Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

22 maja 2016 r.
14:44

Chorwaci nagrodzili mieszkańców Lublina. Za najlepszy blog o Chorwacji

0 14 A A

Mieszkańcy Lublina - Wojtek Tyluś i Agnieszka Kolasińska-Tyluś - tak bardzo pokochali Dalmację, że nie wykluczają, że kiedyś osiądą w niej na stałe. Na razie spędzają tam każdy urlop i prowadzą najpopularniejszego polskiego bloga w pełni poświęconego Chorwacji, który zdobył właśnie Grand Prix Top Journalist Award „Zlatna Penkala” przyznawany przez Chorwacką Wspólnotę Turystyczną i Ministra Turystyki Chorwacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Wszystko zaczęło się od mojej siostry, która pojechała do Dalmacji zaraz po rozpadzie Jugosławii. Pamiętam, że zafascynowani słuchaliśmy jej opowieści o nieustającym cykaniu cykad, krystalicznie czystym Adriatyku i wspaniałych widokach z masywu Biokovo. Wszystko, o czym mówiła, było dokładnie tym, co chcieliśmy sami przeżyć. Dlatego nie zastanawiając się długo spakowaliśmy się i zupełnie w ciemno, bez żadnego planowania pojechaliśmy do Chorwacji - opowiada Wojtek.

Deszcz i perła

Był lipiec 2011 roku. Chorwacja przywitała ich deszczem, ale i tak od pierwszego wejrzenia zakochali się w tym zakątku świata. - Myśleliśmy, że będziemy jeździć po całej Dalmacji i zwiedzimy możliwie jak największą okolicę, ale trafiliśmy do niewielkiego miasteczka Omiš, które zafascynowało nas swoim klimatem - dodaje Agnieszka. - Omiš to także świetny punkt wypadowy. Omiš to nasza pierwsza chorwacka miłość, podczas każdego pobytu koniecznie musimy go odwiedzić.

- Drugą, a zarazem naszą największą miłością jest Perła Adriatyku: Dubrownik oraz cała południowa Dalmacja. Nie mam żadnych wątpliwości, na stare lata osiedlimy się w jego pobliżu - mówi Wojtek.

Bo podróżnicy z Lublina najczęściej szukają na swym szlaku elementów architektonicznych: starożytnych ruin oraz pozostałości wpływów rzymskich i weneckich. - Przez dłuższy czas tereny te znajdowały się przecież pod panowaniem Cesarstwa Rzymskiego oraz Państwa Weneckiego. Widać to na każdym kroku. Chorwacja to nieprawdopodobny tygiel kultur, którym nie sposób się nie zachwycić - mówi Agnieszka.

25 rejonów

- Ale Chorwacja to też ciepłe morze. Znajdziemy tam najczystsze wody w Europie. Wyznaczono bodajże 25 rejonów, gdzie woda ma najwyższy stopień czystości. Takich atrakcji nad Bałtykiem nie uświadczymy - dodaje Wojtek.

Wiele osób wybiera jednak Bałtyk argumentując, że wypoczynek nad nim będzie dużo tańszy. - Często spotykamy się z opinią, że w Chorwacji jest drogo - mówi Wojtek. - Owszem w porównaniu z cenami sprzed kilku lat jest drożej, ale tak jest przecież w całej Europie. Porównując jednak ceny w lokalu, czy restauracji, to są one porównywalne do tych obowiązujących w miejscowościach turystycznych w Polsce. Ceny są niemal identyczne. Zresztą, nikt nam nie każe stołować się każdego dnia w najlepszych lokalach w okolicy. Warto wybrać się do Konoby by spróbować lokalnych przysmaków. Szacujemy, że jedyny koszt dodatkowy różniący wakacje w Chorwacji od wakacji nad Bałtykiem to koszt przejazdu. Z Lublina do środkowej Dalmacji jest ok 1300 km, a do Świnoujścia ponad 800 km. Do Chorwacji jedzie się jednak łatwiej, bo po lepszych drogach i w dodatku bez większych utrudnień drogowych.

Samochód i namiot

Samochód i tak wygrywa jednak z samolotem, bo połączeń lotniczych jest mało, lecieć trzeba z przesiadkami w Wiedniu lub Monachium. - W dodatku bilety lotnicze mają ceny z kosmosu - mówi Agnieszka. - Dla porównania znacznie taniej można dolecieć do Hiszpanii czy Portugalii. Nic dziwnego, że samochodem do Chorwacji jeździ zdecydowana większość Polaków. Jadąc samochodem nie jesteśmy też skazani na leżenie na plaży. Możemy zwiedzać bliższą i dalszą okolicę.

Lubelscy blogerzy zachęcają aby zwiedzając wybierać noclegi pod namiotem. - Kiedy jechaliśmy pierwszy raz, namiot wzięliśmy rezerwowo, bo nie wiedzieliśmy czy bez wcześniejszego bookowania uda nam się wynająć nocleg. Od tej pory śpimy tylko w namiocie. Idąc na plaże zostawialiśmy w nim dokumenty i sprzęt elektroniczny. Nigdy nic nie zginęło. Szukając kempingu staramy się wybierać te kameralne, gdzie już po kilku dniach sąsiad zna sąsiada - mówi Wojtek.

- Namiot to też mobilność - podkreśla Agnieszka. - Pokój trzeba wynająć na co najmniej siedem dni. Z namiotem można zostać na jeden nocleg. W lipcu jedziemy na dwa tygodnie, bo tylko na tyle pozwala nam urlop. Na wrzesień mamy już wyczarterowany jacht na 7 dni. Kochamy Chorwację i nie wyobrażamy sobie wypoczynku w innym miejscu.

Blog

- Z tej miłości powstał nasz blog CroLove.pl - dodaje Wojtek. - Najpierw był on rodzajem pamiętnika z podróży. Później zorientowaliśmy się, że przez nasze zapiski możemy pomóc podjąć wielu osobom decyzję o pierwszym wyjeździe do Chorwacji lub pomóc w ustaleniu szczegółów wyprawy. Ogromną radość daje nam to, że piszemy o kraju, który kochamy i robimy to nie tylko dla siebie. W ten sposób blog zaczyna ewoluować w stronę poradnika.

Który od początku istnienia odwiedziło ponad 790 tys. unikalnych użytkowników. Agnieszka i Wojtek odnotowali blisko 2,5 mln odsłon. Docenili to też fachowcy. Chorwacka Wspólnota Turystyczna i Minister Turystyki Chorwacji przyznał im właśnie Grand Prix Top Journalist Award „Zlatna Penkala” (Złote Pióro), przyznawane dziennikarzom i blogerom z całego świata. Nagroda przyznawana jest już od 12 lat.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kasiaasia / 16 lipca 2018 o 15:48
0
Chorwacja jest super! W tamtym roku byłam ze znajomymi autem na 7 dni a w tym roku wybieram się z Party Camp i Tede :D wyszło mnie za 8 dni jedyne 699zł! Chorwacja jest bardzo tania a piękna i gorąca więc serdecznie polecam się tam wybrać :D
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 21:06
0
chorwacja jest piękna, wiele razy podróżowałem w swoim życiu. ale prawdopodobnie najlepszym miejscem, jakie odwiedziłem, była brela na riwierze makarskiej. mogę powiedzieć, że znalazłem tam spokój, chodzę tam z rodziną, ilekroć mam okazję. kiki ***s://***apartamenty-chorwacja.com.pl
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 20:50
0
Myślimy o wyjeździe do CRO ale chciałbym otrzymać opinie na temat tego kraju itp.
Avatar
Gość / 26 października 2016 o 14:39
0
Chorwacja krajem cudownie przyjemnych ludzi. Czy nam przychodzi do głowy, żeby dostrzegać i doceniać zwykłych blogerów z zagranicy, którzy robią po cichu tak wspaniałą robotę? Co do samej jeszcze Chorwacji - z calego serca polecam wszystkim zastanawiającym się zarówno jednorazowy wyjazd, jak i zakup domku i powroty nawet dwa razy do roku. Ja mam uroczą chatkę, którą załatwiał mi polski pośredni, greg-consulting. Nigdy się nie znudzi. Pozdrawiam, Ania.
Avatar
ania / 23 maja 2016 o 12:00
0
Zapraszamy do apartamentów naszej rodziny w Petrovac czyli w samym centrum wybrzeża Czarnogóry :) apartamenty-czarnogora kropka pl
Avatar
Gość / 23 maja 2016 o 09:48
0
SZKODA ŻE NIE POWSTAJA PODOBNE O PIEKNYCH REGIONACH W POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO ROBIĄ W TEJ SPRAWIE NASI POLITYCY W REGIONACH ?????????????? TRYBUNAŁ WAM WE ŁBACH DYMI .....W HOLANDII NIE MA TRYBUNAŁU A DEMOKRACJA JEST
Avatar
Gość / 23 maja 2016 o 08:49
0
Sprawne auto, trochę eurusów na karcie i jazda! Niekoniecznie do Cro.
Avatar
Gość / 22 maja 2016 o 21:48
0
Panie Wojtku apartament dwie osoby 30E bez problemu np.Drage sprawdzone w sezonie.Więc nie widzę zbieżności z namiotem choć lubię.W sąsiedniej Czarnogórze kemping ok 50-60 zł.Jest różnica?
Avatar
Wojtek / 22 maja 2016 o 21:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak w knajpach Chorwackich jest podobnie cenowo jak w Polsce to ja jeżdżę chyba do innej Chorwacji a porada z namiotem to nieporozumienie bo kempingi w Chorwacji kosztują tyle ile wynajęcie apartamentu chyba że chcemy się przemieszczać to nie mamy wyjścia i bulimy. Ostatnio przeglądałem porównywarkę cenową produktów spożywczych i wychodzi że ceny w Chorwacji są wyższe niż w Niemczech.Standard apartamentów w cenie do 70E za dobę jest niski .Ogólnie nie oszukujmy się jest drogo jak na dochody polaków.Bilety wstępu na atrakcje turystyczne ceny kosmos,parkingi np.Dubrownik,promy nawet autostrady drogo drogo drogo ale jeżdżę tam od 2000r prawie na każdy urlop bo Chorwacja jest piękna i wciąga jak narkotyk.Nie wiem co w niej jest ale działa na mnie jak magnes.Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków.
Odnośnie kempingów. Nieporozumienie? Dwa przykładowe campy na które jeździmy (2 osoby): Camp Lisicina (Omisz): 100zł/doba Camp Kate (k. Dubrownika): 107zł/doba Trudno będzie w tej cenie znaleźć apartament dla 2 osób, prawda? Owszem jest drożej niż kiedyś i to jest, również według nas, trochę zapędzenie się Chorwatów, którzy nastawiaja się na bogatych, zachodnich turystów ale nie przesadzajmy z tą biedą Polaków, raz do roku wydać na wczasy te odłożone 3-4 tysiące.
Odnośnie kempingów. Nieporozumienie? Dwa przykładowe campy na które jeździmy (2 osoby): Camp Lisicina (Omisz): 100zł/doba Camp Kate (k. Dubrownika): 107zł/doba Trudno będzie w tej cenie znaleźć apartament dla 2 osób, prawda? Owszem jest drożej niż kiedyś i to jest, również według nas, trochę zapędzenie się Chorwatów, którzy nastawiaja się na bogatych, zachodnich turystów ale nie przesadzajmy z tą biedą Polaków, raz do roku wydać na wczasy te odłożone 3-4 tysiące. rozwiń
Avatar
Gość / 22 maja 2016 o 20:28
0
Chorwacja była piękna ale zepsuli ją Polacy- tak polacy jeżdżący tam tłumnie z własnymi słoikami, ziemniakami i dżemami. Wieśniaki co Chorwację uważają za raj bo do tej pory znali tylko chlew i sad. A co zepsuli Chorwację to sami mieszkańcy- kombinatorzy. Kwatery kosztują mającek, żarcie stare i drogie, knajpy -konoby z mrożoną pizza. No ale jak przyjezdza wieśniak i daje się oszukać to drugo robi go w babuko. Choracja jest PRZEREKLAMOWANA i zachwycanie się nią było dobre 8 lat temu a nie teraz. Wieśniaki!
Avatar
Kasiaasia / 16 lipca 2018 o 15:48
0
Chorwacja jest super! W tamtym roku byłam ze znajomymi autem na 7 dni a w tym roku wybieram się z Party Camp i Tede :D wyszło mnie za 8 dni jedyne 699zł! Chorwacja jest bardzo tania a piękna i gorąca więc serdecznie polecam się tam wybrać :D
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 21:06
0
chorwacja jest piękna, wiele razy podróżowałem w swoim życiu. ale prawdopodobnie najlepszym miejscem, jakie odwiedziłem, była brela na riwierze makarskiej. mogę powiedzieć, że znalazłem tam spokój, chodzę tam z rodziną, ilekroć mam okazję. kiki ***s://***apartamenty-chorwacja.com.pl
Avatar
Gość / 23 maja 2017 o 20:50
0
Myślimy o wyjeździe do CRO ale chciałbym otrzymać opinie na temat tego kraju itp.
Avatar
Gość / 26 października 2016 o 14:39
0
Chorwacja krajem cudownie przyjemnych ludzi. Czy nam przychodzi do głowy, żeby dostrzegać i doceniać zwykłych blogerów z zagranicy, którzy robią po cichu tak wspaniałą robotę? Co do samej jeszcze Chorwacji - z calego serca polecam wszystkim zastanawiającym się zarówno jednorazowy wyjazd, jak i zakup domku i powroty nawet dwa razy do roku. Ja mam uroczą chatkę, którą załatwiał mi polski pośredni, greg-consulting. Nigdy się nie znudzi. Pozdrawiam, Ania.
Avatar
ania / 23 maja 2016 o 12:00
0
Zapraszamy do apartamentów naszej rodziny w Petrovac czyli w samym centrum wybrzeża Czarnogóry :) apartamenty-czarnogora kropka pl
Avatar
Gość / 23 maja 2016 o 09:48
0
SZKODA ŻE NIE POWSTAJA PODOBNE O PIEKNYCH REGIONACH W POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO ROBIĄ W TEJ SPRAWIE NASI POLITYCY W REGIONACH ?????????????? TRYBUNAŁ WAM WE ŁBACH DYMI .....W HOLANDII NIE MA TRYBUNAŁU A DEMOKRACJA JEST
Avatar
Gość / 23 maja 2016 o 08:49
0
Sprawne auto, trochę eurusów na karcie i jazda! Niekoniecznie do Cro.
Avatar
Gość / 22 maja 2016 o 21:48
0
Panie Wojtku apartament dwie osoby 30E bez problemu np.Drage sprawdzone w sezonie.Więc nie widzę zbieżności z namiotem choć lubię.W sąsiedniej Czarnogórze kemping ok 50-60 zł.Jest różnica?
Avatar
Wojtek / 22 maja 2016 o 21:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak w knajpach Chorwackich jest podobnie cenowo jak w Polsce to ja jeżdżę chyba do innej Chorwacji a porada z namiotem to nieporozumienie bo kempingi w Chorwacji kosztują tyle ile wynajęcie apartamentu chyba że chcemy się przemieszczać to nie mamy wyjścia i bulimy. Ostatnio przeglądałem porównywarkę cenową produktów spożywczych i wychodzi że ceny w Chorwacji są wyższe niż w Niemczech.Standard apartamentów w cenie do 70E za dobę jest niski .Ogólnie nie oszukujmy się jest drogo jak na dochody polaków.Bilety wstępu na atrakcje turystyczne ceny kosmos,parkingi np.Dubrownik,promy nawet autostrady drogo drogo drogo ale jeżdżę tam od 2000r prawie na każdy urlop bo Chorwacja jest piękna i wciąga jak narkotyk.Nie wiem co w niej jest ale działa na mnie jak magnes.Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków.
Odnośnie kempingów. Nieporozumienie? Dwa przykładowe campy na które jeździmy (2 osoby): Camp Lisicina (Omisz): 100zł/doba Camp Kate (k. Dubrownika): 107zł/doba Trudno będzie w tej cenie znaleźć apartament dla 2 osób, prawda? Owszem jest drożej niż kiedyś i to jest, również według nas, trochę zapędzenie się Chorwatów, którzy nastawiaja się na bogatych, zachodnich turystów ale nie przesadzajmy z tą biedą Polaków, raz do roku wydać na wczasy te odłożone 3-4 tysiące.
Odnośnie kempingów. Nieporozumienie? Dwa przykładowe campy na które jeździmy (2 osoby): Camp Lisicina (Omisz): 100zł/doba Camp Kate (k. Dubrownika): 107zł/doba Trudno będzie w tej cenie znaleźć apartament dla 2 osób, prawda? Owszem jest drożej niż kiedyś i to jest, również według nas, trochę zapędzenie się Chorwatów, którzy nastawiaja się na bogatych, zachodnich turystów ale nie przesadzajmy z tą biedą Polaków, raz do roku wydać na wczasy te odłożone 3-4 tysiące. rozwiń
Avatar
Gość / 22 maja 2016 o 20:28
0
Chorwacja była piękna ale zepsuli ją Polacy- tak polacy jeżdżący tam tłumnie z własnymi słoikami, ziemniakami i dżemami. Wieśniaki co Chorwację uważają za raj bo do tej pory znali tylko chlew i sad. A co zepsuli Chorwację to sami mieszkańcy- kombinatorzy. Kwatery kosztują mającek, żarcie stare i drogie, knajpy -konoby z mrożoną pizza. No ale jak przyjezdza wieśniak i daje się oszukać to drugo robi go w babuko. Choracja jest PRZEREKLAMOWANA i zachwycanie się nią było dobre 8 lat temu a nie teraz. Wieśniaki!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 0 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 0 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 17 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!