Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2022 r.
17:14

Znana w Lublinie sieć cukierni pada. "Nie chcę sprzedawać ciastek za 40 zł"

315 17 A A

Po 10 latach działalności zamknięta zostanie popularna sieć cukierni Czekoladowy. Dobiła ją inflacja i wszechobecna drożyzna. Właściciel woli zamknąć lokale niż drastycznie podnosić ceny lub używać do gorszych składników. – Trzeba się pożegnać z klasą i pozostać w dobrej pamięci – mówi twórca marki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czekoladowy, pod którego szyldem działają w tej chwili cztery cukiernie, zakończy działalność 30 września.

– To decyzja dobrze przemyślana i ostateczna – podkreśla Jakub Przysucha. Wspomina, że pierwszy lokal przy ul. Jana Sawy przejął w sierpniu 2011 r. Pierwsze miesiące minęły mu na remoncie, a gości przyjął na początku września 2012 r. – Mówiłem wtedy pracownikom, że prędzej zamknę działalność niż zacznę swoje produkty rozcieńczać. I chyba to sobie poniekąd wykrakałem.

Bo Czekoladowy był znany m.in. m.in. z wysokiej jakości składników wykorzystywanych do produkcji ciast i lodów. Mimo wysokich cen ciastek, tortów czy lodów klienci doceniali i smak, i kunszt cukierniczy. Sieć przetrwała stagnację związaną z epidemią koronawirusa, ale powaliła ją galopująca inflacja.

– Nie mam zamiaru się użalać. Wszyscy dookoła widzą, co się dzieje i są świadomi sytuacji – mówi Przysucha. – Zawsze dbałem o jakość. Tak jest do tej pory i nie chcę z tego rezygnować. Nie chcę sprzedawać ciastek za 40 zł. Zresztą kto będzie w stanie tyle zapłacić?! Obawiam się zresztą, że niedługo większości ludzi nie będzie stać na chodzenie po restauracjach i cukierniach.

Stąd decyzja o zamknięciu. Jej termin ustalono nieprzypadkowo. Wiąże się z jubileuszem działalności. Z drugiej strony 40 pracowników ma ponad 3 miesiące, by znaleźć nową pracę.

– O tej decyzji wiedzieliśmy już od kilku dni. Szef organizował spotkania w każdym z lokali i informował nas o sytuacji – mówi jedna z pracownic cukierni.

Pracownicy już rozglądają się za pracą chociaż, właściciel Czekoladowego ma jeszcze nadzieję, że ktoś od niego odkupi cukiernie wraz z marką, na którą pracował od lat. Wtedy chyba łatwiej byłoby się żegnać.

– Mam też plan na siebie, chociaż rynek, z którym wiązałem przyszłość, też zaczyna odczuwać zapaść. Dlatego jeszcze zobaczę, jak to się wszystko potoczy. Będzie to jednak najprawdopodobniej za granicą – mówi pan Jakub.

Decyzję o zamknięciu cukierni ze smutkiem przyjęli stali klienci. Tylko w ciągu jednego dnia post w tej sprawie przeczytało ponad 20 tys. osób. – Nie wyobrażam sobie, co czujecie. Wiem tylko, że nikt nie jest taki jak wy. I nie będzie! – pisze pani Katarzyna.

Właściciel Czekoladowego chce pozostać na w pamięci klientów i przygotowuje kolejne e-booki, które będą zawierać receptury na sztandarowe, cieszące się niegasnącą popularnością, wyroby cukierni. Tak żeby każdy mógł je sam przygotowywać w domu.

– Nie chcę pogarszać swoich receptur i zachować szacunek kolegów z branży z całego kraju. Wprawdzie robili wielkie oczy, gdy dowiedzieli się że zamykam, ale rozumieją moje powody, bo przecież mają podobnie – dodaje Przysucha.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Opat / 22 czerwca 2022 r. o 08:56
Z doświadczenia własnego wiem dwie rzeczy. Po pierwsze, kiedy ktoś zamyka interes to niemal zawsze zamyka bo uciułał ile chciał i ma dość. (...) Po drugie kiedy ktoś twierdzi że interes mu nie idzie to nie podatki, nie inflacja czy wredna skarbówka, tylko przekombinował.
I wszystko jasne - z twojej wypowiedzi wynika, że sam tak działałeś/działasz, ale zapewniam cię, że nie każdy przedsiębiorca jest takim szubrawcem.
 Rzekł towarzysz Kim.
Avatar
___K___ / 22 czerwca 2022 r. o 07:34
Z doświadczenia własnego wiem dwie rzeczy. Po pierwsze, kiedy ktoś zamyka interes to niemal zawsze zamyka bo uciułał ile chciał i ma dość. (...) Po drugie kiedy ktoś twierdzi że interes mu nie idzie to nie podatki, nie inflacja czy wredna skarbówka, tylko przekombinował.
  I wszystko jasne - z twojej wypowiedzi wynika, że sam tak działałeś/działasz, ale zapewniam cię, że nie każdy przedsiębiorca jest takim szubrawcem.
Avatar
Opat / 21 czerwca 2022 r. o 20:03
Naiwne pelikany, naprawdę łykacie wszystko bezrefleksyjnie co tylko przeczytacie w internecie? Widać też że zerowe macie pojęcie o działalności gospodarczej. Ech, baranobyty kajdaniarskie. Z doświadczenia własnego wiem dwie rzeczy. Po pierwsze, kiedy ktoś zamyka interes to niemal zawsze zamyka bo uciułał ile chciał i ma dość. Ma wywalone dalej udawać drugiego Roberta Kiyosaki. Po drugie kiedy ktoś twierdzi że interes mu nie idzie to nie podatki, nie inflacja czy wredna skarbówka, tylko przekombinował. To gadanie stare jak świat i słyszałem podobne słowa od ziomka który 25 lat temu zamykał sklep wielobranżowy. Znam wielu niedoszłych naśladowców Roberta Kiyosaki i niemal każdy z nich po pewnym czasie przyznawał się że mu nie pykło bo przekombinował, źle to rozegrał i interes upadł. Zresztą co tu dużo mówić, kiedy ktoś ledwo otworzył biznes i już po paru dniach wozi sie po ulicach ekstra furą to tylko patrzeć jak splajtuje. Tak, znam wielu takich. A tu główny bohater artykułu zarobił ile chciał i zamyka. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Z doświadczenia własnego wiem też że kapitalista z wrodzoną żyłką do interesu nie przekształca swojego sklepiku czy zieleniaka w etat bez prawa do urlopu, nie przesiaduje tam 16-17 godzin i nie boi się zatrudnić choćby studencinę na zleceniu. Po tym można poznać biedafirmę, która długo nie pociągnie. Rasowy biznesmen zatrudnia sobie kilku CEO i tylko od czasu do czasu dogląda czy hajs się zgadza. A większość naszych nibyprzedsiębiorców to w istocie etat bez prawa do urlopu.
Naiwne pelikany, naprawdę łykacie wszystko bezrefleksyjnie co tylko przeczytacie w internecie? Widać też że zerowe macie pojęcie o działalności gospodarczej. Ech, baranobyty kajdaniarskie. Z doświadczenia własnego wiem dwie rzeczy. Po pierwsze, kiedy ktoś zamyka interes to niemal zawsze zamyka bo uciułał ile chciał i ma dość. Ma wywalone dalej udawać drugiego Roberta Kiyosaki. Po drugie kiedy ktoś twierdzi że interes mu nie idzie to nie podatki, nie inflacja czy wredna skarbówka, tylko przekombinował. To gadanie stare jak świat i słyszałe... rozwiń
Avatar
Max... / 21 czerwca 2022 r. o 11:15
Cenię sobie wyroby tej cukierni, ale jeśli właściciel jest w miarę młodym człowiekiem, to wcale nie dziwię się chęci kreatywnego zaistnienia za granicami kraju! Życzę powodzenia w realizacji planów....
Avatar
Jaromir / 20 czerwca 2022 r. o 20:51
Człowiek mówi wprost, ma lepszy pomysł, najpewniej za granicą więc inflacja jest tylko jednym z elementów układanki i to pewnie nie najważniejsza, a a komemtarzach już wysyp POPiS-owskiego biadolenia
Avatar
mario36 / 20 czerwca 2022 r. o 20:40
"Każdy Polak teraz czuję jak go PIS w h... ładuje."
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 czerwca 2022 r. o 20:27
Brawo za podejście. Pozdrawiam i powodzenia. Za uczciwość. cyt. "Moja wizja jest warta poświęcania gospodarki".
Avatar
___K___ / 20 czerwca 2022 r. o 19:11
A kiedy zaczną zwijać swoje geszefty dziadogrodzkie dewelo-buraczki? Betonu i gipsu nie da się już chyba bardziej rozcieńczać piaskiem, a klientów na wyroby mieszkaniopodobne jak na lekarstwo. Może będą zarabiać na e-bookach typu "Od zera do dewelopera"?
Wszyscy w ten, czy w inny, ale w normalny sposób potrafią zareagować, a ten znowu kompletnie bez sensu o deweloperach.
Avatar
___K___ / 20 czerwca 2022 r. o 19:10
A kiedy zaczną zwijać swoje geszefty dziadogrodzkie dewelo-buraczki? Betonu i gipsu nie da się już chyba bardziej rozcieńczać piaskiem, a klientów na wyroby mieszkaniopodobne jak na lekarstwo. Może będą zarabiać na e-bookach typu "Od zera do dewelopera"?
kronikidewelorozwoju vel KDR vel ... nadaje z kolejnego fake'owego konta. Chłopcze, lecz się.
Avatar
usta_pelne_rozwoju / 20 czerwca 2022 r. o 18:18
A kiedy zaczną zwijać swoje geszefty dziadogrodzkie dewelo-buraczki? Betonu i gipsu nie da się już chyba bardziej rozcieńczać piaskiem, a klientów na wyroby mieszkaniopodobne jak na lekarstwo. Może będą zarabiać na e-bookach typu "Od zera do dewelopera"?
Avatar
Opat / 22 czerwca 2022 r. o 08:56
Z doświadczenia własnego wiem dwie rzeczy. Po pierwsze, kiedy ktoś zamyka interes to niemal zawsze zamyka bo uciułał ile chciał i ma dość. (...) Po drugie kiedy ktoś twierdzi że interes mu nie idzie to nie podatki, nie inflacja czy wredna skarbówka, tylko przekombinował.
I wszystko jasne - z twojej wypowiedzi wynika, że sam tak działałeś/działasz, ale zapewniam cię, że nie każdy przedsiębiorca jest takim szubrawcem.
 Rzekł towarzysz Kim.
Avatar
___K___ / 22 czerwca 2022 r. o 07:34
Z doświadczenia własnego wiem dwie rzeczy. Po pierwsze, kiedy ktoś zamyka interes to niemal zawsze zamyka bo uciułał ile chciał i ma dość. (...) Po drugie kiedy ktoś twierdzi że interes mu nie idzie to nie podatki, nie inflacja czy wredna skarbówka, tylko przekombinował.
  I wszystko jasne - z twojej wypowiedzi wynika, że sam tak działałeś/działasz, ale zapewniam cię, że nie każdy przedsiębiorca jest takim szubrawcem.
Avatar
Opat / 21 czerwca 2022 r. o 20:03
Naiwne pelikany, naprawdę łykacie wszystko bezrefleksyjnie co tylko przeczytacie w internecie? Widać też że zerowe macie pojęcie o działalności gospodarczej. Ech, baranobyty kajdaniarskie. Z doświadczenia własnego wiem dwie rzeczy. Po pierwsze, kiedy ktoś zamyka interes to niemal zawsze zamyka bo uciułał ile chciał i ma dość. Ma wywalone dalej udawać drugiego Roberta Kiyosaki. Po drugie kiedy ktoś twierdzi że interes mu nie idzie to nie podatki, nie inflacja czy wredna skarbówka, tylko przekombinował. To gadanie stare jak świat i słyszałem podobne słowa od ziomka który 25 lat temu zamykał sklep wielobranżowy. Znam wielu niedoszłych naśladowców Roberta Kiyosaki i niemal każdy z nich po pewnym czasie przyznawał się że mu nie pykło bo przekombinował, źle to rozegrał i interes upadł. Zresztą co tu dużo mówić, kiedy ktoś ledwo otworzył biznes i już po paru dniach wozi sie po ulicach ekstra furą to tylko patrzeć jak splajtuje. Tak, znam wielu takich. A tu główny bohater artykułu zarobił ile chciał i zamyka. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Z doświadczenia własnego wiem też że kapitalista z wrodzoną żyłką do interesu nie przekształca swojego sklepiku czy zieleniaka w etat bez prawa do urlopu, nie przesiaduje tam 16-17 godzin i nie boi się zatrudnić choćby studencinę na zleceniu. Po tym można poznać biedafirmę, która długo nie pociągnie. Rasowy biznesmen zatrudnia sobie kilku CEO i tylko od czasu do czasu dogląda czy hajs się zgadza. A większość naszych nibyprzedsiębiorców to w istocie etat bez prawa do urlopu.
Naiwne pelikany, naprawdę łykacie wszystko bezrefleksyjnie co tylko przeczytacie w internecie? Widać też że zerowe macie pojęcie o działalności gospodarczej. Ech, baranobyty kajdaniarskie. Z doświadczenia własnego wiem dwie rzeczy. Po pierwsze, kiedy ktoś zamyka interes to niemal zawsze zamyka bo uciułał ile chciał i ma dość. Ma wywalone dalej udawać drugiego Roberta Kiyosaki. Po drugie kiedy ktoś twierdzi że interes mu nie idzie to nie podatki, nie inflacja czy wredna skarbówka, tylko przekombinował. To gadanie stare jak świat i słyszałe... rozwiń
Avatar
Max... / 21 czerwca 2022 r. o 11:15
Cenię sobie wyroby tej cukierni, ale jeśli właściciel jest w miarę młodym człowiekiem, to wcale nie dziwię się chęci kreatywnego zaistnienia za granicami kraju! Życzę powodzenia w realizacji planów....
Avatar
Jaromir / 20 czerwca 2022 r. o 20:51
Człowiek mówi wprost, ma lepszy pomysł, najpewniej za granicą więc inflacja jest tylko jednym z elementów układanki i to pewnie nie najważniejsza, a a komemtarzach już wysyp POPiS-owskiego biadolenia
Avatar
mario36 / 20 czerwca 2022 r. o 20:40
"Każdy Polak teraz czuję jak go PIS w h... ładuje."
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 czerwca 2022 r. o 20:27
Brawo za podejście. Pozdrawiam i powodzenia. Za uczciwość. cyt. "Moja wizja jest warta poświęcania gospodarki".
Avatar
___K___ / 20 czerwca 2022 r. o 19:11
A kiedy zaczną zwijać swoje geszefty dziadogrodzkie dewelo-buraczki? Betonu i gipsu nie da się już chyba bardziej rozcieńczać piaskiem, a klientów na wyroby mieszkaniopodobne jak na lekarstwo. Może będą zarabiać na e-bookach typu "Od zera do dewelopera"?
Wszyscy w ten, czy w inny, ale w normalny sposób potrafią zareagować, a ten znowu kompletnie bez sensu o deweloperach.
Avatar
___K___ / 20 czerwca 2022 r. o 19:10
A kiedy zaczną zwijać swoje geszefty dziadogrodzkie dewelo-buraczki? Betonu i gipsu nie da się już chyba bardziej rozcieńczać piaskiem, a klientów na wyroby mieszkaniopodobne jak na lekarstwo. Może będą zarabiać na e-bookach typu "Od zera do dewelopera"?
kronikidewelorozwoju vel KDR vel ... nadaje z kolejnego fake'owego konta. Chłopcze, lecz się.
Avatar
usta_pelne_rozwoju / 20 czerwca 2022 r. o 18:18
A kiedy zaczną zwijać swoje geszefty dziadogrodzkie dewelo-buraczki? Betonu i gipsu nie da się już chyba bardziej rozcieńczać piaskiem, a klientów na wyroby mieszkaniopodobne jak na lekarstwo. Może będą zarabiać na e-bookach typu "Od zera do dewelopera"?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Lubelskie: Samorząd chce zmienić herb. Dlaczego?

Powiat parczewski chce zmienić swój herb. – Ten obecny nie spełnia wymogów ustawowych – tłumaczy starosta Janusz Hordejuk.

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął mieszkaniec Lublina. Jego siostra prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Wczoraj (we wtorek - dop. aut.) z domu w Lublinie, około 8 rano, wyszedł mój brat Andrzej. Nie wziął ze sobą telefonu i nie mamy z nim od wczorajszego (wtorkowego - dop. aut.) ranka kontaktu - pisze pani Karolina na Facebooku. Kobieta prosi o pomoc w poszukiwaniach

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Miliarder skończył budować cztery boiska piłkarskie w Lublinie. Co jeszcze obiecał?

Dzisiaj mija termin, w którym spółka miliardera Zbigniewa Jakubasa powinna zakończyć budowę czterech boisk piłkarskich na dzierżawionej od miasta części terenu po klubie jeździeckim. Spółka zameldowała ukończenie inwestycji nadzorowi budowlanemu.

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO
film

"Rosja jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pokoju". Deklaracja szczytu NATO

Madryt, Hiszpania. W świetle wrogiej polityki i działań nie możemy uznać Rosji za partnera - napisano w koncepcji strategicznej NATO, którą przywódcy państw sojuszniczych przyjęli w czasie szczytu w Madrycie. Jak zaznaczono w dokumencie, Sojusz traktuje Rosję jako "najbardziej bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa". NATO chce jednak "zachować otwarte kanały komunikacji z Moskwą, by zapobiegać eskalacji i wzmocnić przejrzystość". W dokumencie znalazło się także sformułowanie, że "ambicje i represyjna polityka Chińskiej Republiki Ludowej stanowią wyzwanie dla interesów, bezpieczeństwa i wartości".

"Weekendlove" Puławy
2 lipca 2022, 17:00

"Weekendlove" Puławy

2 lipca w Marinie Puławy odbędzie się specjalne muzyczne wydarzenie we włoskim klimacie - "Weekendlove" Puławy. Organizatorzy zapraszają już od godz. 17.

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Dziś ostatni dyżur na parkingu przy S17

Po czterech miesiącach nieustannej pomocy, tysiącach usmażonych naleśników, hektolitrach ugotowanych zup i setkach wydanych paczek – wolontariusze z Markuszowa, Puław i okolic kończą swoją charytatywną przygodę. Ostatni dyżur zaplanowano na czwartek.

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Nocą będą dymić w Ogrodzie Saskim

Pięć wieczorów ma trwać tegoroczna akcja oprysków przeciwko komarom opłacana przez miasto z budżetu obywatelskiego. W tym roku preparat ma być rozpylony na większym obszarze niż poprzedniego lata.

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie
galeria

Gorąco, ale nie od ognia. Druhowie kłócą się o wozy strażackie

Z obu stron jest chęć porozumienia, ale wygląda na to, że szybko do kompromisu nie dojdzie. Zapowiadany na dzisiaj protest strażaków ochotników z Ignacowa (powiat lubelski) został zawieszony, ale wciąż może dojść do skutku.

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze
Wideo
film

"Proszę mocno dmuchnąć". "Nie, dziękuję", czyli poselskie podejście do trzeźwości na drodze

Zapowiedział, że wpłaci zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków i zrzeknie się immunitetu, by ponieść konsekwencje za swoją "nieprzepisową jazdę na rowerze" - to deklaracje posła Franciszka Sterczewskiego.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:1. Trzeci mecz kontrolny bez porażki

Za Górnikiem Łęczna trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem w Busku Zdroju zielono-czarni zremisowali z Puszczą Niepołomice czyli rywalem z którym już niebawem zainaugurują rozgrywki na zapleczu PKO BP Ekstraklasy

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

Budowa S19 w Lubelskiem. Wybrali firmy na dwa odcinki

W finalną fazę weszły przetargi na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej numer 19. Wiadomo już z kim drogowcy chcą podpisać kontrakty.

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Biała Podlaska ma hulajnogi elektryczne

Elektryczne hulajnogi dotarły do Białej Podlaskiej. Do dyspozycji mieszkańców jest na razie 25 pojazdów, ale będzie ich więcej.

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania

Wójt niechcący nie dostał wotum zaufania. Radni zaskoczeni wynikiem głosowania