Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 sierpnia 2007 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Strażnik dróg osiedlowych

0 3 A A

Lubelska Straż Miejska zamierza kupić fotoradar. Pieniądze na ten cel - 220 tys. zł - zostały zapisane w projekcie przyszłorocznego budżetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wreszcie będzie bezpieczniej na miejskich i osiedlowych ulicach - zapowiada szef lubelskich strażników.

- Policja kontroluje prędkość na najważniejszych szlakach komunikacyjnych miasta - tłumaczy Edward Cios, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Lublinie. - Tymczasem mamy wiele skarg od mieszkańców, że kierowcy jeżdżą za szybko np. na osiedlach. Właśnie tam mieliby się pojawić strażnicy z fotoradarem.
Strażnicy mogą wystawiać mandaty kierowcom złapanym na fotoradar od lipca tego roku. Wtedy weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Wcześniej takie uprawnienia co prawda nadawało strażnikom rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji, ale w ustawie nie było o tym ani słowa. Efekt? Straż Miejska musiała wysyłać zdjęcia z fotoradarów policji. Dopiero ta mogła karać kierowców. Po marcowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie posłowie zmienili ustawę.
Od tej pory strażnicy mogą karać m.in. wyprzedzanie na ciągłej linii, jazdę po pasie dla autobusów czy przejechanie na czerwonym świetle. - Po zakupie fotoradaru będziemy też mogli wypisywać mandaty za przekraczanie prędkości - wyjaśnia Cios.
W ściganiu piratów drogowych mają pomóc nowe samochody. Lubelska straż chce w przyszłym roku kupić trzy nowe auta. - To konieczne, bo nasze niektóre samochody mają ponad 300 tys. kilometrów przebiegu, i to po mieście. Trzeba je wymienić - podkreśla komendant. W projekcie przyszłorocznego budżetu straży zapisano na ten cel 155 tys. zł.
Kolejne 60 tys. zł ma zostać przeznaczone na cztery nowe motorowery. - Teraz mamy cztery, ale dwa z nich już nie nadają się do użytku. Po zakupie będziemy więc mieli sześć maszyn - tłumaczy Cios. - Dzięki nim można patrolować m.in. ścieżkę rowerową i okolice Zalewu Zemborzyckiego, a także centrum miasta, gdzie motorowery są wygodniejsze od samochodów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomi / 4 lutego 2012 r. o 09:29
popieram kolege z felina ,powyginane znaki drogowe też widać gołym okiem ,nie trzeba radarów ,
Avatar
(Anonimowy) / 1 września 2007 r. o 02:09
;]
Avatar
radek r / 31 sierpnia 2007 r. o 06:20
Oczywiście. Znów się popisali. Łapanie kierowców zza krzaka to jest proste. wlepianie mandatów za złe parkowanie tez jest proste.Ale pogonienie właściciela posesji aby posprzątał już nie, pilnowanie aby pieski nie waliły kupki na trawniki pod okna sasiadom juz nie, jasne... kupcie sobie fotoradar, a ja się wam odwdzicięczę setkami zdjęć twego czego nie przypilnowaliście...Felin : wjazd na osiedle. od kilku dnie leży wyrwane z ziemi drzewo. Teren miejski, Felin - na placu przy wjeździe w ulicę Jagiełły leżą od klikunastu lat rozwalone płyty betonowe !! Tego nie widać ? Bo nie ma fotoradaru ? Weźcie się Strażnicy za to co do Was należy bo akurat z mojej kieszeni macie pensje i sobie tego życzę i wymagam abyście wzieli się za pilnowanie porządku i czystości a karanie kierowców z prędkość zostawcie POLICJI.DO ROBOTY !!!
Oczywiście. Znów się popisali. Łapanie kierowców zza krzaka to jest proste. wlepianie mandatów za złe parkowanie tez jest proste.Ale pogonienie właściciela posesji aby posprzątał już nie, pilnowanie aby pieski nie waliły kupki na trawniki pod okna sasiadom juz nie, jasne... kupcie sobie fotoradar, a ja się wam odwdzicięczę setkami zdjęć twego czego nie przypilnowaliście...Felin : wjazd na osiedle. od kilku dnie leży wyrwane z ziemi drzewo. Teren miejski, Felin - na placu przy wjeździe w ulicę Jagiełły leżą od klikunastu lat rozwalone płyty ... rozwiń
Avatar
tomi / 4 lutego 2012 r. o 09:29
popieram kolege z felina ,powyginane znaki drogowe też widać gołym okiem ,nie trzeba radarów ,
Avatar
(Anonimowy) / 1 września 2007 r. o 02:09
;]
Avatar
radek r / 31 sierpnia 2007 r. o 06:20
Oczywiście. Znów się popisali. Łapanie kierowców zza krzaka to jest proste. wlepianie mandatów za złe parkowanie tez jest proste.Ale pogonienie właściciela posesji aby posprzątał już nie, pilnowanie aby pieski nie waliły kupki na trawniki pod okna sasiadom juz nie, jasne... kupcie sobie fotoradar, a ja się wam odwdzicięczę setkami zdjęć twego czego nie przypilnowaliście...Felin : wjazd na osiedle. od kilku dnie leży wyrwane z ziemi drzewo. Teren miejski, Felin - na placu przy wjeździe w ulicę Jagiełły leżą od klikunastu lat rozwalone płyty betonowe !! Tego nie widać ? Bo nie ma fotoradaru ? Weźcie się Strażnicy za to co do Was należy bo akurat z mojej kieszeni macie pensje i sobie tego życzę i wymagam abyście wzieli się za pilnowanie porządku i czystości a karanie kierowców z prędkość zostawcie POLICJI.DO ROBOTY !!!
Oczywiście. Znów się popisali. Łapanie kierowców zza krzaka to jest proste. wlepianie mandatów za złe parkowanie tez jest proste.Ale pogonienie właściciela posesji aby posprzątał już nie, pilnowanie aby pieski nie waliły kupki na trawniki pod okna sasiadom juz nie, jasne... kupcie sobie fotoradar, a ja się wam odwdzicięczę setkami zdjęć twego czego nie przypilnowaliście...Felin : wjazd na osiedle. od kilku dnie leży wyrwane z ziemi drzewo. Teren miejski, Felin - na placu przy wjeździe w ulicę Jagiełły leżą od klikunastu lat rozwalone płyty ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 sierpnia 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 sierpnia 2022 roku

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu

Bocianie sejmiki o tej porze roku to nic nadzwyczajnego, ale tak liczne, jak ten, który nasz Czytelnik zaobserwował we wtorek w Żukowie w Działach Grabowieckich do codzienności nie należą. Żerowało tam kilkaset ptaków. To tym cenniejsze, że bocianów białych w Polsce stale ubywa.

Historyczny wyczyn Motoru Lublin. Juniorzy obronili tytuł w MMPPK, ale to nie wszystko

Historyczny wyczyn Motoru Lublin. Juniorzy obronili tytuł w MMPPK, ale to nie wszystko

Juniorzy Motoru Lublin obronili w środę tytuł młodzieżowych mistrzów Polski par klubowych, który wywalczyli przed rokiem. Duet Mateusz Cierniak-Wiktor Lampart triumfował przed własną publicznością. To osiągnięcie jest wyjątkowe, kiedy zestawimy je z sukcesem z początku tego sezonu

Biała Podlaska. Znana firma po pożarze wstrzymuje produkcję

Biała Podlaska. Znana firma po pożarze wstrzymuje produkcję

Znana bialska przetwórnia ryb wstrzymała produkcję. Wszystko przez pożar, który w sobotę pochłonął część zakładu.

Orlęta Spomlek wygrały w Chełmie, cenne punkty Podlasia i koniec passy Avii Świdnik

Orlęta Spomlek wygrały w Chełmie, cenne punkty Podlasia i koniec passy Avii Świdnik

Za nami trzecia seria gier grupy czwartej. Jednym z ciekawszych spotkań w środę był mecz derbowy pomiędzy Chełmianką, a Orlętami Spomlek. Górą była druga z ekip, która wygrała na wyjeździe 3:1. Pierwsze punkty zgubiła Avia Świdnik. A jedynym niepokonanym zespołem pozostały rezerwy Cracovii

Nowy prezes Biomedu Lublin. Czwarty w ciągu dwóch lat

Nowy prezes Biomedu Lublin. Czwarty w ciągu dwóch lat

Do gabinetu prezesa wprowadzi się Mieczysław Starkowicz – ogłosiła lubelska spółka Biomed Lublin, niedoszły producent polskiego leku na Covid. To już czwarta osoba na tym stanowisku w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ceny gazu w górę. Nowe stawki dla 7 mln odbiorców

Ceny gazu w górę. Nowe stawki dla 7 mln odbiorców

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził wzrost taryfy dystrybucyjnej operatora największego systemu dystrybucyjnego gazu - Polskiej Spółki Gazownictwa.

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Szpitale w Janowie Lubelskim i Radzyniu Podlaskim otrzymały prawie 5 mln zł z rządowej rezerwy na zakup nowoczesnego sprzętu. – Nasz tomograf jest na tyle awaryjny, że mamy non stop wyłączenia – przyznaje Renata Ciupak, dyrektor szpitala powiatowego w Janowie Lubelskim, który dostał 3,36 mln zł na zakup nowego urządzenia.

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM
18 sierpnia 2022, 17:30

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 17.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka".

Maratony Teatralne w Gardzienicach
21 sierpnia 2022, 11:00

Maratony Teatralne w Gardzienicach

W sierpniu Ośrodek Praktyk Teatralny "Gardzienice" (Gardzienice Pierwsze 3) zaprasza na kolejne Maratony Teatralne. Będzie można też zwiedzić kompleks z przewodnikiem.

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania
galeria

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania

Zaczyna się przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. To nowa forma wsparcia finansowego dla osób ogrzewających swoje domy i mieszkania węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, wynikająca z ustawy o dodatku węglowym.

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program
19 sierpnia 2022, 11:00
galeria

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program

Trzy dni koncertów, muzyka tradycyjna, sztuka, twórcy ludowi i rzemieślnicy - tak zapowiada się Festiwal Re:tradycja, który rozpocznie się już w najbliższy piątek na Starym Mieście. Po 15 latach Jarmark Jagielloński zmienia nazwę, ale kultura tradycyjna pozostanie osią wydarzenia.

Górnik Łęczna nadal bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze

Górnik Łęczna nadal bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze

Po letniej rewolucji kadrowej jaka miała miejsce w Górniku Łęczna wielu kibiców zdawało sobie sprawę, że drużynę „zielono-czarnych” czeka ciężki początek sezonu. Jednak z pewnością niewielu fanów przypuszczało, że po sześciu meczach zespół nie będzie mieć na swoim koncie ani jednego zwycięstwa

Lubelskie. Kierowca volkswagena staranował BMW i uciekł. Zginęła jedna osoba
wideo
film

Lubelskie. Kierowca volkswagena staranował BMW i uciekł. Zginęła jedna osoba

34-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Kilka dni temu, kierując volkswagenem, uderzył w BMW.

Spotkanie autorskie z Januszem Kozłowskim w Nałęczowie
19 sierpnia 2022, 18:30

Spotkanie autorskie z Januszem Kozłowskim w Nałęczowie

W piątek, 19 sierpnia o godz. 18.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) odbędzie się spotkanie z poetą Januszem Kozłowskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!