Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2008 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Zabrali KUL-owi jak ojcu Rydzykowi

0 21 A A

Lubelski uniwersytet został wykreślony z listy uczelni, które dostaną europejskie dotacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ministerialni eksperci potraktowali KUL identycznie jak... toruńską szkołę ojca Rydzyka. – Jesteśmy mocno zdziwieni – komentują na KUL.

KUL ubiegał się o ponad 15 mln zł (4,25 mln euro) na rozwój filii w Stalowej Woli. Za te pieniądze chciał zbudować i wyposażyć obiekty dydaktyczno-badawcze, związane głównie z inżynierią środowiska.

– Bardzo zależy nam na rozwoju tej filii – podkreśla Beata Górka, rzecznik uniwersytetu. – Chociażby dlatego, że jest ona szansą dla wielu młodych mieszkańców Stalowej Woli i okolic, których najzwyczajniej nie stać na dojeżdżanie na studia do Lublina czy Rzeszowa.

Z kolei kierowana przez o. Rydzyka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu starała się o ponad 50 mln zł (15,3 mln euro) na budowę gmachu Wydziału Informatyki i wyposażenie sal laboratoryjnych.

Obie uczelnie złożyły wnioski w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Były pewne, że dostaną pieniądze, bo rząd Jarosława Kaczyńskiego zakwalifikował ich projekty do listy kluczowych, razem z propozycjami 30 innych szkół wyższych z całego kraju.

Tymczasem nowy rząd postanowił zweryfikować listy projektów kluczowych. Ministerstwo Nauki powołało w tym celu specjalny zespół. Eksperci właśnie uznali, że na wspomnianej liście należy pozostawić... dwa projekty: Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz wydziały Chemii, Biologii, Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Pozostałe uczelnie z listy wypadły. Oprócz KUL i uczelni o. Rydzyka dotyczy to m.in. Szkoły Głównej Handlowej czy politechnik: Gdańskiej, Wrocławskiej i Łódzkiej. Teraz wszystkie będą musiały w konkursach starać się o przyznanie wcześniej obiecanych pieniędzy. I wcale nie jest pewne, że te środki dostaną.

– Minister nauki i szkolnictwa wyższego zamiast dziękować i wspierać, stosuje represje – skomentował wczoraj w nocy na antenie Radia Maryja o. Rydzyk. – Takie działania przypominają totalitarne metody władz okupacyjnych. Z wyrazem miłosierdzia na twarzy dokonuje się aktów niszczenia – dodał.

Łagodniej zareagował KUL. – Nie odbieramy tego jako jakiegoś ataku. Zostaliśmy potraktowani na takich samych zasadach, jak 29 innych uczelni – mówi Górka. – Choć nie ma co ukrywać, że jesteśmy zdziwieni. Mając zagwarantowane pieniądze mogliśmy coś planować, myśleć o przyszłości. Teraz nagle stało się to niemożliwe.
– Ale jeszcze jest szansa – dodaje rzeczniczka. – Weźmiemy udział w konkursie.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 22 stycznia 2008 o 02:43
0
rada parafialna napisał:
KUL i tak ma najwyższe dotacje ze wszystkich uczelni świeckich razem wziętych.
KUL to siedlisko zła i obłudy.To wylęgarnia chorych pomysłów typu "leczenie homoseksualistów" czy też pedofilów,egzorcyzmy i inne nauki o zabobonach.Szkoda pieniędzy na taką "uczelnię"

Jeżeli jest to siedlisko zła i obłudy to jak wytłumaczysz obecność i wieloletnią prace na Uniwersytecie Karola Wojtyły, który później stał sie Ojcem Świętym... gdybyś oczywiście nie wiedział. Przykład jaki podałem powinien skłonić do przemyśleń wszystkich wypisujących obelgi na Uniwersytet i zastanowić się troszkę zanim napiszą głupie słowa. Moim autorytetem jest Jan Paweł II Wielki wieloletni wykładowca i kierownik zakładu i Katedry Etyki.

Jeżeli jest to siedlisko zła i obłudy to jak wytłumaczysz obecność i wieloletnią prace na Uniwersytecie Karola Wojtyły, który później stał sie Ojcem Świętym... gdybyś oczywiście nie wiedział. Przykład jaki podałem powinien skłonić do przemyśleń wszystkich wypisujących obelgi na Uniwersytet i zastanowić się troszkę zanim napiszą głupie słowa. Moim autorytetem jest Jan Paweł II Wielki wieloletni wykładowca i kierownik zakładu i Katedry Etyki. rozwiń
Avatar
Beata Komorowska / 13 stycznia 2008 o 22:03
0
To chyba dla p. Jana i ,,Rady Parafialnej'' normalne czasy to stalinowskie PRL.
Avatar
marek / 13 stycznia 2008 o 20:05
0
Niestety decyzja chyba słuszna. Zawód ochrona środowiska nalezy do zawodów NADWYŻKOWYCH. Szkoda pieniędzy na produkcję bezrobotnych. Zawodem deficytowym jest pielegniarka , lekarz, mechatronik czy murarz . Te pieniadze powinny być wydatkowane na te zawody, które dadzą ludziom pracę a nie frustracje i zapaść socjalną.
Avatar
nemo / 13 stycznia 2008 o 16:21
0
jan napisał:
Dlaczego znowu KUL ma być uprzywilejowany w stosunku do innych uczelni? Dostaje dotację Państwa. Zbiera datki w Kościołach. Powinien byc traktowany tak jak inne uczelnie. Za rządów PiS był pewny dotacji a teraz wróciły normalne czasy. pozdrawiam

jan, Masz racje!! KUL jako uczelnia katolicka,powinna być dotowana przez Watykan!!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2008 o 12:31
0
ja napisał:
a wiesz kolego ze za obraze i nie mowienie prawdy jest kara grzywny lub wiezienie ? podpisz sie imieniem i nazwiskiem to pogadamy, ale pamietaj w internecie nie jestes tez anonimowy

Pozdrawiam

Andrzej Mazur

napisałem prawdę i z życzliwości dla całego KATOLICYZMU jak naprawdę tam jest bo to są fakty! Zmieńcie się wreszcie bo wstyd na cały kraj i ludzi od BOGA odstraszacie swym zachowaniem i tuszowaniem problemów KUL-u!
Avatar
szurix / 13 stycznia 2008 o 08:31
0
patron napisał:
nowy rzad bardzo dba, aby pieniadze wplacane na skladki w uni nie wracaly spoerotem do polki. nie wazne kto dostanie, tego co nie dostaniemy, tracimy bezpowrotnie. Chyba juz wiadomo, za jekie pieniadze PO mialo kampanie.


Co za kretyński wpis... Matołku, nie masz pojęcia o środkach unijnych. Wartości poszczególnych programów są już dawno zatwierdzone i nie ma możliwości ich zmienić. Pieniądze - nie mniej, ani nie więcej - zostaną rozdysponowane, tylko w trybie konkursowym, o wiele bardziej uczciwym niż tzw. projekty kluczowe.


Co za kretyński wpis... Matołku, nie masz pojęcia o środkach unijnych. Wartości poszczególnych programów są już dawno zatwierdzone i nie ma możliwości ich zmienić. Pieniądze - nie mniej, ani nie więcej - zostaną rozdysponowane, tylko w trybie konkursowym, o wiele bardziej uczciwym niż tzw. projekty kluczowe. rozwiń
Avatar
patron / 13 stycznia 2008 o 03:03
0
nowy rzad bardzo dba, aby pieniadze wplacane na skladki w uni nie wracaly spoerotem do polki. nie wazne kto dostanie, tego co nie dostaniemy, tracimy bezpowrotnie. Chyba juz wiadomo, za jekie pieniadze PO mialo kampanie.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 22:35
0
Nic mi się nie pomyliło.Jestem katolikiem, jak Jan Paweł II i żyję tą Ewangelią co i On. Mówisz o innej wierze w Boga. Masz prawo.
Z Bogiem.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 21:40
0
Gość napisał:
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą,że umarł Jan Paweł II, a pożniej naśmiewają się z jego nauki. Zapewne gdyby żył Jezus w dzisiejszych czasach, też zostałby ukrzyżowany. Pomyślcie jeden z drugim, jakie miejsce zajmowałbyś Ty w tej sytuacji? Heroda, faryzeusza, Marii Magdaleny,Piotra ..................? To może być ciekawa refleksja. Z Bogiem.


Wszystko się Ci pomyliło. W kościele nie ma Boga. Kościół to instytucja, zakłamana, skostniała, wykorzystująca naiwność ludzi, strasząc Bogiem.
Zgodzę się, że Bóg jest piękny. Ale Bogu nie potrzeba świątyń, bowiem wystarczy jeśli masz GO w sercu i postępujesz zgdonie z 10 przykazaniami.


Wszystko się Ci pomyliło. W kościele nie ma Boga. Kościół to instytucja, zakłamana, skostniała, wykorzystująca naiwność ludzi, strasząc Bogiem.
Zgodzę się, że Bóg jest piękny. Ale Bogu nie potrzeba świątyń, bowiem wystarczy jeśli masz GO w sercu i postępujesz zgdonie z 10 przykazaniami. rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 21:18
0
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą,że umarł Jan Paweł II, a pożniej naśmiewają się z jego nauki. Zapewne gdyby żył Jezus w dzisiejszych czasach, też zostałby ukrzyżowany. Pomyślcie jeden z drugim, jakie miejsce zajmowałbyś Ty w tej sytuacji? Heroda, faryzeusza, Marii Magdaleny,Piotra ..................? To może być ciekawa refleksja. Z Bogiem.
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego lu... rozwiń
Avatar
gosc / 22 stycznia 2008 o 02:43
0
rada parafialna napisał:
KUL i tak ma najwyższe dotacje ze wszystkich uczelni świeckich razem wziętych.
KUL to siedlisko zła i obłudy.To wylęgarnia chorych pomysłów typu "leczenie homoseksualistów" czy też pedofilów,egzorcyzmy i inne nauki o zabobonach.Szkoda pieniędzy na taką "uczelnię"

Jeżeli jest to siedlisko zła i obłudy to jak wytłumaczysz obecność i wieloletnią prace na Uniwersytecie Karola Wojtyły, który później stał sie Ojcem Świętym... gdybyś oczywiście nie wiedział. Przykład jaki podałem powinien skłonić do przemyśleń wszystkich wypisujących obelgi na Uniwersytet i zastanowić się troszkę zanim napiszą głupie słowa. Moim autorytetem jest Jan Paweł II Wielki wieloletni wykładowca i kierownik zakładu i Katedry Etyki.

Jeżeli jest to siedlisko zła i obłudy to jak wytłumaczysz obecność i wieloletnią prace na Uniwersytecie Karola Wojtyły, który później stał sie Ojcem Świętym... gdybyś oczywiście nie wiedział. Przykład jaki podałem powinien skłonić do przemyśleń wszystkich wypisujących obelgi na Uniwersytet i zastanowić się troszkę zanim napiszą głupie słowa. Moim autorytetem jest Jan Paweł II Wielki wieloletni wykładowca i kierownik zakładu i Katedry Etyki. rozwiń
Avatar
Beata Komorowska / 13 stycznia 2008 o 22:03
0
To chyba dla p. Jana i ,,Rady Parafialnej'' normalne czasy to stalinowskie PRL.
Avatar
marek / 13 stycznia 2008 o 20:05
0
Niestety decyzja chyba słuszna. Zawód ochrona środowiska nalezy do zawodów NADWYŻKOWYCH. Szkoda pieniędzy na produkcję bezrobotnych. Zawodem deficytowym jest pielegniarka , lekarz, mechatronik czy murarz . Te pieniadze powinny być wydatkowane na te zawody, które dadzą ludziom pracę a nie frustracje i zapaść socjalną.
Avatar
nemo / 13 stycznia 2008 o 16:21
0
jan napisał:
Dlaczego znowu KUL ma być uprzywilejowany w stosunku do innych uczelni? Dostaje dotację Państwa. Zbiera datki w Kościołach. Powinien byc traktowany tak jak inne uczelnie. Za rządów PiS był pewny dotacji a teraz wróciły normalne czasy. pozdrawiam

jan, Masz racje!! KUL jako uczelnia katolicka,powinna być dotowana przez Watykan!!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2008 o 12:31
0
ja napisał:
a wiesz kolego ze za obraze i nie mowienie prawdy jest kara grzywny lub wiezienie ? podpisz sie imieniem i nazwiskiem to pogadamy, ale pamietaj w internecie nie jestes tez anonimowy

Pozdrawiam

Andrzej Mazur

napisałem prawdę i z życzliwości dla całego KATOLICYZMU jak naprawdę tam jest bo to są fakty! Zmieńcie się wreszcie bo wstyd na cały kraj i ludzi od BOGA odstraszacie swym zachowaniem i tuszowaniem problemów KUL-u!
Avatar
szurix / 13 stycznia 2008 o 08:31
0
patron napisał:
nowy rzad bardzo dba, aby pieniadze wplacane na skladki w uni nie wracaly spoerotem do polki. nie wazne kto dostanie, tego co nie dostaniemy, tracimy bezpowrotnie. Chyba juz wiadomo, za jekie pieniadze PO mialo kampanie.


Co za kretyński wpis... Matołku, nie masz pojęcia o środkach unijnych. Wartości poszczególnych programów są już dawno zatwierdzone i nie ma możliwości ich zmienić. Pieniądze - nie mniej, ani nie więcej - zostaną rozdysponowane, tylko w trybie konkursowym, o wiele bardziej uczciwym niż tzw. projekty kluczowe.


Co za kretyński wpis... Matołku, nie masz pojęcia o środkach unijnych. Wartości poszczególnych programów są już dawno zatwierdzone i nie ma możliwości ich zmienić. Pieniądze - nie mniej, ani nie więcej - zostaną rozdysponowane, tylko w trybie konkursowym, o wiele bardziej uczciwym niż tzw. projekty kluczowe. rozwiń
Avatar
patron / 13 stycznia 2008 o 03:03
0
nowy rzad bardzo dba, aby pieniadze wplacane na skladki w uni nie wracaly spoerotem do polki. nie wazne kto dostanie, tego co nie dostaniemy, tracimy bezpowrotnie. Chyba juz wiadomo, za jekie pieniadze PO mialo kampanie.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 22:35
0
Nic mi się nie pomyliło.Jestem katolikiem, jak Jan Paweł II i żyję tą Ewangelią co i On. Mówisz o innej wierze w Boga. Masz prawo.
Z Bogiem.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 21:40
0
Gość napisał:
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą,że umarł Jan Paweł II, a pożniej naśmiewają się z jego nauki. Zapewne gdyby żył Jezus w dzisiejszych czasach, też zostałby ukrzyżowany. Pomyślcie jeden z drugim, jakie miejsce zajmowałbyś Ty w tej sytuacji? Heroda, faryzeusza, Marii Magdaleny,Piotra ..................? To może być ciekawa refleksja. Z Bogiem.


Wszystko się Ci pomyliło. W kościele nie ma Boga. Kościół to instytucja, zakłamana, skostniała, wykorzystująca naiwność ludzi, strasząc Bogiem.
Zgodzę się, że Bóg jest piękny. Ale Bogu nie potrzeba świątyń, bowiem wystarczy jeśli masz GO w sercu i postępujesz zgdonie z 10 przykazaniami.


Wszystko się Ci pomyliło. W kościele nie ma Boga. Kościół to instytucja, zakłamana, skostniała, wykorzystująca naiwność ludzi, strasząc Bogiem.
Zgodzę się, że Bóg jest piękny. Ale Bogu nie potrzeba świątyń, bowiem wystarczy jeśli masz GO w sercu i postępujesz zgdonie z 10 przykazaniami. rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 21:18
0
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą,że umarł Jan Paweł II, a pożniej naśmiewają się z jego nauki. Zapewne gdyby żył Jezus w dzisiejszych czasach, też zostałby ukrzyżowany. Pomyślcie jeden z drugim, jakie miejsce zajmowałbyś Ty w tej sytuacji? Heroda, faryzeusza, Marii Magdaleny,Piotra ..................? To może być ciekawa refleksja. Z Bogiem.
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego lu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pomnik też człowiek i zasługuje na ciepłą czapkę. Akcja aktywistek z Bombardowania Włóczką

Pomnik też człowiek i zasługuje na ciepłą czapkę. Akcja aktywistek z Bombardowania Włóczką 0 1

Dziewczęta (i chłopaki), czapki na głowy! Bo główka się przeziębi. Pomnik też człowiek, czapkę mieć musi – uważają aktywistki z Bombardowania Włóczką, które wczoraj zadbały o zdrowie i look kamiennych dziewczynek.

Black Friday w Lublinie 2018. Czym kuszą sklepy i galerie handlowe? [lista ofert]
artykuł aktualizowany

Black Friday w Lublinie 2018. Czym kuszą sklepy i galerie handlowe? [lista ofert] 0 1

Zbliża się Black Friday. Lubelskie galerie handlowe i sklepy kuszą rabatami nawet w wysokości 70 proc.

Rasiści nadal atakują "Złotą Piramidę". Jeden z właścicieli uciekł z miasta

Rasiści nadal atakują "Złotą Piramidę". Jeden z właścicieli uciekł z miasta 14 8

Egipcjanie prowadzący bar w Krasnymstawie nadal słyszą rasistowskie wyzwiska i groźby. Jeden w końcu się poddał i uciekł z miasta

Azoty Puławy grają dzisiaj z MMTS Kwidzyn

Azoty Puławy grają dzisiaj z MMTS Kwidzyn 0 0

We wtorkowy wieczór Azoty Puławy zmierzą się we własnej hali z MMTS Kwidzyn. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30. Transmisję przeprowadzi nSport +

40-latek wszedł pod ciężarówkę. Zginął na miejscu

40-latek wszedł pod ciężarówkę. Zginął na miejscu 8 3

Tragiczny wypadek. 40-latek zginął pod kołami ciężarówki.

Ratusz organizuje spotkanie w sprawie Budżetu Obywatelskiego i czeka na opinie mieszkańców

Ratusz organizuje spotkanie w sprawie Budżetu Obywatelskiego i czeka na opinie mieszkańców 0 0

O pomysłach na nowe zasady działania budżetu obywatelskiego można porozmawiać podczas dzisiejszego spotkania organizowanego przez Urząd Miasta. Ratusz zaproponował zmianę zasad, a teraz pyta mieszkańców o zdanie.

Andrzej Gmitruk nie żyje. Tragiczna śmierć słynnego trenera
film

Andrzej Gmitruk nie żyje. Tragiczna śmierć słynnego trenera 39 1

Nie żyje Andrzej Gmitruk. Miał 67 lat. Słynny trener zmarł tragicznie ( nad ranem 20.11) prawdopodobnie w pożarze domu jednorodzinnego w Hipolitowie pod Warszawą. Gmitruk był jednym z najwybitniejszych szkoleniowców w historii polskiego boksu. Prowadził m.in. Andrzeja Gołotę czy Tomasza Adamka.

Nasz bank pracuje bez zmian – mówi prezes Getin Noble Bank, Artur Klimczak

Nasz bank pracuje bez zmian – mówi prezes Getin Noble Bank, Artur Klimczak 0

Tysiące palików w wąwozie między LSM i Czubami. Nie wszystkim mieszkańcom się podobają [zdjęcia]
galeria

Tysiące palików w wąwozie między LSM i Czubami. Nie wszystkim mieszkańcom się podobają [zdjęcia] 28 34

Jedni widzą tu sztukę, drudzy zagrożenie. Część mieszkańców obawia się, że ktoś dotkliwie zrani się o drewniane paliki powbijane w ziemię przez artystów w wąwozie między osiedlami LSM i Czubami. Pierwszy wypadek już był, z udziałem psa. Przechodnie pytają: co może się tu wydarzyć, gdy paliki przykryje śnieg?

Piąte z rzędu zwycięstwo siatkarek Tomasovii, porażka LUK AZS UMCS

Piąte z rzędu zwycięstwo siatkarek Tomasovii, porażka LUK AZS UMCS 0 0

Trwa dobra passa Tomasovii. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego właśnie zanotowały piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonały u siebie Pogoń Proszowice 3:0 nawet mimo braku Marty Chwały

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach

Mikołaje na start, wkrótce charytatywny bieg w Puławach 3 0

W pierwszą niedzielę grudnia w Puławach wystartuje siedmiokilometrowy Bieg Miko-łajów. Start tradycyjnie, przy Pałacu Czartoryskich. Meta - przy schronisku dla bezdomnych nad Wisłą. To właśnie dla osób korzystających z ośrodka zbierana będzie żywność.

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych
29 listopada 2018, 18:00

"Pasja życia" w Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 29 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się projekcja filmu Pasja życia Vincente Minelliego.

Nowy cyrk w Puławach
10 listopada 2018, 17:00

Nowy cyrk w Puławach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do hali Zespołu Szkół Technicznych (ul. Wojska Polskiego 7) na wyjątkowy spektakl Spektrum, będący barwnym widowiskiem cyrkowym. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada o godz. 17.

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa
PILNE
film

Bogna Bender-Motyka jednak nie będzie w zarządzie województwa 3 16

Córka nieżyjącego senatora PiS i dziennikarka TVP Lublin miała zostać członkiem zarządu województwa lubelskiego. Na Facebooku poinformowała jednak, że nie będzie się starać o to stanowisko

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury
30 listopada 2018, 18:00

Spotkanie z Rafałem Księżykiem w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Book it! w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie autorskie z Rafałem Księżykiem wokół jego nowej książki. Wydarzenie odbędzie się 30 listopada o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!