Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 lutego 2018 r.
17:45

Puławy: Przetasowania w urzędzie, ma być taniej

0 8 A A
Szkolenia BHP dla puławskich urzędników, od połowy roku przeprowadzane będą przez powołane w 2016 roku centrum usług
Szkolenia BHP dla puławskich urzędników, od połowy roku przeprowadzane będą przez powołane w 2016 roku centrum usług (fot. Radosław Szczęch)

Prezydent zdecydował, że nowej miejskiej jednostce Centrum Usług Wspólnych powierzy kolejne zadania. Oprócz obsługi informatycznej i księgowej szkół, pracownicy będą przeprowadzali dla wszystkich miejskich jednostek szkolenia z BHP. Zmiana statutu ma przynieść oszczędności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dotychczas za szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy w poszczególnych miejskich jednostkach, takich jak szkoły, żłobki, przedszkola, ZDM, MOPS, czy MOSiR, odpowiadali ich dyrektorzy. Najczęściej zlecali takie zadania na zewnątrz, na czym zarabiały prywatne firmy. Teraz ma być inaczej. Gotowy jest już projekt uchwały, który rozszerza kompetencję utworzonego pod koniec 2016 roku CUW. – To wprowadzi jednolite standardy, zmniejszy koszty oraz odciąży dyrektorów placówek – napisano w uzasadnieniu. Zmiany te, dla większości jednostek, wejdą w życie w drugiej połowie roku.

Oszczędności przynieść ma także kolejne rozszerzenie zadań CUW. Chodzi o tzw. inspektorów ochrony danych, w skrócie IOD, którzy zgodnie z nowymi przepisami unijnymi, powinni znajdować się w każdej instytucji publicznej. Władze Puław uznały, że zamiast zatrudniania dziesiątek nowych urzędników, funkcję IOD przejmie jedna osoba, która stanie się pracownikiem centrum usług.

Jak zaznaczają autorzy uchwały, proponowane zmiany statutu instytucji pozwolą także na dodatkowy zakres tzw. obsługi teleinformatycznej sesji rady miasta. Chodzi o możliwość zapewnienia, zgodnie z zapisami nowej ustawy o samorządzie, transmisji obrad. Na razie nie wiadomo, jaki będzie koszt takiej usługi. Radnych w internecie „na żywo” mamy zobaczyć po jesiennych wyborach samorządowych. Uchwała zostanie podjęta podczas najbliższej sesji, 22 lutego (jeszcze bez kamer).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 r. o 18:50
+1
Kolejny wspaniały pomysł. Już i tak ciągle ganiamy do tego CUWu - jak nie fakturami do księgowych to z byle papierami do płac. Zabrali tam wykwalifikowanych księgowych, na szkoły zrzucają coraz więcej roboty, prawie wszystko dostają gotowe- jedyne sprawdzić i zrobić przelewy. Teraz jeszcze BHPowiec wspólny - ciekawe ile będziemy czekać na przeszkolenie wstępne pracownika przed podjęciem pracy (oby nie tygodniami- tak jak czekamy na informatykow), no i co- pracownicy będą latać tam z fakturami za odzież ochronną? Potem spowrotem do szkoły żeby "niby ksiegowi" szybko opracowali faktury- a potem znów szybko do CUWu - bo księgowa znów się czepia że coś nie w terminie. Ech, coraz lepiej :-(
Kolejny wspaniały pomysł. Już i tak ciągle ganiamy do tego CUWu - jak nie fakturami do księgowych to z byle papierami do płac. Zabrali tam wykwalifikowanych księgowych, na szkoły zrzucają coraz więcej roboty, prawie wszystko dostają gotowe- jedyne sprawdzić i zrobić przelewy. Teraz jeszcze BHPowiec wspólny - ciekawe ile będziemy czekać na przeszkolenie wstępne pracownika przed podjęciem pracy (oby nie tygodniami- tak jak czekamy na informatykow), no i co- pracownicy będą latać tam z fakturami za odzież ochronną? Potem spowrotem do szkoły ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 r. o 09:06
+1
ciekawe kiedy CBŚ i CBA przyjrzy się kto kupował ziemię przed ogłoszeniem budowy obwodnicy Puław, S-ki, rodzina i przyjaciele króliczka
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 r. o 07:54
+1
Widać, że wybory za pasem i działania, które mają coś dobrego przynieść. Może tak o działaniach, które już można ocenić?
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 r. o 02:00
+1
Propaganda, idą wybory, będą się prześcigać w pomysłach i mamić obywateli, a podwyźki na kaźdym kroku
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 22:47
+1
Czyli herbata ma się zrobić słodsza od samego mieszania.
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 21:26
+1
Podwyższyli mi opląty za śmieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz za to następnych zatrudniają????????????????
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 20:05
+1
brawo grobel to jest gospodarz jeszcze wyjebać pisowców z rady miasta aby pyszne beze zostawić z chrupał bym ja
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 19:22
+1
Czyli kolejne zatrudnianie następnych BHP-owców i jakiegoś inspektora ochrony danych osobowych. To ma być taniej?
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 r. o 18:50
+1
Kolejny wspaniały pomysł. Już i tak ciągle ganiamy do tego CUWu - jak nie fakturami do księgowych to z byle papierami do płac. Zabrali tam wykwalifikowanych księgowych, na szkoły zrzucają coraz więcej roboty, prawie wszystko dostają gotowe- jedyne sprawdzić i zrobić przelewy. Teraz jeszcze BHPowiec wspólny - ciekawe ile będziemy czekać na przeszkolenie wstępne pracownika przed podjęciem pracy (oby nie tygodniami- tak jak czekamy na informatykow), no i co- pracownicy będą latać tam z fakturami za odzież ochronną? Potem spowrotem do szkoły żeby "niby ksiegowi" szybko opracowali faktury- a potem znów szybko do CUWu - bo księgowa znów się czepia że coś nie w terminie. Ech, coraz lepiej :-(
Kolejny wspaniały pomysł. Już i tak ciągle ganiamy do tego CUWu - jak nie fakturami do księgowych to z byle papierami do płac. Zabrali tam wykwalifikowanych księgowych, na szkoły zrzucają coraz więcej roboty, prawie wszystko dostają gotowe- jedyne sprawdzić i zrobić przelewy. Teraz jeszcze BHPowiec wspólny - ciekawe ile będziemy czekać na przeszkolenie wstępne pracownika przed podjęciem pracy (oby nie tygodniami- tak jak czekamy na informatykow), no i co- pracownicy będą latać tam z fakturami za odzież ochronną? Potem spowrotem do szkoły ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 r. o 09:06
+1
ciekawe kiedy CBŚ i CBA przyjrzy się kto kupował ziemię przed ogłoszeniem budowy obwodnicy Puław, S-ki, rodzina i przyjaciele króliczka
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 r. o 07:54
+1
Widać, że wybory za pasem i działania, które mają coś dobrego przynieść. Może tak o działaniach, które już można ocenić?
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 r. o 02:00
+1
Propaganda, idą wybory, będą się prześcigać w pomysłach i mamić obywateli, a podwyźki na kaźdym kroku
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 22:47
+1
Czyli herbata ma się zrobić słodsza od samego mieszania.
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 21:26
+1
Podwyższyli mi opląty za śmieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz za to następnych zatrudniają????????????????
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 20:05
+1
brawo grobel to jest gospodarz jeszcze wyjebać pisowców z rady miasta aby pyszne beze zostawić z chrupał bym ja
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 r. o 19:22
+1
Czyli kolejne zatrudnianie następnych BHP-owców i jakiegoś inspektora ochrony danych osobowych. To ma być taniej?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!