Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

16 czerwca 2008 r.
12:08
Edytuj ten wpis

Delta wraca

Delta, to historyczna nazwa wyznaczająca jeden ze szczytowych punktów historii Lancii, ale również symbol matematyczny oznaczający zmianę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Delta” to zatem uniwersalny znak różnicy, dążenia do doskonalenia i doskonałości, przezwyciężania dawnych ograniczeń. Poszukiwanie ewolucyjnej Delty stanowi podstawę całej strategii.

Pierwszy całkowicie nowy model drugiego stulecia istnienia Lancii - delta, samochód wierny innowacyjnemu powołaniu marki. Choć wyraźnie widać, jak dużo nowa delta ma wspólnego (stylistycznie) z fiatem bravo.

Pierwsza ewolucyjna "delta”, to umiejętność pogodzenia tradycyjnej elegancji Lancii z oryginalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które po raz pierwszy łączą harmonijnie dynamikę sportowych wozów z komfortem berliny, dobra jak na swoją kategorię przestronnością (rozstaw osi aż 2,7 metra uzupełnia znaczne wymiary pojazdu: długość 4,5 metra, szerokość 1,8 metra i wysokość 1,5 metra).

Nowa delta, zaprojektowana przez Centrum Stylistyczne Lancii, charakteryzuje się wyrazistą kratką chłodnicy, symbolem marki, oraz dynamicznym i masywnym przodem.

Dodatkowej dynamiki nadaje przedniej części obszerny wlot powietrza, który stanowi "przedsmak” temperamentu lancii delty. Dla podkreślenia sportowego i nowoczesnego charakteru modelu, wybrane zostały innowacyjne światła, ozdobione rzędem DIOD w dolnej części (rozwiązanie z znane z Audi).

Tą samą dynamikę można odnaleźć patrząc na bok pojazdu, gdzie wiodący charakter ma wysoka linia pasa oraz tylny słupek w kształcie trapezu, naturalnie podtrzymujący dach Granulce ("flying bridge” inspirowany konstrukcją jachtów).

I właśnie obszerne przeszklenie dachu, o charakterystycznym występie słupków w tylnej części, kończy się spoilerem, doskonale zintegrowanym z oryginalną zaokrągloną tylną szybą o nowoczesnym projekcie pozbawionym struktury perymetrycznej. Wyraz najnowocześniejszej technologii stanowi także wzbogacenie tyłu o pionowe światła diodowe.

Lancia Delta wyróżnia się nowoczesnym i awangardowym design, zgodnym z niepowtarzalnym stylem Lancii z ostatnich lat. Jednak to, co najlepsze, to sposób, w jaki przyjmuje swoich pasażerów: po zajęciu miejsca natychmiast poczujemy się wygodnie dzięki wyjątkowo wygodnemu otoczeniu, bogactwu kolorów i jakości materiałów. Spójrzmy zatem na podsufitkę z materiału dźwiękochłonnego (Noise Absorbing Roof), która zapewnia niezrównaną ciszę podczas jazdy.

Duża powierzchnia szyb bocznych oraz - w niektórych wersjach - wielkoformatowy szklany dach, zajmujący 80 proc. powierzchni sufitu oferuje wyjątkowo dużo światła.

Wszystkie te elementy stają się jeszcze bardziej ekskluzywne dzięki zastosowaniu szlachetnych materiałów - od skóry po Alcantarę - dla wykonania tapicerki oraz obecności "wyróżniającej się” deski rozdzielczej, wykonanej z Benovy®, innowacyjnego i szlachetnego materiału, produkowanego z poliuretanu i oferującego takie same wrażenia dotykowe i wzrokowe, jak prawdziwa skóra.

Należy podkreślić, że na życzenie można wybrać także szlachetną tapicerkę “pieno fiore” firmy Poltrona Frau® - ekskluzywny element łączący klasę Lancii z jedną z najsłynniejszych na świecie marek "Made in Italy”: efekt końcowy, to "wciągające” emocjonalnie wnętrze o wybitnie rzemieślniczym charakterze.

Oprócz tego, wnętrze pojazdu staje się prawdziwym salonem dzięki przesuwnej tylnej kanapie o regulowanym kącie oparcia (z możliwością regulacji do 25°), która pozwala powiększyć już przestronny bagażnik (z 380 litrów do 465), albo - po odpowiednim przesunięciu i rozłożeniu - uzyskać pełny relaks w pozycji leżącej, jak na luksusowym fotelu podczas lotu międzykontynentalnego.

Nie można też zapominać o przestronności tylnych miejsc Lancii Delty, najlepszej w segmencie i jedynej dwubryłowej berliny, która oferuje możliwość regulacji oparcia tylnego siedzenia i przesuwania siedzenia.

Wszystkie jednostki są wyposażone w turbosprężarki i 6-biegowe skrzynie biegów (ręczne, półautomatyczne i automatyczne). Bezpośrednio po premierze będą dostępne trzy silniki: 1.4 Turbo Jet 120 KM i 150 KM (obydwa benzynowe) oraz turbodiesel MultiJet 1.6 120 KM (Euro 5), w połączeniu z nowoczesną półautomatyczną skrzynią biegów.

Dołączą do nich stopniowo dwie absolutne nowości: 2.0 MultiJet 165 KM oraz 1.9 Twin Turbo MultiJet 190 KM.

Następnie gama zostanie uzupełniona przez kolejny innowacyjny silnik: 1.8 Di Turbojet 200 KM (silnik "z bezpośrednim wtryskiem benzyny” w połączeniu z nowoczesną, sześciu biegową automatyczną skrzynią biegów). Wszystkie trzy silniki, zgodne z normą Euro 5.

Pozostałe informacje

16 lipca 2025: Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przedstawia propozycję Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) opiewającą na prawie dwa bilionów euro

Miliardy dla Polski. Będziemy największym beneficjentem w nowym budżecie UE?

Unijny komisarz ds. budżetu Piotr Serafin poinformował w środę, że Polska, mimo że przez ostatnie lata bardzo szybko się rozwijała, pozostanie największym beneficjentem narodowych programów w przyszłym wieloletnim budżecie Unii Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o politykę spójności i rolnictwo.

Nazwisko nowego dyrektora CKF Stylowy w Zamościu powinniśmy poznać przed końcem wakacji

Będzie w kim wybierać. Siedmioro chętnych do kierowania kinem

Aż tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić przed końcem wakacji.

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium