Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2008 r.
19:51
Edytuj ten wpis

W Lublinie powstanie tor motocrossowy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

500 tys. zł zarezerwował prezydent Lublina na budowę toru motocrossowego. I teraz szuka miejsca, w którym tor nikomu by nie przeszkadzał. - Na takie miejsce czekamy cztery lata - mówi szef motocrossowców. - Zaraz po Nowym Roku chcemy usiąść do rozmów z prezydentem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wiadomo już, że tor na pewno nie powstanie na gruntach w podlubelskiej Elizówce. Magistrat całkowicie zrezygnował z tego pomysłu po protestach mieszkańców wsi Rudnik, którym przeszkadzał ryk motorów. Miasto zleciło nawet pomiary hałasu, które zostały przeprowadzone podczas pierwszych, a zarazem ostatnich zawodów, które zostały tam rozegrane. Pomiary potwierdziły obawy mieszkańców.

- Jako akustyk muszę przyznać, że przekroczenie dopuszczalnych norm o 10 decybeli jest dużym przekroczeniem - stwierdza Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

Zawodnicy i kibice o budowę takiego toru zabiegają od lat. Dotąd bezskutecznie. Najpierw jako potencjalną lokalizację wskazywano tereny przy Janowskiej służące jako dzikie wysypisko ziemi. Ale na tę inwestycję nie chcieli się zgodzić okoliczni mieszkańcy. Ratusz ugiął się pod ich protestami i ostatecznie przy Janowskiej powstanie tor dla rowerzystów.

Później nie wypalił pomysł z Elizówką. Gdy okazało się, że plan zagospodarowania przestrzennego gminy Niemce nie pozwala na budowę toru w tym konkretnym miejscu, miasto rozwiązało umowę dzierżawy gruntów w pobliżu giełdy. Wtedy ziemne przeszkody usypali sobie sami motocrossowcy, ale po pierwszej imprezie było już wiadomo, że kolejne zawody nie zostaną tu rozegrane.

Gdzie powstanie nowy tor? Tego jeszcze nie wiadomo. - Będziemy szukać takiego miejsca, żeby nie przeszkadzało innym - podkreśla Wasilewski.

- Prezydent obiecał, że wskaże nam konkretną lokalizację i czekamy, aż dotrzyma słowa. Zaraz po Nowym Roku będziemy musieli rozpocząć z nim rozmowy - mówi Piotr Więckowski, szef Klubu Motorowego Cross, a zarazem miejski radny PiS. Na tor czeka już cztery lata.

- To nie jest żużel, żeby treningi musiały być rozgrywane w jednym miejscu. Ćwiczymy w piaskowni w Rokitnie, w Kurowie, na ścierniskach na Marinie. Nikomu to nie przeszkadza. Jak się prasa nami nie interesuje, to wtedy nie ma chętnych do tego, żeby protestować. Tor jest za to potrzebny do rozgrywania zawodów - kwituje Więckowski. Obecnie KM Cross skupia około 100 osób.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pamiętaj podczas wyborów / 30 grudnia 2008 o 21:40
0
Wyborco - pamietam podczas wyborów, o tym, że obecny prezydent Lublina czyni zwyczajną prywatę na rzecz swoich radnych z naszych czyli wyborców i podatników zarazem pieniędzy !!!
Wiadomo, że tor bedzie rządzony przez klan Piatko-Więckowskich, dla których będzie on w istocie prywatnym poletkiem dla swojej rozrywki i ich synków, którzy robia karierę w tym ekskluzywnym i wąskim liczebnie "sporcie". Tacy bogacze, biznesmeni a wyciagają ręce po publiczną kasę na swoje prywatne zachciewajki i jeszcze szermują hasłami o publicznej użyteczności czegoś takiego.
Wyborco - pamietam podczas wyborów, o tym, że obecny prezydent Lublina czyni zwyczajną prywatę na rzecz swoich radnych z naszych czyli wyborców i podatników zarazem pieniędzy !!!
Wiadomo, że tor bedzie rządzony przez klan Piatko-Więckowskich, dla których będzie on w istocie prywatnym poletkiem dla swojej rozrywki i ich synków, którzy robia karierę w tym ekskluzywnym i wąskim liczebnie "sporcie". Tacy bogacze, biznesmeni a wyciagają ręce po publiczną kasę na swoje prywatne zachciewajki i jeszcze szermują hasłami o ... rozwiń
Avatar
Urania / 30 grudnia 2008 o 13:49
0
Tak tyle kasy na to badziewie, bo synalkowie panów na stołkach nie mają gdzie jeździć. O stadionie cisza. Nie lepiej dać te pieniądze piłkarzom, żużlowcom, czy wziąć się za budowę pływalni.kto ogląda ten cross? W naszym mieście nie ma tradycji i mało ludzi na to przychodzi. Jak pan Piątek chce promować synów to niech im koło domów tor wybuduje. Jak można pieniądze podatników przeznaczać na zachcianki garstki ludzi.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2008 o 13:32
0
Gdzie trasa rowerowa która miała połączyć wszystkie uczelnie ??
Avatar
Kuba z Lublina / 30 grudnia 2008 o 11:57
0
Jeszcze dodam, że ludzie, których stać na motocykl crossowy, którym legalnie nie można jeździć po ulicach, a więc po prostu zwykła zabawkę kosztującą średnio 10-20tys zł, tak samo stać na zrobienie zrzutki na tor. 5tys od łebka i jest 500tys na tor. Przecież to można rozbić na parę lat, więc koszt będzie dla nich niezauważalny.
Sam znam parę osób bawiących się w ten sport - lekarze i młodzieńcy z bogatych rodzin - tak więc tragedią dla nich taka wspólna inwestycja nie będzie.
Avatar
Kuba z Lublina / 30 grudnia 2008 o 11:48
0
Czemu zakładacie, że wszyscy mają płacić za ten tor? Bo tak przecież jest - publiczne pieniądze, to Nasze pieniądze z Naszych podatków. Mnie Cross nie interesuje i w głębokim poważaniu mam ich zawody czy to rangi lokalnej, czy Światowej. Dlaczego? Dlatego, że mnie to NIE INTERESUJE. Tak samo jak piłka nożna. Mnie np. interesuje motoryzacja i chciałbym publiczny tor samochodowy. Ile osób ma swoje auto, a ile ma motocykl crossowy?
Jeśli jedyny tor w regionie, czyli raptem kartingowy na Zemborzyckiej jest płatny i prywatny, to dlaczego niby tak ma nie być z obiektem, z którego korzystają motocykliści tylko crosowi. Bo przecież zwykli miłośnicy dwóch kółek, Ci jeżdżący po Lublinie sprzętem szosowym, też organizują sobie spotkania na torze kartingowym, albo na lotnisku w Ułęży. Dlatego pytam retorycznie - gdzie tu sens i logika? Lekką ręką daje się pieniądze na zachcianki radnego, gdy tyle innych potrzeb SPOŁECZNYCH jest dookoła.
Żaden klub sportowy nie powinien być dofinansowywany! Od tego są składki członkowskie! Są klub sportów walki, strzelectwa, motocyklowe, samochodowe, piłka, żużel - czemu one są dyskryminowane? Nie stać Nas dawać wszystkim i dobrze, bo NIE NALEŻY dawać. Kto chce, ten sam zapłci za swoje hobby/pasję. Te pieniądze powinny iść na DROGI i CHODNIKI, jak paru czytelników już zasugerowało. Na coś z czego korzystamy WSZYSCY. To jedyna sprawiedliwa inwestycja PUBLICZNYCH, czyli NASZYCH pieniędzy!!!
Czemu zakładacie, że wszyscy mają płacić za ten tor? Bo tak przecież jest - publiczne pieniądze, to Nasze pieniądze z Naszych podatków. Mnie Cross nie interesuje i w głębokim poważaniu mam ich zawody czy to rangi lokalnej, czy Światowej. Dlaczego? Dlatego, że mnie to NIE INTERESUJE. Tak samo jak piłka nożna. Mnie np. interesuje motoryzacja i chciałbym publiczny tor samochodowy. Ile osób ma swoje auto, a ile ma motocykl crossowy?
Jeśli jedyny tor w regionie, czyli raptem kartingowy na Zemborzyckiej jest płatny i prywatny, to dlaczego ni... rozwiń
Avatar
MotoCrossowiec / 30 grudnia 2008 o 10:38
0
wszystko moi mili jest dla ludzi, gdyby taki tor powstał na pewno chętnie bys pooglądał zawody na światowym poziomie jak np. w Holandii.
moim zdaniem jego budowa powinna być powiązana z budową stadionu piłkarskiego, ziemie z wykopu stadionu dać na tor crossowy, oba wybudować z dala od miasta, z 4 pasmową drogą dojazdową. a może by tak stadion i tor crossowy ulokować obok lotniska ?? w końcu uciążliwe i tak by to było, a tak to chociaż w jednym miejscu z dobrą infrastrukturą szum odlatujących samolotów zagłuszyłby silniki motocykli
wszystko moi mili jest dla ludzi, gdyby taki tor powstał na pewno chętnie bys pooglądał zawody na światowym poziomie jak np. w Holandii.
moim zdaniem jego budowa powinna być powiązana z budową stadionu piłkarskiego, ziemie z wykopu stadionu dać na tor crossowy, oba wybudować z dala od miasta, z 4 pasmową drogą dojazdową. a może by tak stadion i tor crossowy ulokować obok lotniska ?? w końcu uciążliwe i tak by to było, a tak to chociaż w jednym miejscu z dobrą infrastrukturą szum odlatujących samolotów zagłuszyłby silniki motocykli rozwiń
Avatar
FFBD89 / 30 grudnia 2008 o 09:11
0
JAK TO JEST DOBRE I POTRZEBNE TO NIECH KTOŚ WYDZIERŻAWI TERFEN OD MIASTA LUB WYKUPI A NASTĘPNIE NIECH WYBUDUJE TOR, TO NIE JEST SPORT MASOWY WIĘC NIE POWINIEN BYĆ OPŁACANY Z PODATKÓW
Avatar
Fang / 30 grudnia 2008 o 08:29
0
Panie Prezydencie Wasilewski dziękujemy za spełnienie obietnic wyborczych.Aquapark,tunel pod Al.Racławickimi i inne obiekty i obietnice zostały już zrealizowane,Dobrze że jesteś tak gospodarny,że masz również środki na inwestycje których nie planowałeś.Zanim jednak to zrobisz, przejdź się po mieście piechotą ,porozmawiaj ze swymi wyborcami jak również z tymi którzy na Ciebie nie głosowali.Być może dowiesz się że oczekiwania mieszkańców są inne.
Avatar
KK / 30 grudnia 2008 o 08:27
0
ALE RZĄDZĄ .ULICE DZIURAWE A CI WYDAJĄ NASZE PIENIĄDZE NA PRYWATNE ZACHCIANKI WIĘCKOWSKIEGO I PIĄTKA
Avatar
100 g. / 30 grudnia 2008 o 07:46
0
Prezio od bzdetów - krzywe chodniki, bądż ich zupełny brak, koślawe ulice, Trasa Zielona , ul. Muzyczna itd to zadania nie na głowę prezia.
500 tys. nie pieniądz. A co tam - na dodatek nie mój !
Avatar
Pamiętaj podczas wyborów / 30 grudnia 2008 o 21:40
0
Wyborco - pamietam podczas wyborów, o tym, że obecny prezydent Lublina czyni zwyczajną prywatę na rzecz swoich radnych z naszych czyli wyborców i podatników zarazem pieniędzy !!!
Wiadomo, że tor bedzie rządzony przez klan Piatko-Więckowskich, dla których będzie on w istocie prywatnym poletkiem dla swojej rozrywki i ich synków, którzy robia karierę w tym ekskluzywnym i wąskim liczebnie "sporcie". Tacy bogacze, biznesmeni a wyciagają ręce po publiczną kasę na swoje prywatne zachciewajki i jeszcze szermują hasłami o publicznej użyteczności czegoś takiego.
Wyborco - pamietam podczas wyborów, o tym, że obecny prezydent Lublina czyni zwyczajną prywatę na rzecz swoich radnych z naszych czyli wyborców i podatników zarazem pieniędzy !!!
Wiadomo, że tor bedzie rządzony przez klan Piatko-Więckowskich, dla których będzie on w istocie prywatnym poletkiem dla swojej rozrywki i ich synków, którzy robia karierę w tym ekskluzywnym i wąskim liczebnie "sporcie". Tacy bogacze, biznesmeni a wyciagają ręce po publiczną kasę na swoje prywatne zachciewajki i jeszcze szermują hasłami o ... rozwiń
Avatar
Urania / 30 grudnia 2008 o 13:49
0
Tak tyle kasy na to badziewie, bo synalkowie panów na stołkach nie mają gdzie jeździć. O stadionie cisza. Nie lepiej dać te pieniądze piłkarzom, żużlowcom, czy wziąć się za budowę pływalni.kto ogląda ten cross? W naszym mieście nie ma tradycji i mało ludzi na to przychodzi. Jak pan Piątek chce promować synów to niech im koło domów tor wybuduje. Jak można pieniądze podatników przeznaczać na zachcianki garstki ludzi.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2008 o 13:32
0
Gdzie trasa rowerowa która miała połączyć wszystkie uczelnie ??
Avatar
Kuba z Lublina / 30 grudnia 2008 o 11:57
0
Jeszcze dodam, że ludzie, których stać na motocykl crossowy, którym legalnie nie można jeździć po ulicach, a więc po prostu zwykła zabawkę kosztującą średnio 10-20tys zł, tak samo stać na zrobienie zrzutki na tor. 5tys od łebka i jest 500tys na tor. Przecież to można rozbić na parę lat, więc koszt będzie dla nich niezauważalny.
Sam znam parę osób bawiących się w ten sport - lekarze i młodzieńcy z bogatych rodzin - tak więc tragedią dla nich taka wspólna inwestycja nie będzie.
Avatar
Kuba z Lublina / 30 grudnia 2008 o 11:48
0
Czemu zakładacie, że wszyscy mają płacić za ten tor? Bo tak przecież jest - publiczne pieniądze, to Nasze pieniądze z Naszych podatków. Mnie Cross nie interesuje i w głębokim poważaniu mam ich zawody czy to rangi lokalnej, czy Światowej. Dlaczego? Dlatego, że mnie to NIE INTERESUJE. Tak samo jak piłka nożna. Mnie np. interesuje motoryzacja i chciałbym publiczny tor samochodowy. Ile osób ma swoje auto, a ile ma motocykl crossowy?
Jeśli jedyny tor w regionie, czyli raptem kartingowy na Zemborzyckiej jest płatny i prywatny, to dlaczego niby tak ma nie być z obiektem, z którego korzystają motocykliści tylko crosowi. Bo przecież zwykli miłośnicy dwóch kółek, Ci jeżdżący po Lublinie sprzętem szosowym, też organizują sobie spotkania na torze kartingowym, albo na lotnisku w Ułęży. Dlatego pytam retorycznie - gdzie tu sens i logika? Lekką ręką daje się pieniądze na zachcianki radnego, gdy tyle innych potrzeb SPOŁECZNYCH jest dookoła.
Żaden klub sportowy nie powinien być dofinansowywany! Od tego są składki członkowskie! Są klub sportów walki, strzelectwa, motocyklowe, samochodowe, piłka, żużel - czemu one są dyskryminowane? Nie stać Nas dawać wszystkim i dobrze, bo NIE NALEŻY dawać. Kto chce, ten sam zapłci za swoje hobby/pasję. Te pieniądze powinny iść na DROGI i CHODNIKI, jak paru czytelników już zasugerowało. Na coś z czego korzystamy WSZYSCY. To jedyna sprawiedliwa inwestycja PUBLICZNYCH, czyli NASZYCH pieniędzy!!!
Czemu zakładacie, że wszyscy mają płacić za ten tor? Bo tak przecież jest - publiczne pieniądze, to Nasze pieniądze z Naszych podatków. Mnie Cross nie interesuje i w głębokim poważaniu mam ich zawody czy to rangi lokalnej, czy Światowej. Dlaczego? Dlatego, że mnie to NIE INTERESUJE. Tak samo jak piłka nożna. Mnie np. interesuje motoryzacja i chciałbym publiczny tor samochodowy. Ile osób ma swoje auto, a ile ma motocykl crossowy?
Jeśli jedyny tor w regionie, czyli raptem kartingowy na Zemborzyckiej jest płatny i prywatny, to dlaczego ni... rozwiń
Avatar
MotoCrossowiec / 30 grudnia 2008 o 10:38
0
wszystko moi mili jest dla ludzi, gdyby taki tor powstał na pewno chętnie bys pooglądał zawody na światowym poziomie jak np. w Holandii.
moim zdaniem jego budowa powinna być powiązana z budową stadionu piłkarskiego, ziemie z wykopu stadionu dać na tor crossowy, oba wybudować z dala od miasta, z 4 pasmową drogą dojazdową. a może by tak stadion i tor crossowy ulokować obok lotniska ?? w końcu uciążliwe i tak by to było, a tak to chociaż w jednym miejscu z dobrą infrastrukturą szum odlatujących samolotów zagłuszyłby silniki motocykli
wszystko moi mili jest dla ludzi, gdyby taki tor powstał na pewno chętnie bys pooglądał zawody na światowym poziomie jak np. w Holandii.
moim zdaniem jego budowa powinna być powiązana z budową stadionu piłkarskiego, ziemie z wykopu stadionu dać na tor crossowy, oba wybudować z dala od miasta, z 4 pasmową drogą dojazdową. a może by tak stadion i tor crossowy ulokować obok lotniska ?? w końcu uciążliwe i tak by to było, a tak to chociaż w jednym miejscu z dobrą infrastrukturą szum odlatujących samolotów zagłuszyłby silniki motocykli rozwiń
Avatar
FFBD89 / 30 grudnia 2008 o 09:11
0
JAK TO JEST DOBRE I POTRZEBNE TO NIECH KTOŚ WYDZIERŻAWI TERFEN OD MIASTA LUB WYKUPI A NASTĘPNIE NIECH WYBUDUJE TOR, TO NIE JEST SPORT MASOWY WIĘC NIE POWINIEN BYĆ OPŁACANY Z PODATKÓW
Avatar
Fang / 30 grudnia 2008 o 08:29
0
Panie Prezydencie Wasilewski dziękujemy za spełnienie obietnic wyborczych.Aquapark,tunel pod Al.Racławickimi i inne obiekty i obietnice zostały już zrealizowane,Dobrze że jesteś tak gospodarny,że masz również środki na inwestycje których nie planowałeś.Zanim jednak to zrobisz, przejdź się po mieście piechotą ,porozmawiaj ze swymi wyborcami jak również z tymi którzy na Ciebie nie głosowali.Być może dowiesz się że oczekiwania mieszkańców są inne.
Avatar
KK / 30 grudnia 2008 o 08:27
0
ALE RZĄDZĄ .ULICE DZIURAWE A CI WYDAJĄ NASZE PIENIĄDZE NA PRYWATNE ZACHCIANKI WIĘCKOWSKIEGO I PIĄTKA
Avatar
100 g. / 30 grudnia 2008 o 07:46
0
Prezio od bzdetów - krzywe chodniki, bądż ich zupełny brak, koślawe ulice, Trasa Zielona , ul. Muzyczna itd to zadania nie na głowę prezia.
500 tys. nie pieniądz. A co tam - na dodatek nie mój !