Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2016 r.
7:41

Słabsze wyniki Portu Lotniczego Lublin w listopadzie

Autor: Zdjęcie autora ask
0 20 A A
Port Lotniczy Lublin. Fot. Maciej Kaczanowski
Port Lotniczy Lublin. Fot. Maciej Kaczanowski

Tylko 24 tys. pasażerów przewinęło się w listopadzie przez lubelskie lotnisko. Gorszy wynik odnotowano tylko w lutym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Port Lotniczy Lublin poinformował, że w listopadzie wykonał 273 operacje lotnicze (dla porównania w listopadzie 2015 r. było ich 338). Ruch pasażerski to 24033 osób (25600 w analogicznym okresie ubiegłego roku).

Listopad okazał się dla lotniska jednym z najgorszych miesięcy w roku. Mniej pasażerów (23165) i operacji lotniczych (231) było tylko w lutym.

Na gorszy wynik wpływ miała rezygnacja Lufthansy z lotów na trasie Lublin–Frankfurt. Niemcy wycofali się z PLL pod koniec października i na razie nie zastąpił ich inny przewoźnik.

Władze lotniska zapowiadały, że w tym roku skorzysta z niego ponad 400 tys. pasażerów. Dziś wiadomo, że tych założeń nie uda się osiągnąć. Do końca listopada było ponad 360 tys. obsłużonych podróżnych, a według aktualnych założeń tegoroczny wynik wyniesie ok. 380 tysięcy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 22:09
Witam wszystkich! Jeżdżę do Niemiec od 30 lat ; znam czasy różne ; doczekaliśmy czasów lotniczych i BARDZO DOBRZE!!! Ale!!!!! Gdzie są menadżerowie tej firmy za co oni biorą pieniądze ??? Czy ktoś zrobił rozpoznanie ile ludzi z Lubelskiego pracuje w Niemczech w takim landzie np. Baden Wirtemberg . Osobiście znam dziesiątki ludzi którzy pracują u rolników albo na opiece ; a ile jest tych których nie znam . Przy każdym sondażu dopominam się o połączenie do Stuttgartu. Cena przejazdu busem Lublin-Okolice Stuttgartu =80 Euro , czas przejazdu 17 do 24 godzin; wolę dać 150 Euro i w 3 godziny być w domu! Bez zmęczenia ryzyka ŚMIERCI na każdym zakręcie. Pomyślcie menadżerowie i rozwijajcie naszą POLSKĄ firmę. Winiarz.
Witam wszystkich! Jeżdżę do Niemiec od 30 lat ; znam czasy różne ; doczekaliśmy czasów lotniczych i BARDZO DOBRZE!!! Ale!!!!! Gdzie są menadżerowie tej firmy za co oni biorą pieniądze ??? Czy ktoś zrobił rozpoznanie ile ludzi z Lubelskiego pracuje w Niemczech w takim landzie np. Baden Wirtemberg . Osobiście znam dziesiątki ludzi którzy pracują u rolników albo na opiece ; a ile jest tych których nie znam . Przy każdym sondażu dopominam się o połączenie do Stuttgartu. Cena przejazdu busem Lublin-Okolice Stuttgartu =80 Euro , czas przejazdu 17 ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 20:39
Zaorać to zmywakowo!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 17:52
ojojoj i co się stało? lotnisko się ze...sra ...ło?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 17:43
nie zdarzylo mi sie kupic taniej biletu na wizz aira niz 300zl 1 strone a nawet jak kupisz za 100zl to dolicz walizke za oplate 100zl,dojazd z Luton itp i jest to samo TANICH LINII NIE MA!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 17:41
ciesze sie ze jest lotniska ale kokrzystalem tlko 2 razy bo to bez sensu wole jechac do wwy i za cene 300zl wziac bagazu 31 kg do Londynu i wysiasc na Heathrow w Londynie a nie 100km poza Londynem co zabiera dodatkowe pieniadze i czas Wracajac kiedys z Luton do Lublina podroz z domu do Lublina zajela mi 14 godz wiec po co mi to? wole z Heathrow szybciej i taniej wliczajac busa do WWY Moze kiedys otworza ukraine i inne kierunki na wschod to sie zwiekszy ruch a tak to juz nie bedzie lepiej Dlaczego np nie lata LOT? to panstwowy przewoznik i moglby latac do Londyni z Lublina napewno mialby pasazerow!ale ONY wola krasc i myslec jak by tu cos ukrecic na boku takie to managery
ciesze sie ze jest lotniska ale kokrzystalem tlko 2 razy bo to bez sensu wole jechac do wwy i za cene 300zl wziac bagazu 31 kg do Londynu i wysiasc na Heathrow w Londynie a nie 100km poza Londynem co zabiera dodatkowe pieniadze i czas Wracajac kiedys z Luton do Lublina podroz z domu do Lublina zajela mi 14 godz wiec po co mi to? wole z Heathrow szybciej i taniej wliczajac busa do WWY Moze kiedys otworza ukraine i inne kierunki na wschod to sie zwiekszy ruch a tak to juz nie bedzie lepiej Dlaczego np nie lata LOT? to panstwowy przewoznik i m... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 16:44
Pomyłka? 400 tyś ludzi z niego skorzysta w tym roku, a łącznie ponad 1 000 000. Lotnisko to potrzebna inwestycja i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 16:43
Cały rok na plus i to najważniejsze. A w 2017 powinno dojść parę nowych kierunków + powrót Frankfurtu z innym przewoźnikiem.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 15:29
Po co nam ekspresówka do Rzeszowa tam nic nie ma
Avatar
miejscowy / 6 grudnia 2016 r. o 13:40
To Lotnisko w Lublinie to jedna wielka pomyłka. Porządną ekspresówkę lepiej by walneli do Warszawy i Rzeszowa, tak, żeby do stolicy można było dojechać w 1,5 godziny. Plus modrenizacja kolei, szybkie ekspresowe połączenie z Warszawą...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 13:06
dworca pks nie było porzadnego syf i brud a tu lotnisko wam sie marzy
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 22:09
Witam wszystkich! Jeżdżę do Niemiec od 30 lat ; znam czasy różne ; doczekaliśmy czasów lotniczych i BARDZO DOBRZE!!! Ale!!!!! Gdzie są menadżerowie tej firmy za co oni biorą pieniądze ??? Czy ktoś zrobił rozpoznanie ile ludzi z Lubelskiego pracuje w Niemczech w takim landzie np. Baden Wirtemberg . Osobiście znam dziesiątki ludzi którzy pracują u rolników albo na opiece ; a ile jest tych których nie znam . Przy każdym sondażu dopominam się o połączenie do Stuttgartu. Cena przejazdu busem Lublin-Okolice Stuttgartu =80 Euro , czas przejazdu 17 do 24 godzin; wolę dać 150 Euro i w 3 godziny być w domu! Bez zmęczenia ryzyka ŚMIERCI na każdym zakręcie. Pomyślcie menadżerowie i rozwijajcie naszą POLSKĄ firmę. Winiarz.
Witam wszystkich! Jeżdżę do Niemiec od 30 lat ; znam czasy różne ; doczekaliśmy czasów lotniczych i BARDZO DOBRZE!!! Ale!!!!! Gdzie są menadżerowie tej firmy za co oni biorą pieniądze ??? Czy ktoś zrobił rozpoznanie ile ludzi z Lubelskiego pracuje w Niemczech w takim landzie np. Baden Wirtemberg . Osobiście znam dziesiątki ludzi którzy pracują u rolników albo na opiece ; a ile jest tych których nie znam . Przy każdym sondażu dopominam się o połączenie do Stuttgartu. Cena przejazdu busem Lublin-Okolice Stuttgartu =80 Euro , czas przejazdu 17 ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 20:39
Zaorać to zmywakowo!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 17:52
ojojoj i co się stało? lotnisko się ze...sra ...ło?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 17:43
nie zdarzylo mi sie kupic taniej biletu na wizz aira niz 300zl 1 strone a nawet jak kupisz za 100zl to dolicz walizke za oplate 100zl,dojazd z Luton itp i jest to samo TANICH LINII NIE MA!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 17:41
ciesze sie ze jest lotniska ale kokrzystalem tlko 2 razy bo to bez sensu wole jechac do wwy i za cene 300zl wziac bagazu 31 kg do Londynu i wysiasc na Heathrow w Londynie a nie 100km poza Londynem co zabiera dodatkowe pieniadze i czas Wracajac kiedys z Luton do Lublina podroz z domu do Lublina zajela mi 14 godz wiec po co mi to? wole z Heathrow szybciej i taniej wliczajac busa do WWY Moze kiedys otworza ukraine i inne kierunki na wschod to sie zwiekszy ruch a tak to juz nie bedzie lepiej Dlaczego np nie lata LOT? to panstwowy przewoznik i moglby latac do Londyni z Lublina napewno mialby pasazerow!ale ONY wola krasc i myslec jak by tu cos ukrecic na boku takie to managery
ciesze sie ze jest lotniska ale kokrzystalem tlko 2 razy bo to bez sensu wole jechac do wwy i za cene 300zl wziac bagazu 31 kg do Londynu i wysiasc na Heathrow w Londynie a nie 100km poza Londynem co zabiera dodatkowe pieniadze i czas Wracajac kiedys z Luton do Lublina podroz z domu do Lublina zajela mi 14 godz wiec po co mi to? wole z Heathrow szybciej i taniej wliczajac busa do WWY Moze kiedys otworza ukraine i inne kierunki na wschod to sie zwiekszy ruch a tak to juz nie bedzie lepiej Dlaczego np nie lata LOT? to panstwowy przewoznik i m... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 16:44
Pomyłka? 400 tyś ludzi z niego skorzysta w tym roku, a łącznie ponad 1 000 000. Lotnisko to potrzebna inwestycja i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 16:43
Cały rok na plus i to najważniejsze. A w 2017 powinno dojść parę nowych kierunków + powrót Frankfurtu z innym przewoźnikiem.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 r. o 15:29
Po co nam ekspresówka do Rzeszowa tam nic nie ma
Avatar