Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2007 r.
18:02
Edytuj ten wpis

www.swiateczna paczka.pl

0 46 A A

Pani Renata ma 43 lata. Sama wychowuje Łukasza (9 lat), Kasię (17 lat) i Przemka (18 lat). Jeszcze ma pracę, ale nowy rok może zacząć w kolejce w pośredniaku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bez rodzinnego zasiłku, którego jej odmówiono, czeka ją ciężka zima. Ale Ty możesz to zmienić.

Wystarczy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl - wybrać sobie rodzinę, zobaczyć czego potrzebuje i zrobić paczkę na święta.

- Wybraliśmy 200 rodzin z Lubelszczyzny. Możecie o każdej z nich przeczytać na naszej stronie - mówi Hanna Kozłowska z Biura Akademickiego Centrum Wolontariatu w Lublinie. Akcja potrwa do 14 grudnia.

- Ludzi potrzebujących pomocy szukaliśmy w parafiach, podpowiadały nam sądy i kuratorzy - mówi wolontariuszka Katarzyna Targońska. - Docieraliśmy do rodzin lub osób samotnych, dotkniętych przez los.

Wolontariusze sporządzili dokładną listę ich potrzeb, a zebrane informacje umieścili w internetowej, anonimowej bazie danych. Teraz szukają osób, które chciałyby zrobić dla kogoś paczkę na święta. Kto może ją przygotować? Rodziny, uczniowie, pracownicy firm i urzędów.

• Jeśli ktoś z czytelników Dziennika będzie chciał pomóc?

- Wchodzi na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybiera sobie rodzinę, loguje się. Dostaje od nas mailem wykaz potrzeb. Kupuje potrzebne rzeczy, robi paczkę, przywozi do nas - tłumaczy Kozłowska. Paczki zostaną dostarczone do potrzebujących w niedzielę, 16 grudnia.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mistrz / 13 grudnia 2011 r. o 22:09
0
Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku.
Pozdrawiamy
Mistrzowie Szeptów
Avatar
Gość / 11 grudnia 2011 r. o 18:03
0
[quote name='Anna' timestamp='1323618001' post='568975']
Witam , Proszę ludzi dobrej woli o pomoc gdyż nie wiem gdzie trzeba wejść na świątecznapaczka i prosić o pomoc , a piszę od sąsiadki . Mam 3 dzieci dwie córki w wieku 12 i 8 syn 3 lata utrzymujemy się z niewielkich alimentów i zasiłku rodzinnego .Mam zadłużenia za mieszkanie nie wiem z czego zrobię dzieciom święta. nr. tel : 0 516-987-461 lub e-mail: anka613@vp.pl (e-mail sąsiadki) . Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc . Będziemy wdzięczni z całego serca .
[/quote]
No to weźcie się do roboty -a nie tylko łeb w komputer lub telewizor wsadzicie i płaczecie,że Wam bieda! Moja ciotka ze wsi obok Cycowa już za komuny dziecko niepełnosprawne ruchowo miała(dziecko często w sanatoriach i szpitalach -aby dziecko do szpitala do Buska "zapchać" musieli dużego konia sprzedać). Miała też: krowy,cielęta, 10ha pola,teściową wredną,a męża często w domu nie było -i jakoś dała radę. Nikogo o pomoc nie prosiła! Ciężką pracą i samozaparciem dorobiła się mieszkania w Lublinie. A teraz ludzie wygodni są i jedynie o gotowe żebrać potrafią...
[quote name='Anna' timestamp='1323618001' post='568975']
Witam , Proszę ludzi dobrej woli o pomoc gdyż nie wiem gdzie trzeba wejść na świątecznapaczka i prosić o pomoc , a piszę od sąsiadki . Mam 3 dzieci dwie córki w wieku 12 i 8 syn 3 lata utrzymujemy się z niewielkich alimentów i zasiłku rodzinnego .Mam zadłużenia za mieszkanie nie wiem z czego zrobię dzieciom święta. nr. tel : 0 516-987-461 lub e-mail: anka613@vp.pl (e-mail sąsiadki) . Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc . Będziemy wdzięczni z całego serca... rozwiń
Avatar
Anna / 11 grudnia 2011 r. o 16:40
0
Witam , Proszę ludzi dobrej woli o pomoc gdyż nie wiem gdzie trzeba wejść na świątecznapaczka i prosić o pomoc , a piszę od sąsiadki . Mam 3 dzieci dwie córki w wieku 12 i 8 syn 3 lata utrzymujemy się z niewielkich alimentów i zasiłku rodzinnego .Mam zadłużenia za mieszkanie nie wiem z czego zrobię dzieciom święta. nr. tel : 0 516-987-461 lub e-mail: anka613@vp.pl (e-mail sąsiadki) . Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc . Będziemy wdzięczni z całego serca .
Avatar
dominika minda / 3 grudnia 2011 r. o 22:20
0
[quote name='awg1949@yahoo.com' timestamp='1197219654' post='8704']
jak mam pomoc ? Nie moge w zaden sposob odszukac listy potrzebujacych rodzin !!! Andrzej z USA
[/quote]
Avatar
katarzyna minda / 3 grudnia 2011 r. o 22:17
0
[quote name='hella' timestamp='1197216992' post='8691']
szkoda nie moge znalezc zadnej rodziny zeby pomoc.Jest to dobry pomysl z taka pomoca.
[/quote]
Avatar
roman / 2 grudnia 2011 r. o 16:03
0
[quote name='hella' timestamp='1197216992' post='8691']
szkoda nie moge znalezc zadnej rodziny zeby pomoc.Jest to dobry pomysl z taka pomoca.
[/quote]
Avatar
Agnieszka / 10 stycznia 2011 r. o 10:27
0
proszę o pomoc Mam na imnie Agnieszk mieszkam w wielkich radowiskach 68 pochodzę z biednej rodziny mam 2-małych dzieci 4-letnia Martynka,2-letni Błażej utrzymójemy się tylko z zasiłku rodzinnego jest to 136zł,niestać mnie nanić proszę ludzi dobrego serca o pomoc,mój e-mail trzcionka01@wp.pl proszę o pomoc ....
Avatar
agnieszka / 10 stycznia 2011 r. o 10:24
0
potrzebuję pomocy
Mam na imnie Agnieszk mieszkam w wielkich radowiskach 68 pochodzę z biednej rodziny mam 2-małych dzieci 4-letnia Martynka,2-letni Błażej utrzymójemy się tylko z zasiłku rodzinnego jest to 136zł,niestać mnie nanić proszę ludzi dobrego serca o pomoc,mój e-mail trzcionka01@wp.pl proszę o pomoc ....
Avatar
Agnieszka / 10 stycznia 2011 r. o 10:22
0
Mam na imnie Agnieszk mieszkam w wielkich radowiskach 68 pochodzę z biednej rodziny mam 2-małych dzieci 4-letnia Martynka,2-letni Błażej utrzymójemy się tylko z zasiłku rodzinnego jest to 136zł,niestać mnie nanić proszę ludzi dobrego serca o pomoc,mój e-mail trzcionka01@wp.pl proszę o pomoc ....
Avatar
magdalena / 15 grudnia 2010 r. o 13:41
0
[quote name='magdalena' timestamp='1292416761' post='406155']
witam miszkam w krakowie i jestem w trudnej sytuacji materialnej jestem chora i utrzymuje sie z zasilku socjalnego po oplaceniu mediow zostaje mi pare groszy na zycie nie mam srodkow do zycia bardzo prosze o pomoc jezli jest pani mi gotowa pomoc za to z ory serdecznie dziekuje i czekam na wiadomosc
[/quote]
to moj mail ptaszyna 153@wp.pl
Avatar
Mistrz / 13 grudnia 2011 r. o 22:09
0
Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku.
Pozdrawiamy
Mistrzowie Szeptów
Avatar
Gość / 11 grudnia 2011 r. o 18:03
0
[quote name='Anna' timestamp='1323618001' post='568975']
Witam , Proszę ludzi dobrej woli o pomoc gdyż nie wiem gdzie trzeba wejść na świątecznapaczka i prosić o pomoc , a piszę od sąsiadki . Mam 3 dzieci dwie córki w wieku 12 i 8 syn 3 lata utrzymujemy się z niewielkich alimentów i zasiłku rodzinnego .Mam zadłużenia za mieszkanie nie wiem z czego zrobię dzieciom święta. nr. tel : 0 516-987-461 lub e-mail: anka613@vp.pl (e-mail sąsiadki) . Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc . Będziemy wdzięczni z całego serca .
[/quote]
No to weźcie się do roboty -a nie tylko łeb w komputer lub telewizor wsadzicie i płaczecie,że Wam bieda! Moja ciotka ze wsi obok Cycowa już za komuny dziecko niepełnosprawne ruchowo miała(dziecko często w sanatoriach i szpitalach -aby dziecko do szpitala do Buska "zapchać" musieli dużego konia sprzedać). Miała też: krowy,cielęta, 10ha pola,teściową wredną,a męża często w domu nie było -i jakoś dała radę. Nikogo o pomoc nie prosiła! Ciężką pracą i samozaparciem dorobiła się mieszkania w Lublinie. A teraz ludzie wygodni są i jedynie o gotowe żebrać potrafią...
[quote name='Anna' timestamp='1323618001' post='568975']
Witam , Proszę ludzi dobrej woli o pomoc gdyż nie wiem gdzie trzeba wejść na świątecznapaczka i prosić o pomoc , a piszę od sąsiadki . Mam 3 dzieci dwie córki w wieku 12 i 8 syn 3 lata utrzymujemy się z niewielkich alimentów i zasiłku rodzinnego .Mam zadłużenia za mieszkanie nie wiem z czego zrobię dzieciom święta. nr. tel : 0 516-987-461 lub e-mail: anka613@vp.pl (e-mail sąsiadki) . Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc . Będziemy wdzięczni z całego serca... rozwiń
Avatar
Anna / 11 grudnia 2011 r. o 16:40
0
Witam , Proszę ludzi dobrej woli o pomoc gdyż nie wiem gdzie trzeba wejść na świątecznapaczka i prosić o pomoc , a piszę od sąsiadki . Mam 3 dzieci dwie córki w wieku 12 i 8 syn 3 lata utrzymujemy się z niewielkich alimentów i zasiłku rodzinnego .Mam zadłużenia za mieszkanie nie wiem z czego zrobię dzieciom święta. nr. tel : 0 516-987-461 lub e-mail: anka613@vp.pl (e-mail sąsiadki) . Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc . Będziemy wdzięczni z całego serca .
Avatar
dominika minda / 3 grudnia 2011 r. o 22:20
0
[quote name='awg1949@yahoo.com' timestamp='1197219654' post='8704']
jak mam pomoc ? Nie moge w zaden sposob odszukac listy potrzebujacych rodzin !!! Andrzej z USA
[/quote]
Avatar
katarzyna minda / 3 grudnia 2011 r. o 22:17
0
[quote name='hella' timestamp='1197216992' post='8691']
szkoda nie moge znalezc zadnej rodziny zeby pomoc.Jest to dobry pomysl z taka pomoca.
[/quote]
Avatar
roman / 2 grudnia 2011 r. o 16:03
0
[quote name='hella' timestamp='1197216992' post='8691']
szkoda nie moge znalezc zadnej rodziny zeby pomoc.Jest to dobry pomysl z taka pomoca.
[/quote]
Avatar
Agnieszka / 10 stycznia 2011 r. o 10:27
0
proszę o pomoc Mam na imnie Agnieszk mieszkam w wielkich radowiskach 68 pochodzę z biednej rodziny mam 2-małych dzieci 4-letnia Martynka,2-letni Błażej utrzymójemy się tylko z zasiłku rodzinnego jest to 136zł,niestać mnie nanić proszę ludzi dobrego serca o pomoc,mój e-mail trzcionka01@wp.pl proszę o pomoc ....
Avatar
agnieszka / 10 stycznia 2011 r. o 10:24
0
potrzebuję pomocy
Mam na imnie Agnieszk mieszkam w wielkich radowiskach 68 pochodzę z biednej rodziny mam 2-małych dzieci 4-letnia Martynka,2-letni Błażej utrzymójemy się tylko z zasiłku rodzinnego jest to 136zł,niestać mnie nanić proszę ludzi dobrego serca o pomoc,mój e-mail trzcionka01@wp.pl proszę o pomoc ....
Avatar
Agnieszka / 10 stycznia 2011 r. o 10:22
0
Mam na imnie Agnieszk mieszkam w wielkich radowiskach 68 pochodzę z biednej rodziny mam 2-małych dzieci 4-letnia Martynka,2-letni Błażej utrzymójemy się tylko z zasiłku rodzinnego jest to 136zł,niestać mnie nanić proszę ludzi dobrego serca o pomoc,mój e-mail trzcionka01@wp.pl proszę o pomoc ....
Avatar
magdalena / 15 grudnia 2010 r. o 13:41
0
[quote name='magdalena' timestamp='1292416761' post='406155']
witam miszkam w krakowie i jestem w trudnej sytuacji materialnej jestem chora i utrzymuje sie z zasilku socjalnego po oplaceniu mediow zostaje mi pare groszy na zycie nie mam srodkow do zycia bardzo prosze o pomoc jezli jest pani mi gotowa pomoc za to z ory serdecznie dziekuje i czekam na wiadomosc
[/quote]
to moj mail ptaszyna 153@wp.pl
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!