Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 marca 2019 r.
17:41

Kto będzie wiceprezydentem Puław? Prezydent Maj potwierdza nasze informacje

0 85 A A
Paweł Szabłowski
Paweł Szabłowski (fot. Materiały udostępnione przez prezydenta Puław Pawła Maja)

Tak jak już podaliśmy nowym wiceprezydentem Puław będzie Paweł Szabłowski, członek rady nadzorczej Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Potwierdził to po publikacji naszego tekstu prezydent Paweł Maj.

Aktualizacja artykułu: 12 marca 2019 r. 19:19
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aktualizacja, godz. 19.19

– Z końcem lutego zakończyła się misja Tadeusza Koconia, któremu jestem wdzięczny za wdrożenie w bieżące sprawy urzędu.
Od poniedziałku moim zastępcą zostanie radca prawny Paweł Szabłowski. Ma on 38 lat i jest bezpartyjny. Wybrałem młodą, dynamiczną osobę, której wiedza i doświadczenie zaprocentuje na stanowisku wiceprezydenta – poinformował po godz. 19 Paweł Maj na swoim profilu na Facebooku.

Prezydent Puław przypomniał życiorys swojego nowego zastępcy. 

– Jestem przekonany, że to dobry wybór dla Puław – dodał Paweł Maj.

>>>

Halina Jarząbek, przewodnicząca klubu PiS w puławskiej radzie miasta, przyznaje, że rozmowy pomiędzy partią, a prezydentem odnośnie tego, kto ma zostać jego nowym zastępcą, zostały już zakończone. Wygląda więc na to, że etap negocjacji obie strony mają już za sobą. To, kto zastąpi Tadeusza Koconia, który w tym miesiącu odszedł na zapowiadaną emeryturę powinniśmy oficjalnie poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

– Tę informację ogłoszę w tym tygodniu za pośrednictwem oficjalnej strony prezydenta w mediach społecznościowych. Chcę podkreślić, że wszystkim kandydatom, z którymi rozmawiałem, poprzeczkę stawiałem wysoko. Wybrałem osobę młodą, dynamiczną z właściwym wykształceniem – mówi Paweł Maj, prezydent Puław.

– To dobry kandydat do sprawowania stanowiska wiceprezydenta Puław – potwierdza Halina Jarząbek, szefowa klubu PiS, która przyznaje, że pracę w Ratuszu powinien zacząć jeszcze w tym miesiącu.

– Jestem przekonany, że nowy zastępca prezydenta przyłoży się do rozwoju naszego miasta – uzupełnia Mariusz Wicik, radny powiatu puławskiego, który przez pewien czas był przymierzany do roli nowego następcy Tadeusza Koconia.

Co zatem wiemy o nowym wiceprezydencie? Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że jest to mężczyzna, mieszkaniec Puław, absolwent lubelskiego UMCS oraz warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. W ostatnim czasie prowadził własną działalność gospodarczą, ale w przeszłości pracował również w organizacjach rządowych i pozarządowych. Zajmował stanowiska kierownicze, związane ze stosowaniem prawa, inwestycjami, zamówieniami publicznymi, kontrolą i audytem oraz zarządzeniem nieruchomościami.

Według naszych innych źródeł nowym wiceprezydentem ma zostać radca prawny Paweł Szabłowski. W 2010 roku startował z listy PiS do Rady Miasta, ale nie zdobył mandatu. W tej chwili jest również członkiem rady nadzorczej Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz prezesem Lubelskiego Ośrodka Samopomocy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 marca 2019 r. o 19:46
Bezpartyjny? Panie Maj nie ośmieszaj się, a nas mieszkańców nie obrażaj! To partyjna marionetka pisowska wsadzona na stołek żeby pana panie Maj na krótkiej smyczy trzymać.
Avatar
Gość / 12 marca 2019 r. o 20:35
Coś kiepski z niego mecenasik skoro na samorządową mierną  wpłatę się połasił.
Avatar
Gość / 12 marca 2019 r. o 20:35
Już wykazał się w zarządzaniu PNT,który jest kulą u nogi miasta i przejada miejskie dotacje,
 Nie potrafił nadzorować jednej miejskiej spółki a całemu miastu ma dać radę. Pakować się będzie jeszcze więcej młodych ludzi.
Avatar
mn / 12 marca 2019 r. o 19:48
Dlaczego Pan mnie oszukał ?
Avatar
Gość / 12 marca 2019 r. o 18:34
Wybrałem osobę młodą....itd. - mówi Paweł Maj. Nie rozbawiajcie mnie... raczej zaakceptowalem wybór PiS-u
Avatar
Gość / 12 marca 2019 r. o 17:51
A tak się zarzekał że nie wejdzie w żadne partyjne układy. WSTYD p. MAJ
Avatar
Gość / 12 marca 2019 r. o 17:46
Czyli PiS. To w ramach tej koalicji, której nie ma? :)
Avatar
puławiak / 12 marca 2019 r. o 20:22
I tak oto mamy w Puławach koalicję z Pizem bez koalicji...
Avatar
Też mieszkaniec / 13 marca 2019 r. o 14:00
Gratuluję PISowi za rekomendowanie kandydata na wiceprezydenta i prezydentowi Majowi za jego poparcie. Macie wielkiego plusa u nas mieszkańców.
 Przepraszam ale nie życzę sobie wypowiadania w moim imieniu. Ja plusa żadnego nie daje! Za co mam dać? Że nie ma pojęcia prezydent jak zarządzać miastem a tylko winę zrzucać na poprzednią władzę? Niewygodne tematy są zrzucane na innych żeby się wypowiadali a pod publikę dobrze widać co.
Avatar
Gość / 12 marca 2019 r. o 18:00
Żądamy otwartego konkursu ofert na Wiceprezydenta Miasta Puławy!
Avatar
Ja / 21 stycznia 2020 r. o 11:14
Pana Szabłowskiego poznałem w ramach mojej "przygody" z Lubelskim Ośrodkiem Samopomocy, w którym prezesował (obecnie wiceprezesuje). Dał mi się poznać, co smutne, jako osoba niekompetentna i nieuczciwa. Przykre, że polityczne konszachty windują takie osoby na eksponowane stanowiska publiczne.
Avatar
Gość / 27 marca 2019 r. o 08:30
Dobrze że tego grobla już nie ma
Avatar
Uzytkownik niezarejstrowany / 22 marca 2019 r. o 07:23
Szabłowski - mistrz kłamstw, aktor pierwsza klasa!!!
Avatar
Memodestruktor / 16 marca 2019 r. o 15:57
Prawda jest taka że co nie zrobi prezydent Maj zostanie to zhejtowane. I tak zle i tak niedobrze  To już się staje niedorzeczne.
Zeby Pana Maja nazywać Prezydentem to On sam musi sobie na to zasłużyć ,jak na razie jest dla wielu Puławskim Dyzmą niestety :-(
Nie ma powodu do zastanawiania się , czy nazwać p. Maja prezydentem, czy też nie , bo w wyborach demokratycznych został On wybrany na PREZYDENTA Puław i już wtedy zasłużył sobie na to stanowisko. Śledząc poczynania p. Prezydenta większość  pozytywnie ocenia Jego działalność. WIELU ma inne zdanie, ale tak jest w demokracji! Nie wszyscy są zadowoleni.
 a to jeszcze przed wyborem sobie nie zasłużył? Jesli tak tak to słabo
 a to jeszcze przed wyborem sobie nie zasłużył? Jesli tak tak to słabo rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2019 r. o 15:30
Prawda jest taka że co nie zrobi prezydent Maj zostanie to zhejtowane. I tak zle i tak niedobrze  To już się staje niedorzeczne.
Zeby Pana Maja nazywać Prezydentem to On sam musi sobie na to zasłużyć ,jak na razie jest dla wielu Puławskim Dyzmą niestety :-(
 Nie ma powodu do zastanawiania się , czy nazwać p. Maja prezydentem, czy też nie , bo w wyborach demokratycznych został On wybrany na PREZYDENTA Puław i już wtedy zasłużył sobie na to stanowisko. Śledząc poczynania p. Prezydenta większość  pozytywnie ocenia Jego działalność. WIELU ma inne zdanie, ale tak jest w demokracji! Nie wszyscy są zadowoleni. 
 Nie ma powodu do zastanawiania się , czy nazwać p. Maja prezydentem, czy też nie , bo w wyborach demokratycznych został On wybrany na PREZYDENTA Puław i już wtedy zasłużył sobie na to stanowisko. Śledząc poczynania p. Prezydenta większość  pozytywnie ocenia Jego działalność. WIELU ma inne zdanie, ale tak jest w demokracji! Nie wszyscy są zadowoleni.  rozwiń
Avatar
;D / 16 marca 2019 r. o 15:18
Fajna fota z komentarzem do KPK - napewno się przyda
 OJ TAK
Avatar
Józef / 14 marca 2019 r. o 10:08
Prawda jest taka że co nie zrobi prezydent Maj zostanie to zhejtowane. I tak zle i tak niedobrze  To już się staje niedorzeczne.
 Zeby Pana Maja nazywać Prezydentem to On sam musi sobie na to zasłużyć ,jak na razie jest dla wielu Puławskim Dyzmą niestety :-(
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 10:06
Musi to być WYBITNY fachowiec skoro nie dostał się do Rady Miasta w 2010roku..
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 09:53
Bezpartyjny? Panie Maj nie ośmieszaj się, a nas mieszkańców nie obrażaj! To partyjna marionetka pisowska wsadzona na stołek żeby pana panie Maj na krótkiej smyczy trzymać.
Dokładnie jest to radca z nadania partyjnego.
Avatar
hahaha / 13 marca 2019 r. o 19:23
Dlaczego Pan mnie oszukał ?
 Nie oszukał. Ocyganił!
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Świetny mecz w Chełmie. Tamtejsza CHKS Arka napsuła mnóstwo krwi faworytowi z PlusLigi. Około 1,5 tysiąca kibiców oglądało bardzo wyrównane zawody, ale spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się tak, jak wszyscy się spodziewali – wygraną Jastrzębskiego Węgla 3:0.

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Wciąż nie udało się odnaleźć myśliwskich trofeów, które zaginęły podczas dożynek powiatowych. Apel Gminnego Ośrodka Kultury nie pomógł.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

W środę Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozegra jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie – zmierzy się z Casademont Saragossa. Wicemistrzynie Polski po meczu rozegranym w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli mają trzypunktową zaliczkę. Stawką jest awans do ćwierćfinału

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia

„Podaj książkę, podaj książkę. Niech przechodzi z rąk do rąk. Niechaj biegnie, by odnaleźć nowy dom” – pod takim hasłem i ze śpiewem na ustach mali, więksi i całkiem duzi mieszkańcy Hrubieszowa przeprowadzali we wtorek swoją bibliotekę ze starej do zupełnie nowej, większej siedziby.

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Już po raz 19 wybieramy najlepszego sportowca roku. Tym razem nasz plebiscyt jest jednak wyjątkowy, bo przy okazji zapraszamy do licytacji ciekawych pamiątek. A pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać zostaną przekazane na cele charytatywne.

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Piłkarze Górnika Łęczna wrócili z obozu w Opalenicy i powoli zaczynają myśleć o pierwszym meczu rundy rewanżowej. Zanim jednak zagrają o punkty w lidze czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach od dwóch lat bezskutecznie próbuje znaleźć najemcę dla 556-metrowego lokalu w nowej hali sportowej przy Lubelskiej. Niewykorzystywana przestrzeń nie zarabia i generuje koszty.

 Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Czy samorząd może być bezpartyjny? To pytanie z pewnością padnie w poniedziałek podczas spotkania otwartego z senatorami Jackiem Burym (Polska 2050) i Wadimem Tyszkiewiczem (niezależny).

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK
galeria

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK

Prace Zdzisława Beksińskiego, w Centrum Spotkania Kultur, można było oglądać przez niespełna trzy miesiące, od 9 listopada do 29 stycznia.

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

KS Lublin najlepszą drużyną XXXII Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Halowej. W wielkim finale lubelska ekipa pokonała Pogoń Szczecin, a najlepszym piłkarzem imprezy został uznany Grzegorz Bonin

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej
7 lutego 2023, 18:00

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej

We wtorek, 7 lutego o godz. 18 w siedzibie Bramy Grodzkiej - Teatru NN (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wokół książki Konstantego Geberta "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło".

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Latem 2021 roku w Łukowie otwarto zmodernizowany zalew Zimna Woda. Urzędnicy uważają, że brakuje tam bazy hotelowej. Jednak taki plan nie dojdzie do skutku.

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Wystąpi w niej 8 drużyn, które zdobyły kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"
4 lutego 2023, 19:00

Premiera w Teatrze Osterwy: "Nowy wspaniały świat"

4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl "Nowy wspaniały świat" w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Nowa jednostka wojskowa w województwie lubelskim? Potencjalne lokalizacje

Szef resortu obrony, Mariusz Błaszczak, w sobotę zapowiedział zamiar otworzenia w naszym województwie nowego garnizonu. Chodzi o jednostkę wojska zawodowego. Jedną z lokalizacji branych pod uwagę są okolice Sobieszyna w powiecie ryckim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!