Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2007 r.
10:35
Edytuj ten wpis

Strzeż się tych numerów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 6 A A

LJA, LLE i LU - jeśli tak zaczyna się napis na tablicy rejestracyjnej Twojego samochodu, to znaczy, że jeździsz fatalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przynajmniej tak sądzą internauci, którzy w naszej sondzie oddali blisko
4 tysiące głosów.

Według wyników rankingu, najgorzej jeżdżą kierowcy z Janowa Lubelskiego (12,9 proc. głosów), równie kiepsko z Łęcznej (11,9 proc.) i Lublina (11,5 proc.). - Nie zgadzam się z tą opinią - oponuje Andrzej Surtel, instruktor nauki jazdy z Janowa. - Bo ani nie ma u nas więcej wypadków drogowych, ani policja nie wystawia więcej mandatów. Mało tego: mam do czynienia z kandydatami na kierowców i zauważam, że mieszkańcy sąsiednich powiatów jeżdżą znacznie gorzej.
Skąd więc tak wysokie notowanie powiatu w naszym rankingu? - Z powodu ubogiej infrastruktury drogowej - uważa Surtel i wylicza: W Janowie nie ma w ogóle sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, jest tylko jedno rondo, nie ma dróg dwupasmowych. Brak doświadczenia i obycia na drogach wywołuje takie obiegowe opinie.
- Z werdyktem internautów nie zgadza się także Zbigniew Konowałek, właściciel firmy przewozowej w Łęcznej. - To jakieś bzdury - ocenia. - Rozumiem, że to tylko zabawa. Bo w rzeczywistości kierowcy z Łęcznej nie jeżdżą źle. Porównałbym ich z warszawiakami. Poruszają się szybko, ale nie stwarzają zagrożenia na drodze.
Zdaniem Konowałka, najgorzej jeżdżą mieszkańcy Świdnika i Włodawy. - Zawsze, kiedy przejeżdżam przez te miasta, jestem skupiony do maksimum, bo wszystkiego można się spodziewać na drodze. Mam alergię na auta z rejestracjami LSW i LWL - nie ukrywa przedsiębiorca.
A jaką opinię mają kierowcy z Lubelszczyzny w Polsce? - Jeżdżą niekonwencjonalnie, najczęściej niezgodnie z przepisami. A to zwraca uwagę na drodze - mówi Andrzej Karaczan, stołeczny dziennikarz, pracujący w Telewizyjnym Biuletynie Motoryzacyjnym.
Czy może być coś gorszego od kierowcy z Lublina? Może. - Kierowca z Siedlec albo ze Skierniewic. O warszawiakach nie wspominając - uważa Karaczan.
Lublinianin Grzegorz Ołówka, sprzedawca w autosalonie, tak stawia sprawę: 70 proc. naszych kierowców jeździ całkiem sprawnie. Ale pozostałe 30 proc. odesłałbym na kurs nauki jazdy i do szkoły dobrych manier. Bo niektórych cechuje chamstwo i agresja.
Inne grzechy zmotoryzowanych? - Nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i niedostosowanie prędkości do warunków jazdy - wylicza nadkomisarz Arkadiusz Delekta z lubelskiej drogówki. - Pozostaje tylko bloczek z mandatami.
Mieszkańcy którego powiatu w Lubelskiem jeżdżą najgorzej?
Głosuj w naszej sondzie.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(Anonimowy) / 17 września 2007 o 16:35
0
a co Ci locando w tej sondzie przeszkadza? to jest normalne pytanie, a że mozliwości odpowiedzi dużo...
Avatar
locanda / 17 września 2007 o 15:53
0
Jak glupie pytanie to i glupie odpowiedzi - nie wiem jak mozna wogole bylo wpasc na taki temat a juz kompletenie nie rozumiem zacowania administratora strony, ktory je umiescil?? NIC ON NIE WNOSI a juz na pewno nie mozna na podstawie jego wyniku wyciagac zadnych wnioskow !! ktos z dzienniku zachorowal na kretynizm - proponuje nastpne tematy na sonde: w ktorej gminie pieka lepsze paczki? gdzie rosnie wyzsza trawa? gdzie sa ladniejsze pielegniarki?? zapraszam do dyskusji i czekam na kolejne propozycje na sonde - pomozmy Dziennikowi - bo widac ze pomyslow im brakuje !!
Avatar
SM / 17 września 2007 o 15:39
0
Szanowni Państwo,Moim zdaniem sonda daje orientacyjny pogląd na ilość pojazdów zarejestrowanych w danym powiecie i jeżdżących po Lublinie.Może ta sonda powinna nosić nazwę pomiaru kreatywności ludzi zamieszkaujących nasze województwo ?Jak wytłumaczyć fakt (nic im nie ujmując), że kierowcy z powiatów Krasnystaw, Łuków, itd. ci którzy mają wynik od 1-2% jeżdżą lepiej od kierowców z Lublina. Oni Panie Pawle nie jeżdżą lepiej, oni poprostu rzadziej bywają w Lublinie.pozdrawiam,sm
Avatar
(Anonimowy) / 17 września 2007 o 15:01
0
nieprawda. to tylkop ankieta
Avatar
yogi / 17 września 2007 o 14:07
0
Najgorzej jeżdżą pseudokierowcy z rejestracjami LKR ; LKS ;LUB ;LLE
Avatar
Tomasz~~~@ / 17 września 2007 o 12:00
0
Kilka razy w tygodniu kursuje samochodem pomiędzy włodawą-lublinem, lublinem-chełmem, chełmem-włodawą i najgorsi moim zdaniem sa właśmnie kierowcy tych busów które wożą ludzi! Nie dość, że są nieuprzejmi i wulgarni to chamsko zajeżdżają drogę i nie pozwalają na wyprzedzenie siebie A najgorsi sa kierowsy tzw. "żółtków" kursujących z Łęcznej i Lubartowa...nie dość że te samochody dosłownie mówiąc "sypią się" to jeszcze po chamsku się wcinają, wykonuja wiele niebezpiecznych manewrów (sam kiedyś w jednego nie uderzyłem gdyż na ul. Tysiąclecia w Lublinie wciął się na mój pas). Tacy ludzie nie powinni zabierać głosu w takich sprawach!
Kilka razy w tygodniu kursuje samochodem pomiędzy włodawą-lublinem, lublinem-chełmem, chełmem-włodawą i najgorsi moim zdaniem sa właśmnie kierowcy tych busów które wożą ludzi! Nie dość, że są nieuprzejmi i wulgarni to chamsko zajeżdżają drogę i nie pozwalają na wyprzedzenie siebie A najgorsi sa kierowsy tzw. "żółtków" kursujących z Łęcznej i Lubartowa...nie dość że te samochody dosłownie mówiąc "sypią się" to jeszcze po chamsku się wcinają, wykonuja wiele niebezpiecznych manewrów (sam kiedyś w jednego nie uderzyłem g... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 17 września 2007 o 16:35
0
a co Ci locando w tej sondzie przeszkadza? to jest normalne pytanie, a że mozliwości odpowiedzi dużo...
Avatar
locanda / 17 września 2007 o 15:53
0
Jak glupie pytanie to i glupie odpowiedzi - nie wiem jak mozna wogole bylo wpasc na taki temat a juz kompletenie nie rozumiem zacowania administratora strony, ktory je umiescil?? NIC ON NIE WNOSI a juz na pewno nie mozna na podstawie jego wyniku wyciagac zadnych wnioskow !! ktos z dzienniku zachorowal na kretynizm - proponuje nastpne tematy na sonde: w ktorej gminie pieka lepsze paczki? gdzie rosnie wyzsza trawa? gdzie sa ladniejsze pielegniarki?? zapraszam do dyskusji i czekam na kolejne propozycje na sonde - pomozmy Dziennikowi - bo widac ze pomyslow im brakuje !!
Avatar
SM / 17 września 2007 o 15:39
0
Szanowni Państwo,Moim zdaniem sonda daje orientacyjny pogląd na ilość pojazdów zarejestrowanych w danym powiecie i jeżdżących po Lublinie.Może ta sonda powinna nosić nazwę pomiaru kreatywności ludzi zamieszkaujących nasze województwo ?Jak wytłumaczyć fakt (nic im nie ujmując), że kierowcy z powiatów Krasnystaw, Łuków, itd. ci którzy mają wynik od 1-2% jeżdżą lepiej od kierowców z Lublina. Oni Panie Pawle nie jeżdżą lepiej, oni poprostu rzadziej bywają w Lublinie.pozdrawiam,sm
Avatar
(Anonimowy) / 17 września 2007 o 15:01
0
nieprawda. to tylkop ankieta
Avatar
yogi / 17 września 2007 o 14:07
0
Najgorzej jeżdżą pseudokierowcy z rejestracjami LKR ; LKS ;LUB ;LLE
Avatar
Tomasz~~~@ / 17 września 2007 o 12:00
0
Kilka razy w tygodniu kursuje samochodem pomiędzy włodawą-lublinem, lublinem-chełmem, chełmem-włodawą i najgorsi moim zdaniem sa właśmnie kierowcy tych busów które wożą ludzi! Nie dość, że są nieuprzejmi i wulgarni to chamsko zajeżdżają drogę i nie pozwalają na wyprzedzenie siebie A najgorsi sa kierowsy tzw. "żółtków" kursujących z Łęcznej i Lubartowa...nie dość że te samochody dosłownie mówiąc "sypią się" to jeszcze po chamsku się wcinają, wykonuja wiele niebezpiecznych manewrów (sam kiedyś w jednego nie uderzyłem gdyż na ul. Tysiąclecia w Lublinie wciął się na mój pas). Tacy ludzie nie powinni zabierać głosu w takich sprawach!
Kilka razy w tygodniu kursuje samochodem pomiędzy włodawą-lublinem, lublinem-chełmem, chełmem-włodawą i najgorsi moim zdaniem sa właśmnie kierowcy tych busów które wożą ludzi! Nie dość, że są nieuprzejmi i wulgarni to chamsko zajeżdżają drogę i nie pozwalają na wyprzedzenie siebie A najgorsi sa kierowsy tzw. "żółtków" kursujących z Łęcznej i Lubartowa...nie dość że te samochody dosłownie mówiąc "sypią się" to jeszcze po chamsku się wcinają, wykonuja wiele niebezpiecznych manewrów (sam kiedyś w jednego nie uderzyłem g... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!