Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2009 r.
20:09
Edytuj ten wpis

Studenci donoszą na uczelnię do prokuratora

0 4 A A

Uczelnia w likwidacji, studenci zostali na lodzie. Teraz, by rozstać się z "fabryką magistrów”... muszą za to zapłacić. – Nie damy ani grosza więcej – mówią i szukają pomocy w prokuraturze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mamy płacić za wrzesień, chociaż kierunek został zamknięty z winy uczelni – skarży się Marek, student lubelskiego oddziału Akademii Humanistyczno Ekonomicznej. – To jest jakaś paranoja. Zwykła próba wyłudzenia. Nie zamierzamy tego tak zostawić.

Chodzi o studentów informatyki, która z początkiem września została zlikwidowana decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierunek dwukrotnie uzyskał negatywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Większość studentów znalazła już miejsce na innych uczelniach. AHE domaga się jednak, by odchodząc uregulowali czesne za wrzesień. Studenci protestowali, a władze lubelskiego ośrodka AHE przyznały, że stawianie takich wymagań jest nielogiczne.

– W tym tygodniu otrzymaliśmy telefony z informacją, że możemy podpisywać ugody – dodaje Marek.

Wzór pisma jest poufny, ale udało się nam do niego dotrzeć. Okazuje się, że uczelnia nadal domaga się pieniędzy.


– Przyglądamy się tej sprawie – mówi Jerzy Gałka, szef Prokuratury Lublin Południe. – Jeśli dostaniemy zawiadomienie od studentów, będziemy wszczynać postępowanie.

Odpowiednie dokumenty mają być gotowe w ciągu kilku dni.
– Całą grupą pójdziemy do prokuratury – dodaje Marek. – Dlaczego mamy płacić za studia, które już nie istnieją?

Sprawie przygląda się również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które postawiło AHE w stan likwidacji.

Termin na wnoszenie opłat minął w ubiegłym tygodniu. Uczelnia zapowiada, że będzie naliczać karne odsetki. Jeśli studenci nie zapłacą do końca miesiąca, dostaną rachunek za cały semestr. To już nie kilkaset, a blisko 2 tys. zł.

AHE powinna sama rozwiązać umowy ze studentami informatyki. Nie robi tego, bo musiałby zwrócić każdemu całość opłat za studia.

Z przedstawicielami uczelni nie udało nam się skontaktować. W oświadczeniu przesłanym studentom informatyki kanclerz akademii wyjaśnia, że opłaty są zasadne. Przeprowadzono bowiem obie sesje egzaminacyjne, a studenci dostali wszystkie wpisy.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
siewicz / 17 września 2009 o 10:54
0
mam to pismo przed sobą, dizsiaj wziąłem ze szkoły. Punkt 4 par. 1 brzmi: "Rozwiązanie następuje na wzniosem Słuchacza" oczywiście chodzi o IPT
Avatar
hIB / 17 września 2009 o 10:37
0
bo u nas w kraju tak jest "ręka rękę myje ... ja się pytam a co z ryjem" .... po znajomości ludzie zajmują stanowiska bez kwalifikacji ... i po swojemy czyli "burakowemu" interpretują przepisy ... a czym jest prawo nie mają zielonego pojęcia ... mam wiele takich przykładów z pracy, no i obecnie na studia w AHE, gdzie mgr, dr i prof wciskają nam kity .... na temat sytuacji prawnej szkoły ... na temat filii które zgodnie z prawem szkolnictwa wyzszego są nielegalne i nauka tam odbywająca sie to tylko kursy szkolenia zawodowego nie STUDIA ... ostrzegam przyszlych studentów, nas nikt nie ostrzegł .. pytaliśmy sie w dziekanacie co oznaczają drugie umowe z IPT, która prowadzi nam kursy ... pani odpowiedziała, ze to po to zeby wszytsko było zgodne z prawe, a jak się okazało po roku nic z zgodne z prawem nie było ... dzisiaj musimy sie przenosic ... szkoła obwinia za to media i ministerstwo (czyli taka spychologia) gdybybyli uczciwi .. nigdy by to tego nie doszło ... AHE na połowe kierunku nie ma akredytacji ... lub są negatywne .... a do tego umowy z ahe I itp SA GORSZE NIZ PODPISANIE UMOWY Z TPSA, wydoja was z kazdej złotówki ...
bo u nas w kraju tak jest "ręka rękę myje ... ja się pytam a co z ryjem" .... po znajomości ludzie zajmują stanowiska bez kwalifikacji ... i po swojemy czyli "burakowemu" interpretują przepisy ... a czym jest prawo nie mają zielonego pojęcia ... mam wiele takich przykładów z pracy, no i obecnie na studia w AHE, gdzie mgr, dr i prof wciskają nam kity .... na temat sytuacji prawnej szkoły ... na temat filii które zgodnie z prawem szkolnictwa wyzszego są nielegalne i nauka tam odbywająca sie to tylko kursy szkolenia zawodow... rozwiń
Avatar
Martek / 17 września 2009 o 08:32
0
Jak ktoś ukradnie bułkę - to zaraz POlicja jest na miejscu. Jak tutaj panowie w garniturach okradają studentów - to Policja i prokuratura siedzi cicho i się "przygląda". Jak długo jeszcze?! SKANDAL!
Avatar
mav / 16 września 2009 o 21:09
0
i BARDZO DOBRZE ... OSZUSTOM I NACIAGACZOM
Avatar
siewicz / 17 września 2009 o 10:54
0
mam to pismo przed sobą, dizsiaj wziąłem ze szkoły. Punkt 4 par. 1 brzmi: "Rozwiązanie następuje na wzniosem Słuchacza" oczywiście chodzi o IPT
Avatar
hIB / 17 września 2009 o 10:37
0
bo u nas w kraju tak jest "ręka rękę myje ... ja się pytam a co z ryjem" .... po znajomości ludzie zajmują stanowiska bez kwalifikacji ... i po swojemy czyli "burakowemu" interpretują przepisy ... a czym jest prawo nie mają zielonego pojęcia ... mam wiele takich przykładów z pracy, no i obecnie na studia w AHE, gdzie mgr, dr i prof wciskają nam kity .... na temat sytuacji prawnej szkoły ... na temat filii które zgodnie z prawem szkolnictwa wyzszego są nielegalne i nauka tam odbywająca sie to tylko kursy szkolenia zawodowego nie STUDIA ... ostrzegam przyszlych studentów, nas nikt nie ostrzegł .. pytaliśmy sie w dziekanacie co oznaczają drugie umowe z IPT, która prowadzi nam kursy ... pani odpowiedziała, ze to po to zeby wszytsko było zgodne z prawe, a jak się okazało po roku nic z zgodne z prawem nie było ... dzisiaj musimy sie przenosic ... szkoła obwinia za to media i ministerstwo (czyli taka spychologia) gdybybyli uczciwi .. nigdy by to tego nie doszło ... AHE na połowe kierunku nie ma akredytacji ... lub są negatywne .... a do tego umowy z ahe I itp SA GORSZE NIZ PODPISANIE UMOWY Z TPSA, wydoja was z kazdej złotówki ...
bo u nas w kraju tak jest "ręka rękę myje ... ja się pytam a co z ryjem" .... po znajomości ludzie zajmują stanowiska bez kwalifikacji ... i po swojemy czyli "burakowemu" interpretują przepisy ... a czym jest prawo nie mają zielonego pojęcia ... mam wiele takich przykładów z pracy, no i obecnie na studia w AHE, gdzie mgr, dr i prof wciskają nam kity .... na temat sytuacji prawnej szkoły ... na temat filii które zgodnie z prawem szkolnictwa wyzszego są nielegalne i nauka tam odbywająca sie to tylko kursy szkolenia zawodow... rozwiń
Avatar
Martek / 17 września 2009 o 08:32
0
Jak ktoś ukradnie bułkę - to zaraz POlicja jest na miejscu. Jak tutaj panowie w garniturach okradają studentów - to Policja i prokuratura siedzi cicho i się "przygląda". Jak długo jeszcze?! SKANDAL!
Avatar
mav / 16 września 2009 o 21:09
0
i BARDZO DOBRZE ... OSZUSTOM I NACIAGACZOM
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia]
galeria

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia] 18 1

Pierwszego dnia zaplanowano festyn, a drugiego imprezę sportową. Tak otwierany jest nowy park urządzony przy ul. Zawilcowej w Lublinie na terenie dawnej oczyszczalni ścieków i wysypiska śmieci.

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka 11 1

Prawie 400 gramów suszu konopi indyjskich zabezpieczyli wczoraj policjanci z komisariatu w Bełżycach.

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem 8 0

W środę na jednej z posesji w gminie Kamionka policjanci zabezpieczyli 9,5 litra alkoholu oraz prawie 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera 2 0

W niedzielę o godz. 16 Stal Kraśnik zmierzy się u siebie z Wisłą Sandomierz, czyli byłym klubem trenera Jarosława Pacholarza. Gospodarze będą próbowali się podnieść po bardzo słabym występie w Sieniawie, gdzie dostali aż pięć bramek.

Ksiądz Jacek Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing
film

Ksiądz Jacek Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing 0 8

Po oskarżeniach o mobbing ksiądz Jacek Stryczek chce wycofać się z działalności Stowarzyszenia „Wiosna”. Sprawą ma zająć się prokuratura.

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia]
galeria

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia] 3 9

Piątkowa regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości była wiecem poparcia dla Jakuba Banaszka, kandydata na prezydenta Chełma.

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup 0 3

Przed tygodniem triumf na turnieju we Włocławku, a teraz dobra gra w Starogardzie Gdańskim. W piątek TBV Start rozbił w meczu półfinałowym Trefla Sopot aż 96:60. W sobotę o godz. 18.30 lublinianie zagrają w finale z gospodarzami zawodów – Polpharmą.

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry 8 1

Obrażeniami ciała zakończyła się próba nauki sterowania paralotnią dla 46-letniego mieszkańca Lublina.

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle"
28 września 2018, 0:00

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" 0 0

W tym roku puławski Zespół Pieśni i Tańca Powiśle obchodzi wyjątkowy jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 28-30 września w Puławach będzie okazja do wspólnego świętowania - nie zabraknie koncertów i dodatkowych atrakcji.

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 11 1

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 48 2

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 69 26

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!