Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 czerwca 2021 r.
21:19

Puławy: Dom Chemika już oficjalnie otwarty

0 3 A A

Jest rewelacyjnie, nowocześnie i przyjemnie dla oka - mówili wychodzący z uroczystej gali otwarcia nowej siedziby Puławskiej Ośrodka Kultury mieszkańcy Puław. Dla widzów wystąpiła m.in. Puławska Orkiestra Dęta, Powiśle, Etiuda, a także (nie)sPOKojni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na ten dzień puławianie czekali 3,5 roku. Dom Chemika, jeden z największych ośrodków kultury w naszym województwie, po długiej przebudowie i okresie sanitarnego reżimu, otworzył się na mieszkańców. Symboliczną wstęgę przecinało aż 11 osób, w tym m.in. architekt przebudowy DCH - Janusz Gąsiorowski, wykonawca robót, prezes Termochemu - Czesław Byczek, prezydent Puław - Paweł Maj, posłowie, wiceprezes Zakładów Azotowych - Jacek Janiszek i inni.

W tym gronie zabrakło obecnego na gali, ale nie zaproszonego do udziału w przecięciu wstęgi, byłego prezydenta miasta, Janusza Grobla. O tym, że przebudowa Domu Chemika została zainicjowana w czasie jego kadencji przypomniał już na sali widowiskowej prowadzący galę, dyrektor POK, Zbigniew Śliwiński.

Zanim rozpoczęto główny program artystyczny, budynek poświęcił ksiądz dziekan Piotr Trela, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach, a dla zgromadzonych zagrała Puławska Orkiestra Dęta oraz kapela ZPiT Powiśle. Orkiestra zajęła następnie miejsce przed sceną, by akompaniować kolejnym artystom.

Galę otworzył nowy zespół złożony z utalentowanej młodzieży (nie)sPOKojni. Młodzi wokaliści zaśpiewali m.in. "Różę i Bez" z filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową", a także "Пусть всегда будет солнце", czyli radziecki szlagier dziecięcy "Niech zawsze będzie słońce".

Widzowie mieli okazję obejrzeć również choreografię ludowych tańców w wykonaniu Powiśla, usłyszeć balladę Anny Jantar "Tylko poproś mnie do tańca" w wykonaniu Weroniki Kubiś, obejrzeć pokaz taneczny baletnic z Etiudy i szereg innych artystów POK-u.

– Ten ośrodek został zmodernizowany i działa dla was, dla mieszkańców, dla waszych pasji. Powinien i będzie służył odkrywaniu talentów – mówił prezydent Paweł Maj, dziękując wszystkim pracownikom DCH, w tym instruktorom prowadzącym poszczególne zajęcia.

Gala była również okazją do wyróżnienia dla koordynatora prac remontowych, który przez ostatnie lata angażował się zarówno w pomoc wykonawcom robót, jak i inwestorowi. Okolicznościowy dyplom z rąk dyrektora ośrodka, odebrał Roman Wróbel.

A jakie wrażenie sam budynek po zmianach, jakie w nim zaszły wywarł na widzach? Zapytani o to mieszkańcy, nie kryli swojego pozytywnego zaskoczenia.

– Jeśli o wygląd to jest rewelacyjnie. Byliśmy tutaj z żoną parę lat temu na kabarecie to widać było, że ten budynek pamięta czasy poprzedniego ustroju. Teraz jest nowoczesny, przyjemny dla oka. Jakościowo jest naprawdę fajnie – mówi Michał, mieszkaniec Puław. – Wszystko wygląda pięknie. Jestem pozytywnie zaskoczona. Generalnie duży plus – uzupełnia pani Klaudia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
von_loch / 10 czerwca 2021 r. o 09:59
+3
Puławianie czekali, puławianie wspierali, puławianie wygrali. Wśród 11 osób przecinających wstęgę Szanowna Redakcja pominęła najważniejszą osobę – anonimową przedstawicielkę puławian właśnie. Piękny i znamienny gest gospodarza miasta – Pawła Maja podkreślił i dał jasno do zrozumienia do kogo ten wspaniały obiekt należy i komu jest dedykowany. Taka symboliczna forma przekazania obiektu mieszkańcom miasta nie zdołała jednak powstrzymać zamienienia uroczystości o charakterze kulturalnym w, jak to ostatnio bywa, polityczny heppening. My, mieszkańcy Puław dowiedzieliśmy się z niego komu zawdzięczamy przekazanie naszych pieniędzy na nasz ośrodek kultury. Przy tej okazji każdy ambitny funkcjonariusz miał okazję wspomnieć, jak wielki wkład wniósł jego przełożony w rozwój miasta. Mowa o przełożonych, bo jakoś tak wyszło, że prawie każdy był w imieniu kogoś innego, kto dziwnym trafem nie miał Puław tego dnia „po drodze”. O ile to można jeszcze zrozumieć, bo przywykliśmy do upartyjniania każdego niezasłużonego sukcesu to wszczęcia „dochodzenia” przez przewodniczącą Rady Miasta w sprawie „kto nie przewidział dodatkowych nożyczek dla byłego prezydenta Grobla” z podaniem nazwisk dwóch „podejrzanych” podczas gali nie można nazwać inaczej niż kuriozum. Mijają lata i do wielu osób nie może dotrzeć, że prezydent miasta jest wybierany przez mieszkańców miasta i ma najsilniejszy z mandatów o jaki można się ubiegać. Ergo – gdyby wolą puławian było kontynuowanie rozpoczętego projektu przez prezydenta Grobla to mieli okazję przedłużyć kadencję, zadecydowali inaczej – prawdopodobnie mieli ważne powody. Zaskoczony byłem nieco repertuarem (nie)sPOKojnych (urocze dzieciaki) i dopiero teraz mnie oświeciło. Rośnie młode pokolenie, które śpiewem ostro komentuje rzeczywistość zauważając, że wojna została rozpętana ale słońce i tak zawsze będzie a zwłaszcza róża i bez. Znamiennym jest, że żaden z utworów muzycznych, a wybitnych interpretacji było na tej gali wiele, nie wzbudził takich owacji jak "Пусть всегда будет солнце". Daje to jasny obraz jak wiele i jak nadal głęboko wspomnienie „starych dobrych czasów” w niektórych siedzi.
Puławianie czekali, puławianie wspierali, puławianie wygrali. Wśród 11 osób przecinających wstęgę Szanowna Redakcja pominęła najważniejszą osobę – anonimową przedstawicielkę puławian właśnie. Piękny i znamienny gest gospodarza miasta – Pawła Maja podkreślił i dał jasno do zrozumienia do kogo ten wspaniały obiekt należy i komu jest dedykowany. Taka symboliczna forma przekazania obiektu mieszkańcom miasta nie zdołała jednak powstrzymać zamienienia uroczystości o charakterze kulturalnym w, jak to ostatnio bywa, polityczny heppening. My, mieszka... rozwiń
Avatar
AdamB / 11 czerwca 2021 r. o 09:15
-2
Nietakt Maja osiaga juz legendarne rozmiary. Mozna sie nie zgadzac z kims ale olanie glownego budowniczego i nie zaproszenie Grobla to juz szczyt bezczelnosci. Pozatym bylem na otwarciu i Maj wypadl fatalnie jako wszystkie zaslugi przypisujac sobie. Pycha kroczy przed upadkiem panie Maj...Pana wizja chwieje sie mocno w posadach i lada chwila runie jak domek z kart. Szkoda ze ze strata dla miasta i mieszkancow
Avatar
Lucy / 10 czerwca 2021 r. o 18:35
-3
Gala bardzo piękna. Dom Chemika stanął na wysokości zadania. No cóz samo przecięcie wstęgi trochę z niesmakiem. Nie powinno zabraknąć nozyczek dla pana Grobla. A tak dla informacji mieszkańców pan Grobel był na gali, tylko pan redaktor postarał się nie zauważyć tego
Avatar
AdamB / 11 czerwca 2021 r. o 09:15
-2
Nietakt Maja osiaga juz legendarne rozmiary. Mozna sie nie zgadzac z kims ale olanie glownego budowniczego i nie zaproszenie Grobla to juz szczyt bezczelnosci. Pozatym bylem na otwarciu i Maj wypadl fatalnie jako wszystkie zaslugi przypisujac sobie. Pycha kroczy przed upadkiem panie Maj...Pana wizja chwieje sie mocno w posadach i lada chwila runie jak domek z kart. Szkoda ze ze strata dla miasta i mieszkancow
Avatar
Lucy / 10 czerwca 2021 r. o 18:35
-3
Gala bardzo piękna. Dom Chemika stanął na wysokości zadania. No cóz samo przecięcie wstęgi trochę z niesmakiem. Nie powinno zabraknąć nozyczek dla pana Grobla. A tak dla informacji mieszkańców pan Grobel był na gali, tylko pan redaktor postarał się nie zauważyć tego
Avatar
von_loch / 10 czerwca 2021 r. o 09:59
+3
Puławianie czekali, puławianie wspierali, puławianie wygrali. Wśród 11 osób przecinających wstęgę Szanowna Redakcja pominęła najważniejszą osobę – anonimową przedstawicielkę puławian właśnie. Piękny i znamienny gest gospodarza miasta – Pawła Maja podkreślił i dał jasno do zrozumienia do kogo ten wspaniały obiekt należy i komu jest dedykowany. Taka symboliczna forma przekazania obiektu mieszkańcom miasta nie zdołała jednak powstrzymać zamienienia uroczystości o charakterze kulturalnym w, jak to ostatnio bywa, polityczny heppening. My, mieszkańcy Puław dowiedzieliśmy się z niego komu zawdzięczamy przekazanie naszych pieniędzy na nasz ośrodek kultury. Przy tej okazji każdy ambitny funkcjonariusz miał okazję wspomnieć, jak wielki wkład wniósł jego przełożony w rozwój miasta. Mowa o przełożonych, bo jakoś tak wyszło, że prawie każdy był w imieniu kogoś innego, kto dziwnym trafem nie miał Puław tego dnia „po drodze”. O ile to można jeszcze zrozumieć, bo przywykliśmy do upartyjniania każdego niezasłużonego sukcesu to wszczęcia „dochodzenia” przez przewodniczącą Rady Miasta w sprawie „kto nie przewidział dodatkowych nożyczek dla byłego prezydenta Grobla” z podaniem nazwisk dwóch „podejrzanych” podczas gali nie można nazwać inaczej niż kuriozum. Mijają lata i do wielu osób nie może dotrzeć, że prezydent miasta jest wybierany przez mieszkańców miasta i ma najsilniejszy z mandatów o jaki można się ubiegać. Ergo – gdyby wolą puławian było kontynuowanie rozpoczętego projektu przez prezydenta Grobla to mieli okazję przedłużyć kadencję, zadecydowali inaczej – prawdopodobnie mieli ważne powody. Zaskoczony byłem nieco repertuarem (nie)sPOKojnych (urocze dzieciaki) i dopiero teraz mnie oświeciło. Rośnie młode pokolenie, które śpiewem ostro komentuje rzeczywistość zauważając, że wojna została rozpętana ale słońce i tak zawsze będzie a zwłaszcza róża i bez. Znamiennym jest, że żaden z utworów muzycznych, a wybitnych interpretacji było na tej gali wiele, nie wzbudził takich owacji jak "Пусть всегда будет солнце". Daje to jasny obraz jak wiele i jak nadal głęboko wspomnienie „starych dobrych czasów” w niektórych siedzi.
Puławianie czekali, puławianie wspierali, puławianie wygrali. Wśród 11 osób przecinających wstęgę Szanowna Redakcja pominęła najważniejszą osobę – anonimową przedstawicielkę puławian właśnie. Piękny i znamienny gest gospodarza miasta – Pawła Maja podkreślił i dał jasno do zrozumienia do kogo ten wspaniały obiekt należy i komu jest dedykowany. Taka symboliczna forma przekazania obiektu mieszkańcom miasta nie zdołała jednak powstrzymać zamienienia uroczystości o charakterze kulturalnym w, jak to ostatnio bywa, polityczny heppening. My, mieszka... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Meeting of Styles po raz 11. w Lublinie
31 lipca 2021, 11:00

Meeting of Styles po raz 11. w Lublinie

Największy na świecie międzynarodowy festiwal street-artu już po raz 11. zostanie zorganizowany w Lublinie. W tym roku Meeting of Styles odbędzie się w dwóch terminach: 31 lipca na terenach zielonych Skende oraz w dniach 7-8 sierpnia przy obwodnicy miasta za Muzeum Wsi Lubelskiej.

Wciąż nie wiadomo ile drużyn zagra w Keeza chełmskiej klasie okręgowej

Wciąż nie wiadomo ile drużyn zagra w Keeza chełmskiej klasie okręgowej

KEEZA CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Beniaminek GKS Pławanice Kamień zrezygnował z rozgrywek. Miejsce zwycięzcy rozgrywek chełmskiej klasy A mógłby zająć ktoś z dwójki: Hutnik Ruda-Huta, Victoria Żmudź

Lublin: Nie ma domków dla kotów, są szczury na placu zabaw. "Biegają wszędzie"

Lublin: Nie ma domków dla kotów, są szczury na placu zabaw. "Biegają wszędzie"

O pladze szczurów ostrzegają informacje umieszczone na placu zabaw na lubelskim Czechowie. Furtka zamknięta jest na kłódkę, a obiekt ogrodzony biało-czerwoną taśmą

Komunikacja miejska w Łukowie. Urzędnicy pytają mieszkańców o opinie

Komunikacja miejska w Łukowie. Urzędnicy pytają mieszkańców o opinie

Urzędnicy chcą poznać opinie mieszkańców odnośnie pilotażowej komunikacji miejskiej. Proszą o wypełnienie internetowej ankiety.

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Dzięki meblom na wymiar łatwiej stworzyć w domu przestrzeń dopasowaną do potrzeb i gustu mieszkańców. Podpowiadamy, co zrobić, aby cieszyć się pięknym i spersonalizowanym wyposażeniem.

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS dla powiatu tomaszowskiego

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS dla powiatu tomaszowskiego

W Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS oraz VII Letnie Igrzyska Seniorów

Miasto robi eksperyment. Naklejki uczciwości pokażą, kto nie płaci za śmieci

Miasto robi eksperyment. Naklejki uczciwości pokażą, kto nie płaci za śmieci

W najbliższych dniach na pojemnikach na odpady pojawią się duże naklejki informujące, ile osób na danej posesji płaci za śmieci. Sąsiedzi szybko się zorientują, kto oszukuje. Pionierska akcja ma wyłapać „martwe dusze”, które zniknęły z systemu, nie płacą, ale nadal śmiecą

Projekcja "Hydrozagadki" w CSK
5 sierpnia 2021, 21:00

Projekcja "Hydrozagadki" w CSK

W ramach cyklu "Kultowe Lato Filmowe 2", 5 sierpnia o godz. 21 na dachu Centrum Spotkania Kultur będzie można zobaczyć słynną polską "Hydrozagadkę".

Mieszkańcy protestują, budowa kurników w zawieszeniu. Sprawę zbadają Lasy Państwowe

Mieszkańcy protestują, budowa kurników w zawieszeniu. Sprawę zbadają Lasy Państwowe

Inwestor, który chce postawić kurniki po wykarczowanym lesie w Rossoszu, zawiesił procedurę. Wcześniej z projektu wycofała się spółka Wipasz. Kluczowe może okazać się postępowanie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Wisła Puławy dokonała drugiego transferu. Tym razem Australijczyk

Wisła Puławy dokonała drugiego transferu. Tym razem Australijczyk

W letnim okienku transferowym klub z Puław stawia na zagranicznych piłkarzy. Wcześniej do drużyny Mariusza Pawlaka dołączył Portugalczyk Carlos Daniel. We wtorek Wisła poinformowała za to o wypożyczeniu Australijczyka, który ma także urugwajski paszport Dylana Ruiza-Diaza. Co ciekawe, zawodnik występował ostatnio w Polsce

Wypadek w Wojciechowie. Dwie osoby przewiezione do szpitala
galeria

Wypadek w Wojciechowie. Dwie osoby przewiezione do szpitala

Do zdarzenia doszło w centrum Wojciechowa na drodze wojewódzkiej 827.

Konkubinie groził nożem, znajomej zniszczył samochód

Konkubinie groził nożem, znajomej zniszczył samochód

Na trzy miesiące sąd aresztował 39-latka, który groził swojej konkubinie. Kobieta sama zgłosiła się na policję.

"Największy dar" i "Tajemniczy ogród" w Kinie w Bramie
30 lipca 2021, 21:00

"Największy dar" i "Tajemniczy ogród" w Kinie w Bramie

W ostatni weekend lipca w plenerowym Kinie w Bramie (ul. Królewska 3) będzie można zobaczyć filmy "Największy dar" i "Tajemniczy ogród". Seanse startują o godz. 21.

Trudne sprawdziany drużyn z Keeza lubelskiej klasy okręgowej

Trudne sprawdziany drużyn z Keeza lubelskiej klasy okręgowej

Lubelska klasa okręgowa Trwają przygotowania do nowego sezonu, a poszczególne zespoły sparują z mocnymi przeciwnikami

Premier: Bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w ramach służby zdrowia

Premier: Bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w ramach służby zdrowia

Część Rady Medycznej zachęca do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia były obowiązkowe; w najbliższym czasie bardzo poważnie to rozważymy - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na razie nie ma dyskusji o powszechnym obowiązku szczepień.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.