Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

20 kwietnia 2007 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Grupa trzymająca trawę

0 0 A A

Bój toczy się o grube miliony ze zleceń na koszenie trawników oraz pielęgnację drzew i krzewów na terenach należących do miasta. O tym, które firmy na tym zarobią miał zdecydować przetarg.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urzędnicy podzielili Lublin na 12 rejonów. Każda z firm zainteresowanych zamówieniem mogła starać się o zlecenie na nie więcej niż trzy rejony. Dziwnym trafem wykonawcy nie weszli sobie w paradę. Niemal wszędzie oferty rozłożyły się tak, by firmy nie musiały między sobą konkurować.

W dziewięciu spośród 12 rejonów wpłynęła tylko jedna oferta. Tam miasto podpisało już umowy z wykonawcami i zieleń jest w należytym porządku. W trzech dzielnicach wybujałe chaszcze rosną już od lata. Jakie to dzielnice? Ano te, w których o zamówienie walczyły dwie firmy. Tam, gdzie urzędnicy spośród dwóch ofert musieli wybrać tę tańszą.Tam, gdzie pojawił się Usługowy Zakład Konserwacji Terenów Zielonych Janiny Turskiej, jego oferta była tańsza. Teoretycznie ta oferta powinna wygrać. Ale firma złożyła niekompletne dokumenty: bez pozwolenia na odbiór odpadów.

To poważny brak. Przy koszeniu trawy i przycince drzew powstają odpady, które trzeba wywieźć. Nie może tego zrobić firma, która nie ma na to pozwolenia. I dlatego nie może pielęgnować zieleni.

UZKTZ dostał szansę: dodatkowy czas na dostarczenie brakującego pozwolenia. Taki dokument wydaje Urząd Miasta. Ten sam, który ogłasza przetarg na trzyletnią pielęgnację zieleni i płaci za tę usługę. Tyle że inny wydział: Wydział Ochrony Środowiska.

Zakład Turskiej nie dostał pozwolenia. Urzędnicy mnożyli pytania. Nawet o to, co firma zrobi ze znalezioną na trawniku wersalką. Bo ma ona umowę z zakładem utylizacji takich gratów. Ma też zgodę na jego transport. Ale bez pozwolenia na odbiór nie może jej podnieść z ziemi i wrzucić na samochód.

Ten słynny dyrektor

Wydziałem Ochrony Środowiska kieruje Marian Stani. Był on już bohaterem naszych tekstów. Pisaliśmy o miejskim składowisku ziemi na obrzeżach Kalinowszczyzny, gdzie ciężarówki zwoziły zbędną ziemię z placów budów. Terenem administrowała spółka Kom- Eko. Stani, zanim trafił do Urzędu Miasta, był niegdyś jej doradcą. Podpowiadał tej firmie, jak ma zdobywać pieniądze. Pomagał jej także wtedy, gdy trafił do Ratusza.

Zarządzanie tym składowiskiem Ratusz powierzał spółce Kom-Eko nie organizując przetargu, choć zgodnie z prawem był do tego zobowiązany. Zamiast tego, kolejnymi aneksami przedłużał starą umowę.


Kiedy ujawniliśmy tę sprawę, zajęła się nią Regionalna Izba Obrachunkowa, instytucja stojąca na straży tego, by publiczne pieniądze były wydawane zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem. Kontrola RIO potwierdziła doniesienia Dziennika. Wykazała też, że skala nieprawidłowości była znacznie większa. Z pominięciem przetargów do Kom-Eko trafiły z miejskiej kasy aż 4 miliony złotych. To dyrektor Stani w piśmie do zastępcy prezydenta miasta prosił o podpisanie kolejnej umowy bez przetargu. Procedury prowadzone przez RIO zakończyły się... wnioskiem o ukaranie Staniego upomnieniem. Chociaż chodziło o zlecenia warte miliony.Ojciec i syn

Na początku października do naszej redakcji dzwoni Marek Poniatowski, prezes RIO. - Może zajęlibyście się wysoką trawą na Czechowie? Na pasie rozdzielającym jezdnie al. Kompozytorów Polskich chwasty tak się rozrosły, że zagraża to kierowcom - słyszymy w słuchawce. Czechów to właśnie jedna z trzech dzielnic, w której przetarg nie został rozstrzygnięty. Urzędnicy mieli tam wybierać między tańszym zakładem Turskiej a droższą firmą Hortus. Turska nie mogła się doprosić pozwolenia od Wydziału Ochrony Środowiska, którego działalność badał Marek Poniatowski. Hortusem kieruje Radosław Poniatowski. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. To syn prezesa RIO.Jawna tajemnica

Kilka dni po telefonie od prezesa RIO do redakcji dzwoni jego syn. Jest zirytowany tym, że Urząd Miasta nadal nie rozstrzygnął przetargu w trzech spornych rejonach. - Niedługo przetarg trzeba będzie unieważnić, bo oferty stracą ważność - mówi Radosław Poniatowski.

Urzędnicy nie zdecydowali, które firmy mają pielęgnować zieleń w trzech spornych rejonach, bo oferty na prowadzenie takich robót były ważne przez 60 dni.

Kiedy minął ten termin? - Nie mogę powiedzieć - mówi Iwona Wieżel z Referatu Zamówień Publicznych Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta.

• Ale to informacja jawna. Dlaczego odmawia pani jej udzielenia?

- Nie odmawiam. Ale muszę mieć zgodę dyrektora - ucina urzędniczka.

Pytamy szczebel wyżej. - Nie widzę powodów, żeby pan takiej informacji nie uzyskał - zapewnia Janusz Semeniuk, zastępca dyrektora wydziału.

- Termin upłynął 19 października - mówi Wieżel.

• Czy po tym terminie można rozpatrywać oferty?

- To zależy od komisji przetargowej.

Prawo stanowi inaczej. - Jeżeli na siedem dni przed upływem tego terminu zamawiający nie poprosi oferentów o dodatkowy czas, to nie może już po terminie rozpatrywać ofert. I zawarcie umowy jest niemożliwe - mówi Anita Wichniak-Olczak, rzecznik Urzędu Zamówień Publicznych. Jednak Ratusz nie prosił o dodatkowy termin.Ceny pod sufitem

We wtorek Urząd Miasta unieważnił przetarg w trzech spornych rejonach. W dwóch z nich uzasadniał to tym, że "postępowanie jest obarczone wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy”. Natomiast na Czechowie powód był inny: "cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”. I rzeczywiście: Hortus zażądał 1,3 miliona złotych, czyli o 200 tys. więcej od kwoty, którą na ten cel mogło wydać miasto.

Ale w dzielnicach, gdzie umowy zawarto, ceny proponowane przez wykonawców były zbliżone do maksymalnych stawek, które urząd mógł wydać na poszczególne rejony.

Np. na Czuby urzędnicy przeznaczyli 774 592 zł, a jedyna oferta opiewała na 770 592 zł. Na LSM miasto było gotowe wydać 969 019 zł. Oferent proponował zaś 968 847 zł.

Teraz Urząd Miasta będzie musiał ogłosić nowy przetarg na trzy, coraz bardziej zarastające trawą, rejony.

Wielcy wygrani

* Na Czubach wygrywa MPO Sita z ceną 770 tys. zł. Inni nie składali ofert.

* Na Tatarach 862 tys. zł zgarnia Hortus. Inni nie składali ofert.

* Ogród Saski przypada spółce MPO Sita. Wartość 1.260 tys. zł. Inni nie składali ofert.

* Wieniawę zajmują "Ogrody”. Cena 1.016 tys. zł. Inni nie składali ofert.

* Śródmieście bierze MPZ. Cena 1.150 tys. zł. Inni nie składali ofert.

* LSM zgarniają "Ogrody”. Cena 969 tys. zł. Inni nie składali ofert.

* Kalinowszczyzna przypada Hortusowi. Cena 937 tys. zł. Inni nie składali ofert.

* Bronowice dostaje MPZ. Cena 1.147 tys. zł. Inni nie składali ofert.

* Dzielnica Dziesiąta trafia do "Ogrodów”. Cena 998 tys. zł. Inni nie składali ofert.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 8 0

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 108 16

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 0

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 11 3

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 5

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 12

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 28 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 13 7

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 55 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 160 10

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech
galeria

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech 0 0

Młodzież z bialskiego "ekonomika" we włoskim Vimercate. To efekt dwuletniej współpracy pomiędzy szkołami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.