Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 maja 2019 r.
15:55

Chce pomóc na własny koszt, urzędnicy zwlekają z decyzją. "Czekam od marca"

0 29 A A
Pawłowi Romańskiemu zależy, by podjazd powstał, jak najszybciej
Pawłowi Romańskiemu zależy, by podjazd powstał, jak najszybciej (fot. Radosław Szczęch)

Paweł Romański, prezes puławskiego Towarzystwa Szkolnego „Nauka i Praca” chce na własny koszt wykonać podjazd dla osób niepełnosprawnych. Od marca czeka na decyzję miejskich urzędników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o podjazd przed budynkiem przy ul. Eustachewicza, który należy do miasta Puławy. Od 1996 roku użytkuje go TS „Nauka i Praca”, a przez ostatnie lata budynek służył głównie na cele oświatowe. Do dzisiaj funkcjonuje tam Zespół Szkół Katolickich im. św. Brata Alberta.

Wcześniej podjazd nie był tak konieczny. Ale od jesieni ubiegłego roku z obiektu korzystają dzieci z niepełnosprawnościami. Około dwudziestu z nich jeździ na wózkach. Są to osoby korzystające z usług Centrum Terapii i Diagnozy „Inicjatywa”, kolejnej z organizacji zarządzanej przez Romańskiego (w tym samym budynku Romański prowadzi też spółdzielnię socjalną Clean City).

– Udało nam się odłożyć pieniądze i chcemy z własnych środków wykonać nowy podjazd dla osób poruszających się na wózkach. To kosztowałoby nas ok. 5 tys. złotych. Nie możemy jednak tego zrobić bez zgody właściciela budynku, czyli miasta. Dlatego 25 marca złożyliśmy pismo z prośbą o upoważnienie nas do wykonania podjazdu bez pozwolenia na budowę. Niestety, takiej zgody do dzisiaj nie otrzymaliśmy – mówi Paweł Romański, prezes TS „Nauka i Praca”. – Moim zdaniem to jest opieszałość – dodaje.

Paweł Szabłowski, wiceprezydent Puław, zapowiada że chciałby się spotkać z Romańskim w najbliższy piątek. Według niego sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. – Pragniemy, by w tym miejscu powstał podjazd dla osób niepełnosprawnych, jednak żeby tak się stało, musimy działać zgodnie z przepisami. Pod koniec marca otrzymaliśmy pismo z prośbą o wyrażenie zgody na wykonanie podjazdu, niestety bez szczegółów w postaci chociażby projektu, czy rysunku. Musimy mieć zatem pewność, że taki podjazd byłby zgodny ze sztuką – tłumaczy wiceprezydent.

Miasto nie wyklucza, że przejmie inicjatywę i wykona podjazd własnymi środkami. – Wtedy mielibyśmy pewność, że taki podjazd zostałby zbudowany prawidłowo, w zgodzie z przepisami – przekonuje Paweł Szabłowski, który zapewnia, że miasto nie działa opieszale, a taka ocena jest krzywdząca. – Przypominam, że rocznie do naszego urzędu wpływa ok. 30 tysięcy pism – wylicza wiceprezydent.

Podczas piątkowego spotkania władze miasta zamierzają odwiedzić obiekt przy ul. Eustachewicza i zapoznać się z prowadzoną tam działalnością. Dopiero wtedy możliwe będzie podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie podjazdu. 

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 17:34
+14
Czyli pan Romanski otworzyle te wszystkie swoje fundacke, spoldzielni w miejscu niedostosowanym do jego uslug, a teraz robi burze? Pociqgnac jego do odpowiedzialnosci..
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 17:15
+14
Przecież te sprawę nakręcił i umieszcza na fb pan R. Czy to nie on nakręca też media?
Avatar
rodo / 24 maja 2019 o 01:26
+9
Pan Romanski jest czlonkiem spolki, ktora wydaje programy w tej telewizji pulawskiej. Tak wlasnie sie wykorzystuje swoje media.
Pan Romański jest też chyba synem pani prokurator i jeszcze słynniejszego sędziego R., który zdobył medialną popularność i pisaly o nim wszystkie lubelskie gazety. Peavuje tez w puławskiej tv. Także bardzo medialna familia
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 17:48
+9
Pan Romanski jest czlonkiem spolki, ktora wydaje programy w tej telewizji pulawskiej. Tak wlasnie sie wykorzystuje swoje media.
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 16:07
+9
Czy teraz wszystkie problemy w mieście załatwia się przez FB i dziennik wschodni?
Avatar
Jhff / 23 maja 2019 o 16:42
+8
Zgodnie z kpa powinno być wysłane pismo do petenta o przedłużeniu terminu do rozpatrzenia sprawy jeżeli urząd nie jest w stanie odpowiedzieć merytorycznie w ciągu 30 dni.
 Z wywiadu w radiu wynika ,że wcześniej pisma w tej sprawie były. Szkoda że tutaj o tym ani słowa.
Avatar
czytelnik / 23 maja 2019 o 16:21
+7
Czy teraz wszystkie problemy w mieście załatwia się przez FB i dziennik wschodni?
 jak zwykle, bez gazet ani rusz. Szkoda, że tak wielu tego nie rozumie i wierzy w propagandę.
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 00:37
+6
Zauważyłam, że jest na tym forum jeden osobnik, który ciągle pisze o bandyckim hejcie. Najczęściej wtedy kiedy ktoś krytykuje obecne władze lub zadaje pytania. Ciekawa metoda.
Avatar
Gość / 23 maja 2019 o 23:38
+6
Szanowni wydawcy, redaktorzy działu on-line Dziennika Wschodniego. Jestem zniesmaczony, że pozwalacie na swoim forum na mowę nienawiści! Brak reakcji na zgłaszanie wpisów, które łamią wszelkie zasady netykiety jest niedopuszczalne. Zaślepiliście się tylko słupkami wyświetleń! Wszystkim znane są wasze prywatne poglądy, działajcie w zgodzie z nimi moderując to forum. Z wyborem tematów wychodzi Wam to świetnie, więc bądźcie konsekwentni.
Avatar
gorsiejszy sort / 23 maja 2019 o 19:21
+6
Ta szkola jest wlasciwa dla dzieci z czysto patriotycznych i prawdziwych rodzin polskich i pan Romanczuk taki tez jest na swoim stanowisku nieupartego krzewiciela chrześcijańskich postaw co czyni go wielkim nie szanowanym w urzędach! Ale z tymi dziećmi co to chcą budować dojście do szkoły to pan Roman trochę przesadza i nie słucha ludzi. Takie na wózkach to nie dobre dla tej szkoły bo to opóźnia ruchy edukacyjne w lekcjach a  nawet w Kościele trzeba wszystko wolniej. Urzędasy na pewno dadzą takie papiery co to by wybudować ale tylko żeby dokuczyć właściwym rodzicom z kręgosłupem i należnym podejściem do wyedukowania nowego pokolenia Polaków i Patriotów. Lepiej popytać i dialog z ludźmi niż taka trochę samowola.
  ja tu widzę jawne głoszenie ideologii nazistowskiej, a to jest prawnie ścigane podobno w tym państwie, w takim przypadku miasto powinno przeprowadzić dogłębną kontrolę tej placówki edukacyjnej i sprawdzenie czego tam uczą bo w Polsce nie ma miejsca dla nazistów i dzielenia Polaków szanowna pani, pani wpisem powinna z urzędu zainteresować się prokuratura
  ja tu widzę jawne głoszenie ideologii nazistowskiej, a to jest prawnie ścigane podobno w tym państwie, w takim przypadku miasto powinno przeprowadzić dogłębną kontrolę tej placówki edukacyjnej i sprawdzenie czego tam uczą bo w Polsce nie ma miejsca dla nazistów i dzielenia Polaków szanowna pani, pani wpisem powinna z urzędu zainteresować się prokuratura rozwiń
Avatar
:))) / 24 maja 2019 o 15:16
+2
Dziennik Wschodni- nie ma ulicy EustaCHEWICZA, istnieje ulica EustaCHIEWICZA.Nazwa ulicy pochodzi od nazwiska Stanisława Eustachiewicza.
 Proszę się nie czepiać, "pisacz" po prostu trzyma poziom:) 
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 14:50
+3
Dziennik Wschodni- nie ma ulicy EustaCHEWICZA, istnieje ulica EustaCHIEWICZA.Nazwa ulicy pochodzi od nazwiska Stanisława Eustachiewicza.
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 12:20
+1
To się zamknij  w piwnicy, nie spotykaj się nigdy z nikim, nie pozyskuj pieniedzy wiedzy  niczego. Bądź nikim. Ćwokiem. Najgorzej ze na na tym straciłoby miasto nie ty trollu.
  Ile już pozyskał?
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 12:06
0
Co tu się dzieje? Ludzie którzy mają dość bydlactwa które tu panuje mają ujawniać tu swoją tożsamość dlatego ze anonimowe trole tak chcą? Dlaczego anonimowe trolle operujące wciaz klamstwami tego nie uczynią? Pytanie drugie dlaczego dziennik pozwala na takie szambo? Dlaczego nie mogę nawet zgłosić do usunięcia podłego komentarza uderzajacego w czyjis rodziców?
Avatar
ty / 24 maja 2019 o 10:49
+1
A kampania obecnego prezydenta przeciwko cyganom to czym była?
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 10:16
+2
Gościu tak poruszony mową nienawiści może zrobisz pierwszy krok i ujawnisz swoją tożsamość. Będziesz wtedy wiarygodny bo tak jesteś takim samym trollem, jak określasz innych, tylko broniącym obecnego włodarza.
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 09:53
+5
Klamstwa że ktoś jest pobity, że chce jakiemuś urzędnikowi z kimś dowalić i zamówił artykułu w tym celu, głoszenie ideologii nazistowskich, wywlekanie kto jest synem jakiej Pani prokurator czy co zrobil ojciec sędzia to jest krytyka i wyrażanie swojej opinii ????? !!!! ???? Jest to zbydlęcenie, bandyctwo, nękanie, niezależnie kogo dotyczy! Obrzydliwa mowa nienawawisci! Nękanie i niszczenie życia całych rodzin plugastwem, wymysłami kłamstwem! Niezależnie kogo dotyczy!
Avatar
Monia / 24 maja 2019 o 08:41
+2
Niespotykana mowa nienawiści. Można krytykować i trzeba, ale niech to będzie dyskusja merytoryczna na argumenty. Ale tutaj po prostu są kłamstwa!
 Wyluzuj człowieku. Jaka mowa nienawiści, to teraz za nowej władzy już nie można krytykować i wyrażać swoich opinii? Czy według ciebie każdy ma bezrefleksyjnie i obowiązkowo czcić twojego bożka? A tak na marginesie to ciekawa jestem czy też byś tak nerwowo reagował gdyby ktoś bezpodstawnie wychwalał twojego guru, czy byś się wtedy czepiał że to kłamstwa. 
Avatar
rodo / 24 maja 2019 o 01:26
+9
Pan Romanski jest czlonkiem spolki, ktora wydaje programy w tej telewizji pulawskiej. Tak wlasnie sie wykorzystuje swoje media.
Pan Romański jest też chyba synem pani prokurator i jeszcze słynniejszego sędziego R., który zdobył medialną popularność i pisaly o nim wszystkie lubelskie gazety. Peavuje tez w puławskiej tv. Także bardzo medialna familia
Avatar
Gość / 24 maja 2019 o 01:04
+5
Niespotykana mowa nienawiści. Można krytykować i trzeba, ale niech to będzie dyskusja merytoryczna na argumenty. Ale tutaj po prostu są kłamstwa!
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Brakuje wody w podlubelskich gminach. Mieszkańcy się irytują

Brakuje wody w podlubelskich gminach. Mieszkańcy się irytują 0 3

Regularne problemy z dostawami wody albo jej kompletny brak – na to od dłuższego czasu narzekają mieszkańcy podlubelskich gmin. Powodem jest susza i przestarzałe ujęcia

Radosław Piesiewicz (Prezes PZKosz): Liga jest coraz mocniejsza

Radosław Piesiewicz (Prezes PZKosz): Liga jest coraz mocniejsza 0 0

Rozmowa z Radosławem Piesiewiczem, prezesem Polskiego Związku Koszykówki

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w woj. lubelskim

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w woj. lubelskim 5 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem w woj. lubelskim

Zabójstwo Kristiny. Matka 22-latka: Wolelibyśmy sami zginąć [reportaż Uwagi TVN]
film

Zabójstwo Kristiny. Matka 22-latka: Wolelibyśmy sami zginąć [reportaż Uwagi TVN] 36 1

To zbrodnia, która wstrząsnęła Polską. Półnagie ciało 10-letniej Kristiny, z licznymi ranami kłutymi i poderżniętym gardłem odnaleziono w lesie nieopodal miejscowości, w której mieszkała. Podejrzany, 22-letni student przyznał się do winy. Czy powodem zbrodni była niespełniona miłość do matki dziewczynki?

CBA zawiadamia prokuraturę ws. podejrzenia korupcji w starostwie w Puławach

CBA zawiadamia prokuraturę ws. podejrzenia korupcji w starostwie w Puławach 0 4

Poświadczenie nieprawdy, przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowych - to przestępstwa, do których zdaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego mogło dojść w puławskim starostwie powiatowym. Biuro powiadomiło już Prokuraturę Okręgową w Lublinie.

Zabójca Krisitiny aresztowany. Apel mamy dziewczynki
film

Zabójca Krisitiny aresztowany. Apel mamy dziewczynki 0 1

Świdnica (woj. dolnośląskie). Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Świdnicy zdecydował o tymczasowym areszcie dla 22-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin.

Na 2 miesiące zamkną ważną ulicę w Lublinie. Łączy Al. Racławickie z ul. Głęboką

Na 2 miesiące zamkną ważną ulicę w Lublinie. Łączy Al. Racławickie z ul. Głęboką 9 18

Przez ponad dwa miesiące zamknięty ma być odcinek ul. Spadochroniarzy, przez co niemożliwy stanie się przejazd tą trasą od Al. Racławickich do ul. Głębokiej.

Listy od ZUS już w drodze. Dostanie je 20 mln osób

Listy od ZUS już w drodze. Dostanie je 20 mln osób 0 3

Każdy, kto ma odłożoną choćby jedną składkę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce „Informację o stanie konta ubezpieczonego”. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wartość odłożonych składek i prognozę emerytury.

Euro U-21. Dzisiaj Polacy zagrają z Włochami. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Euro U-21. Dzisiaj Polacy zagrają z Włochami. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Dzisiaj wieczorem reprezentacja Polski do lat 21 rozegra kolejny mecz w ramach mistrzostw Europy. Tym razem rywalami podopiecznych selekcjonera Czesława Michniewicza będą gospodarze turnieju – Włosi

Żegnaj szkoło! Dziś zakończenie roku szkolnego

Żegnaj szkoło! Dziś zakończenie roku szkolnego 0 3

Dziś zakończenie roku szkolnego. Blisko 340 tys. uczniów z województwa lubelskiego cieszyć się będzie 74 dniami beztroskiej laby.

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych
Lublin

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych 45 51

Likwidacji ogrodów działkowych przy ul. Bluszczowej obawia się część mieszkańców Ponikwody. Sądzą, że teren może zostać sprzedany deweloperowi, bo obowiązujący plan zagospodarowania przeznacza go pod budowę bloków. Protestujący domagają się zmiany planu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019 0 0

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół 104 29

We wsi Hanna (pow. włodawski) wprowadzono czasową prohibicję. Wszystko przez rekonsekrację miejscowego kościoła.

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami 2 15

Radni Białej Podlaskiej udzielili absolutorium prezydentowi Michałowi Litwiniukowi (PO). Wiele słów krytyki posypało się na raport o stanie miasta.

Dziś dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję
galeria

Dziś dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję 57 265

W środę prezydent Lublina ma ogłosić decyzję ważną m.in. dla górek czechowskich. Chodzi o projekt studium przestrzennego, które określi przeznaczenie tego terenu. Jeśli prezydent przekaże dziś projekt radnym, trafi on pod obrady już 27 czerwca. Nieoficjalnie wiadomo, że Ratusz chce umożliwić tutaj budowę blokowisk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.