Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2008 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Zabrali KUL-owi jak ojcu Rydzykowi

0 21 A A

Lubelski uniwersytet został wykreślony z listy uczelni, które dostaną europejskie dotacje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ministerialni eksperci potraktowali KUL identycznie jak... toruńską szkołę ojca Rydzyka. – Jesteśmy mocno zdziwieni – komentują na KUL.

KUL ubiegał się o ponad 15 mln zł (4,25 mln euro) na rozwój filii w Stalowej Woli. Za te pieniądze chciał zbudować i wyposażyć obiekty dydaktyczno-badawcze, związane głównie z inżynierią środowiska.

– Bardzo zależy nam na rozwoju tej filii – podkreśla Beata Górka, rzecznik uniwersytetu. – Chociażby dlatego, że jest ona szansą dla wielu młodych mieszkańców Stalowej Woli i okolic, których najzwyczajniej nie stać na dojeżdżanie na studia do Lublina czy Rzeszowa.

Z kolei kierowana przez o. Rydzyka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu starała się o ponad 50 mln zł (15,3 mln euro) na budowę gmachu Wydziału Informatyki i wyposażenie sal laboratoryjnych.

Obie uczelnie złożyły wnioski w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Były pewne, że dostaną pieniądze, bo rząd Jarosława Kaczyńskiego zakwalifikował ich projekty do listy kluczowych, razem z propozycjami 30 innych szkół wyższych z całego kraju.

Tymczasem nowy rząd postanowił zweryfikować listy projektów kluczowych. Ministerstwo Nauki powołało w tym celu specjalny zespół. Eksperci właśnie uznali, że na wspomnianej liście należy pozostawić... dwa projekty: Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz wydziały Chemii, Biologii, Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Pozostałe uczelnie z listy wypadły. Oprócz KUL i uczelni o. Rydzyka dotyczy to m.in. Szkoły Głównej Handlowej czy politechnik: Gdańskiej, Wrocławskiej i Łódzkiej. Teraz wszystkie będą musiały w konkursach starać się o przyznanie wcześniej obiecanych pieniędzy. I wcale nie jest pewne, że te środki dostaną.

– Minister nauki i szkolnictwa wyższego zamiast dziękować i wspierać, stosuje represje – skomentował wczoraj w nocy na antenie Radia Maryja o. Rydzyk. – Takie działania przypominają totalitarne metody władz okupacyjnych. Z wyrazem miłosierdzia na twarzy dokonuje się aktów niszczenia – dodał.

Łagodniej zareagował KUL. – Nie odbieramy tego jako jakiegoś ataku. Zostaliśmy potraktowani na takich samych zasadach, jak 29 innych uczelni – mówi Górka. – Choć nie ma co ukrywać, że jesteśmy zdziwieni. Mając zagwarantowane pieniądze mogliśmy coś planować, myśleć o przyszłości. Teraz nagle stało się to niemożliwe.
– Ale jeszcze jest szansa – dodaje rzeczniczka. – Weźmiemy udział w konkursie.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 22 stycznia 2008 o 02:43
0
rada parafialna napisał:
KUL i tak ma najwyższe dotacje ze wszystkich uczelni świeckich razem wziętych.
KUL to siedlisko zła i obłudy.To wylęgarnia chorych pomysłów typu "leczenie homoseksualistów" czy też pedofilów,egzorcyzmy i inne nauki o zabobonach.Szkoda pieniędzy na taką "uczelnię"

Jeżeli jest to siedlisko zła i obłudy to jak wytłumaczysz obecność i wieloletnią prace na Uniwersytecie Karola Wojtyły, który później stał sie Ojcem Świętym... gdybyś oczywiście nie wiedział. Przykład jaki podałem powinien skłonić do przemyśleń wszystkich wypisujących obelgi na Uniwersytet i zastanowić się troszkę zanim napiszą głupie słowa. Moim autorytetem jest Jan Paweł II Wielki wieloletni wykładowca i kierownik zakładu i Katedry Etyki.

Jeżeli jest to siedlisko zła i obłudy to jak wytłumaczysz obecność i wieloletnią prace na Uniwersytecie Karola Wojtyły, który później stał sie Ojcem Świętym... gdybyś oczywiście nie wiedział. Przykład jaki podałem powinien skłonić do przemyśleń wszystkich wypisujących obelgi na Uniwersytet i zastanowić się troszkę zanim napiszą głupie słowa. Moim autorytetem jest Jan Paweł II Wielki wieloletni wykładowca i kierownik zakładu i Katedry Etyki. rozwiń
Avatar
Beata Komorowska / 13 stycznia 2008 o 22:03
0
To chyba dla p. Jana i ,,Rady Parafialnej'' normalne czasy to stalinowskie PRL.
Avatar
marek / 13 stycznia 2008 o 20:05
0
Niestety decyzja chyba słuszna. Zawód ochrona środowiska nalezy do zawodów NADWYŻKOWYCH. Szkoda pieniędzy na produkcję bezrobotnych. Zawodem deficytowym jest pielegniarka , lekarz, mechatronik czy murarz . Te pieniadze powinny być wydatkowane na te zawody, które dadzą ludziom pracę a nie frustracje i zapaść socjalną.
Avatar
nemo / 13 stycznia 2008 o 16:21
0
jan napisał:
Dlaczego znowu KUL ma być uprzywilejowany w stosunku do innych uczelni? Dostaje dotację Państwa. Zbiera datki w Kościołach. Powinien byc traktowany tak jak inne uczelnie. Za rządów PiS był pewny dotacji a teraz wróciły normalne czasy. pozdrawiam

jan, Masz racje!! KUL jako uczelnia katolicka,powinna być dotowana przez Watykan!!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2008 o 12:31
0
ja napisał:
a wiesz kolego ze za obraze i nie mowienie prawdy jest kara grzywny lub wiezienie ? podpisz sie imieniem i nazwiskiem to pogadamy, ale pamietaj w internecie nie jestes tez anonimowy

Pozdrawiam

Andrzej Mazur

napisałem prawdę i z życzliwości dla całego KATOLICYZMU jak naprawdę tam jest bo to są fakty! Zmieńcie się wreszcie bo wstyd na cały kraj i ludzi od BOGA odstraszacie swym zachowaniem i tuszowaniem problemów KUL-u!
Avatar
szurix / 13 stycznia 2008 o 08:31
0
patron napisał:
nowy rzad bardzo dba, aby pieniadze wplacane na skladki w uni nie wracaly spoerotem do polki. nie wazne kto dostanie, tego co nie dostaniemy, tracimy bezpowrotnie. Chyba juz wiadomo, za jekie pieniadze PO mialo kampanie.


Co za kretyński wpis... Matołku, nie masz pojęcia o środkach unijnych. Wartości poszczególnych programów są już dawno zatwierdzone i nie ma możliwości ich zmienić. Pieniądze - nie mniej, ani nie więcej - zostaną rozdysponowane, tylko w trybie konkursowym, o wiele bardziej uczciwym niż tzw. projekty kluczowe.


Co za kretyński wpis... Matołku, nie masz pojęcia o środkach unijnych. Wartości poszczególnych programów są już dawno zatwierdzone i nie ma możliwości ich zmienić. Pieniądze - nie mniej, ani nie więcej - zostaną rozdysponowane, tylko w trybie konkursowym, o wiele bardziej uczciwym niż tzw. projekty kluczowe. rozwiń
Avatar
patron / 13 stycznia 2008 o 03:03
0
nowy rzad bardzo dba, aby pieniadze wplacane na skladki w uni nie wracaly spoerotem do polki. nie wazne kto dostanie, tego co nie dostaniemy, tracimy bezpowrotnie. Chyba juz wiadomo, za jekie pieniadze PO mialo kampanie.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 22:35
0
Nic mi się nie pomyliło.Jestem katolikiem, jak Jan Paweł II i żyję tą Ewangelią co i On. Mówisz o innej wierze w Boga. Masz prawo.
Z Bogiem.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 21:40
0
Gość napisał:
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą,że umarł Jan Paweł II, a pożniej naśmiewają się z jego nauki. Zapewne gdyby żył Jezus w dzisiejszych czasach, też zostałby ukrzyżowany. Pomyślcie jeden z drugim, jakie miejsce zajmowałbyś Ty w tej sytuacji? Heroda, faryzeusza, Marii Magdaleny,Piotra ..................? To może być ciekawa refleksja. Z Bogiem.


Wszystko się Ci pomyliło. W kościele nie ma Boga. Kościół to instytucja, zakłamana, skostniała, wykorzystująca naiwność ludzi, strasząc Bogiem.
Zgodzę się, że Bóg jest piękny. Ale Bogu nie potrzeba świątyń, bowiem wystarczy jeśli masz GO w sercu i postępujesz zgdonie z 10 przykazaniami.


Wszystko się Ci pomyliło. W kościele nie ma Boga. Kościół to instytucja, zakłamana, skostniała, wykorzystująca naiwność ludzi, strasząc Bogiem.
Zgodzę się, że Bóg jest piękny. Ale Bogu nie potrzeba świątyń, bowiem wystarczy jeśli masz GO w sercu i postępujesz zgdonie z 10 przykazaniami. rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 21:18
0
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą,że umarł Jan Paweł II, a pożniej naśmiewają się z jego nauki. Zapewne gdyby żył Jezus w dzisiejszych czasach, też zostałby ukrzyżowany. Pomyślcie jeden z drugim, jakie miejsce zajmowałbyś Ty w tej sytuacji? Heroda, faryzeusza, Marii Magdaleny,Piotra ..................? To może być ciekawa refleksja. Z Bogiem.
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego lu... rozwiń
Avatar
gosc / 22 stycznia 2008 o 02:43
0
rada parafialna napisał:
KUL i tak ma najwyższe dotacje ze wszystkich uczelni świeckich razem wziętych.
KUL to siedlisko zła i obłudy.To wylęgarnia chorych pomysłów typu "leczenie homoseksualistów" czy też pedofilów,egzorcyzmy i inne nauki o zabobonach.Szkoda pieniędzy na taką "uczelnię"

Jeżeli jest to siedlisko zła i obłudy to jak wytłumaczysz obecność i wieloletnią prace na Uniwersytecie Karola Wojtyły, który później stał sie Ojcem Świętym... gdybyś oczywiście nie wiedział. Przykład jaki podałem powinien skłonić do przemyśleń wszystkich wypisujących obelgi na Uniwersytet i zastanowić się troszkę zanim napiszą głupie słowa. Moim autorytetem jest Jan Paweł II Wielki wieloletni wykładowca i kierownik zakładu i Katedry Etyki.

Jeżeli jest to siedlisko zła i obłudy to jak wytłumaczysz obecność i wieloletnią prace na Uniwersytecie Karola Wojtyły, który później stał sie Ojcem Świętym... gdybyś oczywiście nie wiedział. Przykład jaki podałem powinien skłonić do przemyśleń wszystkich wypisujących obelgi na Uniwersytet i zastanowić się troszkę zanim napiszą głupie słowa. Moim autorytetem jest Jan Paweł II Wielki wieloletni wykładowca i kierownik zakładu i Katedry Etyki. rozwiń
Avatar
Beata Komorowska / 13 stycznia 2008 o 22:03
0
To chyba dla p. Jana i ,,Rady Parafialnej'' normalne czasy to stalinowskie PRL.
Avatar
marek / 13 stycznia 2008 o 20:05
0
Niestety decyzja chyba słuszna. Zawód ochrona środowiska nalezy do zawodów NADWYŻKOWYCH. Szkoda pieniędzy na produkcję bezrobotnych. Zawodem deficytowym jest pielegniarka , lekarz, mechatronik czy murarz . Te pieniadze powinny być wydatkowane na te zawody, które dadzą ludziom pracę a nie frustracje i zapaść socjalną.
Avatar
nemo / 13 stycznia 2008 o 16:21
0
jan napisał:
Dlaczego znowu KUL ma być uprzywilejowany w stosunku do innych uczelni? Dostaje dotację Państwa. Zbiera datki w Kościołach. Powinien byc traktowany tak jak inne uczelnie. Za rządów PiS był pewny dotacji a teraz wróciły normalne czasy. pozdrawiam

jan, Masz racje!! KUL jako uczelnia katolicka,powinna być dotowana przez Watykan!!!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2008 o 12:31
0
ja napisał:
a wiesz kolego ze za obraze i nie mowienie prawdy jest kara grzywny lub wiezienie ? podpisz sie imieniem i nazwiskiem to pogadamy, ale pamietaj w internecie nie jestes tez anonimowy

Pozdrawiam

Andrzej Mazur

napisałem prawdę i z życzliwości dla całego KATOLICYZMU jak naprawdę tam jest bo to są fakty! Zmieńcie się wreszcie bo wstyd na cały kraj i ludzi od BOGA odstraszacie swym zachowaniem i tuszowaniem problemów KUL-u!
Avatar
szurix / 13 stycznia 2008 o 08:31
0
patron napisał:
nowy rzad bardzo dba, aby pieniadze wplacane na skladki w uni nie wracaly spoerotem do polki. nie wazne kto dostanie, tego co nie dostaniemy, tracimy bezpowrotnie. Chyba juz wiadomo, za jekie pieniadze PO mialo kampanie.


Co za kretyński wpis... Matołku, nie masz pojęcia o środkach unijnych. Wartości poszczególnych programów są już dawno zatwierdzone i nie ma możliwości ich zmienić. Pieniądze - nie mniej, ani nie więcej - zostaną rozdysponowane, tylko w trybie konkursowym, o wiele bardziej uczciwym niż tzw. projekty kluczowe.


Co za kretyński wpis... Matołku, nie masz pojęcia o środkach unijnych. Wartości poszczególnych programów są już dawno zatwierdzone i nie ma możliwości ich zmienić. Pieniądze - nie mniej, ani nie więcej - zostaną rozdysponowane, tylko w trybie konkursowym, o wiele bardziej uczciwym niż tzw. projekty kluczowe. rozwiń
Avatar
patron / 13 stycznia 2008 o 03:03
0
nowy rzad bardzo dba, aby pieniadze wplacane na skladki w uni nie wracaly spoerotem do polki. nie wazne kto dostanie, tego co nie dostaniemy, tracimy bezpowrotnie. Chyba juz wiadomo, za jekie pieniadze PO mialo kampanie.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 22:35
0
Nic mi się nie pomyliło.Jestem katolikiem, jak Jan Paweł II i żyję tą Ewangelią co i On. Mówisz o innej wierze w Boga. Masz prawo.
Z Bogiem.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 21:40
0
Gość napisał:
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą,że umarł Jan Paweł II, a pożniej naśmiewają się z jego nauki. Zapewne gdyby żył Jezus w dzisiejszych czasach, też zostałby ukrzyżowany. Pomyślcie jeden z drugim, jakie miejsce zajmowałbyś Ty w tej sytuacji? Heroda, faryzeusza, Marii Magdaleny,Piotra ..................? To może być ciekawa refleksja. Z Bogiem.


Wszystko się Ci pomyliło. W kościele nie ma Boga. Kościół to instytucja, zakłamana, skostniała, wykorzystująca naiwność ludzi, strasząc Bogiem.
Zgodzę się, że Bóg jest piękny. Ale Bogu nie potrzeba świątyń, bowiem wystarczy jeśli masz GO w sercu i postępujesz zgdonie z 10 przykazaniami.


Wszystko się Ci pomyliło. W kościele nie ma Boga. Kościół to instytucja, zakłamana, skostniała, wykorzystująca naiwność ludzi, strasząc Bogiem.
Zgodzę się, że Bóg jest piękny. Ale Bogu nie potrzeba świątyń, bowiem wystarczy jeśli masz GO w sercu i postępujesz zgdonie z 10 przykazaniami. rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2008 o 21:18
0
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego ludzie płaczą,że umarł Jan Paweł II, a pożniej naśmiewają się z jego nauki. Zapewne gdyby żył Jezus w dzisiejszych czasach, też zostałby ukrzyżowany. Pomyślcie jeden z drugim, jakie miejsce zajmowałbyś Ty w tej sytuacji? Heroda, faryzeusza, Marii Magdaleny,Piotra ..................? To może być ciekawa refleksja. Z Bogiem.
Czytając posty ziejące wręcz nienawiścią do kościoła, myślę,że pisali je ludzie nie wierzący w Boga. a wiara w Boga jest piękna!!!! Uratowała mi zycie. Byłam "letnią" katoliczką, ale doznałam łaski nawrócenia. Do kościoła chodzę z własnej nieprzymuszonej woli. Eucharystia i modlitwa dają mi siłę do życia. Księży traktuję jako pośredników z Bogiem. Ich ludzkie słabości polecam miłosierdziu Bożemu.Pieniądze na tacę daję z własnej, nieprzymuszonej woli, lub nie daję - gdy ich nie mam.
Zastanawiam się, dlaczego lu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 4 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 0

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 2

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 28 4

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 5

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!