe normy są groźne dla ludzkiego życia i zdrowia i powinny jak najszybciej zostać zmienione

·
· Najnowsze opublikowane w 2007 i 2008 roku badania naukowe potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia o szkodliwości PEM nawet w dawkach uznawanych obecnie za bezpieczne

· HIPOTEZA: Działanie wiele ludzkich organów przekaźnictwie bio-elektrycznym. Sztuczne promieniowanie E-M , na które jesteśmy narażani może wchodzić w interakcje zaburzając na poziomie komórkowym procesy zachodzące wewnątrz komórek. Stałe narażenie na promieniowanie o większym natężeniu jakie ma miejsce w pobliżu stacji nadawczych telefonii komórkowej uniemożliwia adaptację organizmu do szkodliwych warunków. HIPOTEZA znalazła potwierdzenie w badaniach

· Osoby korzystające z tel. komórkowych w okresie co najmniej 10 letnim są o kilkanaście % bardziej narażone na rozwój nowotworów mózgu (glejaki, oponiaki, nerwiaki nerwu słuchowego). 200% wzrost ryzyka - trzymające słuchawkę zwykle przy jednym uchu.

· Wśród mieszkańców stacji bazowych statystycznie częściej obserwuje się występowanie dolegliwości w postaci bólów i zawrotów głowy, problemów ze snem , pamięcią i koncentracją

· Istnieją prace potwierdzające ,że promieniowanie wytwarzane przez stacje bazowe (0,01-0,5 uW/cm2) wywołuje objawy u osób mieszkających w odleglosci kilkuet metrów od nadajników.

· Udowodniono, że ekspozycja już na promieniowanie 0,1 Watt/kg SAR (Specific Absorption Rate) zmienia aktywność bioelektryczną mózgu

· Udowodniono na hodowlach komórkowych genotoksyczny wpływ PEM. W odpowiedzi na promieniowanie rzędu (0,3-2 W/kg) obserwowano statystyczny wzrost częstości peknięć nici DNA (badano komórki fibroblastów i inne).Efekt bardziej widoczny na hodowlach starszych komórek-co może sugerować większe narażenie osób starszych (gorsze mechanizmy naprawcze)

· Obserwowano wzrost produkcji białka stresu (stress protein) w odpowiedzi na PEM, co swiadczy, że ludzkie komórki PEM rozpoznają jako czynnik szkodliwy. Stężenie proteiny stresu wzrasta w odpowiedzin czynniki szkodliwe takie jak hipertermia, hipoksja, zatrucie metalami ciężkimi itd.

· Obserwowano również pękanie mastocytów, czyli komórek tucznych krwi pod wpływem PEM – uwolnienie histaminy – objawy skórne takie jak zaczerwienienie, reakcje alergiczne,. Mastocyty znajdują się również w mięśniu sercowym i mózgu – ich uszkodzenia mogą tłumaczyć obserwowane u osób wrażliwych zaburzenia rytmu serca i bóle głowy

· PEM poprzez wywoływanie zapalnych reakcji alergicznych i modulację układu immunologicznego człowieka po wielu latach narażenia na ekspozycję może prowadzić do rozwoju wielu chorób , których podłożem są przewlekłe stany zapalne i nieprawidłowa praca ludzkiego układu immunologicznego

· Naukowcy oceniają, że najbardziej na efekty PEM narażone są kobiety w ciąży, małe dzieci i osoby starsze. Niestety nie jest jeszcze znany efekt wieloletniej ekspozycji na PEM na dzieci (niedojrzały, kształtujący się CUN i OUN)

· Autorzy raportu podkreślają, że konieczne jest jak najszybsze zaostrzenie przepisów mające na celu zmniejszenie narażenia populacji ludzkiej na PEM.



Informacje z innych źródeł: Jak sugerują amerykańscy neurochirurdzy już w następnej dekadzie czeka nas epidemia guzów mózgu- będących efektem korzystania z telefonów komórkowych. Mogą one być przyczyną większej ilości zgonów niż nałóg palenia tytoniu.
Budowa powinna zostać natychmiast wstrzymana. Według dostępnych informacji w trakcie realizacji inwestycji na etapie prawnym doszło do kilku uchybień. Poza tym najnowsze dane naukowe świadczą o szkodliwości promieniowania dla ludzi. Niestety większość poważnych, szkodliwych efektów ubocznych pojawia się po co najmniej 10 letniej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne. Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznania się z najnowszym raportem zespołu międzynarodowych naukowców i ekspertów w dziedzinie medycyny, fizyki i zdrowia publ... rozwiń
Avatar
WSTYD PANIE PREZYDENCIE / 9 maja 2008 o 14:35
0
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDENCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego Ratusz ma zablokować legalną budowę?
Dziwicie się że w Lublinie nie ma poważnych inwestorów, skoro ciągle ktoś coś blokuje?
Jaki jest obraz Lublina jako miejsca pod inwestycje, skoro Ratusz blokuje budowę?
Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy słysząc co władze samorządowe wyrabiają.
Ale pan prezydent dba bardziej o głosy wyborców niż o interes całego miasta.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD PANIE PREZYDEN... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budowa S17. Nowymi odcinkami pojedziemy w 2019 roku [zdjęcia, wideo z drona]
galeria
film

Budowa S17. Nowymi odcinkami pojedziemy w 2019 roku [zdjęcia, wideo z drona] 9 0

Od otwarcia pierwszych dwóch betonowych odcinków S17, od końca obecnej ekspresówki do granicy z woj. mazowieckim, dzielą nas już tylko miesiące. Być może pierwszym z nich, czyli od węzła Kurów Zachód do węzła Skrudki, auta pomkną już pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

Zderzenie aut na ul. Wodopojnej. Jeden pas zablokowany
zdjęcia
galeria

Zderzenie aut na ul. Wodopojnej. Jeden pas zablokowany 3 0

Na ul. Wodopojnej doszło do kolizji volvo i fiata punto.

Puławy: Jest data zaprzysiężenia nowego prezydenta i ślubowania radnych

Puławy: Jest data zaprzysiężenia nowego prezydenta i ślubowania radnych 0 3

W najbliższy czwartek, 22 listopada, zaprzysiężeni zostaną radni nowej kadencji oraz nowy prezydent Paweł Maj. Wtedy poznamy także wyłonionych w głosowaniach przewodniczących rady miasta.

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna
film

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna 0 3

Pani Bożena z Krakowa od kilku lat ma problem z lokatorami, którzy sukcesywnie zadłużają jej mieszkanie. Dlaczego ci dobrze dobrze sytuowani, piastujący wysokie stanowiska ludzie oszukują kobietę, która wynajęła im mieszkanie?

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł 21 2

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Kiedy tylko nadarzyła się okazja ukradli 6 tys. zł.

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 16 7

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 94 4

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 2

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 6

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 1

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 4

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 9

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!