Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

17 września 2021 r.
8:41

Jest doniesienie do prokuratury po skandalicznych słowach posła Brauna

112 11 A A

– Będziesz pan wisiał! – krzyknął z mównicy sejmowej do ministra zdrowia Grzegorz Braun. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. gróźb karalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poseł Konfederacji w czasie wystąpienia nazwał Adama Niedzielskiego "zbrodniarzem wojennym", który odpowiada za ponad 100 tys. nadmiarowych zgonów w czasie pandemii i znaczne zwiększenie liczby prób samobójczych wśród młodzieży. Słowa Brauna spotkały się ze zdecydowaną reakcją prowadzącej obrady wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która nazwała zachowanie posła "skandalem".

W obronie ministra zdrowia stanął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który przyznał, że w wielu kwestiach nie zgadza się z ministrem Niedzielskim, ale podkreślił, że w Sejmie nie ma miejsca na groźby karalne. – Nie zgadzam się z ministrem zdrowia, ale muszę go bronić. Panie Braun, pan często mówi z tej mównicy "szczęść Boże". Jak teraz może mówić pan takie słowa? – pytał posła Konfederacji.

Po chwili wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła przerwę. Grzegorz Braun został wykluczony z obrad za swoje zachowanie.

Jeszcze tego samego dnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. gróźb karalnych wypowiedzianych przez posła Brauna. Wcześniej minister Adam Niedzielski poinformował, że zaraz po obradach spotkał się z marszałek Sejmu, która zapewniła go, że podejmie czynności w tej sprawie.

– Ta szybka reakcja pani marszałek, to jest naprawdę „chapeau bas” – powiedział Adam Niedzielski.

Będziesz pan wisiał! G. Braun wykluczony z obrad Sejmu za słowa do ministra zdrowia

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 09:47
+11
WTF?!  Gościu , który bezczelnie i z premedytacją niszczy ludziom życie, zamyka biznesy, niszczy firmy , zamyka ludzi w domach, odpowiada za 170 tys. nadmiarowych zgonów depresję młodzieży  -- jest teraz ofiarą ?!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 11:33
+10
"– Będziesz wisiał za to. Za to bezczelne kłamstwo – krzyczał były prezydent noblista pokojowy Lech W w kierunku dr. hab. Sławomira Cenckiewicza podczas... rozprawy sądowej." - dorzeczypl
Avatar
DetectiveCarter / 17 września 2021 r. o 10:04
+8
Pan Poseł w swoim wystąpieniu nie powiedział ani słowa nieprawdy. Wysłuchałem bardzo dokładnie. Niestety ministrem jest osoba, która nie posiada żadnych ani kompetencji, ani kwalifikacji ani wiedzy a decyzje, które podejmuje wraz ze swoimi skompromitowanymi doradcami kosztują zdrowie i życie Polaków. Pan Poseł niestety niepotrzebnie dodał na koniec fragment o szubienicy, co powoduje, że media głównego ścieku już nie koncentrują się na sensie wypowiedzi (prawda) a jej nieeleganckim zakończeniu. Zakończenie wypowiedzi jest bardzo kiepskie i nie licuje z powagą sejmu (chociaż umówmy się, że to gremium jest i tak o wątpliwej moralności), natomiast sama wypowiedź jest prawdą (o odpowiedzialności za zgony Polaków) - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Pan Poseł w swoim wystąpieniu nie powiedział ani słowa nieprawdy. Wysłuchałem bardzo dokładnie. Niestety ministrem jest osoba, która nie posiada żadnych ani kompetencji, ani kwalifikacji ani wiedzy a decyzje, które podejmuje wraz ze swoimi skompromitowanymi doradcami kosztują zdrowie i życie Polaków. Pan Poseł niestety niepotrzebnie dodał na koniec fragment o szubienicy, co powoduje, że media głównego ścieku już nie koncentrują się na sensie wypowiedzi (prawda) a jej nieeleganckim zakończeniu. Zakończenie wypowiedzi jest bardzo kiepskie i ni... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 09:41
+6
.... "lider ZSL" Kasiniak-Kamyk -  to ten yn co zmusił kobiety, by pracowały 7 lat dłużej ??? Tak zadbał o ich zdrowie>?
Avatar
konserwatysta / 17 września 2021 r. o 09:07
+4
Kto, jak nie minister Niedzielski z kolegami (ich decyzje administracyjne) odpowiada za 100 tysięcy nadmiarowych zgonów? Powinien zatem zostać sprawiedliwie osądzony, a w normalnych krajach za zbrodnię wymiar kary jest najwyższy.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:00
0
Pan poseł Grzegorz Braun został już ukarany (przez Prezydium Sejmu). Zakaz karania dwa razy za to samo zachowanie może zapobiec nałożeniu kolejnej kary na Pana Posła.Sytuacja może się ciekawie rozwinąć - nie tylko w przypadku ogłoszenia przez pana posła Grzegorza Brauna, że akurat wtedy znalazł się w "transie wróżbiarskim", który wymusił na nim podzielenie się wizją / wróżbą (co czyni np. pan Krzysztof Jackowski).
Spokojnie, to tylko bóldup.Czyli jakby tego - to i niech tam. A jakbyśta chcieli, to koło niedzieli. A w domu - wszyscy zdrowi?
Spokojnie, to tylko bóldup.Czyli jakby tego - to i niech tam. A jakbyśta chcieli, to koło niedzieli. A w domu - wszyscy zdrowi? rozwiń
Avatar
_XD_ / 17 września 2021 r. o 10:09
0
Pan Poseł w swoim wystąpieniu nie powiedział ani słowa nieprawdy. Wysłuchałem bardzo dokładnie. Niestety ministrem jest osoba, która nie posiada żadnych ani kompetencji, ani kwalifikacji ani wiedzy a decyzje, które podejmuje wraz ze swoimi skompromitowanymi doradcami kosztują zdrowie i życie Polaków. Pan Poseł niestety niepotrzebnie dodał na koniec fragment o szubienicy, co powoduje, że media głównego ścieku już nie koncentrują się na sensie wypowiedzi (prawda) a jej nieeleganckim zakończeniu. Zakończenie wypowiedzi jest bardzo kiepskie i nie licuje z powagą sejmu (chociaż umówmy się, że to gremium jest i tak o wątpliwej moralności), natomiast sama wypowiedź jest prawdą (o odpowiedzialności za zgony Polaków) - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
 Gdyby nie był durniem, pewnie by tego nie dodał na końcu. Ale też, grzyby nie był durniem, pewnie nie byłby w konfederacji. XD
 Gdyby nie był durniem, pewnie by tego nie dodał na końcu. Ale też, grzyby nie był durniem, pewnie nie byłby w konfederacji. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 17 września 2021 r. o 10:14
-1
WTF?!  Gościu , który bezczelnie i z premedytacją niszczy ludziom życie, zamyka biznesy, niszczy firmy , zamyka ludzi w domach, odpowiada za 170 tys. nadmiarowych zgonów, depresję młodzieży  -- jest teraz ofiarą ?!
 Sala plenarna sejmu to nie miejsce na groźby karalne. Trzeba być durniem żeby tego nie rozumieć. A za groźby karalne niezależnie gdzie wygłaszane grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 września 2021 r. o 08:56
-1
Prawdziwy POlak, katolik...
Avatar
fiej / 17 września 2021 r. o 12:27
-2
Weź się do roboty, ludzie strajkują. Medycyna leży a ty się takimi pierdołami przejmujesz jak wariat braun i ten drugi korwin nike.
Avatar
Jasin / 17 września 2021 r. o 15:00
0
Pan poseł Grzegorz Braun został już ukarany (przez Prezydium Sejmu). Zakaz karania dwa razy za to samo zachowanie może zapobiec nałożeniu kolejnej kary na Pana Posła.Sytuacja może się ciekawie rozwinąć - nie tylko w przypadku ogłoszenia przez pana posła Grzegorza Brauna, że akurat wtedy znalazł się w "transie wróżbiarskim", który wymusił na nim podzielenie się wizją / wróżbą (co czyni np. pan Krzysztof Jackowski).
Spokojnie, to tylko bóldup.Czyli jakby tego - to i niech tam. A jakbyśta chcieli, to koło niedzieli. A w domu - wszyscy zdrowi?
Spokojnie, to tylko bóldup.Czyli jakby tego - to i niech tam. A jakbyśta chcieli, to koło niedzieli. A w domu - wszyscy zdrowi? rozwiń
Avatar
fiej / 17 września 2021 r. o 12:27
-2
Weź się do roboty, ludzie strajkują. Medycyna leży a ty się takimi pierdołami przejmujesz jak wariat braun i ten drugi korwin nike.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 11:33
+10
"– Będziesz wisiał za to. Za to bezczelne kłamstwo – krzyczał były prezydent noblista pokojowy Lech W w kierunku dr. hab. Sławomira Cenckiewicza podczas... rozprawy sądowej." - dorzeczypl
Avatar
Japolan / 17 września 2021 r. o 11:23
-10
Prawda w oczy kole. Zbrodniarze (w tym z obozów koncentracyjnych) prywatnie potrafili zachowywać się uroczo - co widać na części zachowanych zdjęć. Pan poseł Grzegorz Braun został już ukarany (przez Prezydium Sejmu). Zakaz karania dwa razy za to samo zachowanie może zapobiec nałożeniu kolejnej kary na Pana Posła. Sytuacja może się ciekawie rozwinąć - nie tylko w przypadku ogłoszenia przez pana posła Grzegorza Brauna, że akurat wtedy znalazł się w "transie wróżbiarskim", który wymusił na nim podzielenie się wizją / wróżbą (co czyni np. pan Krzysztof Jackowski).
Prawda w oczy kole. Zbrodniarze (w tym z obozów koncentracyjnych) prywatnie potrafili zachowywać się uroczo - co widać na części zachowanych zdjęć. Pan poseł Grzegorz Braun został już ukarany (przez Prezydium Sejmu). Zakaz karania dwa razy za to samo zachowanie może zapobiec nałożeniu kolejnej kary na Pana Posła. Sytuacja może się ciekawie rozwinąć - nie tylko w przypadku ogłoszenia przez pana posła Grzegorza Brauna, że akurat wtedy znalazł się w "transie wróżbiarskim", który wymusił na ... rozwiń
Avatar
_XD_ / 17 września 2021 r. o 10:14
-1
WTF?!  Gościu , który bezczelnie i z premedytacją niszczy ludziom życie, zamyka biznesy, niszczy firmy , zamyka ludzi w domach, odpowiada za 170 tys. nadmiarowych zgonów, depresję młodzieży  -- jest teraz ofiarą ?!
 Sala plenarna sejmu to nie miejsce na groźby karalne. Trzeba być durniem żeby tego nie rozumieć. A za groźby karalne niezależnie gdzie wygłaszane grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Avatar
_XD_ / 17 września 2021 r. o 10:09
0
Pan Poseł w swoim wystąpieniu nie powiedział ani słowa nieprawdy. Wysłuchałem bardzo dokładnie. Niestety ministrem jest osoba, która nie posiada żadnych ani kompetencji, ani kwalifikacji ani wiedzy a decyzje, które podejmuje wraz ze swoimi skompromitowanymi doradcami kosztują zdrowie i życie Polaków. Pan Poseł niestety niepotrzebnie dodał na koniec fragment o szubienicy, co powoduje, że media głównego ścieku już nie koncentrują się na sensie wypowiedzi (prawda) a jej nieeleganckim zakończeniu. Zakończenie wypowiedzi jest bardzo kiepskie i nie licuje z powagą sejmu (chociaż umówmy się, że to gremium jest i tak o wątpliwej moralności), natomiast sama wypowiedź jest prawdą (o odpowiedzialności za zgony Polaków) - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
 Gdyby nie był durniem, pewnie by tego nie dodał na końcu. Ale też, grzyby nie był durniem, pewnie nie byłby w konfederacji. XD
 Gdyby nie był durniem, pewnie by tego nie dodał na końcu. Ale też, grzyby nie był durniem, pewnie nie byłby w konfederacji. XD rozwiń
Avatar
DetectiveCarter / 17 września 2021 r. o 10:04
+8
Pan Poseł w swoim wystąpieniu nie powiedział ani słowa nieprawdy. Wysłuchałem bardzo dokładnie. Niestety ministrem jest osoba, która nie posiada żadnych ani kompetencji, ani kwalifikacji ani wiedzy a decyzje, które podejmuje wraz ze swoimi skompromitowanymi doradcami kosztują zdrowie i życie Polaków. Pan Poseł niestety niepotrzebnie dodał na koniec fragment o szubienicy, co powoduje, że media głównego ścieku już nie koncentrują się na sensie wypowiedzi (prawda) a jej nieeleganckim zakończeniu. Zakończenie wypowiedzi jest bardzo kiepskie i nie licuje z powagą sejmu (chociaż umówmy się, że to gremium jest i tak o wątpliwej moralności), natomiast sama wypowiedź jest prawdą (o odpowiedzialności za zgony Polaków) - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Pan Poseł w swoim wystąpieniu nie powiedział ani słowa nieprawdy. Wysłuchałem bardzo dokładnie. Niestety ministrem jest osoba, która nie posiada żadnych ani kompetencji, ani kwalifikacji ani wiedzy a decyzje, które podejmuje wraz ze swoimi skompromitowanymi doradcami kosztują zdrowie i życie Polaków. Pan Poseł niestety niepotrzebnie dodał na koniec fragment o szubienicy, co powoduje, że media głównego ścieku już nie koncentrują się na sensie wypowiedzi (prawda) a jej nieeleganckim zakończeniu. Zakończenie wypowiedzi jest bardzo kiepskie i ni... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 09:47
+11
WTF?!  Gościu , który bezczelnie i z premedytacją niszczy ludziom życie, zamyka biznesy, niszczy firmy , zamyka ludzi w domach, odpowiada za 170 tys. nadmiarowych zgonów depresję młodzieży  -- jest teraz ofiarą ?!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 września 2021 r. o 09:41
+6
.... "lider ZSL" Kasiniak-Kamyk -  to ten yn co zmusił kobiety, by pracowały 7 lat dłużej ??? Tak zadbał o ich zdrowie>?
Avatar
konserwatysta / 17 września 2021 r. o 09:07
+4
Kto, jak nie minister Niedzielski z kolegami (ich decyzje administracyjne) odpowiada za 100 tysięcy nadmiarowych zgonów? Powinien zatem zostać sprawiedliwie osądzony, a w normalnych krajach za zbrodnię wymiar kary jest najwyższy.